Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Gömbike válasza Ery (#53999) üzenetére


Gömbike
senior tag

Persze az alapvető dolgokat nem írtad:

-Csak melegítésre használnád?
-Mennyi főt szolgálna ki?
-Milyen elvárások vannak?
-Mi a rászánt keret?

Ezek nélküli nem igazán lehet válaszolni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54002) Ery válasza Gömbike (#54001) üzenetére


Ery
tag

Szia,

igazából általánosságban érdeklődtem csak a márkák után. Egyedül használnám, kizárólag melegítés, minőségérzet, lehetőleg karos és ne gombos nyitás. Ár max. 65.000 ft.

Köszi!

(#54003) polonic válasza Ery (#54002) üzenetére


polonic
félisten

Ebben az árkategóriában ránéznék a Panasonic inverteres mikrókra.

(#54004) Dluinet válasza Ery (#54002) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Panasonic inverterest nézz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54005) Ery válasza polonic (#54003) üzenetére


Ery
tag

Köszi az infókat. Milyen előnyökkel jár az inverteres Pana?
Amit ennyiért találtam sajnos gombos nyitás, de talán meg tudnék barátkozni vele.

Köszi!

(#54006) Gömbike válasza Ery (#54005) üzenetére


Gömbike
senior tag

Folyamatos a melegítés, nem kapcsolgat.

Előnye az egyenletes hőkiváltás.

A legprofibb megoldás, csak sajnos más gyártók nem vették át.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54007) Paul64 válasza Ery (#54002) üzenetére


Paul64
tag

Ezt több mint egy éve használjuk, [link] egy hibája van, a kerámia bevonat miatt nagyon sötét van benne. Viszont nem 65, csak 29.

(#54008) d@minator válasza NORBl (#53990) üzenetére


d@minator
addikt

Abba a mosógépbe belefér egy kétszemélyes paplan is. De a nagyobb dob centrizéskor zajosabb ezt vedd figyelembe. Az általad kinézett Electrolux előnye, hogy több lépésben csökkentheted a program hosszát a többi gép ilyet nem tud (csak AEG de az sem ennyi fokozatban). Ha utóbbi nem szempont LG, Bosch, AEG, Gorenje
Egyébként ott van a EW6F421B ami a 10Kg-os változat. Szerintem csak szoftveres a különbség e között és a 9kg-os között.

(#54009) bogdanypeter


bogdanypeter
tag

Sziasztok [ezt] a mosogatógépet be lehet szerelni ikea metod vázas konyhabútorba?

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#54010) Dluinet válasza Ery (#54005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1perc 50 másodperc alatt kész a pattogatott kukorica.
Ha olyan dolgot kell melegíteni, ami más mikróban szétfröccsen, akkor csak leveszem a teljesítményt és nincs fröccsenés.

Nagyobb térfogatú mikróhoz logaritmikusan növekvő teljesítmény kell.
Ne vegyél feleslegesen nagy mikrót. Max 19-21 liternek elégnek kell lennie.
Ezért szoktak "nagyon jók" lenni az olcsó mini mikrók (16liter körüliek) 600W teljesítménnyel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54011) Zeki válasza Gömbike (#54000) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor mi kifogtunk egy hangos Samsung mikrót, amin rezeg a kasztni.:(

(#54012) Gömbike válasza Zeki (#54011) üzenetére


Gömbike
senior tag

Téged valahogy megtalálnak a háztartási gépek :((( . A Panasonic mosógéped is viszonylag gyorsan feladta, a Beko is csúnyán elbánt a mosnivalóval, úgy emlékszem az AEG-gel is történt valami....

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54013) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! whirlpool wbe3411 hutohoz keresek alktraszeket, hol erdemes nezni? azaz a fagyasztobol hianyzik az egyik fiok...

(#54014) huan


huan
őstag

Sziasztok!

Elöltöltős mosógépet és szárítógépet szeretnék vásárolni. Tudnátok márkát ajánlani, ami közül érdemes és ajánlott választani, ami:
- a garanciaidők közül az egyik legtöbb év garanciát adja
- energiatakarékosak
- ha lehet egyforma márkájú

Előre is köszönöm!

(#54015) pjen válasza bazsimano (#54013) üzenetére


pjen
félisten

Orczy alkatrész árúház.

(#54016) Degeczi válasza Dluinet (#54010) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg, pattogatott kukoricával kapcsolatban érdekes, h az előző lakó hagyott rám egy Lidis mikrót, ami normál melegítésekre teljesen jól bevált - de kukoricát pattogtatni nagyon nem: vagy rengeteg kipattogzatlan golyó maradt benne, vagy megégtek, ha tovább hagytam.

Előszedtem a jövőre negyedszázados LG (ill. még "Goldstar") mikróm, és azzal nincs semmi hasonló gond, kevés golyó marad benne, és jól hallani a folyamat végét, ahogy megszűnik a sűrű pattogás.

Pedig mind a kettő 900W-os, hasonló méretű huszonpár literes (ill. a Lidis annyival magasabb, h abban van grillező fűtőelem is), így csak arra tudok gondolni, h a Goldstar egyenletesebben teríti a mikrohullámot (eleve kettéosztva, két helyen tereli be a sütőtérbe)

[ Szerkesztve ]

(#54017) Fr3eWar válasza Gömbike (#54006) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Plusz írtózatosan hangos.
És a hűtés ami védi gondolom az elektronikát még kikapcsolás után is legalább egy egész percen keresztül búgatja a ventilátort. (akkor is ha csak 20 másodpercig melegítettél vele)
Én egy Panasonic NN-GD452WEPG inverterest vettem az előző lakásban, gyorsan melegített, de ilyen hangos mikrót még az életben nem halottam.
Árukeresős értékelésénél is majd minden második ember megjegyzi.

Részemről ezek után ezért az Pana nem ajánlott. Igaz mindezt 1 modell real-life tapasztalata alapján mondom.

Btw úgy vettem észre, hogy a panasonic nem szereti a csendes dolgokat, vettem egy Panasonic XZ ETHEREA KIT-XZ50-VKE klímát, és quiet fokozaton is hangosabb mint a kínainéptermék 5kw-os Gree klímám volt. Szóval elkezdtem egy életre kerülni a Panát.

Azóta már váltottunk egy sokszorosába kerülő forgótányér nélküli beépített kompakt sütő-mikró kombóra, na az valami eszméletlen király.

(#54018) Gömbike válasza Fr3eWar (#54017) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kompakt sütő-mikró milyen névre hallgat? Engem is érdekelne. Köszönöm!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54019) BBéci válasza Ery (#54002) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is a Panasonicok a legjobbak, de ha csak melegítésre kell, felesleges annyit kiadni, fele pénzből megoldható.

(#54017) Fr3eWar
Annak a Pana klímának 30 dB a leghalkabb üzemmódja, ezzel szemben a 3,5 kW-osra 19-et írnak, ami a létező leghalkabbak egyike. 23-nál hangosabbat nem vennék, nem értem, miért azt választottad.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54020) Fr3eWar válasza BBéci (#54019) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A hasonló teljesítményű egyéb gyártók hangosabbak papír alapján. FTXM Daikin lett volna a másik ami hasonló 5-600 ezer közötti árú, de az 34db. Egyedül a Daikin Stylish lett volna halkabb viszont az közel 1milla. A nappali + étkező-konyha kombó ami egy légtér 60m2 pedig minden klímás szerint indokolta az 5kw modellt. De az előző Gree is 5-ös volt és halkabb volt. Mindegy ha egyszer cserélek majd lehet felrakatok a helyére egy kisebb modellt. Úgyis csak napközben fog kelleni, éjszaka hatékonyan hűt klímás-légtechnika.

(#54018) Gömbike
Bosch CMG633BS1 a típusa, ezt kivezetik, és helyette a 3 LCD-s variáns jön, (ezen még csak 1LCD van középen, és két érintőgombos menü a két szélén).
Az új modell Bosch CSG656BS2 néven fut.

(#54021) Gömbike válasza Fr3eWar (#54020) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54022) BBéci válasza Fr3eWar (#54020) üzenetére


BBéci
titán

Akkora helyiségbe inkább tennék két darab 3,5 kilowattosat, amik olyan halkan tudnak működni, hogy csak 1 méternél közelebbről hallani. Ráadásul sokkal kellemesebb, ha nem egy helyről fúj ezerrel, hanem kettőből finoman.
A 19 dB suttogásnak számít, magamnak a hálószobába csakis olyat fogok felszereltetni. Sajnos ott még nincs, azt reméltem, a másik kettőből jut oda is a hűvösből, de nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54023) BB9000 válasza tobias40 (#53996) üzenetére


BB9000
senior tag

Ajánlott ágvágó: GARDENA EasyCut 680B (12003-20) Link. Max vágható ágvastagság: 42 mm, de a gyakorlatban elvágja a 60-ast is.

(#54024) BB9000 válasza Fr3eWar (#54020) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a katalógusokban megadott hangnyomás értékek alapján választasz klímát, akkor könnyen csalódás érhet. Javaslom, hogy hallgass meg egy Mitsubishi-t. Nekem is olyan van. 5KW-os. Leghalkabb üzemben tényleg csendes a beltéri. A kültéri pedig annyira jó, hogy az első évben 2 méterre tőle egyáltalán nem tudtam megállapítani, hogy be van-e kapcsolva. Azóta picit hangosodott és épphogy hallhatóvá vált a kültéri, de egyáltalán nem zavaró. Most kezdődik a harmadik szezonja. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#54025) Fr3eWar válasza BB9000 (#54024) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Garázsba nem vittük ki a fűtést a házból, oda gondoltam, hogy majd egy klímát berakatok, ha kell télen lehessen kicsit fűteni, meg reggel programozottan 1-2 órával ébredés előtt bemelegíteni. Most télen 10 fokig lement az idő a garázsban.
A jövőben lehet, hogy átrakatom oda a Panát, és megy egy másik gyártó másik terméke a nappaliba. :C
Azért az 5-ös klímákat nehéz meghallgatni, legtöbb bemutatóterembe be vannak pakolva a 2,5-3,5 modellek, és azt esetleg meg lehet hallgatni.
Na mindegy, buktam sokkal-sokkal nagyobbat is az építkezés alatt mint ezt a klímát, plusz még működik is és jól hűt, csak az én ingerküszöböm lehet túl alacsony :D
Kültéri egységben viszont nem hallottam még ilyen halkat mint ami ennek van. Kár hogy az kevésbé fontos kertesházas övezetben.

(#54026) qqzs válasza qqzs (#53998) üzenetére


qqzs
őstag

A vizszuroproblemara nincs otlet vagy szaktanacs?

Eladó: GTS450

(#54027) Zeki válasza Gömbike (#54012) üzenetére


Zeki
nagyúr

És már a harmadik Miele porszívót rontjuk el.

(#54028) Nagya21 válasza Zeki (#54027) üzenetére


Nagya21
addikt

Rajtatok van a rontómorgó......... ;]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54029) Zeki válasza Nagya21 (#54028) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha csak az lenne .. homedragon meg a 3 sárkányköjök is van.

(#54030) Nagya21 válasza Zeki (#54029) üzenetére


Nagya21
addikt

:DD :DD :DD :DDD :DDD :DDD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54031) Gömbike válasza Zeki (#54027) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ja tényleg, a Samu porszívót is megtaláltad 😪

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54032) B. Zolek válasza BB9000 (#54023) üzenetére


B. Zolek
csendes tag

link Én ezt az ágvágót választottam. Igaz mivel racsnis kétszer annyiba fáj (19k ba volt tavaly), de az asszony is vígan vagdalkozik vele😊👍

[ Szerkesztve ]

(#54033) Zeki válasza Gömbike (#54031) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt ne is emlegesd! Teljesen USZAV szabvànyos volt. Mondjuk a 2 hét után füstöt eregető Beko mosógép is.

(#54034) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Elux termék (főzőlap) hivatalos szerelő általi bekötés mennyibe fáj? Decemberben vettem a készüléket, most válik esedékessé a beüzemelés. Ha hivatalos szerelővel köttetem be akkor mostantól indul a garancia és nem a vásárlástól. Van ilyennel valakinek tapasztalata?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54035) Joezyka


Joezyka
senior tag

Sziasztok!

Nagy bevásárlás előtt vagyunk, vagyis lassan aktuálissá válik (végre).
Mindenből van már 1-1 márka ami elképzelés, a kérdésem, hogy ezek valóban jók-e, vagy van más márka ami jobb? Esetleg konkrét amolyan bestbuy típusok is vannak, azokat megköszönném.
Amikre szükségünk van:
- Keskeny elöltöltős szabadon álló mosógép (Ebből első körben AEG-t néztem, konkrét típust még nem).
- beépíthető mosogatógép. (Itt a Bosh 6-ik szérivála szemezek, vagy electrolux - itt még nincs konkrét, de valami ilyesmit gondoltam
- beépíthető sütő. (Itt Electroluxokat nézegettem, pirolitikus tisztítás ami fontos lenne)
- indukciós főzőlap. (Szintén Electroluxot néztem, az ára miatt szerintem, itt annyi a kívánalom, hogy lehessen összevonni 2 főzőlapot.
- beépíthető szagelszívó: Itt annyit tudok, hogy CATA. De ezen kívül semmit. (60cm széles, és van szellőző kivezetés).

A sütő főzőlap az egyetlen amiből azonos márkát szeretnék, a többiből ami jó.

Köszönöm előre is a segítséget.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#54036) peppe79 válasza kicsi kecske (#54034) üzenetére


peppe79
senior tag

Gázfőzőlap? Nálunk 7 évvel ezelőtt, 10 ezerért "üzemelte be" a szaki, de cserébe legalább hozott bordáscsövet is.

(#54037) kicsi kecske válasza peppe79 (#54036) üzenetére


kicsi kecske
tag

Indukciós. Neten lista alpján 16k vagy vmi ilyesmi és adnak ajándék tisztító szert hozzá :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54038) peppe79 válasza kicsi kecske (#54037) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, ha tisztítószert is adnak... :D
Amúgy nem is ez a vicc, vagy hogy 16k körül van a bekötés, hanem hogy mindössze 12 hónap a gari (egyelőre). :(

(#54039) Fr3eWar válasza kicsi kecske (#54037) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Bele van írva valamely papírjába hogy csak szakember kötheti be?
Ha gáz lenne ok (bár azt is magamnak kötöttem annó). De biztos nem fizetnék ki senkinek semmit ha arról van szó, hogy 3-4-5 vezetéket be kell kötni a főzőlapba.
Más a téma, ha nincs a falba kialakítva a leállás, meg a kismegszakítótól elhozva a saját kör neki.

(#54040) kicsi kecske válasza Fr3eWar (#54039) üzenetére


kicsi kecske
tag

Nem azon van a kérdés, hogy be tudom-e kötni vagy sem, mert bármikor megcsinálom. Csak elvileg a főzőlapnál meg ezeknél elvileg ha szakemberrel köttetem be plusz 1 év garit adna rá. 15 ezret meg megér nekem annyi, hogy december helyett júliustól él a gari és 1 helyett 2 évet adnak rá. :)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54041) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ezt kérdeztem, hogy be van írva bárhová ez?

(#54042) Elemental válasza Fr3eWar (#54041) üzenetére


Elemental
addikt

Amikor vettem az indukciós főzőlapot, a boltos beszélt az elux képviselővel, és ő azt mondta, hogy csak szakember kötheti be, erről kell papír és a garanciához kell ez a papír.

(#54043) asdf_ válasza Elemental (#54042) üzenetére


asdf_
veterán

Az baromságot beszélt. Szakszerűen kell bekötni és a kötelező jótállás időtartama alatt az eladón van annak a terhe, hogy bizonyítsa, hogy a bekötés nem szakszerűen történt. De tény, hogy jelen helyzetnél, ahol bekőtéstől indulna a fél éve amúgy már ketyegő gari és még kapna pluszba is, lehet, hogy ennyit megér.

(értelemszerűen, villany, meghalsz, leég a ház stb., tehát ez semmiképp sem bátorítás könyvtárszakos hallgatóknak, hogy bátran piszkáljanak csak bele, csak annak korrekciója, hogy hát, khmm, fogalmazzunk úgy, hogy valótlant állítottak, hogy ne kelljen üzletszerűen elkövetett csalásnak mondanom, valamint ne feledjük, hogy az SK bekötés, az csak egyetlen, vásárlástól számított év jótállást jelent, a márkaszervizes meg plusz 1-2-3-at is akár, tehát tessék mérlegelni)

(#54044) Elemental válasza asdf_ (#54043) üzenetére


Elemental
addikt

Ez lassan négy éve történt. Lehet azóta változott?

(#54045) d@minator válasza Fr3eWar (#54041) üzenetére


d@minator
addikt

(#54046) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Van egy siemens mosogatógépünk 7 éves, most úgy döntött nem fűt, a fűtő egység kb 45-47 bele. Nem hiszem, hogy a csere után évekig elmenne, így új gép után kezdünk keresni.

Melyik márkát érdemes, nem érdemes figyelembe venni? Pl aeg/elux márka?

(#54047) Gömbike válasza ANDROID??? (#54046) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos itt is igaz most már, hogy azt kell megvenni, amelyik szimpatikus és a legtöbb garanciát adják hozzá.

Nekem Elux van, 2008. Február elején vettük, tökéletes, igaz akkor 125 volt.

Itt a fórumon olvastam, hogy az Elux is hajlamos pár éven belül szerelőt kérni.

Jókat lehet olvasni a Bosch, wiccpúl gépekről is.

Baráti körben dolgozik 2 Beko, teljes mértékben elégedett vele.

Nehéz döntés, amelyik tetszik a családnak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54048) ANDROID??? válasza Gömbike (#54047) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor az nagyon jó. :U

7 éves Siemensbe érdemes még fűtőegységet (pumpát) venni 45-ért, vagy max bekockáztatok egy egyéb hiba előkerülését a köve 1-2 évben és akkor gazdaságtalan így?

Electrolux szokott adni 4 év gart gyártóit, mint a mosógépeikre? Esetleg érdemesebb AEG-re többet költeni? :U
Az eluxnál mik szoktak jellemzően előfordulni, panel?

pl ez az egyik kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

(#54049) peppe79 válasza ANDROID??? (#54048) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha az én korábbi mosogatógépem hibamentesen ment volna 7 évet, akkor összeteszem a két kezem, és hálát adok az égnek. Sajnos nem így lett.
A mostani, átlagos háztartási gépek ennyit bírnak (vagy még kevesebbet)...úgyhogy, a tiéd maximálisan kiszolgálta az idejét.

(#54050) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok! Két kérdésem lenne:

1. Milyen mosógép ajánlott kb. 100e Ft-ért? Nincs semmilyen speciális igényünk, legyen megbízható és mosson normálisan. Talán annyi, hogy ne legyen hangos, mert 2 kisgyerek is van.

2. Miele C3 proszívóval szerintem olyan 5-ször porszívóztunk ki egy 56 m2-es lakást, és már jelzi, hogy full tele van a porzsák. Persze lehetne amiatt is, mert mindig nagyon retkes a akás, de szerintem nem az. Ez így kb. normális? Hol lehet a legolcsóbban venni új porzsákot (eredetit szoktam mindenből, de ha van nagyon jó utángyárott, az is lehet)?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.