Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) Franklin válasza Head88 (#78350) üzenetére


Franklin
addikt

Közben megtaláltuk a típust is: Macbook Pro 15" A1990

Ha nyomom az optionst, akkor ez jön be (ha ilyenkor kihúzom a pent, akkor eltűnik a mojave kép, ha visszadugom, akkor újra megjelenik, ebből gondolom, hogy a telepítő jól lett megcsinálva):

Ha rákattintok a felfelé mutató nyílra, akkor ugyanúgy kéri a wifit:

(#78352) consono válasza Franklin (#78351) üzenetére


consono
nagyúr

És ha nyomsz egy entert?

"In God we trust. All others must bring data"

(#78353) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!

Tegnap költözött hozzánk egy gyönyörűséges vacsi új Macbook Air, és nagyon tetszik eddig.
Egyetlen egy probléma van, amit valahogy sehogy sem sikerül megoldani, az pedig az, hogy van a garageband, pages, keynote, meg még két csoda program, ami alapból a gépen volt, sőt a garagebandet anno megvettem a telefonomra is, de valamiért amikor le szeretném frissíteni, azt kapom, hogy valószínűleg nem ezzel az apple id-val lett vásárolva, vagy visszaléptem a vásárlástól, pedig ez nem igaz.
Mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#78354) Franklin válasza consono (#78352) üzenetére


Franklin
addikt

Ha az első képen nyomok entert, akkor a második kép jön elő, ha a második képen, akkor semmi sem történik.

(#78355) davidsz válasza Baltincs (#78353) üzenetére


davidsz
őstag

Nálam ugyan ez volt. Türelem. Elöször le kell frissíteni mindent (Mojave), aztán kicsit később egyszer csak le fogja őket is frissíteni-tölteni.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#78356) Baltincs válasza davidsz (#78355) üzenetére


Baltincs
tag

Rendben, várok, köszönöm a gyors választ :)

(#78357) Head88 válasza Franklin (#78354) üzenetére


Head88
addikt

Csináljátok újra azt az usb telepítőt. Valami gond van vele.
Mivel nem tud bootolni róla, ezért akar csatlakozni netre, hogy onnan telepíthessen.

(#78358) _ak_


_ak_
addikt

Voltam tegnap a központi iCenterbe, szeptember előtt még csak ránézni sem tudnak a gépre...így az Almárium Pro lett, ha előbb eszembe jut akkor amúgy os oda mentem volna. Kiderül, hogy mi lesz, ha cserés a billentyűzet, akkor új akksi és hangszórók is járnak mellé.
Eddig sem volt olcsó egy top case csere, de így lassan, ha gáz van eldobható az egész gép.

Let's begin, de gozaimasu!

(#78359) cigam válasza Franklin (#78354) üzenetére


cigam
félisten

És ha elötte egérrel ráböksz a mojave ikonra, hogy az legyen kijelölve?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78360) Franklin válasza cigam (#78359) üzenetére


Franklin
addikt

Jött egy hibaüzenet, miszerint "Security settings do not allow this Mac to use an external startup disk. You can change this by restarting and holding down Command-R to open macOS Recovery and then choosing Startup Security Utility."

De közben sikerült újratelepíteni netről.

(#78361) janas08


janas08
csendes tag

Sziasztok sikerült legyalulni a airem 2011es hogy tudnám újra telepíteni 0tudasom van hozza

(#78362) brickm válasza janas08 (#78361) üzenetére


brickm
őstag

Hát, akkor megkérsz vkit, hogy csinálja meg. Vagy szerviz.
ha nem tudsz telepítőt csinálni és nincs backupod, akkor sehogy.

De hogy sikerült legyakni?

(#78363) Smiley válasza brickm (#78362) üzenetére


Smiley
őstag

Azon mar van internet recovery.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78364) TigerCat válasza janas08 (#78361) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló, indításkor CMD+R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78365) brickm válasza Smiley (#78363) üzenetére


brickm
őstag

Ja ez a net recovery megy akkor is ha nincs semmi meg a gépről? nem tudtam...utána olvasok akkor én is :D

(#78366) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!

Remélem utolsó hirtelen kérdés, mert nagyjából már mindenre rájöttem amit akartam és a garageband is lefrissült hálisten :D
Szóval az lenne a kérdésem, hogy regisztrálni akartam az apple oldalán a gépet, az apple care-re, ami részben sikerült, de nem fogadja el a vásárlási dátumot, próbáljam újra később. Why?
Euronicsben vettem 0 km-rel. Vagy így csak euronicses garanciám van és apple-ös nem lehet?

(#78367) Head88 válasza Baltincs (#78366) üzenetére


Head88
addikt

Minden hivatalos EU forgalmazótól magánszemélyként vásárolt gépre jár az 1év Apple jótállás + 1év bolti szavatosság. (Euronics hivatalos forgalmazó)

Az apple honlapján ha jól tudom apple care-t csak olyan gépre lehet venni amit közvetlen az apple.hu-ról vettél.
Vegyél apple care-t pl: az istyleba. [link]

[ Szerkesztve ]

(#78368) davidsz válasza Baltincs (#78366) üzenetére


davidsz
őstag

Ebbe is belefutottam. :D ... szintén Euronics vásárlás. FEl kell hívni az Apple supportot. Legyen meg digitálisan a számla és a garijegy. El kellett küldenem nekik, majd beregisztrálták. Azóta az Apple oldalán is minden jól jelenik meg. Gatanciád természetesen él.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#78369) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Feltehetőleg működő Magsafe 2 kábelét hol és mennyiért lehet/érdemes cseréltetni?

Köszi!

(#78370) chelseafan94


chelseafan94
tag

Az App Store nem engedi lefrissíteni az alkalmazásokat, az alábbi szöveget írja ki. Nem igazán értem, hogy mit és hol kellene elfogadnom, a korábbi macbookomon nem írt ki ilyet. Hogyan tudom ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

PS ID: KoloChelsea

(#78371) Head88 válasza chelseafan94 (#78370) üzenetére


Head88
addikt

Katt a jobb alsó sarokban a nevedre. Az a fiók oldalad.

(#78372) chelseafan94 válasza Head88 (#78371) üzenetére


chelseafan94
tag

Kattintottam, de nem kellett semmit sem jóváhagyom ott sem.

PS ID: KoloChelsea

(#78373) Head88 válasza chelseafan94 (#78372) üzenetére


Head88
addikt

Ha megkeresed a keynote-ot a fiókodban akkor a neve alatt ennek kellene szerepelnie: "elfogad"

(#78374) chelseafan94


chelseafan94
tag

:/ sajnos sehol sem találok ilyet, pedig már mindent átnéztem, a második képnél az Újdonságok rész alatt sincs sehol.

PS ID: KoloChelsea

(#78375) Head88 válasza chelseafan94 (#78374) üzenetére


Head88
addikt

Akkor sajnos nincs ötletem.

(#78376) Gomba válasza chelseafan94 (#78370) üzenetére


Gomba
senior tag

bár angolul van ilyen elfogadás figyelmeztető üzenetet kellene látnod a fiókodra kattintva

ha ez nem megy akkor töröld le az alkalmazásokat, majd az appstore-ból töltsd le újra, ekkor már nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#78377) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kicsit spec kérdés de hátha.... macbook alatt tudok valami olyasmit csinálni,hogy a noti alatt megszerkesztett útvonalat áttöltöm igo alá vagyis kiköpetek valami igo útvonal kompatibilis útvonal formátumot? kml fájl kéne elvileg.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78378) consono válasza V.Stryker (#78377) üzenetére


consono
nagyúr

Elvileg Google mapsből lehet kml-t exportálni...
Nem próbáltam, évek óta nem használtam iGo-t...

"In God we trust. All others must bring data"

(#78379) birorichard válasza Head88 (#78367) üzenetére


birorichard
őstag

Egy forumtars irta korabban, h apple-tol is lehet meglevo gephez, bar nem webshopban, hanem telefonos uszo-n keresztul. Ha eppen nincs az istyle-ban keszleten apple care.

(#78380) Head88 válasza birorichard (#78379) üzenetére


Head88
addikt

Valóban. A telefonos ügyfélszolgálat is tud apple care-t aktiválni.

(#78381) chelseafan94 válasza Gomba (#78376) üzenetére


chelseafan94
tag

Sajnos nem jött ilyen üzenet, de töröltem őket és letöltöttem ismét.

PS ID: KoloChelsea

(#78382) chelseafan94


chelseafan94
tag

Mit javasolotok a macbook akkumulátorának kímélése érdekében? Hétköznap dolgozom a gépről és kb. kibírja pont egy töltéssel a teljes munkanapomat. Érdemes minden nap akkuról használni vagy inkább hagyjam egész nap kábelen és esténként és hétvégén amikor csak videónézésre, böngészésre van a gép akkor használjam az akksit? Ti mennyire figyeltek oda az ilyesmire, mik a bevett módszerek a hosszabb élettartam megőrzésére?

PS ID: KoloChelsea

(#78383) Head88 válasza chelseafan94 (#78382) üzenetére


Head88
addikt

Ne kíméld az akkut. Azzal csak ártasz neki.

(#78384) TigerCat válasza chelseafan94 (#78382) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Told neki akkuról, azzal teszed a legjobbat. Ha töltőn hagyod, azzal cseppet sem kíméled...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78385) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!
Itt is felteszem a kérdést, hátha.
Egeret szeretnék a macbook airhez, vettem is egy usb-s wireless geniust, de valamiért fura az egész.
Lassú, mintha lasszón húznám, pedig állítgattam is, hátha.
Mindenképp magic mouse ajánlott?

(#78386) TigerCat válasza Baltincs (#78385) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha klasszik egér kell, akkor a Logitech a saját szoftverével elég jó, azzal jobban járnál. Szerintem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78387) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Biztosan csacska kérdés lesz, de fél év után most kezd nagyon zavarni. Hogyan lehet a böngésző ablakokból azonnal az asztalra váltani, anélkül, hogy egyesével kellene leküldenem a megnyitott böngészőablakokat? Olyanra gondolok, mint Windowsnál jobb alsó sarokban a kis gomb, ami leküldi az összes megnyitott ablakot, és az asztalra dob.

Köszi!

(#78385) Chronz Ha beleszólhatok én is, nekem is Airem van, eleinte én is szarakodtam az egérrel, aztán itt mondták, hogy próbáljam meg a tapiját, mert iszonyat jó. És tényleg! Azóta el sem tudom képzelni, hogy egerezzek.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#78388) Head88 válasza Hegyirabló (#78387) üzenetére


Head88
addikt

Beállítások / mission control / aktív sarkok

(#78389) Hegyirabló válasza Head88 (#78388) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kösz!

Aquila non captat muscas.

(#78390) Baltincs válasza Hegyirabló (#78387) üzenetére


Baltincs
tag

A tapipad hihetetlen jó, imádom és teljesen behálózott, csak sajnos a photoshophoz nekem egér kell. Úgyhogy azért kell egy egér is.

(#78391) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok! Ez az akku merülésre van valami megoldás vagy ez már nem fog változni szerintetek? Nekem egy 2015 13"-os sima macbook pro-m van. El Capitannal éjszaka lecsukott állapotban 8 óra alatt 1-2 %-ot merül. Simán hozza a 30 napos sleep módot. DE mivel az El Capitan már nagyon nem támogatott rendszer, ezért kénytelen voltam frissíteni. Mojave alatt botrány a merülés, 8 óra alatt 15-17%. Leteszteletm úgyis, hogy semmi program nincs a gépen csak a rendszer. Feltettem a High Sierrát, itt 12%-ot merült. A szánalmas az hogy ha visszarakom az E Capitant újra csodás akku időm lenne, de egy csomó mindentől elesek. :(....A régi Thinkpad lapotopom Win10-el küönbül kezeli az akkut sleep módba mint jelenleg a macbook.

(#78392) TigerCat válasza Mohhoj1986 (#78391) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is ez volt, de pár napja frissült, azóta sokkal jobb a helyzet. Mit mókoltak, nem tudom, de remélem nem csak placebo...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78393) r3dsnake válasza Mohhoj1986 (#78391) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

High Sierra nálam napi 1-2%

(#78394) Bagan válasza TigerCat (#78392) üzenetére


Bagan
aktív tag

Mi számit átlagos merülésnek sleepben Mojave alatt?
Már egy ideje nem mertem frissiteni, pedig folyamatosan dobálja fel az updatékat.
Most teljesen megvagyok elégedve az üzemidővel. Félek, ha frissitenék lehet rosszabb lenne csak. Vagy rosszul gondolom?

(#78395) TigerCat válasza Bagan (#78394) üzenetére


TigerCat
nagyúr

10% simán volt egy éjszaka, de két napja feltöltve raktam le és reggelig nem merült semmit. 90% körüli az akku állapota, használhatóságát tekintve nincs problémám. Nyaralás alatt két hétig arról nyomtam mindent, össze-vissza töltögettem, nem merült különösebben.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78396) Hegyirabló válasza Baltincs (#78390) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jogos.

Aquila non captat muscas.

(#78397) TBMC válasza Bagan (#78394) üzenetére


TBMC
addikt

átlagos éjszaka alatt nálam 2-3% . kb. éjféltől reggel 6ig
// érdekesség - ha este 10kor teszem el, és másnap reggel 10kor ülök le elé, szintén 2-3%ot merül.

10.14.6

markbellus.hu 

(#78398) Syl válasza Baltincs (#78390) üzenetére


Syl
nagyúr

Én DTP-zek, úgyhogy átérzem a problémádat.
Van egy Logitech M705 wireless egerem - na ez például sz*r OSX alatt. Hiába játszadozom a szoftverével a késleltetés, a gyorsítás, mint az őrületbe kerget.
Ami viszont nagyon bejött az a Logitech G300s vezetékes. Nagyon precíz, a sebessége tökéletes és az extra gombokra ráraktam a Mission Controlt, a virtuális asztal váltást stb.

Persze lottónyertesek Logitech MX Mastert vesznek :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78399) Baltincs válasza Syl (#78398) üzenetére


Baltincs
tag

Nálam kicsit saját hülye kikötés a wireless egér.
Legtöbb helyen a saját egeret olvasom, vagy hasonló árban, vagy drágábban nem saját gyártmányút, úgyhogy lehet maradok a magic mousenál, amúgy sincs egy nagy kezem és óriási elvárásaim se, csak úgy mozogjon az egér, ahogy mozgatom, ne másképp.

(#78400) TigerCat válasza Baltincs (#78399) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A gyorsulást szokni kell, szívtam vele eleget. Szerencsére a Razer bevált. Windows alatt bekonfiguráltam, eltárolta a saját memóriájában, így jól megy macOS alatt is. A görgetés viszont továbbra is külsős alkalmazást igényel, de szerencsére erre is van app. Fizetős, de jó. Az ingyenes viszont rengeteg máés alkalmazásban nem működik megfelelően, szóval sajnos fizetni kell érte. Mindegy, ennyit megér. Viszont ha valaha megszűnik, komoly gondban leszek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.