Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) koxx válasza Donki Hóte (#62299) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezert kell jobbfele indukcios lapot venni.

(#62302) Bandus99 válasza pjen (#62298) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom igen elvileg, csakhogy ez egy regi csaladi sorhaz, messze nem szabvanyos kialakitassal, bent van lakason bellul, amivel elvagyok addig, mig nem kell hozzanyulni. Amint szeretnek 32A-t azonnal kell a szabvanyos oraszekreny (ez meg nem is lenne baj), de az elrendezes miatt csak utcafronton letesitheto oraszekreny, uj tetotarto, a homlokzaton vegigvezetve a szekrenyig, onnan osszekotni a most meglevo ora utani biztositekokkal.... Szoval ez nagyon messze van az ingyen bovitik dologtol. :(

#62299 Donki Hóte

Köszönöm, marad a gaz.

Ezzel a Gorenje GW6D42CLI lappal kapcsolatban valakinek tapasztalat, vagy ugy altalaban a Gorenje markaval? Ehhez hasonlo kialakitast Whirpool markaban is lattunk, de talan a Gorenje nekem szimpatikusabb, lehet nagyot tevedek.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#62303) szabonagyur válasza szabonagyur (#56450) üzenetére


szabonagyur
félisten

F2J5WN4W lett végül a kiválasztott. Nagyon halkan mos, egyelőre hozza az elvárást, tartósság meg kérdéses egyelőre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62304) Dan-szan válasza pjen (#62298) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia.
Amennyiben úgy hozza a helyzet ezt hol kell kérni, igényelni? Van erre (ingyenesség) hivatalos leírás? :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#62305) pjen válasza Dan-szan (#62304) üzenetére


pjen
félisten

A szolgáltató megmond mindent.Regisztrált szerelő kell.

(#62306) TripleB


TripleB
senior tag

Üdv!

Használta már valaki ezt a porszívót közületek?
A gyártó szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#62307) Dluinet válasza TripleB (#62306) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen a munkahelyen használok ilyet.
Valódi ipari hulladék.
10 forintot nem ér.
A porszívó feje is olyan rossz, hogy amikor ránézel, elsírod magad.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62308) koxx válasza TripleB (#62306) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lakásfelújításkor használtam törmelék porszívózására meg néha a pincében, de napi használatra nem vinném be a lakásba. Igazi igénytelen tucatfos.

(#62309) Aaron14 válasza koxx (#62308) üzenetére


Aaron14
őstag

Tucatfos. :DDD Ezt még nem hallottam.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#62310) CHIPman


CHIPman
nagyúr

[link]
Panasonic NNGD36HMSUG inverteres mikró Steam+ edénnyel 50k
A múlt heti Euronics árhoz képest -2k, és itt 1 helyett 2 év gari jár.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#62311) BB9000 válasza Gravity1234 (#62297) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha nem szeretne gondot csinálni a vasalásból, akkor Tefal Supergliss vagy Ultragliss talppal rendelkezőt vegyen! Ha kínlódni akar, akkor nyugodtan vehet bármi mást.
Például itt válogathat: Ultragliss Supergliss

(#62312) BB9000 válasza Dan-szan (#62304) üzenetére


BB9000
senior tag

Az "ingyenes" az úgy értendő, hogy nem kell fizetned csatlakozási díjat. Minden egyéb díjat ki kell fizetned. Itt megtalálsz minden infót: ELMÜ honlap, GYIK.pdf

(#62313) BB9000 válasza Bandus99 (#62296) üzenetére


BB9000
senior tag

A legjobb elektromos főzőlapok "okosak". Ezt nem iróniával írom, hanem elismeréssel. Úgy okosak, hogy a gyártók tudják, hogy a felhasználóknál nem áll rendelkezésre korlátlan áram. Ezek az okos főzőlapok korlátozzák az egyidejű max. áramfelvételüket. A boltban a termék adatlapján csak a max teljesítményt tüntetik fel, (vagy még azt se). Csak a használati útmutatóból tudod kideríteni, hogy egy konkrét készülék okos-e (tudja-e a teljesítménykorlátozást) vagy nem.

Vigyázat! Nem mindegyik főzőlap okos! Vásárlás előtt tájékozódj!!!

Egy konkrét példa egy okosra : AEG HK764400FB Használati útmutató részlet:
4.12 Teljesítménykezelés funkció
• A főzőzónák a főzőlapba lépő fázisok számától és elhelyezésétől függően vannak csoportosítva. Lásd az ábrát.
• Minden egyes fázis legnagyobb elektromos terhelhetősége 3700 W.
• A funkció elosztja a teljesítményt az ugyanazon fázisra kötött főzőzónák között.
• A funkció akkor kapcsol be, ha az ugyanazon fázisra kötött főzőzónák összes elektromos
teljesítményfelvétele meghaladja a 3700 W értéket.
• A funkció csökkenti a teljesítményt az ugyanazon fázisra kötött többi főzőzónánál.
• A csökkentett teljesítményű zónák hőfokbeállításának kijelzőjén két szint váltakozik.

(#62314) volandy válasza koxx (#62301) üzenetére


volandy
senior tag

Tudsz ajánlani?

(#62315) koxx válasza volandy (#62314) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi NEFF T36BD60N1-t vettünk 2éve, de akkor egy 100-as volt, most kicsit drágább. De 2+3 év gyári garival.

(#62316) volandy válasza koxx (#62315) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi! Akkor errefelé indulok el. Nekem két zónás kell csak!

(#62317) Eagl3


Eagl3
veterán

NEFF sütőt használ valaki?
Az érdekelne, hogy mivel járok jobban.
Vegyek egy pirolitikus tisztítású BOSCH sütőt vagy inkább legyen katalitikus tisztítású NEFF?
A kettő kb. egy árban van. Kérdés, hogy a géptestbe csúszó ajtó a NEFF esetében megér-e annyit, hogy beáldozzam a pirolitikus tisztítást.
Más különbség szerintem nagyon nincs.

(#62318) bbdzyx válasza Eagl3 (#62317) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Egy jó minőségű pirolitikusnál nincs jobb tisztítási megoldás szerintem. Nem érdemes feláldozni.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#62319) koxx válasza Eagl3 (#62317) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neked kell tudni, hogy a slide&hide fícsör megér-e annyit. A katalitikus tisztítás nagyjából semmit nem ér a pirolízissel szemben.

(#62320) Eagl3


Eagl3
veterán

Akkor szerintem elengedem a menő becsúszó ajtót és marad a pirolízis.

(#62321) #40553216


#40553216
törölt tag

„Somat Duo: eltávolítja a zsír és vízkő lerakódásokat.”
Egy ilyen reklám szerintem megérne egy fogyasztóvédelmi vizsgálatot és bírságot.

Kollégámat, de főleg a feleségét meggyőzte a kölcsönbe adott Classic C1 porszívóm teljesítményem, így ők is vesznek egyet. Ennek kapcsán nézegettem teszteket, miegymást, és találtam ezt az ausztrál oldalt:
National product review
Az egyik vásárló egy csillaggal rosszra értékelte. Az indoka: nagyon drága a porzsák, „easily go through 3 - 4 bags a week, at a cost of $25 for box of 4.”
Ez hülye.

[ Szerkesztve ]

(#62322) polonic válasza #40553216 (#62321) üzenetére


polonic
félisten

Az, nagyon hülye. Már írtam egyszer, hogy októberi gépben még eredeti porzsák van. Már jó sok cucc van benne, de nem tudom, mikor lesz úgy tele, hogy a gép is jelezze a telítettséget.

(#62323) BB9000 válasza Eagl3 (#62317) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem a pirolitikus tisztítás egyáltalán nem hasznos. Az én sütőm pirolitikus, de 12+ év használat után egyszer kipróbáltam és szerintem soha nem fogom többször használni a pirolitikáját.
A sütőben mi főként lefedve készítjük a húsos ételeket. A sütemények és a pizza nem koszolja el a sütőt oly mértékben, hogy évente egynél többször kelljen takarítani. Akkor meg az acélgyapot és a súrolószer pont megfelelő. Ha nagyon makacs odaégett dolgok vannak benne, akkor ráküldök egy hideg zsíroldó habot, hagyom egy órát és feloldja.

(#62324) seger


seger
addikt

Gorenje mosogatógépet érdemes megvenni?

(#62325) koxx válasza seger (#62324) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nagyon nincs más. De mennyiért, milyet, hova?

(#62326) seger válasza koxx (#62325) üzenetére


seger
addikt

ilyen. Otthoni használatra

(#62327) pjen válasza seger (#62324) üzenetére


pjen
félisten

Enyém lassan 5 éves, eddig hibátlan.

(#62328) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Az ilyen álló, vezeték nélküli rúd-porszívóknál, ki hogyan takarítja a portartályt?
Hajam égnek áll, hogy egy takarítás után kinyitom a tartályt és össze vissza száll a por. Ha bent a kukába próbálom beleszórni, akkor az apró szemek összevissza repkednek mellé, ha meg kiviszem, akkor a szél az arcomba fújja, meg a fűre, ami még hetek múlva is meglátszódik.
Nem bántam volna, ha kitalálják ezekhez a mini porzsákot...
Van erre egyáltalán valami jó megoldás? :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#62329) Nagya21 válasza AssAssynn (#62328) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Fogsz egy nylonzacsit, rákötsz, és beleüríted.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62330) Batib válasza Nagya21 (#62329) üzenetére


Batib
őstag

Míg nem olvastam az elözményt , ez villant be.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#62331) TripleB válasza koxx (#62308) üzenetére


TripleB
senior tag

Pont erre a célra szeretném használni én is. Nyílászárók csereréje lesz stb.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#62332) koxx válasza TripleB (#62331) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Arra viszont perfekt, jól teleszívható a papírzsákja. 1000W kb mindenre elég.

(#62333) antalzse


antalzse
csendes tag

Sziasztok!
Állóporszívóra szeretnék váltani. Roborock H6 -ot néztem ki Ali-ról. Tesztek alapján jó alternatívája a Dyson-nak jóval kedvezőbb áron. Van ilyesmivel tapasztalatotok vagy van ennek másik fóruma? :)

Köszi

(#62334) ribarszki válasza antalzse (#62333) üzenetére


ribarszki
őstag

A H6-hoz alapból nem jár a plüsshengeres keménypadló fej. A motoros szőnyegfej meg kicsit béna kacsa kemény padlón. Hangos is, nehezebb manőverezni, nem is olyan alapos. Ha több a kemény felület, akkor a plüsshengeres fej mindenképpen ajánlott hozzá.
A teszteknek nem kell mindent elhinni... Ordas kamu a nagy része, pláne mikor YouTube videóban bizonygatják, hogy mennyivel jobb! mint a Dyson..
Ár/érték arányban nem rosszak a Xiaomi/Roborock gépek, pláne ha 100k alatt meg tudod venni. Sőt, kemény padlón valóban jó alternatíva a Dyson helyett! De minőségben, összeszerelésben, anyagban, az elektromos fejek motorerejében, kiegészítő fejek használhatóságában olyan messze vannak a Dysontól mint Makó Jeruzsálemtől..

[ Szerkesztve ]

(#62335) Nagya21 válasza Batib (#62330) üzenetére


Nagya21
addikt

:D :D :DD :DD :DDD :DDD :P :P
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62336) antalzse válasza ribarszki (#62334) üzenetére


antalzse
csendes tag

Köszi a választ. Most kicsit elbizonytalanítottál. Igen keménypadló van, parketta és járólap. Szőnyeg az minimális. Leginkább azért tetszik, mert előveszem bekapcsolom és a konyhát akár minden nap fel tudnám vele takarítani.
Akkor jó alternatíva ha rendelek hozzá keménypadló fejet?
Van más típus amit ajánlanál? És a Dyson-ból melyiket javaslod? Köszi

(#62337) ribarszki válasza antalzse (#62336) üzenetére


ribarszki
őstag

Erre tökéletesen megfelelnek ezek a gépek. (Gyerek mellett külön áldás) Gyorsan átszaladni a lakáson, akár naponta többször is.
Én erre a célra [ezt] venném. Szüleimnek is ilyen vettem, kemény felületen teljesen rendben van, gyárilag a plüss motoros kefehenger jár hozzá. Szőnyegen értékelhetetlen, de arra ott a vezetékes gép. Ráadásul a MM-ban most 59k magyar garival. (Volt régebben 50-55k körüli akció is máshol, de a jelenlegi Euro árfolyam mellett ezt el kell engedni)
Mikor szüleimnél vagyok, akkor én szaladok át vele a lakáson. Kemény felületen nem érzem rosszabbnak mint a Dysonomat.

[ Szerkesztve ]

(#62338) antalzse válasza ribarszki (#62337) üzenetére


antalzse
csendes tag

Én a vezetékes gépet el akartam engedni. Most a szőnyeg miatt azt nem venném elő pluszban. Olyan modell nincs, ami szőnyegen is jól teljesít? Csak Xiaomi-ra keresve az árukeresőn van több mint 20 típus 60k tól 160k felett is. Többi márka?
Dyson-ból belépő szint? Pl. a te Dyson-od mellé is kell még vezetékes gép?

(#62339) szucsy89


szucsy89
tag

Sziasztok, mosógép-szárítógép vásárlás előtt állok. Mivel panelben lakunk, mindkettőből csak keskeny kialakítású jöhet szóba. Szárítógépnél nem sok választás maradt, a Candynek és Bekonak van 45-46 cm mély gépe, melyiket ajánlanátok?

Mosógépnél 110-120 ezer forint a keret, a kritériumok hogy halk legyen, gyors program, 1200 fordulat, 6,5-7kg ruha. Tudnátok ajánlani ezekkel a paraméterekkel megbízható gépet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62340) Donki Hóte válasza szucsy89 (#62339) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Keskeny is legyen, meg csökkentett mélységű is legyen :F

Az nehezen fog menni...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62341) #73959936 válasza Donki Hóte (#62340) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem csak a mélységre gondolt :U

#62339szucsy89

itt látok még készleten lg-t ez megfelelhet

[ Szerkesztve ]

(#62342) szucsy89 válasza #73959936 (#62341) üzenetére


szucsy89
tag

igen, csak a mélységre gondoltam. köszi a tippet, igazából megerősítettél, mert ezt néztem én is. valamint Elextroluxokat is, azokkal van valakinek tapasztalata?

(#62343) #73959936 válasza szucsy89 (#62342) üzenetére


#73959936
törölt tag

ne menj sehová...
az az lg jó :K

és nemigen van belőle már nagyon sehol

[ Szerkesztve ]

(#62344) szucsy89 válasza #73959936 (#62343) üzenetére


szucsy89
tag

mi a különbség az általad linkelt és e közt?

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-f2wn2s6n4e-el%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s-keskeny-mos%C3%B3g%C3%A9p-1335252.html

(#62345) Nagya21 válasza szucsy89 (#62342) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Elux inverteres keskeny előltöltős mosógépem van, sztem jól mos , nagyon jó a Timer rajta(mosási idő csökkentés), a Zasszony kifejezetten szereti, 1 év garival vettük, most februárban volt 4 éves, teszi a dolgát.
EWS1276CI
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62346) #73959936 válasza szucsy89 (#62344) üzenetére


#73959936
törölt tag

jelenleg csak tippelni tudnék: amit linkelsz, talán nem inverteres a motor ? nem tom

(#62347) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Rúdmixer vásárlásán gondolkozom. Néha szükségem lenne rá. A keverésen kívül smoothie készítésére és aprításra is használnám, ha csak ritkán is.

Ez a 3 típus merült fel. Szerintetek melyik ajánlott?

Philips ProMix rúdmixer HR2546/00
Braun MQ 535 Sauce
Bosch MSM66120

Érdemes-e figyelni valamire?

Ezek is használhatók teljes értékű turmixgépként?

Köszönet

(#62348) fila


fila
senior tag

Jelenleg hátsó kivezetésű páraelszívóm van, amit szeretnék lecserélni. A fal át van fúrva, a páraelszívó alja pár centivel a falátfúrás alatt van.
Probléma, hogy max 10 centivel tudnálm lejjebb rakni a páraelszívó alját, a beépítendő főzőlap közelsége miatt.
Tudtok olyan elszívót ajánlani, amivel ez megoldható? Max 60-80 e.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#62349) Dan-szan válasza BB9000 (#62312) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszi, akkor ez messze van az "ingyenes"-től, talán nem kellene random bedobálni ilyen kijelentéseket :U .
Természetesen ezt nem rád értettem.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#62350) Donki Hóte válasza fila (#62348) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem pontosan értem a kérdésedet, a hátsó kivezetésű elszívót akarod más rendszerűre cserélni, vagy a konkrét példányt akarod egy másikra lecserélni?

Ha a lyuk ott van, ahol van, akkor nem nagyon van más választásod, mint továbbra is hátsó kivezetésűt rakni oda. Van olyan, amelyiken 6 helyen lehet kivezetni az elszívott levegőt (pl. MORA OP630X).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.