Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) Teaway válasza Magill (#62693) üzenetére


Teaway
veterán

Honnan szedted a csíkos cicát?

Nincs itthon csokid??

(#62702) ProdyG válasza koxx (#62700) üzenetére


ProdyG
senior tag

Köszi, ezek alapján a következőkre szűkítettem a kört:

Complete C2 Parquet PowerLine - SFRF3 (természetesen ez lesz valszeg, csak próbálom körüljárni a témát)
Complete C3 Score Black PowerLine - SGDF3
Complete C3 PowerLine - SGDF4
Complete C3 Parquet PowerLine - SGSF3

A C3-makban ha jól látom jobb a motor meg komolyabb a fej? Nem feltétlen érik mag a többletet? mondjuk a C3 score black valami miatt olcsó :F
Persze C3-ból is a parquet lenne jó, csak az meg már nagyon drága. Az nem éri meg a felárat?
Köszi!

(#62703) ribarszki válasza ProdyG (#62702) üzenetére


ribarszki
őstag

Ár/érték arányban a c2 parquett az egyik legjobb. Vehetesz C3at is, de erre a felhaszálási területre mindenképpen parquett modellt vegyél. Fele annyi idő a porszívózás a parketttwister fejjel, mint a hagyományos fejjel.

(#62704) pjen válasza koxx (#62698) üzenetére


pjen
félisten

Ezt mért mutatod? Minden pórszívó ilyen tiszta marad, ha normális porzsák van benne és jól illeszkedik a szívó cső a zsákhoz.Maga a porszívó csak egy turbina ami szívó hatást kelt.

(#62705) ribarszki válasza pjen (#62704) üzenetére


ribarszki
őstag

A samsungom tiszta por volt belül..

(#62706) d@minator válasza Magill (#62688) üzenetére


d@minator
addikt

Fura, hogy nagy a dobja, mert a 7kg-osé van benne, ezek szerint az LG-é volt kicsi. Az "ökomix" folyamatos szivattyúhang szokható én pár nap alatt megszoktam. Azt látom, hogy a mosószeradagoló nem zár pontosan de jobb a helyzet, mint az enyémnél volt (Biztos Made in Poland). :)
Azt észrevételeztem (és a cica is :D ), hogy kicsit sok mosószert használsz...
A lényeg, hogy megvan, nem egyszerű manapság mosógépet venni. Majd a gőzről kérünk tapasztalatokat. :)

(#62707) pjen válasza ribarszki (#62705) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam, hogy rosszul találkozott a szívócső a porzsákkal, vagy nem megfelelő porzsák volt benne.Ha végig követed a porszívó működését:fej, gégecső, porzsák, ha ezek normálisan csatlakoznak por nem léphet ki sehol.Gyakorlatilag mindegy, hogy milyen a turbina ami szív.Nekem az elux super silencer is teljesen por mentes egy S bag zsákkal.Van egy húszonezer forintos kis piros philips a kocsit szoktam vele takarítani.Abban is S bag van és pormentes.

(#62708) BBéci


BBéci
titán

Pár hete volt szó a motorszűrő lapkáról, ami vagy benne van a porzsák dobozban, vagy nincs. Mivel az Electrolux dobozba már nem tesznek, megint megkérdezem, honnan szerezhető be?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62709) pjen válasza BBéci (#62708) üzenetére


pjen
félisten

Google hoz egy csomót.

(#62710) ggeleven


ggeleven
őstag

Srácok ötlet normális gránit mosogatótálcára/beszerzési forrásra? Nézem már egy ideje őket, de vagy nagyon drága vagy ha kiszállítás van, akkor többeknek törötten érkezik. Szívesen veszek pár tippet. :)

ui.: mindegy, hogy sérülékeny, kopik, törik vagy nehéz takarítani/tisztán tartani, ilyen lesz, mert jobbik felem szépet akar és kész. :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#62711) koxx válasza ggeleven (#62710) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi 2 éve Deante mellett tettük le a voksunkat, sajnos volt egy olyan tényező, hogy 45 centinél nem lehet szélesebb. Ár/értékben nagyon jók. Minőségre eddig nincs panaszunk.

(#62712) ProdyG válasza ribarszki (#62703) üzenetére


ProdyG
senior tag

Rendben, C2 parquett lesz a befutó.
Kíváncsi vagyok erre a parkett twister fejre :)
Köszi mindenkinek a válaszokat!

(#62713) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van valakinek tapasztalata Kärcher FC3 padlótisztítóval?

Köszönöm előre is!

(#62714) herdsman12 válasza ggeleven (#62710) üzenetére


herdsman12
őstag

IKEA (25 év gari, "Hoppá, valami baj történt?)
Szerelvénybolt (többfelé van üzletük)

(#62715) Sinkapeter válasza ggeleven (#62710) üzenetére


Sinkapeter
tag

Mi néhány éve kádat vettünk tőlük. A mosogatók árait nem ismerem, de a kád akkor jóval olcsóbb volt, mint máshol. Saját autó hozta (legalábbis mást nem szállított) , nem drágán, figyeltek rá. [link]

(#62716) M3oH válasza ggeleven (#62710) üzenetére


M3oH
addikt

Teka sincs vészes áron: [link]

(#62717) vscotina válasza ggeleven (#62710) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia Azt kalkuláld bele, hogy a használat során keletkező karcok megmaradnak és csúnya lesz egy idő után. Nem tudod semmivel sem eltüntetni. Nekünk nem jött be a gránit mosogató használata.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#62718) peppe79 válasza vscotina (#62717) üzenetére


peppe79
senior tag

Valóban karcolódhat, viszont világosan megfogalmazta azt is, hogy nem érdekli az anyag hátulütője.

(#62719) Dorian válasza vscotina (#62717) üzenetére


Dorian
félisten

13 ève van gránit mosogatòm, semmi baja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62720) BBéci válasza pjen (#62709) üzenetére


BBéci
titán

Mindegy melyiket veszem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62721) BB9000 válasza BBéci (#62720) üzenetére


BB9000
senior tag

Menalux F9000. Ezt neked kell méretre vágni.
Menalux F1000 Ez már méretre van vágva. Adott típusú AEG és Electrolux porszívókhoz jó.
Ezek jók. Több helyen is árulják őket. Ott vedd meg, ahol neked a legjobb ár és szolgáltatások szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#62722) pjen válasza BBéci (#62720) üzenetére


pjen
félisten

Van ott táblázat is, hogy melyikbe való.Én azt hiszem a porzsák centrumtól zsákos csomaghoz kaptam nagyobbat is, amit méretre lehetett vágni.

(#62723) Laca1212


Laca1212
őstag

Tudtok ajánlani BB kávégépet ami őröl és tejtartályos? Alap gép elég és olcsó legyen. 😁

(#62724) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok!

Második hűtőgépnek keresek valamit, ez a kettő maradt, mint opció:

Beko RSSA-215K30 WN

Gorenje R492PW

Melyik a megbízhatóbb márka? Csak napi párszor lenne kinyitva, a hangja is mindegy, mert olyan helyen lesz, ahol nem zavar senkit. Sem a Gorenje, sem a Beko márkával nincs tapasztalatom. A lényeg, hogy minél tovább elmenjen probléma nélkül, ill. ha esetleg javítani kelljen, akkor ne egyből eldobós legyen, hanem javítható. :B

(#62725) BBéci


BBéci
titán

Köszi! BB9000-nek is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62726) agroman


agroman
senior tag

Sziasztok!

100L körüli fagyasztót szeretnék vásárolni, nem túl drágán.
Ilyen márkák jönnek szembe velem: Midea, Star-light, Heinner, Navon, Beko.

Tapasztaltabbak tudnának segíteni, melyik márkát vagy konkrét típust érdemes választani?

Köszönöm!

------

(#62727) koxx válasza agroman (#62726) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyik jobb mint a másik :)

(#62728) Timeola


Timeola
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok itt, de szeretném kikérni a véleményeteket, erről pl. tudtok valamit? Ajánlott?
Nagyon szépen köszönöm ha tudtok segíteni!
link

Illetve mosogatógép ajánlást is szívesen várok, A-hoz közeli energiaosztályú lenne a legjobb. Thx! :)

(#62729) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Mosógép vásárlás előtt állunk költözés miatt. Ketten vagyunk párommal, 7 kg ruhánál többet nem mosunk egy alkalommal. Semmilyen különleges funkcióra nincs szükségünk, általában 40 fokon színes ruhákat szoktunk mosni, néha 60 fokon. A maximális keretünk 150.000 forint.

A következő típusokat néztem ki:
-Beko WTV-6633 B0
-Beko WUE-7636

A Beko az 5 év gyári garancia miatt szimpatikus, de a topikokat olvasgatva a Bosch és AEG gépeket a minőség miatt is ajánlják. Ti milyen típust tudnátok ajánlani?

Köszönöm a segítséget előre is. :R

(#62730) OPiiPO válasza koxx (#62727) üzenetére


OPiiPO
addikt

a Beko 5 év gar most nagyot megy a topicban :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62731) Dorian válasza OPiiPO (#62730) üzenetére


Dorian
félisten

Mosógépnél kb. ez a legfontosabb dolog: sok év garival legyen olcsó. Ezt elég jól tudja a Beko.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62732) koxx válasza Dorian (#62731) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sok garival olcsó, ezt tudja és itt vége is.

(#62733) pjen válasza koxx (#62732) üzenetére


pjen
félisten

Azért ki is mos.Valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#62734) Eagl3 válasza PrometheusX (#62729) üzenetére


Eagl3
veterán

LG-t vennék. Nálunk családon belül van 5db. Egyiket sem kellett még szervizelni.

(#62735) Dorian válasza koxx (#62732) üzenetére


Dorian
félisten

Ki is mos. És az emberek túlnyomó többségének semmi szüksége csillivilli extrákra meg 20 fajta programra. 3 programot használunk összesen: 40 és 60 fokos pamut, kézi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62736) koxx válasza Dorian (#62735) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezért jó, hogy van a piacon többféle gyártó sok modellel.

(#62737) lsebestyen válasza PrometheusX (#62729) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia!

Hogy árnyaljam a képet, én Bosch-t vennék. Tavaly vettem egyet, a 6-os szériából. Azért Bosch-t, mert anno a koliban volt 2db Bosch mosógép (egyik serie 2,másik serie 4) éjjel nappal használtuk őket, és az egyik ment egyszer tönkre. De kijott a szerelő és megjavitotta. Szerintem a keretedbe beleférne. Egyébként van külön mosógép topik. :K

(#62738) Dorian


Dorian
félisten

Az a baj, hogy saját tapasztalat nagyon kis merítés, nehéz belőle statisztikát csinálni.

Egyik lakásunkban volt egy Candy, 5-6 évig bírta, 3 éve van Electrolux.
Másik lakásunkba Siemenst vettem, az nagyon sokáig bírta, 10 évesen elkezdett folyatni, odaadtam egy haveromnak, aki vmit csinált vele, és használta utána nemtommeddig.
Utána Boscht vettem, az is sokáig 8 évig jó volt, aztán Samsungot, ami 2 éven, gariidőn belül megmakkant, de nem találtam a garipapírjait. Ott most 5 éve van Beko, 2 éve pedig a házba is Bekot vettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62739) Gömbike válasza Eagl3 (#62734) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az én családomban meg Elux-AEG van. ( összesen 5 db.)Egyiket sem kellett még szervizelni.

Bár az én AEG gépem még csak 11 éves.

Pont.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62740) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket, körülnézek az AEG/Bosch/LG vonalon. :) :R

(#62741) d@minator válasza PrometheusX (#62729) üzenetére


d@minator
addikt

"AEG gépeket a minőség miatt is ajánlják" - AEG=Electrolux.
Itt van pl. egy vízszintszabályzó: [link] Ez van a 320ezres AEG L9FEA69S-ben és a 89ezres Electrolux EW6S427W-ban is.

(#62742) peppe79 válasza Dorian (#62735) üzenetére


peppe79
senior tag

Annyi extra azért jó lenne, ha pl. el tudná tárolni a különböző programok egyéni beállításait. Legalábbis a Siemens mosógépemen minden egyes alkalommal be kell állítanom az általam preferált fordulatszámot, hőfokot, programidőt.

(#62743) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egyzónás indukciós főzőlap vásárlása közben vagyok. Tapasztalataim szerint, az ajánlott edényméret ha 12-19, ha 12-26 cm, mindég az edény közepe körüli kb. 10 centi átmérőjű gyűrű kerül melegítésre, hevítésre. Ezt egy vékonyabb vízréteg melegítése esetén, a központ körüli forrásban lévő vízgyűrű is jelzi.
Akkor ez a "javasolt edényméret", csak az edények mechanikai elhelyezésének a lehetőségére utal? Ezen a téren, ti, mit tapasztalatatok? A fentieknek egyáltalán, van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#62744) Veron


Veron
őstag

miért csinálja azt a féléves Electrolux mosógép, hogy ütemes nyekergő hangot hallat mosás közben? Mintha kb. fordulatonként egyszer csinálná.
Itt egy felvétel róla. [link]
köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62745) pjen


pjen
félisten

Hirstarton van egy cikk hűtő tesztről.140 db, LG és AEG végzett az élen.Akinek van hozzáférése bemásolhatná a tesztet.

(#62746) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni porszívó ügyben. Van egy FC9334/09 Philips porszívónk amivel teljesen meg vagyunk elégedve de gyakran lehetne porszívózni a sok por miatt, ezért szeretnénk más megoldást kereseni. Vásároltunk egy 20.000 ft.-os aksis porszívót (teleshopos :W ), de sajnos hatalmas nagy csalódás.

Szeretnék segítséget, tanácsot kérni aksis porszívós vásárlásra. Márkáról(Philips, Bosch, Electrolux, esetleg Rowenta) annyit, hogy megbízható legyen. Panel másfélszobás lakás, új nyilászárokkal.

Ami fontos, hogy ne legyen szükség felakasztani falra.

Összeg: 150.000-ig.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#62747) Gömbike válasza allein (#62746) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Dyson kell Neked, ha kereted engedi.

Ők az etalon.

A többi csak köhögi őket messziről :))

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62748) koxx válasza allein (#62746) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tolj rá egy 20-as és vegyél DYSON V10 Motorheadet vagy DYSON V 8 Absolute 145-ért, de akkor már inkább a V10. A többi felejtős ha igazán jót akarsz venni.

(#62749) pjen válasza Gömbike (#62747) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk,a Dyson pont falra akasztós.Legalábbis a V8 animal.A Philips Power pró duó hasonló tudású, egyes funkciókban talán még jobb is.Nem kell felakasztani, nem kell folyamatosan húzni a kapcsolót, kikapcsolható a motoros fej és az aksija lényegesen tovább bírja.A Dysonhoz viszont több praktikus tartozék van.

(#62750) Nagya21 válasza allein (#62746) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Dyson a te embered. (porszívód)
Ha nem akarod falra akasztani, fektesd a földre..... :DDD
Nekem a kétszoba hallos lakásba a két szoba közötti ajtóra van kétoldalú ragasztóval ráragasztva a tartó.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.