Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) #27216896 válasza Fr3eWar (#52965) üzenetére


#27216896
törölt tag

Persze, sőt a hivatalos szerviztől kijöttek, mert bejelentettük hibának, de nem tudott mit mondani a szaki rá...annyit, hogy ez ilyen! :DDD
Ő is egyből a csavarokat nézte, hátha voltam olyan hüle, hogy benne hagyom, majd vízi mértékezett...de patent volt, nem tudott bele kötni. :U

(#53002) yuing válasza SirRasor (#53000) üzenetére


yuing
őstag

Köszi a részletes beszámolót, a zaj pont nagyjából lényegtelen, mert egy családi ház alagsorában üzemelne. De azért ránézünk az LG-kre is.

(#53003) poli27 válasza #27216896 (#53001) üzenetére


poli27
veterán

Én tuti nem hagytam volna annyiban, nem a felültöltős energomat vagy mi a fene neve volt már 100 éve, mosógép :DD Bár az se nagyon ugrált el...

(#53004) poli27 válasza ribarszki (#52938) üzenetére


poli27
veterán

Közbe megfejtettem, ugye fent volt a tartóján ki lett mosva a szűrő, de nem lett visszatéve rá, csak a tetejére lett állítva hogy megszáradjon (párom követte el), de ha ez ennyitől tönkremegy akkor elmennek a picsába 240k ért...

(#53006) Lehiñito válasza lordcoyote (#52995) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Bosch hűtőnk van 5éve. Mikor megvettük felhívtam a területi szervizest, hogy fordítsa meg az ajtó nyitás irányát. Akkor mondta, hogy ezt a vásárlást követően 2 hónapig ingyenesen elvégzik, nem kell semmit fizetni. Úgy is lett. Érdemes elötte futni egy kört, hátha más gyártónál is ingyen kijönnek megfordítani.

(#53007) zohan echte


zohan echte
tag

Sziasztok.
Az eddigi AEG mosógépemnek a program választó kapcsolóját, szépen gördülékenyen lehetett tekerni. Az új electrolux gépnél már nem ezt tapasztalom, lötyög egy kicsit a kapcsoló és körbe tekeréskor nem olyan egyenletes és néha úgy érződik, hogy beleér valamibe. Nálatok mi a tapasztalat az Electrolux mosógép kapcsolónál? Ennyivel jobb minőség az AEG?

(#53008) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ez a Bosch jó mosógép lehet?
Kifutó modell. Csak 2 év gari. + emag.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#53009) poli27


poli27
veterán

Azért ezt kibalhéztam belőlük, továbbra sem értem hogy a faxba tud beázni, mert gumitömítéses, tehát valami konstrukciós hiba lehet szerintem... azért elviszem ilyen paneljavítóhoz, hátha megtudja csinálni pár ezer forintért :)

(#53010) kemperlama


kemperlama
csendes tag

Sziasztok,

Meg mindig a porszivo :)

Probalom az Electrolux iranyt is felterkepezni, talaltam nehany jeloltet, viszont ugy latom a kulonbseg abban van, hogy milyen cso, illetve milyen fej van.

Porszivonal mit takar az interlockos csatlakozas? Ertem en, hogy jol hangzik, de mitol jo az Electrolux-nal az "Aero Pro"?

Ezek az Electrolux jeloltek egyebkent, a kulonbsegeket lehet kulon nezni.

https://www.electrolux.hu/compare/?c=131964&query=853695&query=853697&query=853699&query=853700

Koszi elore is!

udv,

kemperlama

Si vis pacem, para bellum.

(#53011) Fr3eWar válasza kemperlama (#53010) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Interlock-nak hívja szerintem a gyártó azt hogy a cső és az elemek egymáshoz reteszesen csatlakoznak, tehát a kis gombot be kell nyomni hogy szétszedd, fejet cserélj stb. (régebben és az egyszerűbb modelleknél csak a súrlódás tartotta egybe, kúpos volt az egyik fele összenyomtad és vagy összegyógyult úgy hogy vért izzadva tudtad szétcsavargatni, vagy annyira gagyi volt hogy 3 oda vissza húzás után magától leesett a cső végéről a padlófej.

Az utolsó PRO fantázianevű ránézésre abban különbözik, hogy a kezelőszervek rákerültek a fogantyúra, így nem a porszívón kell lábbal ügyeskedni, hanem a karon gombokkal.

(#53012) koxx válasza kemperlama (#53010) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyiért tuti nem eluxot vennék.

(#53013) artid válasza artid (#52977) üzenetére


artid
aktív tag

Helló,

Ehhez van valakinek ötlete? Mik azok a típusok, amiket kerülni kell?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#53014) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Van itt a fórumban olyan akinek no-frost hűtője van?
Ha van kérem keressen privátba mert lenne egy két kérdésem :)

(#53015) polonic válasza MNBT (#53014) üzenetére


polonic
félisten

Valami titkos, hogy privátban menjen?
Szerintem jöhet ide is nyugodtan. :K
No-frost hűtő van itt is.

(#53016) koxx válasza artid (#53013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bosch, Neff, Miele nyugodtan vehető pénztárca vastagság függvényében.

(#53017) macilaci78 válasza polonic (#53015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha az egyik kérdés, hogy eladó-e, a másik pedig az ára, akkor az hirdetésnek minősül és ebben a topikban tilos. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53018) lordcoyote válasza asdf_ (#52996) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

Köszönöm, most már látom! Akkor ez nem lesz, mert hasonló az elvem ezzel kapcsolatban.

Valószínű, akkor ezt választjuk:

BOSCH KGN36NL3A

(#53019) lordcoyote válasza Lehiñito (#53006) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

Köszönöm, éppem írtam, hogy valszószínű ez lesz inkább: BOSCH KGN36NL3A, itt én is megfordíthatom és párom is inkább ezt választotta volna.

(#53020) Zeki válasza yuing (#52999) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyszer vettem 8 kilós Beko mosógépet tavaly ősz elején, 2 hét után beszart. 3 hétbe került mire sikerült kikönyörögnöm egy csereutalványt. addig a mosodában egy halom pénzt hagytam, lévén 5 fős család vagyunk. Az Auchanban ahol vettem, az utalvényt kp-ra váltottam és vettem némileg többért egy 10 kilós Eluxot.

(#53021) #27216896 válasza kemperlama (#53010) üzenetére


#27216896
törölt tag

Én Lidibe vettem Parkside PNTS 1300 E4-et....volt vagy 10 ezer és eszméletlen! :D
Bitang - már már ipari - erős, lehet zsákkal, az nélkül, vizet szívatni, a tartálya teljesen kimosható, stb. 2 éve nyúzzuk, autó takarításra is - nem tudok rá hibát mondani! :R

(#53022) Scale válasza Viszlát (#52978) üzenetére


Scale
őstag

Pont kerdezoskodni akartam, hogy ez az uj tipusu evoeszkoz talca milyen, mennyire pratikus? Nem sokara koltozunk, es igy mi is mosogatogep vasarlasa elott allunk es olyan gepet neztunk mi is aminel ilyen az evoeszkoz tarolo, nem a regi kis kosaras. Elsore azt gondolom errol, hogy sokkal idoigenyesebb bepakolni az evoeszkozoket, mig a regi fajtanal be lehetett siman “dobalni” oket.

(#53023) Viszlát válasza Scale (#53022) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem nagyon bejön, de én ki nem állhattam a kosaras megoldást. Semmivel sem lassabb számomra, bár ez biztosan függ a felhasználói szokásoktól is. Én ahogy termelődnek a piszkos edények és evőeszközök folyamatosan töltöm is a gépet, így nem úgy néz ki a történet, hogy egyszerre kell 23 kést, 30 villát és 45 kanalat időre elhelyezni. A tálca kialakítása praktikus, adja magát az elhelyezés, nem kell igazgatni, pár feltöltés alatt simán ráérez az ember és szinte oda sem kell nézni. Cserébe nem foglalja a helyet az alsó két tálcán, ami szvsz óriási előny. Ja és a nagyobb eszközöknek is mindig jut hely (spatula, szervírozó kanál, stb).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#53024) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Tud valaki Philips álló porszívohoz kupont

(#53025) MNBT válasza polonic (#53015) üzenetére


MNBT
tag

haha semmi titkos, csak érdekelne, hogy no-frost hűtőnek hűtési időt tekintve mi az optimális üzemideje, ugyanis ahol lakom jelenleg feltűnt, hogy többet megy szerintem a kelleténél.
általában ilyen metódussal dolgozik: 10 perc hűtés, 15 perc belső keringtetés(vagy leolvasztás?), 6-8 percre kikapcsol, és ismét kezdi elölről, amit nem tudok eldönteni, hogy ez normális vagy sem.
8 éves LG hűtőről van szó, a termosztát minimumra van letekerve, fagyasztó -15 fokra van állítva, és a vakáció módot próbáltam be és kikapcsolni de nem láttam relevánsabb különbséget működésben (vagy a villanyórát nem tekeri úgy meg? :)

(#53026) Winnie The P válasza #27216896 (#53021) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Nekünk a nagyobb van. Nagyon bevált gép.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#53027) artid válasza koxx (#53016) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#53028) BB9000 válasza Teaway (#52841) üzenetére


BB9000
senior tag

Megérkezett a visszatérítés. A történet szépen ért véget. (Philips 90 napos pénzvisszatérítés)

(#53029) polonic válasza MNBT (#53025) üzenetére


polonic
félisten

Itt LG GBB72PZEFN hűtő van tavaly augusztus óta. Annyira nem figyeltem, hogy működik. Pont tegnap figyeltem, amikor mellette ültem a konyhában.
35-38 perc működésre 15-17 perc kikapcsolt állapot esik. A hűtő rész 3 fokra (1 a min, 7 a max), fagyasztó -18 (-23 a min, - 15 a max) fokra van állíva.
Inverteres kompresszor van benne. Gondolom a külső hőmérséklettől is függ, ajtónyitogatástól, egyszerre belerakott cuccoktól, hogy mennyit megy és mennyit kapcsol ki.

(#53030) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy olaj nélküli fritőz kaliberű gépek mennyire hasznosak a mindennapokban?

Pl húsokat mennyire süt jól? Esetleg lángos tésztát megsüti e normálisan vagy inkább valami speciális termékekre ideális csak?

(#53031) Fr3eWar válasza Scale (#53022) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia mi is szeretjük, nekünk Serie 8 Bosch gép van, abban az evőeszköztartó is kapott piros gombos extra funkciót (nálunk minden mozgatható dönthető állítható dolognak piros jele van), a két szélét le lehet billenteni, és akkor oda elférnek nagyobb dolgok is, merőkanál, gyerekek IKEA-s színes KALAS műanyag kis tálkája, kicsi csészék stb..

(#53032) peppe79 válasza atee_13 (#53030) üzenetére


peppe79
senior tag

Húsok közül inkább csak csirkét, ami rövid idő alatt elkészül.
Mi szeretjük, de többnyire inkább sültkrupmlit készítünk vele. Minden másra ott a "normál" sütő.

(#53033) BB9000 válasza andrás47 (#52946) üzenetére


BB9000
senior tag

Hőszivattyús vagy Kondenzációs szárítógép?
Ha még nem vettél szárítógépet, akkor hallgasd meg a másik oldal véleményét is. Szerintem a hőszivattyús jobb választás. Nekem is az van.
A (#52945) hsz-ben linkelt videón bemutatott géptisztítás alanya szerintem kb 10 éves elhanyagolt gép. A valóság: gondos használat mellett nem kell 10 évnél gyakrabban teljes szétszereléssel kitakarítani a gépet. Az én gépem 2 és fél éves. 2022-ben jár le az 5 év gari róla. A kondenzátora olyan tiszta, mint újkorában. Ezt onnan tudom, hogy 1. : ránézek és nem látok rajta koszt. 2. műszerrel mérem a fogyasztását és mérhető fogyasztásemelkedést nem tapasztaltam az újkori fogyasztási értékkel összehasonlítva. Amikor megy a gép, egyenletes 540-550 W-os fogyasztást mérek. A program hossza függ a beletett ruhák mennyiségétől, anyagától, hőmérsékletétől, víztartalmától stb. A kondenzátor elkoszolódásával a fogyasztás növekszik az évek alatt, mivel a hatékonyság csökken.
A jelentős hátrányként említett rendszeres kondenzátor-takarítási igény tehát a valóságban nem jelentkezik olyan nagy hátrányként. (10+ évet nem is minden gép bír ki.)
A hőszivattyús gépek előnyei:
1. Alacsonyabb szárítási hőfok
Kb 10-15 fokkal alacsonyabb hőfokon szárít egy hőszivattyús gép a kondenzációsnál. A szárítási hőfoknak a ruhák összemenésében van szerepe. Alacsonyabb hőfokon szárításkor sokkal kevésbé mennek benne össze a ruhák. Itt a fórumon erről, számomra hihetetlen általános vélemény alakult ki mi szerint a ruhák másoknál egyáltalán nem mennek össze a szárítógépben. Nálam sok ruha összement. Úgy, hogy csak olyat teszek a gépbe, ami a címke szerint szárítható!!! Eltérő mértékben mentek össze. Van ami egyből nagyon és vagy ami apránként. Azokon csak 4-5 szárítás után vettem észre a méretváltozást. Természetesen sok olyan ruhadarab is van, ami egyáltalán nem ment össze.
2. Alacsonyabb fogyasztás
Itt nagyon nagy a különbség, ami zsebre megy! Az EU-ban nem minden szabályozás értelmetlen és nem véletlenül vezetik ki az energiapazarló technológiákat. A "kondenzációs" kategóriában kapható -hőszivattyú nélkül üzemelő- szárítógépek 2-3 szoros energiafelhasználással működnek a "hőszivattyús" kategóriába sorolt társaikhoz képest. Azok is a kondenzáció elvén működnek, csak van bennük hőszivattyú is!
A szárítógép üzemeltetési költség szempontból hasonlít az autóra. Az összköltség három tényezőből adódik össze: bekerülési költség (vételár) + üzemanyag (benzin vagy áram) + szervízköltségek (javítások). Autónál még rájön az adó és a biztosítások folyamatos költsége is. Az alacsonyabb fogyasztás a használat gyakoriságától függően 10 év távlatában nézve a gép vételárát megközelítő vagy meghaladó összegű árammegtakarítást jelent ! Aki szárítógépet vásárol, az azért teszi ezt, mert használni fogja. Ki többet, ki kevesebbet. Én pl csak ősszel, télen és tavasszal, vagy olyan napokon amikor nyáron esik az eső és kültérben nem száradnának meg a ruhák. Aki a legkevesebbet használja : heti ~1-et, vagyis évente 50-et. Az átlag heti ~3 szárítás vagyis évente 150. Az intenzív felhasználás során -pl a nagycsaládosoknál- akár heti ~6-8 szárítást is lefut, ami évente 300-400 darab!!! A számolás további részét mindenki végezze el maga.

(#53034) peppe79 válasza Fr3eWar (#53031) üzenetére


peppe79
senior tag

Kinek mi. Nálunk egyszerre több lábas, fazék, kelesztőtál stb. összegyűlik, gyakran kell a felső kosárba is nagyobb vackokat pakolni. A miénk nem evőeszköz tartó fiókos, de még így is néha ki kell centizni, hogy mi hová fér. Ha legközelebb MM, Euronics közelében járok, lemérem majd néhány mosogatógép belső terének magasságát. Szerintem a régi Electrolux gépünk egy pár centivel nagyobb volt, mint a mostani Bosch.

(#53035) Ispy válasza BB9000 (#53033) üzenetére


Ispy
veterán

Én viszonylag egyszerűen számoltam:

ugyanabban a kategóriában a hőszívattyús 235 kwH/év fogyasztással bír, a kondenzációs 560-al, ami évi 8k többletköltség fogyasztásban. A két gép között a difi 70k. Ez azt jelenti, hogy a takarítástól függetlenül is necces, hogy a gép élettartama alatt megtérül a bekerülési költség többlet. Ha meg mégis kell takarítani, akkor meg...a kondenzációsból csak kiakapom, lemosom, visszarakom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53036) hodostamas válasza Ispy (#53035) üzenetére


hodostamas
addikt

Azt is tegyük hozzá hogy a pillatatnyi fogyasztás is kérdés lehet ha olyan helyre kerül mint pl nálunk, hogy a mosógéppel közös a konnektor(dupla). Hőszivattyús mehet a mosogéppel együtt, másik már nem.

(#53037) Ispy válasza hodostamas (#53036) üzenetére


Ispy
veterán

Ez is lehet egy szempont, én nem a hőszívattyús ellen vagyok, csak a kevesebb fogyasztás jobb egyszerűen nem igaz. Ha ugyanannyi lenne az ára a két technólogiának, akkor persze már más lenne a helyzet, de jelenleg sokkal drágább.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53038) flegga92 válasza BB9000 (#53033) üzenetére


flegga92
senior tag

Osztom a véleményed, ha jól emlékszem egyszerre vettük ugyan azt a mall.hu-n levő akciós Bosch-t. Havonta egyszer ránézek a lenti szűrőre legtöbb esetben semmi szösz nincs rajta. A kondenzátoron kb fél év után egy nagyon-nagyon vékony szösz réteg van, de az sem mélyen, kefés végű porszívófejjel megtakarítom.
Ruha összemenés nálunk addig nem volt, míg használtuk az alacsonyabb hőfok funkciót. 1-2x kimaradt akkor pár műszálas póló összébbment. Viszont már olyanokat is bedobunk ami nem engedi a szárítógépet, de az anyaga érzetre olyan, hogy belemehet, eddig gond nem volt.
A linkelt videó erősen túlzás, USA-ban a legtöbben nagy ívben letojják, hogy tisztítani kell.

Egyik youtuber akit szoktam nézni az egyik videójában energiamegtakarítási tippeket mutatott be és kitakarította a kondenzációs szárítógépét. A fenti 2 "szűrőkosárban" annyi gané volt, hogy az legalább 2 havi adag volt, lent konkrétan 3 zokni volt és a szűrő vastagon tömve szösszel. Azt mondta, hogy még itt sosem takarította, látszólag jó pár éves gép lehetett. El tudom képzelni, hogy nagy átlagban ott ugyan így cselekszenek az emberek. Es ez egy sima kondenzációs volt, amire havonta max 10 percet kéne szánni.

(#53039) pjen válasza hodostamas (#53036) üzenetére


pjen
félisten

Egy szabvány konnektor 16A t tud,ennyivel terhelhető az durván 3700W-Nem hiszem,hogy a két gép ennyit fogyaszt.Mosógép átlag 2000W

(#53040) Grande Ale válasza hodostamas (#53036) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nálunk dupla konnektorban van együtt a mosógép és a kondenzációs szárítógép...

(#53041) hodostamas válasza pjen (#53039) üzenetére


hodostamas
addikt

mosógép átlag 2kW, kondenzációs legyen átlag 2kW. de legyen mindkettő 1500W csak mikor éppen maxon fűt, már közel a határ. És akkor legyen régebbi ház, lakás stb. Ez nem mindenkire igaz csak javaslat hogy nézze meg.

ui.: első kör sima hosszabítóval ment, és még a minőségi is melegedett mikor a mosógép épp fűtő fázisban volt. De mindenkire rá van bízva :)

(#53042) Met válasza BB9000 (#53033) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk hőszivattyús van és ruha ami összemegy.
Feleségem egyik blúza kb. 3 méretet.
Farmer is, a farmer programon meg nedves marad a derekánál.
Pólóim pár alkalommal, utána megállnak a "csökkenésben":)

Nézegettem a programtáblázatot. Van olyan program amin mindhárom hőfok jelölés ott van de én nem tudok választani hőfokot.
Ezt így leírtam az Elux-nak hogy akkor ez hogy van. Annyit válaszoltak hogy a programban előre beállított hőfokon megy a szárítás :W
Egy program van amin lehet kímélő módot (alacsonyabb hőfok) bekapcsolni, de azon meg nem száradnak meg a ruhák.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53043) pjen válasza Met (#53042) üzenetére


pjen
félisten

Nekem szintén elux hőszipkás van,szinte csak a cotton progit használjuk.Nem ment még össze semmi.Most épp benne van a paplanom.

(#53044) fant0mi


fant0mi
addikt

Akkumulatoros rudporszivomat (Aldis) visszahivta a bolt, igy kene helyette masik. Az arkategoria kb 25e Ft.
Az Auchanban lesz Orion OVC-1921 tipusu. [link]
A leirasok egeszen szegenyesek, video semmi, de tisztaban vagyok, hogy az Orion markanevet dzsunka gyartok licenszelik. Ennek ellenere en az Aldissal egeszen meg voltam elegedve, hasonlo teljesitmenyt varok csak el, a lenyeg, legyen forgokefes, szetszedheto morzsaporszira, a keret kb ennyi, nem tudok meg hozzatenni csak 20 ezret es akkor mar... Tehat ez a max 25-30e arkategoriaban keresek akkumulatoros, forgokefes, 2in1 tehat autot is tudjak vele takaritani.
Mit szoltok?

[ Szerkesztve ]

(#53045) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Akus álló porszívót keresek 30K körüli áron,van valami ajánlott,vagy ennyi pénzért feletsem el? :R

(#53046) MNBT válasza polonic (#53029) üzenetére


MNBT
tag

Hmm érdekes.
Nálam 1-re van állítva és -15 fok. Nem nyitogatjuk sűrűn mert ketten lakunk a lakásban, és azt sem mondanám hogy tele van. A hűtő nyilások amik fújják a hideg levegőt, azok sincsenek eltorlaszolva.
Azt vettem észre, hogy télen-nyáron kb ugyan ezt produkálja, VISZONT múltkor hogy ki volt húzva takarítás miatt 1 órára, akkor 10 percet ment, és 20 percet állt. Eltelt 1-2 nap és visszaállt arra a működési folyamatra amit említettem.

(#53047) BBéci válasza MNBT (#53046) üzenetére


BBéci
titán

Sharpom egy órából kb. 45 percig pörgeti a belső levegőt keringtető ventilátorát. Amikor leolvaszt, hosszabb ideig van nyugiban, viszont utána bekapcsol egy másik, hangosabb, búgósabb ventilátor, ami nem áll le ajtónyitáskor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53048) BB9000 válasza Ispy (#53035) üzenetére


BB9000
senior tag

A kondenzációs és hőszivattyús szárítógépek árában az árukereső szerint nincs akkora különbség, mint írtad. Nekem 20-25 K jött ki, ami távol áll a 70 K -tól.
Legolcsóbb gépeknél :
Kondenzációs Candy 80 000 Ft-tól kapható, hőszivattyús Candy 100 000 Ft tól.
Közepes árkategória :
Kondenzációs Electrolux 110 000 Ft-tól kapható, hőszivattyús Electrolux 135 000 Ft tól.
Drágább kategória összehasonlítása értelmetlen, mivel a kondenzációs gépek között nincs olyan, ami a drágább hőszivattyúsakkal azonos szolgáltatásokat lenne képes biztosítani.

(#53049) farkas-j válasza Zeki (#52998) üzenetére


farkas-j
őstag

Az általad linkelt Beko-t nem ismerem, viszont nekünk most lesz 4 éves a Beko WMY 81483 LMB2 mosógépünk. Maximálisan elégedettek vagyunk vele! Mondjuk a mienk inverteres motorral szerelt típus ezért rendkívül halk és 5 év gyári garis. Van most is a piacon 5 év garis inverteres Beko.
Bocs, ezt Yuing-nak szántam!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#53050) Ispy válasza BB9000 (#53048) üzenetére


Ispy
veterán

Én AEG-t vettem, abból 129k és 199k, ne csak az árát nézd, hanem ugyanaz a tudása legyen (almát az almával).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.