Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85051) fant0mi válasza haypro (#85050) üzenetére


fant0mi
addikt

Azt ugye tudod, hogy spoilerezel?

(#85052) cyberkind válasza fant0mi (#85051) üzenetére


cyberkind
félisten

Az összes regényfilm spoilerezett mégis megnézik őket.
Tom', csak én vagyok olyan hülye hogy egy film vagy jó vagy szar, ezen a spoiler nem oszt nem szoroz.

Paranormal Cocktivity

(#85053) Tibiajax válasza Sir Pocok (#85049) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D
az ótvar classico után legalább röhögtem még egy jót elalvás előtt..

(#85054) proci985 válasza Viszlát (#85048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nekem anno nagyon tetszett:).

Furcsa nekem átlagtól nagyon eltérő, de ez ugye attól is függ, ki mit néz. Ha már Gilliamnél vagyunk, akkor pl a Tideland az már eléggé furcsa és ott éreztem azt, hogy az önkifejezés és a káosz talán picit sok lett. Hasonló témában a svéd Flickan sokkal, de sokkal összeszedettebb filmként működik. Bár abban benne van van Hoytema operatőr remek fényképezése, aki emellett a Låt den rätte komma in / Let me in (utóbbi 10 év egyik legjobb horrorja és a nihil egyik legszebb filmes ábrázolása szvsz) és az Interstellarért is felelt.

Zero theoremet még nem láttam, mostanában kicsit le vagyok maradva. Ha a Don Quixote a következő filmje, az viszont legalább 20 éve "in production", szóval azt majd akkor hiszem el, ha a moziban lejön a stáblista.

Nagyon furcsára példán gondolkodtam, talán a Dead Leaves példa (korai Project IGI anime), avagy a vegytiszta akciófilm markáns pop art és rave jegyekkel, effektíve üresjárat nélkül. Vagy a Videodrome. Vagy a Mechanikus Narancs. Vagy a Takeshis végén a 15 perces montázs. Vagy kb bármi Passolinitől.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#85055) k-adi válasza haypro (#85050) üzenetére


k-adi
nagyúr

és utána kimászott a sírból? meséld már el pls

Amúgy végre láttam a KungFu Panda 3-at, szép befejezést adott, jól keretbe foglalja a sorozatot. A poénok a helyükön vannak, az animációk aranyosak, stb.... megérte megnézni. :K

(#85056) marilllyo válasza haypro (#85050) üzenetére


marilllyo
veterán

Én úgy tudom csak a medvetámadás a valós. Holnap keresek linket.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85057) radi8tor válasza marilllyo (#85056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A filmben meg pont az nem volt valós. :DDD

⭐ Stella

(#85058) emiki6 válasza k-adi (#85055) üzenetére


emiki6
veterán

Biztos, hogy befejezés?
Megnéztem a sorozatot angolul es arra jöttem rá, hogy ezt vétek magyarul nézni, mindent ami KFP. Az awesomeness-t bareszságnak fordítani...
Benne vagyok a szlengben, de a bareszt még sose hallottam. Annyit találtam, hogy az egyik cigány nyelvben azt jelenti nagyon.
Lényeg, hogy a panda szókincse az awesome szóban kimerül és mivel nem sikerült ezt a szót jól lefordítani (nem is nagyon lehet) kár az egész szinkronért, a lényegét veszti így el.
Az is feltünt, hogy a mesék nyelvezete igen egyszerű, így nem kell hozzá nagy angoltudás, hogy valaki megértse.
Ha kijön blurayen akkor csinálok egy eredeti szinkronos maratont a filmekből. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85059) Sir Pocok válasza Tibiajax (#85053) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ajánlom figyelmedben Akira Kurosawa Derszu Uzala című filmjét:

Derszu Uzala (1975)

Majd ha megnézed megérted miről is beszéltem.

Nálam máshol kezdődik az etalon kategória, és ez nem snobság részemről. Kurosawa filmje klasszisokkal jobban megmutatja az ember és a természet harcát. Ahhoz viszonyítva ez film nincs sehol.

MÁS:

A visszatérő történeti háttere:

[link]

A medvetámadá igaz volt valóban, a többi csak részben. Kár volt ennyire belenyúlni. A túlélős részek meg hülyeségek, de ezt már sok szakértő kifejtette a neten, abba nem akarok belemenni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#85060) Bad Pritt válasza marilllyo (#85056) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az talán az egyetlen. Volt egy pontokba szedett összehasonlítás, hogy mi nem egyezik a valósággal, kezdve a gyerekétől egészen addig, hogy ki él-hal a filmben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85061) pohár válasza Bad Pritt (#85060) üzenetére


pohár
félisten

ez?

brumi és a sír igaz

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#85062) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Például Szolnokon bemész egy moziba és kérsz egy sört. Előtte Fóti Pils, a moziban helyben árult Szentandrási Meggyes, utána Monyo Pumpkin Ale. Nem akartam a hármas számú teremben megnézni, kicsinek gondoltam, de végül haver és a sör meggyőzött. A vászon tényleg nem valami nagy, de cserébe a terem kicsi, így jó volt. Tehát:

Batman Superman ellen - Az igazság hajnala

Ez egy Superman film Batman cameojával. Az egész arról szól, Superman milyen szuper, és van-e joga bármit megtenni. Bruce Wayne kezdeti gyűlölete kellően alátámasztott, az ő szemszögéből nézve azért kicsit más Superman és a többi kriptoni harca. Batman keveset szerepel, az új járművei bénán néznek ki. A Csodanő-szál a videókkal teljesen fölösleges, semmi sem derül ki belőle, Wayne álmai, főleg az omegás-maszkletépős, sokat nem tesznek hozzá, de legalább sok előismeretet igényelnek. És ki is lyukadtunk oda, amit már sokan felhoztak, a film legnagyobb hibája a rosszul megírt sztori. Mint folytatás, elfogadom, hogy a cselekmény szorosan kötődik Az acélemberhez, persze, hisz folytatás, de ezt lehet is tudni, azt viszont már nem reklámozták, miket nem árt még ismerni a teljes megértéshez. A zene sokszor idegesített, ahogy dübörgött. A film majdnem végig komoly tudott maradni, de amikor jött Doomsday és Csodanő, ráadásul utóbbi egy snittben sorakozott fel a két nagy hős közé, ez a komolykodás vicces lett ezekkel a beállításokkal, karakterekkel. Pedig nem rossz ez a valóságtól ismét elrugaszkodott történet, bár a végén már egy kicsit sok volt a CGI. Nem rossz a film, de annyira nem is jó, lehet szidni a Marvelt, de a Bosszúállók, főleg az első rész, filmként jobb, szórakoztatóbb. Nem éreztem hiányát annak a 30 percnek, amivel majd több lesz a BD.

6/10

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85063) k-adi válasza emiki6 (#85058) üzenetére


k-adi
nagyúr

aha, trilógia lett... végére ért a Panda a kalandjának, kimaxolta a skill fát :DDD és a chi-t

(#85064) emiki6 válasza k-adi (#85063) üzenetére


emiki6
veterán

Ne már, pedig nyilatkozták is, hogy simán van tér meg lehetőség akár 6 filmnek is. Én szívesen elnéztem volna még párat, elég "awesome" filmek lettek az eddigiek. :D

Félig más: Azért is érzem fontosnak a filmek újranézését, mert a sorozat szinte teljesen megváltoztatta a hozzáállásom a. Nagyon szigorúan vettem eddig a komolytalanságot, ez azt hiszem változott, mert a sorozat hozzászoktatott, megedzett. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85065) emiki6 válasza k-adi (#85063) üzenetére


emiki6
veterán

Nincs vége. Azt olvasom most, hogy a 3 megjelenése előtt azt nyilatkozták, hogy lesz még három. Tehát ha nyereséges lett, akkor lesz még. A skill fát sose lehet kimaxolni... Jó, talán a hatodik rész végére. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85066) batai15 válasza Tibiajax (#85040) üzenetére


batai15
félisten

nekem is bejött a 3. rész,bár tény hogy a 2. volt a legjobb.

(#85067) k-adi válasza emiki6 (#85065) üzenetére


k-adi
nagyúr

hááááát nem tudom hova lehetne még húzni ezt..... megvan a chi master level... innentől kezdve happy end :U :F

(#85068) emiki6 válasza k-adi (#85067) üzenetére


emiki6
veterán

Gondolom jobban kibontják a karakterek háttértörténetét, esetleg nagyobb szerepeket kapnak. Azt én sem tudom, hogy hova tud még továbbfejlődni Po, de épp ezért lesz érdekes. Lepjenek meg a készítők. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#85069) k-adi válasza emiki6 (#85068) üzenetére


k-adi
nagyúr

na pontosan ilyenkor nem szokott általában jól sikerülni mikor egy lezárt dologhoz hozzá akarnak fűzni még :D

Amúgy elmúlt pár napban ezeket láttam: Hateful8 és Ride Along 2 (amennyire nem akartam megnézni annyira meglepett a hateful8, lassú már-már vontatott film lett, de nem lett olyan rossz, mint amire számítottam | a ride along 2 pedig egy egyszer nézős KH film, néhány poén erőltetett benne, de egész tűrhető lett, bár az első jobb volt szerintem)

(#85070) oriic válasza emiki6 (#85068) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A sorozat elvileg fut még nem? Az nem folytatás? Vagy külön sztorik?

Live-Die-Respawn

(#85071) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Így készült Zod teste. 6 perces making of videó, én teljesen abban a hitben voltam, hogy cgi, de nem. Elég durva lett, bár az nem tetszik, hogy csalás, mert nem is az ő teste. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#85072) Tibiajax válasza Dilikutya (#85062) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

erőlködöm, de nem tudok veled egyetérteni akkor sem

nektek, soha nem jó semmi. elégedetlenkedtek, a hibákat keresitek folyamatosan, lefogadom, ahogy beültetek a nnna, nézzük ezt a rohadt nagy BvS-t milyen lesz, aztán már írom is be a fórumba elé, alig várjátok tényleg h vége legyen aztán jól megmondjátok.. tényleg, milyenre csináltad volna meg ezt a filmet pl te? meg tudnád csinálni? lenne elképzelésed, hogy ha tényleg kapnál 300milkát, h tessék, akkor légyszíves alkoss egy mozit ennek a két gigászi képregényhősnek az esetleges összeeresztéséről, de úgy h minden legyen benne, kellőképp populáris is maradjon, mert a pénznek azért dőlnie kell vissza, de azért ne essünk át a túloldalra se, legyen meg az erőteljes imdb-pontszám, utólagos bluray-eladás-hegyeket is elvárunk.
olyan rohadt kíváncsi lennék arra, hogy itt akik most már kb rutinszerűen leszóljátok ezt a mozit - amit mindenki pedig húú de már megint mennyire várt és hozsannázott, úristen de jók a trélerek, gyerekek ez brutal jó lesz úgy néz ki, meg milyen jók az első vélemények róla, jajj jajj - most meg gyalázzátok le a földig vergődésetekben.. pénzt nem kértétek vissza a kasszánál? miért nem? ilyen szintű csalódások után a legkevesebb, nem? átbasztak benneteket végül egy ilyen gyenge filmmel, ez megbocsájthatatlan.
de mindegy, legalább itt a topikban jól megírhatjátok, egymást überelve, mennyire szar lett a film

javaslom, ti mindannyian, akik 6pontokat adnak erre a mozira a tízből, ne erőltessétek ezeket a popcorn képregénymozikat.. nem érdemlitek meg ezeket a filmeket

hiába a nagy szövegeitek, hogy ezeken nőttem fel, meg én kívülről fújom a dc univerzimot és jogom van azt kapni, amit elvárok
hagyjuk már. nem kell hogy megnézzétek és még pénzt is kiadjatok érte.. nektek csodálatosan, pontosan elég lesz majd leszedni a virágboltból, megnézni a kis monitorjaitokon, vagy apu 40es lg tévéjén, aztán majd várjuk a menetrend szerinti ócsárló 'kritikáitokat'

úgyis csak szapultok, elégedetlenkedtek, lehúztok, mást, még mindig mást vártok..
várjatok akkor tovább

(#85073) cyberkind válasza Tibiajax (#85072) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt ugye tudod hogy már a 800 milla is kétséges.
Arról nem beszélve hogy ha az érkező filmek de főként a Liga film így szerepel a kasszáknál 2025-ig vagy 30-ig nem lesz juniverzum építés a Warner-nél, és ennek csak mi szopjuk be a végét mert orrba-szájba csak a nagyobb hősök jönnek majd.
Egyébként meg ha a film csak azzal foglalkozik 2 órában ami a címben van, olyan kibebaszott jó filmet adhattak volna mint soha, lásd a rajzfilmeket amik tökéletesek és csak erről szólnak, úgyhogy még saját ötletnek se kellett volna lenni amikor már ez képregényen vagy 30 éve létezik, és csak át kellett volna emelni ami garantált siker, na és mégse, ettől függetlenül jó a film, nekem nagyon is tetszik a hibák ellenére, de tökmindegy hogy egy-két néző hogy gondolja, mert ha pénzt nem hoz bárki meg bármi lehetne benne, nagyon benézte ezt a Warner minden téren, lehetne úgy is mondani hogy túltolták, és a Suicide ezért lesz így nagy lutri mert újraforgatnak ezt azt, nem tudom megérteni őket, nagyon nem érzik ezt a szuperhős témát a tavalyi Batman Arkham Knight PC fiaskó után.

(#85074) devil-k
Jövő hónapban mi lesz a Cywyl Var-nál. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#85074) devil-k


devil-k
nagyúr

Már fáj ebbe a topikba járni, hogy csak a képregényfilmekről esik itt szó. Én még nem láttam, kíváncsi vagyok, nem nézegetek trailereket, nem nőttem fel a képregény univerzumban, nem is érdekel annyira, hogy itt virtuális fütyiméregetésbe meneküljek. Viszont, ha tetszeni fog, akkor leírom, de ha nem, akkor is közzéteszem, hogy egy f*s volt. Előre nem ítélek.

- mozi bolondéria -

(#85075) eeXaa válasza Tibiajax (#85072) üzenetére


eeXaa
addikt

+1

(#85076) devil-k válasza cyberkind (#85073) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyébként szerintem nagyon hasznos lenne, ha mondjuk lenne egy olyan filmvilág topik, ahova csak szavazatot lehetne írni, semmit mást. Nincs spoilerezés, nincs leírás, nincs felesleges rizsa, hanem csak értékelés és így az egész átlátható lenne, könnyen kereshető. Ez a topik pedig megmaradna mélyvíznek és társainak.

Pl.:

XYZ magyar címe (linkesítve)
XYZ eredeti címe

szavazat/10

Ha van rá igény, elindítom.

(#85077) radi8tor1
Azért, mert nagyjából már tudja az ember, hogy ki hogyan és mire értékel. Van olyan topiklakó akinek az ajánlása általában bejön, de olyan is, akinek csak ritkán. Ezáltal lenne egy "PH"-s átlátható "adatbázis".

(#85078) orichalcos
Ide is jönne a szavazat, hozzá a magyarázat, rizsa stb. Ott csak szavazat lenne, semmi más. Nincs véletlen spoiler és társai. S nem az van, hogy 1-2 szuperhősös filmről 10-20 oldalakat kell lapozgatni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#85077) radi8tor válasza devil-k (#85076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annak mi értelme lenne? A szavazás teljesen szubjektív dolog. Erre IMDB is tökéletes lenne.

Szerk: erre elég lenne egy megosztott Google dokumentum is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#85078) oriic válasza devil-k (#85076) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ennek semmi értelme nincs. Oda mennek a szavazatok, ide meg a magyarázat hogy miért annyi az annyi? Működne ideig óráig talán, aztán úgyis mindenki ide írná a pontszámait, mert tök felesleges lenne erre két topikot fenntartani.

Plusz tegyük hozzá, hogy mi értelme van más értékeléseit olvasni külön?

(#85078) orichalcos
Ide is jönne a szavazat, hozzá a magyarázat, rizsa stb. Ott csak szavazat lenne, semmi más. Nincs véletlen spoiler és társai. S nem az van, hogy 1-2 szuperhősös filmről 10-20 oldalakat kell lapozgatni.

Értem, tehát itt zavar a szuperhősös téma, de a szuperhős filmek értékeléseit olvasni oldalakon keresztül a másik topikban az már nem zavarna? Semmi értelme ennek így.

Értem én hogy a sok superhero movie zavaró tud lenni egyesek számára, de ez ellen nem lehet mit csinálni. Filmtopik? Igen, filmekről beszélünk igen? Lehet hozni más témákat, de nem hiszem hogy bárki is különcködni fog azért mert ez és ez nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#85079) WayneGace válasza Tibiajax (#85072) üzenetére


WayneGace
őstag

"meg tudnád csinálni?" Az ilyen se nagyon állja meg a helyét szerintem. Attól, hogy valaki nem szakács még meg tudja mondani az ételről, hogy jó-e vagy legalábbis azt, hogy ízlik-e neki.

Egyébként a 10-ből hat ponttal mi baj? Az kb. átlagot jelent. Mivel volt jobb ez a film egy átlag képregényfilmtől?

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#85080) devil-k válasza oriic (#85078) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Plusz tegyük hozzá, hogy mi értelme van más értékeléseit olvasni külön?"

A probléma leginkább az, hogy rengeteg spoilerbe és egyéb dologba lehet itt belefutni... leginkább.

(#85081) radi8tor1
Kellene. Illetve azt is, hogy a filmcímek ki legyen írva magyarul és eredeti nyelven is, normálisan, nem rövidítve... stb. A sok rövidítés is megnehezíti az átlátható keresést, tájékozódást.

(#85082) orichalcos
Ez valami tükör hozzászólás? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#85081) radi8tor válasza devil-k (#85080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor komolyan kell venni a spoiler fogalmát.

⭐ Stella

(#85082) oriic válasza devil-k (#85080) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Komolyan kell venni a spoiler fogalmát.

(#85081) radi8tor1
Kellene. Illetve azt is, hogy a filmcímek ki legyen írva magyarul és eredeti nyelven is, normálisan, nem rövidítve... stb. A sok rövidítés is megnehezíti az átlátható keresést, tájékozódást.

Szerintem erre senki nem kötelezhető. Valaki utálja a magyar címeket, mások csak magyarul néznek valamit, csak sértődés lenne abból, ha erre kényszerítve lenne bárki is.

(#85082) orichalcos
Ez valami tükör hozzászólás? :D

Nem, csak amikor írtam a választ, én még nem láttam radi üzenetét.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#85083) devil-k válasza oriic (#85082) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem a szuperhőstéma zavar, hanem az, hogy borzasztó módon be tud gyűrűzni a topik és másról nem szól olykor, csak az egymás oltogatásáról, hogy XYZ miért adott erre 5-ös értékelést, a másik miért adott rá 10-es értékelést stb.

"Szerintem erre senki nem kötelezhető. Valaki utálja a magyar címeket, mások csak magyarul néznek valamit, csak sértődés lenne abból, ha erre kényszerítve lenne bárki is."

Ez a baj, hogy senki sem tart be soha semmit, tisztelet a kivételnek. Vannak topikok a PH-n ahol nagyon jól működik az a rend(szer) amit az összefoglalóban meghatároznak. Attól, hogy feliratosan nézek filmeket kiírom magyarul is az értékelésnél az adott alkotás címét, hogy mindenki rátaláljon ha akar.

radi8tor
"Akkor vezessük inkább be, hogy leírást 100%-ban spoiler tagek mögé lehet csak tenni. Egyedül a film címe és az értékelés száma lehet anélkül."'

Jól hangzik, aki meg nem képes alkalmazkodni ehhez, azt szankcionálni kell.

(#85085) Viszlát
Pedig nem volt halva született ötlet szerintem! :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#85084) radi8tor válasza oriic (#85082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Spoilerrel egyetértek, sokszor látom hogy olyan infókat írnak egyesek a leírásba, ami nem derül ki mondjuk még az előzetesből sem.

Akkor vezessük inkább be, hogy leírást 100%-ban spoiler tagek mögé lehet csak tenni. Egyedül a film címe és az értékelés száma lehet anélkül.
Esetleg egy, azaz 1 összefoglaló mondat lehessen a végén spoiler nélkül. :K

⭐ Stella

(#85085) Viszlát válasza devil-k (#85076) üzenetére


Viszlát
addikt

X+1 ilyen próbálkozás lenne. Anno egy kis szavazásból elindulva még weboldalt is csináltunk ennek, a kezdeti lelkesedésen túl aztán senki nem vette komolyan, pedig ott tényleg kialakulhatott volna egy kép arról, hogy az itt kommentelő közösség miként és hova értékeli a filmeket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85086) cyberkind válasza radi8tor (#85084) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert ki az aki utálja a spoilert de elolvas egy leírást az általa nem látott filmről? :D
De komolyan, én amikor írtam vastagbetűvel kiemeltem a címet, szerintem szembeötlő meg tudatos is hogy ha utálja valaki a spoilert de nem látta a filmet nem olvas bele, így tökmindegy hogy van-e ez a hülye spoilertag vagy mi ez, de persze én rugaszkodom el a valóságtól amikor azt hihetem hogy egy film nem a spoilerektől lesz jó vagy rossz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#85087) marilllyo


marilllyo
veterán

Ki volt a harmadik szuperhős cameo-ja a Batman vs. Superman-ben Aquaman és Flash mellett ott a számítógépes videón?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#85088) birno válasza devil-k (#85080) üzenetére


birno
addikt

En kb. read-only modba nezem a topikot, de anno(szerintem lassan egy eve) felvetettem, hogy egyseges formazas kellene az ertekeleseknel.
Kulon topiknak sok ertelmet en sem latom, mert neha erdekel a szoveges ertekeles, neha nem es engem mondjuk sokszor nem is a pontszam erdekel, csak annyi, hogy kiszurjak valami filmet amit meg nem lattam.
Viszont a roviditesek meg az ossze vissza formazas ezt megneheziti.
Szerintem ha az altalad leirt format(linkekeket, sorkozoket, kiemelest stb) alkalmazna mindenki a hozzaszolasa elejen, utana meg irna amit akarna, mar jo lenne.
Spoilereket meg nem tudod kikerulni, ha valaki leszarja, akkor csinalhatsz akarmit.
Emiatt is szoktam sok esetben inkabb csak atporgetni a topikot, megprobalni kiszurni a film neveket.
Foleg az ilyen Deadpool, SW, BvS manias idokben. :)

(#85089) devil-k válasza cyberkind (#85086) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem fontos a spoiler gomb kierőltetése. Nem tartom fair dolognak, hogy egyesek mindenféle érzelmi felindulás/töltetből kifolyólag lelövik a filmnek a csattanóját stb. Ez inkorrekt másokkal szemben. Gondolom neked sem esne jól ha várnál egy filmet "X" ideje és a premier éjszakáján leírnám, hogy mi volt a vége. Akarva akaratlanul is arra téved a szem és elolvassa, ha nincs spoiler gomb mögé rejtve a tartalom.

(#85088) birno
Akkor nincs szükség külön topikra, de formai dolgokra igen, "sablonra".

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#85090) oriic válasza marilllyo (#85087) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Batman v Superman

Cyborg

Live-Die-Respawn

(#85091) cyberkind válasza devil-k (#85089) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem akarok paraszt lenni, de ennél jobban nem tudom megfogalmazni mennyire nem érdekel a spoiler, tökéletesen leszarom mert megnézem így is, úgy is, nem ellened szól ez a dolog, csak elegem van ebből a gyökér spoiler mániából.
Ja, arról nem is beszélve hogy tudtam mi lesz a filmben mégis megnéztem ugyanez a regényfilmeknél, ilyenkor mi van?
Bődületes nagy f-ság az egész.

És ha beírom a kiemelt címbe hogy spoileres az már szerintem nyilvánvaló hogy ne olvassa el x meg y aki él-hal a spoiler-től.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#85092) Viszlát válasza proci985 (#85054) üzenetére


Viszlát
addikt

A Let the Right One in (a remake futott Let me in címmel, nem?) nekem is nagy kedvenc, pontosan az operatőri munka miatt, mert egyébként nem vagyok egy nagy horror rajongó, hogy finoman fogalmazzak. Ezt a Flickan-t viszont még nem láttam és jónak tűnik, úgyhogy köszi az ajánlást újfent.

Amúgy már értem, hogyan értetted a furcsát, én azért ennyire nem vagyok hardcore. A Gépnarancs tinédzserkorom egyik meghatározó könyve volt, a film az erős közepes lett számomra. Az animék nálam abszolút kiesnek, egyszerűen nem tudom komolyan venni őket, pedig végigszenvedtem a kötelező ajánlásokat (ez persze nem a műfaj szegénységi bizonyítványa).

Nálam a furcsa kategóriába simán belefér például a Bertolucci filmek többsége is, ahogy olyan olaszosan beleszövi a beteges szexualitást néhány filmjébe (a Last Tango in Paris egy gyerekmese például a Luna-hoz képest). De az ausztrálok is tudnak érdekes dolgokat csinálni, még a mainstraim szűrőjén is átslisszan néha olyan film mint például az Adore. De ezek nem az ábrázolási mód miatt lógnak ki az átlagból.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85093) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Michael Clayton

nem tudom, miért maradt eddig ki, de az ilyen filmeket szeretem.
Clooney második legjobb filmje.
recommended!

I humbly and respectfully decline™

(#85094) devil-k válasza cyberkind (#85091) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, pont az ilyen hozzáállás miatt raknálak ki egy pár órára innen, aztán már érdekelne a dolog. ;) Ez a baj a mai világgal, hogy alapvető normákat nem akarnak az emberek betartani.

Ez nem ellened szól, ha ezt XYZ írta volna, akkor neki címezném ezt a szösszenetet.

(#85095) ígyvanferi
Az is lehet alternatíva. :K

(#85096) cyberkind
Ezzel nagyon magadra maradsz, igen. Én pl. nem tudom, hogy mi lesz a Batman vs. Superman c. film vége, mert nem olvastam a képregényeket. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#85095) ígyvanferi válasza devil-k (#85076) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mindenki megosztja az imdb pontozását és kész is. Mondjuk mehetne első hsz-be. Az nem jó?

(#85096) cyberkind válasza devil-k (#85094) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez nem alapvető norma ez egy hülyeség, mert ahogy leírtam nem 1x nem 2x a film nem a spoiler-től lesz rossz vagy éppen jó, de tudom, álomvilágban élek amikor valaki(k)nek ez a legnagyobb gondja hogy jajj spoiler, tényleg szánalmas lett a filmezés minden téren hogy egyesek ölni képesek az ilyen semmiségekért.
De arra még mindig nincs válasz hogy mi van a regényfilmekkel, vagy épp ennél a Batman-nél amikor tökéletesen tudja az ember hogy mi lesz, blődség az egész, azt is tudom hogy ebben is egyedül maradok, a játékokat is számtalanszor előtudom venni annak ellenére hogy kívülről tudok mindent, a filmeknél dettó de sebaj, és ez már nagyon off. :B

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#85097) k-adi válasza cyberkind (#85091) üzenetére


k-adi
nagyúr

Még ha téged nem is zavar annyira MÁSNAK meg kell(ene) adnod a spoiler mentes tiszteletet. Sokan átfutnak a címen, illetve a spoiler gomb nem véletlen van ott: használd. Ez nem kívánság műsor. Ha nem tetszik távozhatsz, mert ne adj sok munkát a modiknak ezáltal, mert úgyis lesz aki károg érte (JOGOSAN) és szerkeszthetik majd át a kommentjeidet. ;)

(#85098) cyberkind válasza k-adi (#85097) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor módosulhat is az összefoglaló! :))

Paranormal Cocktivity

(#85099) k-adi válasza cyberkind (#85098) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem tudom te mit látsz, de nekem ennyit mutat: Ha spoilerezel tedd [*SP]és[*/SP] közé a szöveget

Szerintem ez eléggé egyértelmű. :K

szerk.:
Illetve lehet általánosságban is véleményt formálni a filmről anélkül, hogy lelőnéd a poént, a végét vagy a csavarokat. Merthát egy filmalkotás nem csak a történetből áll (amit spoilerbe kellene tenned) hanem sok más egyébből, pl. látványvilág, zene, díszletek, kosztümök, stb de ezt nyilván te is tudod.

[ Szerkesztve ]

(#85100) cyberkind válasza k-adi (#85099) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem erre gondoltam, hanem arra az alap normára amit itt is beszéltünk, mert az hogy ha spoilerezel, csak sokan a szó jelentését se tudják, vagy azt se hogy mi számít annak, tehát egy bővebb, magyarázós összefoglaló kéne ha már ennyire benne lettünk a témában. :D

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.