Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) nofene válasza lmno (#78197) üzenetére


nofene
aktív tag

Mar miert is baszhatod a cloudot mikor repulsz? Minded ertelmes tarsasagnal van wifi a gepen is. Oke nem fogsz tobb gigas repokat lehuzni gitrol de siman hasznalhato. Legutobb AMS es Seattle kozott 12km magasan olyan 10-12mbitet kaptam.

(#78202) Smiley válasza lmno (#78197) üzenetére


Smiley
őstag

Ez is 128GB, es a vilag legjobb cucca a hosszu utazasokhoz. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78203) kiciMcHUN válasza Csabee. (#78179) üzenetére


kiciMcHUN
csendes tag

Egy olyan kérdés merült fel még bennem, hogy 2012-es macbook-ot vagy macbook pro-t érdemes-e megvásárolni, ha jól állapotban van? Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire elavult az op. rendszer rajta, mennyire lehet őket az átlagos felhasználásra használni?

Köszönöm a segítséget!

(#78204) Csabee. válasza kiciMcHUN (#78203) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azok már túl idős gépek szerintem..nem lesz rá friss oprendszer, appok stb.

Üdv: Csabee.

(#78205) Csabee. válasza Csabee. (#78204) üzenetére


Csabee.
nagyúr

(#78206) kiciMcHUN válasza Csabee. (#78204) üzenetére


kiciMcHUN
csendes tag

Akkor 2014-től nézzek készüléket, ha az aktuális op. rendszert és appokat szeretném használni? Vagy már az sem kapja meg az aktuális frissítést?

(#78207) Syl válasza Smiley (#78202) üzenetére


Syl
nagyúr

Esetleg valami ilyen is :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78208) Head88 válasza kiciMcHUN (#78206) üzenetére


Head88
addikt

A 2012 évjárat is megkapja még ősszel a 10.15 rendszert és a hozzá tartozó frissítéseket.

(#78209) brickm válasza kiciMcHUN (#78206) üzenetére


brickm
őstag

2015 a legjobb széria, szerintem.

(#78210) Head88 válasza brickm (#78209) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#78211) nofene válasza brickm (#78209) üzenetére


nofene
aktív tag

:K

(#78212) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Mikor megjelent a Mac OS 10.12.5, pont nyaralni voltam, így csak most került fel a minimre.
Most azt játsza a YT, hogyha éjszaka alvó módba megy, akkor nem játszik le videót, míg újra nem indítom :( Chrome-ba.
Safariba mindegy milyen hosszú letolja 3 másodperc alatt. Egyedül Firefoxban oké, másnak is van ilyen problémája?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#78213) Head88 válasza CharlieDrop (#78212) üzenetére


Head88
addikt

10.12.5?
Az 2017.05.17-én jelent meg.

(#78214) galaxys80


galaxys80
veterán

Hogyan tudok a legegyszerűbben egy windows bootolható pendrive-ot elkészíteni OSX alatt?
Lévén, hogy a korábban használt Rufus itt nem megy.

(#78215) Smiley válasza galaxys80 (#78214) üzenetére


Smiley
őstag

Ha uefi-s a gep, akkor letoltod az iso-t a microsoft oldalarol, leformazod a pendrive-ot fat32-re es ramasolod az iso tartalmat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78216) nofene válasza galaxys80 (#78214) üzenetére


nofene
aktív tag

Nem tudom a Te celjaidra megfelel-e, de en ilyesmire Etchert hasznalok. Nekem bevalt:
Etcher

(#78217) galaxys80 válasza Smiley (#78215) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Teszek akkor így egy próbát.

(#78216) nofene

Neked is köszönöm. Néztem korábban én is ezt a programot. Ha nem válik be a fenti megoldás, akkor teszek ezzel egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#78218) FIREBLADE78 válasza kiciMcHUN (#78203) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem 13 late van, 8 gb ram-al. Eddig tök jó. Annyi,hogy a legújabb rendszer lassabban bootolbe,mint amivel kijött. De kb ennyi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78219) galaxys80 válasza nofene (#78216) üzenetére


galaxys80
veterán

Az Etcher esetén is formázni kell előre a pendrive-ot vagy megcsinálja maga a program?

(#78220) BurgBurg válasza Head88 (#78208) üzenetére


BurgBurg
tag

Karaj!!!! :)
Ez jó hír.
Nekem még a High Sierra zakatol a gépen. Érdemes már a mojavet felrakni? Megvan még az akksi merülési probléma?
Catalinat hsznál már vki? Tapasztalat?

(#78221) nofene válasza galaxys80 (#78219) üzenetére


nofene
aktív tag

En foleg BSD es linux image-ek keszitesehez hasznalom, ott nem kell. DE azok szinten UNIX alapu rendszerek, nem vagyok benne 100%-ig biztos, h Windows eseten is megfeleloen formazza, a bizti kedveert kulon megnyomatnam.

(#78222) CharlieDrop válasza Head88 (#78213) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem ütöttem mellé, á :D
persze, hogy 14 :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#78223) V.Stryker válasza BurgBurg (#78220) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is Sierra fan voltam, kb 1 hónapja feltettem a Mojave-t és minden kínját baját orvosolták, ami eddig gond volt szerintem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78224) Head88 válasza CharlieDrop (#78222) üzenetére


Head88
addikt

Már megijedtem, hogy ilyen rég voltál nyarani utoljára. :D
A nálad jelentkező problémával még nem találkoztam szóval nem tudok rá okosat monani sajnos.

(#78220) BurgBurg
Mojave teljesen korrektül működik nálam is. Nincs merülési problémám (3hete kapott a gép gyári új akksit az almáriumtól mert a régi már nagyon rottyon volt... coconut 16-30% közt ugrált) és gyors a gép. (15" 2012mid)

Catalinát majd akkor rakom, ha már 10.15.1 megjelent. :) (és persze nem lesz tele a net hibajelentésekkel)

[ Szerkesztve ]

(#78225) TXT


TXT
őstag

MacOS Mojave usb telepito keszitesehez elegendo egy 8GB-s pendrive? :U

(#78226) Head88 válasza TXT (#78225) üzenetére


Head88
addikt

A hivatalos leírás szerint 12GB kell.

(#78227) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!
Van egy 1TB vinyóm és oda készítettem egy time machine mentést. Ez nem foglal sok helyet ezért azt gondoltam hogy a synology nas-omról is készítek biztonsági mentést ugyan erre a vinyóra (mac os kiterjesztett-re van fomázva), de sajna a nas nem tudja írni ezt a lemezt / partíciót, viszont a lemezkezelőben ha megnézem ott meg írhatónak van feltüntetve! Hogy tudnék rá mégis nas mentést csinálni szerintetek? Vagy nem lehet egyszerre két mentés egy vinyón? Hogyan lehetne írhatóvá varázsolni ezt a partíciót?
Köszönöm!

ˣ

(#78228) 20ár válasza TXT (#78225) üzenetére


20ár
tag

Én 8 gigás prendrive-ról tettem fel. Semmi gond nem volt.

(#78229) Alex91 válasza tuzpenge (#78227) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78230) CharlieDrop válasza Head88 (#78224) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:DD

Kösz. Lehet egy NVRam reset megoldja :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#78231) brickm válasza tuzpenge (#78227) üzenetére


brickm
őstag

Hello, megmutatnád kérlek, mekkora helyet foglal a mentés a vinyon? Meg hány gigás a géped és mennyi cucc van rajta?
Én most más eljárással backupolok, de igazából gondolkodok az áttérésen, vagy legalább részben, csak érdekel mi hogy...

(#78232) tuzpenge válasza brickm (#78231) üzenetére


tuzpenge
őstag

Persze. 128 gigás a gép ssd-je. Jelenleg használt belőle 45,8 GB és a time machine mentés pedig 66 GB. Szóval a fene se érti hogy lett nagyobb a mentés mint amit maga a rendsze használ. Te milyen módszert alkalmazol és az helytakarékosabb?

ˣ

(#78233) tuzpenge válasza Alex91 (#78229) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm szépen. Sajnos ezek szerint az enyém csak olvasni tudja a hfs+-t. Ez szomorú de hát ez van.

ˣ

(#78234) Alex91 válasza tuzpenge (#78233) üzenetére


Alex91
félisten

Na, nekem ezert (is) lett Qnap...

Azet tobb, mert te lehet, hogy toroltel, o viszont nem torolte a mentesbol. Ezert TimeMachine a neve, mert utazhatsz benne vissza az idoben... :) Egyebkent addig fog irni, mig szabad helyet talal a backup lemezen. Szoval nem igazan erdemes mast tartani az erre szant hdd-n.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78235) cigam válasza tuzpenge (#78233) üzenetére


cigam
félisten

Az nem lehet, hogy csak a mentő program nyavajája, hogy csak bizonyos fájlrendszerre hajlandó menteni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78236) V.Stryker válasza Smiley (#78202) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szivacsos fülessel főleg retro. :DDD
Amúgy ebben kis vinyó van vagy valami memória? akku ennyi idő után nem kuka?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78237) Smiley válasza V.Stryker (#78236) üzenetére


Smiley
őstag

A szivacs miatt nem mennek tonkre nekem a fuleseim.
Ebben van egy kis modding, egy 128GB-s samsung evo SD kartya meg egy uj 3x akkora kapacitasu 1900mAh-s akksi. Napi 1,5 ora hasznalat mellett 2 hetet megy durvan. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78238) tuzpenge válasza Alex91 (#78234) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ezzel csak az a baj hogy tegnap csináltam először time machine mentést úgy hogy nem töröltem / telepítettem semmit. Csupán abból a megfontolásból csináltam, hogy lehet kipróbálom a mojavét és telepítem, és ha esetleg nem jönne be akkor visszateszem a mostani sierrát és visszaállítom time machine-ból! Szóval ezért sem igazán értem hogy miért lett a mentés ~20 GB-al több????

ˣ

(#78239) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Érdemes szerintetek a sierrat frissíteni mojavera macbook air-en (2017)? Azt olvastam hogy V.Stryker és Head88 kolléga szerint a legújabb mojave már nem merül mint a nyeletlen fejsze, de érdekelne még a többiek tapasztalata is, akik használták a sierrat és a mojavet is. Én mikor megjelent a high sierra feltettem, de kb 1 hét után (kis szívás árán ugyan) vissza is tettem a sima sierrat. Most nem szeretnék így járni ezért ha még bajos akkor nem próbálozom vele.
Köszönöm!

ˣ

(#78240) r4z válasza tuzpenge (#78239) üzenetére


r4z
nagyúr

En nemreg frissitettem Sierrarol, akkuidoben nem vettem eszre valtozast.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78241) tuzpenge válasza r4z (#78240) üzenetére


tuzpenge
őstag

És egyéb másban (programok futtatása, kompatibilitás, stabilitás?)? Úgy gondolom Te elég kompetens vagy a macbook témában és a hozzá kötődő szoftverekben / hrdverekben (legalábbis a hozzászólásaidból ítélve) és mérvadó lehet a véleményed.

ˣ

(#78242) Head88 válasza tuzpenge (#78241) üzenetére


Head88
addikt

Tudom most épp nem engem kérdezel de ha nem haragszol meg akkor elmondanám a saját tapasztalatomat. Meglepően stabil és gyors a mojave 10.14.6 (régi 15" 2012mid gépem van)
Simán olyan érzéssel használom a gépet mint annó sierrával. (márciusban váltottam a sierrát...high sierra a tapasztalt hülyeségei miatt kimaradt)

[ Szerkesztve ]

(#78243) vasi89


vasi89
addikt

Hali.

Találtam egy gépet. US billentyűzettel de 2021ig van rá apple care. Kizárásos alapon a gép az amerikából származik. Kérdésem az lenne, hogy az apple care is világra szóló mint az 1 éves gari? Mert, ha igen akkor cserébe megéri megszokni az US billentyűzetet :DDD

(#78244) r4z válasza vasi89 (#78243) üzenetére


r4z
nagyúr

Vilagra szolo, igen.

(#78241) tuzpenge: Par 32bites programom kiirta, hogy a jovoben nem fog mukodni, de konkret problemam nem volt az atallas soran.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78245) Syl válasza r4z (#78244) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezek azok a programok, amik Catalinán már nem fognak menni, ugye?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78246) r4z válasza Syl (#78245) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78247) tuzpenge válasza Head88 (#78242) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nagyon szépen köszönöm a tapasztalati megosztást Neked is (mint itt ismert és elismert szervízes), illetve Neked is "r4z" kolléga. Akkor lehet teszek vele én is egy próbát (bár ódzkodom egy picit mert a file rendszer váltás miatt nem lesz egyszerű visszatérnem a sierrára. De remélem nem is kell).
Köszönöm még egyszer!

ˣ

(#78248) r4z


r4z
nagyúr

Hasznal itt valaki apro Airport Expresst, A1254 Time Capsule-t vagy A1521 Airport Extreme AC-t?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78249) cigam válasza tuzpenge (#78247) üzenetére


cigam
félisten

Ha ennyire parázol, készíts egy lemezképet az egész meghajtóról.[link] vagy használhatsz alternatív programot is: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78250) pethYeti


pethYeti
addikt

Egy ilyen állvány mennyire befolyásolja negatívan a hűtést?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.