Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78851) r4z válasza Syl (#78850) üzenetére


r4z
nagyúr

Az ANSI Macen, Windowson es Linuxon is ugyanolyan ;]

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78852) Syl válasza r4z (#78851) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem igazán értem ezt a rejtjelezett kommentet :B Annyi biztos, hogy ha megveszed a magyar Macbookot akkor szinte minden jel máshol van rajta, mint amit megszoktam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78853) consono válasza #95561216 (#78849) üzenetére


consono
nagyúr

Vagy simán rádugod a gépre USB-n és a Finderből felmásolod. Persze csak akkor, ha mobi, azw3, vagy pdf. Ha epub, akkor konvertálni kell.
Amúgy szerintem is az email a legjobb megoldás, 90%-ban azt használom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#78854) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Garival kapcsolatban vilagositsatok mar fel legszi. A media marktban probalt a hapsi ramtukmalni valamit de arra nemet mondtam. Apple Care van kishazankban? Vagy hogyan tudom kitolni az 1 eves gyari garit?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78855) TigerCat válasza Syl (#78850) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezzel egyetértek. A megszokás nagy úr...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78856) r4z válasza K1nG HuNp (#78854) üzenetére


r4z
nagyúr

Van AppleCare, de alapbol is 2 ev jotallasod van. A masodik evben a MM-hoz szol.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78857) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Egyre többször megfordul a fejemben hogy lecseréljem a Thinkpad-et egy Macbookra. Egyik fő ok hogy szeretnék egy könnyű gépet, és mivel van iPhone iPad is, így került képbe a MacBook.
Használt és új típus is lehet akár, fő kérdés hogy Air / Pro. Ezekből a típusokból melik széria ajánlott, melyik kerülendő? Érdemesebb régi gépet venni vagy jók az újak is? - gondolok itt pl a billentyűzet problémákra, RAM mennyiségre stb.

Fő használat: átlagos tartalom fogyasztás, dokumentumok kezelése, fotó, ritkábban videó szerkesztés.
13”-os méret érdekel csak, itthon van hozzá külső monitor ha kell a nagyobb képernyő.

Köszi :)

(#78858) moya#no1


moya#no1
aktív tag

hali
srácok szeretnék használni autodiagnosztikát a macen, de sajna csak win re van a program. Olvasgattam van valami virtual box féle. Erről tudna mesélni valaki pár szót ? köszi :)

Just Ride KTM

(#78859) hszilard666 válasza koxkids (#78857) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem Airből 2017 eset már nem érdemes venni a gyenge kijelző miatt. Az új air szuper, csak szerintem drága. Ami imho jó deal az használtan 12" macbook. (Könnyű, szép, de gyenge) vagy pro. 2016-2019 es pro-k nál van visszahívás a bilentyűzetre ha megadná magát de nem sűrűn fordul elő a már javított gépeknél. A rev1 es mechanikákkal ténylegesen voltak gondok sajnos, de ha a gyártó javította, akkor onnantól már biztonságos. Nekem pár masina 2016 tól felfele átment már a mancsaim között, szerintem szuper gépek. tekintve hogy vékonyak, könnyűek, jó kijelzővel, és szuper hangszórókkal. Most 2 gépet használok egyik egy 13" touchbar entry 2016 ból(i5 2.9, 256SSD 8giga ram) a másik egy 15" tb 2016 nagyobb kiépítés (i7 2.7, Pro 455, 512SSD) erősen töröm a buksim melyik maradjon. Fotókkal dolgozom néha de az esetek 80% ában csak tartalmat fogyasztok, szóval lehet hogy a 13" marad. Ugye ezeknél a gépeknél 2 féle szín van. Silver vagy space grey. Mindkettő dögös szerintem, de azzal érdemes számolnod hogy a space grey picit kopik idővel. A silver pedig a klasszikus macintosh feelinget sugározza, talán picit jobban sugározza az eleganciát. (nekem. :B)

Ami még +pont az újabb 2016 tól felfele lévő gépeknél az a thunderbolt 3. Egy szuper csatlakozó nagy sávszélességgel, amiben van pcie lane is, vagy könnyedén tudsz akár a gépekre külső vga-t is kötni! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78860) bilon73 válasza Head88 (#78845) üzenetére


bilon73
aktív tag

Koszi!
A tobbieknek is!

(#78861) TigerCat válasza koxkids (#78857) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Annyival kiegészíteném az előttem szólót, hogy ha kevesebbet szánsz rá és kell hagyományos USB, stb., akkor 2015-ös, 13-as MacBook Pro-t nyugodtan nézhetsz. 1-2 évre még vállalható, megbízható készülékek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78862) hszilard666 válasza TigerCat (#78861) üzenetére


hszilard666
veterán

Ohh igazad van!

Ugye az új gépeken csak USB-C/TB3 van, ide kell egy adapter ami ad bármi mást. Ez jó és rossz is. Miért jó? mert olyan IO-t teszel a gépre amit szeretnél, de ugye negatívum hogy költeni kell még egy picit. Viszont ami szerintem még + az új gépeknél az a töltő. A régi gépeknél egyben volt a táp és a kábel. Avagy ha elszakadt a kábel akkor kellett venni egy brand new töltőt. Itt nem! Valamint az újabb gépek tölthetőek külső akksival, a magsafe nél ez nem volt opció.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78863) tboldi válasza hszilard666 (#78862) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg bármelyik oldalról is. :K

(#78864) hszilard666 válasza tboldi (#78863) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen!

Sőt az új 2019 es gépeknél a FULLCTO többet fogyaszt terhelés alatt mint amennyit a táp tud szolgáltatni a konfignak, és ha 2 oldalról töltöd a gépet 2db 87W os power adapterrel, akkor nem fog merülni! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78865) H0r1 válasza TigerCat (#78861) üzenetére


H0r1
tag

Én is ilyet vettem 2 hete. i5 2.8 16gb ram 250 ssd 13" mac pro. Én mondjuk nem 1 - 2 évre hanem amíg megy, de maximálisan elégedett vagyok

(#78866) K1nG HuNp válasza r4z (#78856) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Alapbol 2 ev? En mindenhol 12 honap gyartoi garanciat latok es ezen felul nem vasaroltam semmit.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78867) Head88 válasza K1nG HuNp (#78866) üzenetére


Head88
addikt

1év jótállás + 1év szavatosság van. Az utóbbi csak akkor, ha EU-n belül magánszemélyként vásároltad hivatalos viszonteladónál.

(#78868) Dhampir válasza TigerCat (#78861) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnálatos, hogy 15-ös méretben itthon már nem kapható 2015-ös kiadás, bolti új gép.

(#78869) TigerCat válasza Dhampir (#78868) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azért újként már kicsit erős lenne árulni, de értem mire gondolsz. Mondjuk beletehetnének egy friss procit, ramot, ssd-t, akkor jó lenne. A billentyűzet miatt nagyon szeretem, az újabbra nem szívesen szoknék át. Bár ha minden igaz, jövőre érkezik a klasszik gombokkal szerelt sorozat. Úgy legyen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78870) Syl válasza TigerCat (#78869) üzenetére


Syl
nagyúr

Idénre is vizionálták a 16"-os MBP-t, aztán nem lett belőle semmi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78871) TigerCat válasza Syl (#78870) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyakran előkerül, hogy "Majd most!"
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78872) Dhampir válasza TigerCat (#78869) üzenetére


Dhampir
félisten

Bárcsak klasszikus portok is lennének a Thunderbolt mellett.

(#78870) Syl

Valamiféle "füves" vízió lehetett (mármint a beharangozóktól). [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#78873) K1nG HuNp válasza Head88 (#78867) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Mit takar ay 1 ev szavatossag? es ehhez az egeszhez mit tenne hozza az apple care 80k-ert?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78874) Head88 válasza K1nG HuNp (#78873) üzenetére


Head88
addikt

Kérlek keress rá google-on a jótállás és szavatosság közti különbségre. Hosszabb lenne leírni mint, hogy te rákeresel.

Szerk: [link] [link]

Az applecare a hivatalos 1év apple jótállást hosszabbítja meg 3 évre. Minden új készülékre erősen ajánlott a megvásárlása. Sajnos 2008-óta minden évjárat tartalmazott meglepi gyártási-tervezési jellegű hibákat. Ezek közül nem mindent ismert el az apple így visszahívás sem volt rájuk. Több garancia=nagyobb biztonság.

[ Szerkesztve ]

(#78875) lmno válasza Head88 (#78867) üzenetére


lmno
őstag

Ebben az esetben mi számít “hivatalos viszonteladónak”? iStyle és társai? Vagy bármi?

(#78876) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, gyors kerdes. mbp kamerajat akarom chrome alol fb messenger videhivasra beloni, de nem ismeri fel, mint kamerat. pl. viber for mac-al mukodik a beepitett sebkamera

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78877) Head88 válasza lmno (#78875) üzenetére


Head88
addikt

Az számít ami benne van az apple helykeresőjében. Amelyik üzletek ezen a térképen rajta vannak azok mind leszerződtek, tehát hivatalos viszonteladók. Sok ilyen üzlet és üzletlánc van. Pl: MM, Euronics stb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#78878) lmno válasza Head88 (#78877) üzenetére


lmno
őstag

Köszi.
Telefonra is vonatkozik ez a 2 év?

(#78879) marsu. válasza lmno (#78878) üzenetére


marsu.
senior tag

Yep

(#78880) moya#no1 válasza K1nG HuNp (#78873) üzenetére


moya#no1
aktív tag

igen nem rosz dolog a plussz gari. Nekem az Apple TV 4k adta meg magát másfél év után, hogy kábelen nem volt internet fel sem ismerte, csak wifin. 1.5 évig a tv melett volt utánna költözés, és lám wifin van net kábelen nincs. Vissza vittem mondta dehát lejárt az 1 év. Valóban de szavatosság 2 év. Elküldték bevizsgálták, lám egy új Apple tv :) Attol fugg. jo a plusz gari biztos amit tuti

Just Ride KTM

(#78881) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

iCentres hapsi elmondasa szerint 1:1ben megegyedik a jotallas es a szavatossag azzal a kulongseggel h a szavatossagot mar majd csak annal az uzletlancnal tudod ervenyesiteni akiknel vetted.

Azt nem tudom, hogy pl ha en az MMben vettem a laptopom es javitasra kerul a sor akkor vegul ki / milyen ceg embere fogja azt csinalni.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78882) Head88 válasza K1nG HuNp (#78881) üzenetére


Head88
addikt

MM-nél vásárolt gép szavatosági igény esetén hivatalos AASP szervizbe fog kerülni. MM átveszi tőled és elküldik nekik.
A párom 13" 2015 gépe is MM-ből van. 1,5 év után felpúposodott az akksi benne. A szavatosság lehetőségét felhasználva javíttattuk. A szerviz papírok szerint az istyle végezte a bevizsgálást és a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#78883) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Macbook vásárlás előtt állok. 2015ös modelleket nézegettem eddig. Lenne egy 2015 Late Air 8giga rammal és 128 giga ssdvel vagy egy szintén 2015 Late Pro 8giga rammal és 256 giga ssdvel.
Igazából csak sima átlagfelhasználás lenne a cél, netezés, film, zene, szövegszerkesztés, semmi videóvágás, vagy képszerkesztés. 2-3 évre tervezem. 140-150 körül van az Air és 180 körül a Pro, megér annyi felárat vagy elég az Air is?!

Előre köszi a segítséget, tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

" Just remember Manchester is RED! "

(#78884) Head88 válasza Zimmi91 (#78883) üzenetére


Head88
addikt

180ért tudsz 2015 early 13" pro-t? (februárban került hozzám egy pont ilyen 260ért)
Nagyon jó ár a 256gb változatért. Mindenképp ezt venném a kettő közül.

(#78885) Syl válasza Zimmi91 (#78883) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérdés, hogy a súly+akkuidő vagy a kijelző a lényeges. Előbbi esetben én nem nézegetném a Pro-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78886) Zimmi91 válasza Syl (#78885) üzenetére


Zimmi91
addikt

Legtöbbet otthon használnám, néha vinném be az egyetemre meg a melóhelyemre. Napi 3-4 órát lenne használva kb. Nem is nagyon nézegettem a Pro-t, csak most beesett egy jónak tűnő ajánlat, azért is kérdeztem rá.

" Just remember Manchester is RED! "

(#78887) K1nG HuNp válasza Zimmi91 (#78886) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Regi Airt mar nem vennek, fokent a kepernyo mutatja mar a korat abban a masinaban, de az nagyon

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78888) brickm válasza Head88 (#78884) üzenetére


brickm
őstag

Most vettem egyet pont 180ért. :))

(#78889) Head88 válasza brickm (#78888) üzenetére


Head88
addikt

Sokat esett az ára év eleje óta.
Mondjuk amit én vettem az pont a vásárlás előtt esett át kijelző és gyári akkucserén(új billentyűzet és topcase). 0 ciklusos új akku azért jó dolog :)

Szerk: rosszul mondtam. 250ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#78890) Dhampir válasza Head88 (#78884) üzenetére


Dhampir
félisten

MacBook Pro 15 2015 esetében is "Early"-t érdemes keresni?

[ Szerkesztve ]

(#78891) Head88 válasza Dhampir (#78890) üzenetére


Head88
addikt

15"-ból csak 2015 mid van.

[ Szerkesztve ]

(#78892) Syl válasza Head88 (#78891) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezért érdemes Early-t keresni. Piszok értékes cucc! :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78893) Balinov


Balinov
félisten

Retinas mid21012 mbp-t mekkora mutatvány kipucolni? Paszta, hűtés, stb? Kb még sosem volt szetszedve.

Ifixit video alapján nem túl bonyolult műtét, de lapost még soha nem szervizeltem

Köszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78894) vasi89 válasza Balinov (#78893) üzenetére


vasi89
addikt

egyáltalán nem az. Annyira nehéz mint amilyennek a videón látszik. Habár nekem mid 2014 volt de azt szétszedtem párszor ilyen célból.

(#78895) Dhampir válasza Head88 (#78891) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#78892) Syl

:C

(#78896) Smiley válasza Balinov (#78893) üzenetére


Smiley
őstag

Jó szerszámokkal gyerekjáték, mindenképpen legyenek ilyen műanyag szétszedő vackaid.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78897) brickm válasza Head88 (#78889) üzenetére


brickm
őstag

Grat hozzá! Amúgy ezen is új a topcase, meg kb 350ciklusos 94%os az akku, nulla púposodással és amúgy totál karc mentes a gép, még az alja is. De tényleg :D gyönyörű állapotban van. Egyetlen optikai hibája volt számomra, az akku csati szélét valaki lepattintotta. De teljesen jól beakad, nincs baja.
Pasztázni kellett csak. Meg adtam ennek is extra hővezető zselét
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#78898) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nézzük a műsort...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78899) hszilard666 válasza TigerCat (#78898) üzenetére


hszilard666
veterán

Remélem lesz oled macbook pro! :D

Jesszusom ezek az iOS játékok előhozzák a szekundeszégyenemet... :U

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78900) TigerCat válasza hszilard666 (#78899) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Várjuk ki a végét...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.