Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) #54715584 válasza Pitterix (#86350) üzenetére


#54715584
törölt tag

A szőrmókok nagyon cukik voltak. :D De még mérgesen sem lehetett őket komolyan venni. :D
A végére meg kellett a happy end, de hát ez van. :)

A másikat is nézzétek meg, nagyon vicces. Tegnap megnéztem ismét kolléganővel (meg egy kis whiskeyvel) és nagyon jól szórakoztunk. :D

(#86352) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egy két gondolat még az itteni IMAX moziról. Ég és föld az itteni és az otthoni. Mind maga a vászon, mind maga minden más. A kép még a harmadik sorból is tűéles volt, el se hittem amit látok. Voltam már sokszot az otthoniban, ültem mind az elején, mind a végén, de ilyet nem tapasztaltam. Érdekes volt, hogy a film előtt bejött egy konferanszié, és beszélt a nézőkhöz pár dolgot. Mint egy igazi filmszínházban :)
Vicces volt mikor azt mondta, ez a legnagyobb IMAX terem Európában, én meg elmosolyodtam :D
Belmagasságban tényleg elképesztő volt, de széltében szerintem a miénk nagyobb széltében. Még érdekes hogy mondta a csávó, hogy azt csinálunk a szemüvegekkel amit akarunk. Ha akarjuk kidobhatjuk, ha megakarjuk tartani, tartsuk. Otthon meg mi van? Rogyásik újrahasznosítják ugyanazokat a szemüvegeket, amíg konkrétan nem lesz használhatatlan, ezek meg :D

All→M8

(#86353) Viszlát válasza Bad Pritt (#86334) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi. :)

...de megkapta a PG, azaz legalacsonyabb korhatárt, mikor olyan pillanatai, mit pillanatai, komplett jelenetsorai vannak, amik abszolút nem gyerekeknek valók.

Tényleg ennyire durva? Pont gyerekekkel terveztem megnézni (olyan 8 és 11 év körüliek lehetnek), de nem akarnám, hogy a szívességből elvállalt felvigyázásból az legyen, hogy nem tudnak éjjel aludni aztán. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86354) Pitterix válasza #54715584 (#86351) üzenetére


Pitterix
őstag

Oké, már be is fizettem rá. ;)
Imdb-s képek alapján jól néz ki. A musical műfajjal nincs gondom, tehát nagy baj nem lehet.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#86355) radi8tor válasza callmeakos (#86352) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ne felejtsük el, hogy kint mennyivel kerül többe egy IMAX jegy. Mennyi is volt? :)

⭐ Stella

(#86356) spiky03 válasza callmeakos (#86352) üzenetére


spiky03
veterán

Már itthon is azt csinálsz a szemüveggel amit akarsz. :)
Mert már nem adnak hanem még kell venned aztán haza viheted és elhozhatod ha legközelebb nézel valami filmet. ;)

Mondjuk én nem voltam még csak a régi korszakban, amikor a kijáratnál le kellett adni. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86357) #54715584 válasza Pitterix (#86354) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem musical igazából, hanem romantikus / szerelmes pop és rockszámok vannak benne. Néha nagyon viccesek és a leglehetetlenebb helyzetekben kezdenek el énekelni. :D

(#86358) Bad Pritt válasza Viszlát (#86353) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem akarok spoilerezni, van egy-két jump scare pillanat és két tényleg sötét és nyomasztó részlet. Ha mondjuk a Gyűrűk ura 3-ban a Frodó+Samu vs. Banyapók részt meg mernéd nézetni velük, akkor ezzel sem lesz gond.

(#86352) noxwill: Már egy ideje itthon is megtartható az IMAX szemüveg. Most újították fel amúgy a vásznat meg a hangrendszert, de szerintem még mindig elmarad a bécsitől (nekem ahhoz volt szerencsém párszor).
Az új IMAX reklám stílusos, de elég túlzó (mikor a csávó lóg a szikláról), plusz érdekes, hogy kapott egy 12-es karikát a reklám. :D

Ja meg új fantasztikum magyar címadás tekintetében: leadták a szinkronos Pete's Dragon előzetest, amit sikeresen lefordítottak Elliott, a sárkányra, mikor az eredeti is Peti sárkánya néven ment itthon. A poén az volt, hogy a végén a vásznon a cím Pete's Dragon volt és a nézőtér egyhangúlag kinevette a narrátort, mikor a kiírással párhuzamosan kimondta az Elliott a sárkányt. :D Kíváncsi lennék amúgy a fókuszcsoportra, milyen indoklással sikerült rávenni a forgalmazót erre a névre.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86359) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani hogy a rövid leírás alapján hogy mi ennek a filmnek a címe? Egy kislány kutat a padláson amikor az anyukája holmiai közt talál egy játékbabát ami szomorúan kettőt mutat. Megkérdezi az anyukáját hogy játszhat-e vele, az anyukája megengedi de csak délig. Délben (amikorra kész lett az ebéd) hívja a kislányát enni, de a kislány megkéri az anyukáját hogy had játszon a játékbabával még 5 percet. Az anyukája enged még 5 percet. Amikor letelik az 5 perc, akkor szól a kislányának, de nincs felelet. Az anyuka fölmegy az emeletre és azt látja, hogy vér csöpög a padlásról és amint felnyit a padlásra, ott látja a kislánya holttestét és egy játékbabát ami boldogan hármat mutat... Köszi előre is. :)

(#86360) k-adi válasza #85154688 (#86359) üzenetére


k-adi
nagyúr

fú ez nagyon creepy :D biztos meg akarod nézni? :DDD

(#86361) gyuromoj válasza #85154688 (#86359) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ez nem a Démonok közöttben található babáról készült film? :B

Szerk.:
Annabelle vagy valami hasonló

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86362) #85154688 válasza k-adi (#86360) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mi lehet ennek a filmnek a címe szerintetek? :U

[ Szerkesztve ]

(#86363) devil-k válasza gyuromoj (#86361) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annabelle? Nem rémlik, hogy abban lett volna ilyen.

- mozi bolondéria -

(#86364) gyuromoj válasza devil-k (#86363) üzenetére


gyuromoj
veterán

Csak tippeltem, nem nézek horrort. :B :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86365) devil-k válasza gyuromoj (#86364) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megértem. :) Mostanában nem láttam én sem jót belőle. :(

- mozi bolondéria -

(#86366) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kérlekszépen Titeket, hogy ajánljatok vagy egy ütős drámát, vagy egy fosatós Visit szintű filmet. köszönöm :R

I humbly and respectfully decline™

(#86367) cyberkind válasza Magnum_ (#86366) üzenetére


cyberkind
félisten

Nézd meg az Egyenesen Compton-ból, ez életrajzi film és nagyon jó még ha kicsit vidámabb is lett mint amilyen volt az életben.
Vagy ha ez nem akkor a The VVitch.

Paranormal Cocktivity

(#86368) Magnum_ válasza cyberkind (#86367) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt láttam és jó. :R a witch nem szimpatkikus

I humbly and respectfully decline™

(#86369) k-adi válasza #85154688 (#86362) üzenetére


k-adi
nagyúr

kérdezd meg itt: nem tudod a címét topic

(#86370) dokee78 válasza Magnum_ (#86368) üzenetére


dokee78
félisten

Pedig jó lehet.
Itt van pár napja a pendriven,de félek megnézni. :U

(#86371) cyberkind válasza dokee78 (#86370) üzenetére


cyberkind
félisten

Én megnéztem de nagyon nem jött be.

Paranormal Cocktivity

(#86372) dokee78 válasza cyberkind (#86371) üzenetére


dokee78
félisten

Nem a korszak miatt?
Vagy lehet mást vártál.

(#86373) gerii


gerii
addikt

Most nézte meg az új Point Break-et, nagyon szép a fényképezés, a tájak, helyszínek. A sztori nem túl acélos, az eredeti erősebb volt, de aki inkább a természet miatt nézné annak az új a javallott szerintem. Ja és 15 perc a stáblista :Y

(#86374) bagyulajuve válasza cyberkind (#86371) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem bejött összességében a VVitch - bár másra számítottam, kicsit félelmetesebbet vártam

Resistencia eterna

(#86375) fant0mi válasza Magnum_ (#86366) üzenetére


fant0mi
addikt

Drama?
The broken circle breakdown (2010). Asszonynak nem merem megmutatni. Napokig bogne rajta.

(#86376) cyberkind válasza dokee78 (#86372) üzenetére


cyberkind
félisten

Én másfajta horrort vártam, a korszak jó, meg az alapsztori is, csak már sokszor ellőtték ezt is még ha nem is ilyen tálalásban, remélem ezzel nem spoilereztem, sőt ez inkább dráma mint horror.

Paranormal Cocktivity

(#86377) gyuromoj válasza Magnum_ (#86366) üzenetére


gyuromoj
veterán

Disconnect esetleg?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86378) Viszlát válasza Magnum_ (#86366) üzenetére


Viszlát
addikt

Milyen az az ütős dráma? :)

(#86375) fant0mi: hm, ez ígéretesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86379) brownus válasza Bad Pritt (#86334) üzenetére


brownus
veterán

hihetetlenul gyonyoru, reszlet gazdag, alleejtos a latvany. Durva hol tart a technika, es amit irtal a filmrol helytallo.

A kov.film az evszakok volt, szinten latvanyos es meses kornyezetben fenykepezett dokufilm. Erdemes megnezni. Az ember meg olyan amilyen, kerdes lepunk e meg egyet a spiralon... Ha nem, akkor lehet vegunk. Gyozott a foldanyank.

Majd hardcore henry, ha a deadpoolra asszem 8at adtam akkor erre 11et kell adnom. Mocskos jo film, igazi porgos akciofilm, par jo poennal. Copley szuper, sp nelkul nehez, szoval, latni kell. :D

(#86380) vzsryl válasza Viszlát (#86378) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Rocky. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#86381) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Melyik az a film amikor vacsoráznak páran egy szobába, és a föld mellett elmegy egy üstökös? Láttam de nem emlékszem a címére, és haver meg akarja nézni

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#86382) Viszlát válasza .LnB (#86381) üzenetére


Viszlát
addikt

Coherence.

(#86380) vzsryl: jajj. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86383) .LnB válasza Viszlát (#86382) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm!! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#86384) Magnum_ válasza vzsryl (#86380) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyébként a Rocky Balboa zseni film, de a kedvenc drámám a The Descendants

I humbly and respectfully decline™

(#86385) emiki6 válasza brownus (#86379) üzenetére


emiki6
veterán

Mondtam, hogy jó a Henry, de nem sokakat érdekelt... :DDD
A deadpool egyátalán nem volt véres ehhez képest. :D Izgalmas meg pláne nem. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86386) Viszlát válasza Magnum_ (#86384) üzenetére


Viszlát
addikt

Rust and Bone, The Final Cut?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86387) Magnum_ válasza Viszlát (#86386) üzenetére


Magnum_
nagyúr

final cut érdekel, köszi :R

I humbly and respectfully decline™

(#86388) gyuromoj válasza Magnum_ (#86387) üzenetére


gyuromoj
veterán

#86377? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86389) Magnum_ válasza gyuromoj (#86388) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2012-es?

I humbly and respectfully decline™

(#86390) gyuromoj válasza Magnum_ (#86389) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, Jason Bateman az egyik főszereplő.

Szerk.:
Nincs mit, remelem tetszik majd. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#86391) Magnum_ válasza gyuromoj (#86390) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi, szuper!!!

I humbly and respectfully decline™

(#86392) lionshamlet válasza Magnum_ (#86366) üzenetére


lionshamlet
senior tag

- Titokzatos Folyó
- Boldogság Nyomában
- Hetedik Élet
- Felettünk a föld
- Brothers - Testvérek (2009)
- Hasadás (2011)

Elég nyomorult filmek, minden stilusbol.

(#86393) Magnum_ válasza gyuromoj (#86390) üzenetére


Magnum_
nagyúr

beszerezve.

lionshamlet: ezeket láttam, thx :R

I humbly and respectfully decline™

(#86394) atike


atike
nagyúr

Mélyütés

Igen, vannak benne klisék. Lassan nehéz lesz filmet találni klisé nélkül... :D De. Jake viszi a vállán a filmet (nem semmi, mit ért el fizikum terén erre a szerepre amúgy) - nagyon jól hozza amit kell. Jól állt neki ez a szerep is. Dráma, box körítésben. Forest Whitaker is tetszett, pedig tőle amiket mostanában láttam nagyon nem fogott meg. Tényleg hatott az érzelmekre a történet (még a zassonynak is tetszett, végignézte... :DDD ), bár a nagy végső összecsapás lehetett volna hosszabb... ...hogy a gyilkost miért nem keresték, az a szál miért "halt el" azt én sem értem... Majdnem hozta a "Warrior - A végső menet" szintjét a film. Részemről ajánlom!

Rita Ora is durva volt a filmben... :DDD

8/10

(#86395) ígyvanferi válasza Magnum_ (#86393) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egyet hadd dobjak be én is a közösbe: Seeking a Friend for the End of the World. Nem a legsúlyosabb dráma, időnként egy kis humorral oldják a feszültséget, ami persze végig tapintható és egyre erőteljesebb. A jobbak közül való szerintem.

(#86396) brownus válasza Magnum_ (#86393) üzenetére


brownus
veterán

(#86397) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Akit érdekel, ma 15:00-tól lehet jegyeket VENNI (foglalni nem), a Civil Warra.

Live-Die-Respawn

(#86398) madgie válasza oriic (#86397) üzenetére


madgie
titán

(#86399) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#86400) atike válasza oriic (#86399) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem bejön. Mondjuk sisakkal (vagy valami vr szemüveggel) lenne a tuti, mert gépről nézve nem buli egérrel nézni hol erre, hol arra, telón meg kicsi... :) De tetszik!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.