Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) blattida válasza #94529552 (#38000) üzenetére


blattida
nagyúr

A beko gyenge anyaghasználata csak kívül látszik, mivel szerkezetét tekintve pont nem az. Inkább kívül legyen vékony, mint a szükséges helyeken, ahol nem is az. Bosch, lg, Electrolux meg csapágyakon, tengelyeken dobcsillagon spórol, de igazad van, az nem számít, hiszen az nem látszik.
Beko felhasználó meg van dögivel, csak ők elégedetten használnak és nem írnak.
Ellentétben veled, aki egy netes vélemény és tapasztalat alapján szándékosan általánosítasz, csak, hogy nehogy már beko...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38002) ANDROID??? válasza ribarszki (#37998) üzenetére


ANDROID???
addikt

Beszéltem szerelővel, (samsung mosógép 5kg) azt mondta csapágyas a történet, kb 35 ha más baja nincsen. Volt a gép vagy 70, de lehet annyi sem volt, 7 évet ketyegett kb. Azért volt, hogy az 5 kg-t ha mértem volna lehet hogy simán túlléptem.. :U
Nagyon azon kezdek gondolkodni, hogy talán jobban járok egy új géppel. Szárítógépet pedig rátenni terveztem, gondolom nem kellene a szárítóra a mosógépet..
Azt még nem találtam meg, hogy a szóban forgó samsungra lehet e másik gépet tenni, vagy sem. :U

Ja igen, ez 45cm mély.. :U

[ Szerkesztve ]

(#38003) #94529552 válasza blattida (#38001) üzenetére


#94529552
törölt tag

6 év használat után nem látom, hogy spórolnának, és a többi ilyen gépet használóktól se látni. Vagy ezt, amit szintéd tőled lehet itt olvasni, és konkrétumot sem látunk róla.

(#38004) blattida válasza #94529552 (#38003) üzenetére


blattida
nagyúr

Hány felhasználót ismersz? Ötöt? Tízet? Hány gépen? Mennyi idő alatt? Tudod, hogy hány mosógépet vesznek évente a magyarok? Tudod, hogy abból mennyi whirlpool, mennyi electrolux, mennyi beko?
Nagyon nem vagy tisztában a valós helyzettel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38005) #94529552 válasza blattida (#38004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne terelj, te írsz általánosítva minden márkáról, mint valami tudósprofesszor, de konkrétum semmi, nulla.
Apucy01 is kérdezte már: "bosch olcsón gagyi,

Nem igazán tudom honnét veszitek ezeket az okosságokat...."

[ Szerkesztve ]

(#38006) BigBear


BigBear
senior tag

Ugyan nem mosógép, tűzhely, de... A nyáron lecseréltük a régi gázost egy kombira. Bosch volt a kiszemelt, de őszintén szólva abban az ársávban, ahol néztem, gyalázatos volt a Bosch minősége. Ujjnyi illesztési hézagok, éles lemezek a 100-150e közötti kombi tűzhelyeknél. Végül Gorenje lett, ami lehet, hogy nem egy hűde márka, de kivitelben, tudásban adott áron bizony a Bosch felett volt.

(#38007) dragonfx válasza Csabroncka (#37962) üzenetére


dragonfx
veterán

nem.
de arra írtam nekem nem kell egeterengető porkapacitású meg 10m.es kábel sem.

másik nemrég hasalt el nekem is 11 év utánaz indesit mosogp volt vagy 65k. sanszos szivattyúja halt le.nem is gondolkodtma javitáson vettem ujjat. szerintme ezek fogyocikkek.semmi értelme.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#38008) tobias40 válasza #94529552 (#38003) üzenetére


tobias40
veterán

Korábban írtam hogy nekem van egy hőszivattyús Beko szárítógépem(Miele után!) és kb 3. éve használjuk hiba és probléma nélkül,5 év garival vettem.
Ha érdekel megírom a pontos típusát de nem volt olcsó mert kb 160.000 volt,nem tudom hogy ez még a "belépő" szintnek számít-e de nekem eddig tökéletesen bevált! :C

(#38009) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nos futottam egy kört MMbe egy volt osztálytárs volt eladó, eléggé kikérdeztem, sok okosat nem mondott de hátha:

-Mindenképp olyat válasszak amire sok a gari. Most AEG, BOSCH, BEKO máskor más.
-Ha most venne ő AEGt venne felnti okból. Amúgy whirlpoolt mert 15éve megy az elöző whirlpool. :)
-3/15nappal arányaiban LG és Sharp (nem is tudtam van ilyen) ból jön vissza legtöbb.
-Szept 25től lesz akciózás, még nem tudja mi érdemes megvárni.
-Aztán oktoberben lesznek Galmur napok ott is lesz 5-10-20% akció ott se tudja mire.

hátennyi. sok okosság nem volt benne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38010) #94529552 válasza tobias40 (#38008) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi, ez nem belépő. Amúgy én örülnék, ha ugyanolyan bizalommal, szerviz és alkatrészháttérrel és tartóssággal lehetne megvenni ezeket a típusokat is. De most a népszerűbb, olcsó verziókról beszélünk.

(#38011) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Szárítógépet vennénk 5 gyerek mellé. Mit javasoltok?

Most látom pont ez a téma, akkor majd belekérdezek. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38012) Met válasza pocokxx (#38011) üzenetére


Met
nagyúr

Attól függ, mekkora a szoba amiben az 5 gyerek van? ;]

Nagyobb kapacitásút mint a mosogép, sok gar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38013) pocokxx válasza Met (#38012) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

:)
A mosógép 8kg. Ami ennél nagyobb kapacitású szárító, az már elég húzós árban...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38014) Csabroncka válasza pocokxx (#38013) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

5 gyerek mellett azét nem kell feltétlen ipari méretekben gondolkozni... szerintem, igaz nekem csak kettő van!

"in medias res"

(#38015) #94529552 válasza freaghill (#37643) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt a megoldás: így lehet a keskeny mosógépre szárítót tenni.
Az övé 7kg-ot tud, de van belőle 8kg-os is.

(#38016) blattida válasza #94529552 (#38010) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom, de három évvel ezelőtt, egy nagyobb kapacitású hőszivattyús szárítógép 158 ezerért az olcsóbbak közé tartozott. Most 120 ezer fölött kezdődik a legolcsóbb 8 kg kapacitású hőszivattyús szárítógép, akkor 140 ezer fölött, ergo, az a beko még belépő kategóriás, csak nem a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38017) freaghill válasza #94529552 (#38015) üzenetére


freaghill
őstag

Köszi, már lett véve egy AEG 55cm-s mosógép :R

(#38018) Teaway válasza freaghill (#38017) üzenetére


Teaway
veterán

AEG-ből van 55cm-es?

Nincs itthon csokid??

(#38019) freaghill válasza Teaway (#38018) üzenetére


freaghill
őstag

Elnézést, lehet nem 55cm, de most nem fogom megtalálni, mert nem tudom a tipusszámát. :R
De nem a keskenyek közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#38020) Met válasza pocokxx (#38013) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem szoktátok agyig tömni akkor lehet 8kg-os a szárító.
Igazából annyi, hogy ha nagyobb kapacitású akkor jobban tud benne pörögni a ruha, gyorsabban szárad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38021) pocokxx válasza Met (#38020) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi.
Ezt néztük erről van valami konkrét vélemény/tapasztalat?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38022) #94529552 válasza pocokxx (#38021) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én úgy vettem észre, hogy a Samsung úgy általában nem egy népszerű keresett márka a szárítógépeknél, de még a mosógépeknél sem. A kombi hűtőik például már sokkal kedveltebbek.

(#38023) Met válasza #94529552 (#38022) üzenetére


Met
nagyúr

Amúgy igen, mosó, szárítógépnél eszembe sem jutott hogy a Samsungok között nézelődjek.
Ellenben már a második Samu hűtőnk van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38024) pocokxx válasza #94529552 (#38022) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor mi leszünk az elsők. :) Igazából nagyon jó áron van, és helyben. Olyan előnyök ezek, amik most számítanak. (160k)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38025) blattida válasza pocokxx (#38021) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a samu nem rossz gép, takarítható a hőcserélője, mechanikusan rendben van.
Elektronikája nem igazán javítható és mivel hőszivattyús, ezért én csak akkor ajánlom, ha valóban sokat lenne használva (legalább naponta), különben nem éri meg a használata.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38026) #94529552 válasza pocokxx (#38024) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Ámen.

(#38027) pocokxx válasza blattida (#38025) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Miért kell sűrűbben használni egy hőszivattyús gépet, mint egy kondenzációst? Vagy csak az árkülönbözet "ledolgozása" miatt mondod?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38028) Zeki válasza #94529552 (#37995) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szekrényszáraz opcióval szárított elrakható lenne a szekrénybe, de nálunk kb minden gyűrötten jön ki.

(#38029) blattida válasza pocokxx (#38027) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, plusz a magasabb szervizköltség miatt, ami amúgy is gyakoribb egy hőszivattyúsnál, mint egy hagyományos kondenzációsnál. Miele esetében is ez a helyzet.
Persze, néhány éven belül eltűnnek a nem hőszivattyús szárítógépek, pont a magasabb fogyasztásuk okán, eu-s direktíva.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38030) BB9000


BB9000
senior tag

BOSCH WTH85201BY Hőszivattyús szárítógép most a mall-on 143 K-ért vihető. Használd a UJOTT10 kuponkódot 2018. szeptember 18–23. között. 2+3 év gari van rá. Regelni kell a Bosch-nál a számlával. Részletek itt: Link

Szerintem így ez egy jó vétel lehet. Vélemény?

(#38031) blattida válasza BB9000 (#38030) üzenetére


blattida
nagyúr

Annak, aki hőszivattyúst szeretne, annak nem rossz, de számolni kell az extra karbantartásos költségekkel is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38032) BB9000 válasza blattida (#38031) üzenetére


BB9000
senior tag

5 évig nem lesz plusz költség a 2+3 év garancia miatt. Utána minden nap ajándék. :)
Beépítőkeret nélkül simán rá lehet ezt tenni egy 60 centis Bosch mosógépre? Mivel ebben csak sima forgatás van, nincs centrizés, remélem nem fog lemászni róla. :)

(#38033) blattida válasza BB9000 (#38032) üzenetére


blattida
nagyúr

Ja, elvileg öt évig ingyen jön a szervizes.
Az összeépítő keret csak egy lehetőség, nem szükséges, csak akkor, ha akartok kihúzható polcot.
Lemászni csak a centrifugálástól tudna, de ahhoz meg nagyon vacak centrijű mosógép kell, a tiétek meg nem az
.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38034) ribarszki válasza BB9000 (#38032) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem-e? :B Az elpárologtatót takarítattni kell. Nálam a Gorenjébe még egy extra szivacs szűrőközeg is be lett iktatva és mégis 2,5év után megtelt szösszel. Ennek a takarítása márkaszervízben 40.000Ft. Mivel elvitték a gépem egy mechanikai garis hiba miatt, s ahhoz úgy is szétszedték, így fele áron 20.000Ft-ért takarították ki. Rögtön észrevettem a szárítás hosszán, hogy rövidült.

5 évet nem húzol ki elp. takarítása nélkül. Az pedig nem garis történet, ellneben 40-50.000Ft körül mozog..

(#38035) BB9000 válasza ribarszki (#38034) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez nem túl bíztató. :( Ezt a reklámokból is kihagyják.
Ott az összes Serie 6 és Serie8 gépnél azt hangoztatják, hogy öntisztító kondenzátor, meg hogy a teljes élettartamán át alacsony a fogyasztsása. Az általam kinézett gép pont Serie4 oda nem írták ezt, de azt se, hogy két három évente plusz 50 ezer lesz a tisztítása.

Serie 6 és 8 gépek: "A+++ energiahatékonysági osztályú hőszivattyús szárítógép SelfCleaning Condenser™ öntisztító kondenzátorral: az optimális teljesítmény alacsony energiafelhasználás mellett az egész élettartamon át garantált."

[ Szerkesztve ]

(#38036) ribarszki válasza BB9000 (#38035) üzenetére


ribarszki
őstag

Nyilván nem írják oda. Az öntisztítás annyi, hogy a kondenzvízzel nyakon önti az elpet. Aztán visszaszívja és újra nyakon önti. Nem túl bíztató...

(#38037) Dare2Live válasza ribarszki (#38036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért? vízzel elég jól lehet tisztítani, főleg ha egy kis víznyomás is van.

Az elv jó, kérdés a megvalósítás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38038) blattida válasza Dare2Live (#38037) üzenetére


blattida
nagyúr

A bosch valóban csak leönti vízzel, nem átmossa rendesen, csak arra jó ez a megoldás, hogy elhúzzák vele a szervizes tisztítást. Nem véletlenül írtam a plusz költségeket.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38039) st6969 válasza blattida (#38025) üzenetére


st6969
őstag

"takarítható a hőcserélője"

Mármint otthon Joli néni által (=nem kell hozzá szerviz)? Nocsak, van ilyen hőszivattyús gép is?! Ezt amúgy hol látod?

(#38040) blattida válasza st6969 (#38039) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de, természetesen, kihúzni nem lehet, csak kívülről hozzáférhető, mivel a szűrője kivehető (és mosható) és ki lehet porszívózni magát a hőcserélőt. Nem tökéletes megoldás, viszont sokkal jobb a különféle öntisztító funkcióknál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38041) ANDROID??? válasza blattida (#38040) üzenetére


ANDROID???
addikt

??? :U

A kondenzációsnak mi a hátránya?

(#38042) #94529552 válasza ribarszki (#38036) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így? Ez meg a kondenzációs lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38043) blattida válasza ANDROID??? (#38041) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint a hagyományos kondenzációsnak a hőszivattyús kondenzációshoz képest? Mivel mindkettő kondenzációs elven működik, csak a meleg levegő előállításának módjában különböznek.
Sokkal több energiát fogyaszt és magasabb hőmérsékleten szárít, ami miatt nem annyira kíméletes a ruhákhoz, gyakorlatilag vannak anyagok, melyek jobban összemennek vagy kitágulnak benne, mint egy hőszivattyúsban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38044) ANDROID??? válasza blattida (#38043) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na akkor így nem tudom melyik típusok választhatók. :U

(#38045) ribarszki válasza #94529552 (#38042) üzenetére


ribarszki
őstag

Pontosan! Ez is mutatja milyen jó az öntisztítás. Semennyire.. Ráadásul még le is zárták a nyílást a kondenzátor felé, az szép... Igen a másik sima kondenzációs. Nagy előnye, hogy zuhany alatt mosható. Amit megnyersz a hőszipkás áramköltségén, azt bőven visszafizeted a tisztításra... sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#38046) Jörmungandr


Jörmungandr
csendes újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Candy 5 éves (1+4) garanciájával (kiterjesztett jótállás) kapcsolatban van e valakinek tapasztalata?
Mosogatógépet szeretnénk venni és felépítésre tetszik is a Candy, de semmi tapasztalatunk nincs a márkával és nem tudjuk azt sem, hogy mennyit ér az általuk vállalt 5 év gari.
Nézegettem még az AEG-t amik tetszenek, de ott csak 1 év gari van, bár gondolkodom, hogy azt ki kéne bővíteni a MediaMarktnál, bár így már kb. 130k lenne a gép. (A Candy 100k)

Előre is köszi a segítségeteket.

(#38047) blattida válasza ANDROID??? (#38044) üzenetére


blattida
nagyúr

Pedig egyszerű: Ha sokat használnátok (legalább minden nap egyszer), akkor hőszivattyúst, ha csak heti egyszer-kétszer, akkor hagyományost. Pár év múlva már csak hőszivattyúsok lesznek...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38048) TeeJay


TeeJay
félisten

Inverteres hűtőről van valami infó hogy jó vagy rossz? Ugye a sok éves sima kompresszornak kutya baja 15-20 év után sem, menni fog annyit egy inverter motoros?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38049) pjen válasza TeeJay (#38048) üzenetére


pjen
félisten

:) 15-20 év múlva vissza térhetnénk a kérdésre?Esetleg egy jósdát kéne megkérdezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38050) blattida válasza TeeJay (#38048) üzenetére


blattida
nagyúr

Maga az inverter szinte biztos, hogy nem. A mai tendencia nagyon azt mutatja, hogy az új hűtők is hamar meghibásodnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.