Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) tildy válasza harry (#5000) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is mondanam draganak. Raadasul videkre is normalisan szallitanak, az ugyfelszolgalat korrekt es meg sorolhatnam. Kb 2-3 rendelesunk volt eddig toluk, de ha veszunk tuzhelyet szuloknek , az is toluk lesz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5002) neduddki válasza harry (#5000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mongy ocsobban aeg 76280 es Lavamat 76260 TL 5 ev garral

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5003) ALI_G válasza tildy (#4999) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, jó kiindulási alap. Tetszik, hogy vannak videók is.
Mondjuk reméltem, hogy nagyobb az árválaszték :(

Van valakinek tapasztalat az outletekkel?

harry: ha megtalálom melyik modell tetszik, akkor azért az árgépen még megnézem az árakat :)

(#5004) neduddki válasza ALI_G (#5003) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

braktar es WES is korekt volt elso atalakult masodik mexunte, grundix meg nem az kinajja msit karok:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5005) Terminator_ válasza neduddki (#5004) üzenetére


Terminator_
tag

ezt próbáld meg még1szer leírni mert kurvára érthetetlen :D

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#5006) neduddki válasza Terminator_ (#5005) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ferdulj npt-hez:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5007) buci30


buci30
addikt

Vettem egy Electrolux EHH 6540 FOK főzőlapot.
Hát első neki futásra arra voltam kíváncsi ,ami a reklámokba is van stb ,hogy fél perc alatt forralják fel ezek az 1L vizet :)

Akkor az én tesztem:
1L víz 30s alatt melegnek mondható de forrónak 1-1.30-idő alatt és 2-2.30perc amikor forralva van ténylegesen.

Szóval az első reklám féle csalódás megvolt majd meglátom a többit is :)
8napom van tesztelni ha nem jön be akkor már dobom is vissza nekik.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5008) Met válasza buci30 (#5007) üzenetére


Met
nagyúr

Főztél már normál villany lapon?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5009) Dluinet válasza buci30 (#5007) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mivel raktam most fel teát, így lemértem neked, hogy gázon a legnagyobb rózsán, maximumon, 5 perc alatt forr fel, 1 liter víz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5010) Met válasza Dluinet (#5009) üzenetére


Met
nagyúr

Jó de most a gáz fűtőértéke nem az igazi...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5011) csemberlen válasza buci30 (#5007) üzenetére


csemberlen
őstag

melyik lap?mekkora fokozat?
én ennél olcsobban vettem innen az aeg-et

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5012) buci30


buci30
addikt

Teljesen mindegy ,hogy villany vagy gáz tudom ,hogy ott lassabb volt mind kettő :)
Arra voltam kíváncsi ,hogy a reklámba ,hogy futtatva van, hogy fél perc 1L víz forralása és ez akkor így a közelébe nincsen.

Legnagyobb intenzitáson, hő fokozaton volt 14P gyors felfűtés.
S mindegyik lapot kipróbáltam mind a 4et.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5013) neduddki válasza csemberlen (#5011) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen ezt mondtak az eladok, hogy drgabb a elektroluxmint a aeg mert inkabb az e-t veszik meg es hijabab magyarazzak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5014) peti_s válasza harry (#5000) üzenetére


peti_s
addikt

De, nagyon nyerő, mert ki tudod pucolni, és nem rohad szét a tető.

(#5015) harry válasza neduddki (#5002) üzenetére


harry
veterán

Nyilván nem konkrét típusra gondoltam, hanem általában. De, lehet azóta változtattak már az árazáson, amikor az elmúlt években kerestem cuccokat (pl. hűtő, mosógép), akkor itt általában drágább volt.

peti_s: amit én láttam tető-aljára szerelhető betöltőt, az is levehető volt, de az is igaz, hogy idővel rozsdásodni kezdett a tetőlap. Ettől függetlenül akkor sem tartom jónak a tömítést az electroluxos keretek körül. Kicsit olyan fura az a keret, nincs az az érzésem, hogy jól raktam a helyére, nem bepattan, csak úgy berakod...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5016) peti_s válasza harry (#5015) üzenetére


peti_s
addikt

Csak a mosószert, és az öblítőt tartalmazza. Nem csodára készítették. :N Funkcionálisan, és tartósságban is tényleg sokkal jobb mint a konkurencia, ezek olyan apróságok amikkel nem kell foglalkozni.

Mostanában egyébként volt szerencsém pár ilyen típusú Zanussihoz, és Electroluxhoz, és mindegyikben tökéletesen a helyére "ugrott" a mosószertartó, nem tapasztaltam semmilyen bizonytalanságot.

[ Szerkesztve ]

(#5017) Flashcash válasza peti_s (#5014) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem egy régi 8-10 éves AEG felültöltősöm van az ajtón levő levehető mosószer adagolóval.
Igazából én is csak ezt az új elhelyezést hiányolom belőle, a mostani AEG-eken már szintén az új elrendezés van. :)

[ Szerkesztve ]

(#5018) csemberlen válasza buci30 (#5007) üzenetére


csemberlen
őstag

megmértem az enyémet, a 150 es legkisebb lap, legnagyobb fokozatán 2,30 volt. széles lábos 210es lap biztos 2 perc alatt lenne.
Különben melyik reklámba volt a 30 mp?
ha csak ezért vetted meg akkor küld vissza.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5019) Morris válasza Flashcash (#5017) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk is ilyen a jelenlegi zanussi gépünkbe az adagoló.
korábban whirlpool volt. Na azon ott volt a felnyíló ajtóban. Amikor megdöglött a programkapcsoló, levettem a burkolatot, és a panel szét volt rozsdásodva. Ennek oka az ajtón lévő mosószer adagoló.(mert ugye mosás után mi is kinyitva hagytuk, hogy száradjon, aztán onnan szépen lefolyt a víz a panelhez.)
A másik dolog, meg hiába levehető az ajtóról az adagoló műanyag, azt már nem lehet tovább bontani, így rendesen nem is tudtam kitakarítani soha. Folyamatosan tele volt az öblítőből visszamaradott trutyival.

Decemberben nézegettük az új gépeket, és a whirlpool még mindig az ajtóba rakja az adagolót. :(

(#5020) peti_s válasza Flashcash (#5017) üzenetére


peti_s
addikt

Az újnál jobb megoldás jelenleg nincs. :N Mint írták is már utánad, h miért jó ez az elrendezés, én is sok Whirlpoolt láttam már szétrohadt tetővel, undorítóan néz ki.

(#5021) harry válasza peti_s (#5016) üzenetére


harry
veterán

Persze helyére megy, csak nem érzem úgy, hogy valamilyen tömítésnek feszülne, ami meggátolná, hogy kifolyjon az öblítő. De mondom, lehet csak átmenetileg volt valami gond berakás után, és azért folyt ki, mostanság nem tapasztaltam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5022) tildy válasza harry (#5021) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat e azt mondom, meg mindig jobb ha kifolyik veletlen, mintha allando jelleggel ott tobolyog , mint nekunk mar a kezdetektol a fagorban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5023) harry


harry
veterán

Ugyan még nem tudom, mikor jutunk el a tényleges vásárlásig, de egyelőre ezt a mosogatógépet néztem ki: AEG F55022 W0 [link], video [link] (na most pl. markabolt drágább :-P)

Amiért tetszik: A+ osztály, egy mozdulattal állítható felső fiók, alul tányértartókat le tudom dönteni, hátralévő idő kijelzés, meleg vízre köthető, 12 teríték.

Megéri az árát, vagy ennyiért van jobb? Esetleg olyan funkció, ami ebben nincs de érdemes lenne megfontolnom?
Alapvetően a márkában bízom, és így elsőre jónak tűnik.

A tetejét ugye ennek is le tudom venni, és akkor 85 helyett 82cm magas lesz? Nem gond, ha így, a levett tető felett 2-3cm-re egy elektromos főzőlap alja van, nincs túl közel? Annak a leírása csak annyit mond, hogy legyen alatta 1.5cm hely: [link] Szóval gondolom nem lesz baja egyiknek sem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5024) neduddki válasza harry (#5023) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

garanciaja itt is 5 ev?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5025) harry válasza neduddki (#5024) üzenetére


harry
veterán

Az alapárban egyik helyen sem 5 év, csak 1 (90k vs. 95k), márkaboltnál van ugye +4év garira lehetőség, úgy meg már 115k. Nem minden gépük van ajándék 4év garral.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5026) neduddki válasza harry (#5025) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lehet hogy rossz falubu gyuttem de nekem ~10%/markabolt/ meger az a +4ev, de nem ez akerdes, hanem hogy itten van erre opcijo?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5027) harry válasza harry (#5025) üzenetére


harry
veterán

Elírtam - jobban mondva, a honlapon jelent meg először rosszul, csak utána vonták le a kedvezményt, szóval 5év garral 105k.
+10%-ot megérhet, sőt, +2 évet (+5%) valószínűleg hozzá is csapnám, ha az alapár alapján amúgy is ezt a boltot választanám. Így viszont 90 vs 105k, avagy 15kFt még 4év nem-gyártói garira, amit nem biztos, hogy szívesen kiadnék érte.

De igazából kár erről beszélni, egyelőre csak a típussal kapcsolatban érdeklődtem. Majd ha vásárlásra kerül a sor, eldöntöm, mennyit ér meg több garancia.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5028) neduddki válasza harry (#5027) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

esetleg valszolnal arra is amit kerdezek? tehat van lehtoseg +4 evre az egyen webshopot hasnzloknal is /bemutatoterem es tarsaik/?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5029) harry válasza neduddki (#5028) üzenetére


harry
veterán

Nem, és? :D Nem értem, miért lovagolsz ezen, egy szóval sem mondtam, hogy a többi webshop jobb, többet nyújt (vagy akár már csak ugyanazt), vagy a márkabolt rossz, csak megállapítottam, hogy jelen esetben drágább az alap ár is, és akinek így is megfelelő (1év garral), az nyilván nem jár jól vele, hisz többet fizet ugyanazért.
De láttam már cuccot, ami ugyanannyi volt náluk, mint máshol, ekkor bizonyára inkább innen vásárolnék. A videók / leírások, és a plusz garancia is pozitívum, nekem semmi bajom nincs velük, de azért csak ne legyen már gond, hogy esetleg máshol vásárolnék, ha nem akarok élni a plusz garival, és még olcsóbban is megkaphatom. És amit említettem, az sem utolsó noname sarki zug, többször vásároltam tőlük, velük sincs gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5030) neduddki válasza harry (#5029) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mert en nem tanatam es kivancis voltam mas esetelg mas eredmenyre jutott-e, szoval kar gyartani az elmeltet /ugyse olvastam el/, nekom az elso szo eleglett volna 2 rofogessel korabban is, koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5031) harry válasza neduddki (#5030) üzenetére


harry
veterán

Ja elnézést, rendben, máshogy értelmeztem a mondandód.

Alapvetően én sem igazán láttam más boltot, ahol van kiterjesztett gari, bár emlékeim szerint régebben írtak erről, hogy hipermarketeknél van ilyesmire lehetőség (auchan, mediamarkt talán?), de ilyenkor nem árt megnézni a feltételeket (alkatrész, munkadíj, szállítás, stb).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5032) harry válasza harry (#5023) üzenetére


harry
veterán

No de mindenesetre továbbra is szívesen látok véleményeket a gépről :D

Az merült fel bennem, hogy ez az 'öblítő' funkció mennyire lehet fontos? Ebben ugye nincs.
Ketten vagyunk, így biztos nem fog sokat menni a gép, heti néhány alkalommal számolnék csak. Addig nem száradnak rá nagyon a szennyeződések? Vagy elég csap alatt gyorsan ráöblíteni, aztán mehet a gépbe?
Mondjuk szerintem van olyan hatékony, hogy átlag maradékkal még sokkal rosszabb helyzetben is megbirkózzon egy mosogatógép.
Nagyon szennyes edény persze más kategória.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5033) concret_hp


concret_hp
addikt

van olyan mosógép ami elöltöltős és a szokásos irányhoz képest ellenkezőleg nyílik az ajtaja / meg lehet fordítani az ajtaját?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5034) vltr


vltr
csendes tag

Sziasztok!
Hűtőgép vásárlása előtt állok, de gőzöm nincs milyen márkát válasszak.
180 cm-nél ne legyen magasabb, alul fagyasztós és max. 120k +/- pár ezer...
Esetleg valaki tudna segíteni? :)

(#5035) Morris válasza concret_hp (#5033) üzenetére


Morris
veterán

Lehet több szerencséd lesz mint mikrosütő esetén! :U
Én már évek óta olyan mikrót keresek, ami jobbról nyílik balra. szerinted van??? :W

(#5036) DeFranco válasza Morris (#5035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vegyél lefelé nyílót :)

(#5037) M_o_g_y_i válasza Morris (#5035) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mer' van másmilyen? :U
Ja, igen. Felülről lefelé nyíló. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5038) concret_hp válasza Morris (#5035) üzenetére


concret_hp
addikt

na mikróból jóval többet láttam és télnyleg mind ugyanarra nyílik, on topicban azt írják páran van ami másfele nyilik mosógép.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5039) Dluinet válasza concret_hp (#5038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van, balos mosógépet kell keresni, képeken a jobbos szokott lenni, rendelésre hoznak balost.
Például

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5040) csemberlen válasza Dluinet (#5039) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem ugy van, hogy angliában balos van :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5041) Dluinet válasza csemberlen (#5040) üzenetére


Dluinet
nagyúr

meg japánba

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5042) Morris válasza DeFranco (#5036) üzenetére


Morris
veterán

hogy kell ezt keresni?
olcsóbbat.hu-n nézem, de nem nagyon találok :(

(#5043) DeFranco válasza Morris (#5042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyáruházban... amúgy nem tudom sajnos, amit én találtam, azok százezres tételek

(#5044) Morris válasza DeFranco (#5043) üzenetére


Morris
veterán

új mikróra max 20k ;] :D

(#5045) adalbert1


adalbert1
veterán

Sikerült elég gyorsan lezárnom a mosogatógép kérdést, egy SMS40E62EU-t vettem az Auchanban 105k-ért.
Megkérdeztem az eladót, hogy nem árazták el véletlen? Erre azt mondta, hogy nem, ez náluk ennyibe kerül (azt el tudom képzelni, hogy szabadulni akarnak a készlettől). Gyorsan meg is vettem, mielőtt meggondolják magukat. :))
Sikerült beépíteni (igaz ez nem lett az igazi :) ) és beüzemelni is, ma már egy gyors program le is ment rajta. Pár napon belül tesztelem egy normál programmal is.

(#5046) DeFranco válasza adalbert1 (#5045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hű az igen :) Szép fogás. Mit tud ez, hogy ennyibe kerül?

(#5047) adalbert1 válasza DeFranco (#5046) üzenetére


adalbert1
veterán

Ahogy elnéztem van pár plusz feature az eredetileg kinézett gépekhez képest, az más kérdés, hogy kihasználom-e őket majd. :)) Mindenesetre ilyen áron ez volt a leghalkabb modell (igaz ha semmi nem megy, így is behallatszik a szobába, de ha már a gép megy, akkor nem zavaró - igaz ezeket a tapasztalatokat csak egy gyors programra alapozom).
Az eredeti árazása számomra is rejtély, ehhez a modellhez képest nem látom azt az 50-60k hozzáadott értéket.

(#5048) DeFranco válasza adalbert1 (#5047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Használjátok egészséggel :)

(#5049) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

porszivot vennek:

Keret 20k
Porzsak nelkuli
300W feletti szivoero
Ne kelljen otpercenkent uriteni
MediaMakrtban kaphato legyen
Lehetoleg legyen benne ilyen

(#5050) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Porszívót kéne cserélnünk. Olyan 30k körül szánnánk rá.

Az utóbbi években egy Delonghi aQaland ment tropára.
Én választottam, és új korában elégedett voltam a teljesítményével, de aki legtöbbet használta itthon, az sohasem szerette. Kényelmi okokból ő sima porzsákost szeretne, amit ráncigálhat ide-oda a csövénél fogva, aztán behúzza a farkát, még a HEPA filtert sem szívesen mossa ki.
Én továbbra is vizeset szeretnék a szűrési hatásfoka miatt, de azok közül lehetne némi kompromisszum a kényelem terén. Ha ez nem, akkor is valami magas szűrési hatásfokú porzsák nélküli cucc tetszene nekem. A porzsák nálam olyan "egyik oldalon be, a másikon ki" hatású, még ha utána tisztának is tűnik a szőnyeg, hagy a nagy szemcsés kosz és por eltűnik, a finom részecskék viszont a levegőbe kerülnek, aztán visszaülepednek. Bár ez inkább csak olyan régi berögződés, nem olvasgattam még teszteket a mai porzsákok szűrési hatásfokáról. Azt sem tudom, hogy a nem vizes, de porzsák nélkülieknek milyen mostanában a hatásfoka ilyen árfekvésben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.