Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) Viszlát válasza proci985 (#85169) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem a Flickan-t, köszi az ajánlást. Nagyon erőteljes film a lassú tempó ellenére, tetszett. Folyamatosan emlékeztetnem kellett magam, hogy a 80-as évek elején játszódik, néhány jelenetnél különösen kitűnt mennyit változott a világ cirka 30-35 év alatt. Szóval ha van még ilyen a tarsolyodban, ne fogd vissza magad. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85952) emiki6


emiki6
veterán

The Chronicles of Riddick

Valamiért még mindig ez az egyik kedvenc filmem. Úgy érzem, ez egy olyan film, amit bármikor meg tudok nézni. Talán azért, mert egész jó kis, érdekes világot raktak össze és viszonylag jól meg is valósították. Azért néztem újra, hogy megtudja ugyanannyira tetszik e, mint pár éve és igen, nem csalódtam. :D
Jó műfaj ez a sci-fi, szeretem! :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85953) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jason Statham a Jurassic cápa ellen

Jó kis óriás őscápás film mindig öröm, pláne, ha mozifilm lehet. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85954) Dilikutya válasza emiki6 (#85952) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó film, de köze nincs a sci-fihez. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85955) emiki6 válasza Dilikutya (#85954) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor csak fi. :DDD
Gondolkoztam is hogy jó e ha sci-fi-t írok, de akkor oké. Lehet fantasy-t kellett volna. (?)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85956) atike válasza Dilikutya (#85953) üzenetére


atike
nagyúr

"Jason Statham végre nem tipikus akciófilmben fog szerepelni."

Jajj. Nem tudom, hogy jó lesz-e az neki és nekünk... :)

(#85957) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Godzilla: Resurgence (trailer)

A japán Godzillát is elérte a vég: CGI lett. :( Kár érte, amúgy nem néz ki rosszul.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85958) #54715584


#54715584
törölt tag

Parallels

Ez is spoileres lesz, de anélkül meg alig lehetne róla írni.

Ez is kis költségvetésű scifi, bár egy állítólag híres író dolgozott rajta, de úgy tűnik sok pénzt nem kaptak a megvalósításra. A sztori egy picit sablonosnak mondható, a megvalósítás pedig valahol a 80-90-es éveket idézi (sőt, sztoriban dettó Sliders), de szórakoztató film lett és van benne potenciál.

Egy testvérpár és a szomszéd srác a főszereplő, akik a testvérpár apját keresik. Van egy épület, ahol adott időben meg kell jelenniük. Kiderül, hogy bizony ez az épület a dimenziók között mozog, és bizonyos idő elteltével ugrál a különböző Földekre. Az épület mindig ugyanaz, csak az aktuális Föld más. Az adott Földön a helyzet mindig más, vannak fejlettebb és kevésbé fejlettebb dimenziók, az viszont kiderül, hogy az egyik helyen járt a drága apuka, ráadásul jól össze is kuszálta a történéseket. Innentől lenne nagyon spoileres a történet, ezért akit érdekel, az nézze meg. Természetesen van benne konfliktus, ami végig követi a sztorit, viszont ennek a filmnek a végére is sikerült egy (valójában 3) csavart bevinni és pluszba kaptunk egy átívelő sztorit is, ami elég érdekesen hangzott.

A picit szegényes megvalósítás ellenére jó lett a film, élvezhető, szórakoztató, a főszereplők is szerethetőek. Egyik nagy baja ennek a filmnek, hogy ez sorozatban sokkal jobban működne. Teljesen olyan érzésem volt, mintha egy sorozat 2 részes pilotját láttam volna, és vártam volna a következő részt. Másik nagy baj, hogy valójában a sztori eléggé nyitott maradt, szinte semmit nem zártak le, viszont annál több kérdés merült fel.

Az író megjelent az egyik nagy fórumban, ahol egy éve még nagyon ment a csevely (csevej?) arról, hogy lehet ebből sorozat lesz. Viszont azóta nulla infó, úgyhogy megmarad egy kellemes hétvégi délutáni élménynek. A kicsit olcsó megvalósítás ellenére a sztoriban rengeteg potenciál van, főleg a végén lévő 20 perc miatt.

(#85959) cyberkind válasza Dilikutya (#85957) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom hogy ez a rosszabb vagy a régiek...

Paranormal Cocktivity

(#85960) atike válasza Dilikutya (#85957) üzenetére


atike
nagyúr

Na ez engem nem fogott meg.

A trailer alatt csak a zene szól tényleg (nincsenek hangok és beszédhangok sem - ami tekintve, hogy beszélnek a jelenetekben elég fura) vagy nálam van valami gebasz a lejátszással...? :F

(#85961) Dilikutya válasza cyberkind (#85959) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bírom a régieket, hangulatosak. Minőségre elég vegyesek, a komortól a rettentő gagyin át a gyerekesig minden megesett már az eddigi 28 japán részben.

atike: Én hang nélkül néztem eleve. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85962) atike


atike
nagyúr

A barátságos óriás szinkronos trailer... Hm.

(#85963) cyberkind válasza atike (#85962) üzenetére


cyberkind
félisten

Spielberg film így szinte biztos hogy jó lesz.

Paranormal Cocktivity

(#85964) Jim-X válasza atike (#85962) üzenetére


Jim-X
őstag

A BFG-rol nekem a BFG9000 jut eszembe... Bocs ;]

A játék az nem játék!

(#85965) cyberkind válasza Jim-X (#85964) üzenetére


cyberkind
félisten

Ami a Doom filmben Bio Force Gun. :DDD
A film pedig szavakkal leírhatatlanul rossz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#85966) Jim-X válasza cyberkind (#85965) üzenetére


Jim-X
őstag

Maradjunk az eredetinel :K :DDD

A játék az nem játék!

(#85967) vzsryl válasza atike (#85956) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pedig nem olyan béna más terepen sem, csak mocskos jól áll neki ez a "vagány vagyok, mindenkit leölök egy pillanat alatt" szerep, és ezért ezt osztják rá. Ez igaz Vin Diesel-re, Dwayne Johnson-ra, sőt még Stallone-ra is. Nem szabad kiindulni pl.: Schwarzenegger-ből, aki valóban tehetségtelen a színészethez, és tényleg csak kőbunkó szerepet lehet neki adni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#85968) Viszlát válasza #54715584 (#85958) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt láttam én is, jól fel is húzott. :D Olyan mintha egy sorozat pilotja lenne, mire kibontakozna némi cselekmény, véget is ér....

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85969) Dilikutya válasza vzsryl (#85967) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ismét csak a Kémet említem: marha jót komédiázott benne Statham, de a Guy Ritchie filmekben is bírtam, ott sem a macsó akcióhőst osztották rá.
Stallone jó színész, ezt tudjuk az első Rocky óta, Diesel és Johnson-t viszont még nem láttam színészkedni. Utóbbinak talán a Pain & Gain volt ilyen, de ahhoz nem volt szerencsém. De nincs azzal se semmi baj, ha valaki nem Oscar-várományos színész. Schwarzenegger egy halom filmet tett klasszikussá, kellett ő oda, hogy a Conan, a Piszkos alku, a Kommandó kult legyen. Amúgy állítólag a Maggie-ben meglepően jó alakítást nyújt, de nekem ő örökre az lesz, aki egy kézzel kezeli a gépágyút, és kva kemény egysorosakat lő verbálisan is. Ebben ő az egyik legnagyobb, és ez sem kis dolog, manapság nem nyüzsögnek a moziban az igazi akcióhősök.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85970) kiszi07 válasza k-adi (#85923) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én ma láttam a filmet, a maga tekintetében baromi jó, én imádom az ilyesmi filmeket. Időutazós, picit gondolkodtatós. Van benne minden, ami a műfajt érinti - mire vagy kíváncsi ? Magyar filmek között jó. Sajnos kevés ember van, akinek tetszenek a hasonló alapokra épített filmek. Nekem a kedvenc filmem például a Predestination és a Primer, ha ezek tetszettek, akkor ez is biztosan :) Nem igazán szeretnék spoilerezni. Szerintem érdemes elmenni rá, még lehet belőle bármi.
ps: én személyesen ismerem a rendező Istit :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#85971) radi8tor válasza Dilikutya (#85969) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Keanu Reeves-el mi a baj?

⭐ Stella

(#85972) vzsryl válasza Dilikutya (#85969) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Csak lazán!
Itt a szikla egy amatőr, meleg színészt játszik. Engem megsemmisített azzal a néhány perccel, amit szerepelt benne. :)
Védd magad!
Itt meg Diesel bizonyít.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#85973) Dilikutya válasza radi8tor (#85971) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy rossz szót se szóltam rá. :)
Amúgy elég kevés filmjét láttam, de talán a Bill és Ted az, amit nem tudnék elképzelni nélküle. :)
Vannak jó filmjei, de nem érzem azt, hogy tőle lennének jók. Sokoldalú színész, ez kétségtelen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85974) james001


james001
veterán

Cloverfield Lane 10-et látta már valaki? Én holnap lesem meg :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#85975) Dilikutya válasza vzsryl (#85972) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bakker, Vin Diesel hajjal! ;]

A Csak lazánt jó hogy említed, azt nem láttam. Anno a Szóljatok a köpcösnek tetszett, bár azt is rég láttam, újra is kéne nézni, aztán betenni a folytatást, elég jó csapatot szedtek össze. Travolta, De Vito, Keitel, Gene Hackman, Dennis Farina...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85976) gerii válasza Dilikutya (#85969) üzenetére


gerii
addikt

A Maggie-ben piszok jól alakított szerintem, ahhoz képest hogy előtte mit művelt a SWAT-os filmjében :D

(#85977) #54715584


#54715584
törölt tag

Doctor Strange 2007

A mozifilm előtt ráakadtam erre és mivel szinte semmi infóm nem volt róla, gondoltam bepróbálom ezt, hogy picit képbe kerüljek.

Maga a sztori az elején felkeltette az érdeklődésemet, hiszen ki ne akarna (szuper)képességeket, ki ne szeretné a misztikumot, természetfeletti dolgokat. Viszont felénél már elkezdtem kicsit szenvedni. A sztori baromira sablonos volt, tele bosszantó dolgokkal. Valószínűleg tényleg a polcról szedték le a sablonokat. Múltbeli tragédia, amin nem tudja magát túltenni a főhős? Tegyük bele. Hatalmas szaktudású de arrogáns és gazdag orvos? Tegyük bele. Tibeti tanítások? Tegyük bele. Ki ne akarna olyan szövegeket hallani, hogy a felépített fal nem fizikai, hanem lelki eredetű. Adjál fel mindent és ha majd ledöntöd a szellemi korlátaidat, akkor fizikailag is meggyógyulsz. Hát jó. Mindenféle garancia nélkül biztosan váltanék én is, itthagynék minden materiális javat és belevetném magam az ismeretlenbe, amit nem értek. Csavarjunk még egy kicsit a sztorin, kell egy belső ember? Kell, tegyük bele azt is. Ahogy Mulderék mondják: I want to believe, de ezt így nehezen. Szóval ez nekem egy baromi nagy csalódás volt, mert egy hanyag módon összedobált nagyon hiányos alkotás lett ez a bő 60 perc, amit kaptunk. De hát kellett bele néhány alap infó, meg néhány konfliktus, meg a végén nagy csata a gonosszal, meg a lezárás és egy kis kikacsintás a jövőre. Úgy hogy kicsit puffogva és elégedetlenkedve keltem fel a kanapéról, hogy na ennek mi értelme volt.

Aztán elkezdtem utána olvasni, hogy ki is ez a Doctor Strange, mi a háttérsztori. ’63-ban írták/rajzolták meg először, hát jó, 60 évvel le vagyunk maradva gondolkodásban, nem baj, az összes ilyen képregénynek ez a baja – szerintem -, kicsit modernizálni kellene már őket, mert baromi unalmas egy régi értékek szerint készült művön átszenvednie magát az embernek, amikor ezeken nőttünk fel a 80-90-es években és mindent láttunk már legalább 100x. Már a rabszolgákat is felszabadították, a nők is szavazhatnak, megvolt a 70-es évek felszabadulása is, meg a 80-as éveké is, lépjünk túl egy kicsit ezen. Aztán belefutottam a marvel wiki oldalába, és ezt a leírást kb. 10 percig olvastam leeső állal. De csak óvatosan, nagyon-nagyon spoileres, minden infó itt található: [link]

Azt eddig is tudtuk, hogy mindkét univerzum baromi nagy, sok-sok hős sorsa / története kapcsolódik össze, de erre, amit itt olvastam nem számítottam. Az animációba beletuszkolt dolgok a tizedét századát sem teszik ki Doctor Strange történetének, de még az alap sztorinak is kihagyták legalább a 80%-át. Szóval ez így baromi érdekes lenne, de nem lett az. Itt viszont kicsit elcsodálkoztam magamban, hogy akkor a film most mit is fog feldolgozni? Mennyi infó lesz benne? Mert az egyszeri embernek ez nem fog átjönni, hogy Doctor Strangnek milyen és mekkora ereje van. Hány ellenfele van összesen. Ők kicsodák és honnan jöttek. Hány másik szuperhőssel volt kalandja. Egyáltalán hogy szerezte meg az erőt és tudást és ki kihez kapcsolódik, stb.

Egy másik dolog, amin fennakadtam, az animációban és a netes képeken is egy teljesen más ember nézett vissza rám, nem pedig Cumberbatch. Szeretem a Sherlockban, de Doctor Strange szerepére szerintem ő iszonyatosan nagy melléfogás volt külsőre. Sőt, egyáltalán nem őt kellett volna választani, nem tudom kit, de tuti nem őt. Ha jó ez a meglátásom, akkor valószínűleg a képregényfanok fanyalogni fognak, akik meg csak simán Cumberbatch rajongók, azok simán beülnek és kicsengetik a pénzt. Nálam a kialakult 2 kép egyáltalán nem egyezik, iszonyat disszonanciát vélek felfedezni. Persze mindenki a saját fantáziája alapján képzeli el a dolgokat, de ez lehet még egy oltári nagy baki. De nyilván a film sikeres lesz, hiszen marvel, és lesz marketing meg hype, és nem is a lehúzás a célom, de valahol most beállnék abba a sorba én is, hogy a pénzért mire nem képesek a stúdiók, és hogy tényleg a kakit is el tudják adni megfelelő hátszéllel szembeszéllel.

Szóval nagyon kíváncsi leszek a filmre, mert a trailer bejött, ez a téma engem érdekel nagyon, de legyenek következetesek és adjanak elegendő alap információt. Mert jelenleg Doctor Strange története legalább 10-15 különálló film, vagy egy 8-10 évados sorozat, évadonként 20+ résszel. A filmet ettől függetlenül várom a téma miatt és mert a trailerben lévő megvalósítás levett a lábamról. Még Tilda Swinton is, mert őt nagyon szeretem, bár azért azt tegyük hozzá, hogy az alap sztoriban nem nő a tanítómester, legalábbis a Sorcerer Supreme.

Aki képben van ezzel a szereplővel és a történetekkel, elárulhatná, hogy mennyire láttam most jól ezeket a dolgokat, amiket leírtam. Jelenleg elégedetlenül rázom a fejemet, pedig hatalmas potenciál van ebben a karakterben és ezekben a történetekben. Így viszont azon is elgondolkoztam, hogy a többi szuperhősös sztoriknak is valószínűleg csak a nagyon kis része jön át a nagy vásznon, hiszen annyi információ van, amit nem lehet belesűríteni 1,5-2 órákba. Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy a többi jó vagy jobb lenne, hiszen itt engem a téma fogott meg, de a jelenlegi szuperhős filmek tényleg a mainstream szereplőket emelik ki, a legismertebbeket, miközben lehet, hogy van sok más karakter, akik sokkal jobb eredetsztorival vagy egyéb más történetekkel rendelkeznek.

Aztán lehet ez is csak izlés dolga, azon meg nem vitatkozunk, viszont így egyelőre marad a reménykedés, hogy jó lesz a film meg egy kis lucid dreaming.

[ Szerkesztve ]

(#85978) pohár válasza gerii (#85943) üzenetére


pohár
félisten

ha minden igaz, ez is azon az udvaron van, de mikor ott jártam (2013. novembere), akkor csak ez az AT-ST volt ott (és már akkor is elég ratyi képet csinált a Nokia 5800 :D )

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#85980) Tibiajax válasza james001 (#85974) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jah, felirattal. alapvetően nézhető, de aki szörnyeket vár - ahogy én is tettem -, irgalmatlanul pofára fog esni.. mint ahogy én is tettem
na majd a harmadik rész..

(#85981) cyberkind válasza Tibiajax (#85980) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a harmadik ami a tényleges 2 lesz, mert ennek még a címe se ugyanaz, ez inkább spinoff lenne, amúgy van benne valami a szörnyről?

Paranormal Cocktivity

(#85982) k-adi válasza kiszi07 (#85970) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem a történettől félek, mert bírom az ilyen időutazós filmeket, hanem a kérdés az, hogy a színészi játék elviszi e a hátán a filmet?

már nem is tudom mikor láttam utoljára magyar filmet és amikor megláttam ezt úgy gondoltam talán itt az idő meglesni egyet, csak félek ha rossz tapasztalat lesz akkor tényleg elmegy a kedvem egy életre a magyaroktól :(

(#85983) k-adi válasza vzsryl (#85967) üzenetére


k-adi
nagyúr

jól leírtad! sajna hollywood szereti beskatulyázni a színészeket :( de én is azon a véleményen vagyok, hogy pl. Rock van olyan jó akcióhős, mint vígjátékhős / paródiában szereplő karakter

(#85984) brownus


brownus
veterán

Vegre -kosz netflix - megnezhettem egy nagy klasszikust; full metal jacket. Ez a film tokeletes, pl. vincent jelenetei, ahogy ongyilkos lesz a mosdoban, es nem csak a szavaknak, a parbeszedeknek van sullya a filmben mert azok neha mar sokkoloak, hanem a durvan kontrasztos zenei alafestesnek is. Egyszerre tudtam volna sirni es nevetni... Nem kicsit gorbe tukre volt es ma is az a mindenkori hatalomnak. A haboruknak.

10/10

(#85985) james001 válasza Tibiajax (#85980) üzenetére


james001
veterán

Sejtettem hogy a szörny itt nem kap nagy szerepet (vagy ezek szerint semennyit...),viszont akkor nem tudom hogy kötődik Cloverfield-hez :D Na mindegy kíváncsian várom.
Tegnal este egyébként megnéztem az első részt,még mindig k.va jó. :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#85986) oriic válasza Tibiajax (#85980) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen harmadik rész?:) Ez felfogható 2. résznek?

Live-Die-Respawn

(#85987) kiszi07 válasza k-adi (#85982) üzenetére


kiszi07
senior tag

Szerintem nyugodtan megnézheted. Vannak benne érdekes szálak, de attól eltekintve egy korrekt film. Külföldön elmenne egy 7-es filmnek biztosan.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#85988) marilllyo


marilllyo
veterán

Daddy's Home
Megjött apuci

Egyre inkább azon filózom, hogy vajon elsüthették már a világ összes poénját? Vagy én szenvedek depresszióban? Van benne 1-2 poén de nem állt görcsbe a gyomrunk. Barátnővel, családdal nézős ...egyszer. Ha nincs más....Aztán homályba vész.
Will Ferrel persze Kerekes József hangján szólal meg. Csípem a fazont...meg a Mark Whalberg-et is.... Sőt azt mondom ketten együtt is jó párost alakítanak. Talán ezért tartotta fenn az érdeklődésemet.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85989) vzsryl válasza k-adi (#85983) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pontosan.
Nekem egy igazán hiánypótló film egy Dicaprio és Pitt főszereplésével megvalósított komédia lenne. Szerintem ezek ketten olyat leművelnének, hogy az emberek nagy része könnyezne a moziban, de sajnos nincs erre túl sok esély, mert mindkettőt beskatulyázták, és csak drámai szerepeket kapnak.
Számomra a filmtörténelem legviccesebb köszönése: "Ö rivör dercsi" :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#85990) marilllyo válasza brownus (#85984) üzenetére


marilllyo
veterán

Jó tipp volt. :R Meg is néztem. Tetszett. Most már a Platoon pörög. Még az apokalipszis most van vissza. (Azt még nem láttam). Ez a program mára. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85991) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok, látta már valamelyikőtök a Cloverfield Lane 10-t? Érdemes megnézni?
Ill. még a Bazi nagy görög lagzi 2-ről se hallottam semmit, az is érdekelne, hogy milyen lett. :R

(#85992) callmeakos válasza DeathBat666 (#85991) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Cloverfield állítólag zseniális, a Göröglagzi meg átlagos, az elsőnél rosszabb. Állítólag.

All→M8

(#85993) DeathBat666 válasza callmeakos (#85992) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

igen, hallottam róla (kritikák alapján, véleményt még nem hallottam egyszerű emberektől), de most talán nem ezt fogjuk nézni moziba, inkább valami "könnyebbet" így délutánra

a Deadpool nekem kimaradt, jó film?
csak mert valaki ócsárolja, valaki isteníti, szerinted egy délutáni kis mozinak megteszi? vagy tényleg nem érdemes megnézni

még egy dolog: nem ismerem a Cloverfield filmeket, ezek ilyesztőek vagy elgondolkodtatóak vagy milyen ez?:D :R

és még egy dolog:D: kaptam 2 ajándékjegyet az önkormányzattól, ezeket a pénztárba kell leadni vagy csak odaadhatom a jegykezelőnek és már mehetünk be a filmre?

[ Szerkesztve ]

(#85994) emiki6 válasza DeathBat666 (#85993) üzenetére


emiki6
veterán

A Deadpool egyszer érdemes megnézni. Viszonylag megosztó, én nem estem tőle hasra, de meg nem bántam. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85995) james001


james001
veterán

10 Cloverfield Lane

Vegyesek az érzéseim a film iránt,talán azért mert többet vártam tőle (?)
Egy jól sikerült thriller az egész,a végén egy kis sci fi-vel,de mégis szerintem hiányzott az a "varázs" belőle mint az eredeti Cloverfield-ből. Van pár utalás is amúgy az eredeti filmre,de pl a szörnyek a végén hiába festettek ki jól mintha nem is a Clover-ek lettek volna... De persze ki tudja Abrams hány féle fajt talált ki belőlük :D Amúgy a befejezése volt a legjobb pillanata a filmnek,nem hiába azt dicsérik főleg :D
Mind3 szereplő jól hozta amit kell,főleg John Goodman.
A tényleges 2. rész remélem már hozza az első film feeling-jét. Kíváncsi leszek a blu-ray kiadásban lesz-e valami bónusz...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#85996) cyberkind


cyberkind
félisten

Létezik már felirat ehhez a The VVitch-ez? :F

Paranormal Cocktivity

(#85997) #54715584


#54715584
törölt tag

Mune: Guardian of the Moon

Érdekes alkotás volt ez érdekes és néha cuki kis lényekkel. 3 féle lény él itt. Egyik részük a napfényben, másik részük a sötétségben, a félvérek pedig az árnyékban, ahol éjszaka megfagynak / megdermednek, reggel meg a nap fénye melegíti fel őket és életre kelnek, természetesen a napra nem mehetnek, mert elolvadnak. Olyanok, mint a gyertya.

Az elején megkapjuk a konfliktust: egy ceremónia keretében megválasztják a nap és a hold új őrzőjét. Itt már félresiklik a történet, mert nem úgy sül el az egész, ahogy kellene. Amit csak tetőz az, hogy a csúnya, gonosz ellen ellopja a napot, így mindenhol sötétség lesz, de ez még tovább fokozódik meg a bonyodalmak is. Az egész sztori úgy tűnik, hogy véletlen balesetek sora, pontosabban olyan dolgok történnek, amikre a főszereplők tudás hiányában nem voltak felkészülve. Azt leszámítva, hogy a naivitás és ignorálás mozgatta a történetet néha elég jó kis helyzetek alakultak ki.

Voltak benne olyan részek, amik nem tetszettek, viszont a megvalósítás nagyon jól sikerült. Egészen érdekes látványvilágot lehet néha látni benne, ez már a trailerből is látszik. Főleg a naphoz és holdhoz kapcsolódó dolgok voltak nagyon látványosak, szokatlan perspektívát képviseltek, szinte szürreálisak voltak. A sztori adott, a szereplők aranyosak és néha viccesek. Néha pedig elborult dolgok történnek, amiket igazából nem magyaráznak meg és volt egy rész, amire még én is azt mondtam, hogy azt már nem kellett volna, mert csalódást okozott.

Valahol ez az egész egy kis tanmese, viszont az érdekes látványvilág és a nem mindig kiszámítható történet fenn tudja tartani az érdeklődést és néha még nevetni is lehet rajta. Kicsit felemás érzésem van, jól is sikerült meg nem is, de mindenképpen megmozgatott picit és nem szokványos (legalábbis az utóbbi évek animációs dömpingjéhez képest). Ha ez utóbbira picit jobban rágyúrtak volna és nem a naivitás viszi el a sztorit, akkor egy nagyon-nagyon különleges alkotás lehetett volna.

Strange Magic

Jesszusom, a Lucasfilm és a Disney együtt. Ez olyan volt, mintha egy másfél órás koncerten ültem volna, csak közben megszakítják kis történetekkel és sok-sok poénnal. Merthogy mi baj lehetne abból, hogy a Tündérek Birodalma és a Sötét Erdő között van egy vékony sáv, ahol a kankalin virágzik, aminek a szirmából szerelmi bájitalt lehet készíteni. :D

Ezt bizony végig énekelik, régebbi és újabb romantikus számokkal, ami annyira abszurd és rossz némely helyzetben, hogy az már jó. Az animáció zseniális lett, kicsit hasonlít az Epic erdejére, de nekem eszembe jutott a Skyrim is, csak az nem ennyire virágos és színes és ott vannak sárkányok meg emberek is.

A sztori olyan amilyen, van benne sok irritáló dolog, de szépen felépítették a történetet, az külön tetszett, hogy ugráltunk a sötétebb és a világosabb helyszínek között. A poénok jók voltak és volt belőlük elég. Viszont néha pont az éneklős részek vettek vissza kicsit a tempóból és tették unalmassá az egészet. Ettől függetlenül jól szórakoztam, de nem igazán tudom hová helyezni ezt az animációt. :N

(#85998) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ma estére egy jó kis akció/thrillert szeretnék megnézni, tudnátok mondani párat? Most a Sírok közöttet illetve a Kémek hídját néztem ki, azok milyenek lennének?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#85999) diablo1984 válasza DrDobos (#85998) üzenetére


diablo1984
veterán

a kémek hídja jó lehet, bár még nem láttam, a sírok között az tipikus Liam Neeson-os cucc, se több, se kevesebb!

(#86000) Pearce válasza cyberkind (#85996) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nincs még. Kb. 1 hete a Titanic Filmfesztiválon ment moziban angolul felirat nélkül és állítólag elég nehéz a szövege.

Ez meg no comment: "A legnagyobb amerikai mozihálózat, az AMC be akarta vezetni, hogy a nézők üzenhessenek/tweetelhessenek a mobiljukon vetítés alatt....de a kollektív felhördülés után meghátrált." via Geekz

(#86001) haypro

Az azért erős kijelentés, hogy mindegyik alapmű.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.