Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Leszedtem az imageoptim programot amivel el lehet tünteni az exif fájlokat,de ha az új képre rámegyek és az info megjelenítésénél nézem a létrehozás dátumát,az a módosítás,azaz a mai dátum. Nekem úgy kéne,hogy ne mutassa a létrehozás dátumát mivel a biztosítónak kéne a kép. Erre van megoldás?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78952) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#78951) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sztórból az EXIF Cleaner-t használom, az mindent lepucol.

Amúgy megtekintőben eszközök, vizsgálóval tudod szerkeszteni...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78953) 20ár


20ár
tag

Tapasztalta már valaki azt, hogy a Photos újra le akarja szinkronizálni az összes fotót és videót? (De nem tudja) Nálam kb. 9000 elemről van szó. Persze ezt csak onnan vettem észre, hogy elkezdte maxon pörgetni a procit és a ventilátor is 6000 körül volt.

A process pedig a "VTDecoderXPCService". Kerestem megoldást a neten, semmi eredmény. Sem a Photos Repair nem oldja meg, sem az hogy kilövöm a processt, mert fut tovább és pörög a venti ezerrel.

Egyetlen megoldást találtam: kikapcsolom az iCloud syncet... ami nem jó, mert kellenének a képek. Emellett nem szinkronizálja az új képeket.

Van van valami tippetek erre?

(#78954) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Teljesen stabil eddig a Catalina beta, valoban mukodik az uj reminders es notes :K

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78955) BossBoss válasza 20ár (#78953) üzenetére


BossBoss
őstag

Na én ezért kukáztam az egész icloud photo baromságot.... Folyamat kínlódott valamivel. Alig bírtam törölni is a képeim. A végén már amerikai support-al kellet bírkóznom, hogy oldják már meg a tárhely felszabadítását. Azóta csak jegyzetek és névjegyek vannak cloud-ban. Szar apple... :(((

(#78956) TigerCat válasza 20ár (#78953) üzenetére


TigerCat
nagyúr

4.500 képem van 3 eszközön, hiba nélkül működik. Eltart egy darabig mire szinkronizál, szóval hagyni kell kis időt neki, de ezt követően rendben megy. A szinkronizálás alatt valóban pörgeti magát, bár egy éjjel végez, így nem érdekel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78957) 20ár válasza TigerCat (#78956) üzenetére


20ár
tag

Nekem az a problémám, hogy újra le akarja szinkronizálni az összes képet. Ezzel egyidejűleg amit szeptember 1. óta fotóztam, az abszolút nem szinkronizálódik.

[ Szerkesztve ]

(#78958) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Gariztattam iCenterbe a 3 hetes airpodsom mert elkezdett zugni a bal oldala.

A szerviznel sorban allva hallottam egy beszelgetest amiben a szavatossag-rol es azon belul is a vodafonrol volt szo, hogy nem akarjak megcsinalni a juzer telefonjar mert mar nem garancias (de szavatossagi idon beluli)

A media marktal van mar valakinek tapasztalata vagy amblokk ilyen kulsos, nem apple premium reseller boltokkal a gari utani 1 eves szavatossag bevaltasaval kapcsolatban? Mennyire gaz a helyzet? Elkuldenek valami random indokkal vagy ha vered az asztalt akkor ervenyesitheted az eus jogod? :DD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78959) TigerCat válasza 20ár (#78957) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jobb híján kijelentkezel minden eszközről iCloud-ból, majd utána vissza. Ez megoldja. Ha ez sem, akkor semmi. Régen volt hasonló gondom, más nem segített.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78960) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Egyetem miatt tervezek laptopot venni, hurcolászni ide-oda a mindennapokban, illetve sokat használnám C#-ra (Visual Studio). Kérdésem, hogy erre a célra mennyire lenne megfelelő egy late 2013-as rMBP (már főleg az oprendszer miatt, nem tudom egyenértékű-e a maces program a winessel)? Szóval, szerintetek nem lenne gond vagy nézzek inkább valami wines gépet?

Előre is köszi, aki esetleg tud segíteni!

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#78961) Syl


Syl
nagyúr

Egy kis OFF
Lemaradtam a Keynote-ról, ezért kérdezném: mikor jön a végleges iOS13 és macOS?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78962) lmno válasza petata (#78960) üzenetére


lmno
őstag

Ha .Net Core-ozol akkor ok, ha .Net Framework akkor inkább Wines gépet néznék (vagy BootCamp/Parallellsel kelleni fog rá vindóz).

[ Szerkesztve ]

(#78963) tboldi válasza Syl (#78961) üzenetére


tboldi
nagyúr

iOS 13: szept. 19.
iOS 13.1: szept. 30.
macOS 10.15: egyelőre nincs konkrét dátum, elvileg október.

[ Szerkesztve ]

(#78964) K1nG HuNp válasza petata (#78960) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Hali. En most szeptemberre vettem egy 2019es Airt, ez is mar retinas es popec. Teljesen meg vagyok vele, en jelenleg java-t irok, a jetbrains fejlesztokornyezeteit hasznalom, de problemaba meg nem utkoztem.

Konnyebb maces gepre windows rakni mint forditva, ha esetleg kesobb szukseged lenne ra. Az unix alapu terminalt hasznalni pedig csak hasznos dolgokra tanit ha majd kesobb linuxos szerverekkel kell tavolrol barmit is csinalni.

Emellett ami nekem igazabol a fo szempont volt, hogy egyetemre tudjam hurcolaszni, ne recsegjen ropogjon es talan birja is ki a napot.

Az OSes semmikepp nem lesz bajod, a 2015os MBP-t nem ismerem, a de ezt a mostani airt 360ert best buynak itelem. Nem hiszem hogy kifutnek szamitasi teljesitmenybol a BScm alatt :D

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78965) Syl válasza tboldi (#78963) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78966) brickm válasza petata (#78960) üzenetére


brickm
őstag

2015ös prot vennék, vagy uj airt, ahogy írták előttem is.

(#78967) koxkids válasza K1nG HuNp (#78964) üzenetére


koxkids
őstag

Hol 360e a 2019-es Air?

[ Szerkesztve ]

(#78968) r4z válasza koxkids (#78967) üzenetére


r4z
nagyúr

iStyle, iCentre

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78969) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#78952) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Látom az fizetős. Vizsgálóval nem tudom szerkeszteni. Hiába kattintgatok. :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78970) Balinov válasza FIREBLADE78 (#78969) üzenetére


Balinov
félisten

Esetleg Exiftool, command linebol? Winre van rá GUI, macost passzolom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78971) bmakszim válasza petata (#78960) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem egyenértékű a VS mac-es verziója, sokkal kevesebbet tud.
.Net Core, vagy Framework, valszeg mindegy, Windows-zal mindenképp kényelmesebb lesz (nekem biztosan, munkám során C#-ban fejlesztek és általában itthon is).
Viszont átlag felhasználásra jobban szeretem a macOS-t, szóval nem beszélnélek le róla teljesen.

(#78972) FIREBLADE78 válasza Balinov (#78970) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Leszedtem ezt is. Terminálba beírtam,hogy exiftool,vmi szöveget kidobott oszt ennyi. Nem értek hozzá. Majd holnap windózon megcsinálom,ha hazaérek. :W

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78973) Balinov válasza FIREBLADE78 (#78972) üzenetére


Balinov
félisten

Próbáld meg ezt [link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78974) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok ! Szeretném a segitsegetek kérni Macbook vásárlással kapcsolatban.Nem igazán vagyok nagy szakértő. Néztem a Macbook air 2019 és a Macbook Pro 2019 is egyformán kb 449eft kapható.Akkor a pro a jobb vétel nem? Tudásban is szinte egyformák 8gen i5 cpu 8gb ram 128gb ssd. Vagy valamit nem jól nézek? Hol ajánlott megvenni ezeket a gépeket? Hol kapni legjobb áron? Ez lenne az első Macbook amit veszek,sima wines gépekkel tiszatába vagyok,de itt nem tudom mit nézzek..Viszont úgy gondolom a pro az jobb mint az air vagy nem? Valamit nem jól tudok? Köszönöm szépen a segitséget.

(#78975) Gergi válasza lajosx (#78974) üzenetére


Gergi
aktív tag

A Pro a jobb, ahogy a neve is mutatja :)
Tudtommal annyi a különbség (de a többiek majd kiegészítenek ill. kijavítanak), hogy Pro-ban már 4 magos CPU van, szemben az Air 2 magosával és jóval gyorsabb is. Továbbá jobb a kijelző (kontrasztra, színtérre és világosságra is), touchbar-os ill kicsit nagyobb a touchpadja is.
Az Air viszont könnyebb valamivel és tovább is bírja az akkuja.
Nem tudom, hogy hol láttad azt hogy egy árban vannak, mert ahogy látom a 2019-es (alap) Air 360e és a 2019-es (alap) Pro meg 450e :U

[ Szerkesztve ]

(#78976) Alex91 válasza Gergi (#78975) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy hol láttad azt hogy egy árban vannak, mert ahogy látom a 2019-es (alap) Air 360e és a 2019-es (alap) Pro meg 450e

Azt ez hol, mert iStyle-ban pl. a 2018-as Air ennyi...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78977) lajosx válasza Gergi (#78975) üzenetére


lajosx
őstag

Igazad van az árral kapcsolatban rosszul néztem :) Köszönöm szépen a válaszod.Igy már világosabb lett a dolog :R

A 256gb os Air ára hasonló azzal kevertem össze :)

[ Szerkesztve ]

(#78978) lajosx válasza Alex91 (#78976) üzenetére


lajosx
őstag

A media markt ban láttam 449eft remélem jót néztem :)

(#78979) R a y válasza lajosx (#78974) üzenetére


R a y
senior tag

A pronak jobb a kijelzője, 500nitses, mig az airnek csak 386 azt hiszem. Tehát hiába retinás az air.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#78980) lajosx válasza R a y (#78979) üzenetére


lajosx
őstag

Értem köszönöm :R

(#78981) Gergi válasza Alex91 (#78976) üzenetére


Gergi
aktív tag

Igen, igazad van.. tényleg a 2018as ára a 360e Ft, viszont ha jól tudom, a 2019 Air annyival jobb csak, hogy tudja a kijelzője a TrueTone-t, cserébe a (tesztek szerint) kicsit lassabb az ssd-je.

(#78982) Syl válasza R a y (#78979) üzenetére


Syl
nagyúr

Valaki javítson ki ha tévedek, de a nit nem a "jobb" mértékegysége, hanem a fényerősségé. Vagyis a "MBP 500 nit" csak annyit jelent, hogy erősebb a háttérvilágítása, nem azt hogy jobb a kijelzője.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78983) Gergi válasza Syl (#78982) üzenetére


Gergi
aktív tag

Úgy van! :K
A kijelző képminőségét inkább a natív kontrasztaránya és a színtér-lefedettsége határozza meg

(#78984) R a y válasza Syl (#78982) üzenetére


R a y
senior tag

De most a fényerősséget hoztam fel, mert mindekettő retinás. Az új airnek csak 380 körül van, a pronak 500.
Akkor melyik is jobb? Ha a fényerőségget nézzük és van ez a két érték, akkor nyilván a nagyobb nits a jobb nem? És a fényerősség is egy elég fontos szempont.
Úgyhogy nem tudom mi ez a szavakon lovaglás.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#78985) Syl válasza R a y (#78984) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lovagolok én semmin, csak rámutattam egy pontatlanságra. Bocsi ha belegázoltam a lelkivilágodba :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78986) TigerCat válasza R a y (#78984) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha egész nap napfényben dolgozol, akkor neked a magasabb fényerő számít. Ha sötétszobában, akkor irreleváns. Neked kell tudni, mennyit jelent. Nekem pl. nem számít, nagyon keveset használom kültérben, 100% fényerőn egyáltalán nem. A telefonomat sem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78987) #95561216 válasza R a y (#78979) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ennél talán fontosabb különbség, hogy az Airnek még rendes billentyűzete van, Proból meg már csak touchbaros van.

(#78988) hszilard666 válasza #95561216 (#78987) üzenetére


hszilard666
veterán

Az újabb pillangók már sokkal jobbak mint a rev1 es! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#78989) #95561216 válasza hszilard666 (#78988) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem arra gondolok, hanem hogy a funckióbillentyűk helyett van egy ocsmány touchbar. Előbb dolgoznék 10 éves thinkpaden, mint touchbaros pron.

(#78990) hszilard666 válasza #95561216 (#78989) üzenetére


hszilard666
veterán

Jajj, azért annyira nem rossz. Ha lehetne opcio en sem kérném, de meglehet vele barátkozni. Értelme nincs, de azért annyira nem csúnya! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#78991) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Na nagy serenyen felraktam a catalina betat, most viszont kellene egy windows a gepre, de a bootcamp be van fosva. En idiota nem csinaltam bizt mentest mojaven.. ilyenkor mizu? A bootcamp letolteni nem tudja a "windows support software"-t..

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78992) consono válasza K1nG HuNp (#78991) üzenetére


consono
nagyúr

Virtualbox? Igaz, nem natív Windows...

"In God we trust. All others must bring data"

(#78993) Syl válasza #95561216 (#78989) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :R

(#78990) hszilard666

Nem csúnya, de aki hozzászokott, hogy vakon használja a funkcióbillentyűket, annak qrva nagy akadály a touchbar.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78994) lugosi válasza #95561216 (#78989) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy 8 éves Thinkpaden dolgozok, külső billentyűzettel, és simán lecserélném egy TB-os mpb-re.

(#78995) K1nG HuNp válasza consono (#78992) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Vagy az vagy megvarom mig rendbeteszik a catalinat, most toltam egy ujratelepitest de nem segitett, ugye ugyanugy visszarakta a catalina betat...

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78996) bmakszim válasza Syl (#78982) üzenetére


bmakszim
senior tag

Tegyük azért hozzá, hogy a Pro-nak a színtér lefedettsége is nagyobb.

(#78997) Lazika válasza K1nG HuNp (#78991) üzenetére


Lazika
senior tag

Parallels Desktop 15 virtuális windowsnak.

(#78998) Syl válasza bmakszim (#78996) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt én nem is vitattam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78999) R a y válasza Syl (#78998) üzenetére


R a y
senior tag

Tehát máris két dologban jobb a pro kijelzője.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79000) K1nG HuNp válasza R a y (#78999) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

100ert legyen is jobb, de ha nem rakod Pro melle az uj Air kepernyojet es atlag ember vagy akkor meg mindig ez eleted legjobb kijelzoje. Nalam legalabbis ez volt a szitu :B

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.