Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Suicide Squad trailer 2

Live-Die-Respawn

(#85652) Bad Pritt válasza oriic (#85651) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez már a harmadik amúgy, csak a Comic-Conosat valamiért nem számolják néhol...
Mindenesetre ez a trailer is frenetikus, Ayert amúgy mindenhol dicsérték korábban is, hogy remekül bánik a színészekkel, itt is sok fog ezen múlni.

Amúgy a Fantastic Beasts-nek is van új előzetese.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85653) atike


atike
nagyúr

Batman v Superman - Dawn of Justice VFX Breakdown

(spoileres lehet annak, aki még nem látta a filmet... :) )

((mondjuk rövidebb mint az eddigi ilyen jellegű videók és többnyire sajnos csak képek, de azért jó... ))

[ Szerkesztve ]

(#85654) cyberkind válasza Bad Pritt (#85652) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez a Harry Potter spinoff egész érdekesnek tűnik. :)
A Suicide meg annyira jó még mindig, itt már tényleg csak a szinkron miatt lehet szar. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#85655) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Volt egy Civil War jelenet is. Zúznak egy kicsit, nagyon jó az üteme a harcnak, ugyanúgy, mint a Winter Soldat-ban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85656) oriic válasza Bad Pritt (#85655) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még mindig a Skarlát Boszorkány a legjobb szerintem. ( az a pajzsos jelenet is epic) :C

Live-Die-Respawn

(#85657) .LnB válasza oriic (#85651) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó!

Aztán a film lesz olyan amilyen lesz. Újraforgatással, fejetlenséggel együtt. :(((

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85658) oriic válasza .LnB (#85657) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Batman arcára egyelőre nincs magyarázatom mondjuk. Egy maszk talán?

Live-Die-Respawn

(#85659) .LnB válasza oriic (#85658) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet csak valami légzőkészülék a víz alatti úszáshoz. :) Mert mikor a vízben van van valami fura dudor ott a szájánál. Vagyis a körvonalból valami kivehető. De ez nem fix.

Érdekes, hogy van egy jelenet mikor az eszméletlen Harley-t viszi a Batmobil felé. Lehet a végén ebből egy Batman v Joker fight lesz? Az autós jeleneten felül?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85660) WayneGace


WayneGace
őstag

És ilyenkor miért nem repül oda superman és rendez le mindenkit pár perc alatt?
Az ilyenek miatt nem feltétlenül jó szerintem a különböző hősök egy világba helyezése.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#85661) Bad Pritt válasza .LnB (#85659) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szinte biztos most már, hogy lesz visszaemlékezés. Batman valszeg a múltban fog megjelenni, akkor ugrik a vízbe, autósüldöz meg menti meg Harley-t.

(#85660) WayneGace: BvS spoiler: Ez amúgy egy érdekes kérdés, itt rögtön azzal kezdi a beszédét a politikuscsávó, hogy mi van, ha Superman gonosz lesz? Uncsi duma amúgy, de jelen időben beszél, szóval lehet tényleg a BvS előtt játszódik.
De amúgy ő sem tud mindenhol ott lenni.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85662) .LnB válasza Bad Pritt (#85661) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak nehéz ezt így összetenni. Harcol a SS. Valószínűleg Joker ellen. Akkor, hogy jön bele a visszaemlékezés?! Szerintem SS + Batman vs. Joker lesz. :D Csak Harley közbekavar.

Á nem csak viccelek. Ezt nem hiszem, hogy meglépik. Bár nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85663) Bad Pritt válasza .LnB (#85662) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pedig egyszerű, Joker és Harley lesz a sztori két főszereplője (a jelenlegi trailerek alapján). Miattuk kell a flashback. Már csak a zombikat kéne elhelyezni a térképen. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85664) .LnB válasza Bad Pritt (#85663) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Legalább nem lőtték el a főellenfelet még. Bár Joker lesz tuti. (mint az elméletem, hogy Robin-ból lett Joker... :DDD, olyan jó tippjeim vannak.) A BvS trailerei alapján a következőben úgy is ellövik a hülye Warneresek majd ezt is. Nem is kellene több trailert néznem.

Ennél a filmnél legalább még van egy kis izgalom, bizonytalanság. Nem tudom mire számítsak a sztorit illetően.

Nem tudnék összetenni egy scriptet így fejben a látottak alapján. Bár flashback az lesz, tuti. Főleg mikor Joker emeli ki Harley-t a tartályból. Harley eredettörténete benne lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85665) Dilikutya válasza .LnB (#85659) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha a film a Suicide Squad-ról szól, a végén ne legyen már egy Batman vs. Joker harc. Oda egy kőkemény csata kell valamelyik SS ellenséggel. Kettejük harca maradjon meg egy önálló Batman filmre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85666) Magnum_ válasza oriic (#85651) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez mar nem utott nalam akkorat.

I humbly and respectfully decline™

(#85667) Bad Pritt válasza Dilikutya (#85665) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pletykák szerint most Batflecket is visszahívták forgatni.
Amúgy megtippelni sem lehet, hogy mennyit lesz benne Batman, mert az oké, hogy Géza csak egy-két napot volt eddig is, de amiket eddig láttunk a trailerekben Batmanből azokat mind kaszkadőr csinálja. Szerintem 100%, hogy csak epizódszerepe lesz, sőt, azt is meg merném kockáztatni, hogy most azért kellenek még jelenetek tőle, hogy ezt a filmet össze lehessen kötni a jövőbeli önálló Bat-filmmel. Már ha elhisszük azt, hogy Géza leadta az ötletét a Warnernek...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85668) marilllyo


marilllyo
veterán

Most, hogy megint BvS szóba került...engem kicsit zavart, hogy megint túl nagy hangsúlyt fektettek, B.W. szüleinek halálára. Persze értem ez baromi nagy trauma volt neki....de a Nolan vonalnál ebből pl. pont annyi volt amennyi kell. Sokkal durvább dolgok is történnek vele Batmankedése ideje alatt. Pl. Jason Todd...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85669) cyberkind válasza marilllyo (#85668) üzenetére


cyberkind
félisten

Martha!

Paranormal Cocktivity

(#85670) .LnB válasza marilllyo (#85668) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Gondolj már bele, hogy mekkora trauma lehet egy kisgyereknek a saját szeme láttára elveszíteni a szüleit. Főleg ha azokat hidegvérrel agyonlövik. Most Batman-től elvonatkoztatva. Normális vagy, hogy ilyet leírsz? Jason Todd...az ...

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85671) spiky03 válasza atike (#85653) üzenetére


spiky03
veterán

Hmm érdekes, hogy nem is Afflect játszotta Batman-t,a mikor a Supi ellenes páncélban volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#85672) Dilikutya válasza marilllyo (#85668) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jason Todd-ot agyonverte Joker, kész. Ebben a hivatásban ez benne van a pakliban. De hogy durvább lenne, mint az, hogy gyerekként a szeme láttára lövik le a szüleit, elég merész kijelentés. Nolan-nál is végig jelen volt, legfeljebb nem direkt képek formájában. Wayne egy roncs lelkileg, Alfred is célzott rá, hogy nem akar túlélni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85673) marilllyo válasza .LnB (#85670) üzenetére


marilllyo
veterán

Én ezt értem persze. Félreértettél. Itt most arra próbáltam célozni, hogy a trauma miatt lett valahol Batman... oké. Illetve végigkíséri ez. De a Batman Superman ellenben nem értem, hogy ezt miért erőltették ennyire. A Nolan félében is az első részben ez dominál...de a továbbiakban nem kapott hangsúlyt. Todd-ot azért hoztam fel mert ugye a TDKR-ben is eleve miatta tűnik el és azért akasztja szögre a palástot. Ott ezen nagyobb a hangsúly.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85674) WayneGace


WayneGace
őstag

Rajzfilmes Suicide Squad-ba is belekeveredik Batman meg Joker. Batmannek ugye feltűnik, hogy valami nincs rendben és odamegy. A filmben is lehet valami hasonló lesz. Mert ugye rombolást látunk. Joker is felkaphatja a fejét. Főleg, ha az "asszony" jelez neki valahogy, hogy kint van.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#85675) callmeakos válasza Bad Pritt (#85655) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na jó, innentől embargót hirdetek magamnak Polgárháború ügyben. Még 2 hét a premierig, nem kéne többet látni addig :D

All→M8

(#85676) vg válasza Dilikutya (#85672) üzenetére


vg
addikt

"Jason Todd-ot agyonverte Joker, kész."

Lolo! Batman Arkham Knight? LOLO!

(#85677) madgie válasza marilllyo (#85668) üzenetére


madgie
titán

Az a jelenet az egyik legjobb a BvS-ben... bár tudom, hogy jájjlassított, meg fújjvaccsmen, de engem kilóra meg lehet venni az ilyen képregényszerű szuperplánokkal.

(#85678) marilllyo válasza madgie (#85677) üzenetére


marilllyo
veterán

Jah. Valóban jó volt. Bár vagy ebben...vagy a TDKR-ben volt annak a jelenetnek "nem hidegvér" hanem kicsit ilyen... "véletlenül így sült el a dolog" érzése. Már nem emlékszem. Mindegy is! Akár hol is van most B.W....kb. ilyen ábrázata lehet rám gondolva.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85679) k-adi válasza oriic (#85651) üzenetére


k-adi
nagyúr

Trailer jó, yt kommentek még jobbak ;]

(#85680) .LnB válasza atike (#85653) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Számomra annyira illúziórombolóak ezek a képek. Nem lepődöm meg rajtuk, de ez a asok cgi... minden az már lassan. :((( Mindegy végeredményben jól mutat az a lényeg.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85681) Dilikutya válasza vg (#85676) üzenetére


Dilikutya
félisten

Agyi nyomorék lehetek, fasse tudja mi az a LOLO, nincs is kedvem ráguglizni, itt van helyette ez:

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85682) vg válasza Dilikutya (#85681) üzenetére


vg
addikt

Hiába, nem halt meg, ő Red Hood, Lazarus Pit-ben feltámasztva.

(#85683) Magnum_ válasza vg (#85682) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lazar verem?

I humbly and respectfully decline™

(#85684) vg válasza Magnum_ (#85683) üzenetére


vg
addikt

Kizárólag Batman.

(#85685) k-adi válasza .LnB (#85680) üzenetére


k-adi
nagyúr

sőt, elhiszed ha azt mondom pl. a gravity-t se az űrben forgatták? :DDD mit számít az neked, hogyan, milyen ügyeskedéssel készült a film? a lényeg a végeredmény :K amúgy meg a jövőben még több cgi lesz, jobb ha felkészülsz :B

(#85686) Pearce válasza k-adi (#85685) üzenetére


Pearce
aktív tag

"amúgy meg a jövőben még több cgi lesz"

Rendezője és filmje válogatja, hogy mennyi a cgi. Nolan alig használ cgi-t, Scott amit lehet, megépíttet eredetiben, Ayer Haragjában is kevés special effect volt.

Ami nekem illúzióromboló a videóban, hogy Affleck páncélja nem valódi /itt a valódit nyilván úgy értem, hogy valami könnyített anyagból megépített, plusz nem is ő volt beöltözve abba a mocap cuccba/, ha már Zod testét hogyan kifaragták a múltkori videóban

A Suicide Squad-os trailer-hez: jó lesz ez, várós, de nekem túl gyors volt a vágás és a 2 zene se illett az előzeteshez, Batman meg eléggé leeresztett a BvS trailer-hez képest. Bár. ha tényleg egy előzmény film lesz, akkor érthető.

[ Szerkesztve ]

(#85687) .LnB válasza Pearce (#85686) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Nolan alig használ cgi" :DDD
(S)
Maradjunk annyiban, hogy ha teheti, vagy ha olyan kedve van.(/S)

szer.: Ez a komment egy marhaság volt részemről.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85688) Bad Pritt válasza .LnB (#85687) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hol használt sokat? Nyilván használ, de arányaiban többet makettezik, mint mások.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85689) Pearce válasza .LnB (#85687) üzenetére


Pearce
aktív tag

Akkor lehet sorolni.

(#85690) .LnB válasza Pearce (#85689) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na jó ez nagy butaság volt tőlem. Csak hirtelen beugrott az Interstellar.
Aztán most, hogy HáGé és te is rákérdeztél eszembe jutott (elgondolkodtam), hogy ott is nagyon sok mindent cgi nélkül csináltak meg. Szóval blama részemről.

Hirtelen az Interstellar, meg az Eredet hajlítgatós jelenete ugrott be, de többet nem is tudok mondani. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85691) marilllyo válasza k-adi (#85685) üzenetére


marilllyo
veterán

Emlékszem régen kb. mindenki a Mátrix bullet time jelenetéről beszélt. Meg amikor a filmes cd-ket adogattuk egymásnak és...húú ebbe olyan "számítógépes jelenetek" - ez volt a szak-szleng - vannak megőrülsz...
Most meg elismerően bólogatunk Miller stábjára amit az MM-ben real time megcsináltak.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85692) Dilikutya válasza marilllyo (#85691) üzenetére


Dilikutya
félisten

Már aki. Én mindig jobban szerettem az analóg technikát. Meg is nézem újra a Mátrixot, mai szemmel is úgy néz-e ki, mint 15 éve 1 CD-s VHS ripen. Nem vicc, én azt csak úgy és akkor láttam. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85693) k-adi válasza marilllyo (#85691) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen, pont ezért írtam, hogy ahogy telik az idő, úgy fogja a technológia átvenni az egészet (persze kivételek és "hipszter" rendezők mindig lesznek :DDD )... merthát a népnek nagy robbanások + hatalmas szörnyek és modell lányok kellenek, amikhez mind-mind vfx hack kell ;] :B

szerk.: én megmerem kockáztatni, hogy 50-100 év múlva már nem lesznek színészek sem (vagy nagyon kevesen), hanem mindent géppel generáltatnak le...
(50-100 év szerintem elég arra, hogy felvegyék az emberi arckifejezések + viselkedések, stb minden részletét..... lesz egy szép nagy adatbázis ahonnan majd összeollózzák a dolgokat :K )

[ Szerkesztve ]

(#85694) atike


atike
nagyúr

Kong: Skull Island promó videó vagymi...

(#85695) Dilikutya válasza k-adi (#85693) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagy robbanás: Spectre, Bloefeld bázisa.
Hatalmas szörny: Jurassic Park, igaz, részben CGI, robotokkal talán régen nem ment, ma már ez sem biztos
Modell lány:

Régen is meg tudtak mindent csinálni jól. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85696) callmeakos válasza oriic (#85651) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az a zene az elején. Na az már kínos. De Margot Robbie gyorsan elfeledtette :P

All→M8

(#85697) Magnum_ válasza callmeakos (#85696) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez a trailer szar. megnéztem újra, rendesen. az első (két) trailer alapján azt gondoltam, hogy jó film lesz. Már nem gondolom így.

I humbly and respectfully decline™

(#85698) snecy20


snecy20
veterán

Na, végigszenvedtem a Szöul fiát.
Tudom, unalmas a téma már, nem is feltétlen ér annyit hogy tovább fűzzük a szálat, viszont számomra egyértelmű hogy ez a film messze nem a remek rendezői, operatőri munka, vagy kimagasló színészi játék miatt kapott Oscar-t. Eddig amíg nem láttam végtében, csak sejtettem hogy így van, de végignézve meg is győződtem róla. Tul.képpen itt mit is díjaztak Oscar-ral? :F

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#85699) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Civil War japán tv spot

Elég súlyos anyag, pedig csak 15 másodperc, de a végén a nagy futkosás közben van egy kis érdekesség. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85700) abridabri válasza snecy20 (#85698) üzenetére


abridabri
veterán

En is vegigszenvedtem valamelyik este ,de oszinten szolva nem ertettem en sem mire kapott oszkart.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.