Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78151) lmno


lmno
őstag

Pro-t is adnak még 128-assal.
Egy félmilliós gépnél elég nagy pofátlanság 2019-ben.
Ez olyan mint anno a 16 gigás iPhone, arról már szerencsére leszoktak.

(#78152) Head88 válasza lmno (#78151) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek teljes mértékben. :)
Ráadásként még cserélni sem lehet mert ugye beforrasztott az ssd az új 13" alapmodellekben.

[ Szerkesztve ]

(#78153) #86564352 válasza lmno (#78151) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az is durva a simán polcról levett nem konfigurált iMac is fél millióért 5400 RPM HDD alapból.

(#78154) Head88 válasza galaxys80 (#78149) üzenetére


Head88
addikt

Apropó az én felhasználási szokásaim. (amit annyira firtatsz a hozzászólásaidban)

512 ssd-ből összesen 85GB van használatban. Tehát hivatalosan én is elférek egy 128 tárhelyen. (munkára használom a gépet) Ettől függetlenül tartom kevésnek.

Pl azt is sokan hajlamosak elfelejteni, hogy az ssd-k zökkenőmentes gyors használatához legalább 15% (érdemes 25%) üres helyet kell biztosítani.

Ja és tényleg nem vitatkozni szeretnék. Maximálisan igazad van abban, hogy nagyon minimál használat mellett a 128 is kielégítő lehet egy darabig. De ugye jó dolog gondolni a jövőre is.

[ Szerkesztve ]

(#78155) galaxys80 válasza Head88 (#78154) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem folytatnám tovább, mivel láthatóan úgysem fogunk zöld ágra vergődni egymással. :)

(#78156) vasi89 válasza #86564352 (#78153) üzenetére


vasi89
addikt

a legnagyobb vicc az iphone mégis veszik az emberek azt is meg a mac-et is. És amíg ez a trend addig nem fognak semmin változtatni.

(#78157) Head88 válasza galaxys80 (#78155) üzenetére


Head88
addikt

Én sem kívánom folytatni, az utóbbit csak kiegészítésként írtam.
Ettől függetlenül szerintem rendben vagyunk. :R (addig jó, amíg mindenkinek van saját véleménye :) )

[ Szerkesztve ]

(#78158) nofene


nofene
aktív tag

A 128Gb eleg vagy nem vitaban teljesen egyetertek azzal, h totalisan hasznalat fuggo.

Mint par oldallal korabban irtam en pl. most vettem uj MacBook Pro 13-ast (2 TB port), ugy hogy minden development toolom fenn van es minden napi szinten hasznalt dolgom, van a 128-bol 80 giga ures helyem, ebbol max 10 fog meg elmenni a kovi 2-3-4 ev alatt.

A korabbi gepeimen sem hasznaltam fel sohasem tobbet mint 70 giga.. Szoval totalisan felhasznalas fuggo. Es igen lehet a jovore gondolni, de meg azzal egyutt sem gondolom, h feltetlen hasznalni fogom azt a tarhelyet.

(#78159) tboldi válasza CharlieDrop (#78148) üzenetére


tboldi
nagyúr

I paid for the whole storage, I'm gonna use the whole storage. :DDD

(#78160) Head88 válasza nofene (#78158) üzenetére


Head88
addikt

+1 Felhasználás/felhasználófüggő. :R

A jövőbe gondolkodást én inkább arra értettem, hogy egyszer ezt a gépet majd le szeretnéd cserélni. Nyilván a régi gépet megpróbálod majd eladni. Kérdés, hogy egy nem bővíthető 128GB tárhelyes gépet teszem azt 2024-ben ki fog tőled megvásárolni. (ha már most is tömegesen keresik a tulajok a legolcsóbb megoldást a régebbi gépeik tárhelybővítésére)

[ Szerkesztve ]

(#78161) cigam válasza Head88 (#78154) üzenetére


cigam
félisten

Pl azt is sokan hajlamosak elfelejteni, hogy az ssd-k zökkenőmentes gyors használatához legalább 15% (érdemes 25%) üres helyet kell biztosítani.
Ez nem csak az SSD-kre igaz, de régen azt olvastam, hogy bizonyos gyártók eleve ráhagynak nem publikus területeket (azt a bizonyos 10-20%-ot), és házon belül kezelik a cellafáradást, ill. a rendrakást. Ez még mindég működik, vagy leszoktak róla?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78162) Head88 válasza cigam (#78161) üzenetére


Head88
addikt

A "pro" felhasználásra szánt ssd-kben nincs gyárilag over provision mert a tárhely méretéből csípné le.
Az apple pedig ilyeneket használ a gépeiben. (samsung, régebben volt még toshiba meg sandisk is) Cserélhető és forrasztott esetben is. (mivel a macOS kezeli a cellafáradást, rendrakást stb)

[ Szerkesztve ]

(#78163) Head88 válasza cigam (#78161) üzenetére


Head88
addikt

Pl: a transcent macbookokba szánt jetdrive SSDk tartalmaznak over provisiont. 480GB felhasználható és 32GB tartalék.

(#78164) nofene válasza Head88 (#78160) üzenetére


nofene
aktív tag

Ezzel nem is vitatkozom, azonban most nem fogok plussz 250EUR-t kiadni, h majd 3-4-5 ev mulva talan 100 EUR-ert tobbel tudom eladni. De ez nagyon szubjektiv persze :)

(#78165) Head88 válasza nofene (#78164) üzenetére


Head88
addikt

Nem is igazán az a kérdés, hogy 100EUR többletért tudod eladni hanem az, hogy egyáltalán kelleni fog-e valakinek a legkisebb tárhellyel. (pl: 2024-ben)

De valóban. Ez csak az én szubjektív véleményem. Lehet, hogy nagyot tévedek és 2030-ban is 128GB lesz az alap tárhely apple-nél. Elvégre az üzletpolitikájuk a megetetés-lehúzásról szól.

(#78166) nofene válasza Head88 (#78165) üzenetére


nofene
aktív tag

Hat ha nem akkor majd megkapja a gyerek vagy valami jotekonysagi szervezet :)

Hogy oszinte legyek otletem sincs, h mire lesz ez eleg 2024-ben, lehet h tenyleg ertektelenne valik, de amennyire minden most a felho fele megy, meg az is lehet, h akkor is eleg lesz. Pl. en is most ki sem tudom maxolni a netem, mert csak 1Gb-es halokartyam van azt meg maxolja, kene egy 10Gb-es.

Es ha mar itt tartunk ki melyik TB3-as 10Gb-es halokartyat javasolna? Hasznal valaki ilyet? Esetleg tapasztalatok melyik mennyire eszi a laptop eroforrasait?

(#78167) Head88 válasza nofene (#78166) üzenetére


Head88
addikt

Igen ez egy nagy talány, hogy mi lesz 5év múlva.
Lehet kitalálják, hogy csak egy kliens gépet vegyél és még az OS-t is felhőből fogod futtatni. (így elintéznék, hogy ne kelljen a régi rendszereket is supportolni évekig.. azt használod amit ők engednek)

[ Szerkesztve ]

(#78168) nozs23 válasza Head88 (#78165) üzenetére


nozs23
addikt

Ugyanilyen eszmecserék voltak 5 éve is a 128GB-ról. :) És mégis itt (vagyis ugyanott) vagyunk. Számottevő változás nincs. Az én felhasználásomban legalábbis. 2014-ben is 128-ast vettem, és most is. Remélem így is marad. IOS 13 például azt ígéri, hogy felére csökkenti az appok méretét.

(#78169) Head88 válasza nozs23 (#78168) üzenetére


Head88
addikt

5 éve még nem voltam itt.
Az iOS app méretének csökkentése nem érinti a macOS-ét.

[ Szerkesztve ]

(#78170) Syl válasza Head88 (#78167) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel megszabadulnak a hackintosozó, apple hardvert nem vásárló felhasználóktól is. Érdekes elmélkedés Louis-tól: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78171) nozs23 válasza Head88 (#78169) üzenetére


nozs23
addikt

Egyiket sem állítottam. :F Csupán általánosan megjegyeztem.

(#78172) Head88 válasza Syl (#78170) üzenetére


Head88
addikt

Szépen (átlag használónak) észrevétlenül durva változások történnek az apple hardvereiben. Ez a T2 chip pl az előfutára a házon belül fejlesztett cpu-gpu-nak amit akár követhetne is az amit írtam.
Apple konkrétan 1féle hardvert gyártana különböző kijelzőmérettel. A gép saját teljesítménye egyenlő lenne a legalapabb Air-ével. A felárat meg azért fizetné a tulaj, hogy felhőből milyen teljesítményt akar kapni a kliens gépével. A tárhelyért meg fizetné mindenki az icloud valamelyik csomagját.

hackintos használók pipa, hardvergyártás költségeinek minimalizálása pipa, os supportolás optimalizálása pipa, mindenkit odakötnének az icloud előfizetéshez pipa, maximális bevétel pipa.

Szerk: így még a virágboltos szoftverek használatát is teljesen kilőnék.

[ Szerkesztve ]

(#78173) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy elkezdtem újra telepíteni a Mojave-t, de hiába indítottam újra és próbálom az internetes telepítést csinálni nem akar elindulni a vissza számláló óra és a csík sem. 18 percet ir és semmi nem történik. Mi lehet a probléma? :F

Viszont megnyitottam a telepítési naplót és ez fogadott.

Nem érhető el a szerver vagy mi lehet a gond? :W

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#78174) kiciMcHUN válasza Csabee. (#78135) üzenetére


kiciMcHUN
csendes tag

A 4GB RAM és a 128GB SSD mennyire elég a mindennapi átlag felhasználáshoz? Azért kérdezem mert én is egy ilyen macbookban gondolkodtam. Sok adatot nem tárolnék rajta mert van egy 500GB külső winchesterem, azon tárolom a fontosabb dolgokat, a gépen csak amin épp akkor dolgozom.

(#78175) Smiley válasza Head88 (#78172) üzenetére


Smiley
őstag

Amig fizikailag is hozza tudsz ferni a gephez, addig barmit megtehetsz, ez az egy dolog nem valtozott az elmult 40 evben. Mar most is emulalva van az SMC, ezek utan emulalni kell ezt a T2-t is. Nem mondom, hogy egyszeru feladat, de nem is lehetetlen. En nem temetnem a hackintosh-t, az oroszok meg a magyarok nagyon talalekonyak tudnak lenni. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78176) Syl válasza Smiley (#78175) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor lesz csodálkozás, ha pár éven belül az Apple valóban meglépi az ARM-re váltást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78177) Smiley válasza Syl (#78176) üzenetére


Smiley
őstag

Hát én ezzel kapcsolatban eléggé szkeptikus vagyok. Az ARM jó telefonokba, jó médialejátszónak, jó robotporszívóba... de egyszerűen nem látom azt, hogyan lehetne leváltani vele az x86-ot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#78178) Syl válasza Smiley (#78177) üzenetére


Syl
nagyúr

Hasraütésszerű tipp következik :B
Az Apple processzora brutálisan erős. Sokkal erősebb, mint a Snapdragon. Belerak kettőt a gépbe és máris lenyomta az Air-t.
Komolyabb, CPU igényesebb munkához meg még mindig bevethetik a cloud computing-et.

Szerintem az Intel processzoros Mac-eknek 4-5 éven belül végük.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78179) Csabee. válasza kiciMcHUN (#78174) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem tökéletes. Nem vágok rajta videót, nem játszok, semmi komolyabb hardvert igénylő műveletet nem végzem. Azonban néha virtualboxban futtatok win7-et. 4gb ramom van de még ez is szépen muzsikál.

Üdv: Csabee.

(#78180) kiciMcHUN válasza Csabee. (#78179) üzenetére


kiciMcHUN
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Én is csak valami hasonlóra használnám a laptopot, ezért érdeklődöm arról, hogy elég-e a rendszernek a 4GB RAM.

(#78181) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!
Igazatok lett az olcsó Ebayes tárhely bekampecolt nem enged be. Nem volt rajta csak filmek, de azt is bosszantó egy kicsit ,hogy újra le kell szedni. Na már most régebben volt itt róla szó , hogy vannak lehetőségek tárhelyre felhőbe. Ezek érdekelnének Onedriveról tudok. Sajnos a saját Icoudra filmet nem lehet feltölteni és utána pld Apple tv-vel lejátszani felhőből! Csakis olyan érdekel amit az Apple TV (Infuse5 Pro vált be nekem)! is kezel és nem tölti le a filmet fizikálisan csak lejátsza onnan. És minél olcsóbb ha lehet legalább 100-200 GB legyen.de lehet nagyobb is ha nem horror áron van. Ja, és Iphoneról is Táblagépről is tudjam kezelni ha szerkeszteni megnézni stb... Előre is köszönöm a válaszokat :K Már csak a nagy 3-as érdekelne (GOOGLE ONE ONEBOX ONEDRIVE) ,mert csak azokat kezeli az Infuse az előbb néztem meg. Lehet a 6-os többet is tud de azt nem tudom nekem csak az 5-ös van .Szóval ha valaki tud valami megoldást akkor előre is köszi

(#78182) CharlieDrop válasza nofene (#78166) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Hat ha nem akkor majd megkapja a gyerek..."
Az a kib. Fortnite már 50Gb, a 128-as már kb. fullon van (16 GB szabad hellyel)

Valamit aprítanom kell róla :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#78183) cigam válasza Head88 (#78163) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78184) nofene válasza CharlieDrop (#78182) üzenetére


nofene
aktív tag

Most meg ez problema, teny, de addigra tan a Google Stadia es egyeb streaming szolgaltatasok meginkabb elterjednek. Meglatjuk 5 ev mulva:D

(#78185) Head88 válasza nofene (#78184) üzenetére


Head88
addikt

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy 5 év múlva talán már elérhető lesz a Google Stadia is Magyarországon.

(#78186) Friczy válasza Head88 (#78172) üzenetére


Friczy
senior tag

Kérdés, hogy ezzel a megoldással hány vásárlót vesztenek. Engem pl. biztos. Most is csak szórakozás a Mac a Linux mellett, semmiből sem áll eladni a notebookot. Most is soknak érzem, hogy szinte mindenhez onlien kell lenni.

(#78187) Csabee. válasza kiciMcHUN (#78180) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem élhető mèg! :) nyugodtan vágj bele.

Üdv: Csabee.

(#78188) CharlieDrop válasza nofene (#78184) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hjah. Kérdés mekkora pingre
lesz szükség, hogy élvezhető legyen?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#78189) brickm válasza Friczy (#78186) üzenetére


brickm
őstag

A MAc szórakozás a linux mellett? :D Lehet félreértem, napi szinten tolom linuxokon, szerverüzemeltetés pl, de szerintem ha megszokod a MAC-et, a linux nagyobb bohóckodás. mondom ezt Arch-és redhat enterprise után

(#78190) nofene


nofene
aktív tag

Csak, h reszemrol lezarjam ezt a temat:

Mindenre van erv es ellenerv de egyelore max talalgatni tudunk, probaljuk megelni azt az 5 evet es meglatjuk akkor hol tartunk belso tarhelyekkel valamint a szoftverek igenyeivel :)

Munkam soran es a sajat eletemben azt latom, hogy inkabb a cloud fele megyunk, otthon is mar 1 Gb-es net csucsul (olcsobban mint anno a 384kbps szelessav volt Magyarorszagon).
Az en hazámban november 10-en indul a Google Stadia, meglatjuk a savszel es latency idok mire lesznek elegek. Viszont ahogy en latom, ebbe az iranyba (is) megyunk - marmint cloud es erosodo streaming szolgaltatasok.

Ha minden kotel szakad es 5 ev mulva tenyleg eladhatatlan lesz a laptopom, mindegy akkor is mar nagyon sokszorosan kitermeli az arat, legfeljebb megy recycle-re, nagyobb baj ne legyen.

Respekt es písz :R

(#78191) consono válasza nofene (#78190) üzenetére


consono
nagyúr

Egyetértek, tényleg minden a cloud felé tart, IT rendszerek terén biztosan, de ha csak a OneDrive, Google Drive, iCloud szinkronizálást nézzük a mobil eszközeinken, akkor már mindenhol...
Gaming terén ráadásul a Stadia nincs is előzmény nélkül: évek óta elérhető a világ szerencsésebb részén a Playstation Now szolgáltatás, ami PS3 és PS4 játékokat streamel PS4-re, vagy PC-re. Sőt, a saját PS4-emmel is játszottam már többször a Mac-en, úgy, hogy a PS otthon csücsült a TV alatt én meg a Balatonon voltam. Mindezt mobilneten, 4G-n...

"In God we trust. All others must bring data"

(#78192) Syl válasza Friczy (#78186) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az Apple így folytatja (értsd: továbbra is fullba nyomja a kretént :((( ), akkor én is váltani fogok. Még pár évig ki fog szolgálni a Mini, de utána sanszos, hogy a meló megy vissza vindózra, a magánéletem meg vissza linuxra. Évekig használtam itthon kizárólag desktop linuxot, tudom mire számíthatok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78193) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Végül úgy néz ki lassan de sikerül vásárolnom egy masinát. Mit kell átnézni mielőtt kifizetem? Pl iphone-nál jelentkezzen ki icloudbol, majd factory reset. Macnel, ez hogy mukodik? Teszteljek facetimeot pl vagy masolgassak? keressek pixelhibát?

Windowsos laptopnál mindegy, mert le lehet gyalulni, de mac-et nagyon nem ismerem :(

Megyek Barcelonába és ott is lehet keresni használtakat. Viszonylag olcsóbb mint itthon :F

(#78194) Head88 válasza H0r1 (#78193) üzenetére


Head88
addikt

Mac-et is ugyanúgy le lehet gyalulni.(alt+cmd+r nyomvatartása mellett gép bekapcs. Ez lenne sz internet recovery mód. Itt lemezkezelővel formázhatsz utána pedig netes telepítővel friss rendszert raksz)
Azért mielőtt megveszed jelentkezzen ki az eladó az icloud fiókjából illetve ne legyen efi firmware password a gépen.
akksi állapot : coconut battery
ssd állapot: drive dx
gép általános állapota(szenzorok, ram stb): TechTool Pro vagy a gyári Apple diagnostics (D nyomvatartása mellett gép indítás)

[ Szerkesztve ]

(#78195) Friczy válasza brickm (#78189) üzenetére


Friczy
senior tag

Én kényelmesebben érzem magam Linuxon továbbra is. Igaz, >20 éve használok napi szinten Linuxot :)

(#78196) V.Stryker válasza consono (#78191) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez a netes világ lehet jó is rossz is. Én pl. kifejezetten azért is ruháztam be Apple tv 4k-ra, mert volt szó róla, hogy ősszel jön ez a streamelt játék izé. Hogy nem nálam van a vas, hanem náluk, nálam csak egy ilyen ketyere és erős net kell, onnantól havi előfizuért játszhatok akár az új játékokkal is, anélkül,hogy felmerülne a gépigény. Jó már nem, mert kivénültem, de talán a gyerekek.
Ha belegondolok,hogy annó a hardverfejlesztés mennyi zsebpénzem emésztette fel és akkor se volt az igazi, nekem ez szimpi.

Másrészt itthon szokás azért szarozni valamit, mert meg kell rá venni a szoftvert és nem lehet vele pl. tört játékkal játszani. Nem gondolnám, hogy ez a normális. Ha meg azt vesszük normálisnak,hogy fizetek valakinek a munkájáért, pl egy játékért 12k-t, akkor szerintem egy havi pár ezer forintos előfizetés , azért ,hogy ezeket ne vegyem meg, csak ergo béreljem a töredékéért, akár még jó is lehet anyagilag. Vagyis jobb.

Erre tart a világ. Rájöttek régen a cégek,hogy nem biznisz egyszer eladni valamit, inkább a havi kisebb pénz hosszabb távon a jó. Pl. dvd-t sem vesz már senki... mindenki Netflix, HBO Go... Én látom ezeknek az előnyeit is és igazából meg tudom fogni ennek a pozitív oldalát is.

Cloud... amikor vettem a macbookot mindenki jött,hogy így kevés a 128 ssd, úgy nem jön ki, szart se ér... lassan 3 éve panasz nélkül megvagyok, még 70%-ra sem használom ki a 128-ast, úgy hogy van icloud előfizum a 200gb.os és tárhelyoptimalizálás be van kapcsolva. Ha azt nézzük,hogy a 256-os hány tízezerrel drágább , akkor a cloud előfizuval töredékéből megvagyok.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78197) lmno válasza V.Stryker (#78196) üzenetére


lmno
őstag

Azért szerintem még komolyabb munkát mindig saját gépen végeznek az emberek. Mindegy hogy fejlesztésről vagy videovágásról stb. van szó. Pláne ha sokat utazik az ember, a repülőn cs*szheted a cloudot.
Ezért is szánalmas "Pro"-nak nevezni egy 128 gb-os gépet fél milláért. Az Air más tészta, mondjuk árban az is ott van majdnem.

(#78198) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ha már tárhely és felhők. 50 GB-os iCloudom van. Ha megnyitom finderben a tárhelyt és oda másolom amit akarok,akkor kétszer lesz fent a gépen az adott fájl? Mert látom itt is és ott is.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78199) brickm válasza V.Stryker (#78196) üzenetére


brickm
őstag

Ok, de pl nekem a 250GB is kevés :D

(#78200) galaxys80 válasza lmno (#78197) üzenetére


galaxys80
veterán

Viszont még mindig rengeteg ember szórakozásra és nem munkára veszi a MacBook-ot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.