Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) pjen válasza BBéci (#62604) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg egy szemrevételezés, ajtónyitás, tapogatás dönt? Nem a működés?

(#62652) seger válasza pjen (#62651) üzenetére


seger
addikt

Ebben nincs semmi. Én a mosogatógépet is megnéztem mielőtt megvettem. Így jobban láttam a pakolhatóságot mint képről.

[ Szerkesztve ]

(#62653) pjen válasza seger (#62652) üzenetére


pjen
félisten

Az egy dolog.

(#62654) Digitalpimp válasza pjen (#62651) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért az is sokat elárul, hogy milyen az anyagok minősége, a látható illesztések, a mechanikus dolgok érzete stb. A működést már úgyis csak élesben fogod megtapasztalni, nem a leírások alapján.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62655) ribarszki válasza pjen (#62651) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy autónál nekem egyik fontos szenpont, hogyan csukódik az ajtó. No persze nem az ajtó miatt, hanem mert sokat elárul, hogy mennyit fáradozott a gyártó a minőségi építéssel, mennyi hangszigetél van benne, stb. Ha egy autó ajtaja szépen csendben puffan, akkor anyagminőségben máshol sem lesz nagyon gond. De persze ez csak egy része a teljes képnek. Nekem fontos része, másnak kevésbé.

(#62656) pjen válasza ribarszki (#62655) üzenetére


pjen
félisten

Persze, én is megnézem, de egy LG, Elux, Gorenje lehet éppen úgy összeszerelve mint egy Bosch.Mosogató gépben pont van is összehasonlítási alapom.Az előző Bosch semmivel nem volt minőségibb mint a mostani Gorenje.

(#62657) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
Döntött páraelszívót szeretnék venni de most bekattant nálam hogy olyan kijelzőst szeretnék ami mutatja a pontos időt is. :)
Tudnátok nekem ebben ajánlást adni? Eddig csak ezt [link] találtam. Viszont ennél sem írja hogy óra kijelzés. Információt sem találok sehol.
Lehet csak a képen van és illusztráció.

(#62658) BBéci válasza pjen (#62656) üzenetére


BBéci
titán

Bosch és Gorenje mosogatógép lehet nagyon hasonló, de egy Beko, OK, Amica...
Mielőtt az ember valamiért sok pénzt ad ki, megnézi, megtapogatja amit lehet, mint például a hűtőszekrény esetében az ajtókat nyitja és csukja. A működést csak megvásárlás után lehet megtapasztalni. Ami bolti szemrevételezés és vizsgálódás során nem éri el az ingerküszöbömet, azt utána nagy ívben elkerülöm, nem adok érte egy forintot sem. Nem csak az összeszerelésben van különbség, hanem a felhasznált anyagok minőségében is, ez látható, tapintható. Feleségem néhány Media Marktban történő nézelődés után egyértelműen kijelentette, hogy a következő mosógépünk Miele lesz. Ő is világosan látta, érezte a különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62659) d@minator válasza Face8814 (#62644) üzenetére


d@minator
addikt

Nézd meg még az újabb változatot, német osztrák és holland piacos, német felirattal: [link] Vagy a nagyobb dobost: [link]

#62649BBéci Bizony régen jók voltak. Most már az Electrolux gagyija. :D

[ Szerkesztve ]

(#62660) Face8814 válasza d@minator (#62659) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi. Szárítógépben erről esetleg vélemény? [link]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#62661) d@minator válasza Face8814 (#62660) üzenetére


d@minator
addikt

Nem túlbonyolított gép, egyszerűen tisztítható, tudja amit kell. A programok jók, azt viszont nem tudom, hogy a Mix programon (ezt használják leggyakrabban) lehet e állítani, hogy milyen száraz legyen a végén a ruha (szekrény, szekrény+, vasalás).
Meg azt kellene tudni, hogy belül az ablak vagy műanyag bár az LG-re jellemző a műanyag.
Az Árukeresőn hülyeséget írnak, hogy lehet állítani a hőfokot több fokozatban. Elvileg a Gentle gomb csökkenti a hőfokot. Magyar oldalon már nincs ez a gép.

(#62662) nrb263


nrb263
tag

Üdv! Akkus rúd vagy állóporszívót szeretnék max 70k körül. Fele szőnyeg (rövidszálú padlószőnyeg) fele járólap) mik az ajánlott vételek?

(#62663) seger


seger
addikt

Indukciós főzőlap beköthető 1 fázisra? Vezetékelve van azzal nincs gond eddig is villany volt csak nem indukciós.

(#62664) #40553216 válasza seger (#62663) üzenetére


#40553216
törölt tag

Beköthető, csak akkor korlátozott teljesítménnyel használhatod, persze a kismegszakítótól és a vezetékektől függően.

(#62665) seger válasza #40553216 (#62664) üzenetére


seger
addikt

Vezeték 5x6-os. Egyik vezetéken a mosógép és szárító van. Másikon a hűtő, mikró, sütő, mosogatógép, harmadikon a főzőlap. Kismegszakító mindháromhoz külön 20-as

[ Szerkesztve ]

(#62666) pjen válasza seger (#62665) üzenetére


pjen
félisten

Az óra alatt mekkora kismegszakító van?

(#62667) seger válasza pjen (#62666) üzenetére


seger
addikt

32-es

[ Szerkesztve ]

(#62668) pjen válasza seger (#62667) üzenetére


pjen
félisten

A főzőlapét esetleg nagyobbra cserélhetnéd,ha kell.

(#62669) seger válasza pjen (#62668) üzenetére


seger
addikt

Ha kell, akkor cserélem.

(#62670) herdsman12 válasza Laca1212 (#62447) üzenetére


herdsman12
őstag

Megvetted az Aldi-s akkus porszívót?
Esetleg valakinek van/volt a közelében ilyen?

(#62671) BB9000 válasza Face8814 (#62648) üzenetére


BB9000
senior tag

A különbség annyi, hogy a WTH egy 2018-as modell, a WTR 2020-as.
Nekem WTH van. 2018 ban vettem 5 év garral. Meg vagyok elégedve.
A programok közül én csak a full szárazra szárítást használom. A "szekrényszáraz" meg a mittudoménmilyenvizes-nek sok értelmét nem látom. Ha szárítok, azért teszem, mert száraz ruhákat akarok, nem pedig "kicsit nyirkos"at ," jobban nyirkos"at vagy, "csuromvizes"-et.
A gépen van kímélő opció, ami leírása szerint kicsit alacsonyabb hőfokon szárít. Mindig rányomom. A fogyasztása állandó 530-550W. Amíg működik.

(#62672) Face8814 válasza BB9000 (#62671) üzenetére


Face8814
őstag

Köszönöm :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#62673) Laca1212 válasza herdsman12 (#62670) üzenetére


Laca1212
őstag

Sajnos nem sikerült. Vagy nagyon kevés volt belőle vagy elkapkodták pikk pakk. Két üzlet van nálunk, egyikben sem volt vasárnap dél körül már.

[ Szerkesztve ]

(#62674) krazo válasza krazo (#62560) üzenetére


krazo
csendes tag

Megoldódott az aldis mikró kukorica pattogtatási gond. Mivel fém a tányérja, magas szegéllyel, nem tudta felmelegíteni a ráhelyezett kukoricaszemeket (leárnyékolta?). Egy fordított tányérra raktam a tasakot ami kiemelte, igy 2:20 -nál készen lett. Egy égett sem volt benne.

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#62675) Nagya21 válasza krazo (#62674) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ha nem írod, akkor nekem is ez lett volna a tippem.
Egyébként mi a véleményed róla?
Én nagyon megvagyok elégedve vele, tudásával.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62676) krazo válasza Nagya21 (#62675) üzenetére


krazo
csendes tag

Eddig csak az alap mikrós képességeit próbáltuk és a pattogatást. A tányér alja is hideg marad a fém forgótányér miatt. Egy zavaró dolog van benne, ha sokáig melegítünk, miután leállt még zajong pár percet amíg lehűti magát. Most már elégedett vagyok vele, 25 ezret nagyon megért :)

[ Szerkesztve ]

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#62677) Nagya21 válasza krazo (#62676) üzenetére


Nagya21
addikt

Vazz, 49000 volt az ára.......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62678) nrb263 válasza nrb263 (#62662) üzenetére


nrb263
tag

Erre valaki?

(#62679) GSP


GSP
aktív tag

Üdv,

Ilyen modellt (PHILIPS PowerPro Expert FC9729/09) vett vagy használt már valaki, épp vásárlás előtt állunk?
Előre is köszi.
Link:
https://www.philips.hu/c-p/FC9729_09/7000-series-porzsak-nelkueli-porszivo

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#62680) d@minator válasza Face8814 (#62672) üzenetére


d@minator
addikt

A leggyakoribban használt a Mix program. Ez másfél óra körüli (van ami jóval hamarabb megszárad) a te általad kinézett gépen nem tudom, hogy hogy lehet állítani a szárazsági fokot. Az enyémen van egy Drying Aim gomb ezzel állítható, bár én nem szoktam állítgatni, nekem elég elég a szekrényszáraz. Amikor kiveszem a ruhát nyirkosnak tűnik aztán 5-10 perc múlva már száraz.

(#62681) krazo válasza Nagya21 (#62677) üzenetére


krazo
csendes tag

Megéri figyelni a Lidl/Aldi nyitási akciókat. :)

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#62682) Laca1212 válasza krazo (#62681) üzenetére


Laca1212
őstag

Az sem hátrány, ha a közeledben van az az üzlet.. :)

(#62683) Kiscsőke válasza Laca1212 (#62682) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Azért volt már rá példa hogy az ország másik feléről is megoldottuk.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#62684) herdsman12 válasza Laca1212 (#62673) üzenetére


herdsman12
őstag

Felhívtam az Aldi üfsz-ot, az automata úgy köszönt, hogy az akkumulátoros porszívó minden üzletből elfogyott.

(#62685) Magill válasza GSP (#62679) üzenetére


Magill
csendes tag

Szia!

Nekem ez van tavaly marcius ota kb. [link]
Én nagyon szeretem és ezzel még a férjem is hajlandó porszívózni. Szűrői is nagyon jók. Nem poros a tartály alatt a porszívó. Ha gondolod majd befotózom. Ereje tökéletes a hangja is... szabályozható. Nem csapja le a biztosítékot mint a korabbi Samsung porszívónk. (Ha sok volt a fogyasztó 1 körön)
Azóta sokkal kevesebb a por a lakásban az előzőhöz képest.

(#62686) Laca1212 válasza herdsman12 (#62684) üzenetére


Laca1212
őstag

Én is hallgattam tegnap. :D

(#62687) GSP válasza Magill (#62685) üzenetére


GSP
aktív tag

Láttuk azt is boltban, valóban jónak tűnik, meg szép is.
Köszi az infót.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#62688) Magill


Magill
csendes tag

Sziasztok!
Megjött a két gép, beüzemeltük. Kifőzős mosás letudva, most megy egy sima törölköző mosás aztán talán sikerül még ma kipróbálni a szárítógépet. A lényeg, hogy befértek :D.
Egyébként engem megőrjít a mosógép hangja de majd megszokom.... Az LG nem adott ki folyamatos zúgást, persze más zavaro hangokat igen, de legalább nem folyamatosan. Szerencsére rá tudom csukni az ajtót. Az AEG érintőpanelja tényleg hagy kivánni valót maga után néha, de engem nem zavar, végre tudok mosni. Egyébként hiába volt az LG is 8kg ennek nagyobb a dobja nem is kicsivel... ennyi törölközőt szoktam mosni azzal is :D, de ebben legalább szépen tud forogni. (Pedig megnéztem a boltban... de nem jött át.) Fura volt ez a locsolócső szerű vízbeadagolás is számomra :D, nem láttam még ilyet :D. Ez a két gép tökéletesen passzolt a helyünkhöz sajnos a Mielek nem fértek volna be :(. Pedig már majdnem lemondtam hétvégén a rendelést... :D Gondolom a szárítógép hangja mégjobban fog idegesíteni :D de hát ez van, ha lakásban él az ember.

(#62689) Gömbike válasza Magill (#62688) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az a folyamatos búgás engem is megsz@vatott annak idején.

Kihívtam a szervizt, a szervizes elmagyarázta, hogy ez annak a szivattyúnak a hangja, amely felülről locsolja rá a ruhákra a mosószeres vizet.

S tényleg, így tökéletes😀Immár 11. éve. Nagyon szeretjük.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62690) #40553216 válasza Magill (#62688) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem nem tiszta, miért ne fért volna be Miele, mikor azok is standard méretúek.

(#62691) koxx válasza #40553216 (#62690) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is azt nézem, hogy ugyan a Miele mitől ne fért volna be. Ez tök nagy hely, majd 1x lefotózom nálunk mekkora helyen van. :o

(#62692) Magill válasza #40553216 (#62690) üzenetére


Magill
csendes tag

Mert a mosógép mögött van a víz meg a lefolyónak a szerelvénye, illetve ott van a padlófűtés csövezete is ami rögtön elvesz (11cm-ert mélységben). Ajtófélfáig meg van 80cm kb... De a mosógépnek ideális a kialakítása így majdnem csempéig tudtuk tolni. Egy Miele tömött ahogy én láttam. Ez a mosógép a legkiállóbb csücskéitől összesen 60cm, de mégis van még hely mögötte. A szárítógép meg 66. (Igen tényleg kiáll nagyon a mosógéptől az összeépítőkeret, de passzolt minden és a leírás szerint rálehet tenni erre a gépre egy szárítógépet, csak mert valaki írta, hogy nem még árukeresőn... mikor de csak nem tudta értelmezni a leírást...) Lényeg, hogy így maradt egy kis hely arra, hogy betudjunk menni a helyiségbe ha szűkösen is. Építészek nagykönyvében egyébként is az van, hogy ajtónyílás +20cm a helyszükséglet, hogy egy ilyen helyiségbe be tudj menni... Itt így sincs meg annyi csak majdnem.

(#62693) Magill válasza koxx (#62691) üzenetére


Magill
csendes tag

Nincs ott nagy hely :D

(#62694) zoleeno1 válasza Magill (#62693) üzenetére


zoleeno1
addikt

Eközben a cica fejében: "Anyám borogass, csak bele ne tegyenek ezekbe az új izékbe..." :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#62695) #40553216 válasza Magill (#62692) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ami nagyon előre hozza, az a ráépítő elem. Ha a polcra volt szükségetek, akkor érthető, egyébként teljesen felesleges, a torony e nélkül mehetne 10 cm-rel beljebb.
Miele ugyanígy elfért volna, a 8 kg-s mosógép legnagyobb mélysége csak 43 mm-rel több. De mindegy. Használjátok sokáig!

(#62696) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, a 15 ezer ft-os porzsákos, Samsung porszívónkat szeretnénk lecserélni, mert nem működik már túl jól, meg amúgy is elég gagyi az egész...
Végignéztem az összefoglalót, de inkább kérdezek :)

Szóval egy Roborock S5 Max robot mellé keresnék kiegészítésnek egy olyan gépet, amivel manuálisan, precízen, hatékonyan lehet porszívózni.
Úgy gondolom, hogy a sok kézi, akksis gép helyett, talán egy jó öreg klasszikus, kábeles porszívó fog nekem megfelelő teljesítményt nyújtani. Igazam van? Vagy mit ajánlotok a robot mellé? Illetve ha hagyományos porszívó, akkor porzsákos, vagy porzsák nélküli? Ha jól sejtem inkább a porzsákost ajánljátok?
Továbbgondolva a dolgot, a prémium feeling lenne még fontos szempont, emiatt egy Miele lenne nekem szimpi.

Egyszóval alapból egy hagyományos, porzsákos Miele porszívót vennék, de ha szerintetek van jobb alternatíva akár márkában, vagy működésben (porzsák nélküli, akksis stb...), akkor megköszönöm, ha megosztjátok :)

(#62697) #40553216 válasza ProdyG (#62696) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nincs jobb. :D
Kollégám lánya allergiás a poratkára, évek óta mondtam, hogy a takarítónőjük ajánlotta porzsák nélküli Gorenje attól még nem fogja kiszűrni az allergéneket, mert rá van írva, hogy HEPA és van benne egy HEPA-nak nevezett szűrő. Ráadásul régóta alig szív. Pár hete egy hétvégére kölcsönkérte a négy éves Classic C1-emet, mert már erősen hajlott arra, hogy rendeljen egy ilyet. A kipróbálás után megrendelte.
(Más kérdés, hogy rendelt mellé egy „HEPA” szűrőt, ami egy utángyártott, fene tudja, milyen vacak, ráadásul az [évek óta] újabb besorolás szerint már nem is HEPA, mert nem 13-as, hanem 12-es osztály.)

Egyébként most 3800 Ft a C1-hez való porzsák, ha valakit érdekel.

(#62698) koxx válasza ProdyG (#62696) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Itt már csak azt kell eldöntened, hogy C1/2/3 legyen. Milyen arányban van keménypadló/szőnyeg.

Itt van egy kép a 4 éves C2-nk belsejéről, csak kivettem a porzsákot, nem takarítottam ki. A hepa szűrőt persze cserélni kéne már mert 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#62699) ProdyG válasza koxx (#62698) üzenetére


ProdyG
senior tag

Köszi a válaszokat! akkor ezt túltárgyaltuk...
A következő kérdésem ez lett volna, hogy C1/C2/C3
Látom mindegyikből van többféle, nem olvasgatnék órákon át utánuk, ha nem muszáj :B

- Milyen arányban van keménypadló/szőnyeg? - keménypadló (laminált, illetve padlóburkolat - az a csempeszerű) van 90%-ban, és kb 10% szőnyeg. ez összesen kb 120nm-en.
- HEPA szűrő - ez engem annyira nem izgat, bevallom, eddig se volt.

Szóval semmi különösebb extra funkció nem kell, csak aminek lenne értelme, meg ahogy nézem nem olyan vészesek az árkülönbségek. Van best-buy, ár/érték arány bajnok? :)

(#62700) koxx válasza ProdyG (#62699) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Complete C2 Parquet PowerLine lesz akkor a barátod. :K
A képen ugyan nincs rajta, de van hozzá olyan fej ami szőnyegre való. A twister fej pedig kimondottan kemény felületekre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.