Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) sysrq válasza Integra (#4000) üzenetére


sysrq
őstag

Bosch, igaz csak 70 centi, meg ++ de rögtön csak 191 Bruttó, és 379 liter az nem 250 mint a 60 centisek általában.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#4002) Integra válasza sysrq (#4001) üzenetére


Integra
titán

láttam ezt a hűtőt is, nem lehet egy lapon említeni a liebherr gépekkel, ez az igazság. ha a bosch-siemens gépeket akarod megnézni, akkor pedig a bsmarkabolt.hu-ba menj el, voltam tegnap itt is. szvsz azért is nézd meg a liebherr-t, mert te ilyen árkategóriában gondolkodsz, feltételezem, ha indokolt, akkor megtudod venni a jobbat is. és hidd el, a különbséget észre fogod venni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4003) sysrq válasza Integra (#4002) üzenetére


sysrq
őstag

Sajnos a 450 az sok, pedig én örülnék a legjobban ha nem lenne gond.
A Bosch mellet szól hogy még pont ki lehetne nyitni az ajtaját a Liebherr nem adja meg mekkora a nyitott ajtóval a mélysége. Ilyen esetben koppanni pedig több mint kellemetlen.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#4004) alázógyík válasza sysrq (#4003) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem ez a típusú hűtő van Siemensbe, csak a szabványos 60cm széles.
Én nagyon kedvelem, halk és keveset eszik. Tőlem megkapja az ajánlott plecsnit. :K

(#4005) Retekegér válasza Integra (#3983) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na, megvan az utód. A számomra mefizethető Liebherr kicsi volt, de tényleg látszik a belsőn is, hogy tudnak valamit. Így maradt egy A++ Bosch, remélem tovább fogja bírni.

<< Heimdal >>

(#4006) alázógyík válasza Retekegér (#4005) üzenetére


alázógyík
őstag

Jó lesz az. ;)

(#4007) Integra válasza Retekegér (#4005) üzenetére


Integra
titán

jó lesz, gratula :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4008) QG


QG
tag

Létezik olyan kerámialapos tűzhely (sütő+főzőlap egyben, nem beépíthető) ami megelégszik 32 amperrel?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#4009) QG válasza QG (#4008) üzenetére


QG
tag

nem 32, sajnos csak 25

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#4010) csemberlen válasza QG (#4009) üzenetére


csemberlen
őstag

Korlátozott használatot tesz csak lehetővé 25A

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4011) Integra válasza sysrq (#4003) üzenetére


Integra
titán

miért nem mész el a boltba? ezt csak úgy van értelme csinálni, nagyon hirtelen változhat a netes infok alapján kialakult véleményed.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4012) sysrq válasza Integra (#4011) üzenetére


sysrq
őstag

Én is mindenkinek ezt mondom, de a közelben csak a nagyáruházak vannak, és ott nincs sehol kiállítva csak a 60 centisekből. Amit keresnék az a 3+ -os széles, mert 2+ -ig még elfogadható a belső szélesség 60 centin is, sajnos csak nagy falvastagsággal tudják hozni a jó értékeket.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#4013) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Szeletelő gépet használ valaki? :D
Húszezer forintos árig lehet kapni normálisat, vagy azok nem sok mindenre valók? :U

(#4014) DeFranco válasza cekkk (#4013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mire jó egy szeletelő gép háztartási felhasználás esetén? (Nem kötekszem, kérdezem)

(#4015) cekkk válasza DeFranco (#4014) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk itt a hentesnél megveszem a téliszalámimat, ugyan annyiért mint a spárba szeletelve 10-15 dekát pl, meg akkor veszek egy nagy kiszerelésben, és nem kell a húspulthoz állnom, főleg amikor olyan sor áll, hogy elunom az életemet is :D Kenyérre szeletelésre pl, bár ahhoz lehetne venni egy jó kenyér szeletelő kést, de az sem 2 ezer forint :D Ilyesmikre gondoltam.

(#4016) DeFranco válasza cekkk (#4015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Számold bele azt is, hogy akkor azt a gépet naponta szét kell szedni, és el kell mosogatni...

(#4017) cekkk válasza DeFranco (#4016) üzenetére


cekkk
veterán

Az még mindig kevesebb mint sokszor a 10-20 perces sorba állás :W :W
Meg ugye azért mosogatunk naponta szóval,az a plusz egy -két dolog már nem oszt nem szoroz semmit.
Az előre csomagolt gázosokat meg nem szeretem, és még ott fizessem is ki a dobozt :O :)

(#4018) DeFranco válasza cekkk (#4017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

10-20 perces sor? Hova jársz te vásárolni? 3-4 perc alatt mindig végzek.

(#4019) cekkk válasza DeFranco (#4018) üzenetére


cekkk
veterán

Debrecenbe az intersparba, gyere ide és nézz szét, hogy mi van itt délutánonként főleg 5-7 között :)
De egyébként szerintem ez teljesen mindegy és el is tértünk attól, hogy milyen árban lehet venni normális és használható szeletelő gépet.

(#4020) DeFranco válasza cekkk (#4019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igazad van, eltértünk a témától, bocsi.

(De legalább upoltuk a témát :D )

(#4021) cekkk válasza DeFranco (#4020) üzenetére


cekkk
veterán

Semmi gond :D

Lehet nekem rossz a idő érzékem, de basszus már elegem van, hogy a sok hülye barom folyton nekem jön, nekem tolja atz a szar kocsit, amikor meg rá nézek, még bocsánatot sem kér, bár lehet nem mernek mert 190 cm kopasz hülye gyerek vagyok :D , bár nem értem, hogy akkor miért nem vesznek észre, ennyi a bajom a vásárlásokkal :DDD

(#4022) gordonfreemN válasza cekkk (#4021) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sajnos ilyen kegyetlen furcsa vilagot elunk. :)
Amugy, ha mashol veszel szalamit (ahol kevesebbet kell varni), az dragabb annyival, mint a szeletelogep aramfelvetele, karbantartasa?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4023) cekkk válasza gordonfreemN (#4022) üzenetére


cekkk
veterán

Ahogy számolgattam egálban lenének, mert ugye nem egész nap járna a szeletelőgép, az Aldiban, meg az ilyen egész sonkák normális árban vannak, jobban is jönnék ki vele, mint a spáros szeletelttel. Meg lehet épp ilyen szeletelőgép fétisem van :D De ha ne lenne rá igényük az embereknek biztos nem gyártanák :U

(#4024) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Lapát nélküli ventilátort látott már valaki élőben? Pár éves tech, csak kíváncsi vagyok érdemes-e rá kidobni a pénzt. :) A Hauser csinál "olcsóbb" verziókat, 13-16e Ft-ért mint BF-12, BF-16.

(#4025) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok. 12, 15 és 25 nm-es szobákba vennék klímát, milyen beépíthetőt ajánlanátok? a jobbak érdekelnének

[ Szerkesztve ]

(#4026) Integra válasza SLYM (#4025) üzenetére


Integra
titán

klikk ide:)

Bundás: a dyson másolataira gondolsz? szvsz vagy a dyson vagy inkább a hagyományosat válaszd.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4027) SLYM válasza Integra (#4026) üzenetére


SLYM
veterán

tényleg, magyarul légkondinak hívják a klímát, csodálkoztam is, hogy nem találtam külön témát ezeknek. :) köszi

[ Szerkesztve ]

(#4028) denko


denko
senior tag

Srácok,

Milyen pórszivókat tudtok ajánlani maximum 30 ezer forintig?
tartály nélkülit.

(#4029) barnam_


barnam_
nagyúr

Hali,
Tudtok olyan boltot BP-n, ahol beszámítják új hűtő vásárlásába a régit, és ki is szállítják?

(#4030) RoyalFlush válasza barnam_ (#4029) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Euronics

(#4028) denko: mi ilyen Zanussi-t vettünk, nekünk bevált. Van hozzá normál porzsák is, de papírt is lehet bele tenni.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#4031) Zin


Zin
senior tag

Sziasztok!Mosogépbe csak bele 1 liter ecet azt mehet üres mosás?Rendbe akarom rakni van azért vizko edig nem hasznaltunk calgont semmit...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4032) canniball válasza Zin (#4031) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod. Mi magas hőfokkal rövid programon szoktuk nyomni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4033) csemberlen válasza Zin (#4031) üzenetére


csemberlen
őstag

calgon a pénzkidobás, ecetes 95 fokos mosás az jó tisztitásnak.
Nem szabad beletenni mosószert, csak ecetet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4034) cekkk válasza Zin (#4031) üzenetére


cekkk
veterán

Csak vigyázz, mert vannak olyan mosógépek, amik egyből leeresztéssel kezdenek pl Zanussi, és ha bele öntöd ki is nyomja magából, én úgy oldom meg, hogy el indítom a 90 fokos mosást, majd várok egy picit hogy elkezdjen vized enged, akkor le állítom és öntöm is bele az ecetet :D
Mondjuk ez felül töltős gép, de ha gyors az ember az elöltöltősnél is meglehet ezt csinálni :D

(#4035) Zin válasza cekkk (#4034) üzenetére


Zin
senior tag

Értem uraim köszike a válaszokat!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4036) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ezt az ecetes tisztítást milyen gyakran szoktátok alkalmazni? :F Azt figyeltem meg, nálunk piszkosul vízkövesednek a fürdőszobai dolgok, ill. konyhai csap. Kb. 3 hónapja vettünk mosógépet (Electrolux).

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#4037) cekkk válasza RoyalFlush (#4036) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor rám jön :D

De pl én ecettel öblítek :D

Nem lehet érezni az illatát a színeket frissíti, a törölközők meg még jobban is szívják a nedvességet. :K

(#4038) Zin válasza cekkk (#4037) üzenetére


Zin
senior tag

Én azt nem vágom amikor elinditom a felultoltos mosogepunket hogy akkor a mosopor meg oblito mikor kerul a gepbe?mert ugye az elejen megforgatja gondolom suly-t ellenorzi, h nem-e tobb vagy nem tudom, utanna meg sokaig megy bele a viz.akkor már az oblito meg a mosopor a ruhakon van?Nem vágom a mukodesi elvét egy ien gépnek...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4039) csemberlen válasza Zin (#4038) üzenetére


csemberlen
őstag

különböző tartályokban lévő vegyszerekre külön kerül a viz. vagyis mosáskor mosószerrre megy a viz, öblitéskor az öblitőre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4040) cekkk válasza Zin (#4038) üzenetére


cekkk
veterán

Ahogy az előttem szóló kolléga is írta, egyszerre az egyik,majd utána a másik kerül bele.

(#4041) bandus


bandus
veterán

hogyha nem hajlandó rendesen centrifugálni a mosógép, az mi a fenétől lehet? semmi előjel nem utalt eddig meghibásodásra, de nem hajlandó rendes fordulatszámon pörgetni a dobot, csak ilyen nagyon minimálon. egy electrolux mosógépről lenne szó, EWT10115 vagy mifene a típusa :) köszi minden ötletet!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4042) DeFranco válasza bandus (#4041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs vízszintben, rossz a súlyelosztás, csapágyas. Ez a három tippem. Nem zajosabb, vagy ugrálósabb mint rég volt?

(#4043) bandus válasza DeFranco (#4042) üzenetére


bandus
veterán

a-a, semmi ilyesmi. sőt, üresen lemegy a centrifuga fukció is, megpakolva már nem :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4044) DeFranco válasza bandus (#4043) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pedig akkor valami ilyesmi lesz, vagy vezérlés hiba. Ezek úgy vannak megcsinálva, hogy ha túl nagy a súly, lekorlátoznak, hogy ne verje szét a dob a gépet. Ez vagy rosszul mér, vagy bejelez...

(#4045) Integra


Integra
titán

keresek szódagépet otthonra, valami komolyabb, minőségi darabot, tudtok márkákat ajánlani amiket érdemes végig néznem?
eddig egyet találtam, sodaco-t

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4046) biker válasza Integra (#4045) üzenetére


biker
nagyúr

Pont ilyenem van
Tetszik, de vegyel boven palackot hozza :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4047) Integra válasza biker (#4046) üzenetére


Integra
titán

az lesz, anyámnak lesz karácsonyi ajándék az új konyhájába:DDD
patron mennyi bele? könnyen beszerezhető? csak saját patron jó bele vagy netán szabvány patront használ? - már ha ilyen itt létezik.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4048) DeFranco válasza Integra (#4047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezek a szódagépek hogy működnek? Emlékszem, otthon csináltunk anno szódát a hagyományos patronos rátekerős módszerrel, de attól mindig féltem, hogy a kezembe robban.

Ezekben hogy kell szódát készíteni?

(#4049) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy olcsóbb kategóriás mosógépből milyet ajánlotok most? Az enyém már tizenéves (Whirlpool, még üzemel, meg voltunk vele elégedve :) ) aztán kezd egy kicsit döglődni :D Nézegettem ilyen MM-ben meg Auchanban de nem nagyon értek hozzájuk. Szerintetek melyik márka ill. melyik típus az ajánlott kategória? Elől/felültöltős legyen?

Előre is köszi a segítséget :R

(#4050) Integra válasza DeFranco (#4048) üzenetére


Integra
titán

egy nagy patront becsavarsz a hátába, ami kb 60-70 liter víz szódásításához elég (attól függ, mennyit nyomsz egy palackhoz), az elejébe meg felcsavarod a feltöltött palackot, felette rányomsz a gombra és dúsítja. voila :) de biker majd kijavít, ha nem jól mondtam.

vannak olcsóbb darabok is, de tartósság miatt fémet, fém alkatrészest keresek, elegáns is legyen, mert mindig szem előtt van. és a patron ha lehet, szabvány legyen, mert a nem szabvány patronokkal mindig csak lehúzás jár.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.