Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) ribarszki válasza mexel (#36000) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor nem hepát, hanem porszívót kell cserélni ;] :D

(#36002) ZnVjaw0K válasza ribarszki (#36001) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ezt a porzsák nélküliség miatt írod?
Nekem is porzsák nélküli van. Úgy szív, mint egy 18 éves:D Simán megemeli a nagyszőnyeget. A HEPA szűrő teljesen újszerű állapotban van. Kb 2-3 éves. Az ürítés se jár nagy porral. Van benne egy mosható szivacs. Annak is csak az egyik oldala szokott poros lenni.

(#36003) Flashback válasza Ear001 (#35996) üzenetére


Flashback
addikt

Van valami konkrétum? Tapasztalat?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#36004) #40553216 válasza mexel (#36000) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tényleg az. Pedig rá is kerestem. No, mindegy is, a HEPA szűrő akkor is felesleges. Hogy van benne gyárilag, az egy dolog, kidobni nem kell, de újat venni felesleges. Gondolom, nem vagy tisztában azzal, mire is van egy ilyen szűrő. Ahogy írtam: ha senki nem porallergiás, tök felesleges. Ennél viszont csak egy valami feleslegesebb: egy kínai fossal helyettesíteni. De a ti pénzetek.

(#36005) Zeki válasza Nordik (#35998) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem szeretem a fogantyúsat, mert néha jön vele a mikró is.
Digitálist vegyél, ami 10 másodperces közökkel állítható.
Amúgy mindegy a márka.

(#36006) (ex)Cat válasza Zeki (#36005) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én meg pont ellenkezőleg vagyok ezzel. :) A Gombosat nem szeretem, mert könnyebben koszolódik, meg esetleg tönkre is mehet. De szerintem ez is, az is jó. Teljesen egyedi ízlés kérdése, kinek, melyik jön be jobban.

(#36007) ZnVjaw0K válasza (ex)Cat (#36006) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Hát ja, a fogantyússal jön, a gombossal meg megy. :D
De a márka se mindegy. Nekem valami noname van (apámtól kaptam, csak még nem volt pofám lecserélni) és amikor bekapcsolom, elmegy a wifi. Az bizony nem csak az ételt melegíti, hanem a konyhát is, meg ha előtte állsz, akkor téged is. Kiváló agyvízforraló.
Bekapcsolom és menekülök. Csak akkor merek előbújni, ha leállt:D
Ha gyakran használnám, már lecseréltem volna.
Ja, meg jut eszembe: olyan hangos, hogy első használatnál megijedtem.

(#36008) Ear001 válasza Flashback (#36003) üzenetére


Ear001
addikt

Van, a mindenféle mosógépek után a család jó része Mielére váltott. Alap, vagy a feletti modellek, 6-10 éve hibátlan működéssel.

(#36009) ribarszki válasza Flashback (#36003) üzenetére


ribarszki
őstag

A Miele mosógépben etalon. Ha van rá keret, akkor nem is kérdés. De még innen vagy innen vásárolva is jobban jársz.

(#36010) Nordik válasza Zeki (#36005) üzenetére


Nordik
őstag

Ezt néztem ki. :) Nem is túl drága és hűtő mosógép is Electrolux nincs gond velük. Ami fogantyus az kisebb, illetve bonyolultabb a kezelése. A boltban is inkább az elsőt ajanlottak. A fogantyus: [link]

(#36011) J0hn


J0hn
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek. Mi a véleményetek az alábbiakról?
Kinéztem egy sütőt a media marktnál. Szerintem most egész jó az ára és 3+1 év garancia van rá.
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-eoc5654aox-g%C5%91z-funkci%C3%B3s-be%C3%A9p%C3%ADthet%C5%91-s%C3%BCt%C5%91-1195350.html

Tetszik mert van benne gőz funkció, meg ilyen Pirolitikus tisztító funkció amivel magától kitakarít :DD Egyébként utóbbiról jókat írtak.

Illetve szeretnénk főzőlapot is. Indukciósat nem szeretnénk, viszont egyéb elvárás nincs.
Ebben tudtok segíteni,hogy mit érdemes nézni, vagy ajánlani egy jól bevált típust? Maradjak az electrolux-nál?

Előre is köszi.

(#36012) BB9000 válasza J0hn (#36011) üzenetére


BB9000
senior tag

Elektrolux helyett én inkább BEKO-t vennék 5 év garanciával. Pl. ezt: Link

Ha főzőlap is kell, akkor pedig szetben venném, mert úgy olcsóbban jön ki.
MM -> BEKO BIE-22300 XP pyrolitikus beépíthető sütő + BEKO HIC-64402 beépíthető kerámia főzőlap együtt 99 999 Ft Link

(#36013) #40553216 válasza J0hn (#36011) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mi a baj az indukcióssal?

(#36014) Teaway válasza #40553216 (#36013) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs megfelelő edénykészletük hozzá.

Nincs itthon csokid??

(#36015) J0hn válasza Teaway (#36014) üzenetére


J0hn
csendes tag

Pontosan. :(
És nem akarok bevásárolni most új edényekből, főleg úgy nem,hogy vannak nagyon jó minőségűek, amiknek semmi baja.
Ezt a Bekot nem ismerem. Pontosabban hallottam róla,de nem tudom milyen minőségű. Jobb mint az electrolux?

[ Szerkesztve ]

(#36016) mexel válasza #40553216 (#36004) üzenetére


mexel
veterán

Nem gondoltam hogy ezt is meg kell magyarázni, mint mindent mostanában bármilyen fórumon bármilyen témában. A kérdés nem az volt pedig hopgy vajon cseréljem-e a hepát vagy hogy tegyek -e bele , esetleg vegyem-e ki.
De akkor leírom: a mostani hepa kb 5 -6 éves, és valahogy szétszakították amikor kivették vagy berakták , nem tudom mi lett vele de egy nagy luk van rajta. ( nem az enyém a porszívó). Tehát olyan mintha nem is lenne benne. Ezért tettem fel az alap kérdést, amitől eddig már mindenféle irányba sikerült elmenni.
A kínai f@s-t azért írod mert van tapasztalatod?
( ugyanis erre vonatkozott az egyik kérdés, hogy van-e ezekkel tapasztalat - és mivel ez csak 990 ft a gyári sok ezerrel szemben ezért érdekelne olyan véleménye aki valódi tapasztalattal rendelkezik, nem csak valami barátjának szomszédjától hallotta akinek a nagyanyja olvasta egy újságban)

(#36017) Dave™ válasza J0hn (#36015) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom tudod-e, de nem kell "indukciós" edény hozzá, a lényeg annyi, hogy vasból legyen (ha tapad hozzá a mágnes, akkor jó). A hagyományos kerámia meg az indukciós között ég és föld a különbség, az utóbbi javára. Sokkal gyorsabb és takarékosabb is. Amíg előbbi felmelegszik, addig a másikon akár kész is a kaja, és nem megy pocsékba egy csomó energia mint a kerámialaposnál, ami kikapcsolás után még fél óráig meleg. Nekónk félindukciós van (2 sima, 2 indukciós), de amikor csak lehet az indukciósat használjuk. Egyébként ez is jó megoldás, mert így nem kell kompromisszumot kötni.

(#36018) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Gőzfelmosó miatt nyaggat az asszony. Van azoknak értelme? Nem a sima felmosó helyett, hanem pluszban szeretné. Padlólapra kellene. Van valami ajánlott termék, úgy 40-50 ezer forintig?

(#36019) ribarszki válasza Elemental (#36018) üzenetére


ribarszki
őstag

A Karcher SC2-t jó szívvel ajánlom. Nem csak felomásra jó, nagyon sokoldalú. Múltkor a cefrés hordót takarítottam ki vele ragyogó tisztára :C

(#36020) #94529552 válasza J0hn (#36015) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem valószínű, azt inkább csak az öt év gari adja el. De szervizhálózat, anyagminőség, alkatrészellátottság(mivel török gyártmány) szempontjából is az elux a jobb szerintem.

(#36021) peppe79 válasza Elemental (#36018) üzenetére


peppe79
senior tag

Kisebb, álló kivitelűre gondolsz, vagy "normál" gőztisztítóra? Ha utóbbria, akkor minden attól függ, hogy mekkora felületet kellene takarítani, vagy van-e olyan tárgy, amit rendszeresen, de rövid ideig tisztítanál (pl. kávéfőző fej, főzőlap stb).
A kisebb kapacitásúak hamarabb üzemkészek. A nagyobbak meg értelemszerűen lassabbak; cserébe viszont kevésbé "ingadoznak", és ritkábban kell utántölteni. Nálam megfordult több több típus is, az egyszerűbb gőzkacsától, a kisebb Nilfisken át, a komolyabb Polti-ig mindenféle. Nekem a régebbi gépek jobban bejönnek: strapabíróbbak, és jellemzően nagy gőznyomásra képesek. Most is egy régi Saeco Supervapore-t használok, amihez van mindenféle kiegészítőm (ablaklehúzó fej, fúvóka műanyag és réz körkefe fejjel, sarokfej, széles padlótisztító). Vasaló is volt hozzá, de azt elajándékoztam, mert nem tudtam kihasználni. A gőznyomása 5 bar. Ha türelmes vagy, használtan fillérekért hozzá lehet jutni, felesleges 40-50 ezret költeni egy ilyen gőztisztítóra.

(#36022) J0hn válasza #94529552 (#36020) üzenetére


J0hn
csendes tag

Köszi az infot, inkább maradnék az electrolux-nál akkor.
Amúgy Romániában gyártják ha jól tudom. Hűtőt (Aeg,Electrolux,IKEA, Huqvana), porszívót itthon sütőt meg Romániában.
Egyébként Aeg-et akartam,de a garancia most igazán jó az electroluxra.

Tudtok mondani ilyen "hibrid" főzőlapot? (indukciós és hagyományos egyben)

(#36023) #94529552 válasza J0hn (#36022) üzenetére


#94529552
törölt tag

Félindukciósból nincs nagy választék, csak ezt találtam, és itt van még egy AEG.

(#36024) blattida válasza #94529552 (#36020) üzenetére


blattida
nagyúr

Az electrolux-ot meg a neve.
Semmivel nem jobb, mint a beko, az viszont tagadhatatlan, hogy hivatalos márkaszervizük több van, igaz, szükség is van rájuk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36025) #40553216 válasza mexel (#36016) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem kell megmagyarázni, de ebből a szösszenetedből látszik, hogy nekem sem kellett volna. Hiába írom le sokadszor, hogy FELESLEGES, láthatóan nem érted meg, mert amit már előre kitaláltál, az betölti a fejed és más nem fér bele.

(#36026) Elemental válasza ribarszki (#36019) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi az ajánlást! Jónak tűnik, ahogy utána olvastam, egyedül a kábelfeltekerést hiányolják. Felmosásra is használjátok? Meddig elég a gyári egy darab felmosófej? Felesleges az sc3-ban gondolkodni szerinted?

(#36021) peppe79
Nem igazán tudtam, hogy mit szeretnék, rákerestem a neten, és ilyesmiket találtam, de ez a karcher sc 2 szimpatikusnak tűnik. Mindenképpen újat szeretnék venni.

(#36027) mexel válasza #40553216 (#36025) üzenetére


mexel
veterán

Kicsit finomabban légyszíves, ne sértegess, én sem tettem.
Miért gondolod hogy a te elgondolásod a helyes egyedül? Én nem azt kérdeztem hogy szerinted kell-e hepa szűrő, hanem hogy melyiket érdemes venni. Ha neked felesleges ne tegyél bele, magányügyed és olyasmire válaszolj akkor amit kérdeznek.
Attól hogy te 100x leírod esetleg hogy szerinted felesleges a hepa az egy dolog. Sajnos a porszívógyártók és a tervezők nem csak a te brilliáns elgondolásaidat alkalmazzák így a mai napig beépítik a porszívóikba. Márpedig ha ott van akkor én teszek is bele ahogy az emberek kb 99%-a valószínűleg.
Ha van autód akkor dobd ki a pollenszűrőt is, az is felesleges talán, ne adj érte pénzt. És lenne még pár ötletem amivel olcsóbbá teheted az életed.
Köszönöm, ne válaszolj, felesleges.

(#36028) Nordik válasza blattida (#36024) üzenetére


Nordik
őstag

Pont ma kellett csereltetnem a tegnap vásárolt Electrolux mikrohullámú sütőt mert az allitogomb bizonyos pozíciókban ragadt. Használható volt de hosszú távon nem biztos, hogy bírta volna. Természetesen gond nélkül cserélték. Hűtő, mosógép is Electrolux egyébként és nincs gond velük. Viszont úgy néz ki elég rugalmasak szerencsére a garanciával.

(#36029) BB9000 válasza J0hn (#36015) üzenetére


BB9000
senior tag

A BEKO sütő jobb-e mint az electrolux? Árban sokkal jobb, minőségben pedig nem rosszabb. Nálam 12 éve működik nagy megelégedésemre egy Elektra Bregenz sütő, ami -itt a fórumon tudtam meg, hogy lényegében azonos egy BEKO sütővel. Azonos gépsoron, azonos alkatrészekből készülnek ugyanabban a gyárban. Ezért mertem ajánlani.
Nyugodtan megveheted az Eluxot is, ha azt a márkát szereted. Ez pont olyan, mint hogy melyik autógyártó a jobb? Kinek mi a szimpatikus.

(#36030) Teaway válasza BB9000 (#36029) üzenetére


Teaway
veterán

Pl. a KIA, mert arra 7 év garancia van :)

Nincs itthon csokid??

(#36031) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Vettem egy Electrolux EWT1274ELW mosógépet.
Az normális, hogy az egész gép nagyon hangos?
Amikor szívja a vizet, akkor olyan hangosan "sistereg" belül, mintha semmilyen tervezett útja nem lenne a víznek belül, és a motornak is jó hangos vonyító hangja van. Centrifugázáskor konkrétan azt hittem, hogy felszáll a levegőbe. :DDD
Ez határozott visszalépés a Hajdu Zerowatt után. Az sokkal halkabban dolgozott.
Más szempontból pl. mosás minőség egyelőre nem látom se jobbnak, se rosszabbnak.

más: Azt írják a mosógép doksijában, hog tilos hosszabbítóval bedugni a konnektorba.
De egy panel lakásban mit tegyek, ha nem ér fel a konnektorig? Most egy hosszabbítót használok, mert máshogy ki sem tudtam volna próbálni.
De mi erre a hivatalos megoldás? Véssem lejjebb a konnektort a mosógép kedvéért? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36032) pjen válasza Bici (#36031) üzenetére


pjen
félisten

Ez pont olyan mint a kettős szügetelésű fűnyíró,amire rá van írva,csak földelt vezetékkel használható.A mostani konnektorból kábelcsatiban elvezetsz egy három eres kábelt,a végére teszel egy vízmentes dugaljat,és passz.

(#36033) peppe79 válasza Elemental (#36026) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha elég egy ilyen kisebb kazánnal szerelt gép, és nincs szükséged nagyobb gőznyomásra, akkor nyugodtan megveheted az SC2-t is.

A Russel Hobbs a kis 300 ml-es víztartályával viszont inkább csak játszani lesz jó. Ha valóban 13 perc az üzemideje (ilyen pici víztartállyal), akkor annak nagyon szerény a gőznyomása is. És ne felejtsd el, hogy ez csak felmosásra való, nincs hozzá semmilyen tartozék, és csak a saját mopjával tudod használni.

[ Szerkesztve ]

(#36034) Csabroncka válasza Bici (#36031) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Látod nekem ezért lett ebből elegem (ne gondold, ha 50 ezerrel drágábbat veszel a konnektor kérdés, vagy a jól olcsósított műanyag dolgok letörése nem következik be)!

Már lassan 4 évvel ezelőtt mondtam, hogy ez a használt Miele egy kísérlet lesz számomra. A fent megjelölt problémáim nincsenek, 75 ért vettem szép állapotban.

- amióta gyerekek vannak a kiegészítő program funkciók és lehetőségek miatt még inkább meggyőzött, hogy nekem erre van szükségem.

- de hogy negatívat is írjak róla: Amikor megvettem részben el volt tömődve előszűrő hiánya miatt a vízbevezető. Ezt pár száz forinttal orvosolni tudtam, vettem előszűrőt.

- most úgy néz ki, hogy a motor szénkefés lesz, ezt a köv hónapban kicserélem, de még ha szerviz is cserélné akkor is 10 alatt megúszod...

Én szüleimnél (ugyan ez volt) a következőt tettem vettem megfelelő keresztmetszetű kész dugós kábelt az Obiban, és átforrasztottam.
"Elvileg" ugye ugrik a garancia, de mivel forrasztás a kutya nem veszi észre, hogy 1 méterrel hosszabb vagy rövidebb a kábel és gyári-e.
Ez van...

Egyébként nem vet fel a pénz, de már most eldöntöttem, hogy 10 évig fogom használni ezt a mosó gépet, utána biztosan új Mielet veszek, ezt pedig megkapják a szüleim. Hasonló elgondolásra jutottam porszívó téren is. Ez nem márkahűség, mert szerintem egy csomó más háztartási eszközben pedig van sokkal jobb ár/értékarányú a Miele-nél.

Szóval ha nem tudod magad, akkor hívj villany szerelőt, ilyet kell beszerezned, ugyanis a biztonság a legfontosabb!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36035) Bici válasza Csabroncka (#36034) üzenetére


Bici
félisten

Csabroncka és pjen: Köszi a válaszokat!

Őszintén szólva a kábel a kisebb gondom.
A gép hangereje, visító frekvenciája eléggé elgondolkoztatott. Azt fontolgatom, hogy visszaküldöm.
Csak ugye a fóliát kidobtam, a hungarocellek közül az egyik eltört, és mostam vele kettőt.
Illetve kiegészítettem a gariját 5 évre.
Nem tudom, hogy ezek közül gond-e bármi, mert ha nem kapom vissza a teljes árat, vagy hetekig kell kommunikálnom velük, akkor hagyom a francba az egészet.

Illetve nem tudom, hogy az ilyen visszavitt árukkal mi történik, de nem szeretnék szemetet gyártani, csak mert nekem hangos a gép... :U

Ezen kívül az elöl töltősökkel szemeztem, de azok sokkal mélyebbek, és panel fürdőszobába nem igazán passzolnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36036) Csabroncka válasza Bici (#36035) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A doboz kell! Az nem gond ha mostál vele, inkább valami eluxot nézegess...

Panelba helytakarékos felültöltős kell!

Nagyjából ez az a tudás ami ma már elvárható lap lenne, ez egy jó kis gép >>>

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36037) Ance válasza Csabroncka (#36034) üzenetére


Ance
őstag

Azért azt tisztázzuk, hogy a mosógépet minden valószínűség szerint azért nem engedi hosszabbítóval használni, mert azt leteszed a földre. Vizes helyiségben pedig nem teszünk konnektort a földre, mert ha kiömlik a víz akár a mosógépből, akár a kádból, akkor megráz az áram.

Szóval mielött komoly barkácsolásra biztatunk mindenkit (a garancia elvesztésével együtt) talán ésszerűbb lenne olyan tanácsot adni, hogy olyan hosszabbítót használjon, amit legalább 50 centivel a föld felett rögzít....

Az, hogy egy Németországban szétgyakott, lomtalanításból hazahozott és itthon megfoltozott és eladott használt Miele dicsőítése hogy jön ide, azt végleg nem tudom. Félreértés ne essék, a Miele az egyik legjobb háztartási gép gyártó a világon.

[ Szerkesztve ]

(#36038) Csabroncka válasza Ance (#36037) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A hosszabbítós megoldás egyáltalán nem használható, tök mindegy milyen magasságra van a földtől!

"Az, hogy egy Németországban szétgyakott, lomtalanításból hazahozott és itthon megfoltozott és eladott használt Miele dicsőítése hogy jön ide, azt végleg nem tudom. Félreértés ne essék, a Miele az egyik legjobb háztartási gép gyártó a világon."

Viccelsz ugye, egy év garanciával vettem a magyar gépet tökéletes állapotban. Mert ugye lakásból és autóból is csak a szétgyakott létezik a piacon, ugyan már ne általánosíts, ha visszaolvasol mindenhol többen felhívjuk a figyelmet arra, hogy a lomtalanítós sztori felejtős...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36039) Bici válasza Csabroncka (#36036) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de majdnem ugyanilyenem van, csak egy-kettővel drágább fajta ([link]).
Papíron ugyanaz a hangerő, gondolom, ugyanolyan magas fordulatú süvítős motor van benne. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36040) zoltan6


zoltan6
őstag

Veszel egy vízmentes lengő dugaljat aztán csinálsz belőle egy hosszabbítót IP44 simán lehet használni.
[link]
Az én AEG mosógépemet alig hallom,sokszor ki kell nyitnom a fürdőajtót hogy megy-e.

(#36041) Csabroncka válasza Bici (#36039) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

ja elnéztem, valamiért zanussi ugrott be - ne kérdezd miért - a fentebb említett IP44-es hosszabbító még megoldás lehet, de egy dugaljos kizárólag!

Egyébként nem vettél rossz gépet! körbenéztem a 76dB es centri érték átlagos!

zoltan6: centrizésről volt szó, ami 1200-1400 as fordulatnál már azért kellő hangot produkál, ha nálam pl ágynemű van mosva, a száz kilós géppel együtt a fürdő is "vibrál" kis túlzással, persze nem minimat effektus, de hallom a hangját...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36042) Bici válasza Csabroncka (#36041) üzenetére


Bici
félisten

Értem.

Igazából a Hajdu Zerowatt HZT 613-hoz képest gondolom azt, hogy hangos, mert van ez a magas süvítő motorhangja.
Valószínűleg a többi mai gépnél is ez van, csak soknál kifejezetten említik a visszajelzések, hogy halkan mos, és nem tudom, hogy mihez képest értsem az ilyesmit.
Elöltöltős gépeknél írják sokszor, hogy halk, csak az nem férne be hozzánk kényelmesen.

Kábel téma: Arra gondoltam, hogy csinálok egy szükséges méretű hosszabbítót, ami garantálja, hogy a levegőben legyen a csatlakozás. Akár a fent említett dugalj felhasználásával.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36043) blattida válasza Csabroncka (#36041) üzenetére


blattida
nagyúr

A zanussi-electrolux-aeg egy kutya, egyik se jobb vagy rosszabb, mindössze árban és szolgáltatásban térnél el egymástól, minőségben nem.
A 76 dB önmagában kevés, mivel nem mindegy, milyen frekvencián. Az ember hallása olyan, hogy egy 78 dB-es gép effektíve lehet fülre halkabb, mint egy 73dB-es...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36044) zolcsibács


zolcsibács
újonc

Tisztelt Prohardver!
Kedves Hozzászólók, fórum felhasználók!

Porszívó vásár előtt állok. Elolvasram a Tudástár cikket, tehát egyedileg dönthető-e el melyik a legjobb választás.
Nálunk az alábbi szempontok fontosak:
1. allergia
2. sok padló, 3 kisebb szőnyeget leszámítva kb. 60-70 nm (fele parketta - fele járólap)
3. kisgyerek - 1 fő
4. fontos lenne a vizes tisztítás (textil kanapék, szőnyegek miatt), azaz takarítógép volna a legjobb
5. heti 3-4x, azaz átlag feletti takarítási gyakoriság
6. jó volna, ha a porvisszabocsátása, és a szívóereje is A-hoz közelítene
7. tömeg, nagyság, fogyasztás nem számít! egészség a lényeg, és hatékonyság!

Van konkrét ajánlatotok számunkra? (a fenti feltételekhez közelítő gépek közül természetesen az olcsóbb...)
Köszönöm!!!

(#36045) Teaway válasza mexel (#35981) üzenetére


Teaway
veterán

Nem volt vicc, tényleg annyiért vettem, sőt, nem is a 12-eset, hanem az EFH13W-t!
Bár ahogy elnézem, a mostani ára túl vészes (2450 HUF).

Nincs itthon csokid??

(#36046) Stanlee


Stanlee
őstag

Szepjonapot!

Lerohadt a festes a Bauknecht WAT UNIQ 65 AAA () tipusu mosogepunk ajtajarol. Kerdes, hogy 481010443838 sz. ajtot honnan lehet koltseghatekonyan beszerezni? A legolcsobb forras 62 euro lenne szallitasi koltseggel egyutt.

Vagy alljak neki hazilag ledurni a festest az ajtorol es fessem ujra? Mit javasoltok?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#36047) Zeki válasza zolcsibács (#36044) üzenetére


Zeki
nagyúr

A porszívó az porszívó, a takarítógép meg takarítógép. Nem megy egyszerre. A takarítógép nem napi használatra való.

[ Szerkesztve ]

(#36048) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok adott egy Indesit Ide 1000 típusú mosogatógép amelyhez csak olasz nyelvű használati utasítás van (interneten is ) Lefordítottam a lényegesebb dolgokat, de van benne só + tabletta is de még is amikor elinditok egy programot villog mintha nem lenne benne. Mi lehet az oka ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#36049) oszy válasza Hompi01 (#36048) üzenetére


oszy
veterán

Ez nem az?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36050) Hompi01 válasza oszy (#36049) üzenetére


Hompi01
tag

De az köszönöm :D

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.