Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) Zoona válasza #73959936 (#72998) üzenetére


Zoona
aktív tag

Akkor melyik márkába bízzon az ember pl. mosógépnél?

LG? electrolux? Bosch? Beko?

Vagy válasszunk egyet és imádkozzunk, hogy a kiterjesztett garancia ami "alap" és imádkozzunk, hogy nem kell javítani?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73002) #73959936 válasza Zoona (#73001) üzenetére


#73959936
törölt tag

érdekes, a tapasztalat...

lg mosógép volt, ment évekig kifogástalan. soha le nem állt, nem ugrált, szépen centrizett stb.

aztán kevesebb víz, áramfogyasztás lesz biztos: ezért csere lett...

de minek is ? és utolsó bekezdésed tökéletesem osztom :K

(#73003) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok!

Milyen porszívót/takarító gépet javasoltok ezekkel a paraméterekkel:
- 56 nm2-es lakás
- van egy nagy szőrű macska és házi nyúl
- van egy kényes nagy méretű szőnyeg és egy közepesen kényes szőnyeg, egyébként nagy részben csempe járólap
- van egy 4 éves kisfiú (szóval előfordul, hogy ide-oda beleken valamit)
- kanapét és fotelt is takarítanának vele
- esetleg autó takarításra is használnák
- teljesen átlag felhasználásra lenne egyébként, főznek mosnak otthon, de nincs semmi különleges anyag (nem dolgozik apa-anya olyan helyen és nem is visznek be semmi speciális anyagot a lakásba)
- a keret nagyjából 100-110 ezer forint.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

XO: Gollami26

(#73004) BB9000 válasza Edgar2621 (#73003) üzenetére


BB9000
senior tag

Olyan gépet, ami minden általad megjelölt feladatot egyben ellát . . . , olyat egyáltalán nem ajánlanék. Jobban jársz, ha veszel egy jó porszívót pl, Miele vagy Electrolux és egy takarítógépet Pl Philps.
Az egybe géppel az a baj, hogy nagy. A napi/x-naponta porszívózás egy nagy géppel szenvedés. Oda egy kicsi, könnyű gép kell. A "gyerek belekeni" dolgot mi pl. úgy oldottuk meg, hogy takarítható huzattal rendelkező kanapét vettünk (bőr/műbőr). Ha bekente, leette, összecsokizta, szétfagyizta, stb, akkor egy vizes szivaccsal letöröltük és kész.

[ Szerkesztve ]

(#73005) Edgar2621 válasza BB9000 (#73004) üzenetére


Edgar2621
őstag

Nagyon köszönöm hogy segítesz.
Milyen takarítógépet ajánlanál a porszívó mellé?

XO: Gollami26

(#73006) BB9000 válasza Edgar2621 (#73005) üzenetére


BB9000
senior tag

A most kapható takarítógépekkel nincs tapasztalatom. Nekem egy igen régi Philips-em van: ilyen
Ez is nagy. Az 56 nm-es lakásban helyet találni neki nem könnyű. Ha ma kellene vennem, akkor talán ezt a Thomast nézném meg alaposabban, mivel Philips újonnan már nem kapható.

(#73007) BB9000 válasza Edgar2621 (#73005) üzenetére


BB9000
senior tag

Tavaly volt akcióban egy Bosch takarítógép: link Ez ezen az áron jó vétel volt. Mostmár sajnos elég drága lett, de lesznek még akciók. . .

[ Szerkesztve ]

(#73008) Dorian válasza Edgar2621 (#73005) üzenetére


Dorian
félisten

Fontos, hogy ne csak vizet felszívni képes porszívó legyen (ezeket is gyakran hívják takarítógépnek), hanem a rendes takarítógép, ami vegyszeres vizet spriccel aztán visszaszívja a szőnyegből. Nekem Thomas Boxerem van, nem volt drága és elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73009) Dorian


Dorian
félisten

Konyhai elszívó:
Végül ezt választottam: Gorenje WHI649EB

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73010) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!
Édesanyámnak ilyesmi mosógépe van:

A bekapcsoló gombot használva 20-ból 1-szer kapcsol csak be kb.
Van, hogy 2 napig be sem kapcsol, van hogy egymás után 10-szer jó.

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond és mit érdemes kicserélni?
Mosógépszerelőt 4-et hívtam már és mindegyik ígérget csak, de nem jönnek ki, így magam megoldanám.

Köszi

(#73011) Nagya21 válasza Edgar2621 (#73005) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem Thomas takarítógépem van, ami vizes porszívó is, porzsákos porszívó is , takarítógép is egyben.
Teljesen jó, tudom ajánlani.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73012) Gömbike válasza eihwaz (#73010) üzenetére


Gömbike
senior tag

Vegyél egy olyan dugaljat a konnektorba, amin kapcsoló van. Bedugod a mosógépet és mikor működik, azzal kapcsolod le.

Ezután ezt használod be-ki kapcsolókènt.

Pl: [link] [link] [link] [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73013) d@minator válasza pjen (#72997) üzenetére


d@minator
addikt

Nálam a kínai kompresszor az pl. a Huaguang. :D

(#73014) pjen válasza d@minator (#73013) üzenetére


pjen
félisten

Neve akármi lehet. Az én Philips akus porszivom is kinai. A Hitachi tv m török. Legalábbis ott készültek. :)

(#73015) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy hőszivattyús szárítógépet, de picit vakon vagyok, hogy mely márkákat érdemes kerülni, netán melyikeket érdemes kiemelten keresni. Milyen paraméterre érdemes még figyelni, mert elég nagy a szórás árban és általában nem világos, hogy mi miatt kerül többe 1-1 modell.
Gőzfunkció pl mennyire hasznos? Anélkül is gyűrődésmentesek lesznek a ruhák?

Preferenciáim nagyjából: Egyedül élek, kutyával. Így utóbbi az egyik triggerpoint, megelégeltem, hogy a mosott ruháim is kutyaszőrösek maradnak. Egyáltalán nem mosok gyakran, így nem kell eszement kapacitás.

180-200e-et szánnék rá max.
Ez a Sharp pl milyen lehet, eléggé kilóg - lefelé - az ársávból.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73016) Digitalpimp válasza pjen (#72997) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ja, volt 25 évvel ezelőtt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#73017) BB9000 válasza TheProb (#73015) üzenetére


BB9000
senior tag

Szia!
A Bosch-t ajánlom figyelmedbe. Szerintem ez egy nagyon jó gép, de választhatod bármelyik Bosch-t. Jól jársz!
Vásárlás előtt olvasd el az aktuális Bosch promóció részleteit is! Visszaadnak egy kisebb összeget a vételárból. A fent linkelt gép WTR87W0BY árából például 24 675 Ft jár vissza!

[ Szerkesztve ]

(#73018) Nagya21 válasza TheProb (#73015) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem Bekő van hőszivattyús, 5 év garival vettem, most 4 éves, eddig O.K.
Ha rákeresel a Bekó 5 év garancia szavakra kidobja a honlapot, és ott mutatja mely készülékekre él a háti.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73019) laci06 válasza BB9000 (#73017) üzenetére


laci06
senior tag

Erről mit gondolsz?

(#73020) LLKobe válasza Nagya21 (#73018) üzenetére


LLKobe
veterán

+1, nekem is Bekő van, bő 1 éves, hibátlanul megy.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#73021) cd930 válasza Nagya21 (#73018) üzenetére


cd930
aktív tag

Annak idején 5 év garival vettem az akkoriban topickedvenc Gorenje szárítógépet. Pár hónappal a gari lejárta előtt kellett kitisztíttítni szervizben még garanciára, egyébként 30-40k lett volna. Rá 1-2 évre megint elromlott, itt lett vége a közös életünknek, Bosch-ra váltottunk, ami szemmel láthatóan provibb készülék, főleg a szösz-szűrés frontján, ami az eltömődés-elhalálozás legfőbb okozója.
Szóval szerintem többszörös szösz-szűrés és a biztonság kedvéért sok gari az optimális kombó.

20+ éve a Prohardveren

(#73022) iceQ! válasza cd930 (#73021) üzenetére


iceQ!
addikt

Fél éves szárító gépet jöttek hozzánk szervizelni a Boschtól, vezérlőpanel ledadogott. Valszeg gyártási hiba volt, ezt mondta a szerelő. Nem sűrűn cserélnek ilyet.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73023) Nagya21 válasza cd930 (#73021) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A Bekonál van....finomszürö+szivacs a höcserélő előtt.
A lyánygyermeknél keskeny beko van ott dufflafinomszűrő van, de ott átmegy a szösz kapott szivacsot, azóta O.K.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73024) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Szárítógép témában azt jól értelmezem, hogy az Eluxnál vagy AEG-nél egy adott sorozatnál pl. 8000-es - a különbség kb csak a kijelzőben meg az ajtó színében van? Most elkezdtem nézegetni Őket részletesebben és ezt veszem észre, hogy amelyik dizájnosabb az a drágább de belső tudásra méretre igazából ugyanaz.

Ugyanez pl. előjön egy 8000-es AEG és ELUX összehasonlításnál is, hogy mm-re pontosan ugyanaz, a tulajdonságok is (tudom hogy egy cég kb) - viszont, ha a 3 év garival kijön olcsóbban az elux akkor azt kell venni? Pl. 2 gép között vacilálok:

[Electrolux EW8H458W]
[AEG T8DBG48S]

És utolsó kérdés a fentiekhez, az AEG az 2018 óta kapható, az Electrolux meg 2020-as. Számít az évjárat?

Most hajlok arra valamennyire, hogy egy Elux szárítógép amihez adnak ruhagőzölőt és egy AEG mosógép amihez meg garanciát.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73025) TheProb


TheProb
veterán

Köszi a hsz-eket, végül beleugrottam ma egy Electrolux-ba (EW8H357S ), Glamour kuponnal szerintem marha jó áron (~156e) tudtam behúzni.

Remélem jó szolgálatot fog tenni. Erre csak 2év (motorra 10) gari van, de lehet még utána járok a gari kiterjesztésnek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73026) hunaqua válasza TheProb (#73025) üzenetére


hunaqua
addikt

Szuper! :C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#73027) Zoona válasza Zoona (#73024) üzenetére


Zoona
aktív tag

Egy új szereplő is lenne, beugrottam ma az Auchanba és az [Electrolux EW8359S]
szárítógép glamour kuponnal megvehető - de a garancia kiterjesztés igazából Auchan garancia - van esetleg ezzel tapasztalata valakinek?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73028) pjen válasza Zoona (#73027) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az LG mosógépem +5 év Auchan garis volt. Fél évvel a lejárta előtt akadozott az ajtó nyitó. Szó nélkül megjavították gariban, de 10K önrész volt. Mindegy mennyibe kerül a javítás. Ez két éve volt.

(#73029) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Kinéztünk egy [link] ilyen keskeny szárítógépet. Tudnátok esetleg egy keretet ajánlani hozzá? Helyszűke miatt a mosógép tetejére menne. Illetve olvasgattam, hogy panaszkodnak a szivacsos szűrő hiányára. Ez könnyen pótolható? Köszönöm! :R

(#73030) arcsin válasza Kristof_94 (#73029) üzenetére


arcsin
senior tag

Ez jó keskeny-keskeny gép összeépítéséhez. Ez olcsóbb és van felbontott is. Csak a rajzokat kell nézni :)

Itt van egy videó a tisztításról, de pld elég macera volt nekünk a Gorejéhez szivacsot kapni. Mérjétek le mekkora kellene, és próbáljatok más gépekhez való szivacsot beszrezni és méretrevágni. Mi anno a Heilmann-ból vettünk, ott nagy a választék.

[ Szerkesztve ]

(#73031) Cheif


Cheif
tag

Sziasztok!
Ma vettünk egy LG hőszivattyús szárítógépet, szerintetek normális ez a ciripelő hang ?
[link]
Az előzőnek nem volt ilyen hangja :-/

(#73032) arcsin válasza Cheif (#73031) üzenetére


arcsin
senior tag

Nem normalis szerintem, nem lehet hogy valami dobrögzítő (mint a mosógépekhez is van) bent maradt?

[ Szerkesztve ]

(#73033) tkazmer


tkazmer
addikt

Sziasztok,
kimondottan ruhakimelo szaritogepet keresunk. Mindenki a Miele-t mondja, de az nem egy kimondottan olcso tipus.
A belepo szint 350-400e koruli koltsege meg OK lenne, de az egyel dragabb 450-500e koruli sorozatokat mar nem fizetnenk ki, nem beszelve az 1M+ sorozatokrol.
Erdemes megvenni a Miele belepo szintet, vagy az csak egy atcimkezett dragan adott egyszerubb tipus es az igazan ruhakimelo es energiatakarekos gepekert tobbet kell fizetni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#73034) pjen válasza tkazmer (#73033) üzenetére


pjen
félisten

Mi van ha megveszed és mégsem kímeli úgy a ruhát ahogy szeretnéd, az nem garis hiba. :)

(#73035) Cheif válasza arcsin (#73032) üzenetére


Cheif
tag

Nem volt benne dobrögzítő. És alul a ventillátor nem is megy még, szóval nem is abból jön a hang. :(

(#73036) Nagya21 válasza Kristof_94 (#73029) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem panasz, csak tanács, hogy egy szivacsot vágjatok a höcserélő elé.
A lyányéknak raktam.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73037) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat! :R

Itt találtam egy Beko szűrőt. A listában nincs benne a gép, de gondolom nagyjából hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#73038) #32277248 válasza Cheif (#73035) üzenetére


#32277248
törölt tag

Két ventilátor van benne, egy amit említettél az csak akkor kapcsol be ha már nagyon forró a kompresszor, lehúzza róla a meleg levegőt. A másik ventilátor a dobot forgató motor tengelyén van, az fújja át a levegőt a dobon/ruhákon. Ez a hang olyan mintha hozzáérne valami ehhez a ventilátorhoz. Mindenképp nézesd meg.

(#73039) OPiiPO válasza Nagya21 (#73036) üzenetére


OPiiPO
addikt

Bekóban nincs szűrő a hőcserélő előtt, azért kell a szivacs beléje :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73040) d@minator válasza Cheif (#73031) üzenetére


d@minator
addikt

A Bosch szárítóm is ad pont ilyen ciripelő hangod de nem mindig.

(#73041) Nagya21 válasza Kristof_94 (#73037) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Az az, én is ilyet rakta a lyányéba.....
Csak míg nekem az 1 szürőssel 5 szárításonként takarítani lell, neki elég 15-20 szárításonként.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73042) Nagya21 válasza OPiiPO (#73039) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Minden szárítógepbe van szösz szürő, a bekó normál méretben csak 1 réteg+a szivacs a hőcserélő előtt, a keskenyben 2 rétegü szösz szürő, és nincs szivacs a hőcserélő előtt, de sajnos itt a nagyon finom szöszök átmennek a szürön, ezért javasolt a szivacs is, az megfogja.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73043) OPiiPO válasza Nagya21 (#73042) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, érthető :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73044) Begbiebike válasza iceQ! (#73022) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Rettegve várom mikor dobja újra ugyanezt a hibát (E63), mert azóta szépen megy. Nagyon remélem az 5 éven belül előjön, erre most nem tudom kihívni őket, nem hiszem hogy van benne chip ami eltárolja a hibakódokat mint egy autóban/kazánban.

A Bosch szárítókban, meg dupla szűrő van + szivacs odalent, minden szárítás után csontra kiporszívózom a szűrőket mégis 1 év alatt már látszik a kezdődő dzsuva a hőcserélőn. Tehetek még ennél is többet vajon? :(

(#73045) iceQ! válasza Begbiebike (#73044) üzenetére


iceQ!
addikt

Fura, nekem az a hiba vezérlő csere lett. Így gyakorlatilag félig új gépünk van.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73046) Cheif válasza arcsin (#73032) üzenetére


Cheif
tag

Visszavittük, szerintük sem normális, cserélték volna, de nem volt ilyen, levásároltuk.

(#73047) arcsin válasza Cheif (#73046) üzenetére


arcsin
senior tag

Hát akkor megoldódott végül is :)

(#73048) MaCS_70 válasza Zoona (#73027) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vigyázni kell, mert ezek a "kiterjesztett garanciák" valójában általában biztosítások, és minden esetben a szolgáltatók saját feltételei vonatkoznak rájuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73049) arcsin válasza MaCS_70 (#73048) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi anno az Euronicsnél kötöttünk kiterjesztett garit a szárítógépre. (3+5év) Úgy néz ki hogy 4 év után elkezdett nyekeregni a dob, hamarosan futok vele egy kört a szervizeseknél.

(#73050) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Toshiba mosogatógépek megbízhatóak?
Pl. ez: [Toshiba 10 terítékes mosogatógép (DW-10F2EE(S))]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.