Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) seger válasza pjen (#62399) üzenetére


seger
addikt

2 szerelővel beszélek. Ílletve azért írok ide és kérdezek. Szerelők mikor a gorenjet kérdeztem, azt mondták hűtőt vegyek gorenjet ne mosogatógépet. Boscht meg a műanyag alja miatt ne. Ismeretségben pedig a boscht a bekapcs komb hibáját említették meg hogy nem a legjobb.
Szerelők szerint elektrolux vagy zanussit favorizálják. Sőtt, a szerelőknek felajánlottam, hogy a mostani Whirlpool-t ingyen odaadom ha kell nekik, de mondták, köszönik nem kell.

Szóval csak informálódok, ma holnap vennem kell, és nem akarok mellényúlni, jót akarok venni.

(#62402) pjen válasza seger (#62401) üzenetére


pjen
félisten

Én ahogy mindenki más is csak a saját tapasztalatát tudja leírni.Én az 5-6 évvel ezelőtti gépről írtam, hogy most milyenek azt nem tudom.Viszont a legutobbi mosógép vásárlásnál az egyik szerelő szerint LG a másik szerint csak a Samsung a jó.

[ Szerkesztve ]

(#62403) seger válasza pjen (#62402) üzenetére


seger
addikt

Ezért nem döntöttem még. Ezért gyűjtöm az információt, és kérdezlek benneteket is. Ezért nem 1 ember véleményére adok!
Ezért nehéz a választás, mert pl páromnak tetszik a gorenje (evőeszköz tálcás megoldása) bosch a mosógépünk és a szárítógépünk is. Amivel elégedettek vagyunk. De Whirlpool a mostani mosogatógépünk, és nagyon sok bajunk volt, van vele. 2 éves múlt.

Szerk
Így jött most az elektrolux. Arról pl media honlapon a vélemények jók. Sok a pozitív.
És nem olcsóbb mint pl a gorenje. Tehát nem azért veszik mert olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#62404) Dorian


Dorian
félisten

Megjött a fagyasztòszekrèny a Márkabolt.hu-tòl. Oldallapja több helyen benyomòdva, hìvtam őket, h van egy kis gond. A gari ügyintèzès 5*, vègre ismèt kicsit Euròpában èreztem magam, ahogyan tavaly a Lidlis fűnyìrò gariztatásával.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62405) Donki Hóte válasza peppe79 (#62397) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért gyűlnének a tányérok egy hétig :F

Nálunk semmilyen orvosi igazolással sem lehet ellógni a mosogatást :K Hétköznap mindenki szépen elmossa a saját tányérát, evőeszközét a mosogatóban. Hétvégén meg a nagyobb mennyiségű mosatlant elmossuk a géppel.

SZERK:

Egyébként miért lenne baj, hogy áll a mosogatógépben pár koszos tányér? Többen vannak itt, akik hónapokig tárolják a mindenféle dzsuvával teleszívott porzsákot a porszívójukban :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62406) Elemental válasza Donki Hóte (#62405) üzenetére


Elemental
addikt

Én képes vagyok negyedig megrakott mosogatógépet is elindítani, minthogy kézzel mosogassak.

(#62407) antalzse


antalzse
csendes tag

Sziasztok!

Visszaolvasva a fórumot szabadon álló mikróra azt látom, hogy Samsung vagy Wh. Én nem szeretnék sütni, főzni a mikróban, arra vannak más gépek a konyhában :D viszont a sütői grill funkciót jó lenne kiváltani egy sima melegszendvicsnél pl.
Nem szoktam gyorsolvasztani, sőt a fagyasztottat inkább vízben olvasztom mindig. Szóval mikrózni tudjon és grillezni. Jó lenne ha egyenletesen melegítene és nem a tányér lenne forró (tudom ez a tányéron is múlik). Jó ha könnyen tisztítható.
Feltételek még: legyen fogantyúja, kijelzője, egyszerűen lehessen növelni az időt és ne kelljen plusz gombokat nyomkodni egy mikrózáshoz értsd. külön mikró gomb. Az is jó ha halk és nem rezonál. Ha nem csipog az nagy előny :DD
Fehér színben lenne ideális a konyhabútor miatt, de úgy nem sok választék van árukeresőn :(

Ezeket néztem:
Samsung MG23F301TAS Mikrohullámú sütő - ez a TOP1 az árukeresőn
Samsung MG23K3515AS Mikrohullámú sütő - ez nem érintős
Samsung MG23K3515AW/EO Mikrohullámú sütő - ez fehér
Whirlpool MCP 344 WH Mikrohullámú sütő - ez is fehér de jóval nagyobb mint a többi

Nézzek még valami mást szerintetek? Márkában rugalmas vagyok. Árban max 50e. Köszi!

(#62408) herdsman12 válasza seger (#62403) üzenetére


herdsman12
őstag

Esetleg Elektrolux gyártású IKEA-s gép?
Az öt év gari az jól hangzik.

(#62409) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Mosogatógép és gáztűzhely vásárlás előtt állunk. Ebben kérnék segítséget.
Főbb szempontok:

Mosogatógép:
- Csak új.
- Keskeny 45 cm széles
- Színe inox vagy fehér legyen.
- Szabadon álló
- Márkahűség nincs, de lehetőleg legyen megbízhatóbb, jó minőségű, sok garis.
- Keret: 100-150e HUF

Gáztűzhely:
- Elektromos a sütő rész.
- 50cm széles
- Csak új.
- Inox.
- Szabadon álló
- Keret: 100-150e HUF
- Márkahűség nincs, de lehetőleg legyen megbízhatóbb, jó minőségű, sok garis.

A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#62410) Donki Hóte válasza antalzse (#62407) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk a második/harmadik linkeden lévő gép van (az a kettő ugyanaz, csak a színe más).

Alap dolgokra kiváló, van fogantyúja, a kezelése pofonegyszerű :R

Ha becsukod az ajtót, akkor a tekerő alatti jobboldali gomb megnyomásával 30 másodpercig mikróz maximális teljesítményen. Ha azt a gombot megnyomod megint, akkor 30 másodpercet hozzáad az üzemidőhöz. A nagy tekerőgomb jobb/balra forgatásával 10 másodperccel tudod növel/csökkenteni a mikrózási időt.

Ha csökkenteni akarod a mikró teljesítményét, akkor meg kell nyomni a Microwave gombot a panelen és a tekerővel tudod állítani teljesítményt. Ha beállítottad a teljesítményt, akkor a tekerő alatti jobboldali gombbal 30 másodpercenként növelve tudsz mikrózni.

A panelen lévő Grill gomb megnyomására grillez, az idő beállítása mint fentebb :K

A miénk már kétszer volt szervizben, de ennek ellenére szeretem, mert pofonegyszerű a kezelése :)

Csipogni csipog, mint egy őrült feketerigó. Le lehet csitítani, de minden áramtalanításkor elfelejti a beállításokat (sajna nálunk építkezés miatt sűrűn le van kapcsolva az áram), úgyhogy már meguntam állítgatni, hagy csipogjon :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62411) Gömbike válasza seger (#62403) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az Elux Esf 66030x mosogatógépünk 2008. Február elején áll munkába.

Heti 4-6 alkalommal dolgozik, eddig hibátlanul.

Ha valamikor cserélnem kell, akkor csak ilyen kategóriás Elux-Aeg termék lesz a helyén. ( Azóta sem láttam olyan mosogatógépet, melybe ha kinyitod az ajtót, a led lámpa segít :) )

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62412) seger válasza Gömbike (#62411) üzenetére


seger
addikt

Elux Esf5535 lett végül.

(#62413) seger válasza herdsman12 (#62408) üzenetére


seger
addikt

Kösz. Végül Elux Esf5535 lett

(#62414) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy Samsung RS68N8221S9/EF, RS8000 hűtöszekrényem, ami nem üríti automatikusan a jeget.
A vízbekötés rendben van, és hűtöben található szervíz gomb megnyomásával hibátlanul lemegy a folyamat, viszont nem tölti meg automatikusan a jégtározót.
Van valami ötletetek mi lehet a hiba?
A videó előtt 14 órát vártam -16c-on a jégre, tehát biztos volt elég ideje lehűlni.

Videó a hibáról.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#62415) Fr3eWar válasza takacsbotond (#62414) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia ugyanilyen hűtőnk van, egyszer egy összejövetel miatt kivettem a jégadagolót, és az összes jeget bezacskóztam (hogy legyen tartalékba), majd miután visszaraktam nem kezdett el jeget kreálni, valami nem került jó helyre, kivettem a dobozt majd újra a helyére tettem (valahol lehet egy mikrokapcsoló vagy valami ilyesmi) és utána egyből elkezdte megtölteni. De se előtte se utána nem volt ilyen jellegű gond.

(#62416) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!
Xiaomi álló akkus porszívók közül melyeket javasolnátok egy másfél szobás panelba ahol cica is lakik? Mondhattok más márkát is. Annyi hogy a Dyson drága az én pénztálcámnak, és talán a Xiaomi lehet neki az alternetívája

(#62417) pjen válasza mcdennis (#62416) üzenetére


pjen
félisten

A Philips is alternatívája a Dysonnak.

(#62418) mcdennis válasza pjen (#62417) üzenetére


mcdennis
tag

Melyiket javasolnád olyan 60-70 ezerig?

(#62419) pjen válasza mcdennis (#62418) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy Fc 6171/01/F/A, nem tudom most mennyibe kerül.Van egy Dyson v8 animal is.Asszony a Philipset jobban szereti.Reteszelni lehet a bekapcsolót, ki lehet kapcsolni a motoros kefét és az aksija is tovább bírja.

(#62420) janakbacsi válasza mcdennis (#62416) üzenetére


janakbacsi
őstag

62286 os hozzászólás.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#62421) polonic válasza Donki Hóte (#62405) üzenetére


polonic
félisten

A poron kívül mégis milyen dzsuva van a porzsákban szerinted?
Ha nem telik meg a porzsák, akkor miért kéne kidobni szerinted? Nem tudnok róla, hogy a por megrohad.

Szerintem az sokkal undorítóbb, hogy ha nem takarítja ki az ember a mosógépét a dzsuvától és ilyen gépben mossa a ruhákat...

[ Szerkesztve ]

(#62422) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. A fürdőszobàban az összefolyónàl csatorna szagot kezdtem el érezni. Lefóliàztam a fedelét,de sajnos még most is érezni. Ontottem bele hipot, egyenlőre ez sem oldotta meg a problémát! Víz van az alján. Dugtam be a konnektorba ambi pir légfrissìtőt,ez sem segít ( érzékeny az orrom) mot tudnék még tenni ? Köszönöm :R

(#62423) pjen válasza polonic (#62421) üzenetére


pjen
félisten

Nálatok sose esik le semmi a konyhában amit csak a pórszívó talál meg?

(#62424) polonic válasza pjen (#62423) üzenetére


polonic
félisten

De leesik és felszedjük azonnal. Romlandó kajamaradékot nem szívünk fel vele. Maximum kenyérmorzsát.

(#62425) pjen válasza polonic (#62424) üzenetére


pjen
félisten

Ezért jó egy akus álló porszívó, minden nap használjuk és minden nap űrítjük.Tök olyan mint egy porzsák nélküli porszívó.Egyébként az elux super silencer gyári porzsákkal tényleg nem szív csak port.3-4 hetente Asszony mégis cseréli, szerinte por szaga van.

[ Szerkesztve ]

(#62426) pjen válasza Viiktor1989 (#62422) üzenetére


pjen
félisten

Van abban egy lefelé nyitott cső , a szájának víz alatt kell lenni, az a bűzelzáró.

(#62427) Viiktor1989 válasza pjen (#62426) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nálam pont a szàjànàl van a víz, tehát nem fedi el teljesen. Ez mitől lehet?

(#62428) pjen válasza Viiktor1989 (#62427) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy elmozdult, lehet csak ritkán használod.Első körben öntsél bele vizet, hogy ellepje, ha elfolyik és a cső megint kilóg a vízből hívjál szerelőt.Esetleg egy passzo gumi cső darabbal próbáldmeghosszabbítani.

(#62429) herdsman12


herdsman12
őstag

Nem találok infót az Electrolux és az IKEA manuálokban.
Mosogatógépet még a gyári csomagolásban lehet oldalára fektetve szállítani?

[ Szerkesztve ]

(#62430) pjen válasza herdsman12 (#62429) üzenetére


pjen
félisten

Én már kettőt is vittem a suzukiban fektetve, semmi baja nem lett.Ovatosan nehogy behorpadjon.

(#62431) Viiktor1989 válasza pjen (#62428) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm,kipróbàlom a cső toldàst :R

(#62432) herdsman12 válasza pjen (#62430) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, megnyugtattál.

(#62433) SophieAnne válasza ribarszki (#62246) üzenetére


SophieAnne
csendes tag

Köszönöm! Végül ezt a porszívót választottuk. :)

(#62434) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!

Ma megadtam magát a porzsák nélküli Philips porszívóm.

Melyik a ajánlott. A mi a legfontosabb, hogy úgy szívjon, mint egy fekete lyuk.
Iszonyat por van a házban. Új építésű környék, nulla fa, hatalmas szél.
70% kőburkolít, 30% laminált. Van kutya is.

Porzsákos legyen. A keret 100 körül. +- 20%.
Melyik most a ennyiért a legjobb vétel?

KÖszönöm, A.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#62435) polonic válasza pjen (#62425) üzenetére


polonic
félisten

Én nem tudom, milyen a porszag. :)
Ebben mondjuk HEPA szűrő van gyárilag. Lehet az is segít rajta. De a korábbi porszívónál is akkor dobtuk ki a porzsákot, amikor megtelt. Igaz, ott egy hónap után eljött ez és a szívóerő is csökkent.

(#62436) pjen válasza polonic (#62435) üzenetére


pjen
félisten

Én se, de a Nejem igen és porszívó ügyben Ő a fönök.

(#62437) ribarszki válasza becenevem (#62434) üzenetére


ribarszki
őstag

Vezetékes porszívóból erre a felületre nagyon jó szívvel ajánlom a Miele C3 Parquette vagy C3 TotalCare porszívókat.
A lényeg, hogy legyen mellé ParkettTwister fej. Azzal fele annyi idő a kemény felület porszívózása.
Gyári Miele porzsákokat használj hozzá, álom gépek.

(#62438) pbujna


pbujna
aktív tag

Sziasztok. Nem olvasgattam végig a fórumot, nem tudom, hogy ide járnak-e háztartásigép szerelő szakik vagy nem, de azért feltenném a kérdésemet:
Van 2db indukciós főzőlapom. Electrolux EHD68210P törött üveglappal (most már nélküle), illetve egy hibás AEG HKM76400XB. Sokban nem különböznek, de az AEG vezérlője komolyabbnak tűnik, illetve egyben is (kettőt-kettőt) kezeli a zónákat.
A hibajelenség: Áram alá helyezve végigfuttatja a tesztet, majd kikapcsol (valószínűleg készenéltbe). Amint bekapcsolom, 1-2mp után kattanás a bal oldalon, majd kikapcsol magától, majd újra vissza (ezt 3-4 alkalommal). Egy-egy alkalommal 5mp-et is hagy, pl a zónák főző fokozatát is állíthatom, majd újra kikapcsol. Bekapcsolva a fokozat még megmarad. Edddig kb 10mp volt a max, amin bekapcsolva maradt.
Tudom, hogy látatlanban nehéz bármit is mondani, de kipróbálnám az alkatrészeket, ha átrakhatom az egyikből a másikba.
A kérdésem a következő:
Ha átrakom az Electrolux vezérlőit, kipróbálhatom vele az AEG főzőlapot? Elvileg sokban nem különbözik sem az alaplap, sem a tekercsek (mindegyik 210mm), sem az üveglap.
Több oldalon is rákerestem az alaplapokra, itt pl benne van mindkettő a kompatibilitási listában: [link]
Esetleg valaki találkozott már hasonló hibajelenséggel?
Köszi

(#62439) ryger válasza Csabroncka (#62389) üzenetére


ryger
aktív tag

Es Eagl3, koszonom a segitseget, akkor pontositok kicsit.
Most egy [ehhez] hasonlo van, tehat nem rejtett semmilyen szempontbol, a szekreny kivagas is ugy van kialakitva, hogy van hely neki es igen, tuzhely felett helyezkedik el.Tehat csak elore nyulik ki a szekreny sikjabol.
Igy talan valami javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#62440) laszak


laszak
tag

Konyha felszerelés kapcsán alábbi gépekről kérnék véleményt, főleg, ha valakinek van rossz tapasztalata (rengeteget sütünk, főzünk, sok edénnyel párhuzamosan, nem díszt szeretnénk):
sütő: AEG BSK999330M [link]
mosogatógép: AEG FSE73507P [link]
indukciós lap: AEG IAE84881FB [link]

Köszönöm.

(#62441) Eagl3 válasza laszak (#62440) üzenetére


Eagl3
veterán

Szia!
Ezekkel a konkrét gépekkel nincs tapasztalatom (biztosan jók egyébként). Viszont mivel én is válogatom össze a gépeket a leendő konyhánkba kicsit körbejártam a témát az utóbbi időben.
A linkelt sütő gőztisztító funkcióval rendelkezik, a pirolítikus tisztítás szerintem hasznosabb.
Mindamellett, hogy nekem az AEG nagyon szimpatikus márka, ennyi pénzért már inkább NEFF-et vennék.

(#62442) koxx válasza laszak (#62440) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

500k-ért holtbiztos, hogy nem AEG-t vennék, de indukciós lapból sem. Egyáltalán mi az a fícsör amit az 500k-s sütő tud, de a 300-as nem?
Pl Miele sütő 400k [link]

[ Szerkesztve ]

(#62443) gF válasza koxx (#62442) üzenetére


gF
senior tag

Pl tudsz vele párolni és sous-videolni is. Mielenél ezek a funkciókat 1,4 millióért kapod meg.

(#62444) laszak válasza gF (#62443) üzenetére


laszak
tag

Pontosan, ezek miatt ez a legszimpatikusabb eddig, párolás és sous-vide.
Bosch, NEFF árban inkább 900-1m lenne (ráadásul bonyolultabb mechanika van a víz utántöltésre).

[ Szerkesztve ]

(#62445) Eagl3 válasza laszak (#62444) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha kellenek ezek a funkciók, akkor jó ár érték arányú ez a gép, szerintem nem lősz vele mellé.
Amit írtam, ha van olyan típus, ami esetleg ezek mellett a funkciók mellett tudja a pirolízist, akkor azt választanám, illetve a helyedben ezt a tekerős kezelőpanelt valahol megnézném/megtapogatnám, hogy mennyire használható. Nekem egyes videókon kicsit lityi-lötyi-nek tűnt. Aztán lehet, hogy a valóságban tök jól működik.

(#62446) laszak válasza Eagl3 (#62445) üzenetére


laszak
tag

A tapogatás megtörtént, köszönöm.
Az érintős megoldásai mind az Eluxnak, mind az AEG-nek kevésbé kényelmesek, ez könnyebben kezelhető (és ha nem tiszta kézzel használod, akkor is kevés helyen kell takarítani).

Az egyetlen kifogásolható paramétere a max 230C hőmérséklet, de a légkeverés, gőz miatt ez valószínűleg nem okozna gondot.

[ Szerkesztve ]

(#62447) Laca1212


Laca1212
őstag

Erről mi a véleményetek? Esetleg használ ilyesmi Aldist valaki? Érdemes vele foglalkozni?

(#62448) koxx válasza Laca1212 (#62447) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eléggé dyson kopp, ennyi pénzért nem igazán van alternatívája.

(#62449) BB9000 válasza Laca1212 (#62447) üzenetére


BB9000
senior tag

Babakonyhába jó lehet. :)

(#62450) Laca1212 válasza BB9000 (#62449) üzenetére


Laca1212
őstag

Kislány vagy kisfiú babakonyhába? ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.