Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) BB9000 válasza batagy (#62347) üzenetére


BB9000
senior tag

"Érdemes-e figyelni valamire?"

Egy dologra érdemes odafigyelni, de arra nagyon: Az legyen a dobozára írva, hogy Tefal HB658838. :) :)
Viccet félretéve nekem ennek az elődje van. Az még full fém és nagyon megérte. Erős és sokkal könnyebb vele dolgozni, mint az előző botmixeremmel. Én ismét ezt venném, ha mixert kellene vennem.
A turmixot csak részben helyettesíti, mert ezt kézben kell fogni használat közben, de ha ez nem zavar, akkor jó lehet arra is. A smoothie-hoz nagyobb fordulat kell, ahhoz külön gép való pl ez: Russel Hoobs.

[ Szerkesztve ]

(#62352) Donki Hóte válasza Dan-szan (#62349) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem akarok szavakon lovagolni, de aki azt írta, hogy "32 amperig ingyenes bővítik" az nagyjából jól írta az ingyenesség fogalmát.

Egyrészt ezért, mert ha 32 amper fölé akarod bővíteni, akkor bizony amperenként 3600 Ft (+ÁFA) csatlakozási díjat kell fizetned az áramszolgáltatónak.

Másrészt azért, mert ha nincs még kiépítve nálad az egységesített áramvételezési hely, akkor annak a kiépítési díját (előbb-utóbb) kénytelen vagy megfizetni, akkor is ha nem bővíted a jelenlegi áramvételezési keretedet.

Szóval az árambővítés 32 amperig ingyenes, de a hozzá kapcsolódó új mérőszekrény kialakítása nem ingyenes, de ez a díj független az árambővítéstől.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62353) fila válasza Donki Hóte (#62350) üzenetére


fila
senior tag

Komplett konyha felújítás lesz, lecserélem ezt is, mert ezer éves.
A moránál jobbat szeretnék, de hátsó kivezetésűt nem találok. Most kb 74 cm magasságban kezdődik a lyuk a tűzhelytől, ha más rendszerű elférne, akkor raknék olyat.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#62354) seger


seger
addikt

Szerintetek honnan lehet beszerezni bosch mosogatógépet, aminek a belseje nem műanyag?

(#62355) koxx válasza seger (#62354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó szériát kell venni és akkor nem műanyag.

(#62356) Nagya21 válasza seger (#62354) üzenetére


Nagya21
addikt

Hi!
Má' mé' baj ha müanyag?????
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62357) Digitalpimp válasza Nagya21 (#62356) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mert valaki elkezdte nyomni a hülyeséget, hogy az nem jó.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62358) seger válasza Nagya21 (#62356) üzenetére


seger
addikt

2 szerelővel beszéltem. Két különböző megyéből. Azt mondták ha lehet, kerüljem ha hosszú távra tervezek, mert könnyen deformálódik a hőtől. Ezt már máshol is hallottam

(#62359) pjen válasza seger (#62358) üzenetére


pjen
félisten

9 évig használtam, nem deformálodott.Viszont a motor tönkre ment.

(#62360) Peterhappy válasza seger (#62358) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bosch mosogatógépünk van. Most lesz öt esztendős. Évi kb. 400 mosás után épp a múlt héten tört le egy apró műanyag alkatrész, ami a lenti rekesz egyik edényrácsát tartja.
Az alsó rekesz kihúzása nem valami profi megoldás, annak egyik görgője évek óta lejött, de anélkül is tökéletesen használható.
Más baja nincs, le is kopogom gyorsan.

Nekem a vásárláskor azt javasolták, szánjam rá a pénzt és vegyek komolyabb, kijelzős modellt, azokat ugyanis Németországban gyártják (szerintem ma már nem), míg a kijelző nélkülieket Törökországban. Nem tudom, tényleg így van/volt-e, de ha holnap elhalálozna szegény gép (adja az ég, hogy ne tegye), akkor is azt mondanám, hogy nagyszerű vétel volt.

(#62361) Donki Hóte válasza Peterhappy (#62360) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Olcsóbb Bosch cuccokat (mármint hogy az adott termékkategórián belüli olcsóbb termékeket kell érteni. ide tartozik pl. egy 300 eFt-os gázkazán is) tényleg Törökországban gyártják.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62362) Nagya21 válasza seger (#62358) üzenetére


Nagya21
addikt

11 éves az elux 6 terítékes, kutyabaja.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62363) rmehesz


rmehesz
tag

Köszönöm az álló porszívó témájában kapott tanácsokat. Végül a regisztrálás utáni hazai 60 hónapos garancia és a 25%-os kupon miatti kedvező ár miatt egy Philips SpeedPro mellett döntöttem. Ma meg is érkezett, ki is próbáltam. Masszív cucc nem nyeklik nyaklik, a cső fémből van. Tetszik a mágneses töltési megoldás is. Nincs külön padló és szőnyeg kefe, de nem is szükséges. Minél egyszerűbben meg akartam úszni, hogy előkapjam és végig fussak vele a lakáson hétközben. A robosztus szívókefe - amiben dolgozik forgó kefe, műanyag lamellák és sima kefe is - végülis számomra megfelelően működik padlón és szőnyegen egyaránt - bár a hosszú hajszálak egy része felcsavarodik a forgó kefére, de mivel az egy mozdulattal kiszedhető, így könnyen tisztítható. A hétvégi takarítás után most végigmenve vele a lakáson összeszedett egy halom koszt ... ezért vettem. Ja ... és a szívófejen lévő LED-eket parasztvakításnak tartottam, de most, hogy láttam mit tud (látom, hogy van kosz, aztán látom, hogy nincs kosz) ... tök jó :)

(#62364) Donki Hóte válasza Peterhappy (#62360) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Évi 400 mosogatás :Y

Minden áldott napon egy, vasárnaponként kettő :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62365) ribarszki válasza Donki Hóte (#62364) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálunk heti 10 mosogatógép indítás megy, évi 520 körüli.

[ Szerkesztve ]

(#62366) koxx válasza Donki Hóte (#62364) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nalunk is 7-9 alkalom a heti atlag.

(#62367) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Semmi gond, annak érdekében, hogy az átlag ne lépje túl a Föld teherbírását, mi heti egyszer használjuk :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62368) koxx válasza Donki Hóte (#62367) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor nektek nincs is igazan szuksegetek mosogatogepre :N

(#62369) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Került a családba egy új Electrolux EW6S427BI mosógép.
Segítettem a beüzemelésben, a nagykönyv szerint csináltunk mindent.
Viszont, amikor kinyitom a vízcsapot, akkor teli engedi magát a gép vízzel.
Mindezt attól függetlenül, hogy áramtalanítva, áram alatt, vagy bekapcsolva van-e éppen.
Annyi a különbség, hogy ha áram alatt van, akkor kb. 2/3-3/4-ed telítettségnél bekapcsolt a szivattyú és elkezdi leengedni a vizet. Ilyenkor, ha elzárom a csapot, akkor kitermeli az összes vizet, majd kikapcsol egy kis idő után; ha nem, akkor egy örök körforgás kezdődik. :)

Ilyenkor mi a szösz van? Mágnesszelep hiba?

(#62370) Donki Hóte válasza koxx (#62368) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szükségünk tényleg nincs rá :)

De ha használjuk, akkor olyan szép csillogóra mossa a poharakat, meg olyan tisztára mos minden edényt, hogy nagyon hasznosnak tartom a mosogatógépet :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62371) Dan-szan válasza Donki Hóte (#62352) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem gond. Nem vagyok tisztában ezekkel minden információ segít(het). Csak azt nem szeretem mikor az apróbetűs rész lemarad és így más a végeredmény is.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#62372) Nagya21 válasza Frenky89 (#62369) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha uj akkor vissza a boltba 3 napon belül.
Ha garis akkor szerelő.
Ha nem garis akkor is szerelő.
Valszeg nem jó a beeresztőszelep-vizszint szabályzás-alaplap.........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62373) #73959936 válasza rmehesz (#62363) üzenetére


#73959936
törölt tag

megkérdezhetem hogyan lesz 60 hónap garancia ?

(#62374) draco31


draco31
veterán

Hello!
Eddig porzsákos porszívóim voltak, most valami Zanussi van.
Kertes ház, szóval nem a házban porol, amikor ki van ürítve a zsákja.
Viszont a papírzsákja rendszeresen elszakad, olyankor aztán csodát művel a házban.
A többször használatos textil szerű sem sokkal jobb, így a következő nagy valószínűség szerint vizes gép lesz.
Azt tudom, hogy minden használat után tartály mosás, de még mindig jobb, mint porolni, meg izgulni, hogy szétszakad-e a papir vagy sem.
Hosszú szőrű kutya van egy, és egy közepes.
Thomas Perfect Air Allergy Pure nézegetem, nem nagyon írnak róla rosszat. Vélemény esetleg itt róla?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#62375) BB9000 válasza draco31 (#62374) üzenetére


BB9000
senior tag

Azért mert sikerült egy hibás gépet beszerezned, azért nem kell technológiát váltani. A porzsákos technológia jó. A zsákkiszakadás semelyik normális gépnél nem szokott előfordulni. Maradj annál, csak most válassz egy másik gyártótól porszívót.
A kiválasztott Thomas gép egyetlen hátránya a mérete. A napi/heti porszívózáshoz kényelmesebb egy kisebb gép. De ha téged (és aki még használni fogja a gépet) nem zavar hogy nagy és nehéz, akkor vedd ezt.

[ Szerkesztve ]

(#62376) ribarszki válasza draco31 (#62374) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne sértődj meg, de totálisan tévúton jársz a porzsákosról alkotott elképzléseddel. Papírzsák? Többször használatos textil? Ürítgetni? 20éve nem csinálunk ilyet..
Felejtsd el a vizeset, hatalmas macera az egész.. Vegyél egy normális porzsákos porszívót, pl egy Mielet, amive csak a gyári Miele porzsákot használod. 9rétegű, kiszakíthatatlan. Ha megtelik kidobod a kukába és teszel be újat. (Nincs ürítés nincs porolás, 3havonta 10mp)
De még egy Electrolux is megteszi gyári Elux Sbag porzsákkal.
Egy porzsák 2-3 hónapig bírja, 3-400Ft költség havonta.
Ennél tisztább, egyszerűbb, gyorsabb, higiénikusabb megoldás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#62377) rmehesz válasza #73959936 (#62373) üzenetére


rmehesz
tag

A terméket a philips.hu oldalon kell regisztrálni.

(#62378) #73959936 válasza rmehesz (#62377) üzenetére


#73959936
törölt tag

milyen tipusszámú a készülék ?

(#62379) draco31 válasza ribarszki (#62376) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#62380) herdsman12 válasza Gömbike (#62220) üzenetére


herdsman12
őstag

Tudnál ajánlani egy-két jó kombit?

(#62381) vamzi


vamzi
őstag

Halihó!

Tegnap este nagyon bezenekáztunk és ma reggel különös gondolattal ébredtem. A szárítógép tartályában összegyűlt kondenzvizet vajon felhasználhatom a növényeim locsolására? A gépünk hőszivattyús, vagyis a hőcserélőn kicsapódó párás levegő víztartalmáról van szó, amiről úgy gondolom, hogy esővíz szerű.

(#62382) BB9000 válasza vamzi (#62381) üzenetére


BB9000
senior tag

Ne használd növénylocsolásra! Egyáltalán nem olyan mint az esővíz. Rengeteg mosószermaradék és egyéb vegyianyag van benne. WC öblítésre kiváló. :)

[ Szerkesztve ]

(#62383) Grande Ale válasza BB9000 (#62382) üzenetére


Grande Ale
őstag

Vasalóba elvileg jó, de meg kell szűrni.

(#62384) Gömbike válasza herdsman12 (#62380) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt kezdődik a belépő a valamire használható kombiknál. [link]

Ez hőszivattyús megoldással szárít és a SZÖSZT is gyűjti.

E szint alatt csak energiafaló megoldással gyártanak kombit. Bármelyik gyártó. Ezek a szárításhoz is vizet használnak, nagyon brutál, hogy mennyit. No meg a szöszt sem gyűjtik, ami a ruhaszárítás egyik fontos eleme.

Ha elfér, két külön gépet vegyèl. Olcsóbb is, hatékonyabb is.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62385) rmehesz válasza #73959936 (#62378) üzenetére


rmehesz
tag

FC6726

(#62386) #73959936 válasza rmehesz (#62385) üzenetére


#73959936
törölt tag

ugyanilyenemvan :K de már másfél éves...

(#62387) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Tudnatok ajanlani egy konyhai elszivot ami nem egy kemenybe fuj, nincs lyuk vagy kijarat a falon, hanem atforgatja magan a parat, levegot? Normal meret, ugy gondolom 60 cm szeles, 15 cm magas es 50 cm mely a mostani, ami mar 1000 eves.
Nincs kulonosebben komoly elvarasom vele, tegye a dolgat, lehessen a sebessegen allitani, ennyi.
Koszi elore is!

Szerk: ha lehet 60-80K Ft alatt maradjon :B

[ Szerkesztve ]

(#62388) Eagl3 válasza ryger (#62387) üzenetére


Eagl3
veterán

A legtöbb páraelszívó működtethető kivezetés nélkül szerintem.

(#62389) Csabroncka válasza ryger (#62387) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Értjük, de mégis mit akarsz vele így kezdeni? Kicsit olvass visszább, ha a konyhára gondoltál!

"in medias res"

(#62390) TripleB válasza koxx (#62332) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm a választ!
A Lidl "sajátmárkás" száraz-nedves porszívón is gondolkodtam.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#62391) koxx válasza TripleB (#62390) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az talán annyival jobb, hogy olcsóbb.

(#62392) ph2012


ph2012
senior tag

Mikróhullámú sütőbe vettem egy tányér fedőt. 30 cm átmérőjűt. Mikor betettem a mikróba láttam, hogy nem a forgótányérra ráűl, hanem nagyobb átmérőjű és az alaplemezre ül rá. Így néz ki: [link]
Ez így jó? Ezt direkt így találták ki? Vagy kisebbet kell vennem?
Köszi a választ.

(#62393) Gömbike válasza ph2012 (#62392) üzenetére


Gömbike
senior tag

Végül is semmi baj nem lehet.

Ha elforog alatta a tányér, nem akad, teljesen jó. Mi is használunk ilyesmi fedőt, nagyon jó és hasznos cucc.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62394) seger válasza koxx (#62325) üzenetére


seger
addikt

Na már az elektrolux-nál tartok. Azok jöttek a sorba. Gorenje-ről lebeszélnek.

(#62395) peppe79 válasza seger (#62358) üzenetére


peppe79
senior tag

Szivárgás előfordulhat (lehet is hozzá kapni javítót szettet), de nem gondolnám, hogy ez egy általános hiba a Bosch mosogatógépeknél. Ha végig vesszük, hogy milyen hibalehetőségek fordulhatnak elő, gyakorlatilag minden márkánál fel lehetne sorolni valami nyavaját, és a végén aztán maradhatsz a kézzel történő mosogatásnál. Az előző gépünk Elux volt, én azzal szívtam sokáig. A mostani meg egy olcsó Bosch, egyelőre hibátlanul üzemel. Szerintem hamarabb sz@rik majd be a szivattyú, vagy lesz valami más hibája, úgyhogy én különösebben nem aggódom a műanyag fenék miatt.
Eleve, hosszú távra tervezni...manapság, ha 6-8 évet kibírnak, az már hosszú időnek számít.

(#62396) peppe79 válasza Peterhappy (#62360) üzenetére


peppe79
senior tag

Kijelzős Bosch SMI46AS01E-t vettem. Made in Turkey. :)

(#62397) peppe79 válasza Donki Hóte (#62367) üzenetére


peppe79
senior tag

És ezt hogy kell elképzelni a gyakorlatban? Egy hétig gyűlnek valahol a mosatlan tányérok, fazekak, stb?

(#62398) Peterhappy válasza peppe79 (#62396) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hat akkor ujabb evtizedes legenda dolt meg.
En meg ilyen veszterhes idokben alhireket osztogatok, nem vagyok normalis. :)

Aztan lehet, hogy anno az MM-ben igy probaltak a dragabb gepek fele terelni. Mondjuk sikerult is nekik.
Bar a gepet vegul nem ott vettem meg :)

(#62399) pjen válasza seger (#62394) üzenetére


pjen
félisten

Akik lebeszélnek a Gorenjéről, azoknak volt is bármi tőlük?Esetleg csak hallottak róla.Van gorenje kombinált tűzhelyem és mosogató gépem.Mindkettő több mint 5 éves és hiba mentesek.Mosogató gép elődje egy Bosch volt, semmivel nem volt jobb, talán picit halkabb.A tűzhely elődje szintén kombi Elux, a sütő ajtóval állandóan gond volt.

(#62400) Fr3eWar válasza Peterhappy (#62398) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lehet mikor vetted még a kijelző "extra" volt így csak nagyobb szériás gépek kapták meg, amik valóban németországban készülnek.
Voltak itt a topikban többek akiknek Serie6 gépe van made in germany-val, nekünk serie8 van 1,5 éves az is német.
Amit peppe79 írt típus az Serie4. Bosch esetén 4 csoport van, a 2-es nagyon belépő, 4-es alapmodell, 6-os közép-felső kategória, 8-as felső kategória.
Szerintem a 2-es szériát el is lehet felejteni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.