Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) #48613632 válasza Klemens (#63998) üzenetére


#48613632
törölt tag

Több, mint 3 évig kombi gépet használtam. Belépő Indesit. Nem olyan rossz, mint sokan mondják. Sokat fogyaszt, de megszárítja a ruhát rendesen. Szöszgyűjtője nincs, de nálunk az összeset ki lehetett szedni az ablak gumitömítéséből. Ezeken kívül nekem nem volt vele gondom. Jelenleg is megvan, de a szárító funkcióját már nem használjuk, sima mosógépként teszi a dolgát, mert került a tetejére egy hőszipkás szárító. Szintén belépő Indesit.

[ Szerkesztve ]

(#64002) pjen válasza tepenzed (#63997) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk hasonló WH volt syde by syde .Az is ilyen horpadékonynak tűnt, de aztán nem .Viszont épp ezért aránylag könnyen mozgatható takarításkor.Mint hűtő kiváló volt.Sajnos egy központi 0 szakadásnál meghalt.

(#64003) jenei1994 válasza #48613632 (#64001) üzenetére


jenei1994
addikt

Nekem indesit van mosógép 1,5 évet bírt ki. :D

Még jóhogy a garancia letelte elött adta meg magát.

Whirlpool is hulladék. 3,5 éves hütő már elkezdett rozsdálni.

És ami vicc rozsdamentes hütő.

(#64004) attiati


attiati
veterán

Ezek az alkoholos szálú hőmérők megbízhatóan mérnek +/- 1 fok tartományban?
Vagy ezen belül is van megbízató gyártó?

Digitálisat nem vennék, a mostani analóg gagyi kínai meg össze vissza mér.

[ Szerkesztve ]

(#64005) totig


totig
tag

Sziasztok!
Hűtőt szeretnék vásárolni. 155cm x 60cm x 60cm (mélység lehet pár centivel több talán) méretet ne haladja meg, lehetőleg (nyilván a kis mérethez képest) tágas fagyasztó résszel, és legyen megbízható (nem baj, ha nem zajos) kb. 120e forintig. Tud valaki ajánlani valamit? :R

[ Szerkesztve ]

(#64006) goodboy007


goodboy007
senior tag

Sziasztok,

Hűtőt szeretnék venni, erre gondoltam. Mik a tapasztalatok az LG készülékekkel -esetleg konkrétan ezzel-?
Vagy 180k-ig van ajánlottabb márka/tÍpus?

UgyanÍgy mosogatógépet is keresek kb. 150k-ig, mik az ajánlott márkák/tÍpusok?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#64007) pjen válasza goodboy007 (#64006) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van Lg mosógépem hatodik éve, eddig hibátlan(ajtó kapcsoló csere,gariban)
A mostani hűtőm is Lg, kb 1 éves hibátlan és nagyon halk.

(#64008) Piftuka válasza attiati (#64004) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem érdemes túlgondolni. Elég pontos az ilyen mérő. Az én szobámban is sok-sok évig szolgált hűséggel egy ehhez rendkívül hasonló példány a falon. :K

"Aquila non captat muscas."

(#64009) V.Stryker válasza goodboy007 (#64006) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mosogatógépbõl Bosch van nekunk. Van vagy 10 12 eves. Semmi baja nem volt soha, pedig napi egyet legalabb megy.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64010) #48613632 válasza jenei1994 (#64003) üzenetére


#48613632
törölt tag

Elég sok rosszat hallani, elismerem. Minket a sors megkímélt az ilyen esetektől, pedig a mosógép már a 2. generáció a brandon belül. Soha, semmi gond nem volt velük.
Sőt, a korábbi gáztűzhely is Indesit volt. Azon 5 év használat után tönkrement a sütő egyik fűtőszála. Még 3 évet használtuk.

(#64011) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Neten található közel nulla vélemény miatt kérdezném, hogy szerintetek ez a kettő hűtőgép milyen?

Electrolux ENT8TE18S, KNT2LF18S

Első inverteres, NoFrost; második LowFrost, de nem tudom, hogy inverteres vagy sem.

Egyébként márkapreferenciám nincs. Ami fontos: beépíthető, max méret: 180x55x55, alulfagyasztós, csendes működés (amerikai konyhába kerül), 250, nagyon max 300 eFt-os ár.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#64012) BB9000 válasza aAron_ (#64011) üzenetére


BB9000
senior tag

A preferenciáidnak megfelelő hűtők közt itt tudsz válogatni:
ÁK csak "No Frost" ; ÁK Összes
A "No Frost" rendszerű hűtőgép nekem nagyon bevált. Javaslom hogy olyat vegyél.
A "Low Frost" kifejezést a marketingesek kifejezetten a vásárlók megvezetésére találták ki. Ne ugorj be ! Azok is jó hűtők, de nem a "No Frost" elven működnek. Azért kellett valamit kitalálniuk, hogy jobban fogyjanak a készülékek. A Whirlpool is alkalmazza ezt a trükköt: ott "Frostless" -nek nevezik a semmit.
Az Elektrolux hűtőgépeinél én jobbnak tartom a Bosch gépeit, viszont ott a "No Frost" típusok már az általad meghatározott max árnál drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#64013) aAron_ válasza BB9000 (#64012) üzenetére


aAron_
őstag

"LowFrost"-on azért gondolkodtam el, mert abban nincsen ventilátor, így feltételezem, halkabb. Sok kommentet elolvasva a topicban, leginkább attól tartok, hogy hangos lesz a hűtő. Ami baj, hogy minél jobban beleásom magam a témába, annál kevésbé tudom mit lenne érdemes választani. Csubuka beszélgetésének végigolvasása sem segített. :DDD

Bosch-t is néztem. pl. KIS87AFE0, de erről sem tudni, hogy inverters vagy sem. De igazából már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ez nagyon fontos kérdésnek számít-e.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#64014) Dan-szan válasza Klemens (#63998) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nálunk először egy Hotpoint Ariston most pedig egy Samsung mosó-szárítógép üzemel kb 160 EFt-os árkategóriából .Fogyasztást külön nem mértem se víz se áram, de mindkettő megcsinálta amit kellett.
Gondolkodtam most a cseréjén ha tehetem 4-5 évente cserélem , de ezen kívül nincs más indok.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#64015) DamianB


DamianB
őstag

Sziasztok!

Év vége felé tervezek venni mosó-szárító gépet vagy csak mosó gépet . A kérdésem az hogy még mindig nagyon elitélő a topik véleménye a mosó-szárítókról ? Emlékszem régebben sok negatívat írtatok róluk. Tudom még messze van a vásárlás de reményeim szerint akkor tudok költözni be az új lakásomba és szeretnék előre tervezni mire mennyi pénz kell.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64016) Mortein


Mortein
tag

Oszlop ventillátorból van valamilyen ajánlott márka? Kisgyerek van és a légkondi nem mehet mellette egész nap, de azért a melegtől se akarok megfeküdni.

(#64017) herdsman12


herdsman12
őstag

Kb másfél napja zörög egy Koenic KTF 100 (MM) a lakásban.
Álló helyzetben keskenyebb sávban nyomja a levegőt mint a hagyományos.
Van egy kb 10 éves hagyományos lapátos is, annál erősebb, de zajosabb már az első fokozata is.
A 14 napos elállás miatt rendeltem online, lehet aludni mellette, de csendesebbre számítottam.

(#64018) Dorian válasza Mortein (#64016) üzenetére


Dorian
félisten

Mièrt nem mehet kisgyerek mellett a lègkondi?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64019) Viperator válasza Mortein (#64016) üzenetére


Viperator
őstag

Ezen még gondolkodok, vásárlás céljából....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#64020) Mortein válasza Dorian (#64018) üzenetére


Mortein
tag

Ha kintről lefőve bejön a gyerek, akkor a légkondi hűvös levegője nem a legjobb.

(#64021) Gömbike válasza DamianB (#64015) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mi az indok, amiért kombi gépet akarsz?

Ha van helye, kettő külön gèp.

1./. A különálló szárítógép munkáját soha, de soha nem fogja elvégezni a kombi gèp. Ez nem fellángolás, hanem egyszerű fizika.

2./ Ha van helyed, hely miért akarod a családodat életét romba dönteni a brutális energia felhasználással? Bármelyik kombi víz és áramfogyasztását megnèzed, s már bánod, hogy nem lölő a keresztneved.

3./ A különálló szárítót a lakásban bárhová teheted, akár a gardróbba is, mert csak áram kell neki.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#64022) DamianB válasza Gömbike (#64021) üzenetére


DamianB
őstag

Mert nincs sok helyem , nem tudom sehová se rakni. Már mindent megterveztem és nem látom neki a helyet. Ha lenne helyem egyértelmű nem agyalnék ilyenen.

Télen nem feltétlenül kint terigetnék benti páratartalmat még nem tudom mennyi lesz de valószínűleg magas mert ugye most készült el.

Fontos az energiatakarékosság nekem mindennek nézem az értékeit és láttam hogy sokat fogyasztanak. Bíztam benne hogy mostanra van már egy jó ár érték arányú gép de akkor ezek szerint nincs ?

Ilyen számvetéssel dolgozok eddig:

LG GBP72MCVFN a hütő
indukciós lap + sütő 150-200 k
mosogatógép 45 cm 110 k
mosógép 150-200 k
elszívó 40 k

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64023) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Új hűtőt beüzemelés előtt meddig kell “pihentetni” a helyén?

(#64024) Dluinet válasza Drughi (#64023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-minimum 8óra, 24 óra ajánlott,
-ha 30° jobban meg volt döntve szállítás alatt, akkor minimum 24 óra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#64025) Donki Hóte válasza Gömbike (#64021) üzenetére


Donki Hóte
veterán

miért akarod a családodat életét romba dönteni a brutális energia felhasználással?

Ne már, nem kell ez a duma.

Más lett a világ, itt a fórumtársak légkondícionálót vesznek, aminek a napi áramfogyasztása megfelel egy kombi gép több ciklusban mért fogyasztásának

Arról nem is beszélve, hogy egy légkondi naponta 10-30 liter vizet termel és az emberek hagyják azt csakúgy elfolyni, pedig összegyűjthetnék és öblíthetnék vele a WC-t :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#64026) BBéci válasza Mortein (#64020) üzenetére


BBéci
titán

Úgy kell megválasztani a beállított hőmérsékletet, hogy ne sokkolja a kinti forróságból belépőket. Nálam klíma nélkül 28 fok lenne, 25-re szoktam hűteni, kerti munkák közben bejjönni pár korty sörért pont kellemes. Ha a gyerek beugrik az ugyanolyan, 25-26 fofkos hőmérsékletetű medencébe, az még durvább.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64027) jenei1994 válasza Drughi (#64023) üzenetére


jenei1994
addikt

4 óra után már használhatod. Ez a 24 óra hülyeség. 4 óra alatt a gáz vissza kerül oda ahova kell. :D

(#64028) BBéci válasza jenei1994 (#64027) üzenetére


BBéci
titán

Nem a gáznak, hanem az olajnak kell a helyére kerülnie. Te várj 4 órát, aki biztosra akar menni, az minimum a dupláját. Amikor hibát jelentettem a szerviznek, első kérdésük az volt, mennyi idő elteltével kapcsoltam be a hűtőszekrényt. 12 órát mondtam, ami igaz volt, elégedettek voltak a válaszommal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64029) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Beépíthető indukciós főzőlap kellene. A zillető' akinek segítek, ezt nézte ki, tudtok esetleg ajánlani jobbat szebbet okosabbat? :D

Samsung Galaxy S23+

(#64030) DamianB válasza jUUh (#64029) üzenetére


DamianB
őstag

Indukcióson nem gondolkodott ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64031) jUUh válasza DamianB (#64030) üzenetére


jUUh
addikt

De, elvileg az kéne... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#64032) DamianB válasza jUUh (#64031) üzenetére


DamianB
őstag

oké mert ez föző lap és nem indukciós csak azért kérdem :D

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64033) jUUh válasza DamianB (#64032) üzenetére


jUUh
addikt

Akkor helyesbítek, mert én meg meg se néztem: indukciós beépíthető főzőlap kellene ~60e Ft.ig

Samsung Galaxy S23+

(#64034) DamianB válasza jUUh (#64033) üzenetére


DamianB
őstag

Az a baj pár hónappal ezelőtt mikor indukciósokat néztem akkor olyan 100 k körül láttam olyat ami nekem okés de konkrét tipust nem tudok mondani mert mindig találtam egy másikat . :DDD

Nem kötözködni akarok csak segíteni hogy tisztázza le pontosan mit szeretne mert vesz fözőlapot 60 k ért de indukcióst sztem ennyiért nem kap jót .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64035) jUUh válasza DamianB (#64034) üzenetére


jUUh
addikt

Persze, világos. A cél szerintem indukciós főzőlap volt, de fogalmatlanok vagyunk... :D Azért jöttem, hátha itt többet tudunk / tudok meg. Szóval véleményed szerint 100 alatt indukciós főzőlapot nemigen érdemes?

Samsung Galaxy S23+

(#64036) DamianB válasza jUUh (#64035) üzenetére


DamianB
őstag

Ez csak a saját véleményem de 90 alatt annyira nem adtam őket. De ezt még akkor néztem mikor nem terveztem sütőt venni ( van egy kis philips sütőm) de aztán az egyik lány addig mondogatta hogy szerinte kellene hogy végül most már lesz sütő is.

Az a baj most nincs a fejemben egy aktuális tipus sem pár hónappal ezelőtt tudtam volna mondani .

Többiek majd holnap biztos tudnak mondani ötleteket .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64037) farkas-j


farkas-j
őstag

Cikk: "Veszélyesek-e a mikrohullámú sütők és melyik a legjobb közülük?"

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64038) #40553216 válasza DamianB (#64022) üzenetére


#40553216
törölt tag

Legjobb ár-érték arányút bármelyik ársávban találhatsz, mert az érték része csak tőled függ.
Az Electroluxnál a legolcsóbb szárításhoz felhasznált összes fogyasztása csak másfélszerese a legdrágábbénak, ami éves szinten 5000 Ft többlet, csakhogy az olcsó kondenzációs, a drágább hőszivattyús. Utóbbi már hasonlít a különálló hőszivattyús szárítógépekre, bár vizet ez is használ, gondolom, a pára lecsapatásához. A kettő között viszont az árkülönbözet is jelentős.

#64025 Donki Hóte
Alma és földikutya összehasonlítás.

(#64039) jUUh válasza jUUh (#64029) üzenetére


jUUh
addikt

Na, most akkor megkérdeztem mindent, nagyon sokat segítenétek ha tudnátok ajánlani a lentebb említett készülékeket! :R

Kerámia főzőlap + légkeveréses sütő, kettő együtt max. 200e Ft-ért.

Mikrohullámú sütő (fekete kellene) max 30e Ft-ig.

Vízforraló (ebbű is fekete...)...Hát ebből egy 5e Ft-os Orion kegyeg, hasonló árkategóriából van ajánlható?

Előre is köszönöm / köszönjük szépen a segítséget, infókat, minden tippet tanácsot, szakértelmet hálásan fogadunk! :R

Samsung Galaxy S23+

(#64040) arcsin válasza jUUh (#64039) üzenetére


arcsin
senior tag

De miért kerámia?:F

(#64041) jUUh válasza arcsin (#64040) üzenetére


jUUh
addikt

Mint kiderült, indukciós mégse jó, ezen kívül mi az alternatívája a kerámiának? :D

Samsung Galaxy S23+

(#64042) arcsin válasza jUUh (#64041) üzenetére


arcsin
senior tag

Indukciós. :((
De miért nem jó az indukciós? Mert még az illető soha sem használta? Tényleg egy ósdi technológia a kerámialap. Az indukciósnak jobb a hatásfoka, jobban szabályozható, nem ég rá semmi. De oké, biztos fun a kerámialapos is, főleg annyiért, amennyiért egy indukciósat is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#64043) jenei1994 válasza jUUh (#64039) üzenetére


jenei1994
addikt

Amica nézd meg jó minőségű.

(#64044) pjen válasza BBéci (#64028) üzenetére


pjen
félisten

Ha biztosan Tudod, hogy nem volt döntve akár egy ora is elég.Keresztlányomat költöztettük negyedikről negyedikre.Hűtő lépcsőn le fel.Kisgyerek volt működnie kellett, bekapcs ,nem lett semmi baja.

(#64045) DamianB válasza #40553216 (#64038) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi hasznos volt .

LG ről mi a véleményed ? Szeretem az egységeséget és úgy voltam vele amit veszek és van rá lehetőség az LG lesz . Persze ha van jobb akkor nyitott vagyok másra is .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#64046) jUUh válasza arcsin (#64042) üzenetére


jUUh
addikt

Igazából azért, mert "az drágább", de ha a leírt árhoz mérten van jó indukciós, jöhet az is.

Samsung Galaxy S23+

(#64047) koxx válasza jUUh (#64046) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Drágább, de az a legjobb. Kerámiás lappal tuti nem szenvednék.

(#64048) #40553216 válasza DamianB (#64045) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem ismerem az LG-ket.

(#64049) jUUh válasza koxx (#64047) üzenetére


jUUh
addikt

Oké, világos, köszi! Tehát sütő + indukciós főzőlapos kombót max. 200e Ft-ért lehet találni olyat, ami jó?

Samsung Galaxy S23+

(#64050) arcsin válasza jUUh (#64049) üzenetére


arcsin
senior tag

Igazából nálunk a családban gorenje ami nagyimnak, anyumnak, nekemis van. Szeretjük a sok funkciója miatt. Kelesztés miatt sinek miatt, meg mert tágas.
Ikea-nak Whirlpool indukciós lapjai vannak( talán több garit adnak ha az ikea-tól veszed), de kapni Whirlpool-t 100 alatt euronicsben is akár, meg az aeg-et mondják még jónak a topikban, szinten beszerezhető a jelölt kereten belül. de elég messzire visz a dolog h 2 hetente bedobja valaki aztan a porszivóügynökök meg toljak a maguk igazát :D Keress vissza a topikban hogy mennyire visz messzire :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.