Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) asdf_ válasza Mr_no_Name (#41000) üzenetére


asdf_
veterán

Arról beszélek. Ha az ezelőttinél bőven voltak, akik 3-4 hónap után kaptak eredményt, akkor nyilván most is így lesz. Márpedig még csak két hónap telt el a benyújtás óta, tehát türelem, minen bizonnyal van még benne 1-2 hónap...

(#41002) Degeczi válasza Mr_no_Name (#41000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs is másik program... Azért írta a 2017-est példaként, h ott 4 hónap alatt kapta meg többség és most 2018 november óta még messze nem telt el ennyi, nincs ok türelmetlenkedésre: ha befogadták a pályázatodat, meg fogod kapni.

(#41003) canniball válasza coolpet (#40998) üzenetére


canniball
nagyúr

Kiteregetek, fél óra-óra múlva bőven megszáradt minden. A túlzott szárítás nem hiszem, hogy jót tesz a ruháknak, így nekem ennyi belefér.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41004) mokus1


mokus1
addikt

Beépíthető mosogatógépet veszek, 60cm-es beépíthetőt, elöl lévő kezelőszervekkel és mindenféleképpen olyat szeretnék amiben nem kosár hanem, külön tálca van benne. ( mint a Bosch VarioDrawer.) Más márkáknál, hogy hívják ezt?

Jó lenne 100-120k körül maradni. :R

(#41005) Mezga Aladár válasza BBéci (#40950) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ.

Más. Honnan tudhatom, hogy egy páraelszívóban cserélni kell a belső aktívszenes szűrőt?
Az időre való csere szerintem nem korrekt. Van a ki sokat süt olajban, van aki inkább csak párol, van aki minden nap használja, van aki csak hétvégén. Az üzemórát persze egyik gyártó sem adja meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41006) pjen válasza Mezga Aladár (#41005) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a szagáról lehet következtetni.

(#41007) Mezga Aladár válasza pjen (#41006) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És ezt hogy? Szaglásszam meg kívül, belül? :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41008) pjen válasza Mezga Aladár (#41007) üzenetére


pjen
félisten

Az enyémben nincs, kifűj a szabadba, de szerintem ha telítődik szaga van, mint a. Porzsáknak.

(#41009) Mezga Aladár válasza pjen (#41008) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem. Nincs szaga.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41010) peppe79 válasza Mezga Aladár (#41005) üzenetére


peppe79
senior tag

Az üzemóra sem lehet mérvadó, hiszen valaki egészen light-os kajákat készít, másnál meg mindennaposak a bő zsírban-olajban tocsogó ételek. Szóval, ki kell tapasztalni, de jellemzően 3-4 havonta célszerű legkésőbb cserélni. Bár a legjobb megoldás a szabadba történő kivezetés lenne, mert a belső keringetés sajnos eleve egy halva született ötlet.

(#41011) Mezga Aladár válasza peppe79 (#41010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van ahol nem megy a kivezetés. Rohadt sok falat kellene bontani, nyílt égésterű kazán.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41012) #32577792 válasza BB9000 (#40638) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
Írtam privit :R

(#41013) BBéci válasza Mezga Aladár (#41005) üzenetére


BBéci
titán

Az enyémnek födémen, tetőcserépen keresztüli kivezetése van, a szűrősökről annyit tudok, hogy picivel érnek többet, mint halottnak a csók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41014) Mezga Aladár válasza BBéci (#41013) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy másik fórumban már beszélgettünk erről. A párát tökéletesen megfogja.
A másik megoldás valóban jobb lenne, de max akkor gondolkozok erről el ha a cirkó cserélve lesz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41015) pjen válasza Mezga Aladár (#41014) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vagy 20 évig egy légtérben volt a cirkó és az elszívó. Nem volt semmi gond.

(#41016) Mezga Aladár válasza pjen (#41015) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És a kéményseprő/gázszerelő nem kapott agybajt? Mert ami kifelé fújja a levegőt, az a nyílt égésterű cuccoknak a kéménygázait visszatudja szívni. Szóval életveszélyes és nem is engedélyezett. A turbósnál, kondenzációsnál nincs ilyen gond, mert zárt a kéménygázok eltávolítása.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41017) pjen válasza Mezga Aladár (#41016) üzenetére


pjen
félisten

Tudod mit, még a kéményseprő is azt mondta, hogy ez egy hülyeség. A cirkót azóta klimára cseréltük, de az átfolyós bojler most is ott van. Igaz közel 150 légköbméter.

[ Szerkesztve ]

(#41018) BBéci válasza Mezga Aladár (#41016) üzenetére


BBéci
titán

Amikor az elszívót beindítjuk, mindig kinyitjuk a legtávolabbi ablakok egyikét, ez ökölszabály. Nem csak a cirkó miatt, hanem a dekompresszió és a kellő légáramlás biztosítása érdekében. Az is megoldás, hogy a kettőt nem üzemeltejük egyszerre. 14 év alatt egyszer (tavaly) fordult elő, hogy feleségem elfelejtett ablakot nyitni. A fürdőszobai szénmonoxid érzékelő olyan éktelen szirénázásba kezdett, hogy kivittem a kertbe, mert a lakásban nem tudtuk elviselni. Természetesen azonnal lekapcsoltam az elszívót és mindegyik ablakot, terasz és bejárati ajtót kinyitottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41019) #48613632 válasza #40553216 (#40996) üzenetére


#48613632
törölt tag

Teljesen lényegtelen, a kérdező szempontjából. A két gép közti különbségekre volt kíváncsi, a körítést meg nem kell figyelembe venni, a téma kapcsán teljesen érdektelen.

(#41020) Mezga Aladár válasza BBéci (#41018) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor az elszívót beindítjuk, mindig kinyitjuk a legtávolabbi ablakok egyikét, ez ökölszabály.

Tavaly csináltatta a szomszéd, nála egy mikrókapcsoló van a konyha ablakon. Ha az ablak zárt akkor nem indul el az elszívó. Így engedélyezték a kéményseprők.

(#41017) pjen: Addig amíg csak magadat veszélyezteted addig szerintem senkit nem fog érdekelni. :(

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41021) pjen válasza Mezga Aladár (#41020) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a tetőtér is egy légtér,a tetőtéri ablakok szellőzői soha nincsenek zárva+van szén monoxid jelző is.Egyébként a bojler napközben csak 1-2 percet megy folyamatosan.Fűrdésnél már sosem megy az elszívó.A cirkód és az elszívó közé lehet kapni reteszelőt,nekem mikor egy kéménybe ment a bojlerrel akkor volt.Egyszerre csak az egyik tudott működni.

[ Szerkesztve ]

(#41022) Mezga Aladár válasza pjen (#41021) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyszerre csak az egyik tudott működni.

Na ezt eddig nem írtad. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41023) peppe79 válasza Mezga Aladár (#41020) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekünk elég volt az Aereco légbeejtők mellé pluszba egy Air-tonic G60 fali légbevezetőt felszerelni. Amerikai nappalis a házunk, ahol egy légtérben van a szilárd tüzelésű kémény, és a páraelszívó.
De nem is az a lényeg, hogy mit lehet, vagy mit nem, csak annyit szerettem volna megjegyezni, hogy a keringető üzemmódban használt páraelszívók hatékonysága sajnos elég gyengécske. A szénszűrő használata már alapból 20-40 százalékos teljesítménycsökkenést eredményez (a paplantól függően), és ahogy telítődik egyre jobban csökken a hatékonysága. Emellett, inkább csak, mint szagelszívó működik, a főzés során keletkező vízgőz nagy részét "visszaforgatja" a lakótérbe.

(#41024) pjen válasza Mezga Aladár (#41022) üzenetére


pjen
félisten

Az a C24 és a bojler volt,de a gázos egyszer azt is kikötötte,és a kéményseprők sem keresték.Most a bojler van egy légtérben az elszívóval.A bojler napközben csak perceket megy.

(#41025) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok,
Ez a porszívó mennyire jó ár-értékben? Albérletbe kellene.

(#41027) ribarszki válasza ALI_G (#41025) üzenetére


ribarszki
őstag

Meg ne vedd. Nekem volt ilyen. Kevés hitványabb gépet ismerek. Vegyél Electrolux EasyGo gépet ennyiért.

(#41028) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

(Cirkó) fűtést mennyire érdemes levenni, ha az ember 10 napra elutazik? (társasház lakása).
Az nem gond, ha pár óra a visszafűtés hazaérkezéskor.

(#41030) #48613632 válasza VÁMpír (#41028) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez a levegő páratartalmától is függ. Magas páratartalom esetén, 15 fok alá nem javasolt, penész kialakulása végett, de nincs írott ökölszabály. Száraz levegő esetén, valamint, ha körben fűtött lakások vannak, mehetsz lejjebb, vagy akár ki is kapcsolhatod. Bár ez utóbbi lehetőséggel azért vigyázz.

szerk:
Pár mondat kiegészítésként. Mi itt, az UK-ban, 15 fokra szoktuk visszavenni. Van olyan, hogy ebben az állapotban, be sem kapcsol, de errefelé más az éjszakai hőmérséklet is. Jelenleg pl 6 fok.
Szóval inkább hagyd bekapcsolva, és a 15 fok jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#41032) #40553216


#40553216
törölt tag

No, aki akar, még gyorsan vegyen szarvasi kávéfőzőt.
Nagy bajba került a kávéfőzős Szarvasi gyár

(#41033) DoItYourself válasza Chal (#40992) üzenetére


DoItYourself
addikt

Volt Faktum konyhánk Fagor sütővel, most Metod van, Ikea (Elux) sütővel. Nem rémlik semmi szívás, a konzolt kell feltenni, sütőt becsúsztatni.
A Metod korpusza magasabb mint a Faktumé volt, ha jól emlékszek, de a lábazat eltakarja.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#41036) asdf_ válasza VÁMpír (#41028) üzenetére


asdf_
veterán

Ha egyedi mérők vannak (és nyilván azok vannak, különben miért akarnád levenni), akkor sokkal nem "illik" levenni, lévén a szomszédok fizetik egy részét annak, amit te megspórolsz.

(#41037) Dluinet válasza asdf_ (#41036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Cirkó fűtést = egyedi gáz fűtés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41038) ribarszki válasza #40553216 (#41032) üzenetére


ribarszki
őstag

Szomorú hír, mert onnan származom, de nem csodálkozom. Egyrészt nagyon bealudtak a rendszerváltás után, későn ébredtek, hogy új termékpaletta kellene. Ezt úgy próbálták részben orvosolni, hogy kínai termékekre szitázták a nevüket. Igen, kávédőzőre is. Pl a CM4677-es espresso gép is ilyen.
Illetve ahogy a cikk írja, az Ikeának szánt termékek silány minőségben készültek.

(#41039) peppe79 válasza ribarszki (#41038) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így van sajnos. Nagyon nem szeretném, ha csődbe mennének, ugyanakkor csodálkozom rajta, hogy ezzel a szortimentjükkel még 2019-ben is léteznek...meg azzal, hogy sokan még mindig keresik a korábbinál is hitványabb felépítésű Szarvasi kávéfőzőket. Olyan az egész, mint egy időutazás a 80-as évek végébe. Ezt így hosszú távon nem lehet csinálni... :(

[ Szerkesztve ]

(#41040) pixta78 válasza #40553216 (#41032) üzenetére


pixta78
senior tag

Mint anno a Hajdú, csak ők legalább eddig kibekkelték...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41041) pixta78 válasza ribarszki (#40898) üzenetére


pixta78
senior tag

Megjött a gyári porzsák+szűrő, visszaköltözött az élet a C1-be😊!
Ezer köszönet!😊

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41042) ALI_G válasza ribarszki (#41027) üzenetére


ALI_G
veterán

Haha, koszi :)

(#41043) BB9000 válasza coolpet (#40990) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a Bosch-t vetted volna, amit eredetileg is kinéztél, akkor ilyen gondod nem lenne. Nekem Bosch van. Ismételten csak ajánlani tudom. Beteszem a ruhákat vizesen és kiveszem szárazon. Ennyi. Akár kevés ruha van, akár sok, akár 600-as centri volt előtte, akár 1400-as, ezek miatt nem kell külön aggódnom. Mindig ugyanazt a programot használom: Cotton Dry ++. Mindig ugyazt a tökéletes végeredményt kapom. Leggyakrabban 800 as centrivel megy és kb 6-7 kiló ruhatöltettel. ( Szárazon lesz 6-7 kiló! ) Kb 2 és fél óra alatt készül el. Mutatja a becsült hátralévő időt, de az idő kijelzése nem tökéletes. Kétszer módosítja a szárítás során a becslést. Kevesebb ruhánál csak kicsivel lesz rövidebb a program. Féltöltettel (3-4 kiló) is eldolgozik kb 2 órán keresztül mire megszárítja. A ruhák mindenhol teljesen szárazak lesznek! Ahol vastagabb az anyag, ott is.
Nem kell utána teregetni ! Pont ezzel könnyíti meg a dolgunkat. Amire figyelni kell: Azokat a ruhákat, amiben gumi van, azt nem tesszük bele. Fürdőruha, alsónemű, stb. Azokat sem tesszük bele, aminek a címkéjén rajta van hogy nem szárítható. Sajnos van néhány ilyen is. Ezek egyből mennek a teregetőre. Mióta megvan a szárítógép, azóta nem veszünk olyan ruhát, ami a címkéje szerint nem szárítható gépben. Utálunk teregetni.

(#41044) ribarszki válasza pixta78 (#41041) üzenetére


ribarszki
őstag

Szuper, örülök!
(A szőnyegtisztító por helyett nyáron kikölcsönöztem 1 napra egy Karcher Puzzi ipari szőnyegtisztító gépet. (5.000Ft) Azzal minden szőnyeget megcsináltam, estére megszáradtak. Gyönyörűen takarított. Én ebben a szőnyegtisztító poros dologban nem hiszek..)

(#41045) pixta78 válasza ribarszki (#41044) üzenetére


pixta78
senior tag

Hát Én sem hittem, amit művelt a porszívóval azért ki is dobtam....😝

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41046) pixta78 válasza coolpet (#40990) üzenetére


pixta78
senior tag

Nekem tegnap jött meg az AEG T6DB és a harmadik szárítás is tökéletes alap beállításokkal. Kb 6,5 kg a ruha töltet, másfél óra alatt végzett! Végeredmény :
Száraz, puha, meleg ruha és :-)

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41047) Degeczi válasza pixta78 (#41040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F
A Hajdú él és virul... (még a régi centrifugát is gyártják)

(#41048) Voice24 válasza BB9000 (#41043) üzenetére


Voice24
őstag

Hát, akkor ti elég sok dolgot nem tesztek bele, ugyanis az alsók, a nadrágok jó része, de a pulóverek jó része is tartalmaz valamennyi gumit. Mi mindent belepakolunk, és két év alatt nem vettük észre, hogy bármi baja lett volna a gumis cuccoknak.

(#41049) BBéci válasza ribarszki (#40932) üzenetére


BBéci
titán

Szétszedtem a porszívó fejet, kiderült, hogy a gumiharmonikában műanyag merevítő gyűrűk vannak, amikből az egyik eltörött és kihullott. Ez pár hónapja történt, fogalmam nem volt, honnan származik az a pár műanyag darabka, amit a padlón találtam. Most már tudom.
Valamivel pótolni kell, elsőnek gemkapocsból hajtogattam gyűrűt, amit sógorommal összehegesztetek, talán beválik. Ha nem, akkor lefolyócsőből levágok egy szeletet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41050) pixta78 válasza Degeczi (#41047) üzenetére


pixta78
senior tag

Az rendben van , hogy él és virul, csak a piac hagyta állva.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.