Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) pjen válasza Graphics (#73997) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, legalábbis én úgy csinálltam. A baba ruhákat minimum 60 fokon mostam, eseleg vasaltam is. Ami nem birta az kiesett a csapatból. A hőszipkás szárító alacsonyabb hőfokon szárít mint a kondenzációs, tehát inkább azt. Mi bele teszünk mindent.

(#74002) mzso válasza balojazz (#73995) üzenetére


mzso
veterán

Ezt így ebben a formában kétlem. A rozsdamentes acél ("inox") az drága, meg a videókon (Pl.) is látszódik, hogy az oldala sima szürke festék. Van "inox" tűzhelyünk annak is csak az eleje csupasz rozsdamenetes acél, az oldala meg szürkére festett, rozsdásodik is már...
Az ajtók fényesnek néznek ki. De vajon ez tényleg rozsdamentes vagy valami lakkozott/bevont sima acél? (Vagy más megtévesztő kinézetű felület.)

(#74003) arcsin válasza Graphics (#74000) üzenetére


arcsin
senior tag

Pmáp inflacio+1.5%, dkj-vel is lehet forgatni a pénzt akár parhonapos tavra is. :U megértem hogy kell, nekunk is van, kénylemes dolog. De hát jön még kutyára dér. ;)mi 120 nm -en full ho mind2onknek, gamerpc, nagyhuto, indukciosfozolap, suto, moso, szaritogep, csak nyáron a klimaval sikerult kicsit a hatar fölé menni. Panel, szoval tavho van, az is olcso.
De 2p google keres megmondja neked h hoszivattyus alacsonyabb hofokon szarit, van baby program a tobbsegen(ha nem latod a panelen, usermanual letolt megnez, elolvas), ha nem akarsz szivni akkor olyan bosch-t veszel ami tisztitja a hocserelot alul.
Es erdemes osszeepiteni a mosogeppel, lehet dyi, lehet keskenyre is IGEN. alzan arulnak olyat, vannak kepek mellekelve hogy nez ki. Csak egy konnektor kell a gepnek.

Csak ezek min 90x lelettek mar irva a topikban. Kereso pedig van. "Szárítógép" a kulcsszo.

[ Szerkesztve ]

(#74004) arcsin válasza mzso (#74002) üzenetére


arcsin
senior tag

Te valami troll vagy? Menj el egy boltba.

(#74005) mzso válasza arcsin (#73996) üzenetére


mzso
veterán

Nem az idegenkedés a gond. Ha csak sima festék talén jobb a fehér, amit egy sima szigetelőszalaggal is tudok nem túl feltűnően javítani. Szürkét már nehezebb.
Azon gondolkozok megéri-e rozsdamentes ajtókkal (már ha azok) amikor az igazán rozsdásodó részek (oldala/alja) festettek. A 20 éves hűtőnkön szerintem egy rozsdafolt nincs az ajtaján, a hátsó lenti sarkából meg rozsda nagy rozsda pelyhek váltak le...

(#74006) mzso válasza arcsin (#74004) üzenetére


mzso
veterán

Miért? Mert hasznos információra vagyok kíváncsi? Egyszer már beetettek inoxozással, és most rohad a sarka a tűhelynek és válik le a szürke festék a rozsdával együtt a sarkából. Az elején meg van egy kis sáv rozsdamentes acél...
Most meg nem vagyok bolt közelében sem.

[ Szerkesztve ]

(#74007) arcsin válasza mzso (#74005) üzenetére


arcsin
senior tag

A topik torteneteben de az emberiségében sem okozott ez senkinek problémát. 10-12 évnel tovabb vszeg nem huzza ki barmit is veszel 200 alatt, ami nem liebher vagy mas.

(#74008) OPiiPO válasza Gömbike (#73994) üzenetére


OPiiPO
addikt

Van valami konkrét oka is amiért leírod az LG-t :F

#73997 Graphics: kereső: "szárítógép", jobb felső sarok ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74009) z123456z


z123456z
senior tag

Jól értem, itt most tényleg valaki meg akarja mondani egy vadidegen embernek, hogy mit vehet a pénzén, vagy mit csinálhat vele? Utoljára sok-sok évvel ezelőtt láttam hasonlót a plazma tv topikban, amikor valaki felháborodott és a betiltását követelte az áruhitelnek, mondván, micsoda dolog, hogy annak is lesz ilyen tévéje, akinek nincs rá pénze. :Y

(#74010) Graphics válasza arcsin (#74003) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, érzek egy pici ellenszenvet, amit nem tudok egyelőre hova tenni...

Nem építünk össze, mert nem olyan a mosógép.

Kicsit azt érzem, hogy amiért kerdezni mertem az összes eddigi kérdező szarját én kaptam meg tőled.

Mindegy, lapozok. Engem hidegen hagy a rezsicsökkentéses rész, le is írtam. Lépj ezen te is túl es ne belém akadj emiatt. Köszi :R

Leírtam értelmesen a problémát, a kioktatás nem kell szerintem. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74011) zolnagy


zolnagy
őstag

Első szárítógépünket vennénk. Azt olvastam hogy hőszivattyúsat érdemes venni.
Árban a Candy márkától vannak jó ajánlatok. Mi a vélemény róla.
Itt találtam 7 és 8 kg kapacitásút. Érdemes a nagyobbat, vagy nem lényeg?
Ezeket nézem: [link]

(#74012) Dorian válasza arcsin (#74007) üzenetére


Dorian
félisten

Éppenséggel van egy Gorenje hűtőm, amit nem beépíthető ellenére konyhabútorba építettem, igaz alul-felül a szellőzését megoldottam. 16 éve gond nélkül működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74013) ati888 válasza Graphics (#73997) üzenetére


ati888
senior tag

Mi vagy egy hónapja vettünk Bosch szárítógépet ugyanilyen okokból, az egyik legjobb döntés volt. Azért Boscht vettem, mert akkor arra volt jó promóció. Most az Electroluxnál vannak jó kedvezmények, 5 év garancia, házhoz szállítás stb. Érdemes megnézni-

(#74014) gyulazsolti válasza ati888 (#74013) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Akkor ez jó választás lehet 181 161Ft-ért?
5 év gari, ajándék, ingyen szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#74015) BBéci válasza balojazz (#73995) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, másfél hétig volt a konyhánkban inox, nem tudtam megszokni. Beige (bézs) lett helyette, az passzol a bútorhoz és a járólaphoz is. Tettem fel képeket 2019 október-november táján, a keresővel megtalálod, ha érdekel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74016) Sedus


Sedus
újonc

Sziasztok!
Mosás közbe teljesen lehalt a Samsung ecobubble mosógépem (WW7*j5**6**), se kép se hang, én az olvadóbiztosítékra gyanakszom, van valami szabvány vagy tud valaki pontos típust amivel ki tudnám cserélni?

(#74017) BBéci válasza arcsin (#74007) üzenetére


BBéci
titán

Mosó/szárítógépem, mikrohullámúm 25 évesek, sütő/főzőlap/elszívó 18 évesek és remélem, még pár évig kiszolgálnak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74018) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!!

Van ezek között valami lényeges kúlönbség???

[Electrolux]

[Electrolux]

Nem tudom megéri a +16k-t a második!

(#74019) gyulazsolti válasza soultrapp (#74018) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szerintem az ablak kialakítás, fehér, fekete. Kezelő panel színe.

(#74020) OPiiPO válasza arcsin (#73999) üzenetére


OPiiPO
addikt

Amúgy mondjad már meg nekem mi a franc közöd van ahhoz hogy más mire költi el pénzét? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74021) #32277248 válasza Sedus (#74016) üzenetére


#32277248
törölt tag

Ki kell mérni csere előtt, közel se biztos, hogy az a baja. Kétféle szokott ezekben lenni vagy ilyen:
vagy ilyen:

Az erték rá van írva, elvileg lomha és 10 A, de le kell olvasni róla. Az egész panel ki van öntve valami aszpikos trutyival, szóval jó móka lesz. :DDD

(#74022) Gömbike válasza OPiiPO (#74008) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocsi, ha rosszat szájíz jött le arról, amit írtam.

Nem írom le az LG márkát, sőt kifejezetem imádtam az MC 8088 HLS mikrójukat, mindhárom tv-m LG , nem is vennék mást, ( legfeljebb [link] tv-t, ) de mivel dolgozó átlag ember vagyok, “szeretem” az LG tévéket.

De úgy gondolom, hogy az én életemben, családomban már az AEG-Elux bizonyított mint mosógép, mosogatógép, szárítógép. Hűtőgép, stb.

Semmi felhanggal nem akartam az LG hasonló termékpalettáját leírni, mindössze annyi, hogy 30 éves házasélet után ezekben a háztartási gépekben bízom.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#74023) soultrapp válasza gyulazsolti (#74019) üzenetére


soultrapp
senior tag

Én is kb ennyit vettem észre.

Szerintem az olcsóbbat,akkor megveszem.

Boscht akartam eddig,de ez nagyon jó árban van ennyiért.

(#74024) balojazz válasza mzso (#74002) üzenetére


balojazz
tag

Akkor pontosítok: az ajtók előlapjainak borítása vékony (sima vagy szálcsiszolt) fémlemez, ezt hívják inoxnak. Onnan tudod, hogy nem alu, hogy nem oxidálódik a felülete, és onnan tudod, hogy vékony, mert ha nekiütöd a széklábat, behorpadhat. Viszont "szép" nagyon, amennyire az tud lenni a hűtő. Jól néz ki. Ugyanekkora nagy doboz fehérben randa (látok eleget családban), ezért vettem inoxot, és nem bántam meg. Hogy drágább-e a fehér társainál, azt passzolom, mert soha nem akartam fehéret. A konyhabútorom fehér, a gépek inoxok vagy inox-fekete színűek, és ez nekem így jó. Ha élőben látod egymás mellett, megérted. Mosógépnél meg szárítónál is szép biztosan, de ott nem igénylem valahogy (nyilván mert nem kell bámulnom őket, csak az egyik fürdőben figyelnek, nem botlom beléjük).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#74025) OPiiPO válasza Gömbike (#74022) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, így rendben van :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74026) Tyler Durden válasza ph_5.5 (#73981) üzenetére

Nem késő, még nem vásároltam meg a készüléket (: Köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat, megnézem a gree gépeit is, illetve az okés, hogy nem feltétlen este szeretnénk üzemeltetni alvásidőben, ettől független nem szeretném azt se, hogy bántóan hangos legyen a masina.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#74027) gyulazsolti válasza soultrapp (#74023) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem is a fehér tetszik, vettem is.
Pedig ezek voltak eddig kiszemelve. [link]

[ Szerkesztve ]

(#74028) balojazz válasza BBéci (#74015) üzenetére


balojazz
tag

Igen, tényleg ízlés dolga. Mondjuk ha fehér vs inox, akkor nálam mindenképp inox bármilyen környezetben. A bézs (vagy piros vagy zöld stb) vs inox az már más kérdés.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#74029) d@minator válasza Graphics (#73997) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Bármilyen márkát vehetsz nincs különbség a tapasztalatom alapján. Elég sok szárítógépet használtam/használok.
A hőszivattyús nem árammal melegít így kevesebbet fogyaszt és kisebb a belső hőmérséklet valamivel a nem hőszivattyússal szemben de a ruhák ezekben is összemennek. Ha valaki passzos ruhákban jár észreveszi ha nem észre sem veszi. Pl. [link]

(#74030) Graphics válasza d@minator (#74029) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, alapvetően AEG van kinézve, néztem ugyanazt Electroluxban is, de árban nincs nagy difi.

AEG T8DEA68S néztem, de még olvasgatok . :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74031) contaxg válasza mzso (#73992) üzenetére


contaxg
veterán

Vigyél magaddal egy mágnest :D
Annyit elárulok, hogy elég macerás folttalanítani. :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74032) Graphics válasza mzso (#73992) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"'Az inox szín sok esetben nem rozsdamentes acélból készül. "

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74033) Zoona válasza soultrapp (#74018) üzenetére


Zoona
aktív tag

Van benne külön sportruha funkció a dràgàbban illetve szàrítókosarat is adnak hozzà plusz a kezelőpanel ditàjnosabb,kb ennyi.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#74034) contaxg válasza Graphics (#74032) üzenetére


contaxg
veterán

Szál húzott meg a mágnes is cuppan rá, de olyan a tapintása mintha egy hártyavékony műgyanta réteg lenne rajta.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74035) zolda válasza soultrapp (#74023) üzenetére


zolda
tag

szia, a black friday-es árakon nézed az Electrolux-okat?!

(#74036) Geo19870322 válasza zolda (#74035) üzenetére


Geo19870322
tag

Meddig tart még az Electrolux BF?? :F

(#74037) balojazz válasza d@minator (#74029) üzenetére


balojazz
tag

"A hőszivattyús nem árammal melegít..." - Nana-nana. Ezek a gépek bizony mindent árammal csinálnak... Én nem értek hozzá, de valamiért hatásfokban jobb, ha maga csinálta hideg felületen csapatja le a vizet, mintha a környezeti hűvöst használja. (Van benne egy mini hűtő??) Hogy miért, azt nem tudom, de árammal teszi. A takarékossághoz az akár dupla inverteres motor(ok) is hozzájárulnak. A fogyasztásbeli különbséget sem tudom, milyen nagyságrend, de biztos jelentős lehet, mert régebben hagyományosan energiazabáló gépnek tartották, de az újabbak fogyasztása nem igazán látszik (pedig nagy a család).

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#74038) #32277248 válasza d@minator (#74029) üzenetére


#32277248
törölt tag

A kompresszor mivel megy akkor, napfénnyel? :DDD

(#74039) #32277248 válasza balojazz (#74037) üzenetére


#32277248
törölt tag

Pontosan, van benne egy hűtő, a kondenzátor hője van átfújva a ruhákon és az elpárologtató hűvös felületén csapódik ki a pára. :K

(#74040) Graphics válasza Geo19870322 (#74036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szárítógépre néztem, árban jó, de mondjuk A+++-nak jobban örültem volna.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74041) soultrapp válasza zolda (#74035) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hello!!

Igen.

Linkeltem is pár sorral feljebb.

(#74042) arcsin válasza Graphics (#74040) üzenetére


arcsin
senior tag

A a legjobb energiaosztály, nincs A+++++++++++

(#74043) OPiiPO válasza Graphics (#74040) üzenetére


OPiiPO
addikt

Új energia osztályok vannak tavaly márciustól, csak jelzem ;]

Nem kioktatásnak szántam, bocsi :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74044) Graphics válasza arcsin (#74042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha megnézed a szárítógépeknél még osztályoznak a regivel is. Meglepő, ezért hivatkoztam így rá.
Mivel a szárítógépeknél nem került bevezetésre az új. Több forrást olvasva.

Rosszul tettem?

Mondd meg az AEG-nek akkor... És a többi gyártónak.

De látom a mai nap a kioktatásé. Szólj , ha tudsz segíteni, ha nem, akkor tényleg nem vagy hasznomra eddig. Nem bántasból, de ezt ne eroltesd. :U

Folytassuk enélkül.

@OPiiPo: tudom. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74045) Graphics válasza OPiiPO (#74043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha elolvasod, akkor le van írva, hogy NEM MINDENRE vonatkozik. :))

Nem kioktatás, csak nincs igazatok teljesen. Szárítógépeknél nem variáltak.

Hogy ne legyen egyszerű az élet, nem mindenre vonatkozik az új rendszer, csak a hűtőkre, mosó és mosogatógépekre, illetve televiziókra, például a légkondicionáló berendezéseket még a régi módi szerint kell besorolni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74046) Graphics válasza arcsin (#74042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Klíma, és meg sok műszaki cikknél nem az új besorolás van.

Köszi. :R

Ha tévedek elfogadom. Kíváncsi vagyok.
Szerencsére sikerült döntést hozni segítőkêsz fórumtárs segítségével.

Távoztam. Majd máskor.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74047) OPiiPO válasza Graphics (#74045) üzenetére


OPiiPO
addikt

Írtam már hogy nem kioktatásnak szántam :F :O

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74048) Graphics válasza OPiiPO (#74047) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írtad, sőt én is írtam neked, hogy nem az.

De a kolléga ma nem segített sokat a témában. :N

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74049) Graphics válasza arcsin (#74042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Döbbenet. Na szóval... Folyamatosan jönnek fel az A+++-os szárítógépek. :Y

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74050) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Én is szárítógép vásárlás előtt állok, soha sem volt még ilyen gépem. 3 márkát nézegettem: Electrolux, LG és Bosch.
Electrolux [link]
Electrolux [link]
LG [link]
Bosch [link]
Nagyjából hasonló kategória mindegyik gép. Melyik lehet a legjobb választás. Annyit néztem, hogy Electroluxok ajtó "üvege" műanyag. Ez okozhat gondot? Bosch jó ebben a kategóriában vagy az LG? Bosch-ból azt hiszem lejön egy évnyi áram számla 70 forint/kwh árammal számolva, így kb 190 000 körül lenne. LG mosógépem van, de nem ragaszkodok az LG-hez.

Illetve nyilván ezt senki sem tudja, de szerintetek ilyen árak mellett érdemes még pl. Emag-os 18-ai BF akcióra várni? :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.