Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) vasi89


vasi89
addikt

Hali,

Rászántam magam és a 4 magos proci miatt kénytelen voltam elfogadni a touchbart. OSX alatt minden oké a géppel viszont win10 alatt nem tudom szabályozni a billentyűzet világítást, éjjel nappal maxon világít. Hnegerő szabályzás és kijelző fényerő rendben működik. Illetve a touchpad jobb gombja sem megy de ez korábban is gond volt viszont nem emlékszem mi a megoldás erre. OSX alatt természetesen működik a másodlagos kattintás de win alatt erre nem találok külön opciót, ki-be kapcsolásra. Van aki TB-s gépen használ windowst? Bootcamp-el ment fel de nemtudom ez befolyásol e valamit.

Nagyon régen volt már mac-en windowsom de a barátnőm nem igazán szereti az osx-et és mennyit ő gépet használ fölösleges 2 laptop.

[ Szerkesztve ]

(#78402) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Régebben írtam, hogy staingate-és lehet a gépem, és akkor elvileg karcban maradtunk. Így már talán befogajda a szerviz?

Finn the human

(#78403) brickm válasza vasi89 (#78401) üzenetére


brickm
őstag

Macbookon win 10 😂

(#78404) r3dsnake válasza brickm (#78403) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mi a baj vele? Ha windows-t használnék, valószínűleg macbookot vennék. Szép, jó üzemidő, Apple által kiadott folyamatos támogatás és driver update. Egyszerűbb macbookra windows-t telepíteni, mint bármi másra.

vasi89:
...de a barátnőm nem igazán szereti az osx-et...

Nem csak az op.rendszert lehet lecserélni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78405) brickm válasza r3dsnake (#78404) üzenetére


brickm
őstag

Mert nem rá való. Mint a feltett kérdés is alátámasztja, nem rá való. Én még nem tudtam olyan feladatot adni az osx-nek amivel ne bírkózott volna meg, akkor se ha only windows környezetre írt progiról volt szó.
Az meg, hogy az osx-et ne tudja valaki használni ... 🙄😁

(#78406) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. Hát vége. Fél év után vissza kaptam a rendőrség által lefoglalt MBA-em. Mint kiderült akitől a barátom vette az a személy is jóhiszemüen boltbol vette a gépet. Csak hogy a bolt direkt ilyen lopott cuccokal foglalkoztak-nak. A gép ház valóban az eredeti, viszont ami benne van az teljesen eltérő alkatrészek. Minden az előzönek megfelelő specifikációjú és idős csak más sn számokkal. A szomorú hogy a tulajnak nem lettt meg, az jó viszont hogy én megkaptam, a nyomozás lezárult :) :DD

Just Ride KTM

(#78407) hszilard666 válasza moya#no1 (#78406) üzenetére


hszilard666
veterán

Melyik bolt volt az? :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78408) Syl válasza r3dsnake (#78404) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ha windows-t használnék, valószínűleg macbookot vennék.

Évekig vezette a MBP az Amazon eladási listáját a brand windows laptop kategóriában :K Persze ez még a "normális" MBP idejében volt, nem ezekkel a thunderbolt, touchbar, butterfly rettenetekkel :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78409) moya#no1 válasza hszilard666 (#78407) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Túl sok mindent nem arult el a rendőrség :(

Just Ride KTM

(#78410) moya#no1


moya#no1
aktív tag

illetve lenne még egy kérdésem, szeretném teljesen lepucolni a merevlemezt.Tudok még valami egyebet tenni, hogy a visszaállítást teljesen üres merevlemezre tegyem ivvsza?

Just Ride KTM

(#78411) szhunor


szhunor
tag

Sziasztok.
Apple telefont használok már több éve és most úgy döntöttem, hogy veszek egy MacBook Air vagy MacBook Pro-t. (bár iMAC lenne a jobb választás, mert erősebb, de az nem mobilis)
Van egy GoPro Fusion 4K-s sportkamerám, aminek a felvételeivel nem birkózik meg a laptopom és elég erős gép kell hozzá alap követelmények alapján is, hogy gördülékenyen fusson a szerkesztő program és a 360 fokos videókat vágni , konvertálni tudjam.
Tehát ez a fő indok, hogy a jelenlegi Acer Aspire R7-372T laptopom, nem mai darab, de azért nem rossz gép (Intel® Core i5-6200U, 8 GB RAM, 1 TB SSD, FHD IPS Touch képernyő) lecseréljem.
Tudom, hogy amiről szó van kb. 1,5 -2 millió Ft-os PC szükséges legalább, de az a kérdésem, hogy egy új 1 millió Ft körüli MacBook Pro vagy Air megbirkózna a feladattal ?

Köszönöm a segítséget!

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#78412) TigerCat válasza moya#no1 (#78410) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Indításkor CMD+R, lemezkezelővel letörlöd, létrehozod az újat, majd mehet a webes telepítő. Így szoktam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78413) TigerCat válasza szhunor (#78411) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az új nagyobbik MacBook Pro jó lesz, videósok szeretik, combos masina. Ha kimaxolod, megelőzöd az aggodalmat, hogy akár jobbat is vehettél volna... :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78415) sirkope


sirkope
tag

off topic

Sziasztok,

Vettem egy Mac Mini mid 2011 gépet (ebayról ~ 67eFt) Leírás szerint támogatott HDMI felbontás max 1920x1200. Viszont nekem "csak" FullHD monitorom van, nem lesz gond?

[ Szerkesztve ]

(#78416) sztanozs válasza sirkope (#78415) üzenetére


sztanozs
veterán

nem, mivel az kisebb felbontású, mint a max támogatott

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#78417) vasi89 válasza brickm (#78405) üzenetére


vasi89
addikt

hivatalosan támogatja a bootcamp, semmit nem kell csinálnod mindent feltelepít. Az hogy a billentyűzet fényereje nem szabályozható nem tragédia csak zavaró. A touchbar másodlagos kattintása pedig biztos hogy beállítás kérdése hiszen ez alapból az osx-ben is ki van kapcsolva...

Az meg, hogy az osx-et ne tudja valaki használni ... 🙄😁

mondjuk én azt írtam, hogy nem akarja nem pedig nem tudja de lényegtelen főleg hogy az OSX sokkal jobban hülyebiztos mint a windows. Azért meg hogy hetente 1-2x előkerüljön a gép nem fogunk egy windowsos gépet is venni. Illetve nekem a céges dolgaimhoz csak a windows a jó, mivel saját fejlesztésű szoftvereink vannak az osx is nem is lesz soha alkalmas rá. Úgyhogy nem, nem lehet mindent megoldani ezen.

[ Szerkesztve ]

(#78418) hszilard666 válasza szhunor (#78411) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Van most nálam egy 2017 es 15” es FULLCTO touchbaros gép 1 tera ssd vel. Ha akarod találkozhatunk és meghajthatod hogy mennyire bírja a workflow-t. 560 as AMD van benne 4 giga vrammal. Szerintem mennie kell szépen

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78419) TigerCat válasza hszilard666 (#78418) üzenetére


TigerCat
nagyúr

👍

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78420) _ak_ válasza _ak_ (#78358) üzenetére


_ak_
addikt

Visszakaptam a gépet az Almáriumból, top case csere volt, pont egy hétbe telt. Most olyan a nyomáspontja a billentyűknek, már ha lehet ilyenről beszélni, mint a 2018-as gépnek.

Let's begin, de gozaimasu!

(#78421) TigerCat válasza _ak_ (#78420) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ami most jobb, vagy rosszabb mint volt?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78422) _ak_ válasza TigerCat (#78421) üzenetére


_ak_
addikt

Nekem jobbnak tűnik, egy hajszálnyival, mintha nagyobb lenne az ellenállás. De ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor lehet, hogy ez abból fakad, hogy ez még új. A 2018-as gép nem régota van nálam, de amikor hozzám került, akkor egyből feltűnt, hogy ez másabb.

Let's begin, de gozaimasu!

(#78423) TigerCat válasza _ak_ (#78422) üzenetére


TigerCat
nagyúr

2015-ös gépem van, remek billentyűzettel. Próbáltam az új pillangósat is, igazából nem éreztem rosszabbnak, de mivel ez kicsit jobban kiemelkedik és a billentyűk határozottabban elkülönülnek egymástól, talán jobb használni. De majd kiderül, ha év vége felé lecserélem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78424) _ak_ válasza TigerCat (#78423) üzenetére


_ak_
addikt

Meg lehet szokni és elég gyorsan is lehet gépelni rajta, szvsz egyáltalán nem katasztrófa, de a 2015-ös azért jobb volt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#78425) TigerCat válasza _ak_ (#78424) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ami nagyon tetszik az új billentyűzetben, az az, hogy nem jön ki fény a billentyűk mellett, csak ahol a karakterjelölés van. Szebb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78426) hszilard666 válasza TigerCat (#78425) üzenetére


hszilard666
veterán

Valamint gyorsabban lehet rajta gépelni, ha megszokja a user, mivel kisebb a billentyűzet utazása. :K

Más:

Képzeljétek el, most engem is megszivatott a gyártó! :D Van egy 13" es tb os masinám aminek meghallt a billje. Konkrétan a rev1 es butterfly van benne és 4-5 gomb is beszakadt teljesen. Viszont utángyártott akksi van benne, és a szerviz visszaadta hogy no way. Szerintetek a beszakadt gombok mennyire javíthatóak otthon? :D Valamint megvan nyomva sajnos a topcase is egy helyen :( Szerintetek is nálam fog megrohadni a gép? :DDD

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78427) TigerCat válasza hszilard666 (#78426) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Baszki, szívás. Fizetősben sem csinálják meg? Komplett nagygenerál mennyibe fájna?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78428) moya#no1 válasza TigerCat (#78412) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Rendben köszi


Tegnap igy hagytam hogy TC ről visszaállítsa magát, dobott egy hibat hogy nem sikerült majd inditsam újra. Viszint itt lemezt nem tudok kivalasztani :/

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#78429) Csabee. válasza hszilard666 (#78426) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Használtan vetted? Jó nagy szívás.

Üdv: Csabee.

(#78430) Noukoum válasza hszilard666 (#78426) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne már basszus, ez komoly?:(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#78431) _ak_ válasza hszilard666 (#78426) üzenetére


_ak_
addikt

Ilyenkor vajon bekerül egy központi rendszerbe ez? Nem működik, ha kicserélteted az akksit egy használt gyárira, és úgy adod be billentyűzet javításra? Az úgy is új akksival járna.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#78432) hszilard666 válasza TigerCat (#78427) üzenetére


hszilard666
veterán

Sehogy :( pedig protekcióm is van :DDD

Csabee:

Igen, használt piac szépségei! :D

_ak-:

Szerintem igen. Biztosra nem tudom mondani, de a GSX szerintem jegyzi a serialokat és hogy mivel mennek be a gépek. :(

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78433) Csabee. válasza hszilard666 (#78432) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Basszus... én nem veszek használtan 100.000 Ft felettmert egyszerűen nem éri meg. Nem tudod az előéletét stb. Remélem azért találsz rá kedvező megoldást.

Üdv: Csabee.

(#78434) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Hol tudnék ilyet venni: NGFF M.2 PCIe adapter (Early 2015 MacBook Air)

Magyarországon, webshop, esetleg EU webshop, DE jobb lenne Mo-ról!

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#78435) hszilard666 válasza Csabee. (#78433) üzenetére


hszilard666
veterán

Hogy ne érné már meg! 1.300.000HUF os gépeket lehet venni apróért, elég sok gép átment a mancsaim között az elmult 2 évben egyikkel sem volt gáz. Csak ezzel. De ez is az én hibám kb, mert nem néztem meg rendesen. :D mi a verdikt? Nem szabad bebaszva gépet venni! :D Sőt mindenki aki eddig az én levetett konfigjaimat kapta meg pokoli boldog a mai napig! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78436) vasi89 válasza hszilard666 (#78432) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk engem az érdekelne, hogy hozzám is olyan gép került ami gyárilag USA billentyűzetes volt de ki lett cseréltetve az egész topcase magyarra. Tuti, hogy hivatalos helyen viszont ha gondom lenne vajon elhzavarnak vagy ilyenkor ez teljesen oké? Mondjuk új billentyűzet van benne, ezzel szerintem nem lesz már gond.

(#78437) Head88 válasza vasi89 (#78436) üzenetére


Head88
addikt

Ha hivatalos helyen lett cserélve akkor az teljesen oké. Ha gond lenne vele akkor megcsinálják.

(#78438) vasi89 válasza Head88 (#78437) üzenetére


vasi89
addikt

Mondjuk megbízható eladótól vettem de ez a kérdés csak felmerult bennem. Illetve topcasere van egyáltalán nem gyári csere?

(#78439) moya#no1


moya#no1
aktív tag



Kikapcsoltam mert az ujraindítás gomra csak körforgásban ugyan ezt a képernyőt dobta, utánna cmd+r el inditottam akkor másik képernyő de végére ugyan azt. Van valami megoldása vagy szervíz ? :F

Just Ride KTM

(#78440) Head88 válasza vasi89 (#78438) üzenetére


Head88
addikt

Nem gyári topcase-ről nem tudok. Max bontott.

(#78441) cigam válasza moya#no1 (#78439) üzenetére


cigam
félisten

Azt már próbáltad, hogy a DU-vel törlöd a lemezt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78442) moya#no1 válasza cigam (#78441) üzenetére


moya#no1
aktív tag

DU-val ? :U

Gugliba ezt találtam de eddig nem mertem neki álni
https://support.apple.com/hu-hu/HT202796

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#78443) _ak_ válasza moya#no1 (#78442) üzenetére


_ak_
addikt

Disk Utility, gyári MacOS lemezkezelő.

Let's begin, de gozaimasu!

(#78444) cigam válasza moya#no1 (#78442) üzenetére


cigam
félisten

Amikor a telepítőről indítod a rendszert, lehetőséged van DU-t is elindítani. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78445) moya#no1 válasza _ak_ (#78443) üzenetére


moya#no1
aktív tag

A bibi az nem tudom előhözni, mert ezt az ablakot dobálja elő folyamatosan :/
Ha hagyom magatól indulni ha billenytű kombinacioval probálkozom

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#78446) _ak_ válasza moya#no1 (#78445) üzenetére


_ak_
addikt

Ezek közül egyik sem megy? Csak zárójelben , ha wifiről telepítesz, az sok óra, akár 4-6 vagy több is lehet. vagy csak nálam volt belassulva a net

Let's begin, de gozaimasu!

(#78447) moya#no1 válasza _ak_ (#78446) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Mind 3 al probalkoztam, viszont a képernyő alatt sikerült előhoznom a következöt:

Nekem 150 es neten irt 3.5 orat elmentem dolgozni hazajöttem és mar ez fogadott.
Milyen következő lépéssel inditsam ?
Lehet az volt a baj fél éves biztonsagi mentest próbáltam visszaállítani, es azotan volt os frissites, elobb frissiteni kelett volna es utánna visszállítás ?

Just Ride KTM

(#78448) moya#no1


moya#no1
aktív tag


Sikerült idáig eljutni
Melyik lehetőséggel kezdej? Os újratelepítés vagy TM visszaállítás ?

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#78449) _ak_ válasza moya#no1 (#78448) üzenetére


_ak_
addikt

Az az igazság, hogy soha nem próbáltam még TM visszaállítást csinálni, így tippem sincs, hogy azt hogy ildomos.

Let's begin, de gozaimasu!

(#78450) moya#no1 válasza _ak_ (#78449) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Megpróbálom :U bár lehet először a legfrissebb OSt kellene ? :F

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.