Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) vasi89 válasza V.Stryker (#78794) üzenetére


vasi89
addikt

pedig sajnos összességében nem rosszabb a win10 mint a jelenlegi osx. Lehet hogy kissé elfogult vagy de objektíven nézve a dolgokat az egyik ebben a másik abban jobb-rosszabb. Én párhuzamosan használom mindkét rendszert, egyiket munkára másikat meg otthon. A 7 szerintem sokkal rosszabb volt mint a 10. Ez jelenleg olyan mint az android vs ios, semmi lényegi különbség nincs már. Maximum a megszokás ami dönt a 2 felület között.

[ Szerkesztve ]

(#78802) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok! Erre van valakinek ötlete?

2012-es air es nem kapcsol be. egyik pillanatrol a masikra.. ha felrakom toltore akkor vilagit narancssargan, hogy tolt de akarmeddig rajta lehet sose valt zoldre es ha felnyitom nem jon be a kep.

Előre is koszi!

(#78803) Head88 válasza stairmaster (#78802) üzenetére


Head88
addikt

Alaplapi hiba lesz sajnos.

(#78804) Balinov


Balinov
félisten

Udv, ujabb kerdes.

amit itt le lehet tolteni ICC profilt sikeresen beallitottam a retinas mbp ala, viszont kerdes, hogy tapasztalatok szerint ez mennyire tudja kivaltani (ha ki tudja egyaltaln) a rendes kijelzo kalibralast? Csak ezert nem akarnek cel hw-t venni, de ugyanakkor szeretnek minel jobb szinhusegre torekedni fotofeldolgozasnal

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78805) cigam válasza Balinov (#78804) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell venni, elég elvinni olyanhoz akinek van. Sokan hírdetik is magukat. Aztán hogy melyik mennyire ért hozzá az más kérdés. Ha Bpi vagy akkor rákérdeznék az oázisban hogy mennyiért vállalnák be.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78806) Balinov válasza cigam (#78805) üzenetére


Balinov
félisten

Ha otthon elnenk siman megkernem csillagROPIcsillagot, hogy csinalja meg, de sajna picit, ugy 2100km-el es 2 kompozassal arreb vagyok :)szoval ez sajna nem opcio (max ha hazamegyunk, viszem magammal es keresek valaki lokalt Gyorben)

Keresek itt valakit, de ami hirdetest lattam utoljara az egy uj kalibralo aranak a feleert csinalta volma meg ugy, hogy en viszem hozza, 2 napra ott hagyom es en megyek erte... :)

Igazabol ez egy nice-2-have dolog lenne, retina igy is merfoldekkel szinhusebb, mint a T420-am 720p-s alja TN panelje tudott :)

SZerk: SSD upgrade, mid2012,retina MBP-hez tenyleg csak az OWC kinal 3rd party SSD upgradet? Aura Pro 6G 500GB egesz turheto aron van, valakinek van tapasztalata ezzel az aftermarket SSD-vel, hogy mennyire sebessegbajnok es megbizhato?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78807) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Hello!

Magic Mouse 1. és a Magic Mouse 2 között nagy különbség van? Azt tudom, hogy a mouse 1. elemes, és a mouse 2. akksis. Bármiféle más különbség? és ha van vélemény azt megköszönnem, bármelyikről. macbook pro 2017 hez szeretném.

AlexUniversity

(#78808) Csabee. válasza alexhorvath (#78807) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Más különbség nincsen. Az 1-es verziónak a verizója, hogy ha lemerül/elromlik az akku,akkor veszel bele másikat. A Magic mouse 2- nél pedig ha az akksi állapota gyengébb, akkor nem fogod tudni cserélni hanem sűrűbben töltöd.

Üdv: Csabee.

(#78809) gurubefree


gurubefree
senior tag

Sziasztok

Egy uj macbook pro 13 (2017) lenne egy kis gond. Software update utan ( mar 2x megcsinalta ) ujra es ujra ott van az update . ( macOS High Sierra 10.13.6 )

Hogy tudom ezt megoldani ? A segitseget elore is koszonom

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#78810) HaZsolt


HaZsolt
őstag

AppleCare Protection Plant meddig lehet venni a vásárlástól számítva? 90nap vagy 1év?

(#78811) R a y válasza HaZsolt (#78810) üzenetére


R a y
senior tag

Az egy éves garancia lejártáig meg kell venned!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#78812) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Találkoztatok már azzal a problémával, hogy ha kaptok smst (tényleg sms) iphone-ra, de meg van nyitva a macbook, akkor se a telefonra, se az apple watch-ra nem jön értesítés?

Nem először fordul elő, hogy valamilyen szolgáltató megakarja erősíteni a telefonszámom, én meg várom, hogy rezegjen az óra de semmi, macbookon meg az üzenetek között sem jelenik meg és nem is pittyeg.

Ez beállítás kérdése lesz?

(#78813) alexhorvath válasza Csabee. (#78808) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Köszönöm! Akkor keresek mouse 2 inkább. Egyetemen használnám..😅

AlexUniversity

(#78814) Csabee. válasza alexhorvath (#78813) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt lehet hamarabb találsz :)

Üdv: Csabee.

(#78815) marsu. válasza alexhorvath (#78813) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha tudod előtte mindenképp próbáld ki, mert elég sok embernek kényelmetlen, akár innen is.

(#78816) nord_ válasza H0r1 (#78812) üzenetére


nord_
veterán

Pont ez a lényeg: fölöslegesen ne csipogjon minden. ;)

(#78817) alexhorvath válasza marsu. (#78815) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Köszi szépen. De sok embertől ezt hallom, hogy kényelmetlen és nem értem, hogy miért...:o

AlexUniversity

(#78818) tboldi válasza alexhorvath (#78817) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mert túl lapos, nem simul a tenyérbe.

(#78819) H0r1 válasza nord_ (#78816) üzenetére


H0r1
tag

Igen, de semmi se jelzett, hogy sms jött! Közbe megtaláltam. Engedélyezni kellett a telefonon, hogy továbbítsa másik eszközre is. Így a macen megjelenik már!

(#78820) alexhorvath válasza tboldi (#78818) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Értem, köszi. Mindenképpen kiprobálom:D egyebkent bluetoothbol mit ajanlatok?

AlexUniversity

(#78821) domerator válasza vasi89 (#78801) üzenetére


domerator
veterán

Nem a fenet... ceges Dell tabletem nem birja ki hiba nelkul hogy 2x-3x alvasba menjen, harmadik ebresztes utan osszefossa magat, ures ablakokat nyit, ujra kell inditanom, pedig javareszt Chrome es OneNote megy rajta, altatas elott pedig ezeket is bezarom. Ehhez kepest az otthoni Airem maga a nyugalom es megbizhatosag szigete. A windows egy nagy kupac szahara lett. :O

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#78822) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

Van olyan beállítás amivel a trackpaddel történő oldal görgetés mennyiségét tudom állítani? Hogy gyorsabban tekerjek föl le. A trackpad követési sebessége így is nyélen van, de az meg más.
MacBook Air 13" Mojave rendszerem van és a Google Chrome-ot használom.
Mert a Rendszerbeáállítások--->Trackpad--->Görgetés és Méretezés résznél nincs ilyen, csak az irány meg a méretezés. Ötlet? Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#78823) TigerCat válasza Mr.Grincs (#78822) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BetterTouchTool a barátod. Mindent be tudsz állítani...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78824) Mr.Grincs válasza TigerCat (#78823) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

App Store-ból?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#78825) TigerCat válasza Mr.Grincs (#78824) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Összefoglalóban a link, vagy Google.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78826) Csabee. válasza alexhorvath (#78820) üzenetére


Csabee.
nagyúr

5.0 :DD

Én szerintem a Logitech MX Master 2S elég jó és ergonómikus (nekem) [link]

Üdv: Csabee.

(#78827) Dhampir válasza V.Stryker (#78794) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#78828) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. a Kérdésem az lenne, hogy a képen látható biztonsági mentésen az első az egész mac-et menti a második csak ezt a felhasználó adatait menti, és a masik kettő ? :U :U
Illetve a terv az lenne hogy az összes biztonsagi mentést törölni, és utánna egy újat létrehozni( melyiket válasszam)
köszi

Just Ride KTM

(#78829) csabiks


csabiks
senior tag

közel 2 év kihagyás után újra csatlakozom hozzátok egy 12 colos macbookal. (2017-es i5)
(előtte volt 2015 13' pro,majd 2015 15" pro majd 2017 touchbar pro, majd 2017 air)
korábban azért adogattam és cserélgettem el a gépeket, mert nem használtam semmire csak netezgettem rajta, arra meg kicsit sok volt, viszont van 1-2 dolog amit nem tudok ipadről megcsinálni, erre lesz nekem tökéletes a macbook.

rögtön lenne 1 kérdésem:
a garancia ellenőrzésnél azt írja, hogy nem található vásárlási dátum, se a magyar se az angol oldalon. (próbáltam beütni neki a vásárlás dátumát de valami hibaüzenettel kidob).

A gép edigitalos vásárlás, én bontottam ki, számlája megvan, garancia mégsincs (egyelőre). Várnom kellene esetleg? (korábban volt egy tabom aminél szintél 2-3 nap után jelent meg "magától" a garancia ideje).

Ha jól tudom, a kibontástól és első bakapcsolástól indul az 1 év? legalább is korábban így volt a többi eszközömnél.

bocsi, ha hosszú lett, de végre tudok gépelni :D

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#78830) marsu. válasza csabiks (#78829) üzenetére


marsu.
senior tag

Várj vele pár napot, esetleg egy hetet. Van egy kis átfutási ideje a dolognak. Nekem is volt már ilyen...

(#78831) Syl válasza marsu. (#78830) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem meg olyan volt az előző gépemnél, hogy fél év után sem jelzett semmi értelmeset az oldal: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78832) Gergi válasza csabiks (#78829) üzenetére


Gergi
aktív tag

Ilyen nálam is volt már.
Én azt csináltam, hogy felhívtam az apple-t és elmondtam nekik mi a probléma... bekérték a számla másolatát (fénykép is jó) és bevitték a rendszerbe. Pár óra múlva már mutatta is a garanciát az apple warranty oldala.

Szerintem ilyenkor az lehet a gond, hogy régebbi gyártású a gép és amikor bekapcsolod már valamiért nem engedi az apple beregisztrálódni automatikusan a garanciát... gondolom van egy időintervallum a gyártási idő után, amíg ez automatikusan megtörténik ha először van bekapcsolva a gép, ha ezen túl van, akkor valamilyen módon bizonyítanod kell, hogy mikori a gép és onnantól van rá garancia.

(#78833) alexhorvath válasza Csabee. (#78826) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Megnezem:D koszi.

AlexUniversity

(#78834) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Hali, egy kis gyorstalpalot kaphatok? :D

Az ablakokat hogyan fullscreenelem gyorsan, esetkeg annyira, hogy a dock alul pl csak akkor latszodjon ha odahuzom az egeret.

Illetve lehet 2 desktopom egyszerre, mint windowson?

A billkombokat, hol a kukac hol a zarojel hol tudnam megtanulni? :D

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78835) lmno válasza K1nG HuNp (#78834) üzenetére


lmno
őstag

1. Zöld pöttyöt benyomod az ablakon. Vagy ctrl + cmd + F. Egyébként így kvázi egy másik desktopra kerül az app, és 4 ujjas gesture-rel tudsz váltani közöttük jobbra-balra.
2. Lehet, mission controlt behozod (F3 bill vagy 4 ujjas gesture felfele), és fent tudsz új desktopot csinálni. (Egyébként itt volt előbb, nem a Windowsban ;) )
3. Settings/Keyboard-nál be kell kapcsolni: "Show keyboard viewer in menu bar" és ott látod a spec. karaktereket.

(#78836) Balinov válasza lmno (#78835) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm, ez nekem is hasznos lesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78837) Syl válasza K1nG HuNp (#78834) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha pedig a zöld pöttyre Opt/Alt billentyű lenyomása mellett kattintasz, megkapod a klasszikus, windows-szerű full screent.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78838) K1nG HuNp válasza Syl (#78837) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Zsír, mostmár megvannak az alapok asszem :D

Csillagra rájöttem, a zárójeleket is megszokom, viszont backticket konkrétan nem tudok írni magyar bill beállításon. Elvileg control plusz í lenne de nem ír semmit :F

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78839) Syl válasza K1nG HuNp (#78838) üzenetére


Syl
nagyúr

Billentyű elhelyezkedésben nem tudok sajnos segíteni, mert én a Mac Minihez klasszikus, 102 gombos magyar PC billentyűzetet használok ehhez igazodó kiosztással (pl. @ = alt+v), de a billentyűzetnézőt használva meg fogod találni az összes karakter helyét és kombinációját. [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78840) TigerCat válasza Syl (#78839) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az elején gondolkodtam, hogy a klasszikus PC-s kiosztással használom, de végül úgy döntöttem, hogy inkább megszokom. Annak csak akkor lehet értelme, ha az ember kétlaki.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78841) r4z válasza K1nG HuNp (#78838) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha hasznalsz backticket, szerintem jobban jarsz a US kiosztassal. Billentyukomboval is lehet valtani a kiosztasok kozott, nekem is be van allitva a magyar masodiknak, szukseg esetere.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78842) V.Stryker válasza r4z (#78841) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A Calibre-n kívül van valami más ebook kezelő amivel könyvet lehet masolni Kindle-re?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78843) K1nG HuNp válasza r4z (#78841) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

jah mostmar valtottam USre, picit ertelmesebb helyen vannak a kodolashoz hasznalt billek.

tudtok nekem ajanlani egy taskat, 13as mbairhoz (az ujabbhoz, ha ez szamit), ami nektek bevalt?

meg kellene egy dokkolo is, vagy inkabb vegyem meg a lightning stb kabeleim usbc veggel?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#78844) bilon73


bilon73
aktív tag

Sziasztok,

Hasznaltan most mi az ar/ertek ajanlott macbook?
Meg mindig a mid2012?
Air/pro tok mindegy, atlagos otthoni felhasznalasra kell. mid2007 imac mar nem eleg :)

[ Szerkesztve ]

(#78845) Head88 válasza bilon73 (#78844) üzenetére


Head88
addikt

A mid2012 már évek óta nem ár/érték ajánlott. Elvileg ezek a gépek idén kapnak utoljára új OS-t.

Szerintem a 13" 2015early Pro elég jó áron van.

(#78846) hszilard666 válasza bilon73 (#78844) üzenetére


hszilard666
veterán

Én nem vennék mai fejemmel 2012 non retinát. Olyan nehéz hogy verekedni lehet vele, valamint a kijelző minősége is hagy némi kívánni valót maga után.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78847) r4z válasza bilon73 (#78844) üzenetére


r4z
nagyúr

+1 a 2015 13" Prora

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78848) tboldi válasza K1nG HuNp (#78843) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ilyenem van, szeretem, hogy pontosan akkora, mint a gép, nem lötyög benne. Biztos van az Airhez is ilyen.

A perifériákhoz meg egy Moshi Multimedia Adaptert* használok, de alapvetően amit lehet, megoldom vezeték nélkül, ezt csak ritkán veszem elő.

*Hű, de drága lett azóta! :Y

[ Szerkesztve ]

(#78849) #95561216 válasza V.Stryker (#78842) üzenetére


#95561216
törölt tag

Elküldöd emailben az eszköz címére.

(#78850) Syl válasza TigerCat (#78840) üzenetére


Syl
nagyúr

> Annak csak akkor lehet értelme, ha az ember kétlaki.

Vagy, esetemben, a megszokás. 28 év magyar PC billentyűzet használat után én már képtelen vagyok újat megszokni. És nem is akarok :B Nekem nagyon jó Mac-en is ez a régi kiosztás. Nem kell agyalnom, hogy hol is van pl. a > vagy a *, hisz mindegyik ott van, ahol régen. Meg egyébként is, fel van festve a billentyűzetre, nem úgy mint a MacBooknál. ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.