Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) Dilikutya válasza spiky03 (#86850) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az is ilyen? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86852) atike válasza Dilikutya (#86849) üzenetére


atike
nagyúr

...ezért adtam direkt linket egyből... én is megnéztem azt az oldalt... "Picit" meredek... :) Elsőre a videót sem találtam - van a környékén egy pár... :DDD

(#86853) brownus válasza Dilikutya (#86851) üzenetére


brownus
veterán

meg van a simple app is, én a napokban tettem fel de még nem használtam... ismeritek?

(#86854) spammer válasza Dilikutya (#86849) üzenetére


spammer
veterán

5 napos reg, az összes hozzászólásában erre az oldalra linkel... Kilóg a reklámlóláb. ;]

szerk: mire leírtam, jött még egy. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#86856) atike válasza spammer (#86854) üzenetére


atike
nagyúr

Hopsza... :DDD

(#86857) spiky03 válasza Dilikutya (#86851) üzenetére


spiky03
veterán

Ott nem ugrált fel nekem semmi sem. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86858) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Régi trailer de én csak most láttam még. Nem tűnik rossznak:

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

Live-Die-Respawn

(#86859) devil-k


devil-k
nagyúr

Krampusz
Krampus

7/10

Zseniális a film hangulata, magával ragadott egy perc alatt. Egyáltalán nem nevezném vígjátéknak, de horror-vígjátéknak sem. Inkább valami behatárolatlan horror szerű. Jól bemutatták az amerikai "álom" karácsonyt. A film közepe kissé vontatott és erőltetett, de a végét jól lezárták, méltóan. Omi elbeszélése és az előzmény bemutatása kissé érdektelen volt, ennél jobbat is össze lehetett volna hozni. Nem is értem, miért kellett animációs résszel megoldani ezt.

- mozi bolondéria -

(#86860) LOTR


LOTR
addikt

Space Jam 2 LeBron James-szel

One Ring to rule them all

(#86861) ben11 válasza LOTR (#86860) üzenetére


ben11
őstag

Ez hiányzott még. MJ-vel nagy volt az első, a Királyt viszont nem tudom elképzelni egy ilyen szerepben.

(#86862) Dilikutya válasza spiky03 (#86857) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bekapcsolt AdBlock-kal nekem se, de kíváncsi voltam, mire értették, hogy kicsit túltolták a reklámot. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86863) k-adi


k-adi
nagyúr

Nagyfater elszabadul (2016)
Dirty Grandpa

Na van ez az új Robert De Niro-s film, biztos poénos lesz, nézzük meg!
...
Abort! Abort! Mission critical!

Tehát azt hittem én kis naív, hogy milyen jó kis lightos vicces tea-délutánhoz való filmet találtam... nos, nem. :DDD El sem tudom képzelni, mennyi pénzt kaphatott ezért Robert De Niro, de úgy látszik mindenkinek megvan az ára. :( Alapvetően ki nem állhatom Zac Efron-t, de most inkább sajnáltam, mert egyszerűen látszott rajta, hogy fingja sincs miért van ebben a filmben. :D Ugyan Shadia karakterét alakító Zoey Deutch cuki, meg aranyos, de ez nem menti meg a filmet (annak ellenére, hogy 10 évvel fiatalabb karaktert alakít!!). A barátnője meg duplán nem, Len (Aubrey Plaza) akinek persze folyton dugás-beszólásai vannak az öreg papa felé :DDD (amúgy meg Zac nagy pussy: Efron used a body double for the naked motorcycle ride scene)

___

Triple 9 (2016)
(magyarul tuti 999-nek fordítanák amilyen gyökerek ott a fordító "bizottságban")

Ötletem sincs hogy sikerült ennyi híresebb színészt összehozni erre a filmre, de valahogy mégis sikerült :D (Casey Affleck, Anthony Mackie, Academy Award Nominee Chiwetel Ejiofor, 2 time Academy Award nominee Woody Harrelson, Aaron Paul, Academy Award Winner, Kate Winslet, Norman Reedus....)
A történet nem lenne rossz, de sajnos túl hosszan van felvezetve és a végére már unalmassá válik. Sajnálatos ez, mert elég jól indul, a rövid bankos jelenet kifejezetten jó lett....de aztán leül a film és ott is marad.
Én nagyon sajnálom, hogy füstbe ment ez a film, mert lett volna benne potenciál, de elszúrták.

(#86865) emiki6 válasza k-adi (#86863) üzenetére


emiki6
veterán

Előbbi filmre: Ez van, ha nem nézel szirmait... :P
Nem linkelem be, csak a címet: Robert De Niro és a Végtelen Péniszviccek
Vagy ha te ezt vártad, akkor semmi gond! :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86866) dokee78 válasza dokee78 (#86836) üzenetére


dokee78
félisten

Valaki megnézte/látta?

Más:

El cuerpo 9/10
Ez szinte tökéletes volt.
Minőségi thriller spanyolból,nem tudom valaki hallott-e róla vagy látta-e.
Mindenképpen ajánlott megnézni!
Nem tudom van-e valami köze a The Body 2001-hez.

(#86867) k-adi válasza emiki6 (#86865) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azt a jelenetet amikor a naptejet a csaj melleire nyomja RD Niro azt láttam korábban, úgyhogy sejtettem, hogy lesz ilyen is benne, de nem hittem volna, hogy ennyire...lealacsonyodik :DDD

(#86868) Realradical válasza oriic (#86858) üzenetére


Realradical
őstag

Jónak tűnik, Tim Burton nálam amúgy is alapból nézős kategória :)
Ki is veszem a könyvet a könyvtárból, reméljük nem valami manapság népszerű tiniregény, mint pl. a Percy Jackson könyvek.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#86869) etejedu válasza Realradical (#86868) üzenetére


etejedu
őstag

Pedig de, csupa marhaság!
Illetve szép-szép ,mondanivaló meg cukormáz, szeretet és barátság.... :U

(#86870) Viszlát


Viszlát
addikt

Saul fia: lassan másfél hete, hogy végre meg tudtam nézni, de kellett némi idő, hogy össze tudjam szedni a gondolataimat. Nem mindennapi filmművészeti "élmény", szégyen vagy sem, engem igencsak "megviselt", olyannyira, hogy utána majdnem egy teljes héten át semmit sem néztem. Sőt, tulajdonképpen az első 20 perc után is kénytelen voltam kis szünetet tartani, mert annyira intenzív a film, hogy szükségem volt néhány percre fellélegezni.

Nem mondanám, hogy szakértő vagyok holokauszt témában, nem ástam bele magam a részletekbe túlzottan, de volt "szerencsém" két túlélővel is találkozni, az ő beszámolóik is igen mély nyomot hagytak bennem. Többek között azért, mert bár mindketten gyerekként élték át ezt a borzalmat, elbeszélésükben nem volt semmi pátosz, nem voltak hősök, csak a mindent elsöprő gonosz erő kegyetlen gépiességéből fakadó reménytelenség érződött ki a szavaikból. Azt gondolom, hogy a nem szokványos kameraállás ezt hivatott a nézőnek bemutatni és hihetetlenül erősen tette ezt. Saul rezzenéstelen arca, a folyamatosan földre szegezett tekintete, a szótlanul és döbbenetes közönnyel elvégzett iszonyú munka olyan szinten felerősítették az egyébként fókuszon kívül eső történéseket, hogy egyszerűen hátborzongató volt nézni. Ehhez még hozzájöttek a hangok és zajok, amik úgy öleltek körül a kis nappalimban, hogy szó szerint úgy éreztem nem jutok levegőhöz. Iszonyúan nyersen ábrázolja a tömegmészárlás rideg, gépies folyamatát, miközben fikarcnyi hatásvadászat sincs benne, nincs Itzak Perlman, nincs piros ruhás kislány, nincs tangó, nincs Adrian Brody fájdalmas tekintete, nincs térdeire hulló katarzis...

Nem véletlenül méltatták mind a rendezőt, mind az operatőrt és persze a főszereplőt szinten minden szakmai fórumon és nem véletlen a rengeteg elismerés amit bezsebeltek, valami egészen különleges dolgot tettek le az asztalra. Le a kalappal tényleg, és bár nyilván semmi közöm a műhöz, azért büszke vagyok a sikerekre, magyarként - a sportot leszámítva - ez elég ritkán adatik meg manapság.

Mondanám, hogy kötelező mindenkinek, de tisztában vagyok vele, hogy az ember nagy része szórakozásra vágyik egy film kapcsán és a Saul fia a lehető legtávolabb áll ettől. Pontozni nem megy, a 10/10 gyenge próbálkozás lenne a film értékét visszaadni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86871) Dilikutya válasza Realradical (#86868) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sokáig én is így voltam Tim Burton-nel, de az Alice, meg azt a nagy szeműt már kihagytam. A Sweeney Todd-ig bezárólag viszont láttam mindent tőle, voltak zseniális pillanatai. Az Ed Wood szerintem minden idők legjobb életrajzi filmje. :) Oscar díjas filmet forgatni az egykor minden idők legrosszabb rendezőjének is kikiáltott Wood-ról mekkora már. :) Még úgy is, hogy a férfi mellékszereplői és sminkes díjat vitte el.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86872) emiki6 válasza Viszlát (#86870) üzenetére


emiki6
veterán

Érdekes mennyire másképp tud hatni egy film az emberekre. Engem totál hidegen hagyott, untam is. :)
Nem való ez mindenkinek, sőt igen kevés embernek. Csak azért nem szabad megnézni mert "azt írták jó és sok díjat nyert". Ha valakit nem érdekel, akkor nem érdemes megnéznie, valószínű rá se hatna úgy, mint rád. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86873) brownus válasza gerii (#86510) üzenetére


brownus
veterán

tegnap megnéztem, tetszett, de érezni, hogy low budget. egy ember írta és rendezte, de pont ez adja azt a kis pluszt, a fűszert ami miatt muszáj volt nekik játszani a képi világgal, a vágásokkal. a szereplők is szimpatikusak voltak, az ost meg a 80as évek szintipop világát idézi, a blade runner ugrott be róla.
szóval, egyben van a film, érdemes megnézni aki szeretni az ilyen filmeket. bő másfél óra, nem húzták el hálisten

(#86874) spammer válasza emiki6 (#86872) üzenetére


spammer
veterán

Saul Fia

Én is megnéztem a múltkor, és szeretem a jó drámákat, de ez a film rá sem volt hatással. Az újfajta látásmódot/megközelítést elismerem, de engem baromira nem rántott be, nem tudtam átélni a történetet, pedig más filmeknek ez sikerült, pl. még a Band of Brothers sorozat egyik része is durvább volt, mint ez.

Amitől viszont agyfaszt kaptam, hogy folyamatosan kockáztatta a társai életét is azzal, hogy neki állandóan rabbit kellett keresnie, akkor is, ha mindenki beledöglik miatta.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#86875) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap néztem meg A Marsi-t.
Nekem alapvetően nagyon tetszett, de kicsit elnagyoltnak gondolom a történetvezetést, bár ellenkező esetben nem tudom hány órába fért volna bele... Ill. voltak benne elég meredek, nem hihető epizódok, ami inkább "fi" mint "sci"
BD-n az extrák is ötletesek, jól szereztettek, nem csak azért vannak, h "legyen vmi", ez kevés kiadványról mondható el.
8/10

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#86876) Fandango válasza Viszlát (#86870) üzenetére


Fandango
veterán

Én is a napokban néztem meg, különösebb hatással nem volt rám, ennek ellenére átérzem. Viszont a fényképezés engem az őrületbe kergetett, majdnem hogy fájdalmat okozott az elején a folyamatos közeli és homályos háttér, fellélegzés volt amikor változott a nézőpont. Nem mondom, hogy tetszett, mert furán jönne ki, de azt se mondom hogy nem, mert a téma nagyon kemény és borzasztó, ismerve a történelmet.

(#86878) ben11 válasza atike (#86877) üzenetére


ben11
őstag

Szomorú..

(#86879) devil-k


devil-k
nagyúr

A fiú
The Boy

3/10

Húha! Úgy gondolta a rendező, hogy valami nagyon titokzatos és parás horrort/thrillert fog ám a nézők elé dobni. Ehelyett egy unalmas, klisés, mindenféle logikai hibával teletűzdelt izét kaptunk. A cím is spoileres (így utólag). Nincs történetvezetés, nincs előzmény, nincs semmi olyan amitől kirázna a hideg. Bele-bele kap részekbe, történetfoszlányokba és annyi.

Azért kapott 3-as minősítést, mert nagyon jó képi és hangi világgal rendelkezik a BD, bár a mélyek túlzóak.

- mozi bolondéria -

(#86880) callmeakos válasza ben11 (#86878) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mi?

All→M8

(#86881) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Zodiakushoz, Se7en-höz hasonló thriller krimiket mondanátok?

halahala

(#86882) gerii válasza xenom0rph (#86881) üzenetére


gerii
addikt

Bone Daddy (1998) - ezt most én is megnézem mert qrva régen láttam és akkoriban elég durva volt.
Hannibal, + sorozat

(#86873) brownus: Na akkor megnézem én is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#86883) Bad Pritt válasza xenom0rph (#86881) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Letaszítva
Csak ez misztikus.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86884) spammer válasza xenom0rph (#86881) üzenetére


spammer
veterán

Nem sorozatgyilkososak, de krimik: Prisoners, Gone Girl, Gone Baby Gone

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#86885) dokee78 válasza xenom0rph (#86881) üzenetére


dokee78
félisten

Fentebb írtam egy nagyon jó spanyol thrillert.

(#86886) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"The Martian extended cut is coming, with ten minutes of never before seen footage." [link]

Oh shiit, lehúznak még egy bőrt rólunk. :O

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#86887) pohár válasza radi8tor (#86886) üzenetére


pohár
félisten

csak arról, aki megvette/megveszi ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86888) cyberkind válasza pohár (#86887) üzenetére


cyberkind
félisten

:DDD instant banán!

Paranormal Cocktivity

(#86889) Dilikutya válasza radi8tor (#86886) üzenetére


Dilikutya
félisten

10 perc nem sok, ezért nem nagyon kell bánkódni szerintem. Ami érdekes, és kimaradt a filmből (Matt Damon marsi életének nagy része), az ebben a 10 percben is ugyanolyan, mint a 10 perc nélkül. Engem rég nem zaklat már fel, ha valamiből nem a legteljesebb verzió van meg. Maximum azért fordul ez elő ritkán, mert sose megjelenéskor vásárolok, így nagyjából eldől addigra, mit adnak még ki. Rendszerint az ilyen lehúzós +10 perces kiadások egy éven belül kijönnek az első után, néha már az alap megjelenésekor tudni lehet, hogy lesz extra is, mint A hobbit esetében volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86890) etejedu válasza atike (#86877) üzenetére


etejedu
őstag

Van mit kihagyni idén is az biztos! :)

(#86891) gyuromoj válasza radi8tor (#86886) üzenetére


gyuromoj
veterán

Még nem is néztem meg, pedig már hónapok óta megvan... :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86892) callmeakos válasza cyberkind (#86888) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Vagy inkább krumpli ;]

All→M8

(#86893) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

No túl vagyok énis a Captain Amerika premieren...

Nem ez a legjobb Marvel film az már biztos, de jó lett. :)

8/10-et adok rá bármikor. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#86894) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Captain America: Civil War

Kicsit csalódott vagyok, többre számítottam. Ettől függetlenül élvezetes volt, egy-két részlet extrán tetszett.

Live-Die-Respawn

(#86895) lionshamlet válasza oriic (#86894) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Credit scenet leirod spoilerbe, vagy aki látta? koszi

(#86896) FollowTheORI válasza lionshamlet (#86895) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmi extra nincs benne... az egyik a történet folytatása picit, Black Panther bázisán (ott rejtik el Bucky-t, aki hibernálós alvásba megy)... a másik meg pókember teaser gyakorlatilag (otthon a szobájában geek-el egyet a kütyüjével amit kapott).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#86897) lionshamlet válasza FollowTheORI (#86896) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Hat az nemsokminden, koszi!

(#86898) spiky03 válasza FollowTheORI (#86893) üzenetére


spiky03
veterán

Már én is várom, hogy este 8 óra legyen és nézhessem. :C

De hosszú lesz ez a nap még. :DDD

Tegnap este letudva az Ultron kora erdeti nyelven, jó volt úgyis másodszorra.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86899) PuMbA


PuMbA
titán

Captain America: Civil War

Ez az eddigi legjobb Marvel film szerintem, mint egyáltalán nem rajongó ember :) Sima Avengers-t és az Ultron korát szénné untam, teljesen generikus N+1 akció filmek, ezt valamiért nem :) A harc jelenetek nagyon jól koreografáltak, vannak dialógusok. A MOM Park feliratosan újra jó választásnak bizonyult, film közben síri csend végig :)

[ Szerkesztve ]

(#86900) callmeakos válasza oriic (#86894) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Overhyped. Lehet picit túlstuffoltalak :D

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.