Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Izland`


Izland`
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szifonoknál és csonkok leírásánál a visszaáramlás-gátló az bűzelzáróként is funkcionál?

A fürdőszobából kiviszem egy hátsó helyiségbe a mosógépet és a számítógépet, a szennyvízelvezetés most lesz hozzá kiépítve.
Falon kívüli mosógép (és szárítógép) szifonban gondolkodom, mivel a két gép egymás mellé lesz téve, majdnem faltól falig érnek így, és egy bútorlap lesz fölöttük, tehát nem fog látszani semmi a szifonból.

Ez a termék [link] szerintetek megfelelő lenne hozzá, bűzelzárás szempontjából is? Ha nem, akkor tudnátok olyan falon kívüli dupla szifont linkelni, ami bűzelzáróval rendelkezik? :R

(#83002) arcsin válasza SyMbioTe (#82993) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha van ismerős vagy szabadidő, akkor érdemes lehet átmenni Ausztriába. Most 370 eur a heavy duty gép.

#83001Izland`:
Itt sok ügyes férfi szokott válaszolni :)

[ Szerkesztve ]

(#83003) pjen válasza Izland` (#83001) üzenetére


pjen
félisten

Megfelel, már csak azért is, mert a csőben mindig marad víz. Nem jön át rajta a szag.

(#83004) koxx válasza nrg.960 (#82995) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én inkább indukciós lapból vennék olcsóbbat és az elvett pénzt hozzátenném a sütőhöz.

(#83005) SyMbioTe válasza Beni2360 (#82994) üzenetére

#82999 soldi3r
Köszi mindkettőtöknek, nem tragédia ha csak ilyen 0,5-0,7 kg liszttel boldogul, sejtettem, hogy a keret azért korlátozó tényező lesz.

#83002 arcsin
Köszi neked is, ezt a tippet már mástól is megkaptam, elgondolkodtatott, nincs olyan messze Parndorf tőlünk. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#83006) Zeki


Zeki
nagyúr

Bosch Serie 8 BGS7RCL/02 porzsák nélküli porszívó:

otthagyod.

Egy éves, már szaga van a motornak amire 10 év a garancia, és minden ürítés egy átok. Száll a por mindenfele, plusz kézzel kell letépkedni a szűrőre körberagadt port, plusz ha tekered a telerőjét, hogy a szűrő önmagát tisztítsa belülről, akkor alul kezd el lelógni a porlián és tépkedheted azt is lefele.
Olyan higiénikus az egész, hogy a fején kéne szétverni annak, aki kitalálta.

(#83007) nrg.960 válasza koxx (#83004) üzenetére


nrg.960
tag

Tudatlanként kérdezem ennek mi az oka? Érdemesebb megvenni egy olcsóbb 100-hoz közelebb lévő indukciós főzőlapot? Vagy hamar tönkremennek aztán nem fáj annyira a csere sem?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#83008) koxx válasza nrg.960 (#83007) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

200k-s indukciós sztem overkill. Ott nem érzek akkora difiket tudásban mint egy sütőnél.
Nekünk ez a Neff van [link] (mondjuk jól megdrágult időközben, mi még 100k-ért vettük)

De nem gondolnám, hogy ez a 120 ezres Bosch indukciós lap olyan rossz lenne [link]

Sütő esetén azt kell figyelembe venni milyen funkciókra van szükséged, 1-1 extrát igen drágán tudnak mérni, aztán lehet nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#83009) nrg.960 válasza koxx (#83008) üzenetére


nrg.960
tag

Értem! :R
Egyáltalán azt sem tudom, hogy elég-e a 4,6kW. Electrolux-okat olyan 120-130 körül látok 7,2-7,3kW-val. Vagy van-e értelme ezt figyelembe venni.
(Eddig gázt használt az asszonypajtás)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#83010) koxx válasza nrg.960 (#83009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4,6kW is elég komoly ám :) hát nem tudom egyszerre hány zónát akarsz használni ill mit bír a hálózatotok, 7,2-höz már komoly cucc kell, hogy elbírja. Nálunk max 2 zóna megy egyszerre, de az is ritkán és nem maxon.

(#83011) nrg.960 válasza koxx (#83010) üzenetére


nrg.960
tag

Egyszerre 1, ritkábban 2. Akkor elég a 4,6kW, na akkor már ezt is tudom.

Köszi :R

Nem vagyok a szavak embere..

(#83012) Napfénysüti válasza SyMbioTe (#83005) üzenetére

Múltkor feleségem megküldte az ETA gépet 1,8 kg kenyértésztával, vitte rendesen. Mindjuk mindtam neki hogy azért ilyen dupla adagokat ne nagyon csináljon. :D

Més que un club!

(#83013) GrandS válasza Sinesol (#82967) üzenetére


GrandS
senior tag

Köszönöm!!!

(#83014) Lomha 8V válasza hódmaci (#82983) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm!

(#83015) nrg.960


nrg.960
tag

Mosó és szárítógépből érdemes kombináltat venni?
A mosóhelyiség szűkében leszünk, 70cm széles és kb 80cm hosszú a helyiség, gondolkodtam egymásra tenni 2 különálló gépet, de az ajtó magassága miatt nem valószínű, hogy el fog férni, mert a padló meg lett emelve, a csövezés miatt abban a helyiségben.

Nem vagyok a szavak embere..

(#83016) Met válasza nrg.960 (#83015) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#83017) nrg.960 válasza Met (#83016) üzenetére


nrg.960
tag

Köszi :R

Nem vagyok a szavak embere..

(#83018) cOxeR


cOxeR
Ármester

Látom van topikjai, megyek oda, köszi!
Sziasztok!
Kezdi megadni magát a nespressos kávéfőzőm, vett valaki mostanában olyan készüléket, amivel elégedett?
Ez egy 15 éves Delonghi Citiz alap kávéfőző (egyszer volt kicserélve a főzőegység, de ahogy nézem most kb annyi mint egy új gép, vagy nem sokkal kevesebb), de leginkább az a bajom, hogy kóstoltam csillivilli mindentudó készülékből kávét és azokhoz mérten ez a régi sokkal jobb kávét főzött.
Erős, fekete, rövid kávé. - leginkább jobb lenne nem kapszulás irányba menni, de ahhoz nincs időm, állandóan mérni, meg ami macerával jár...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#83019) Aaron14 válasza Digitalpimp (#82956) üzenetére


Aaron14
őstag

Én vagyok, akinek a porszívójának szétment a teleszkópos csöve.

Ebben az esetben csak úgy orvosolható, hogy egy teljesen új teleszkópos csövet vásárol az ember? Hivatalos alkatrésznek elég húzós az ára.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#83020) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Valami ilyen készüléket szeretnék venni,ami ezeket tudja kb.
annyi lenne az elvárás,hogy ne okozzon csalódást.
[link]
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#83021) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok! Beépithető mikróhullámút tudtok, aminek elegendő lenne 43 cm mélység? Talán már járt igy valaki s van tapasztalata. 43 cm a falam s a túloldalon egy kamra van, ahol télen minusz fok is van, baj lehet ha kilógna a háta és érné a fagy? Köszi.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#83022) Snoop27 válasza nrg.960 (#83015) üzenetére


Snoop27
őstag

Nekünk egyben van, s bár LG de nem igazán jó száritásra, mindenképp a külön gépre szavaznék. :K

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#83023) P00By válasza arcsin (#83002) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszi! A mostani konyhában nem férnek el ilyesmi dolgok, de ahova megyünk ott háromszor ekkora és eleve akartunk ilyet. Nem lesz heti többször használva, reméljük jó lesz :B

(#83024) Gabor777


Gabor777
aktív tag

Sziasztok,

Offba rakom, mert nem tudom ide való-e..nem találtam hozzá tartozó topikot. :)
Villanybojlert keresünk, de nem tudtuk eldönteni még, hogy mit vegyünk. Jó helyen járok?

(#83025) BB9000 válasza Aaron14 (#83019) üzenetére


BB9000
senior tag

Megveheted azt a pótcsövet olcsóbban is. Pl itt: Aliexpress

[ Szerkesztve ]

(#83026) arcsin válasza P00By (#83023) üzenetére


arcsin
senior tag

Igazan nincs mit. Anno a pixel 4a-nál kértünk hiv. állasfoglalast es amit a kinti mediaban veszel azt a hazai mediaban is tudod gariztatni.

(#83027) Reynaldo válasza BB9000 (#83025) üzenetére


Reynaldo
kezdő

35mm-es kúpos rögzítésű teleszkópos porszívócső itthon is kapható bármelyik porzsákos üzletben, pl. itt.
De, a linkjén reteszes rögzítésű cső van, és kérdés, hogy jó lesz-e helyette a kúpos. Ha te már próbáltad, akkor oké.

(#83028) Reynaldo válasza Aaron14 (#83019) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Ha mégse lenne jó a kúpos, akkor meg van pl a porzsák mesternél reteszes, ami elvileg jó lehet.

(#83029) BBéci válasza koxx (#83008) üzenetére


BBéci
titán

Hetekig okosodtam a netről indukciós lap ügyben és arra jutottam, hogy bizony megéri megvenni a 300000 forintos Boscht. Ma sütöttem csirkemellet és melegítettem tortillát, utána zsíroldóval befújtam és ragyogó tisztára törölgettem. Utóbbit olyan szeretettel és elégedettséggel, amit egy ilyen csúcs közeli eszköz megérdemel.
A 7400 W nem jelenti azt, hogy egyszerre ki kell használni. De amelyik maximumban feleennyit tud, az akkor is karcsú, amikor csak egyetlen zóna működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83030) arcsin válasza BBéci (#83029) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha már tisztitás, én a cif konyhaival szoktam tisztitani + frosch-os ablaktisztitoval. Mintha új lenne :)

(#83031) koxx válasza BBéci (#83029) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dehogy éri meg. Mivel tud többet mint egy 200 ezres Neff?
Ezt most úgy írod mintha a 120 ezres Eluxot ne lehetne letakarítani 3 mozdulattal.

[ Szerkesztve ]

(#83032) Sinesol válasza koxx (#83031) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk összekapcsolhatóak a zónák, pontosabb a szabályzás, nyilvánvalóan többet tudhat egy 300k-s Bosch lap, mint egy teljesen belépő Neff. Az olcsóbb is megfelelő lehet, de akinek több tudás kell, annak megérheti.

(#83033) koxx válasza Sinesol (#83032) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vagy tele van olyan funkciokkal amikre az emberek 0.5%-nak van szuksege.

(#83034) BBéci válasza koxx (#83031) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom, hogy mit tud egy 200000 forintos NEFF, mivel olyat nem használtam.
Néztem egy-egy 170000 és 190000 forintost, nem tudják azokat, amikre szükségünk van. Ráadásul széles fémkeretük miatt szóba sem jöhetnek. Ami már rendelkezik azokkal az extrákkal, mint a miénk, az ugyanannyiba, vagy valamivel többe kerül és szintén (szerintem) csúnya a kerete. [link]
A tisztítást csakis azért említettem, mert nagyon szeretjük ezt a főzőlapot és ezt kvázi éreztetjük vele használat közben és utána is. 8 hónapja van meg, de még mindig pár naponta mindja valamelyikünk: de jó, hogy ezt vettük! Ugyanis több hétig vacilláltunk, túrtam a netet, nézegettem az Electroluxokat is, de azok közül is legalább 200000 Ft volt az, amit már szívesen megvettem volna. A Boscht (PXX675DC1E [link] ) a listaár kétharmadáért (Bosch szervizes által beüzemelve) sikerült megszerezni, annyiért kihagyhatatlan volt. Ma, ismerve, kitapasztalva a tudását, simán megvenném listaáron is.
Rendszeresen használjuk a funkcióit: zóna kiterjesztés (Flexinduction) 2 db 24x38 centisre, fix hőfokok (Perfect Fry) valamelyikét (120; 140; 160; 180; 220 Celsius), háromféle időzítőt és még egyebeket.
Visszakérdezhetnék, mennyivel tud többet a Dysonod, mint a feleannyiba kerülő Xiaomi és társai. De nem kérdezem, mert elfogadom, hogy az a legjobb.
Vagy mondhatnám, hogy V15+-ra az emberek 0,5%-ának van szülsége, overkill az ára.

Ha a Gorenje sütőnk tönkremegy, NEFF lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83035) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#83020) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Rosszul tettem fel a kérdést,hogy nem kaptam választ?
Milyen UV porszívót érdemes venni,ami jól működik?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#83036) soldi3r válasza Sinesol (#83032) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem ezek nem szabalyozva, hanem vezerelve vannak a tekercsen atfolyo arammal. Abban akkora kulonbseg azert nem lehet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#83037) koxx válasza Kezdő vagyok (#83035) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elkepzelheto, hogy az ide tevedo embereknek nincs ezekkel tapasztalatuk. Elegge teleshopos gagyinak nez ki a linkelt akarmi. UV-s ciklonporszivo, hat nemtom :))alin sztem $10-ert megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#83038) Elemental válasza gergo5991 (#82985) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, nagyjából a ruháink fele összemegy a szárítógépben. Budmil pólók összemennek, két számmal nagyobbat veszek. Decathlonos cuccok nem. Régi Nike cuccok nem.

(#83039) BBéci válasza Elemental (#83038) üzenetére


BBéci
titán

Hány fokon történik a szárítás?
A pamutpólókat maximum 40 fokon szabad mosni, ebből számomra az következik, hogy a szárítás sem lehet melegebb.
1997-ben vásárolt Zanussi Turbodry mosó-szárítógépünkkkel csak törölközőket, konyharuhákat és ágyneműt szárítottunk még a múlt évezredben, azóta csak mosunk vele.
Ha lesz új gép, abban sem fogok mindent szárítani, csakis olyanokat, ami tutira nem mennek össze, vagy nem kár értük.
A Budmil termékek nem olcsók, hülyét kapnék, ha összemenne. Nem tartom jó megoldásnak a nagyobb méret vásárlását, inkább a teregetést választanám. Az, hogy összemegy, csak egy jelenség, ám ami nem annyira feltűnő, az a szálakban, rostokban okozott károsodás. A tapintása is más egy összement textiliának.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83040) Dorian válasza BBéci (#83039) üzenetére


Dorian
félisten

Tényleg, mi van, ha a max 30 fokon mosható pólót valaki a 38 fokos kánikulában hordja? ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83041) pjen válasza Dorian (#83040) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem semmi. Nekem csak pamut polóim vannak és mindíg 60 fokon mossuk. Pamut progin szárítjuk.

(#83042) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Gyümölcs turmixok, smoothiek és elsősorban gyömbér shot-ot elkészítéséhez keresek gépet.
Eddig 2 jelöltem van:
[link] és [link]
Az én meglátásom: a Tefal csak egy picivel nagyobb méretben, ellenben sokoldalúbb. Szerintem praktikusabb lenne. A Nutribullet viszont dizájnos :DDD
Ti melyiket vennétek?

[ Szerkesztve ]

(#83043) arcsin válasza Laczik (#83042) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi ezt vettük szintén gyömbérre (át kell szürni utána). Sok másra is hasznos. Krémleves turmixoláshoz, mogyorohoz,diohoz. Amúgy ha minden igaz valamelyik philipsből lett gyártva.

(#83044) Laczik


Laczik
tag

Ez is egy jó készüléknek tűnik.
Csak hazafelé menet változott a véleményem:
az Intersparban 20.000-ra van leakciózva a Nutribullet 900 Pro
Megéri a Tefal majdnem dupla áron?
Amugy szerintem turmixgép-vásárláson még nem agyalt ennyit senki mint én ma :W

(#83045) Elemental válasza BBéci (#83039) üzenetére


Elemental
addikt

Hőfokot nem tudok. Szinte mindent a mixed xl programon szárítunk.

(#83046) BBéci válasza Dorian (#83040) üzenetére


BBéci
titán

Ezen már elgondolkoztam, pontosabban azon, hogy olyankor miért nem megy össze.
A 36,8 fokos testhőmérsklettől is összemehetne.
Alighanem a szárítás kezdetekor benne lévő víztartalom a kulcs. No meg az 50-60 literes zárt tér.

#83045Elemental
Szerintem az a legdurvább, legkevésébé kíméletes program.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83047) vilga


vilga
tag

Sziasztok.
Kenyérdagasztásban kilehelte lelkét a sencor robotgépünk bolygóműve.
Tapasztalatok szerint milyet ajánlanátok 600-800 gr kenyérliszthez?
Mindenképp egy erősebb és fémszerkezetűre gondolok kapásból, 100k körüli összegből.
köszönöm előre is

(#83048) pjen válasza Elemental (#83045) üzenetére


pjen
félisten

Én a pamutot és a vékonyabb finomabb ruhákat a cotton vagy a cotton evo progin száritom. Szinte minden mást a Denim progin.

(#83049) BB9000 válasza vilga (#83047) üzenetére


BB9000
senior tag

ETA 0028 90030 Gratus Original-ra nézz rá.
Jó még a Kenwood KVL 85.004 is, de az egy kicsit drágább.

(#83050) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Honnan tudom, hogy a mosógép lengéscsillapítók rosszak e? Leszedtem a gép hátsó borítását, a dobot egy ujjal tudom mozgatni fel - le, a lengéscsillapítók nagyon könnyen járnak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.