Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) stickermajom válasza Palesztin994 (#61450) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha folyamatosan 80 fokon próbálta tartani, akkor simán előfordulhat.

(#61452) Palesztin994 válasza stickermajom (#61451) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Valószínűleg pontosan így történt. :D :/

(#61453) seger


seger
addikt

A fotó lehet nem a legjobb, de ott a másik oldalon a bejövő víznél van egy tartály. Az így rendben van, hogy úgy néz ki, mintha nagymamám baracklekvárja lenne benne?

[ Szerkesztve ]

(#61454) peppe79


peppe79
senior tag

Rowenta Forever Sharp szakállvágókkal van valakinek tapasztalata? Philips Oneblade-ről szeretnék váltani.

(#61455) Donki Hóte válasza seger (#61453) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez micsoda? Pálinkafőző :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61456) seger válasza Donki Hóte (#61455) üzenetére


seger
addikt

Nem tudom, ez a bejövő vízkörben van. Olyan mintha vas lenne a vízbe?

(#61457) Csabroncka válasza seger (#61456) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez az ioncserélő gyanta! Egyébkérdés?

"in medias res"

(#61458) seger válasza Csabroncka (#61457) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm! Nincs kérdés! Fogalmam sem volt, csak megbontottam, mert nem nyomja a vizet a fúvókák felé. Nem indul a szivattyú csak relék kattogását lehet hallani. De forralt vizet öntöttem a gépbe és kicsit pumpáltam a szivattyúra menő vastag csövet utána elindult. Lehet valami lerakódás van benne

[ Szerkesztve ]

(#61459) Kezdő vagyok válasza BB9000 (#61351) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen a válaszod!
Esetleg valami A++ osztályú nincsen?

(#61460) daver88 válasza BB9000 (#61351) üzenetére


daver88
aktív tag

az tegnaptól már "E" osztályos :))

Ne a betűt, a számot nézd :K

(#61461) #40553216 válasza stickermajom (#61436) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én tuti semmi kedvezményt nem adnék a napelemmel hálózatra termelőknek, nem lenne garantált ár, ha akarnának feltölteni, még a hálózat használatáért is fizettetnék velük, éppen úgy, ahogy a hétköznapi felhasználók fizetnek. Aki napelemes zöld akar lenni, az legyen önálló, oldja meg, hogy leszakad a hálózatról, tárolja magának. Ha viszont fel akar tölteni, akkor fizessen a rendszerért, ne használja ingyen, ne legyen az se ingyen, hogy nekik ideális időben az egész ellátórendszernek az ő termelésingadozásukhoz kell nagyon rugalmasan alkalmazkodni, ahogy azt sötétzöldék elvárják.
A svéd sötétzöldek nem annyira a napelemekre, inkább a télen megfagyó vízzel nem működő vízerőművekre és a napelemhez hasonlóan kiszámíthatatlan szélre bíznák az áramtermelést. Aztán szembejön a valóság, ami miatt Elsák, Greták és Ebbák tömegei lázadtak fel, mert felszólítást kaptak, a végtelen energiapazarlás csökkentése érdekében inkább ne porszívózzanak.
Történt ugyanis, hogy Szél Bernadett svéd téveszme-társai eldöntötték, hogy 2040-ig – ha törik, ha szakad – a svéd villamosenergia-termelés 100 százalékban megújulókon alapul: víz- és szélerőművek termelik majd az áramot és bezárják az összes atomerőművet.
„A svéd köztelevízióban ezért arra kérték a fogyasztókat, hogy spóroljanak az árammal, mellőzzék az olyan energiaigényes eszközök használatát, mint a porszívó, így csökkentve a svéd villamosenergia-rendszer terhelését.”

(#61462) E.Kaufmann válasza #40553216 (#61461) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na az már tényleg setét. Már eleve csak herélt porszívókat lehet kapni. Mit akarnak még?
Én valami központilag irányítható visszatöltést pártolnék, hogy adott zónákban ha van igény, akkor tölthet vissza, ha nincs akkor nem és nem is kap elszámolást. Ha az "éjszakai" áramot lehetett vezérelni, akkor ezt pl miért ne lehetne?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61463) pjen válasza #40553216 (#61461) üzenetére


pjen
félisten

Ezért merészeltem én azt írni, hogy a jelenlegi rendszer hosszú távon fenntarthatatlan.Az elszámolás változni fog a régi telepítéseknél is.

(#61464) stickermajom válasza pjen (#61463) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondtam, hogy szívesen segít a napelem topik a kérdések tisztázásában, természetesen nem jelentél meg velük.
Amíg a kW - kWh különbség sem megy, addig szerintem nem érdemes nagy kijelentéseket tenned.

(#61465) pjen válasza stickermajom (#61464) üzenetére


pjen
félisten

Olvasd el a 61461 hsz t, inkább mint arcoskodni.Amiket leírtam azt valós felhasználóktól hallottam.Az pedig, hogy kilówattot vagy kilówattórát írok csak a trehányságomra írható.

(#61466) stickermajom válasza #40553216 (#61461) üzenetére


stickermajom
addikt

Bruttós elszámolás alatt nem lesz ingyen a feltöltés, ez épp kidolgozás alatt van a szolgáltatók részéről. A megtérülést jelentősen kitolja majd az abba eső rendszereknél, ezért siet most mindenki, hogy júniusig beleférjen.

(#61467) pjen válasza #40553216 (#61461) üzenetére


pjen
félisten

Lejárt a szerkesztés, de még valami.A fejlett országok leállítják a csúcskategóriás atomerőműveket a zőldítés jegyében, aztán pár fejlődő órszág 50 éves reaktora álltal termelt áramot vásárol.Viszont ha gond van együtt megyünk levesbe.

(#61468) stickermajom válasza pjen (#61465) üzenetére


stickermajom
addikt

Mit olvassak el benne? Hogy jön az eddig általad említett dolgokhoz?
Szó nincs itthon 100% megújulóról, most tervezik Paks 2-t, hogy a 20% fölötti import függőségünk (februári nagy hidegek alatt 30%+ !) csökkentsék. HMKE mindössze ~600MW teljesítményt tesz ki a 7000MW csúcsidei szükségletből. Nagyon-nagyon messze vagyunk még a svéd problémáktól, nem is fogunk eljutni odáig.

(#61469) #40553216 válasza E.Kaufmann (#61462) üzenetére


#40553216
törölt tag

Valószínűleg ezért tartoznak a legnagyobb napelemparkok az MVM-hez, ami jól is van így.

(#61470) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Szamomra ismeretlen vizekre evezek, csaladi hazbol egy kisebb lakasba koltozom, mosogepet mindenkepp szukseges vasarolnom, de a helysporolas miatt szoba jott egy kombinalt moso-szaritogep lehetosege is.

Alapvetoen erdekelne ezekrol velemeny, ismerosi korben elegge megoszlanak. Erdemes -e gondolkodni bennuk, mire kell odafigyelni vasarlas elott? Alapvetoen csak magamra kell mosnom, nagyjabol heti 3 alkalom lenne.

Konkret tipus ajanlas is johet 200eft-ig bezarolag

Koszonom! :R

(#61471) OPiiPO válasza W1 (#61470) üzenetére


OPiiPO
addikt

Olvass vissza, eléggé megoszlanak a vélemények a kombinált mosó-száritogépről.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61472) koxx válasza OPiiPO (#61471) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nincs hely akkor még mindig ez a legjobb megoldás.

(#61473) BB9000 válasza Kezdő vagyok (#61459) üzenetére


BB9000
senior tag

Zanussinál nem találni A++ fagyasztóládát. Ennek egyetlen oka van : a Zanussi nem követi azt a félrevezető gyakorlatot, amit több másik gyártó, hogy technológiájában ugyanazt a hűtőgépet/fagyasztót kétféle energiabesorolásúként is árulja, annyi különbséggel, hogy az alacsonyabb fogyasztású terméknél nagyobb hőingadozást enged meg, ami miatt ritkábban -és hosszabb szakaszokra- kapcsol be a kompresszor, így biztosítva az alacsonyabb átlagfogyasztást, Ezt a nem mellékes tényt persze kifelejtik a reklámanyagból.
Ha engem kérdezel, akkor nekem ilyen áron nem kell a spórolás. Az én hűtőmben/fagyasztómban inkább mindig legyen egyenletes a hőmérséklet. Neked se javaslom, hogy csak a kedvező energiabesorolási címkéje miatt megvegyél egy kevésbé jó minőségű terméket. Amit ajánlottam az jó termék. Azért is ajánlottam.

A hűtőgépek és fagyasztók áramfogyasztását úgy lehetne ténylegesen lecsökkenteni, ha vastagabb szigetelő réteget tennének a hűtőtér és a környezet közé. Ez azonos kültérfogat esetén a beltérfogat csökkenésével járna, amit a vásárlók nem szeretnek.

(#61474) OPiiPO válasza koxx (#61472) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyilvánvalóan

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61475) farkas-j válasza BB9000 (#61473) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezért jó az LG által alkalmazott Linear Inverteres kompresszor. Elvileg fokozatmentesen szabályozható a teljesítménye, és ez mellet szuper csendes.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61476) Dluinet válasza #40553216 (#61461) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem vagyok az atom energia ellen, sőt támogatója vagyok.
De amit linkeltél az inkább tűnik Paks 2 orosz propaganda oldalának, a legalja újságírói stílusokkal, mint szakmai oldalnak.
Szakmaitalan, propaganda, silány, érzelmekkel átitattot cikkeket ignorálni kell.
Szakmai cikkekben nincsenek, nem lehetnek érzelmek, mert egyből kilógna, hogy saját látásmódját, érdekeit, befolyásoló szándékát előrébb helyezi a valóságnál, ezzel torzítva a tényeket, a kívánt eredmény, számok, hatások elérése érdekében.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61477) peppe79 válasza Kezdő vagyok (#61459) üzenetére


peppe79
senior tag

Idén márciustól, EU-s szinten egységesen, újra változnak az energiacímkék: eltűnnek a sok-sok-sok pluszos jelölések. Így néz ki az új.
Nem mint ha egyébként ezzel előrébb lennénk, mivel értelme semmi az egésznek...

(#61478) BBéci válasza peppe79 (#61454) üzenetére


BBéci
titán

Tutira nem vennék olyat.
Braun vagy Philips, esetleg Remington.
Mi bajod a Oneblade-del?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61479) #40553216 válasza BB9000 (#61473) üzenetére


#40553216
törölt tag

Két évvel ezelőtt még A++-os volt az enyém: ZFC31401WA. 211 kWh/év. A mostani hasonló 294 kWh-val F kategória, gondolom, az enyém sem lenne ma A++-os, hanem – ahogy nézem – B-s.

(#61480) peppe79 válasza BBéci (#61478) üzenetére


peppe79
senior tag

A működésével alapvetően nincs gondom, csak már unom a 3-4 havi pengecserét. A 2mm-es fésű meg eltörött, és ennek a kis műanyag hitványságnak az ára legolcsóbban is 2200 forint. Ráuntam.

A Remingtonnál többen is jelezték, hogy szokni kell, mert be tudja csípni a bőrt.
A Braun szakállvágója meg a fotókon picit bumfordinak tűnik...de majd ránézek élőben
A Rowenta első ránézésre szimpatikusnak tűnt, de nem ismerem. Ezért is kérdeztem, hátha van valakinek tapasztalata vele.

(#61481) Kezdő vagyok válasza BB9000 (#61473) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem,nagyon szépen köszönöm a válaszod!

(#61482) BBéci válasza peppe79 (#61480) üzenetére


BBéci
titán

1986. december 31-én borotválkoztam utoljára, azóta 1,4-3 milliméteresre vágom a szőrzetemet, de csak 8-12 naponta.
Volt Grundig, Philips, Remington szakállvágóm, 4-5 éve ismét Philips, az akkori 9000-es szériaszámú csúcsmodellt vettem meg. Azért nem Braunt, mert annak Ni-Mh akksija volt nem li-ion. Nem vagyok teljesen elégedett, az előző Philips alaposabban vágott. A mostanit legalább 2 mm-re kell állítani ahhoz, hogy a lapos szögben álló szőrszálakat is levágja. 3 mm esetén fésűvel kell besegíteni, sőt, esetenként ollóval is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61483) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
GORENJE K5341 típusú kombi tűzhelyeket nézek, azon belül is az inox színűeket (S) az olcsóbb J végűnél nem írnak időzítőt sehol de látom a gombokat rajta, ugyanúgy, ahogy a drágább H-nál. Viszont a WJ (fehér)-nél írják az időzítőt. Lehet a K5341SJ-n is időzítő, vagy ha inoxos időzítőst akarok, akkor SH-t kell vennem?
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#61484) Donki Hóte válasza CHIPman (#61483) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az SJ modellhez csatolt képen eléggé úgy tűnik, mintha lenne rajta időzítő funkció.

Viszont az értékelésekben azt olvasom, hogy csak felső fűtőszál van benne (mondjuk abból kettő, egy grill, meg egy sima), szóval nézz utána ennek, mert ez eléggé fura (ha igaz).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61485) Dorian válasza BBéci (#61482) üzenetére


Dorian
félisten

Én is vagy 15 éve egyszerűen hajnyíróról levéve a magasság állító műanyagot, így nullásan azzal borotválkozom, heti 1x. Ha valamikor ritkán nagyon kell a simabőr, meggyalulom utána körkésessel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61486) peppe79 válasza BBéci (#61482) üzenetére


peppe79
senior tag

100-150 ezret nem akartam rááldozni. Én is csak hetente, másfél hetente szoktam borotválkozni, elég egy egyszerűbb készülék is.
Beszéltem a fodrászommal, ő lebeszélt a Rowentáról. Ajánlott másik két szakállnyírót abban az ársávban (15-20e), amiben keresgélek. Majd meglátjuk...

(#61487) seger válasza seger (#61416) üzenetére


seger
addikt

Na szóval az van, hogy a szivattyúval van bajom. Nem indul el, ha áll kb 3-4 órát. Csak akkor, ha rákoppuntok egyet. Akkor viszont végigmegy rendesen, és ha utána indítom akkor megint megy rendesen. Ha áll pár órát, akkor rá kell ütni egyet és megy....

(#61488) koxx válasza peppe79 (#61486) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szakáll/hajnyíró Wahl v Moser ami nagyon ajánlott.

(#61489) CHIPman válasza Donki Hóte (#61484) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi. Az SH-n is csak felül van, nem? Akkor viszont nem értem az árkülönbséget. Hasonló árkategóriában, időzítővel lehet olyan, ami alul-felül fűtőszálas? Többet nem szánnék rá, ha az SH a legjobb ennyiért, akkor az lesz.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#61490) peppe79 válasza koxx (#61488) üzenetére


peppe79
senior tag

Ismerem. A cég ugyanaz (a Moser a Wahl egyik almárkája), és nem csak ebben egyeznek: az olcsó (20-25 ezer ft) kis akkumulátoros szakállvágói semmivel sem jobbak, mint a kommersz márkák hasonló gépei.

(#61491) koxx válasza peppe79 (#61490) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De a 25k körüli vezetékesek között ezek a legjobbak, cordlessből olyan 40-50k között vannak a pro hajvágók.

(#61492) BigBear válasza CHIPman (#61483) üzenetére


BigBear
senior tag

Az ezüst szín csak szín... Nem inox. Nekünk is hasonló Gorenje van, ezüst / fekete. Maga a holmi csodásan működik már kb. 3 éve, de a festék meg a zománc messze nem az, mint régen. Az asszony valami agresszívebb holmival pucolta egyszer, az ezüst festést szépen meg is marta, foltos lett az oldala, eleje a gombok körül, meg a sütő foganytú. A zománc karcos, pedig igazán vigyáztunk rá.
Amúgy van sok csiribí, a hőlégbefúvás szuper, alsó - felső - légkeverés - grill stb. minden.
Időzítő is. (Ha jól emlékszem, SH jelű amúgy.)

[ Szerkesztve ]

(#61493) seger


seger
addikt

Elkezdtem nézegetni az új mosogatógépeket. Ami a költségbe belefér:

1 BOSCH SMV25EX00E

2 WHIRLPOOL WFC 3C26 P
3 BOSCH SMI2ITS33E
4 BOSCH SMV2HVX20E
5 még gorenje, Amica, Beco márkák vannak, de ezeket mellőzbém.

(#61494) pjen válasza seger (#61493) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a Gorenje jó, semmivel nem rosszabb mint a felsoroltak. Volt már Bosch és WH is.

(#61495) peppe79 válasza koxx (#61491) üzenetére


peppe79
senior tag

A vezetékes gépei többnyire nagyobb, nehezebb, masszív kialakítású hajvágók. Nem is emlékszem rá, hogy léteznének belőle szakállnyírók. Én olyat keresek, ami formailag közelebb áll egy hagyományos borotvához.

(#61496) Eagl3 válasza seger (#61493) üzenetére


Eagl3
veterán

Azok között amiket küldtél van teljesen integrált, félig integrált és szabadon álló.
Előbb szerintem azt döntsd el, hogy milyet szeretnél. :)

(#61497) seger válasza Eagl3 (#61496) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Teljesen igazad van!

(#61498) seger válasza pjen (#61494) üzenetére


seger
addikt

Nem ismerem a márkát, igazából azt kellett volna írnom, nem azt, hogy mellőzném! Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#61499) herdsman12


herdsman12
őstag

Ikea-s FINPUTSAD mosogatógéphez volt szerencséje valakinek?
Érdekelne, hogy megéri a MEDELSTOR-hoz képest a + 40 ezret a kicsit víz és energiatakarékosabb, csendesebb, több program, például a "teljes szárítás" funkció?
Van ennél jobb ajánlat 5év gari és 150 ezer körüli áron?

Felhasználó kérésére módosítva.

[ Módosította: philoxenia ]

(#61500) peppe79 válasza seger (#61493) üzenetére


peppe79
senior tag

Boschnál a fő különbségek:

1. teljesen beépíthető modell, automata program nélkül, wifi nélkül, evőeszköz fiókkal.
3. félig beépíthető modell, maradékidő kijelzéssel, automata programmal, wifivel, evőeszköz fiók nélkül (kosár).
4. teljesen beépíthető modell, automata programmal, wifivel, evőeszköz fiókkal.

Mi a kérdés? :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.