Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85301) bendeguz76 válasza callmeakos (#85298) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Hát ez nagyon ott van

bendeguz_HUN

(#85302) Dilikutya válasza erahurka (#85289) üzenetére


Dilikutya
félisten

Előzetes alapján jókora szemétnek tűnik. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85303) gerii


gerii
addikt

Circle: Jó kis film volt, imádom az ilyen szobafilmeket, lehetett rajta izgulni is. Aki szerette a Leggyengébb Láncszemet annak ez is tetszeni fog :C

(#85304) emiki6 válasza Dilikutya (#85302) üzenetére


emiki6
veterán

Lefogadom szórakoztál már jól nagyobb szemeten
szemeten is. :P

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85305) #54715584 válasza gerii (#85303) üzenetére


#54715584
törölt tag

A hang is nagyon jó volt benne, ahogy pulzált. Mindig vártam, hogy vajon ki lesz a következő és miért.
A vége viszont meglepett, duplán, nem gondoltam volna, hogy az lesz a végkimenetel, egészen addig, míg rá nem szólt a kislányra, bár utána meg már gyorsan történtek a dolgok. :)

(#85306) Dilikutya válasza emiki6 (#85304) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Troll, a Gyilkos bohócok az űrből és Az agy máshogy szemét. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85307) proci985 válasza Viszlát (#85271) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Almodóvar nekem eddig jo kozelitessel kimaradt (Tacones Lejanos és La mala educación evek ota itt van a polcon a backlogban). A Mujeresrol mondjuk nagyon sok jot hallottam.

Aztan lehet iden nyaron is akkor csinalok olyat, mint tavaly, hogy minden este egy film, es azokat nezem vegig amiket meg nem lattam. Kipihenten meg meg agyam is van a szokasos elvontabb alkotasokhoz.

emiki6: Igazabol a jo film es a szorakoztato nem feltetlenul jar kez a kezben. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy rossz film is lehet nagyon szorakoztato, amig tortenik benne valami.

Btw, ha mar akciofilm, par hete ujraneztem a Kommandot es konstataltam, hogy azert ez nem volt annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#85308) radi8tor válasza callmeakos (#85298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tök korrekt fordítás.

Kicsit olyan Jackie Chan (Rush Hour?) feelingem van ezzel kapcs:
Central Intelligence

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#85309) .LnB válasza callmeakos (#85298) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gazsi egyes.
Magyar szinkron: Gáspár Győző és családja. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85310) ben11 válasza Viszlát (#85226) üzenetére


ben11
őstag

Swiss Army Man
Fura, hogy ezen többet tudtál nevetni, mint az elmúlt 5 év vígjátékain összesen. Egyszerűen fura.
Tök érdekes, hogy mennyire különböző lehet két ember.
Nálam ez inkább volt ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#85311) vg válasza ben11 (#85310) üzenetére


vg
addikt

Nekem is valami ilyesmi. Szerény vélemény szerint nem vígjáték, hanem művész film, művész mozikba való.

(#85312) atike válasza ben11 (#85310) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem is erősen wtf.... Kicsit Robinson Crusoe, kicsit Számkivitett, kicsit Monty Python... Kattant. Vagy nagyon jó lesz, vagy kuka (számomra). Érdekes... Várom, hogy mi sül ki belőle.

(#85313) Enzolord válasza callmeakos (#85298) üzenetére


Enzolord
addikt

Esetleg még a star wars-t is le lehetett volna írni úgy, hogy csillag háborúk, zsivány egyes... ;] ;] ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#85314) atike


atike
nagyúr

Disney's The BFG trailer

Spielberg. Wow!

(#85315) .LnB válasza atike (#85314) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem ez így nagyon mű. Persze lehet, hogy aranyos lesz ettől még.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85316) Viszlát válasza ben11 (#85310) üzenetére


Viszlát
addikt

Az biztos, hogy a humornál szubjektívebb dolog nem nagyon van. Egy rendkívül ötletes és abszurd alapkoncepció ez, de az előzetesből kiderül, hogy nem a drámán lesz a hangsúly, hanem remélhetőleg egy jól adagolt szürreális komédia sül ki belőle. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85317) LOTR válasza Bad Pritt (#85297) üzenetére


LOTR
addikt

Elhunyt a Vörös Vezér, Henley Drewe - alig másfél hónapja

amúgy ez a cím jól tükrözi -legalábbis itt a topikban- a fordítókhoz való hozzáállást
amikor szinte tükörfordítás, akkor azzal van a baj, amikor meg eltérnek a szövegtől, akkor meg azzal, tulajdonképpen teljesen mindegy mit csinálnak, úgysem fog megfelelni

One Ring to rule them all

(#85318) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Batman: A gyilkos tréfa (teaser)
Trailer #1
Sneak Peek

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85319) .LnB válasza Dilikutya (#85318) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehetne szebb, művészibb, képregényhűbb a megvalósítás.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#85320) Viszlát válasza LOTR (#85317) üzenetére


Viszlát
addikt

Nehez ugy ez a rogue, eleve kapasbol 3-4 jelentese ugrik be angolul, plusz magyarul nincs ra igazan jo szavunk. A zsivany mint hivatalos megfelelo ertheto valasztas, de egeszen mas jelentessel bir a mi nyelvi kornyezetunkben. Megis inkabb a lazado mellett tennem le a voksom a tortenet miatt, meg ugye a rogue magaban hordozza a rebel jelentestartalmat alapbol. Nehez ugy na. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85321) Bad Pritt válasza Viszlát (#85320) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A lázadót szerintem a szótagok miatt vetették el az eredeti trilógiában, nem tudnák mindig rászinkronizálni a szájmozgásra. De ez csak az én teóriám. :)Most már nyilván amiatt ez a címe, mert 40 éve erre sikerült fordítani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85322) Dilikutya válasza .LnB (#85319) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ugyanolyan, mint a többi DC vagy Marvel animációs film. Pont ezért nem nézem őket, a rajz nem tetszik, a mozgás elnagyolt, darabos, a japán animékre emlékeztet. Kár, pedig ez ráadásul jó sztori, még ezzel indult anno a hazai első megjelenés is, ami meglepő módon abszolút aktuális volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85323) HuMarc válasza Viszlát (#85320) üzenetére


HuMarc
addikt

De már ez eredeti filmtrilógiában is Zsiványnak volt fordítva, ezért is érthető a választás.

(#85324) erahurka válasza Dilikutya (#85318) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ez az előzetes iszonyat gagyi volt, mindig ilyen igénytelen trailert csinálnak a rajzfilmeknek? :F

A rajzokkal és az animációval én sem vagyok kibékülve. Azért biztos megnézem majd mert a sztori érdekel mozgásban.

(#85325) Dilikutya válasza erahurka (#85324) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak lakossági forgalmazású...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85326) erahurka válasza Dilikutya (#85325) üzenetére


erahurka
félisten

Azt értem, de pl. a hangerő miért ugrált össze-vissza? Meg tényleg nem lehetett volna a második felére is valami dialógust bevágni? Fanmade trailernek is gagyi volt, nem hogy hivatalosnak...

(#85327) pelenka35


pelenka35
őstag

"Következő város porfiszkosz" -ezen jót nevettem.
(A mexikói )

Gamertag:Rob3rt75

(#85328) LOTR


LOTR
addikt

ha esetleg valakit érdekelne, csak nem tudott róla: [link]
John Williams Filmharmonikusok koncert a Papp László Budapest Sportarénában 2016. április 16.

One Ring to rule them all

(#85329) Dilikutya válasza LOTR (#85328) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahhoz képest, hogy John Williams itt se lesz, vannak elég drága jegyek is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85330) pohár válasza Bad Pritt (#85321) üzenetére


pohár
félisten

na igen, ez sem utolsó szempont (sőt, ha a tükörfordítása a szónak több szótagú, biztos nem azt fogják választani)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#85331) pohár


pohár
félisten

na, végre egy jó film Cage-dzsel? (bár még elég kevesen értékelték, ez lehet a sikeresség titka :D)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#85332) atike


atike
nagyúr

Temple - "csak" infók - Wesley Snipes - horror...? Mondjuk még kb semmi sincs... Release date, producer... Vajon megjelenik? :)

(#85333) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Végre kiderült, Han Solo fia miért állt át a sötét oldalra
Az ébredő Erő főgonosza betegebb, mint eddig gondoltuk

[ Módosította: radi8tor ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85334) atike válasza Dilikutya (#85333) üzenetére


atike
nagyúr

Király... Még a végén badass lesz Kylo... :DDD Csak ne nézne úgy ki, mint egy nyomi emós... :DDD :D

(#85335) vzsryl válasza atike (#85334) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szerintem hatni fog a készítőkre a rajongók sírása, és jól megégetik, mint a nagyapját. Ilyen pofával tényleg előbb elhiszem róla, hogy a keresztes fénykardjával felvágja a saját ereit, minthogy egy gonosz birodalmat vezessen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#85336) erahurka válasza pohár (#85331) üzenetére


erahurka
félisten

Elijah Wood feje a poszteren, te jó isten :DDD :DDD :DDD :O

(#85337) cyberkind


cyberkind
félisten

Na még 100millió kell a Batman-nek hogy meglegyen a Warner célja, kíváncsi leszek mennyinél áll meg de két ekkora hőssel a milliárd az alap lehetett volna, főleg hogy a 3. Nolan Batman film ami nem volt annyira jó mint a 2. de mégis hozott több mint 1 milliárdot.

Paranormal Cocktivity

(#85338) abridabri válasza cyberkind (#85337) üzenetére


abridabri
veterán

"de két ekkora hőssel a milliárd az alap lehetett volna"
Sajnos nincs egyenes aranyossag tobb hos tobb bevetel kozott , hisz akkor az Avangers brutal sokat hozott volna ;)
Altalaban aki szereti a kepregeny figurakat az supermant is meg batmant is szereti akkor .

Terminus
pozitiv csalodas, nem kell nagy koltsegvetes egy jo filmhez itt a bizonyitek.

[ Szerkesztve ]

(#85339) cyberkind válasza abridabri (#85338) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig ennél a kettőnél pont hogy van, nemhiába írtam a Nolan féle 3. Batman-t, az magában hozott majdnem 1.1-et. ;)

Paranormal Cocktivity

(#85340) erahurka válasza abridabri (#85338) üzenetére


erahurka
félisten

Hát azért ha megnézed a Marvel filmjeit, az Avengers széria jóval többet kaszált bármelyik standalone hősnél.

(#85341) abridabri válasza erahurka (#85340) üzenetére


abridabri
veterán

Tobbet , bar olyan sokkal azert nem . [link]
Marvel's The Avengers $1,519,557,910 / Avengers: Age of Ultron $1,405,413,868
Iron Man 3 $1,215,439,994
;]

(#85342) cyberkind válasza abridabri (#85341) üzenetére


cyberkind
félisten

Számomra most is rejtély hogy a Vasember 3 hogy hozhatott ennyi pénzt. :D

Paranormal Cocktivity

(#85343) pelenka35 válasza abridabri (#85341) üzenetére


pelenka35
őstag

Valaki megtudná mondani milyen marveles filmek keszultek?

Gamertag:Rob3rt75

(#85344) cyberkind válasza pelenka35 (#85343) üzenetére


cyberkind
félisten

1 Phase One: Avengers Assembled
1.1 Iron Man (2008)
1.2 The Incredible Hulk (2008)
1.3 Iron Man 2 (2010)
1.4 Thor (2011)
1.5 Captain America: The First Avenger (2011)
1.6 Marvel's The Avengers (2012)

2 Phase Two
2.1 Iron Man 3 (2013)
2.2 Thor: The Dark World (2013)
2.3 Captain America: The Winter Soldier (2014)
2.4 Guardians of the Galaxy (2014)
2.5 Avengers: Age of Ultron (2015)
2.6 Ant-Man (2015)

Ez így jó lesz? :D

Paranormal Cocktivity

(#85345) Bad Pritt válasza cyberkind (#85339) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem lehet arányosságot vonni az általános népszerűségükkel. Ilyen alapon a Wolverine-nek meg a Spoderman filmeknek is milliárdokat kéne hozni, mivel ők négyen a legnépszerűbbek.
Bár a legelső Spoderman film megdöntötte a legnagyobb hétvégi bevétel rekordját, meg hozott is 800M $-t (sőt, talán ez volt az első, aminek a hétvégéje 100 milka fölé ment?), és a másik kettő is szép eredményeket hozott, de a két Amazing már kanyarban sem volt. Wolverine említést sem érdemel, ahogy a Man of Steel sem ebből a szempontból.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85346) pelenka35 válasza cyberkind (#85344) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#85347) devil-k


devil-k
nagyúr

Papírvárosok
Paper Towns

5/10

Amilyen jól indult, olyan hamar kellett rájönnöm, hogy az egész film nem más, mint egy önző és elkapatott tinédzserlány szenvedése, aki nem tud magával mit kezdeni. 18 évesen úgy gondolja, hogy övé az egész világ, ez által lekakál minden előírást, normát, szabály, embereket, barátok érzéseit. Nem foglalkozik semmivel és úgy gondolja, hogy amit ő csinál, az a jó, az az elfogadott. Mindenki lázadozott ennyi idősen, de azért egy alapvető sémát mi is követtünk, amit követni volt ildomos. Ilyen az érettségi kérdése. Ha nincs érettségid gáz, de ha van, akkor sem érsz vele. Előbb utóbb mindenki megkapja a maga sorsát, ami jár neki, de vajon mi vár a főszereplő Margóra? Valóban olyan gáz 30 évesen gyereket vállalni, biztos állást kapni, összeházasodni valakivel?

Kissé furcsának találtam, hogy a Margonak ilyen erős szemöldököt hagytak. Engem zavart.

- mozi bolondéria -

(#85348) Bad Pritt válasza devil-k (#85347) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Margot? Szerintem Carára gondolsz. Neki ez a trademarkja, szerintem le is van védetve. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85349) gmx9


gmx9
aktív tag

Kezelés/Treatment

Egy belga thrillert próbáltam be, de ezúttal nem voltam szerencsés. Elég sablonos film, sablonelemekből építkezik folyamatosan, és jóval hosszabb a kelleténél. Persze korántsem nézhetetlen, teljesen korrekt a rendezés, a színészek, van egy hangulata az egésznek, de ezeken kívül inkább tucatnak hat és egy idő után elvesztette az érdeklődésemet.

Valószínűleg a témája miatt van egy kicsit jobban felértékelve.

5/10

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#85350) devil-k válasza Bad Pritt (#85348) üzenetére


devil-k
nagyúr

Reméljük, nem. :D

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.