Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) Csabee. válasza tuzpenge (#78227) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hello! Ha már van nasod, miért nem arra csinálsz time machinet?

Üdv: Csabee.

(#78252) consono válasza pethYeti (#78250) üzenetére


consono
nagyúr

Főnököm évekig így használta, gond nélkül.

"In God we trust. All others must bring data"

(#78253) BurgBurg válasza pethYeti (#78250) üzenetére


BurgBurg
tag

Nekem is ez van. Először paráztam, nézegettem a hőfokokat, mert a végén megsül.:)
De nem, bírja.
Szóval nyugodtan használd igy.

(#78254) pethYeti válasza BurgBurg (#78253) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Meg is rendeltem.

(#78255) TigerCat válasza pethYeti (#78254) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak arra figyelj, hogy az állandó dokkolás nem tesz jót az akkunak és hamarabb felpúposodhat. Az előzőt így használtam, kicsit szétnyomta a házat is. Szóval menjen csak bele a ciklus, kell neki.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78256) tuzpenge válasza Csabee. (#78251) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szia.
Mert a time machine nem ajánlja fel a NAS-t mint mentési lehetőséget. Nem vagyok egy nagy guru ebben (sem), esetleg van ötleted a hogy/anra? (Synology ds116 a nas típusa).
Köszi!

ˣ

(#78257) consono válasza tuzpenge (#78256) üzenetére


consono
nagyúr

Nem Synology-m van, hanem egy ezer éves Qnap, ott ha jól emlékszem a hálózati szolgáltatásoknál kellett bekapcsolni ezt a szolgáltatást.

"In God we trust. All others must bring data"

(#78258) Eszleny válasza tuzpenge (#78256) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Itt van egy leírás, hogy hogyan kell beállítani.
A NAS-on először létrehoz egy mappát, ahova a mentések kerülnek. Utána létrehoz egy új felhasználót és beállítja, hogy mennyit helyett használhat az előbbi mappába. Ezután elindítja a megfelelő szolgáltatásokat. Végül kapcsolódik a gépről a NAS-ra a létrehozott felhasználóval, hogy felcsatolja a mentési mappát. Ezt a felcsatolt mappát beállítja a Time Machine mint célmappát.
Alul megjegyzi, hogy Sierra után AFP helyett SMB az alap protokol.

(#78259) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Sziasztok!
Van egy 2015 early Macbook Pro 13"-os gépem. 2016 decemberében vettem újonnan, azóta én használom. Vettem rá AppleCare garancia kiterjesztést, szóval még év végéig él rá jótállás.
Az üzemidőt már nem érzem olyan jónak, azt nem mondanám, hogy fele annyi idő alatt lemerül, de jóval kevesebbet bír, mint vásárlást követően. Persze sokat is van használatban, így ez valamilyen szinten természetes.

A MacOS saját adatai alapján 605 ciklus van benne és az “akkumulátor állapota: normál”. Különböző battery csekkoló appok szerint az eredeti 6559 mAh kapacitás helyett már csak 5160 mAh kapacitás tölthető rá, 78,7%-os az akkumulátor.

Ezt vajon az Apple garanciában kicseréli, ha beviszem szervizbe? Próbáltam az Apple ügyfélszolgálatán érdeklődni, ott érdemi dolgot nem tudtak mondani, csak olyanokat, hogy beállítások is befolyásolják az üzemidőt, meg hogy nem új modell már, stb., de azt nem mondták, hogy kicseréli-e az elhasználódott akkumulátort a szerviz.

Cseréltetett már valaki akkumulátort ilyen gépben hivatalos szervizben garanciaidőn belül? Milyen tapasztalatok vannak?

Köszi,
Adam

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78260) r4z válasza z0d1AK (#78259) üzenetére


r4z
nagyúr

A 80% alatti akkut kicserelik gariban.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78261) z0d1AK válasza r4z (#78260) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszi!
Valahol olvastam korábban ezt már, ezért is érdeklődtem az Apple-nél én is, de ott egyszerűen nem akarta azt mondani, hogy igen, vagy nem. Vajon ez miért lehet?
Mi alapján állapítják meg az akkumulátor kapacitását, van rá gyári felület, ahol jelzi ezt?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78262) Head88 válasza z0d1AK (#78261) üzenetére


Head88
addikt

A coconutbattery és hasonló app-ok információi csak tájékoztató jellegű. A hivatalos szervizek apple diagnosztikai szoftverrel állapítják meg az ilyesmit. Szóval azért nem mondott olyat, hogy kicserélik mert előtte be kell vizsgálják. Ha náluk is 80% alatt van akkor cserélik.

Nincs gyári felület ahol százalékokat jelezne. Ha lenne, akkor sokkal többen vinnék vissza gariban cseréltetni.

Egyébként a rendszerinformációk.app teljesítmény fülén ott van az akku állapota.

[ Szerkesztve ]

(#78263) z0d1AK válasza Head88 (#78262) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mennyi a gyári akkumulátor kapacitás itt? Bettery Health 6559 mAh-t ír eredetiként. Ha valóban ennyi, akkor a Rendszerinformációk szerint az 5204 mAh kapacitás az 79,34%, azaz pont 80% alatt volna.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78264) Head88 válasza z0d1AK (#78263) üzenetére


Head88
addikt

Gyári 6559 és ha teljesen fel van töltve 5204-et ír, akkor annyi a max. Az a baj ezzel a 79,34% adattal, hogy raksz bele 2 ciklust és vissza fog ugrani 80 fölé. Ezt tudják a szervizben is. Az ilyen határeseteknél nem igazán a te javadra döntenek általában.

Persze mindenképp meg kell próbálni. Vidd be valamelyik hivatalosba bevizsgáltatni.

[ Szerkesztve ]

(#78265) z0d1AK válasza Head88 (#78264) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem olyan egyszerű a "vidd be" ez esetben, mert egyrészt Debrecenben lakom, ahol persze nincs hivatalos szerviz. :(
Szóval vagy mennem kell vele személyesen Budapestre, vagy beküldeni futárral. Természetesen egyik sem lesz ingyen és gondolom ha még személyesen viszem is be, kevés az esélye, hogy aznap visszakapom. Napi szinten használom munkára, cserekészüléket pedig gondolom nem adnak ki javítás idejére.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78266) Head88 válasza z0d1AK (#78265) üzenetére


Head88
addikt

Igen, ezt sajnos nem azonnal végzik el.
Úgy működik, hogy elviszed bevizsgáltatni. Ezt jó esetben 1óra alatt megcsinálják. (nyilván ha egyeztetsz velük a szituról akkor tekintettel lesznek rá)
Bevizsgálás után ha szerintük is szükséges a csere, megrendelik a központból az új komplett topcase-t. (topcase, billentyűzet, akku) Ez kb 1hét alat fogják megkapni és utána cserélik.

Nincs cserekészülék sajnos.

(#78267) z0d1AK válasza Head88 (#78266) üzenetére


z0d1AK
veterán

Most egyeztettem az Almarium Próval is, hogy hogy menne, ők is minimum 3-5 munkanapot mondtak, vigyem be személyesen, vagy küldjem be saját költségen.

Igazából elég gáz ez a megoldást Budapesten kívül. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78268) Syl válasza z0d1AK (#78265) üzenetére


Syl
nagyúr

> kevés az esélye, hogy aznap visszakapom

Haha, hivatalos szervizben még egy csavart sem húznak meg ugyanazon a napon :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78269) Head88 válasza Syl (#78268) üzenetére


Head88
addikt

Én is az Almárium Pro-nál cseréltettem az akksimat. Az egyik szervizes egy haverom ismerőse. Ez miatt sikerült egyszerűsíteni/gyorsítani az ügyet.
Bajáról vittem fel a gépet.
Nem volt bevizsgálás, csak bemondásra lerendelték nekem az új akksit, amikor megjött kaptam értesítést, hogy vihetem a gépet. Egyeztettem velük egy napot, a megbeszélt időben odamentem és 40perc alatt megvolt minden.
Persze, hogy minden le volt zsírozva mégy így is bepróbálkoztak a "holnapra kész lesz" dumával. Kicsit át kellett venni velük, hogy pontosan mi lett lebeszélve és azt az 1 napot lefaragtuk 1órára, végül 40 perc lett az akku csere. (teszteléssel együtt)

Szóval igen. Ha valami sürgős akkor kell némi hátszél.

[ Szerkesztve ]

(#78270) Syl válasza Head88 (#78269) üzenetére


Syl
nagyúr

Némi hátszél? :D Inkább tornádó.
Őszre tervezem a Mini memóriáját bővíteni. Vagy megrendelem az iFixit-ről a három spéci csavarhúzót (szállítással együtt 10e... :( ), vagy keresek olyan szervizest (pesten) aki azonnal megcsinálja. 15 perces munkáért nem fogom otthagyni napokra a gépet. No way!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78271) Head88 válasza Head88 (#78269) üzenetére


Head88
addikt

Az lemaradt, hogy nekem még a régi gépem van (15" 2012mid) a csavarozható akksival. Szóval ha úgy vesszük még a 40perc is sok. 13db csavar ki és behajtása + egy pár perces teszt.

[ Szerkesztve ]

(#78272) z0d1AK válasza Head88 (#78269) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ilyen hátszél jól jönne nekem is, mert őszintén szólva, most hogy próbáltam körbejárni a javítási lehetőségeket, óriási szívás ez akkor, ha nem vagy budapesti és nincs magadnak cseregéped. :W

(#78268) Syl: Huawei szerviz ügyintézéshez vagyok szokva, aznapi, vagy másnapi javításokkal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78273) Head88 válasza Syl (#78270) üzenetére


Head88
addikt

Akkor már inkább vegyél itthonról ifixit pro tech tool kit-et 20-ért. [link]

(#78274) Syl válasza z0d1AK (#78272) üzenetére


Syl
nagyúr

Senki nem hiszi, de nekem az elmúlt 10 évben egyetlenegy szervizes ügyem volt csak, egy HP laptoppal. Aksi megadta magát, felhívtam a HP-t, küldtek egy új akkut azzal, hogy a régit nehogy visszaküldjem, adjam le valami gyűjtőhelyen. Kihangsúlyoznám, hogy közönséges konzumer HP laptopról van szó, nem pedig üzleti csodáról spéci fizetős extra garanciával!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78275) Syl válasza Head88 (#78273) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, csak én nem szerelek gépeket! Egy ilyen készlet nekem legfeljebb a konyhaasztalt kitámasztani jó, hogy ne billegjen :DDD Egyszeri használatra kellene, azaz max 2000-et szánok rá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78276) Head88 válasza Syl (#78275) üzenetére


Head88
addikt

Értem. Az nem játszik, hogy megveszed, megcsinálod amit kell és mondjuk meghirdeted hardveraprón 18ért?
Sztem kb 1 hét alatt elmegy.

Egyéb esetben ebay. Fillérekért tudsz venni abból a 3féle torx-ból 1-1 használható de viszonylag gagyi csavarhúzót. Őszre meg is kapod ha kínából rendeled.

[ Szerkesztve ]

(#78277) Syl válasza Head88 (#78276) üzenetére


Syl
nagyúr

Sanszos hogy ez utóbbi lesz, mert akárhol nézem a kisebb csomagokat, valamelyik torx (általában a tr6 security) hiányzik belőle...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78278) general


general
addikt

Halihó!

Srácok, Macbook Air témában nem vagyok jártas, segítenétek? Melyiket érdemes venni most? Retina kijelző lenne a lényeg és 256 gb. Csajszinak kellene általános gépnek, sokat írna (gépelne) rajta valószínűleg. Én javasoltam neki egy 2015-ös 13"-as prót használtan, mégiscsak időtállóbb, de fene tudja, az Air takarékos, szexi, és nem melegszik, ha jól gondolom, ölbe véve nyilván kellemesebb. A pro azért böngészés alatt is melegít.

Tudnátok ajánlani típust, mármint évjáratot? Új is, használt is jöhet, amit jó szívvel. Köszi!

(#78279) vasi89 válasza general (#78278) üzenetére


vasi89
addikt

Ha retina kell és air akkor csak is 2018as széria. Viszont egy 2017es alap pro szerintem időtállóbb és olcsóbb is mint az air. Viszont nőkkel kár vitatkozni, ha airt akar akkor legyen az :DDD

(#78280) r4z válasza Syl (#78270) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha csak csavarhuzo kerdese, a Banggoodos Jakemy szettekben szokott lenni security Torx es Pentalobe is. Parezerbe kerul egy ~40-in-1 szett, van ezerfele.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78281) Syl válasza r4z (#78280) üzenetére


Syl
nagyúr

És ahogy elnézem, szinte mindegyikből hiányzik valami :B
De azért köszönöm a javaslatot!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78282) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Egy barátom hívott, hogy nézzem meg, mert valami nem oké a gépével, szerinte villog a monitor. Megnéztem, épp csak egy pillanatra, de néha valóban villan egyet a kijelző. Szervizbe nem szívesen küldené, mert ez az elsődleges gépe. Maximum jövő héten cserélek vele és addig használja az enyémet, de szerintetek mi okozhatja? Szalagkábel, panel, videokártya? 2015-ös MacBok Pro 13, ugyanaz mint az enyém, csak kisebb SSD-vel. Fél évvel korábban vette, sajnos már nem garanciális.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78283) Friczy válasza tuzpenge (#78256) üzenetére


Friczy
senior tag

En ez alapján csináltam. [link]

Némileg módosítottam (pl. a usernevet, meg nálam nem btrfs van, de ezek lényegtelenek), de ezeken mentem végig, és elsőre összeállt.

(#78284) Head88 válasza TigerCat (#78282) üzenetére


Head88
addikt

Backlight villan vagy a kép?

(#78285) TigerCat válasza Head88 (#78284) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A kép. Mindegy, hogy böngésző, vagy valami grafikai alkalmazás, esetleg Finder van az előtérben. Az is lehet, hogy a rendszer csinálja, nem bírtam megfigyelni sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78286) hszilard666 válasza TigerCat (#78282) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem OS. Anno a mojaveval nekem is volt ilyen a 12" es macbookomon néha, reinstall megoldotta.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78287) Head88 válasza TigerCat (#78285) üzenetére


Head88
addikt

Igp biztos nem csinál ilyet. Sanszos, hogy rendszer csinálja. Smc nvram reset, ha nem jön be, clean install.

(#78288) general válasza vasi89 (#78279) üzenetére


general
addikt

:D na ja.... de köszi!

(#78289) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Pici segítséget kérnék.
Gép: macbook air 2015
Op rendszer: mac os mojave(1 napos friss telepítés)

A mail alkalmazást bezárom, lent a dock-on alatta a fekete kis pötty, hogy fut. Random mód felugrik a háttérben teljes képernyőn a program, pedig se mail se semmi nem érkezik. Bezárom az épp futó program ablakát, és ez meg ott virít teljes képernyőn.....
Ezen lehet valahol állítani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#78290) V.Stryker válasza urbanjozsi (#78289) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És ha Cmd+Q -val zárod be?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78291) TigerCat válasza Head88 (#78287) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, hszilard666 neked is! Megnézzük...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78292) pethYeti válasza urbanjozsi (#78289) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez mac OS levelező hülyeség. Amit tenni lehet:
- Kicsinyítve tálcára teszed a levelezőt (nem x-eled ki)
- cmd+Q-val teljesen bezárod az alkalmazást
- felraksz egy másik levelezőt.

Napokig túrtam a netet de nem találtam megoldást a dologra. A problémát ha minden igaz a gmail account okozza. Azt is olvastam hogy ha a naptár szinkron be van kapcsolva akkor van ez a felugró ablak. Na én az összes naptár szinrkont kikapcsoltam és így is bemászik az ablakba a mail app.

(#78293) tuzpenge válasza Eszleny (#78258) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm szépen!
Sikerült beállítani és menteni is rá!

ˣ

(#78294) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Most 40-80 között kell tartani? Vicc?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78295) Smiley válasza FIREBLADE78 (#78294) üzenetére


Smiley
őstag

Egyszeruen csak hasznalni kell az akksit, ennyi a trukk... pl en azert vettem notebook-ot, hogy az esetek nagy reszeben ne logjon ki belole semmi. Nekem van, hogy napi 2-3 ciklus is belemegy. Persze ez is melos gep volt az elejen, ahol az elso 3 evben joval tobbet logott tolton mint szerettem volna. A telefonoknal bezzeg senkit nem zavar, hogy egesz nap akksirol megy es hihetetlen modon nagyon sokaig birjak az akksik. Ha belegondolsz masfel naponta 1 ciklus biztosan belemegy, az 3 ev alatt az kozel 800 ciklus es altalaban hozzak a tervezett kapacitas 80-90%-at... de a mac-et mindenki kimelni akarja.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78296) FIREBLADE78 válasza Smiley (#78295) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én is használom így is,úgy is. 301 ciklus és 85% körül van az akksim. Igaz utóbbi évben többet volt kábelen,mint szabadon. Még bírja 1 évig tuti. Aztán majd lesz valami.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78297) chelseafan94


chelseafan94
tag

Sziasztok,

Ha már akksi téma. Meg tudom nézni valahol, hogy egy feltöltéssel pontosan hány órát bírt a macbook akksija?

PS ID: KoloChelsea

(#78298) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

2015-os 15" prom van amikor megvettem csak töltőről használtam kizárólag 1 év alatt fel is puposodott annyira, hogy billegett az asztalon, utána kicseréltem az akkut Ifixit-es akksira és azóta arról használom. Több mint 1.5 éve nincs így gond vele. Több mint 300 ciklus és még 86%-os az akku.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#78299) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Sziasztok. Mi annak a programnak a neve ami engedi a külső monitor használatát töltés nélkül is? Használnám néha hogy az akkumulátor is dolgozzon.

HAJRÁ VIDI !!

(#78300) Syl válasza Nocsesz1 (#78299) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt úgy hívják, hogy nem csukod le a laptop kijelzőjét :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.