Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78601) cigam válasza hszilard666 (#78591) üzenetére


cigam
félisten

csak dünnyög

De mégis mit? Egyrészt a hibaüzenetre is rákereshetsz, másrészt a Konzol-ban is ránézhetsz a naplókra, hogy mi is történt. Lehet ott pontosabban leírja mi a problémája, és arra is rá lehet keresni. +Milyen kiegészítők vannak telepítve? Ha kikapcsolod őket, akkor is "dünnyög"?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78602) hszilard666 válasza cigam (#78601) üzenetére


hszilard666
veterán

Pont ezaz, nem ad semmilyen errort, csak a gong hangot hallom minden alkalommal amikor kattintani próbálok. Ráeresztettem a gépre egy update-et, az sem oldotta meg :D Tuti malware, elég trash oldalakat néztem tegnap :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78603) TXT


TXT
őstag

Mitol lehet az, hogy egy ujra installalt (usb-rol, ssd torolve) Macbooknal ezt irja ki es nem enged letrehozni uj iCloud fiokot? :U

(#78604) hszilard666 válasza hszilard666 (#78602) üzenetére


hszilard666
veterán

Csináltam egy reinstall-t de nem oldotta meg. Hogy tudnám csak a safarit újrainstallálni? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78605) r4z válasza Head88 (#78571) üzenetére


r4z
nagyúr

A particios sema 500.3GB-ot lat, de az About menuben is 500GB-oskent jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78606) cigam válasza hszilard666 (#78604) üzenetére


cigam
félisten

Mert a reinstall nem tette fel a safarit? ;]
Pontosan melyik oldalon mit (nem)csinál? Nem használsz valami okos routert, okos szűrővel? A Konzol mit mutat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78607) hszilard666 válasza cigam (#78606) üzenetére


hszilard666
veterán

De feltette, de nem változott semmi :DDD

Mindenhol csinálja. A data.hu ról töltöttem le egy rart, ott halt le teljesen. Aztán force quit-tal bezártam és azóta nem megy :D PH a kezdőlap ott sem csinál semmit. :(

Konzol? Ammi'? :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78608) cigam válasza hszilard666 (#78607) üzenetére


cigam
félisten

[link]
Na de nem válaszol a kérdések több mint felére, vagy ignorálod őket. Így hogyan segítsek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78609) hszilard666 válasza cigam (#78608) üzenetére


hszilard666
veterán

Bocsánat, pedig eskü józan vagyok!

Semmi különös nincs a routerrel hónapok óta használom alap telekomos cuccli.
Szóval elindítom a safarit, bejön a ph, és nem tudok semmire sem kattintani, se scrollozni.

A linken lévő infó nekem full kínai :DDD

MŰKÖDIK!

Egy pici ablak jött fel és azonnal eltűnt minden indításnál, most random beklikkeltem hogy mégse és megy! :DDD Nem tudom mi lehetett az üzenet :D

Köszi a helpet Urak! :R

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78610) brickm válasza hszilard666 (#78604) üzenetére


brickm
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#78611) hszilard666 válasza brickm (#78610) üzenetére


hszilard666
veterán

Láttam csak nekem nagyon bonyolult volt :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78612) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Melegedést mivel szoktátok nézni? 303 ciklus,86%,istat mini

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78613) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
2017-es macbook airnál azt tapaszalom, hogy ha fölébresztem alvó állapotból, nem csatlakozik rögtön a wifire, hanem vagy lassabban, vagy kézzel kell csatlakoztatni.
Mitől lehet ez?

(#78614) #78600448 válasza jeromosi (#78613) üzenetére


#78600448
törölt tag

Automatára van állítva nem? Vagy volt updated ami megváltoztatott valamit?

(#78615) r4z válasza jeromosi (#78613) üzenetére


r4z
nagyúr

Energy savernel a wake for wi-fi network access be van pipalva?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78616) pethYeti


pethYeti
addikt

Adott egy Macbook Pro 2013 13'', az airplay engedélyezéséhez mi kell egy külső monitoron? A legördülőben nincs 'Be' opció.

(#78617) r4z válasza pethYeti (#78616) üzenetére


r4z
nagyúr

Mit akarsz pontosan elerni? Az a checkbox annyit tesz, hogy ha van AirPlay eszkoz a kozelben, amire lehet tukrozni a kijelzot, akkor megjelenik a felso savon az ikon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78618) TigerCat válasza jeromosi (#78613) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mojave óta nálam is csinálja, sajnos nem nagyon van rá megoldás. Hol jó, hol nem. Ébresztést követően jellemzően csatlakozva van, majd eldobja és újra csatlakozik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78619) Syl válasza TigerCat (#78618) üzenetére


Syl
nagyúr

Esetleg fix IP-re rakni a wifit?
Én még sosem láttam a wifi jelen, hogy ébresztés után újracsatlakozna.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78620) TigerCat válasza Syl (#78619) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Cégnél így van, otthon, nyaralóban, idegen helyen nem. Plusz használok két mobil WiFi eszközt is (iPhone 8 és átmenetileg egy Androidos mobil), össze-vissza hol azonnal csatlakozik, hol nem. Már megszoktam, nem idegesítem magam emiatt... A MacBook Pro úgyis csak másodlagos eszköz, nem kritikus. Munkahelyemen a Mac Minit amúgy is leállítom minden nap, ráadásul WiFi mellett kábelen jön az elsődleges net, szóval probléma egy szál sem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78621) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ősszel tervezem lecserélni a 2015-ös 13-as MacBook Pro-t egy új 13 colos modellre. Tapasztalatok milyenek a 4-magos géppel kapcsolatban? Használja már itt valaki az új modelleket? Néztem procikat, van különbség, de talán az alacsonyabb órajelű, 2 TB-os modell is megtenné. 90 ezer a különbség, nem kevés. Jönni-menni, másodlagos gépnek kell majd.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78622) Gomba válasza TigerCat (#78621) üzenetére


Gomba
senior tag

2019-es 13"-as MBP-t használok (2,4 Core i5). Elégedett vagyok vele.
Előtte 2017-es alap touch bar-os i5 volt, ahhoz képest jelentős javulást érzek.

Ép hardverben ép szoftver

(#78623) jeromosi válasza TigerCat (#78618) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget, és a választ :)
Nekem se mindig csinálja, csak néha
Mit tudnék autómatikusra állítani?
Az energiagazdálkodásnál az akunál nemis találok a wifire vonatkozó beállításokat.
Nekem itthoni wifin csinálja, de iphone xr-el tökéletes minden.

(#78624) TigerCat válasza jeromosi (#78623) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Energiatakarékosság résznél: Felébresztés hálózati hozzáféréskor

De ennek semmi köze hozzá... Valamit elcsesztek. Volt egy időszak, amikor egyáltalán nem csatlakozott néhány modell. Erre megoldásként bevezették az újbóli csatlakozást. Sajnos így meg bontja a meglévő kapcsolatot, hogy újra csatlakozzon. Béna. Nem száz százalék, bár ezzel kapcsolatban olvastam egy bejegyzést régen és amit tapasztalok azóta, az megerősíti. Az én esetemben.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78625) pethYeti válasza r4z (#78617) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! Akkor ez nem az amit én gondoltam. Azt hittem egy macet is lehet apple tv-ként használni, és akár egy tartalmat ráküldeni.

(#78626) brickm válasza TigerCat (#78618) üzenetére


brickm
őstag

Nekem még soha nem csinálta.

(#78627) bmakszim válasza TigerCat (#78621) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szvsz az, hogy mindkét oldalra tudod csatlakoztatni a töltőt, többet ér, mint a minimálisan erősebb proci. :)
Bár ez természetesen függ a felhasználástól is. Ha valaki pl csak fixen, egy asztalon tölti, akkor nem számít.

(#78628) TigerCat válasza bmakszim (#78627) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, gondolom. Bár az erősebb procis gép 4 csatival van szerelve, szóval mindkét előnyt élvezhetem majd... :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78629) float


float
csendes tag

Sziasztok,

Elegem lett a Windows-ból, Linux-ot nagyon szeretem, de az instabilitása - desktop szinten - szintén idegesít - ezért szántam rá magam, hogy áttérjek Macbook gépre. Elsősorban munkához kellene, php fejlesztés, egy kis grafika, inkább Inkscape / Gimp a Linuxos múltból. De a lényeg nem szeretném nagyon sokat küldeni rá, ahogy laikusként utánaolvastam egy jó állapotó MacBook pro 2015, akár 13"-os is megfelelő lenne, legalább 256GB SSD-vel, i7-es procival és 16GB RAM-al - a RAm, csak a Virtualbox-ok miatt kellene -
De a kérdésem, nagyon szórt a hsznált piac, találtam szép állapotú - élőben nem láttam - Macbook pro 13" 2015 early, 500 GB SSD-vel, 16GB RAM-al 270e-ért, de találtam ugyna ilyen gépet, csak 256 GB RAM-al 330e Ft-ért.
Szóval a kérdés, hogy mi az a reális ár, amit egy ilyesmi kategóriájú gépért érdemes adni? Gondolom magánszemélytől olcsóbban meg lehet venni, mint ha cégtől venném? Vagy hol érdemes ilyen használt gépeket megbízható helyről venni? Illetve van-e értelme pl. kis SSD-vel és RAM-al venni és bővíteni? Van egy 256GB-os Smasung 960-as SSD-m, azt bele lehet tenni egy Macbook Pro 2015-be?

Előre is köszöm a választ

-

(#78630) bmakszim válasza TigerCat (#78628) üzenetére


bmakszim
senior tag

Igen, úgy értettem, hogy én a drágábbikat a több csati miatt választanám, nem az erősebb proci miatt.

(#78629) orb1024,

"az instabilitása (...) idegesít"

Hát fog érni meglepetés, ha váltasz! Én pl rettegek az OS update-től, folyton elcsesz vmit, ha éppen fel is megy...

13"-os méretbe az i7-es procit nem érdemes erőltetni, jó, ha van, de nem érezni a különbséget az i5-höz képest.
Bővíteni csak speckó SSD-vel lehet és nem olcsó, inkább akkorával vedd, ami elég lesz számodra. RAM-ot nem lehet bővíteni.
Továbbá minden használt cucc annyit ér, amennyit adnak érte.

[ Szerkesztve ]

(#78631) brickm válasza float (#78629) üzenetére


brickm
őstag

Instabil linux? .... ott valami nem jó.....


Lenti paraméterekre olyan 280k-300k közti ár a reaális. Keresd Hardverapron r4z kolegát, pont ilyen gépet hirdetett napokban pont ennyiért. Enyém is tőle van, tökéletesen elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

(#78632) brickm válasza bmakszim (#78630) üzenetére


brickm
őstag

Ne frissítsd egyik OS-t sem egyből, mikor kijön. Sajna mindre igaz, hogy elcsesznek egy frissitő csomagot. Nekem marha stabil a 14.4 pedig ilyen 20-30 nap körüli uptimeok vannak benne.

" orb1024"
Előzőből kimaradt, hogy felejetsd el a tákolós alkatrész cserélgetést, itt ilyen nincs hálistennek. Benne van egy csúcs ssd ami körberöhögi az amugy elég jó samsung evo-t, nekem is van az is, de vicc a gyárihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#78633) marsu.


marsu.
senior tag

Sziasztok!
Tegnap este elinditottam egy szoftverfrissítést, de valamiért az elején megakadt. Letöltötte, de aztán a telepítés közben valami történt. Jelenleg alma logo, töltőcsík egy helyben es szoftverfrissítés telepítése felirat.
Mivel próbálkozzak? Gondolom sima újraindítás csak rontana. Köszi!

(#78634) marsu. válasza marsu. (#78633) üzenetére


marsu.
senior tag

Végül kilőttem hosszú power gombbal. Aztán sima indítás és bejelentkezés után dobott egy üzenetet, hogy valamilyen váratlan okból újraindult a rendszer. De ezt leszámítva minden megy rendesen...

(#78635) ValeZole


ValeZole
csendes tag

Sziasztok,

Macbook mqd32mg/a vásárlás előtt állok.
Tárhely bővítést memóriakártyával szeretném orvosolni.
Tudnátok bevált márkát/típust (256GB) ajánlani amivel nem lesz gondom?
Köszi előre is.

Üdv ;)

(#78636) brickm válasza ValeZole (#78635) üzenetére


brickm
őstag

Sandisk extreme pro. Mindenben azt használom soha nem volt vele baj.

(#78637) ValeZole válasza brickm (#78636) üzenetére


ValeZole
csendes tag

Köszi! ;)

(#78638) cigam válasza ValeZole (#78635) üzenetére


cigam
félisten

Sőt, vannak direk nem kilógó kártyák is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78639) allein


allein
addikt

Sziasztok. Gondolkozom egy MBPR vàsàrlàsàn. Milyen èvjàratú az a 13” gép amiben quad core cpu van? Volt 2017-es nontouch 13” gèpem, csalodàs volt szàmomra.

Vagy lehet jobban jàrok egy 2015” kiadàsú 15” laptoppal?

NEM hard work konfigra van szüksègem. De nem akarok dual core cpus gèpet. Règebbi 2013-as 15” gèpem èrezhetően gyorsabb volt a koràbban említett 2017-es 13” gèpnèl.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#78640) vasi89 válasza allein (#78639) üzenetére


vasi89
addikt

2018tól volt 4 magos 13as gép. Az új 2019es 1,4ghzes 4magos alap egy jó választás lehet.

(#78641) allein válasza vasi89 (#78640) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm, nem szàndékozom 2019-es gèpet vàsàrolni :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#78642) allein válasza allein (#78641) üzenetére


allein
addikt

Marad akkor a 15” mèret, 2013-14-2015 kiadàs :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#78643) bmakszim válasza marsu. (#78634) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szia!

Próbáld meg az innen letölthető combo update-et.
Elvileg annyival több a combo update a simánál, hogy az adott fő macOS verzió bármelyikére feltelepíthető, míg a sima update csak a közvetlenül azt megelőző verzióra megy csak fel.

Nekem legutóbb egy, a te esetethez hasonlóan elromló frissítést is rendbe hozott és nem kellett újrahúznom az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#78644) vasi89 válasza allein (#78642) üzenetére


vasi89
addikt

Akkor 2015 15" szerintem. a 2013as nem volt egy jó széria és azt mondják h a 2014 sem, habár nekem nem volt semmi gondom vele de nekem 13as volt.

(#78645) allein válasza vasi89 (#78644) üzenetére


allein
addikt

Volt 2013-as és semmi gondom nem volt vele, három évig használtam munkára és teljesen jó volt. Gondolkodom most mit vegyek, lehet 2015-ös lesz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#78646) jeromosi válasza TigerCat (#78624) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi a választ.
Ez egy kicsit elkeserítő, de ha ez az egy bug van, akkor legyen :)

(#78647) TigerCat válasza jeromosi (#78646) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, nem katasztrófa, de bosszantó. Amúgy nem is értem, miért nem bírják megoldani. Talán típustól függ a hiba és nem ismert széles körben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78648) jeromosi válasza TigerCat (#78647) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Annyi örömünk lehet, hogy nem hardveres a hiba :)

(#78649) sztanozs


sztanozs
veterán

Kiöntöttem egy kis kávét a billentyűzetbe. Otthoni körülmények között egyszerűen ki tudom takarítani, vagy inkább vigyem el valahova?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#78650) TigerCat válasza sztanozs (#78649) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én vinném...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.