Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) TRob1 válasza zsiz (#14000) üzenetére


TRob1
veterán

Itt a kettő között azért elég nagy különbségek vannak.
Gorenje 3év gar, inox, de hagyományos "tekerős".
Electrolux meg 1év gar, fehér, digitális.

Fehéret vagy inoxot/szürkét szeretnétek? Digitálist vagy hagyományost?

ui: Kb. ez a Gorenje az Electrolux "megfelelője".

Vagy inox, grill nélkül (amit szerintem a többség 1 próbánál többször sosem használ :D )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#14002) Acef válasza zsiz (#14000) üzenetére


Acef
addikt

Ennek csak a neve Gorenje. Az ELX-et vedd.

(#14003) Acef válasza Misi1980 (#13997) üzenetére


Acef
addikt

A Whirlpoolt venném, főleg, ha még él a 2+2 év gar.

Közben negnéztem, 2+2 év :K

[ Szerkesztve ]

(#14004) Acef válasza Intel fan11 (#13989) üzenetére


Acef
addikt

Bosch WTB 66200

(#14005) junior11 válasza Acef (#14002) üzenetére


junior11
veterán

Miért csak a neve Gorenje, hogy érted? Miben jobb az ELX? Csupán érdekel, azért kérdem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14006) zsiz válasza TRob1 (#14001) üzenetére


zsiz
őstag

grillezni faszénen kell ;] meg amúgy is van a kombi tűzhelyben is grill funkció, szóval mikróba teljesen feleslegesnek tartom. nem is amiatt választottam azokat amiket linkeltem.

- igazából a fehér bútorhoz jobban menne a fehér, de én szeretem az inoxot (igaz ezzel egyedül vagyok itthon)
- nekem jó lenne a digitális is, de a hagyományosat talán egyszerűbb kezelni édesanyámnak. bár biztos megtanulná a digitálisat is, ha muszáj volna :)

konkrét elképzelés nincs, mivel még nagyon kisgyerek voltam mikor vettük a mostanit, sose volt szükségem rá hogy mikrókat nézegessek, így nem is vagyok nagyon képben. kb akkora legyen mint a mostani (900W, kb 22liter, nem kell semmi felesleges extra funkció.. olvasztani, meg kaját, tejet, teát, kávét, stb melegíteni kell..), ja és kb 20k (ez a 21-22k még éppen belefér, de feljebb nem szeretnék menni.. jó lesz amit ennyiből ki lehet hozni)

a garit mondjuk nem is figyeltem, jó hogy mondod.. :) így a holtversenyből előre lépett a gorenje.

(#14002) Acef: engem is érdekelne miért mondod, hogy csak a neve az. és miért jobb a másik. így megnézve a 3 év gari az 1 évvel szemben elég nyomos érv

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14007) Acef válasza junior11 (#14005) üzenetére


Acef
addikt

junior11
Mert nem ők gyártják, csak veszik a sárgáktól.
Jobb az Electrolux EMS21400.

TRob1
A Gorenje csak 2 év gart ad a mikróra.

[ Szerkesztve ]

(#14008) Misi1980 válasza Acef (#14003) üzenetére


Misi1980
senior tag

Csak a garancia miatt vennéd a Whirlpoolt vagy mert jobb mint az Ariston?Ha az Aristonhoz veszek még +2 év garanciát a meglévő 2 mellé akkor is 15.000ft olcsóbb mint a Whirlpool.

(#14009) TRob1 válasza Acef (#14007) üzenetére


TRob1
veterán

Igaz, bocs, tényleg 2év a kisgépekre. Nagyokra ad 3at. EDigital oldalán valszeg el van írva.

¤ R'n'R ¤

(#14010) mzso


mzso
veterán

Engem olaj nélküli hasábburgonya készítéshez érdekelne olyan készülék ami jó és nem marha drága.

A Philips Airfryer-je és a Tefal Actifry-ja ugye drága, az utóbbi az értékelések alapján ócska is.

Még láttam pár Sencor-t a főzőedények között aminél említenek hasábburgonyát:
https://elektromos-fozoedeny.arukereso.hu/?st=has%C3%A1b&orderby=1 És ezzel ki is fújt

Bár ez utibbak felől van némi kétségem, hogy alkalmasak ennek a készítésére.

Évekkel ezelőtt volt valami tvshopos reklám ilyesmiről amit "meglepő" módon agyon dicsértek. :) De akkor elfelejtettem utánanézi, hogy milyen készülék is az valójában.

[ Szerkesztve ]

(#14011) cekkk válasza mzso (#14010) üzenetére


cekkk
veterán

(#14012) Dave™ válasza zsiz (#13996) üzenetére


Dave™
nagyúr

:F Amit linkeltem 17-18e.

szerk: látom drágább lett, családban még 18-ért vettünk egyet. De 20-ért van az emagnál most is, ingyenes szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#14013) zsiz válasza Dave™ (#14012) üzenetére


zsiz
őstag

emagról nem rendelek, sok rosszat hallani felőlük :) itt a fórumon is többen megosztották már negatív tapasztalatukat.

(#14009) TRob1: garanciára rákérdezek az edigitalnál, az a biztos. de még a két év is pont 2x annyi, mint az 1 év :)

köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14014) mzso válasza cekkk (#14011) üzenetére


mzso
veterán

Azokat említettem. De igen drágák és silány minőségűek.

(#14015) Real_Necro válasza mcwolf79 (#13999) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekünk 1376 van, ez ugye halkabb meg inverter motoros.

A 1266-ost választanám, ha számít a Woolmark Blue minősítés, azaz kézi mosást is indíthatsz rajta. Szerintem hasznos funkció. Ezen kívül a Time Management jó dolog még... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14016) cekkk válasza mzso (#14014) üzenetére


cekkk
veterán

Tényleg. Bocsi, figyelmetlen voltam. :R

Ismerősnek pedig tefal van és teljesen meg van vele elégedve pedig elég kritikus.

(#14017) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Még mindig porszívót keresek, nagyon nem vagyok képben a témában.
Egy panellakás két szobájának takarításához (parkettásak) használnám hetente-kéthetente.
Max. 25k-ig mennék el.

Philips FC8520/09 21k-ért mennyire tűnik jó vételnek?

(#14018) mzso válasza Apollo17hu (#14017) üzenetére


mzso
veterán

Én nem szopnék porzsákossal manapság.

(#14019) zoltan6 válasza mzso (#14018) üzenetére


zoltan6
őstag

én meg semmi pénzért nem vennék porzsák nélkülit,nem egy ismerősöm szenved velük az állandó tartály öntögetéssel,szárítgatással,szűrő takarítással,cserével.azonkívül a teljesítményük is gyatra.
Ha porszívó akkor csakis porzsákos textilporzsákkal,havonta egyszer kiürítem a kukánál a zsákot azt le van a gond vele.

(#14020) Apollo17hu válasza mzso (#14018) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Néhány hete, amikor először vetettem fel a témát, kikötöttem, hogy a porzsákos nem játszik.
Viszont meggyőztek, hogy a nem porzsákos tisztítása is legalább annyira bosszantó lehet.
Teljesen tanácstalan vagyok még ebben a kérdésben is.

(#14021) Csabroncka válasza zoltan6 (#14019) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gondolom csak én értelmezem rosszul, de a textil porzsákot kidobod, és újat teszel bele, nem kitakarítod!

"in medias res"

(#14022) Real_Necro válasza Apollo17hu (#14017) üzenetére


Real_Necro
veterán

Panellakáshoz most vettem Electrolux Jetmaxx All Floor-t Media Marktban 28k 1 év garival. Persze ez kicsit fölötte van az általad tervezettnek, de adnak hozzá parketta szívó fejet is.

Ja nekem ez előtt Samsung, az előtt meg Electrolux tartályos volt. Többet nem veszek tartályost, sehol nincs a szívó ereje a porzsákoshoz képest. Inkább egy jó S-Bag-est amibe nem egy horror a papír porzsák.

Ruhazsák csak ott jó, ahol ki tudsz menni szabadba mikor kiüríted, aztán kiviszed a porszívót is és az első indítást ott ejted meg, majd folytatod bent a porszívózást. Panelba szerintem egy átok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14023) Csabroncka válasza Real_Necro (#14022) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

2-300 forintra jön ki egy háromrétegű menalux zsák, ki az aki ezeréves textilzsákot ürít a mai világban?

"in medias res"

(#14024) pjen válasza zoltan6 (#14019) üzenetére


pjen
félisten

Az én samu vizes porszívomon egy évben egyszer kell kimosni a hepa szűrőt,pedig nem koszos,de ajánlott.Használat után kiöntöd a wc be a tartályt,kiöblíted,akár rögtön tehetsz bele friss vizet és használatra kész.

(#14025) mzso válasza Apollo17hu (#14020) üzenetére


mzso
veterán

Hát ha nem vizes csak ciklonos akkor szerintem nem annyira gáz. Amellett, hogy megmarad a teljesítménye és nem tömődik el.

Ráadásul a porzsák is pénzbe kerül. Amilyen árak vannak ilyen 25 ezres porszívó ára simán többszöröződik az élettartam végére.

Max HEPA szűrőnek kéne lennie ilyenekben. Én azt ki is dobnám belőle, hasznod nem lesz belőle. Én allergiás vagyok a porra, de a porszívózás a legkevesebb gondom.

Szerk.
Ja igen, a teljesítményre figyelni kell.
Én ilyesmi tartományban keresgetnék: https://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/f:porzsak-nelkuli,motorteljesitmeny=1600-3000,ar=0-30000/?orderby=1

Mondjuk az a 2100W-os Electrolux egész jól értékelt.

[ Szerkesztve ]

(#14026) mzso válasza zoltan6 (#14019) üzenetére


mzso
veterán

Nagy agónia lehet néha kiönteni a vizet... A szűrőt meg ki lehet dobni.

Teljesítményre meg figyelni kell. Minimum 1600, de inkább 1800-2000W legyen.

(#14027) Csabroncka válasza mzso (#14026) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Soha nem a felvett teljesítmény a lényeg! A szivó teljestményt kell nézni!

Az a jó porszívó ami legalább 300W ez alatt, kuka az összes (bármekkora a felvett teljesítmény)

Nálam a samsung ECO-ja 1600W-al 380W-ot produkál 70 dB-es zajszint mellett.

Hogyan válasszunk miután eldöntöttük a típust:
1. szívóteljesítmény
2. felvett teljesítmény
3. ár
4. zajszint
5. kiegészítők

közben megtaláltam ezt a kis szösszenetet!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#14028) mzso válasza Csabroncka (#14027) üzenetére


mzso
veterán

Dede.
A szívó teljesítmény lényegtelen mert azt hazudnak amit csak akarnak, és hazudnak is rendesen.
A felvett teljesítménynél nem tudnak akármit összehazudni. Minél erősebbet kell venni a kereten belül.

Viszont a felvett teljesítménnyel nagyjából arányos a szívó teljesítmény azonos technológia esetén. És as is lehet tudni, hogy egy ciklonos/vizes jobban fog szívni mint egy zsákos.

(#14029) Csabroncka válasza mzso (#14028) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem osztom a véleményed, röviden.

"in medias res"

(#14030) Real_Necro válasza mzso (#14025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ciklonos volt anno az electroluxom (progress). 2-3 évig semmi gondja nem volt, majd évente vehettem hozzá a 4-5ezer Ft-os Hepa papírszűrőt, ami a tartály közepén helyezkedett el. Közben a bekapcsoló gombja is tönkre ment meg a flexi csövet is többször javítanom kellett, így megváltam tőle. Lett helyette a Samsung. A tartályban már nem volt papírszűrő, csak a tartály alatt egy szivacs, az alatt meg egy műanyag rácsos szűrő, valamint a kimeneten egy Hepa. Nos ez porosodott mindenhol, majd melegedett a motor, tönkre ment a kábelvisszacsévélő, egyre gyakrabban kellett mosni a szivacsot, valamint a hátsó hepa is beadta az unalmast. Mindezt 2 év után...

Most vettem egy porzsákost, 4 porzsák kb 1 évig kitart. 2500Ft-ért... Cserébe maximális mindig a szívóerő...

Szerintem olyan porszívó nincs amire nem kell költeni. Kérdés mennyit vesződsz közben vele...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14031) Acef válasza Misi1980 (#14008) üzenetére


Acef
addikt

Programok, dob, + ezen 2+2 év gyári gar van, ha regeled a Whirlpool-nál (csak ha a HU Whirlpool hozta forgalomba)

(#14032) Blaise válasza Blaise (#13355) üzenetére


Blaise
veterán

Visszatérve a korábbi sütő kérdéshez :DDD

Most lett aktuális a dolog, úgy néz ki, hogy mégse gáz lesz, hanem elektormos sütő+főzőlap.

Kinéztem egy szettet, mi a véleményetek?

Electrolux EZB3400AOX + EHF6240XXK sütő és főzőlap szett
[link]

Ha esetleg ebben a kategóriában van egy best buy, akkor az is jó, de 2-300 ezret nem akarnék rá költeni :R

(#14033) Acef válasza Blaise (#14032) üzenetére


Acef
addikt

Alapgépek, de 110-ért rendben van.
A garanciát gondold meg, a főzőlapét növelném.

(#14034) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Látom, nincs egyetértés porszívós témában. Szerintem az lesz, hogy veszek egyet 20k körül, használom 1-2 évig, aztán ha elhasználódott, több tapasztalattal konkrétabb elképzelésem lesz. Még kb. 1 hónapig nézelődöm, hátha lesz vmi nagyobb akció.

(#14035) mzso válasza Blaise (#14032) üzenetére


mzso
veterán

Nálunk egy régebbi szabadon álló tűzhely van indukciós főzőlappal, nem vennék másmilyent semmiképp.
Igen nagy teljesítményű és az edény melegszik és nem minden más, mint ezeknél a pirosan világító főzőlapoknál.
Hatékonyabb is meg biztonságosabb is, praktikusabb is.

(#14036) Real_Necro válasza mzso (#14028) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Viszont a felvett teljesítménnyel nagyjából arányos a szívó teljesítmény azonos technológia esetén."

Ez abszolút nem így van, ugyanis a szívó teljesítmény nagyban függhet pl a szívófej kialakításától is (keskenyebb, szélesebb), azaz szériánként nagyon is eltérő lehet, hiába azonos a felvett teljesítmény.

"És as is lehet tudni, hogy egy ciklonos/vizes jobban fog szívni mint egy zsákos"

Nézz már meg egy teljesítmény besorolást, hol kezdődik árban pl egy A osztályú szívó erős porzsákosban és tartályosban?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14037) pjen válasza Real_Necro (#14036) üzenetére


pjen
félisten

Lehet hogy egy vizes kevésbé szív,bár kipróbáltam ugyanúgy felveszi a szőnyeget mint a zsákos.Avíz tartály tiszta kosz mögötte a hepa viszont szinte pormentes.A samu vizese nemvéletlen kapott anti allergén minősítést.Hátul nem fúj semmi port.Nekem bejött,azóta tisztábbnak érzem a lakást és semmivel nem több strapa kitakarítani mint a zsákost.Ez csak egy vélemény.

(#14038) Real_Necro válasza pjen (#14037) üzenetére


Real_Necro
veterán

A vizest nem ismerem annyira, abból csak iparival volt dolgom. A tartályosra értettem. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14039) Melack


Melack
veterán

Van vkinek tapasztalata Hotpoint HUE61KS indukciós duplasütős tűzhelyjel? Maga a duplasütős rész érdekelne, hogy van e bármilyen előnye a gyakorlati használat során?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14040) pjen válasza Real_Necro (#14038) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj hogy egy jó vizes és egy jó zsákos nem egy árkategória.

(#14041) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, meghalt a mosógépem. a szerelő se tud mit kezdeni vele, úgy 150k-ig max, de inkább 100 környékén keresem a legjobb vételt (9 kilósat). (nyilván ha 50-ért lehet kapni a legjobbat, akkor nincs gondom azzal, hogy kevesebbet fizetek). szóval mit ajánlotok? köszi (elég sürgős lenne)

[ Szerkesztve ]

(#14042) SLYM válasza SLYM (#14041) üzenetére


SLYM
veterán

így most gyorsan ezt néztem, oké, hogy csak 7 kiló, de végülis ez is jó [link]

(#14043) Acef válasza SLYM (#14042) üzenetére


Acef
addikt

9kg-t is írtál. Amennyiben tényleg nagy térfogat kell, akkor ne a 7340-et vedd, mert ez a 7kg-s gépek között is a kissebb.
Nagy térfogat 160-170k körüli LG, Whirlpool, Samsung, 180-200k Bosch-Siemens

Saját kategóriájában a 7340 is jó, de itt a Gor. W7523 is O.K.

[ Szerkesztve ]

(#14044) SLYM válasza Acef (#14043) üzenetére


SLYM
veterán

köszi

(#14045) mzso


mzso
veterán

Tud valaki valami jó és olcsó pároló edényt, fazekat, vagy valamit. Elég nagy árak vannak ahhoz képest, hogy csak szerencsétlen vízforralás az egész némi lyukacsos edénnyel.

Kár hogy nincs önmagában egy olyasmi műanyag hármas készlet sima fazékhoz méretezve ami a párolókészülékekhez jár. Az legalább gazdaságos lehetne.

(#14046) zsiz


zsiz
őstag

lehet, hogy a 20 literes mikró kicsi lenne.. 23 literest viszont csak egy darabot találtam (számomra) elfogadható árban. mégpedig ezt: [link]

esetleg vélemény, tapasztalat van itt valakinek vele kapcsolatban?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14047) Acef válasza zsiz (#14046) üzenetére


Acef
addikt

Szép és jó az általad linkelt samu.
"Kerámiás" beltér, TDS, ...

Esetleg ez, ha a + méret/ár számít [link]

Nekem valamiért jobbnak, igényesebbnek tűnik a linkelt samu, de az ELX-et is megvenném. Nézd meg őket élőben.

[ Szerkesztve ]

(#14048) zsiz válasza Acef (#14047) üzenetére


zsiz
őstag

az a baj, hogy az egyetlen "közeli" MediaMarkt is 30km-re van (jó, nem olyan sok az, csak ha potyára megyek..) és a weboldaluk szerint pont egyikből sincs készleten nekik..

az elux jobban néz ki, meg a samsungokról olvastam hogy sötét az ajtajuk és nem lehet rendesen belelátni működés közben. na meg a 28 liter már elég tisztességes :)

a samunak ha jól nézem van egy nagy fül az ajtón, olyat nem szeretnék. jobb ha gombra nyílik. viszont 2 év gari jár mellé, míg a másikra 1 év, ami elég karcsú (már szinte mindenre minimum 2-3 évet adnak. nemrég a monitoromra is rácsodálkoztam, hogy még mindig van rá másfél év :) ). egyszerűbb lenne, ha mondjuk 2-3x ennyi lenne rá a keret, de sajnos az nem megy most.

nagy valószínűséggel látatlanban kell majd választanom valamit.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14049) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!

Tönkrement szüleim porszívója. És szeretnék nekik venni egy másikat, lehetőleg porzsák nélküli verziót!
Ezeket néztem:
ORION OVC-1000
HAUS HM 2054
Hyundai VC012
Valamelyik ezekből jó vétel lehet?
A keret az 15 ezer környéke, többet nem tudok most rá szánni.

(#14050) Csabroncka válasza FullGas (#14049) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Meg kellene próbálni porzsákosat találni, mert ebben a kategóriában a szűrés és a takarítás egy horror!

Talán ez, kényelmes, pici. 2 év gari, ingyenes szállítás.

A porvisszabocsátása 'F', de a linkelteknél lényegesen jobb, főleg hosszabb távon!

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.