Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) madgie válasza vzsryl (#86150) üzenetére


madgie
titán

A luxus azért relatív dolog, 3-4 doboz cigi ára kettőtöknek. Vagy épp két gyrosozásé. Mégis van egy csomó utcai kajálda, pedig otthon olcsóbb enni.

Nyilván sarkítok a példákkal, csak arra szeretnék utalni, hogy a valóban szegény réteg kivételével az emberek nagy részének nem nagyobb luxus a havi egy mozi, mint más kényelmi szolgáltatás (pizzarendelés, mekkdonác, kocsmázás, stb).

(#86152) brownus válasza madgie (#86151) üzenetére


brownus
veterán

haveri körömben, ha piálásról van szó vagy bulikáról pl. a dürerben vagy az r33ban, akkor 3 kézzel jelentkeznek.
ha mozi/múzeum/kicsi kultúra már nem ilyen lelkesek. nem is hívom őket :D megyek zsuval.. pedig náluk a pénz nem probléma forrás, mármint a hiánya

ja, egy kis bringázásra is, túrázásra is nehéz őket rábeszélni :(

én 100x inkább ez mint a bebaszások (oké, persze néha egy jó buli kell, főleg most, hogy jönnek a szabadtéri bulik, azokat szeretem)

[ Szerkesztve ]

(#86153) marilllyo válasza Dilikutya (#86148) üzenetére


marilllyo
veterán

Detto, de a nagyon várt filmeket inkább plázában nézem meg. Egyrészt ott leadják 2D-ben is. (Inkább meg sem nézem, ha csak 3D-van. Rühellem). Másrészt oda nem engedik be a zacskós csipszet meg a többi recsegős sz*rt. Amit ott adnak annak legalább a zacskója nem cserreg-zörög.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#86154) atike válasza madgie (#86151) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, csak az evést és a cigit nagyon sok ember alapszükségletnek tekinti amire simán kiad bármikor 1-2-3 ezer forintot, míg a mozi az "csak" szórakozás, luxus, amire fáj kiadni ennyi pénzt. És én is sarkítok igen. :)

És közben jelzem ismét, hogy sok embernek nem ott van a szomszédjában vagy 2-3 megállóra a mozi, hanem más városban... és onnantól kezdve a másfél - két órás filmre simán hozzá kell adni másfél - két órát (út oda, út vissza) meg még plusz költséget is...

(#86155) BITBOYS válasza sixpak (#86145) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nemrég olvastam át a port fórum véleményeit a filmmel kapcsolatban, szinte mindenki oda-vissza van érte :)
Régi kritika: Öncélú húsdaráló vagy ironikus sci-fi klasszikus? Ha szeretne többet tudni..

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#86156) vg válasza Dilikutya (#86148) üzenetére


vg
addikt

Mozihoz hozzá tartozik a popcorn és a üdítő. Még Tom Hans saját kezűleg gépelt válaszában is kitért rá. Tessék.

(#86157) madgie válasza atike (#86154) üzenetére


madgie
titán

Értem én, mi is ritkán jártunk moziba, míg nem volt a városban. Most már kényelmes, 10 perc gyalog, pikk-pakk otthon van utána az ember.

(#86158) devil-k válasza Dilikutya (#86148) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen igaz. Egyetértek.

- mozi bolondéria -

(#86159) Dilikutya válasza vg (#86156) üzenetére


Dilikutya
félisten

Már akinek. Egyrészt nem szeretem a pattogatott kukoricát, másrészt rühellem, ha ropog valami a fejemben, miközben filmet nézek. Decemberben Az Erő ébredése úgy lekötött, hogy inni is elfelejtettem közben, azt azért viszek be magammal egy 2+ órás filmre, otthon is megállítom, ha megszomjazok.
Tom Hanks-t meg 10 éve nem láttam moziban, mióta elcsaltak A Da Vinci-kódra - ami a másik Dan Brown filmhez képest (az sg.hu-n következetesen Da Vinci-kód 2, az új meg a 3) egy remekmű. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86160) atike válasza Dilikutya (#86159) üzenetére


atike
nagyúr

Pedig volt pár jó film vele... Kémek hídja, Phillips kapitány, Felhőatlasz... :)

Na amúgy attól én is kész vagyok amikor egy család úgy telepszik be elém (elénk), hogy egy komplett extra mekis menü van náluk fejenként.... :O

(#86161) atike


atike
nagyúr

Első képek a Hét mesterlövész remake-ből... Hmm...

(#86162) devil-k válasza atike (#86161) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt ki rendezi?

- mozi bolondéria -

(#86163) brownus


brownus
veterán

Évolution - érdekesen hangzik..

(#86164) atike válasza devil-k (#86162) üzenetére


atike
nagyúr

Antoine Fuqua

Reményeim szerint eléggé jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#86165) cyberkind válasza atike (#86164) üzenetére


cyberkind
félisten

Már amennyire egy remake jó lehet.

Paranormal Cocktivity

(#86166) atike válasza cyberkind (#86165) üzenetére


atike
nagyúr

Ezt azért várom, bár tény, hogy a többihez képest lehet ez sem lesz megismételhető. Új rendező, más szempontok, új színészek... Ki tudja... Ebben tényleg bízok, hogy jó lehet.

(#86167) cyberkind válasza atike (#86166) üzenetére


cyberkind
félisten

Én egy remake-et se várok vagy szeretnék, szándékoltan ezért írtam azokat a nagy neveket, de hát tökmindegy ki mit akar, a Szellemirtók is megkapják majd a magukét. :(

Paranormal Cocktivity

(#86168) atike válasza cyberkind (#86167) üzenetére


atike
nagyúr

Na az egy vicc. Azt nem remakenek kellene hívni hanem paródiának... :( Kár érte.

Na és akkor konkrétan melyiket várod...? :U Várnád...? :)

(#86169) cyberkind válasza atike (#86168) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudok ilyet mondani, lehet ha sokat gondolkodnék lenne egy-két film, de nem hiszem, nekem a 97-es Godzilla is jobban tetszik mint az új. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#86170) devil-k válasza atike (#86164) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, nem félek már annyira. :D

- mozi bolondéria -

(#86171) atike válasza cyberkind (#86169) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Nekem tetszett mind a kettő, bár az újnak a testalkatával nem voltam kibékülve (igen, tudom, hogy ez állt közelebb az eredeti japánhoz)...

(#86173) Dilikutya válasza BITBOYS (#86155) üzenetére


Dilikutya
félisten

Verhoven jó filmeket csinált akkoriban. Klasszikus az Elemi ösztön, az Emlékmás, a Robotzsaru, de nekem a pár évvel korábbi Hús+vér is tetszik. Kedvet is kaptam az újranézéshez, jól jön majd a tegnap esti A katona (Soldier, 1998, Kurt Russel, zzzsééé) után még egy kis sci-fi akciózás.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86174) Dilikutya válasza cyberkind (#86165) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez eredeti sem eredeti. ;]

De tény, a mai feldolgozások gyengék, de ez nem volt mindig így. A dolog, A massza, A rettegés foka is remek filmek lettek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86175) cyberkind válasza Dilikutya (#86174) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért az az új Dolog(ilyen hülye magyar címet, mennyivel jobb az eredeti) :D nem feldolgozás hanem előzmény, de egyébként jó lett, a többit nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#86177) Bad Pritt válasza Pearce (#86176) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez jól néz ki. Elég tökös, hihetetlen, csak ne csapjon át ilyen Jonah Hex-szerű baromságba majd.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86178) atike válasza Pearce (#86176) üzenetére


atike
nagyúr

Na tessék. Bejön. :) Jó lesz ez, mondtam... :DDD

Jonah Hex? Na azért kár volt... ...és az tényleg egy nagy baromság lett.

[ Szerkesztve ]

(#86179) BITBOYS válasza Dilikutya (#86173) üzenetére


BITBOYS
addikt

Elemi ösztön is nagy siker volt, szerettem :) Jó érzés ezeket a filmeket újranézni még ennyi idő után is.

Kicsit más, de nagyon remélem összehozzák végre a nagy Tesla mozit, igazán megérdemelné az úriember Tesla (2016) némi alátámasztással The Unbelievable Number of Tesla Films to Be Made

Illetve egy másik rég elfeledett film amit még moziban néztem meg és nagyon tetszett, pedig nagyon nem tudtam mire ülünk be A hazugsággyáros

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#86180) pohár válasza Pearce (#86176) üzenetére


pohár
félisten

azt viszont még nem látom, hogy milyen besorolást kapott a film, de gondolom R-es lesz odakint

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86181) atike


atike
nagyúr

Willem Dafoe és beszállt Snyder Justice League filmjébe. Jófiú lesz, de még nincs meg, hogy ki, megy is a találgatás... :)

forrás

Szerk: a Zöld manó sajna nem épp jófiú... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86182) fateless válasza atike (#86181) üzenetére


fateless
veterán

Willem Dafoe

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#86183) emiki6 válasza vg (#86156) üzenetére


emiki6
veterán

Ez így nem igaz, ez csak egy szvsz rossz amerikai szokás, csak divat.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#86184) Dilikutya válasza cyberkind (#86175) üzenetére


Dilikutya
félisten

A régi A dolog (az MTV szinkronban A valami) viszont feldolgozás volt. Bár, ha jobban belegondolok, nem is értem, miért tartják remake-nek, mivel az 1951-es filmre csak nyomokban hasonlít, inkább az eredeti regényt vitte filmre Carpenter.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86185) cyberkind válasza atike (#86181) üzenetére


cyberkind
félisten

De megnéznék tőle egy öreg Jokeres filmet. :(

Paranormal Cocktivity

(#86186) Dilikutya válasza Pearce (#86176) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez meg mi a szent szar? Ágyú, géppuska, levegőben megpördülő vigyorogva hátra tüzelő Chris Pratt, indián cowboy, ázsiai cowboy, robbantás, fekete cowboy. Olyan ez, mint egy akciófilm, csak a díszlet vadnyugati.

Értem én, hogy Tarantino-nál is volt fekete pisztolyhős, de Django egy ex-rabszolga, Warren meg északi katonatiszt, ők se lettek volna hitelesek egy csapat vezéreként. Azért mégis csak a vadnyugat ez. Ha hihetünk az imdb-nek, Peter Sarsgaard lesz az ellenség. Eli Wallach után egy nulla.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86187) devil-k


devil-k
nagyúr

Libabőr
Goosebumps

5/10

Kellemes nosztalgikus érzés fogott el, élvezhető volt. A film vége felé kicsit elfáradt a történet, de ettől függetlenül jó szórakozás volt egyszer. Olyan vígjáték-thriller féle alkotás, de semmiképp nem gyerekfilm vagy gyerekeknek szánt mozi. A kötelező romantika vonal sem maradhatott ki, bár szerintem ha elhagyták volna és kicsit "darkosabb"-ra veszik a figurát, akkor még inkább ütősebb és talán ijesztgetős film is lett volna. Mindenesetre örülök, hogy a szörnyek nem beszéltek (a hasbeszélőn kívül) és nem mondtok bugyuta beszólásokat, vicceket.

R. L. Stine mester is feltűnik egy pár pillanatra. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#86188) atike


atike
nagyúr

Ez komoly. Mondjuk köztudott, hogy jóbarátok voltak, nem csak pr...

Paul Walker hiányzik a képről, igen :)

[ Szerkesztve ]

(#86189) atike


atike
nagyúr

The Girl on the Train teaser trailer

(#86190) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Them! (1954)

Az '50-es évek Hollywoodja sok szempontból hasonlított a mai napok Álomgyárára, nyilván kisebb léptékben és más minőségben, de hasonló tendenciákkal. Ahogy most a szuperhősök kerülnek sorra nagy vászonra, úgy 60 évvel ezelőtt a mindenféle szörnyek és űrlények lepték el a mozikat. A korszak ikonikus filmjei voltak a Fekete lagúna szörnye, a Földön kívüli jövevények, a Testrablók támadása, Repülő csészealjak támadása és gyakorlatilag minden további létező és kitalált lény támadása. Az akkori Universal élen járt az ilyen szörnyfilmek gyártásában, gyakorlatilag minden második horror az ő stúdiójuktól jött, ironikus módon azonban az olyan igazán kultikus, korszakalkotó és maradandó darabok, mint a Világok háborúja (Paramount), a Nap mikor megállt a Föld (Fox), az Időgép (Galaxy Films), vagy épp személyes kedvencem, az Ők! (Warner) nem a földgömb logós vállalat égisze alatt készültek (a tengerentúlról érkező Godzilláról nem is beszélve).
Az Ők! sorsa nem éppen úgy alakult, ahogy azt a stáb képzelte, a stúdió súlyosan megvágta a költségvetést a forgatás kezdete előtt, emiatt el kellett vetni a színes film használatát, sőt, a film eredetileg 3D-ben (!) készült volna, de így nyilván le kellett tenni a plusz dimenzióról.
Pedig az Ők! egyáltalán nem maradandó élménynek készült, nem is akart zsánerdefiniáló alkotás lenni, a stúdió mindössze fel akart ülni az akkori hpye-vonatra egy kissé kicsavart ötlettel. Nem űrlények, nem hihetetlen szörnyek voltak a főszereplői hanem... hangyák.
A sivatagi nukleáris tesztek hatására óriásira nőtt hangyák a legjobb ötlet volt az évtizedben, nem volt olyan elnagyolt értelmezésük, mint Godzillának és nem is voltak annyira hihetetlenek, mint mondjuk a Dolog (nem a Carpenter-féle) szörnye. A hangyák bevetése túlzás nélkül a legjobb ötlet volt a készítők részéről, voltak pletykák, hogy eredetileg pókokat meg skorpiókat akartak animálni, de ezek az állatok önmagukban is undort váltanak ki az emberekből, nem hogy még lóméretű verziókban. Viszont a hangya? A hangyát észre sem veszi az ember sokszor, ha mégis, akkor szimplán félresöpri. Itt viszont a hangya képletesen és szó szerint is visszacsap, ezt pedig a film nem akarja amolyan elvont metaforaként értelmezni, mint ahogy Ishiro Honda tette a Godzillánál. Emiatt lehetett rémisztő a hangyák potenciális világuralmi törekvése: a rendező nagyon okosan csak a tápláléklánc új csúcsaként mutatja be a lényeket, semmilyen mögöttes tartalommal, propagandával vagy ellenpropagandával nem ruházza fel őket és szerencsére a szereplők szájába sem ad (annyi) atomellenes szöveget.
Az Ők! azonban nem csak emiatt nézhető és élvezhető a mai napig, hanem mert tényleg jó nézni a filmet, hihetetlen minőséget képviselhetett akkoriban fekete-fehér mivolta ellenére. Sőt, megkockáztatom, hogy a színes kép mellőzése előnyére vált: színesben lehet jobban kiütközne az animatronikus hangyabábok gagyisága. Emellett a film dinamikája is sokkal modernebbnek hat, mint kortársaié, cserébe itt is fájdalmas az a pszeudo-tudományoskodás, ami végigkíséri a hangyák elleni küzdelmet.
Az Ők! hatalmas siker lett, 1954-ben a legtöbb pénzt hozta a Warner számára, mai napig meghatározó science-fiction mérföldkőnek számít. Kulturális impaktját többek között a Them nevű angol rockbanda nevében, az It Came from the Desert c. Amiga játék sztorijában lehet mérni, sőt, a Fallout 3-ban egy egész jó küldetést (Those!) is csináltak a film tiszteletére.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86191) LOTR válasza Pearce (#86176) üzenetére


LOTR
addikt

bármennyire nem lehet egy trailerből igazán jó következtetéseket levonni, de azért elég komolynak tűnik, hogy mennyire átalakult a filmipar (persze ez nyilván nem akkora meglepetés) az elmúlt 60 évben, mikor is először vászonra került A hét szamuráj, mint az ihletet adó eredeti film, ott még bőven a szereplők jellemein és bemutatásán volt a hangsúly, mostanra már szinte ott tartunk, hogy csak lőjenek, meg robbantsanak
bár ha jól emlékszem már az 1960-as The Magnificent Seven is hozta a westernes-akciós stílust

One Ring to rule them all

(#86192) Dilikutya válasza Bad Pritt (#86190) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Universal szörnyfilmek aranykora inkább a 30-as, 40-es évek volt, az 50-es években a Fekete lagúna szörnye mellett csak pár ilyen, kevésbé klasszikus remekmű készült, amikért ma már csak egy szűkebb réteg rajong. Amúgy ez sem az a fajta szörnyfilm, mint pl. a Frankenstein, vagy a Múmia. Ezek egy részét a hidegháború és a nukleáris kor hajnala ihlette, sokukat meg a Roswell-i vélt vagy valós esemény. Rengeteg repülő csészealjas film készült az 50-es években, pl. The Day the Earth Stood Still épp az idegen és atomháborús témákat keresztezte. És itt jön a képbe a csúcs, Ed Wood és a 9-es terv a világűrből, ami a korszak egyik legszórakoztatóbb agymenése. Ed Wood legalább olyan lelkes, mint amilyen pocsék filmes volt, szinte már gyermeki naivitással (együgyűséggel(?)) és lelkesedéssel hitt a saját filmjeiben és úgy általában a moziban. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86193) k-adi


k-adi
nagyúr

Narcos sorozat fejen találta a szöget....vajon filmben sikerül-e Heisenberg-el?

The Infiltrator Official Trailer 2016

(#86194) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#86195) #54715584


#54715584
törölt tag

The Diabolical
#horror, #scifi

Sok negatív kritikát olvastam erről a filmről, amit nem teljesen értek. Tényleg van benne sablon és klisé, de nincsenek egymásra halmozva, nem veszik el a film lényegét. Horror / scifi, de szerencsére nincsenek benne a szokásos horror klisék, és nem a hirtelen hangos hangokkal ijesztgetnek, mert arra nem nagyon van szükség a filmben, tudja tartani a feszültséget anélkül is. A hangkeverés pedig jól sikerült, hozzátesz a filmhez, ami valójában nagyon egyszerű. Így ha nem is izgultam nagyon és nem rágtam könyékig a körmömet, sőt előre kiszámítható a vége, még így is élvezhető lett a film. Azért néhány fordulattal / jelenettel meg tudtak lepni, lehet ezért is volt jó.

Ami nagyon tetszett, hogy a picit elcsépelt emberi kapcsolatokat is sikerült feldobniuk. Nyilván kapunk hozzá egy sablonos körítést, de csak annyit, amennyi pont elég. Gyerekeket és anyukát betették egy tipikus helyzetbe, de ezeket a rövid jeleneteket sikerült kicsit borzongósra alakítani. Nem akadtak le a konfliktusok elnyújtásánál, hanem minden pörgősen zajlik. A kislánnyal is volt pár érdekes jelenet, nem mondom rá, hogy nagyon ijesztő, de ha belegondolok, hogy ez lehetne valóság is akár, akkor ez a pár jelenet több dolgot is felvet.

Az alapsztori elég unalmasan hangzik, egy házban szellemek jelennek meg, ahol anyuka lakik a 2 gyerekével, apa meghalt, új pasi a láthatáron. Viszont ahogy halad előre a sztori, úgy kezd egyre jobban előtérbe kerülni a scifi vonal, ami a végére természetesen kiteljesedik és megkapjuk a végső magyarázatot. Amit egy picit összecsaptak, viszont ettől függetlenül egy szép kerek és teljes történetet kapunk, szépen bemutatva az ok-okozati összefüggéseket, de azért talán a vége lehetett volna picit más is, kicsit jobban összerakott és paradox nélküli.

Szépen felépítették a filmet, és sok apró kis jel volt, ami arra utalhat, hogy mi történik valójában, de amit sejtett az ember közben, azt is vagy megerősítik, vagy megcáfolják. Horror már nem nagyon tud megijeszteni, legalábbis a hangos effekteken kívül, de itt nem is ez volt a cél. A jól szórakoztam kifejezés kicsit erős lenne ebben a kategóriában (kivéve a Hullajó-t 15 éve), de tény, hogy lekötött és élveztem.

(#86196) ígyvanferi válasza radi8tor (#86194) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Erre nagyon kíváncsi vagyok. Bár ezt a jégkorszaktól napjainkig koncepciót nem teljesen értem, hogy valósították meg vagy hogy utalnak rá.

(#86197) radi8tor válasza ígyvanferi (#86196) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Több éven át forgatták 40 millió dollárból. Elég komoly alkotás. :K

⭐ Stella

(#86198) callmeakos válasza radi8tor (#86194) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt kellene IMAX-ben vetíteni. Az ilyen gyönyörű képekért éri meg.

All→M8

(#86199) Jim-X válasza callmeakos (#86198) üzenetére


Jim-X
őstag

+1

A vandormadarakat is megnezem eleg surun :K

A játék az nem játék!

(#86200) proci985 válasza Dilikutya (#86173) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Elemi ösztön a 90es evek egyik legjobb filmje. Hollow man se volt rossz egyebkent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.