Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) Parson válasza cigam (#78047) üzenetére


Parson
addikt

gravis.de - 21%

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#78052) Parson válasza Parson (#78051) üzenetére


Parson
addikt

Ahogy nézem, kb ugyanannyi, mint otthon vasi89 linkje alatt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#78053) cigam válasza vasi89 (#78048) üzenetére


cigam
félisten

Azt hittem, még az MM-es 266k-nél is olcsóbb valahol :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78054) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mi a legolcsóbb partícionáló progi? A gparted-et, meg parancssoros bűvészkedést nem komálom. Inkább fizetnék egy keveset valami normálisabbért, de 20 dodo alatt ha van valami. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78055) nofene válasza V.Stryker (#78054) üzenetére


nofene
aktív tag

Disk Utilty nem jo?

(#78056) TigerCat válasza V.Stryker (#78054) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A gyári 0 Ft. Annál nem nagyon van olcsóbb és teljesen jól használható...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78057) mobal válasza V.Stryker (#78054) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mi a gond a gparteddel? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#78058) brickm válasza V.Stryker (#78054) üzenetére


brickm
őstag

Gparted, fdisk. Ezek a legjobbak amúgy.

TigerCat
Nekem volt, hogy a gyári disk utility egy (azt hiszem) SD kártyával nem boldogult el. Akkor pl kellett az fdisk. De amúgy van SD card formatter tool, amit felmásoltam azóta, ha ilyen gond lenne, windowson is volt ezzel probléma, SD kártya leragadt X méretre és nem volt hajlandó formázni.

[ Szerkesztve ]

(#78059) rjg válasza V.Stryker (#78054) üzenetére


rjg
őstag

Ha a Tuxera fent van, akkor annak is van egy erre alkalmas modulja.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#78060) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A gyari azért nem jó, mert sok mindent nem ismer fel. Pl volt egy Raspberry altal particionalt sd kartyam es abbol csak egy kis szeletett latott, nem tudtam eredeti allapotba hozni. Egy trialos particio kezelovel csinaltam meg, Paradonnal... csak az drága teljesbe.

A Gparted meg ilyen live cd-s izé ahogy nézem...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78061) brickm válasza V.Stryker (#78060) üzenetére


brickm
őstag

na arra pont jó neked ez:
[link]
szerintem engem is a PI sz patott le igy :D

(#78062) r4z válasza V.Stryker (#78060) üzenetére


r4z
nagyúr

En keszitettem egy VM-et a Gparted live image-bol. Erzesre olyan, mint egy app, csak kettovel tobb klikk elinditani.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78063) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy 13 hónapos MacBook Pro 13" mid 2017 notim, a vásárlás dátuma: 2018.06.09. Ugye miért is ne rögtön ez után sz@rjon be az egyébként alig-alig használt jobb oldali USB-C csatim. Gyakorlatilag nem veszi az adást semmilyen eszközről a gép, se nem tölt stb...a bal oldaliak jók viszont egyelőre.

Most jön a csavar az esetemben, mert a gépre nem 1 év garanciát kaptam.

A notit ugyanis Svájcban vettem, hivatalos Apple bolton keresztül! Köztudott ugye, hogy Svájcban 2 év teljeskörű garancia van az Apple termékekre. Ez egyértelműen fel van tüntetve a számlán is "Garantie: 24 Monate".

Kérdésem: ilyen esetben muszáj lesz kint lebonyolítom a garanciális szervizeltetést? Vagy szimplán elegendő lesz egy hazai hivatalos apple szervizbe beballagnom és kérni a garanciális javítást? Nagyon örülnék neki, ha idehaza nem hajtana el az apple szerviz :U

Köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#78064) Head88 válasza atika88 (#78063) üzenetére


Head88
addikt

Szerintem nincs semmi akadálya az itthoni garanciális javításnak. Hivatalos szervizbe vidd. (istyle, icentre, almárium pro, care center)

(#78065) atika88 válasza Head88 (#78064) üzenetére


atika88
senior tag

Bízom benne, hogy igazad van. Mindenesetre telefonon kerestem már őket, sajnos nem vették fel. Írtam egy-egy email is, fontos lenne, mert nem lenne túl sok hangulatom a potya körhöz. Különösen, így, hogy egy alig egy éves fél millás gépen gondol egyet egy kettő USB-C is lehal :(((

[ Szerkesztve ]

(#78066) cigam válasza atika88 (#78065) üzenetére


cigam
félisten

alig egy éves fél millás gépen gondol egyet egy kettő USB-C is leha

Nem örökmozgót vettél. Persze bosszantó, de sem az ára, sem a tervezője nem garantálja, hogy ilyen nem fordul elő. Inkább örülj annak, hogy még garis.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78067) Head88 válasza atika88 (#78065) üzenetére


Head88
addikt

Itt leellenőrizheted a hivatalos garancia státuszát.
Ha azt írja, hogy van rá jótállás akkor muszáj lesz alaplapot cserélniük benne bérmentve.
Mint mondtad Svájcban vásároltad, hivatalos Apple üzletben. Ha ott 2 év jótállást biztosítanak rá akkor az be is van rögzítve a sorozatszámmal együtt a központi rendszerükbe. Tehát a világon bárhol (hivatalos APR vagy AASP) el kell végezék a szervizelését.

[ Szerkesztve ]

(#78068) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni!!
Kineztem 3 gépet !!Macbook pro 2019 MacBook air 2019 és 2018..Az utóbbi max az ára miatt mert kifutó azért jöhet szóba!!!
Melyik éri meg jobban ??Árak pro 475 2019 air 410 2018 375...
Köszönöm előre is !!

(#78069) atika88 válasza Head88 (#78067) üzenetére


atika88
senior tag

Már volt szerencsém megnézni, és sok jó hír nem fogadott.
Ezért is tettem fel a kérdést többek között. Hiszen csak "az érvényes vásárlási dátum"nál van pipa, a másik kettőnél pedig felkiáltó jel. Ebből én azt vonom le, mivel az egy év (szokásos) garancia lejárt, mostantól csak Svájcon belül van lehetőségem az érvényesíteni a plusz egy évet (hivatalos apple világ gari ide vagy oda). Persze én lennék nyilván a legboldogabb, ha ezt most nem kellene Svájcba lebonyolítanom jelenleg.

(#78070) Head88 válasza atika88 (#78069) üzenetére


Head88
addikt

Ez így probléma. Mert akkor a második év jótállást kizárólag az a hely garantálja ahol vetted. Olyasmi mint Magyarországon a +1 év szavatosság.
EU-ban magánszemélyként hivatalos forgalmazónál történő vásárlás esetén 1 év jótállás +1 év szavatosság illeti meg a vásárlót.
A szavatossági igény kizárólag a vásárlás helyén érvényesíthető.

[ Szerkesztve ]

(#78071) atika88 válasza Head88 (#78070) üzenetére


atika88
senior tag

Szuper hír :DD Logisztikázhatom le innen-oda. Bár még így is jobb, mint ahogy olvasgattam egy alaplapcsere költségeit :U

(#78072) Head88 válasza atika88 (#78071) üzenetére


Head88
addikt

Akkor vedd fel a kapcsolatot a svájci üzlettel mihamarabb.

Mielőtt ezt megteszed. A hibás usb-c csatlakozót használtad rendszeresen eddig? Ha igen akkor véletlenül nincs a csatlakozó nyílásában szennyeződés? Ha van benne por szösz ilyesmi akkor kikapcsolt állapotban egy fogpiszkálóval óvatosan szedd ki. (néha szokott kontakthibát okozni ilyesmi is)
Ha ez nem vezet sehova akkor viszont az usb vezérlő döglött meg. (minden csatinak külön vezérlője van)

[ Szerkesztve ]

(#78073) atika88 válasza Head88 (#78072) üzenetére


atika88
senior tag

OK, köszönöm a tanácsaid.

Igen, ha nem is napi szinten de használatban volt. És mivel jobb kezes vagyok, így érthető, hogy a jobb oldali USB-C csatikat használtam többnyire. De ez kimerül egy átlagos használat mellett bőven egy év alatt..semmi extrém nem volt.
Néztem már, bele is vakuztam, és nem látni semmi rendellenességet. Annyi, hogy sűrített levegővel szerinted érdemes/szabad belefújni?
Több USB-C eszközzel is próbáltam szóval tuti a csati a rossz, illetve pontosabban a jobb oldalon mind a kettő.
Úgyhogy gyanús, hogy ez vezérlő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#78074) hszilard666 válasza atika88 (#78069) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem kapott vizet a gép? Volt egy 15” esem amit beáztatott az előző tulaj pár csapp vízzel. Vizes kézzel tette fel tölteni a gépet, és ott is lehalt az egyik oldal tejesen. Sajnos alaplap csere kellett a gépnek.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78075) Head88 válasza atika88 (#78073) üzenetére


Head88
addikt

Belefújhatsz. Baj nem lesz belőle. Viszont ha mind a kettő sz@r akkor biztos a vezérlő ment ki.

(#78074) hszilard666
Pont ez lett volna a következő kérdésem. :)
Mostanában elég sok gép kerül hozzám javításra amik hirtelen a semmitől mentek tönkre.
Szétszedés után pedig látom a zöld trutyis korródált részeket. A tulajok persze semmilyen beázásról nem tudnak.

Ha véletlen mégis pár csepp víz okozta az usb-c csatik hibáját akkor az alaplapcsere nem lesz ingyen. (gari időn belül sem)

[ Szerkesztve ]

(#78076) atika88 válasza Head88 (#78075) üzenetére


atika88
senior tag

Nem nem, semmi ilyesmi külső behatás nem érte, érhette. 80%-ban asztalon volt szimplán és csak én használom, nem hoztam vittem, külső környezetben is alig alig volt. Úgyhogy próba szerencse következik a sűrített levegővel, hátha. A beázás részről teljesen nyugodt vagyok, legalább az biztos, hogy nem játszott közre.

Észre sem vettem volna amúgy, mert az akkut szimplán nem töltötte a gép. És megjegyzem: ha a töltő kábelt a gépre teszem a bal oldalon, akkor már ilyen pittyenő töltés hangot sem ad ki a gép. Nem tudom ez lehet e bármivel összefüggésben. A gépet a bal oldalról amúgy szokás szerint jól tölti a táp.

[ Szerkesztve ]

(#78077) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Van egy 2015 early Macbook Air-em. 8gb RAM, 128gb SSD van benne. A 128gb-t nagyon keveslem, folyamatosan megtelik és elgondolkoztam a bővítésen. Lenne pár kérdésem, remélem tud benne valaki segíteni?!

- milyen típusú SSD-t érdemes bele venni? (500gb-1tb között gondolkozok) Esetleg konkrét márka és típus ajánlásokat is szívesen fogadok.
- ahogy nézegettem, kell hozzá valami átalakító a gépen belülre. Néztem, hogy ez gép függő. Ebbe milyen kell nekem?

Előre is köszönöm!

Üdv: Csabi

(#78078) Head88 válasza kapicsabi (#78077) üzenetére


Head88
addikt

Az átalakítózást felejtsd el. Sok a gond vele.

Transcend JetDrive vagy OWC kell neked.
Esetleg hardveraprón használt gyárit. (szigorúan samsung-ot)

(#78079) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Elvileg a pro 2019 felé hajlok meg nézegettem őket ..
touch bar az nem gaz nem szokott gond lenni vele?
koszonom

(#78080) tboldi válasza hello28 (#78079) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hallottam még, hogy elromlana a Touch Bar. Enyémnek sincs semmi baja, lassan 2 éves lesz.

(#78081) hello28 válasza tboldi (#78080) üzenetére


hello28
aktív tag

És ko amúgy hasznos !??
Mert a air 2019 nézegettem még..

(#78082) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Tudom, van monitoros topik, de talán itt hamarabb kapok választ a kérdésemre: 2015-ös MBP-hez milyen 4K monitort ajánlatos használni? A 21.5"-os FHD monitorom képe enyhén szólva is irritáló a retina kijelző után (sajnos, Win-en élvezhetőbb volt a 1080p). Van valami közkedvel monitor? Illetve mi az a PPI, ami ugyan nem retina, de nem zavaróan "szemcsés", mint a mostani FHD?

Köszi. :R

(#78083) tboldi válasza hello28 (#78081) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindenki másképp vélekedik róla, és szeretem.

(#78084) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

2 év és 160 ciklus után mennyire normális a 87%-os akku állapot?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78085) Head88 válasza V.Stryker (#78084) üzenetére


Head88
addikt

Szerintem átlagos. 80% alatt már problémásabb. (apple is ennyi alatt cseréli garancia időn belül)

[ Szerkesztve ]

(#78086) Serpiko válasza V.Stryker (#78084) üzenetére


Serpiko
addikt

Szerintem válalhato nekem 2 év 2 hónap 91% majdnem ugyanott vagyunk.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#78087) bmakszim válasza V.Stryker (#78084) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szintén 2 év, szintén 87%, de 360 ciklus!

(#78088) Head88 válasza bmakszim (#78087) üzenetére


Head88
addikt

Ki van ez találva. 3 év után fog 80% alá esni tartósan. Akkor már az applecare is lejár és nem kell garanciában cserélni az akkut. :)

(#78089) tboldi válasza Head88 (#78088) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd a billentyűzettel együtt. ;]

(#78090) Head88 válasza tboldi (#78089) üzenetére


Head88
addikt

Vagy mint a 2015 évjáratnál. Kigyullad-felrobban az akksi és kicserélik :D

(#78091) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Erre a kamu oldalra vált a böngésző mai nap óta, egyelőre csak néhány oldalon való szörfözés közben. Mit lehet ezzel csinálni, mert nagyon idegesítő?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#78092) r4z válasza Hegyirabló (#78091) üzenetére


r4z
nagyúr

MalwareBytes

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78093) TigerCat válasza V.Stryker (#78084) üzenetére


TigerCat
nagyúr

3 év 4 hónap után, 382 ciklus és 90-92% között mutatja a Coconut. Szerencsére továbbra sem nagyon kell töltővel rohangásznom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78094) Csabee.


Csabee.
nagyúr

3,5 év 91,3% coconut. 142 ciklussal. Macbook Air 2015-ös modell. Elégedett vagyok az akkuval :)

Üdv: Csabee.

(#78095) Lall


Lall
veterán

Hol lehet csökkenő, növekvő elrendezést állítani finderben? Valahol, valamikor elállíthattam, de nem találom.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#78096) r4z válasza Lall (#78095) üzenetére


r4z
nagyúr

Kattints az adott fejlecre.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78097) H0r1 válasza Csabee. (#78094) üzenetére


H0r1
tag

Hogy leheti lyen keves ciklust osszeszedni? Folyamatosan halozatrol, vagy hogy?

(#78098) Head88 válasza H0r1 (#78097) üzenetére


Head88
addikt

A kevés ciklus általában nem tesz jót az akksinak. A nem használt cellák veszítenek a kapacitásukból.

(#78099) randras válasza V.Stryker (#78084) üzenetére


randras
veterán

Csak kiváncsiságból ránéztem én is. Szinte napra pontosan 4.5 évesek vagyunk, 222 ciklus és 86.7%. Azért ez a Tiedhez képest fura. :U

(#78100) general válasza Head88 (#78090) üzenetére


general
addikt

Nekem ki is cserélték, alig két hét alatt, minden oké. (Hollandiába küldik ki) Most van egy zsírújakksis gépem. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.