Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) Bad Pritt válasza FollowTheORI (#85548) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez amúgy annyira furcsa nekem, hogy 12-én zártkörű premier, de majdnem egy hónappal később van a wide release odakinn is...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85552) #96349952 válasza Bad Pritt (#85545) üzenetére


#96349952
törölt tag

A németek saját magukat tartották fel ez esetben. Csakis az ő kegyelmüknek (idióta lovagiasságuknak) köszönhetően menekült meg a teljes brit és francia haderő. Ha bármiféle visszatartásról lesz szó a fimben az sima-laza történelemhamisítás lesz.

(#85553) oriic válasza Bad Pritt (#85551) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Panda 3 sajtó vetítése is 3 héttel a premier elott volt. Nem ritka ez szerintem.

Live-Die-Respawn

(#85554) Bad Pritt válasza #96349952 (#85552) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz, csak a Heer (szárazföldi haderő) állt meg kis időre, a Luftwaffe és a Kriegsmarine ugyanúgy folytatta a támadást.

(#85553) orichalcos: Tudom csak furcsa, minek várnak két-három hetet, ha már kész a film és bemutatják pár embernek? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85555) k-adi válasza Bad Pritt (#85554) üzenetére


k-adi
nagyúr

pontosan azért, mert az alatt az idő alatt megtudják szervezni a mozik elé a rendőri kordont :D (ha nagyon botrányos.. )

[ Szerkesztve ]

(#85556) #96349952 válasza Bad Pritt (#85554) üzenetére


#96349952
törölt tag

(#85557) eeXaa válasza Bad Pritt (#85545) üzenetére


eeXaa
addikt

...remélem bukik ez a film, és majd senkit sem érdekel ez az ócska sztori....
..csináljon inkább mégegy scifit.. :K

(#85558) callmeakos válasza cyberkind (#85550) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Olyan cuki vagy ilyenkor mint egy kölyökmacska :P

All→M8

(#85559) cyberkind válasza callmeakos (#85558) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem én találtam ki hogy az egész családot de főleg a gyereket szórakoztatni kell hanem a Dízni, és igen, megint Dízni. :P :D

Paranormal Cocktivity

(#85560) Pearce válasza #96349952 (#85556) üzenetére


Pearce
aktív tag

Wikipédia, mint hiteles forrás? Na ne röhögtess :DDD

(#85561) erahurka válasza Bad Pritt (#85551) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem a zártkörű vetítésen még nem a végleges filmet vetítik, kicsit még dolgoznak rajta, főleg a CGI-on. Meg a kópiákat is szét kell szórni, stb.

(#85562) #96349952 válasza Pearce (#85560) üzenetére


#96349952
törölt tag

Az összes történelemkönyvet előveheted a témában, teljes az egyetértés ebben a történetben, még a győztesek is elismerik, hogy mi és miért történt ott. De persze lehet ezt vitatni, itt és neked egy fórumon... :D Csak hát az van, hogy semmi értelme. További kellemes röhögcsélést.

(#85563) Bad Pritt válasza #96349952 (#85556) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Továbbra is: a szárazföldi erők álltak meg, a haditengerészet és a légierő folytatta a kimenekítés zavarását. Ezért írtam, hogy ha az evakuációról csinál filmet, akkor az a szárazföldön fog játszódni, ha a német haditengerészet elleni küzdelemről, akkor az a tengeren (ez a kettő szorosan összefügg), ha meg a német repülők elleni harcról, az nyilván a levegőben. Három külön sztoriszál lehetne. Tessék, Wikipedia, ha hiszel neki, de még a te magyar wikid is írja, hogy elsüllyedt 209 hajó és meghalt 32 000 szövetséges a dunkerque-i csata során szóval nem értem, miért lenne hihetetlen háborús filmként vászonra vinni az eseményeket (hacsak nem vihar pusztította el a hajókat és náthában haltak meg az emberek szerinted).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85564) Pitterix


Pitterix
őstag

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens--Star Wars: Az ébredő Erő

Na szóval én is ezen nőttem fel, blabla...., láttam rengetegszer, blabla....,a régiek voltak az igaziak, blbla...,. Nem volt rossz ez sem. Mikor megszólalt a zene, végig lúdbőröztem. Millennium Falcon felbukkanásakor csak úgy tódultak az emlékek, akárcsak a lépegető roncsainál.
Különösebb elvárásaim nem voltak a film előtt, elvégre mi extrát is adhatna egy Csillagok háborúja mozi. Volt főgonosz--pipa, volt régi nagymenő---pipa, volt új reménység---pipa, volt mentsük meg, megmentettük---pipa, volt "bossfight"---pipa, volt szerelem---pipa, voltak nagy robbanások---pipa, volt nagy halál---pipa, na és volt én vagyok a fiad---pipa, ja meg sok klisé, de ez engem ennél a mozinál abszolúte nem érdekelt.
Egyszer azért meg lehetett nézni.

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#85565) eeXaa


eeXaa
addikt

The 5th Wave ...te jó ég! ezt a mocskot művészet volt összehányni... :Y :Y :Y :Y
0/10

(#85566) radi8tor válasza Pitterix (#85564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Egyszer azért meg lehetett nézni." = 8 pont? :Y

⭐ Stella

(#85567) k-adi válasza radi8tor (#85566) üzenetére


k-adi
nagyúr

1x nagyon jó élmény, utána meg ha végiggondolja az ember mit is nézett, rájön hogy annyira mégse volt szuper :D de első nézés alatt szórakoztatta... ezt jelenti a 8 pont... gondolom.

(#85568) dokee78


dokee78
félisten

(#85569) #96349952 válasza Bad Pritt (#85563) üzenetére


#96349952
törölt tag

Senki nem írta, hogy lehetetlen filmre vinni ezt az eseményt. Csak éppen nulla hitelessége lesz abban az esetben, amennyiben valamiféle pátoszos, fú de nagy hősös, brit zászlólobogtatós baromság lesz belőle. Ez ugyanis német diadal volt, és csak rajtuk múlott, hogy nem tapostak át a szövetséges erőkön teljes erővel. Elvárnék egy hiteles feldolgozást, elfogultság nélkül, horribile dictu német sztoriszállal.

(#85570) Pitterix válasza radi8tor (#85566) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez egy irónikus kis mondat volt.
Am k-adi kollégának az írásában lehet van valami. Mikor néztem nagyon tetszett, de ha még egyszer megnézném, az a 8 pötty lehet már csak 7 lenne.
Vagy már én sem tudom. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#85571) #54715584 válasza Pitterix (#85570) üzenetére


#54715584
törölt tag

2x is láttam 2 nap egymás után, nem csökkent a pöttyök száma. :N

(#85572) Pitterix válasza #54715584 (#85571) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem sem biztos, hogy csökkenne, csak próbálok magyarázatot adni a hülyeségre, amit írtam. :B
Így újra és újra átgondolva, vagy belegondolva egyáltalán nem volt rossz film. Van pár momentum, ami nagyon tetszett, de főleg a roncsok.
Viszont a régi halálcsillagból kiindulva már régen kifejleszthettek volna egy biggánt-bigsildet, ami kivédi az ilyen napfotonenergiaágyú lövéseket.

Már kezdtem azt hinni, hogy ignoráltál, mert mostanában nem reagáltál semmi írásomra. ;]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#85573) Bad Pritt válasza #96349952 (#85569) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezért remélem, hogy nem lesz benne német szál. Én is elvárnék egy hiteles feldolgozást, ugyanis ennyi ember kimenekítése hihetetlen teljesítmény lenne még a mai eszközökkel is, nem hogy akkoriban, azokkal az eszközökkel.
Ezért vagyok még kíváncsi a filmre, mert ha erre fókuszálnak, akkor abból egy nagyon jó, akár heist movie-szerűség is lehet (mint az Argóból). Viszont ha a németek elleni harcokat akarják kihangsúlyozni és kihozzák, hogy mekkora hősök voltak abban a pár napban, mint ahogy Bay csinálta a Pearl Harbor-ben... hát az vicces lesz. :)

A Bryan közlegénnyel is az volt a bajom, hogy belevitték a gonosz német figuráját, ami belerondított az összképbe. Pedig a film még önmagukat megadó németeket halomra lövő amcsikkal kezdődött, aztán jött a pátosz...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85574) WayneGace válasza #96349952 (#85569) üzenetére


WayneGace
őstag

És miért ne tehetett volna hősies dolgot az éppen vesztesz oldalon lévő ember?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#85575) #54715584 válasza Pitterix (#85572) üzenetére


#54715584
törölt tag

Volt azért benne pár rész, amin fogtam a fejem, de összességében jól oldották meg a dolgokat.
A látvány és a zene meg kárpótolt a beleszuszakolt kötelező dolgokért. :)
És baromira élveztem, szólt is rendesen, szerintem a szomszédok annyira nem élvezték. Nagyon szórakoztató volt. :K Fel sem tűnt, hogy 2 órás. :N

Annyi popi röpködött a 2 topikban, hogy nem győztem őket kikerülni. :D

(#85576) mufi


mufi
senior tag

Ajánlanátok valami jó filmet? Már annyi mindent megnéztem mostanában, gyakorlatilag még csak a filmek cínére sem emlékszem...semmi normális film...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#85577) cyberkind válasza mufi (#85576) üzenetére


cyberkind
félisten

Relatív kinek mi a jó, de persze könnyebb lenne ha mondanál egy műfajt. :)

Paranormal Cocktivity

(#85578) dokee78 válasza mufi (#85576) üzenetére


dokee78
félisten

Housebound Új Zéland

(#85579) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez meg mi a tök???

I humbly and respectfully decline™

(#85580) gyuromoj válasza Magnum_ (#85579) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nagyjából ez.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#85581) Bad Pritt válasza Magnum_ (#85579) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Minden oda van írva.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85582) cyberkind válasza Magnum_ (#85579) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy király film a kiválasztottal. :D

Paranormal Cocktivity

(#85583) Magnum_ válasza Bad Pritt (#85581) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm, kedves vagy, meg minden, de nyilván nem arra gondoltam, hogy mi a cikk, olvasd fel, mert nem tudok olvasni.
inkább afféle felháborodásomnak adtam hangot (hozzászólást), az ötlettelenségre.

cyber: tudod, mikor fogok igazán kiakadni? ha majd a Casablancát akarják remakelni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#85584) FollowTheORI válasza Magnum_ (#85583) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mi benne az ötlettelenség?
Azt se tudjuk hogy fog kinézni, mi a sztori stb stb. :)

Ez olyan mintha egy akció film utána minden másik ötlettelen lenne onnantól... azért nem így van ez. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#85585) gyuromoj válasza Magnum_ (#85583) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg mai korba lesz helyezve a sztori. Szóval nem fűzök hozzá nagy reményeket.
Viszont amikor már az Életrevalók-at akarják rímékelni az USAnkák, az már egy kicsit sok...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#85586) cyberkind válasza Magnum_ (#85583) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig készülhetsz hogy majdnem minden film remake-et kap, ahogy gyuromoj írta még az Életrevalók is amcsi szemmel. :(((

Paranormal Cocktivity

(#85587) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Joy? jó film? engem érdekel. ma este

I humbly and respectfully decline™

(#85588) w333 válasza Magnum_ (#85587) üzenetére


w333
félisten

SW 7 ;]

Félreértettem ... jah hogy a Joy az egy film ! :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#85589) mufi válasza cyberkind (#85577) üzenetére


mufi
senior tag

Műfajilg bármi. A múltkor néztem pl az ex machinát, hát sokkoló volt számomra, hogy vajon eljutottunk -e már idáig...az is tetszett...de tetszett anno az equillibrium, az eredet, csúcshatás...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#85590) Magnum_ válasza cyberkind (#85586) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudod, melyik volt legalja usa remake?
Nem, nem a taxi... hanem amit szegény - Isten nyugosztalja - P. Walkerrel készítettek a francia B13-ból, ÉS az volt benne a legszebb, hogy az a francia gyerek eljátszotta újra a B13-beli karakterét, csak Detroitban, vagy hol, mint egy francia gyerek. ÉS volt szerencsém szinkronosan látni amúgy.
ÉS direkt úgy csináltam, hogy előtte újranéztem az egyébként kifejezetten klassz eredeti francia verziót, a B13-at.

I humbly and respectfully decline™

(#85591) Jim-X válasza Magnum_ (#85590) üzenetére


Jim-X
őstag

Manapsag ha a film cime mellett nincs egy szam (n>1) akkor biztps valami remake... ;] Itt tartunk... :O

A játék az nem játék!

(#85592) k-adi válasza Magnum_ (#85590) üzenetére


k-adi
nagyúr

úgy látom te szereted kínozni magad :))

(#85593) emiki6


emiki6
veterán

Hardcore Henry
(tags: hc, hárdkór, henri, herri, herry)

Ez a film durvajó! Az egyik, ha nem a legjobb akciófilm, amit valaha láttam. Meglepő mennyivel jobban bele tudtam magam élni a filmbe így, hogy belső nézetből láttam az egészet.
Nagyon jól van felépítve, végigvezetve a történet, ami kifejezetten jó! Itt bátran mondhatom, hogy akcióból van bőven és nagyon "állat", a hardcore jelző találó. A látvány és az effektek ugye nem lehetnek tökéletesek, lévén, hogy nem egy blockbuster költségvetésével készült a film, de ami pénzt kaptak rá, azt hasznosan költötték el! Zene? Nemtom, nem emlékszem, hogy milyen volt, nade a humor! Az már kimagasló, nagyon jó poénokkal dobták fel a filmet!
Összességében nekem nagyon tetszett. Lehet túldícsérem, de akkor is jó! :D

Meg kell említsek valamit, ami nekem a mániám... Miért nincs még 60 fps?!? Ez a film nagyon kívánta volna mivel, hogy akciókamerával vagy hasonlóval forgatták. Ahol sok a mozgás ott természetesen mosódik a kép, nehezen követhető, de ez van. Remélem lesz belőle 60fps-es online kiadás vagy valami.

Szvsz ez a film korszakalkotó, érdemes megtekinteni. (Nyilván nem fog mindenkinek tetszeni.)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85595) k-adi válasza Pearce (#85594) üzenetére


k-adi
nagyúr

pont most akartam írni :D és akkor még adalék info: Blunt a Sicario 2-re készül éppen, Cruise a Múmia-rebootot forgatja, utána a Mission Impossible 6-ot, szóval nem lesz egyszerű összehozni.

(#85596) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ma ha jól számolom ma este ötödjére vagy hatodjára néztem meg a Force Awakenst, és egyszerűen nem tudom megunni. És minden egyes megnézés után egyre jobban kezd felgyűlni bennem az, hogy le van sz*rva a Rouge One, legyen már jövő December! Mert akarom még látni Reyt, Finnt. Poet, meg ezt a félbolond (és nem kevésbé veszélyes) Kylo Rent. Jah meg azt, hogy ki ez a Supreme Leader. De még másfél év, a fene vigye el :O :O

All→M8

(#85597) Viszlát


Viszlát
addikt

Két nagyon jó hétvégi délutánra, estére tökéletes filmet sikerült ma kifogni (bár nem igazán a szerencsén múlt, mindkettő "könyvjelzőzve" volt már egy ideje). Enyhe másnaposság és borongós idő adta meg az alaphangulatot a kanapés összebújáshoz, de az i-re a pontot aztán ezek tették fel:

A Walk in the Woods (2015)- Nincs magyar cím - IMDb: az elmúlt pár évben volt néhány igazán jó alkotás a témában, az egyik személyes kedvenc, a zarándokutat több karakterre építve bemutató The Way, vagy az egy személyre koncentráló Wild, és még ide sorolnám a nem túl szimpatikus üzenetű Into the Wild-ot is. Ez a film leginkább abban különbözik a felsoroltaktól, hogy nem személyes tragédia ösztönzi "hőseinket" a kalandra, így aztán egy lényegesen könnyedebb megközelítést kapunk, még ha a felszín alatt azért felsejlik néhány igen komoly dilemma is. A két veterán színész szuper választás volt, és bár Nolte messze túlszárnyalja Redford kissé megfásult, unott szerepét, nagyon jól működnek ők ketten együtt, szórakoztató dinamikát adva a történetnek. Ezen felül még minőségi szituációs humor (ami manapság ritka mint a fehér holló), minimális csillámpor, jó zenék és gyönyörű felvételek fokozzák az élmény-faktort. Egyáltalán nem szájbarágós, sőt, aki nagy katarzist vár a végére az nagyot fog csalódni, mégis egyáltalán nem volt hiányérzetem, kerek egésszé épül a játékidő végére a film. Igazán kellemes kikapcsolódást nyújtott, ezért egy jó erős 7/10 jár neki.

Enough Said - Exek és szeretők - IMDb: nincsenek véletlenek, avagy mindennek rendelt ideje van, de azért egy kicsit sajnálom, hogy idáig halogattam ezt a filmet. Romantikus vígjáték a javából, nálam rögtön a kategória élére is ugrott, hihetetlenül átgondolt, remekül megírt, fantasztikusan eljátszott történet és karakterek. Julia Louis-Dreyfus egyszerűen káprázatosan brillírozik a szerepében, emberközeli, szórakoztató de nem közönséges, teljesen elbűvölt. Gandolfini pedig hihetetlenül kiegyensúlyozott, semmi cicoma, tényleg le a kalappal. Zéró nyál, de tényleg, innentől optimistább napjaimon azt fogom képzelni, hogy az emberek többsége ilyen. Azt gondolom, hogy bizonyos élettapasztalat szükséges az ideális befogadáshoz, de szintén érdeme a filmnek, hogy nem várja el a nézőtől, hogy ugyanazokat a múltjában tudhassa amit a főszereplők átélnek. Nagyon-nagyon ajánlom, még akkor is ha ez a kategória nem túl népszerű férfikörökben, feleséges/barátnős filmként sok-sok jó pont begyűjthető. Azért 9/10 csak, mert néhány mellékszereplő eléggé súlytalan lett, bár azt készséggel elismerem, hogy Toni Collette mellé nehéz hasonlú súlycsoportú színészt találni ha nem főszerepről van szó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85598) callmeakos válasza Viszlát (#85597) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem Gandolfini nem is "vonulhatott vissza" szebben, mint az utolsó két filmjével, ami ez, és a The Drop. Mind kettő teljesen különb film, két különb karaktert hoz, mégis mindkettőben brillírozik. Kevesebb a világ nélküle, ez egyértelmű. :(

All→M8

(#85599) cyberkind válasza callmeakos (#85596) üzenetére


cyberkind
félisten

Én belekezdtem és kb úgy 10 perc után kinyomtam, aztán inkább Walking Dead lett eddig, de most is inkább megnézem a 2014-es Godzilla-t, tényleg jó lett a 7, a többi is ilyen jó legyen. :D

Paranormal Cocktivity

(#85600) Dilikutya válasza cyberkind (#85599) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te még nem láttad az EP7-et?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.