Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Dorian válasza pjen (#71000) üzenetére


Dorian
félisten

Full demagógia azt mondani, hogy csak azért gyártunk feleslegesen szemetet, h legyen munkája a zembereknek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71002) pjen válasza Dorian (#71001) üzenetére


pjen
félisten

Biztos Vagy benne? Nézzél körül csak a saját otthonodban mit Tartasz feleslegesnek. Ha azokat nem gyártanák azok a melósok szerinted miből élnének? Például amit Te termelsz arra biztos, hogy okvetlen szügség van?

(#71003) BB9000 válasza pjen (#71000) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha valaki megtalálná az örök élet titkát, akkor szerinted az lenne a legnagyobb gond, hogy a temetkezési vállalkozók munka nélkül maradnak? Szerintem nem !
A változás a fejlődéssel jár. Példa: régen mindent kézzel készítettek, de jött az ipari forradalom és a kézművességgel foglalkozók nagy részének váltani kellett. Váltottak. Vagy elmentek a gyárakba dolgozni, vagy más munkát találtak.
Ha a tartós fogyasztási cikkek tényleg a tartósságra lennének gyártva, akkor is lenne munka velük, pl. a karbantartás, javítás. Ezzel új munkahelyek is keletkeznének.

(#71004) Dorian válasza pjen (#71002) üzenetére


Dorian
félisten

Értem. Akkor sztem romboljuk le a gyárakban a gépeket, kézműves manufaktúrákban sokkal több embert lehetne alkalmazni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71005) pjen válasza Dorian (#71004) üzenetére


pjen
félisten

Gondolj csak kinára.+ nézd meg 100 év alatt mennyivel nöt a népesség. Egyébként szerintem a legkisebb gond a háztartási gép. A rengeteg felesleges kütyü ami számít.

[ Szerkesztve ]

(#71006) Dorian válasza pjen (#71005) üzenetére


Dorian
félisten

Pont a népességrobbanást kellene a Szaporisztánokban erőteljesen (bárhogyan, nem PC módokon is) visszafogni, nem pedig úgy üzemeltetni a gazdaságot, hogy a túlszaporulatnak mindenképpen munkát adjunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71007) BB9000 válasza Dorian (#71006) üzenetére


BB9000
senior tag

A népességpolitikával már próbálták szabályozni a "túlszaporulatot". A te szóhasználatoddal élve. Cikk erre. Nem biztos, hogy ez volt a jó irány.

(#71008) Dorian válasza BB9000 (#71007) üzenetére


Dorian
félisten

Kína megtette amit kellett, nem is arrafelé van a probléma, hanem Indiával, meg az Afrikával.
Mindezt úgy, h a terület amin élnek, nem teszi lehetővé ennyi ember ellátását. Minimum sterilizáláshoz kötném minden nemű segély folyósítását, de az se lenne ellenemre, ha Európa által irányított hadurakat segítenénk hatalomra, ami kemény kézzel rendet tesz ebben az ügyben.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71009) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Electrolux EOC5654AAX sütőnkben kiégett az izzó. Létezik, hogy meg lehet valahogy úszni pár száz forintból a cserét? :B
Vagy marad a hivatalos "kisebb vagyon" megoldás (avagy marad a mostani gyári sötét szín) :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#71010) arcsin válasza Peterhappy (#71009) üzenetére


arcsin
senior tag

Valószínűsítem hogy lehet cserélni simán csak az izzót. A kérdés azaz hogy csavaros foglalatos vagy ilyen dugós kell? Csavarós van obi/Praktiker/bauhausban sütőizzó néven, de a dugósat is mintha láttam volna. Csak nem az egész foglalatot kell cserélni ilyenkor :D

(#71011) Gömbike válasza Gerr'y (#70997) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem az AEG ( Elux) szintén 7-es szériás mosógépe (74850a) 2011. januárja óta hibátlanul dolgozik. A rendszeres karbantartást megkapja, minden mosás után egy mikró szálas kendővel kitörlöm a gumiperemet és a mosószer adagolót kiveszem és benyúlva áttörlöm. Kb. 20 másodperc, de gomba/penész cuccnak nyoma sincs ennyi idő után sem.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#71012) Peterhappy válasza arcsin (#71010) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igazad lehet. Így is - úgy is szét kell szednem előbb vagy utóbb, kiszedem most és akkor kiderül, hogyan tovább :)
Köszönöm.

(#71013) BBéci válasza Dorian (#70991) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem bőven megér annyit, minimum 10, de inkább 15 évre venném. A gyári porzsákja messze jobb bármelyik másiknál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71014) Eugene Roe válasza MaCS_70 (#70983) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekünk fehér falra (1 réteg folttakaró festék) színre kevert Dulux falfestékkel két rétegben szépen fedett mindkét szín. Csak a fehérrel szenvedtem, mondták ne pocsékoljak rá pénzt, jó a Polifarbe Inntaler... :) a legkisebb foltot se fedte két réteggel sem (hígítás nélkül), így jött a dulux folttakaró mindenhova, majd arra 1-2 réteg hígítatlan Inntaler, az már jó volt. Annyi legközelebb hívnék festőt falat csiszolni, ennyi :)

#ST6969: van erre mutató: visszamelegedési idő, abban nem rosszabb, mint más gyártók :) hát én emeltem :DDD ő csak tolta (spinning + kettlebell + fiatalság) + lehet 60 perc is volt, túlélésért küzdöttünk, nem tudom mennyi idő ment el, csak hazamentünk, aztán zuhany, alvás.

#pjen: nem hűl a sör, asszony nem engedi, dolgozni kell keményen, annyi minden este megiszunk egy palack fehérbort, bár általában hetente megy el 1 palackkal :P

#Dorian: Kínában még mindig többen vannak, más kérdés, hogy ők ki tudják fizetni a saját ételüket :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71015) BBéci válasza Eugene Roe (#71014) üzenetére


BBéci
titán

Bort inni enged, sört nem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71016) MaCS_70 válasza BB9000 (#71003) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ha valaki megtalálná az örök élet titkát, akkor szerinted az lenne a legnagyobb gond, hogy a temetkezési vállalkozók munka nélkül maradnak?"

futu.re

Elég ütős, bár a Metro, különösen az első kötet, szerintem jobb volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71017) beers


beers
addikt

Sziasztok!
SilverCrest SKMP 1300 C1-es géphez kellene 1-2 alkatrész!
Esetleg valaki tudja, honnan lehetne beszerezni? :R

M&N

(#71018) Dorian válasza BBéci (#71013) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h Miele lesz belőle, mert nincs már az az Elektrolux akcióban, így nem akkora az árkülönbség. MOndjuk mindegyikra kb ugyanazt a sablon szöveget / marketing bullshitet írják, pl nem tudom mi a különbség a C2 és C3, vagy a C3 különböző verziói közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71019) vottokar válasza MaCS_70 (#71016) üzenetére


vottokar
senior tag

A Metro-kat olvastam, tetszettek, a futu.re még nem volt meg, de akkor annak is nekiugrok, ha lesz egyszer egy kis időm.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#71020) Elemental válasza MaCS_70 (#71016) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is az első metro tetszett a legjobban, most a déli végek van soron, abból is az első, az Expedíció a legjobb, brutál egy atmoszférája van.

[ Szerkesztve ]

(#71021) Liso


Liso
csendes tag

Sziasztok!

2 hónapja vásárolt Electrolux eod6p71x elektromos sütő az alany.
Első használathoz szeretnénk megtisztítani ezzel a pirolitikus tisztításnak nevezett csodával.
Olyan problémába ütköztem, hogy a sütő 2 oldalán lévő polctartó teljesen be van gyógyulva és az istennek se akar kijönni. [link]
Van valami tippetek?
Hívjam a szervizt, hogy jöjjenek és oldják meg?

(#71022) #73959936 válasza Liso (#71021) üzenetére


#73959936
törölt tag

a videó alapján is erősen kell kifelé és talán felfelé egyszerre húzni

(#71023) buca84 válasza Liso (#71021) üzenetére


buca84
őstag

Lassan mozgasd meg. Az egyik irányba ki tudod szedni/buktatni. Meghúzod kifele, majd picit visszatolod és kijön. Nekem is elux van és szívtam vele először emiatt, mert a kezelési csak annyit ír szedd ki.

(#71024) Liso válasza buca84 (#71023) üzenetére


Liso
csendes tag

Köszi próbálkozom :D
Szülőknek otthon simán kijön fater most tesztelte.
Én amikor kicsit erősebben próbáltam az ezüst karika is kipattant, ez normális?
Próbáltam buktatni mozgatni hátha meglazul, de csak befeszült és inkább hagytam a picsába :D

(#71025) buca84 válasza Liso (#71024) üzenetére


buca84
őstag

Nálam az ezüst karika nem jött ki, de feszült. Próbálgatni kell, én is f@stam, hogy elbaszom, de aztán nagy nehezen sikerült.

(#71026) Liso válasza buca84 (#71025) üzenetére


Liso
csendes tag

Nekileselkedek egy kis wd-40el hátha :D

(#71027) BBéci válasza Dorian (#71018) üzenetére


BBéci
titán

Még nem hasonlítottam össze a képességeiket, de abban biztos vagyok, hogy számomra a legegyszerűbb is megfelelő lenne. Mondom ezt úgy, hogy LUX-okat is használtam, anyósomnak és sógoromnak olyanjuk van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71028) Fr3eWar válasza Dorian (#71018) üzenetére


Fr3eWar
őstag

C2 vs C3 leginkább dizájn külsőségek, a C3-mon kis "kijelzőn" lehet léptetni a szívás erősséget a plusz minusz gombokkal. A kábel visszacsévélés gombnyomásra automatikus, nem kell végig tartani amíg felcsévél. A tartozék fejek (résszívó, kefefej meg a kis szívófej) egy fedél alatt el van rejve magán a gépen, C2 esetén gépen kívül külön kell tárolni. Ilyen apróságok.
Porzsákból és HEPA szűrőből egyformát eszik a két gép.
A C3 modellek között a difi pedig, hogy milyen tarozék fejek járnak hozzá, plusz milyen szűrő van benne alapból, de azt úgy is évente cserélni javasolt. Plusz van egy két eco modell, abban gyengébb a motor.
Ha sok keménypadló felület van, laminált, burkolt, vinly akkor javasolnék olyan modellt amihez van parkettafej, vagy külön parkettafej vásárlást (kölön 22K)
Én még az EU-s fogyasztáscsökkentés előtt elcsíptem egy 1400w-os PowerLine Parquet gépet 6 éve made in germany HS15 - SGSC1 modellt, teljesen elégedettek vagyunk vele mai napig. Hatalmas plusz pont számomra a fogantyúba rejtett statikus töltés elleni fémszál :R garázs porszívózásnál az ipari porszívóval valahányszor hozzáértem a fém csőhöz a markolat után a sok apró felszívott por miatt kisültem, ez a miele esetén nincs, van egy fém szál a markolatba ami össze van kötve a szívócsővel.

(#71029) Eugene Roe válasza pontyos (#70967) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Na, nekünk +7 / -18 fokra van beállítva és úgy megy, ahogyan mennie kell :) kompresszor nem nagyon megy, mondjuk ha megy is nagyon halk, de nem megy, csak ha nyitogatom.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71030) koxx válasza Fr3eWar (#71028) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"C2 esetén gépen kívül külön kell tárolni" heh? nekem a gépben van minden a fedél alatt.

(#71031) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
[link] Ettől a Bosch mosogatógéptől van jobb ebben az árkategóriában? A mosogatógépüzletnél 172.780Ft lenne 5 év garanciával, ami úgy érvényes, hogy évente felülvizsgálják a gyári garancia végétől indulva. Ez elvileg 3 alkalom és 7500Ft a kiszállási díj alkalmanként, de ezt beleszámoltam már a 172-be.
Néztem még Electroluxot is, de sajnos az electrolux oldalán nem lehet megvenni, csak jelenleg most 4db elérhető kb, de azok 250 ezer fölötti kategóriában vannak.
A sütő+indukciós főzőlap csomagakcióban elég jó volt az electrolux oldalán, de sajna mosogatógép nincs, pedig van most 10% kupon is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#71032) Hauptmann válasza Eugene Roe (#71029) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az alapajánlás nem +5 °C? +7 °C-on is bírja hosszabb távon a kaja?

(#71033) Fr3eWar válasza koxx (#71030) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem tudom milyen öreg a te géped, de a mostani C2-eseken már egy külső tárolóbaszfütty van, amit igénytelen módon a porszívó csövének tövére lehet "rögzíteni".
https://www.youtube.com/watch?v=Sw33WDrN6K0

(#71034) koxx válasza Fr3eWar (#71033) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bzmeg, de kukás megoldás te jó ég.
Az enyém 2017-es Complete C2 Parquet PowerLine, még nem herélt motorral. Azt hittem nem változtatnak ilyen alap dolgon.

(#71035) ribarszki válasza Fr3eWar (#71033) üzenetére


ribarszki
őstag

Te a Compact C2-ről írsz, amin külön tartó van a kiegeknek. Ehhez kisebb, piros porzsák megy.
A Complete C2 továbbra is a testben, fedél alatt tárolja a kiegeket. És kék GN zsák megy bele.
Az ajánlott C2 típusok Complete modellek.

(#71036) koxx válasza ribarszki (#71035) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt nem vágtam, hogy így megy.

(#71037) Nagya21 válasza FerNandor (#71031) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ilyet vittünk tegnap anyósnak, mosogat.......
BOSCH SMS 25 AW 04 E mosogatógép - MediaMarkt online vásárlás
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#71038) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli porszívó vásárlásában szeretnék segítséget kérni tőletek! 2 éve vettem egy Dreame XR-t, és nagyon meg vagyok vele elégedve, de az élet úgy hozta, hogy kell egy másik is, viszont most nincs 80-90k egy ilyenre, szóval az alacsonyabb árkategóriában keresek valamit. Van esetleg valami ami nagyon jó ár/érték arányban? 50-60k lenne a max amit most "szívesen" kiadnék egy ilyenre. Leginkább járólap / parketta van a lakásban, illetve egy szőnyeg.

A Roidmi Zero Z1 Air most jó árban van az Euronicsben, 45 ezer Ft, máshol 60-tól kezd. Ez jó vétel lehet, vagy van más ami szóba köhet?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#71039) MaCS_70 válasza Nagya21 (#71037) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól látom, hogy ebben nem tálcás az evőeszközrészleg?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71040) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Az normális, hogy az új mikronk tanyerja nem folyamatosan pörög, hanem úgy mintha akadozna, szakaszosan?
Electrolux beépíthető mikró.
Én ilyet még nem láttam...
A forgótányér rendesen a helyén van.

(#71041) Nagya21 válasza MaCS_70 (#71039) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha jól emlékszem van egy tálca a fenti tartóban, a késeknek, lent meg hagyományos kosár....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#71042) Eugene Roe válasza Hauptmann (#71032) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Van külön dobozka olyan ételnek, aminek kell, viszont innivalónak jobb a +7, de kirpóbálom majd 5-ön is. Anyámnál 12 éve megy +7-en :) eddig nem gondoltam túl.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71043) MaCS_70 válasza Nagya21 (#71041) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm! Ezek szerint lehet abban valami, hogy a kések külön elbánást igényelnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71044) st6969 válasza MaCS_70 (#71043) üzenetére


st6969
őstag

Én is tapasztaltam, hogy a mosogatógépben mosogatott késeknek jóval hamarabb kimegy az éle (ugyanez igaz a sajtreszelőre is). Ennek ellenére ez utóbbit nem vagyok hajlandó kézzel mosogatni, ennélfogva el is tompult a használhatatlanság határáig.
De azt nem értem, hogy miért külön elbánás, ha nem a kosárban vannak, hanem a felső tartóban? Ugyanúgy éri őket az erős vegyszer, igaz talán más szögben.

(#71045) Nagya21 válasza st6969 (#71044) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Szerntem azért, mert így berakáskor , kivételkor nem nyulsz bele, biztonságosabb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#71046) st6969 válasza Nagya21 (#71045) üzenetére


st6969
őstag

Amúgy se nyúlok bele, a penge lefelé áll a kosárban, máshogy bele sem férne (persze minden mosogatógép kosarat nem próbáltam).

(#71047) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Jó topikba írok? Rizsfőzővel van itt topikolóknak tapasztalata?

Gondolom, ez egy duplafalú edény, nem ég le benne a rízs. Meg más sem.
Lidliben van 8000-ért, legalábbis 1-2 hete volt kirakva. 1 literes a térfogata.

Mennyi idő egy ilyenben rizst főzni?
Hagyományos módon biztos gyorsabb a nagyobb hőbevitel miatt, de a sok kavarástól főzelékes lesz. A rizsfőzőben meg elméletileg nem. Erről is jó lenne vélemény, tapasztalat.

(#71048) anrab válasza Rodzser Mór (#71047) üzenetére


anrab
addikt

"de a sok kavarástól főzelékes lesz"
Mivel a rizst nem szabad kavargatni.

(#71049) Rodzser Mór válasza anrab (#71048) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem volna szabad, de muszá valamennyirej, mert különben leég :)

(#71050) BB9000 válasza Rodzser Mór (#71047) üzenetére


BB9000
senior tag

Rizsfőzővel nincs tapasztalatom, mert én a lehető legegyszerűbben főzöm a rizst: Jénai üvegedényben mikrosütőben. Nem lesz "főzelékes", nem ég le, mindig ugyanolyan jó lesz. 1 bögre rizs, 2 bögre víz, 1 kiskanál só. 25 perc 350W-on.Nem kell kavargatni, nem kell abajgatni. A vizet előtte vízforralóval fel kell forralni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.