Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) k-adi válasza callmeakos (#86699) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jó nyilván nem azok, de most így jobban belegondolva, ötletem sincs miért pont velük kivételeznek. Biztos van valami szerződés köztük, de hogy mi lehet az ok mögötte... gőzöm sincs. Hiszen pl. németek ~20millióan többen vannak a britekhez képest, így ha kivételeznék valakivel, nyilván olyannal tenném ahol "sokan" / még többen vannak. :F de biztos van valami Disney kapocs

[ Szerkesztve ]

(#86702) Tibiajax válasza spiky03 (#86700) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

így már értem. nekem I. kerből a sugárba kizarándokolni no way.. inkább leugrom a momba
hála az égnek, h pont ők vetítik felcsivel

[ Szerkesztve ]

(#86703) lionshamlet válasza LOTR (#86681) üzenetére


lionshamlet
senior tag

3 Nyomasztó film az imént tárgyaltakan felül, amit gondolom mindenki látott már, legalább 2x.
- Mechanikus Narancs
- Trainspotting
- Rekviem egy álomért

+1
- Egy kés Filozófiája

(#86704) Bad Pritt válasza lionshamlet (#86703) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy valaha egy listában látom majd a Kés filozófiáját meg a Mechanikus narancsot. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86705) emiki6 válasza Tibiajax (#86702) üzenetére


emiki6
veterán

Én is így vagyok ezzel. A Corvinba és az Arénába meg csak-csak elmegyek, de a világ végére nem szívesen, ha meg nagyon lusta vagyok akkor mom, az itt van nem messze.

+ a kártyatartó szerű, amiben gyűjtöm a jegyeimet nem igazán kompatibilis a sugár botár jegyével... :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86706) Tibiajax válasza lionshamlet (#86703) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a clockwork nem nyomasztó film....
legalábbis nekem nem volt az soha:D viszont kötelező mű, minden filmszeretőnek. aki nem látta még, pótolja be. életre szóló élmény

(#86707) rjg válasza emiki6 (#86705) üzenetére


rjg
őstag

Az Arénától a Sugár kb 5-10 perc, tehát nem a világ vége. Ha nem IMAX-re vágysz, akkor teljesen vállalható.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#86708) emiki6 válasza rjg (#86707) üzenetére


emiki6
veterán

Az Arénába csak IMAX miatt megyek.. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86709) Bad Pritt válasza rjg (#86707) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, csak ha valaki elmegy az Arénáig, akkor minek menne még tovább kelet felé? Olyan brutál nagy különbség nincs köztük, max ha valakinek az ízes popcorn meg a másfajta üdítő a fétise.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86710) rjg válasza Bad Pritt (#86709) üzenetére


rjg
őstag

Alkalom függő. Volt, amikor azért mentem a Sugárba, mert valamilyen akciójuk volt, hogy azért, mert csak oda tudtam jegyet foglalni, normális helyre. Szerintem sem kocsival, sem metróval nem egy távolság az Arénától. Ha valaki pedig előtte-utána Plázára vágyik, ott az Árkád.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#86711) k-adi válasza Bad Pritt (#86709) üzenetére


k-adi
nagyúr

sugárban jobb a popcorn? :F

(#86712) Bad Pritt válasza k-adi (#86711) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen. Meg van ízesített is, nem csak sima vajas/sós.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86713) k-adi válasza Bad Pritt (#86712) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hmmm. Ezt jó tudni! Kösz az infót.

(én úgy tudtam, hogy a "sós" az alap, szóval akkor amúgy már a "vajas" is ízesített popcorn nem? :) most nézem az oldalukon, hogy a "baconös" sem számít nekik ízesítettnek :F )

(#86714) emiki6 válasza Bad Pritt (#86712) üzenetére


emiki6
veterán

Tuttifrutti, vanilia, stb.
Pisztáciás elfogyott, csokoládés nem is volt... :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86715) Tibiajax válasza Bad Pritt (#86712) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

lényeget mondjátok, karamellás van-e. :)
mert akkor tényleg érdemes kimenni egyszer

(#86716) Bad Pritt válasza k-adi (#86713) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát én nem vagyok egy popcorn expert, megmondom neked őszintén. :D Máshol van egyféle (sós), itt van kétféle, a sós is jobb, mint CC-ben. Cserébe nem Coca-Cola a beszállítójuk, hanem a Pepsi, nem tudom ez kinek mennyire eretnekség.

(#86715) Tibiajax: Egy időben az volt, most bacon van. Néha cserélgetik.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86717) radi8tor válasza emiki6 (#86708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én VIP miatt. Szökőévente egyszer. :)

⭐ Stella

(#86718) lacy86 válasza callmeakos (#86683) üzenetére


lacy86
addikt

Thx! ;) :C

(#86719) spiky03 válasza k-adi (#86711) üzenetére


spiky03
veterán

Sugárban minden jobb :)
Nekünk jobban bejöttek a székek is, nincs úgy szétülve, mint a CC-be.
Nah meg a Spielberg terem a legjobb. Meg jó hogy maszkolják a filmeket is.

Nah nekünk jobban tetszik, ennyi. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86721) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#86723) callmeakos válasza spiky03 (#86722) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem igazán. Eléggé Avengers centrikus volt a film, a Hydra sem volt már úgy jelen. De a rendezők elmondták hogy nem követik a sorozatot és ez vica versa.

All→M8

(#86724) dokee78


dokee78
félisten

These Final Hours 6/10
Szertetem a post apokaliptikus filmeket,ez is a jobbak között szerepel.
Azért a The Rovertől jócskán elmarad,de szintén Ausztrál!

The Good Dinosaur 6/10
Igazából ezt sosem terveztem megnézni,de gyerkőcökkel muszáj volt.
Szép volt a képvilága,de ez a Arlo nem igazán lopta be magát a szívembe.

(#86725) pohár válasza callmeakos (#86723) üzenetére


pohár
félisten

az első jelenet a film végén melyik filmre reflektál?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86726) mark!


mark!
őstag

Teljesen össze vagyok zavarodva. Vin Diesel Instáján rakja ki ezerrel a képeket meg videókat, hogy kubában vannak és forgatnak, de most akkor F&F8 vagy xXx 3 lesz?

>

(#86727) Magnum_ válasza mark! (#86726) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ff8
ott ül mellette a letty is

I humbly and respectfully decline™

(#86728) callmeakos válasza pohár (#86725) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Leírom, de csak is spoilerben :D
Black Panther

All→M8

(#86729) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Méghogy csak a CGI :D
Épp itt tart az Ep.8 forgatása. Azért elfogadnák a hátsó kertbe egy ekkora Sólymot :P

All→M8

(#86730) pohár válasza callmeakos (#86728) üzenetére


pohár
félisten

hm, az érdekes, mert előtte lesz még egy Guardians 2 és Thor Ragnarok (meg egy Dr. Strange, de ebben nem hiszem, hogy felvezetnének bármit is, nincs kapcsolatban a többi filmmel), akkor valamelyik valószínűleg ki fog maradni

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86731) Tibiajax válasza callmeakos (#86729) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

elfogadnák?

(#86732) mark! válasza Tibiajax (#86731) üzenetére


mark!
őstag

azannyamindenit, hejesírázsi szotártat neki!!!4!!4!!4 (irónia off, off off :DDD)

[ Szerkesztve ]

>

(#86733) emiki6 válasza Tibiajax (#86731) üzenetére


emiki6
veterán

Pohártól várjuk a szakértői eligazítást! :R :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86734) pohár válasza emiki6 (#86733) üzenetére


pohár
félisten

ha a boltot és zöldet úgy ejti, hogy bót, meg ződ, akkor totálisan rendben van a dolog :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86735) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Fekete arany (Day of the Falcon)

Történelmi dráma. Nem egészen ezt terveztem mára, de nem volt rossz. Egyszer érdemes megnézni :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#86736) BITBOYS válasza callmeakos (#86729) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link] :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#86737) emiki6 válasza pohár (#86734) üzenetére


emiki6
veterán

Meg is van: "Hát hogy ne laknák már mégis is itt?"

BITBOYS: Áhh, ez jobb! :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86738) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Imádlak titeket. Mondtam már? :DDD ;] :P

(#86736) BITBOYS
Najóóóóóóóó :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#86739) Tibiajax válasza callmeakos (#86738) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..mindezt csakis segítő szándékkal tesszük, tudnod kell.

(#86740) callmeakos válasza Tibiajax (#86739) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kérlek, elég ideje vagyok a topikban hogy tudjam, mi a szitu :))
Ha újonc lennék, lehet sírva futnÉK a modkerbe, hogy ezek a srácok túl vázák* nekem :D

All→M8

(#86741) pohár válasza emiki6 (#86737) üzenetére


pohár
félisten

Babi néni, itt a bauxit, önmagának csináltam

na, hát ez még mindig bitangpusztulatosanfostos

hát ez még mindig kegyetlen :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86742) Dilikutya válasza callmeakos (#86683) üzenetére


Dilikutya
félisten

Zemo báró! Nem tulajdonnév, hanem nemesi rang a báró. Pókembernél elvileg nem lesz eredettörténet, May néni miért utalna erre? A képregényekben is van May néni Ben bácsi nélkül, méghozzá nagyon sokat. Peter Parker életének szerves részét képezi a nagynénje, mint egyedüli élő rokona. Mint pl. Hank Pym-nek Janet van Dyne, Bruce Wayne-nek Alfred, Superman-nek Lois Lane.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86743) k-adi válasza callmeakos (#86729) üzenetére


k-adi
nagyúr

És mit csinálnál vele, azon kívül, hogy letakarnád azonnal (a savas eső és a migránsok elől)? Meg a 4 méteres alien szoborral is? :DDD Kicsiben kirakod a polcra, az oké...de ezek a nagy dögök...?

(#86744) Dilikutya válasza k-adi (#86743) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van neked róla fogalmad, egy életnagyságú Ezeréves Sólyom milyen menő kúró menedék? ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86745) k-adi válasza Dilikutya (#86744) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát...nem sok, mivel nincs egy Sólyom a kertemben.. :DDD de ha bármilyen SW témájú dolgot beszereznék akkor egy Halálcsillag lenne inkább :) vagy egy nagy Jabba szobor :D

(#86746) callmeakos válasza Dilikutya (#86742) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Angol megfelelője: Baron Zemo. A filmben pedig ez a karakter neve, a Baron pedig nem a titulusára utal. Pókemberre pedig: May néni csak az egyik dolog. Spoilermentesen elég nehéz megfogalmazni, de ha megnézed érteni fogod miért érzek egy új eredettörténetet. Ben bácsiék csak a szokásos adalék lesz. De ha nem tudsz várni, leírom: Pókember a filmben már ismeri az erejét, sőt Stark mutat neki kamerás felvételeket amiken már jelmezben ment meg embereket, de az nincs még említés szintjén se elmondva, honnan lett az ereje, hogy képezte ki magát, stb. Ezt pedig 100% hogy valamilyen szinten de fel fogja dolgozni az önálló film. Mondjuk semmi szükség erre, mindenki tudja honnan lett az ereje, lerágott csont a Pókember eredettörténet, de mivel új Peter Parkerünk van, ezért esélyes hogy ő is kap eredetsztorit.

(#86743) k-adi
Részletek, részletek. Kezdjünk el akkor ezekkel foglalkozni, ha már itt vannak a kertben. De ha lúd legyen kövér: jöhet ez az életnagyságú AT-ST is ;] :))

All→M8

(#86748) Dilikutya válasza callmeakos (#86746) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy dolog az angol megfelelője, de ott is rang a báró, még kastélya is volt. Lehet, hogy hülyén hangzik magyarul egy komoly filmben, de attól még nemesi rangja van. A legtöbb szuperhősnév hülyén hangzik, ha jobban belegondolsz.A filmek már megszűrik ezt, főleg a gonoszok között akad bőven valami idióta nevű, aki csak 1-2 szám erejéig szerepelt.

Ha azt mondták, nem eredettörténet lesz, akkor evidens, hogy már ismeri az erejét a film idején, ebből én nem gondolnám, hogy újra meg kell néznünk a pókcsípést, meg Ben bácsi elvesztését.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86749) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Fák jú tanár úr 2
Hasonlóan beteg mint az első rész. Kiskaliberű, kicsit pronyó, de pont ettől volt jó. Mondjuk a majdnem 2 órás játékidő kicsit túlzás volt, de ettől függetlenül tetszett. :)

"Az ott egy k*rva!" :DDD

7/10

All→M8

(#86750) marilllyo


marilllyo
veterán

Filmes napot tartok...ezek közül egyiket sem láttam. Melyikkel kezdjem szerintetek és melyik amelyiket nyugodtan kihagyhatom?

Coriolanus
Mielőtt az ördög rádtalál
Éjjeliőr a hullaházban
The Pledge
A bőr amelyben élek
The Badabook
The pledge
Arbitrage

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.