Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86651) fant0mi válasza Dilikutya (#86650) üzenetére


fant0mi
addikt

Saint súlyos drámát kért, az meg az. :)

(#86652) diablo1984 válasza fant0mi (#86651) üzenetére


diablo1984
veterán

Utolsó ház balra?

meg van valami hasonló film is, ami asszem angol és egy párról szól, akit tinik kapnak el az erdőben.... na az nyomasztó, bár szegény kislány aki veletek nézi, na az inkább nem való neki....

(#86653) cyberkind válasza Magnum_ (#86646) üzenetére


cyberkind
félisten

Eden Lake - Gyilkos kilátások

?

Paranormal Cocktivity

(#86654) gyuromoj válasza diablo1984 (#86652) üzenetére


gyuromoj
veterán

Eden Lake

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86655) diablo1984 válasza gyuromoj (#86654) üzenetére


diablo1984
veterán

mindkettőtöknek: azazazaz! rendkívül nyomasztó, ha megnézi az ember legszívesebben rágyújtana egy atombombára.....

(#86656) cyberkind válasza diablo1984 (#86655) üzenetére


cyberkind
félisten

Így-így, nagyon komoly film.

Paranormal Cocktivity

(#86657) Magnum_ válasza atike (#86649) üzenetére


Magnum_
nagyúr

őőőőő, a csajomat hívom így, 28éves :D

fa ntomi és cyber: mindkettő érdekel, jók is lesznek, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#86658) diablo1984 válasza Magnum_ (#86657) üzenetére


diablo1984
veterán

ha az Eden Lake-et megnézitek, akkor biztos a karódba dől, főleg ha kicsit is hajlamos a filmbe beleélnie magát , a szereplőkkel azonosulni.....
talán a legnyomasztóbb film evör

(#86659) atike válasza Magnum_ (#86657) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Öööö... Akkor amiket én ajánlottam kilőve... :DDD

Akkor viszont:
Erőszakos múlt, Utolsó szamuráj, Sötétkamra... :)

(#86660) k-adi válasza oriic (#86637) üzenetére


k-adi
nagyúr

valóban érdekes lesz ez a KUBO AND THE TWO STRINGS

kár hogy augusztus 19ig várni kell vele

(#86661) BITBOYS válasza Magnum_ (#86657) üzenetére


BITBOYS
addikt

A légy? az dráma is :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#86662) Magnum_ válasza diablo1984 (#86658) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azon már túl vagyunk :DDD attól félek, hogy sírni fog nagyon, érzékeny kislány. de megnézem majd egyedól, ha elaludt. :R

I humbly and respectfully decline™

(#86663) Grave_444 válasza Magnum_ (#86662) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Eden Lake így tényleg nem ajánlott. :DDD

(#86664) fant0mi válasza Magnum_ (#86662) üzenetére


fant0mi
addikt

A broken circlét én is egyedül néztem, oldalbordának nem mertem megmutatni, mert a 100-as zsepi biztos elfogyna.

(#86665) Magnum_ válasza fant0mi (#86664) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mindjárt elalszik... jóó lesz így :D

I humbly and respectfully decline™

(#86666) Dilikutya válasza cyberkind (#86653) üzenetére


Dilikutya
félisten

Soha az életben nem akarom többet azt a filmet látni, azt se értem, aki egynél többször nézi meg. Egyszer is elég, igazából sok is, elég szar van így is a világban, amit lát az ember. Inkább egy Ace Ventura helyette.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86667) cyberkind válasza Dilikutya (#86666) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig én ezt is sokszor fogom megnézni mint az Emberi százlábú trilógiát is.

Paranormal Cocktivity

(#86668) Dilikutya válasza cyberkind (#86667) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az más, az csak szemét, bár az a trilógia meg kimondottan hidegen hagy ettől függetlenül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86669) emiki6 válasza Dilikutya (#86666) üzenetére


emiki6
veterán

Mennyivel erősebb, mint mondjuk a Gépész?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86670) dokee78


dokee78
félisten

Megnéztem ezt a Gyalog Galoppot!
Csak én vagyok az akinek nem tetszett?
Már kínosan sz@rnak éreztem az elejétől a végéig!
Brian élete például nagyon tetszett,de ez pff.

[ Szerkesztve ]

(#86671) diablo1984 válasza emiki6 (#86669) üzenetére


diablo1984
veterán

ég és föld! ennek a filmnek az az erőssége, ahogy fel van építve, és mikor már minden kilátástalan és jönne a hepiend, hát nem, 1,5 óra közdelem és hiába, egyre sötétebb, ami az ember szívét csavarja, nem hallnak meg benne 50 millióan, nem futkározik benne egy félkegyelmű, nem az emberiséget akarják kiírtani benne, csak egyszerűen a reményt öli meg a nézőben, de azt nagyon kegyetlenül! egyszerűen befordító ez a film, de piszok jól megcsinálták! :K

a Gépész inkább pszichóbb, az sem rossz, de közel sem hozza azt az élményt mint az Eden lake!

[ Szerkesztve ]

(#86672) gerii válasza emiki6 (#86669) üzenetére


gerii
addikt

A Gépész mesefilm ahhoz képest.

High Rise: Ezt a filmet ha valaki megfejti... :) 2 óra anarchia, tombolás. A trailere jobb volt sajnos.
J. G. Ballard regény alapján készült, az lehet élvezetesebb.

[ Szerkesztve ]

(#86673) emiki6 válasza diablo1984 (#86671) üzenetére


emiki6
veterán

Az baj... :DDD

dokee78: Én pont fordítva vagyok ezzel.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86674) S e t h válasza Dilikutya (#86666) üzenetére


S e t h
nagyúr

Durva gyomrossal felérő hatású film. A topikban történő felemlegetés kapcsán mondtam a páromnak, hogy ezt a filmet többet nem, még ha kérné sem, nekem elég volt egyszer egyedül .

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86675) Grave_444 válasza S e t h (#86674) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köpök a sírodra, Utolsó ház balra (2009) is hasonlóan felkavaró.
Többször nem nézném meg őket, ettől függetlenül jó filmekről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#86676) cyberkind válasza Grave_444 (#86675) üzenetére


cyberkind
félisten

Én ezt a 2 filmet még a közelébe se tudom tenni az Eden Lake-nek, annyira gyengék voltak azután, rossz volt a sorrend.

Paranormal Cocktivity

(#86677) diablo1984 válasza Grave_444 (#86675) üzenetére


diablo1984
veterán

a köpök a sírodra még Lohan kisasszonnyal valami karikatúrának is tűnhet, az Utolsó ház balra bár nem rossz film, de a hangulata messze elmarad, ráadásul kissé tucat tálalásban, bár mondjuk nem rossz, de nincs az a gyomros!

(#86678) Jim-X válasza cyberkind (#86676) üzenetére


Jim-X
őstag

Borgman ;] :DDD

A játék az nem játék!

(#86679) Dilikutya válasza Grave_444 (#86675) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mind a kettő remake, akkor már inkább az eredeti, bár azokat nem láttam, de sokfelé olvastam. Köpök a sírodra kimaradt, de nem is igénylem, számomra ez az egész rape&revenge hulladékkal ér fel. Tényleg akarom én azt nézni, hogy valakit megerőszakolnak látványosan, aztán meg levadásszák az erőszakolókat? Az Eden Lake ennél sokkal aljasabb film, nem alacsonyodik le, hogy hatásvadász lapként előhúzza a szexualitást, csak hoz két szimpatikus főszereplőt, és szépen földig rombolja képletesen és valóságosan is az életüket, és te már félidőben tudod, hogy itt boldog összeborulás már nem lesz, igazából az egész végkifejlet nem is meglepő, de az odavezető út tényleg kegyetlen, felkavaró. Ezzel szemben az Utolsó ház balra hoz egy vizuálisan sokkoló kezdést, de aztán a feszültség alábbhagy legkésőbb akkor, amikor már sejted, hogy a bandatagok most jól rábasznak. Az Eden Lake vizuálisan nem lép át egy határt, nem fröcsög jobban a vér, mint amennyire kell, lélektanilag sokkol inkább. A szó klasszikus értelmében nem mondanám rá, hogy jó film, mert nem élveztem, nem szórakoztatott, nem gondolkodtatott el, és nem is akarom többet látni, de ha külön-külön vesszük a színészeket, a feszültséget, a rendezést, akkor mindenképpen egy erős alkotás.

Az Utolsó ház balra csak egy 70-es évekbeli rape&revenge feldolgozása, rengeteg készült akkoriban, vacak exploitation/grindhouse filmek ezek, a műfaj jelenleg reneszánszát éli már pár éve lakossági forgalmazásban, de ma is csak ugyanaz a szemét, ami 40 éve volt. Öncélú, fölöslegesen túlzásba vitt ábrázolása az erőszaknak. Jó, egy Péntek 13 rész még ennyiről sem szól, csak jön egy hokimaszkos állat, és táborozó fiatalokat kaszabol, de abban végig ott van az, hogy ez csak mese, nem tudod egy percig se komolyan venni. Én ezt a fajta horrort szeretem, legyen az zombis, baltásgyilkosos, egyéb szörnyes. Megmarad a maga zárt világában, míg az Eden Lake kilép onnan, át egyenesen a tiédbe.

És van a Mártírok, ami egy végtelenül öncélú, brutális, és meglehetősen ostoba film, iszonyat gyenge, röhejes történettel, tulajdonképpen egy rakás híg fekália az egész, nem film. A "Szerb film" téma, az elég underground, a Mártírok viszont egy széles közönség elé tárt, mondhatni kommersz film, talán moziban is vetítették Franciaországban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86680) Grave_444 válasza Dilikutya (#86679) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem a Mártírok tetszett, legalábbis amennyire felfogtam annyi idősen.
Az Utolsó ház balra nézésekor is lehettem vagy 14 éves. :D
Szóval elég halványak az emlékeim, akkoriban nem tartottam rossznak, de biztos igazatok van, ha más kategóriába sorolnátok.
Szerb film egyszer nézős esetleg, rám nem igazán hatott csak végignéztem és kész, hamar elfelejtettem..

(#86681) LOTR válasza diablo1984 (#86677) üzenetére


LOTR
addikt

ezekben a filmekben más volt a főszereplő - vagy nem tudom mit szerettél volna írni a Lohan-os résszel

amúgy az Eden Lake jó film lenne, ha a forgatókönyv nem olyan lenne, amilyen lett, nagyon frusztráló volt, de a rossz értelemben, amennyit azok ketten összeszerencsétlenkedtek, már szinte nekem volt kínos

ha nyomasztó filmet akartok akkor a The Road - Az út (2009) címűt tudom ajánlani, ez a maga nemében zseniális

One Ring to rule them all

(#86682) Grave_444 válasza LOTR (#86681) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Aragorn miatt megnézem. :)

(#86683) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Captain America: Civil War
Nos, nos, nos mit is írhatnék. Elég súlyos a film, még emésztenem kell a dolgokat, illetve hagyni hogy ülepedjen az egész, de azért amit letudok írni spoilermentesen, arról megvan a véleményem. Egy szó, amivel tudom illetve a filmet az a smart (bocsi az angol szóért, de ez illik a legjobban, azt meg mégsem írhatom hogy okos, vagy intelligens :D). Ugyanis a Russo testvérek a film minden egyes mozzanatát tudatosan építették fel, mindennek megvan az oka és a miértje. (Na jó, 1-2 kivétellel). Merthogy nem csak az történik hogy a Kapitány és Stark két külön véleményen vannak, és random mód csatlakoznak valamelyikükhöz a karakterek, hanem okosan mindenkinek adnak indokot, miért éppen azt azt az oldalt válassza. (Kivételek itt is akadnak persze). És ezt támasztja alá az a tény, hogy a nagy kakukktojás, Baron Zemo (Daniel Brühl) hogy a francba fog beleilleni ebbe az amúgy is túlzsúfolt történetáradatba, és basszus sikerült neki. Oké, elég jelentéktelen mondjuk Ultronhoz képest, de amennyire az, annyira átérezhető a cselekedetei. Nem fog senki fejében megragadni, mindazonáltal már az is csoda, hogy nem csináltak belőle egy kolonc karaktert.

Továbbá nagy meglepetésemre a film szinte teljes mértékben hanyagolja az öncélú CGI használatot, gondolok itt olyanra, mint az Age of Ultronban mikor Sokoviát nos... tudjátok. Itt nincs ilyen, sőt még olyan kaliberű jelenet sincs mint a Winter Soldierben a Helicarrierek. Ettől függetlenül nem mondható el hogy nincs harc, mert bizony az van, és azt a bizonyos reptéri jelenet még fogjuk emlegetni egy ideig, mert az nagyon büntet. Nem is tűnik ez egy több száz milliós blockbusternek, hanem egy kicsit felpumpált akcióthrillernek. És éppen ezért nem lett Avengers 2.5, hanem Captain America 3. A film egyébként elég jól ballanszíroz a hősök egymásnak eresztése, illetve a között, hogy Rogers miért mond nemet a regisztrációs törvénynek, ó elnézést: a Sokoviai megállapodásnak. Ja és ha már itt járunk: Ez a film filmként funkcionál, nem az azonos névvel kiadott képregénynek. Vannak bizonyos momentumok amik onnan lettek átemelve, de lényegében a semmi köze nincs ahhoz.

Az újoncokról: Black Panther nagyon badass, Pókember viszont.... a Marvel elérte hogy róla kelljen beszélni, ha már eddig nem volt beszédtéma :D
Ugyanis barátunkat hagyták szerepelni eleget, hogy megismerhessük, milyen az új Peter Parker: pontosan olyan amilyennek lennie kell. Pont. Ráadásul mint harcos eléggé OP, ami nem derül ki miért, gondolom ezt fogja feldolgozni az önálló filmje, ami miatt félek. Mert nagyon úgy bűzlik, hogy egy újabb eredettörténetet fogunk kapni az arcunkba, mert bizony van May néni, és ha ő itt van, akkor van valahol Ben bácsi is, és akkor megint ugyanott vagyunk, mint a Csudipók elején. Hurrápázsit. - ezt inkább spoilerbe tettem. A film cselekményére nincs hatással, kizárólag a jövőbeli Pókember filmre, így aki akarja, elolvashatja, aki nem, az nem.

Összegezvén én ugyanazt érzem, mint pár éve a Winter Soldier esetén. Hogy képesek voltak egy újabb oldalát megmutatni a Marvel filmeknek, mindeközben pedig szintet is léptek, és mivel nálam a WS a top Marvel film, ezennel a Polgárháború vette át ezt a titulust. Nem hibátlan, mert semmi sem az.

9/10

Ja és pro tipp a bentmaradóknak: 2 stáblistás jelenet van. Az első az komolyabb, a második meg inkább vicces, és előremutató, hogyan vélekedik a Marvel a jelenetben látott karakterről.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#86684) oriic válasza callmeakos (#86683) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Live-Die-Respawn

(#86685) diablo1984 válasza LOTR (#86681) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, a Köpök a sírodrát kevertem hirtelen egy Lohanos filmmel, de tényleg nem az, de láttam, de inkább egy klasszik thriller, nyers erőszakkal, de ez sem váltja ki belőlem azt amit az Eden Lake.

a Mártírok is nyomsztó, de tényleg annak a története nagyon elvont, azzal azonosulni nem lehet, túl elrugaszkodott....

(#86686) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez az Eden Lake is az a film volt, amit egyszer bőven sok(k) volt megnézni és azt se bánom, ha elfelejtem, mekkora redneck-ek a vidéki brit prolik ÉS mit műveltek szerencsétlenekkel.
A másik filmet kellett volna választanom :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#86687) spammer válasza Magnum_ (#86686) üzenetére


spammer
veterán

Az Eden Lake egy hatásvadász hulladék.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#86688) diablo1984 válasza Magnum_ (#86686) üzenetére


diablo1984
veterán

azért bízom benne, hogy mégsem a valóságot tükrözi a film..... :U

(#86689) Magnum_ válasza diablo1984 (#86688) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is. bár volt már konfliktusom Bp-en vidéki redneck angollal.

I humbly and respectfully decline™

(#86690) Viszlát válasza Magnum_ (#86689) üzenetére


Viszlát
addikt

A redneck angol az milyen? :D Mint a macska vajaskenyérrel a hátán?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86691) Magnum_ válasza Viszlát (#86690) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tahó parasztra gondolok.

I humbly and respectfully decline™

(#86692) Tibiajax válasza callmeakos (#86683) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

bocsi, hol sikerült már megnézned?..

(#86693) callmeakos válasza Tibiajax (#86692) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Londonban. :)

All→M8

(#86694) spiky03 válasza callmeakos (#86683) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az írás. :R

Már alig várom, hogy én is láthassam. Remélem tudok is jó helyre foglalni majd csütörtökre. :)

Az új pólók már betárazva. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86695) Tibiajax válasza callmeakos (#86693) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de ez valami sajtóvetítés volt, vagy ennyivel hamarabb kezdik ott a vetítést?.. elég kemény
spiky03 nagyobb mozikban a jobb helyek már elmentek sztem. én is ippen csíptem el még egy fasza helyet feliratos momra, még szerdán

[ Szerkesztve ]

(#86696) callmeakos válasza Tibiajax (#86695) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Itt Április 29. a premier. Minden Disney illetőségű film itt egy héttel előbb kezd (kivéve a SW, az mindenki mással egy időben volt premieren.)

All→M8

(#86697) lemmy9 válasza dokee78 (#86670) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem csak Te. Egyszerűen borzasztó. Sosem értettem miért csapkodják a térdüket rá.

Szerintem!

(#86698) k-adi válasza callmeakos (#86696) üzenetére


k-adi
nagyúr

pedig tuti ott is torrenteznek a kis britek....... vicc az egész

(#86699) callmeakos válasza k-adi (#86698) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem hogy ez azért lenne mert a britek annyira "szentek" lennének (ódehogy :D) a többi országhoz képest.

All→M8

(#86700) spiky03 válasza Tibiajax (#86695) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom, hogy a CC-ben lehet venni, de mi nem járunk már oda, csak a Sugárba, az sokkal jobb szerintem/ünk. ;)
Így oda várom, hogy feltegyék a moziműsort csütörtöktől. Mert sajnos a szerdai vetítésekre már a jó helyeket befoglalták. Első sorba meg nem akarok ülni, gondolom ez érthető? :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.