Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) canniball válasza Rivaul (#10999) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom úgy vannak vele hogy így könnyebb elsózni a portékát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11002) harry válasza canniball (#10998) üzenetére


harry
veterán

Ebben mi az új? Mármint a MM-ot nem értem, minek emeli ki, a webshopból mindig is ingyenes volt a kiszállítás. Szóval gondolom csak figyelemfelkeltés...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11003) canniball válasza harry (#11002) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyi az új hogy most a boltokból is ingyenes. Meg persze "némi" marketing. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11004) harry válasza canniball (#11003) üzenetére


harry
veterán

Ja mondjuk annyi előnye van, hogy ha elmegyek megnézni, nem kell hazajönni, hogy meg is rendeljem, hanem így is ingyen kihozzák :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11005) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom,hogy jó helyre írok-e,de más topikot nem találtam.
Van egy samsung mikrónk,és tegnapelőtt óta nem hajlandó működni a mikrokapcsolós panel.
Áramtalanítom,visszadugom,akkkor egy gomb működik,a többi nem.
Mi lehet a hibája,érdemes megjavíttatni,vagy inkább egy újat vegyek?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#11006) macilaci78 válasza Gaben360 (#11005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szoftverfrissítés kell neki! ;]

Áramtalanítás után mindig csak ugyanaz az egyetlen gomb működik, vagy az első nyomás erejéig bármelyik?
Ha az előbbi, akkor lehet, a panel kontaktos, ha az utóbbi, akkor szerintem a vezérlés kócolta össze magát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11007) Gaben360 válasza macilaci78 (#11006) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az első gombnyomásig majdhogynem bármelyik,utána meg semmi.
Tegnap reggel bedugtam és melegítettem vele,majd úgy hagytam áram alatt,este meg se nyikkant egy gomb se rajta.
Ha a vezérlés szállt el,akkor gondolom inkább egy új,mint ezt megjavíttatni,nem?
A mikró tipusa,ha számít,az GE83H.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#11008) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,

Tegnap este megadta magát a (nem is olyan) régi mosógépem. Eddig is csapágyas volt, most viszont nem forgatja a dobot, csak berreg, gondolom szétgyilkolta magát, ezért javíttatni sztem felesleges, ill. túl drága.

Gyors utánanézés után ezek tűnnek jó vételnek:

Indesit IWSND 61252C

Samsung WF60F4EON2W

Melyiket érdemes?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11009) adam432


adam432
tag

Sziasztok! Mosogepet szeretnek venni panelbe. Az alabbi samu gep akcios a MMban...felarert 5 ev garanciaval. Nem rossz vetel, igaz?

Samsung wf 60 f 4 e0w2w

„Si vis pacem, para bellum.”

(#11010) canniball válasza harry (#11004) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ugye hogy ugye! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11011) Vesztor87 válasza adam432 (#11009) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nekünk is ilyen van ha minden igaz, nyáron vettük MM-ből, 68k volt akkor ingyen szállítással. Eredetileg LG DD-set akartunk, de a DD-sből nagyon fapados lett volna 90-ért ahol a határt meghúztuk (20 után 40 fok vt a kövi, nem vt 30, nincs digit kijelző stb.). Akkor jött a Samu akció. Meglepően jó, nem ugrál úgy mint az albiban az 1000 rpm-es felültöltős Whirpool tette. Sőt, ez 1000-esen csendesebb mint az 800-on. Szal teljesen megérte szerintem. Persze leginkább akkor mondom azt hogy ha majd 6-8 év múlva is rendben lesz:)

Szerk: ami nekünk van mégse ugyanez, a miénk nem EcoBuble:)

[ Szerkesztve ]

(#11012) adam432 válasza Vesztor87 (#11011) üzenetére


adam432
tag

Koszi! :)
Igen, ez most mindenhol 84-86k kozott mozog. Ecobubble-s. Akkor talan egy fokkal jobb is mint a tied. De az 5 ev gari az vonzo ajanlat, +7k -ert.

„Si vis pacem, para bellum.”

(#11013) Dorian válasza adam432 (#11012) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyenem volt, épp a napokban döglött meg, csapágyas lett és KO a 2év gari lejárta után. Úgyh mindenképp vegyél hozzá +garit.

Én most Beko nevű törököt vettem 5 év garival. Takarító céges ismerős dicsérte. Ez 9kg töltetű, kicsit komolyabban is néz ki, mint ezek az 5-6 kilósok.

Ha már vásároltam, porszívót is vettem, az Philips Performer 425W szívóteljesítménnyel, mikroszűrővel meg minden. Ezt épp most teszteltem le itthon, igen jól szív, nem üvölt és nem okád vissza semmit a levegőbe.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11014) Zolás válasza adam432 (#11012) üzenetére


Zolás
addikt

Ecobubblével az a baj, hogy nagyon felhabosítja a mosószert. Nálunk a padlón van egy összefolyó, és ott feljön a hab, ami eléggé idegesítő.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11015) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy jó minőségű, de azért nem nagyon drága szódagépet keresnék, tud valaki valamilyent ajánlani?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11016) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

találkoztatok már hasonló problémával? van egy gorenje wa 60109-es mosógépem és ma elindítottam a szokásos 1o 20 perces programot, délbe ránéztem, hogy ugyan miért nem járt le, erre kiírta hogy hátra van még 40 perc, ok mondom, ránézek 10 perc múlva és látom hogy még hátra van 30 perc.. aztán edig 50perc.
tehát akármilyen programot indítok el összevissza számlálja a hátralévő időt és nem fejezi be a programot...

ha csak egy centrifuga programot indítok el akkor is pörgeti, pörgeti de a 14 perces program 13-12 percig jut utána újraszámlázza 14-től..
mi lehet a baj?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11017) Rivaul válasza dellfanboy (#11016) üzenetére


Rivaul
addikt

El jut addig hogy a vizet kieressze egyszer is?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11018) dellfanboy válasza Rivaul (#11017) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ha csak centrifugás programot indítok el, akkor nem lő ki vizet, ami azért furcsa mert ha beállítom a centrifugás programot akkor hallom hogy szívja be a vizet a csapból, csak nem értem miért amikor csak centrizni akarok... 14-13-12-141312percet mutat állandóan a kijelző..

viszont van olyan program ami kiszivattyúzza a vizet a dobból ha azt indítom el akkor, tehát kibírom nyitnii, az nem gond, csak az hogy összevissza számolja a hátralévő időt... és alig pár éves

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11019) Rivaul válasza dellfanboy (#11018) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha ki bírja szívni a vizet a dobból akkor passz. :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11020) Buster17


Buster17
addikt

Porszívót de milyen márkát?
Otthoni használatra.
Köfi

(#11021) Dluinet válasza Buster17 (#11020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sencor SVC8
a 8-as után van még két betű, az a színeket jelőli

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11022) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

ETA Effektiv takarítógépel találkozott már valaki? Megérheti egy kisebb lakásba? Ahogy nézem ez egy kicsi takarítógép, pontos infó nincs, de ahogy nézem adagolja is a vizet nem csak felszívja. Igazából nem vagyok porszívó/takarítógép szaki. Nekem megáll a tudomány a rakétánál, az viszont jó kis gép volt, bár festékszórózni nem sikerült vele :DDD , de az ETA-val se ez volna a cél. Szönyeg, padlóburkolattisztítás meg porszívózás.

[link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11023) talpas válasza E.Kaufmann (#11022) üzenetére


talpas
aktív tag

Ezt a márkát én dícsérem. Viszont a gépet nem ismerem. Minden takarítógépet azza lehet kinyírni, ha szárazon futtatod a szivattyúját. Ez akkor van ha csak porszívózol, és mellette bekapcsolva marad a sziv. tehát szárazon fut.a sziv. Ezek a gépek azt "teszik" hogy a tisztítandó felületre egy kis habzású, erre a célra forgalmazott mosószert terítenek, majd ezt visszaszivattyúzza a tartájába. Ajánlott az autókárpit takarításakor. Mivel nincs 100% száraz felület, ablakot nyitsz és hagyod száradni amit takarítottál. Az iparinak hirdetett az meg felszed mindent de nem spriccel vizet. Nézz utána, hogy szűrőt és egyéb tartozékok meddig biztosítják, azt honnan tudod beszerezni, garancia idő minél több legyen és az után dönthetsz, hogy ez kell-e v. nem.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11024) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Ilyen kávéfőzővel találkozott már valaki?

Heinner. Ár alapján picit bizalmatlan vagyok, pláne, hogy darálós (?!).

(#11025) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Az imént fejeztem be a mosógépben a csapágycserét! :)

Először csináltam, de nem volt semmi komoly gond, eltekintve attól, hogy egy csövet elfelejtettem visszadugni alul, így amikor kipróbáltam, és elkezdett vizet engedni, akkor az azzal a lendülettel folyt is ki az alján, de ott voltam mellette, gyorsan lelőttem, felborítottam, visszatettem a gumicsövet, aztán már hibátlanul ment!

Összességében megérte, a szerelő utoljára 13k-ért csinálta, így meg 3,2k-ba került! Ráadásul mint az most kiderült, sz@r kínai csapágyakat rakott bele, ezért is tartott "jó sokáig"!

(#11026) nesa válasza Intruder2k5 (#11025) üzenetére


nesa
veterán

Mar az skf is kinai, nincs is masik:D

(#11027) Intruder2k5 válasza nesa (#11026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg szlovák ZVL csapágyat tettem bele, közepes árfekvésű darab, mert abban sem voltam 100%-ig biztos, hogy sikerülni fog megcsinálni, így nem akartam túl nagy pénzt beleinvesztálni az alkatrészekbe! Mondjuk árban ez is kétszer annyi volt,mint a kínai... Csapágyboltos (20 éve) ismerős szerint nem rosszak ezek, tudott volna adni valami "Assembled in Germany" modellt is, de közel kétszer ennyibe került volna, a kínait meg csak azért tartja, mert van aki úgy jön oda, hogy abszolút semmit nem ért a csapágyakhoz, csak kikeresi interneten a legolcsóbbat, és akkor reklamál, hogy ott miért 1700Ft, amit az argep kidob 800-ért is, de így tud adni Ő is 800-ért, ha kell! Úgy voltam vele, hogy veszek egy közepes minőséget, és ha most sikerül megcsinálni, akkor legközelebb ha szükség lesz rá, akkor bele invesztálok egy jobb minőségűbe, hátha az tovább tart! De remélem ezzel is jobb lesz, mint az eddig benne lévő kínai szarral...

[ Szerkesztve ]

(#11028) Retro DJ válasza Intruder2k5 (#11025) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Tömítés is volt cserélve, vagy csak csapágy?

Retro

(#11029) Intruder2k5 válasza Retro DJ (#11028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tömítés az nem volt cserélve, a szimering az igen, ha arra gondoltál...

[ Szerkesztve ]

(#11030) Retro DJ válasza Intruder2k5 (#11029) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

A szimering, nem tömítés? :)

Retro

(#11031) Intruder2k5 válasza Retro DJ (#11030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bizonyos szempontból igen, de van külön neve: szimering! :)

Azt hittem más tömítésre gondolsz, mondjuk ami a dob házának két fele közt van!

[ Szerkesztve ]

(#11032) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis tanácsot szeretnék kérni. Elektromos fogkefét szeretnék venni a családnak. 2 lurkónak(4,5 illetve 11évesek), feleségemnek és magamnak. Milyet tudnátok ajánlani amivel nem nyúlok nagyon mellé. Kizárólag fogkefe érdekel tehát szájzuhany az nem. Mindenképpen akkumulátoros legyen és ne elemes. Vagy esetleg olyan is érdekelne, hogy 1-2 fogkefét vennék amire gyereknek való fej is felszerelhető lenne. Bár gondolom ilyen nem létezik. Oral-b-ket nézegettem, de nem tudom melyik lenne a jó választás.

Árban nem gondolkoztam, de inkább többet adok érte ha tartós és megbízható.

(#11033) canniball válasza bozsozso (#11032) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk tök egyszerű OralB-nk van pár éve (5-6k körül láttam nemrég valamelyik újságban ilyesmit, szóval semmi csicsa), probléma még sosem volt vele. Esetleg a gyerekeknek (is) hasznos lehet a pittyegő funkció.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11034) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Ismertek jó porszívót 20.000 Ft-os határig, ami esetleg kompakt kivitelű?

(#11035) bozsozso válasza canniball (#11033) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#11036) Dorian válasza Dorian (#11013) üzenetére


Dorian
félisten

Mosógép első használat: Döbbenet milyen halk, centrifugálás közben is :D
Most már szinte örülök, hogy tönkre ment a régi ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11037) talpas válasza Dorian (#11036) üzenetére


talpas
aktív tag

esetleg kompakt Pontosabban mit jelent Neked?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11038) Dorian válasza talpas (#11037) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem semmit ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11039) macilaci78 válasza talpas (#11037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, nem a kerekeken álló ballisztikus rakéta fazonra gondol, hanem a fogantyúval rendelkező, kézben lóbálható fazonra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11040) donjohnson válasza Siriusb (#11034) üzenetére


donjohnson
addikt

nekünk ilyen van: Samsung VCC4550 porszívó
már ha ez elég kompaktnak számít.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11041) macilaci78 válasza Siriusb (#11034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy ilyet használok megelégedéssel május óta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11042) talpas válasza macilaci78 (#11039) üzenetére


talpas
aktív tag

Ezzel megfogtál, főleg rakéta alak meg.. nna mind1

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11043) Siriusb válasza donjohnson (#11040) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm! Nálatok bevált? A hozzászólásokban elég vegyes a vélemény, sokan panaszkodnak túlmelegedésre, s hogy kétszer kell tisztítani egy porszívózás alkalmával.

(#11041) macilaci78
Kösz!

(#11044) donjohnson válasza Siriusb (#11043) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, láttam a hsz-eket. nálunk nincs gond vele.
hetente vagy kéthetente fél órát üzemel. most karácsonykor lesz 1 éves.

egyébként szerintem a tartályos kivitelűek "ötletesebbek". kiöntöd a port, kiöblíted vízzel és kész.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11045) Buster17


Buster17
addikt

ezt vagy ezt rendeljem meg? Nincs más variáció

(#11046) #25712384 válasza Buster17 (#11045) üzenetére


#25712384
törölt tag

Műszaki adatok alapján a *** 240Y.

(#11047) macilaci78 válasza Buster17 (#11045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nézz utána a fenntartási költségeknek!
Öcsém pár éve vett porzsák nélküli Samsungot. Kiderült, hogy az ajánlás szerinti szűrőcserékkel, karbantartásokkal együtt többre jön ki az üzemeltetése, mint egy porzsákosnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11048) donjohnson válasza macilaci78 (#11047) üzenetére


donjohnson
addikt

mennyibe kerül az electrolux porzsák?
2000 ft / 4 db?
ennél a samsung-nál a két szűrő közül a nagyobbik, ami tulajdonképpen egy szivacs, szimplán mosható az útmutató ajánlása szerint.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11049) Dorian válasza donjohnson (#11048) üzenetére


Dorian
félisten

Mindenhez van utángyártott, én pl. 1400Ft/10db-ért veszem a 4l-es porzsákot. A porzsák nélkülihez képesti sokkal magasabb komfortért ez semmi ár.
És nem csak kiborítani kell a porzsák nélküliből a port, hanem minden alkalommal macerás szűrő tisztogatás, meg ahogy telik szívóerő csökkenés...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11050) macilaci78 válasza donjohnson (#11048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól dereng, 3,5-4k-ért vettem 5db gyári mikroszálas porzsákot, ennyi "üzemórára" való motorvédő szűrőt és HEPA szűrőt. Amilyen intenzitással telik a porzsák (októberben már cseréltem, mert többek között téglaport is szippantottam), még 2 évig megvan az ellátmány.
Volt vízszűrős porszívóval is dolgom, az egy átok ehhez képest. Macerásabb tisztítani, kerülgessem, amíg szárad...

Porzsák nélkülibe a nem tisztítható, hanem cserélendő szűrők mennyibe kerülnek? Pl a HEPA?

Nekem kényelmesebb fél évente egyszer kinyitni a porszívót, mint akár csak havonta. Havi 4-6 alkalommal van használva, 60m2 lakás parkettával, csempével és 2,5m2 szőnyeggel, kisállat nincs, csak egy nagy marha...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.