Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) Head88 válasza sztanozs (#78649) üzenetére


Head88
addikt

A lehető leggyorsabban kapcsold ki és vidd szervizbe. A cukros folyadék a leghalálosabb kombó.

(#78652) sztanozs válasza Head88 (#78651) üzenetére


sztanozs
veterán

Van valami ajánlott szervíz Budapesten, amivel jó tapasztalatok vannak? Nem garis már, mindegy hova viszem.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#78653) vasi89 válasza sztanozs (#78652) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem csak az idokival van szerviztapasztalat, de az pozitív, Ők csinálnak ultrahangos tisztítást is.

(#78654) sztanozs válasza vasi89 (#78653) üzenetére


sztanozs
veterán

Köszi! Tényleg, ott már jártam is iPhone-nal... Nekem is pozitív volt a tapasztalatom velük.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#78655) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Ilyet itthon tudok venni valahol?

Sajnos a billentyűzetem karcolja szét a kijelzőmet, mert napi szinten van teli táskába pakolva a munkám miatt, ami pont elég nyomás ahhoz, hogy összeérjen a két felület. Erre a garis csere vajon vonatkozik?

Finn the human

(#78656) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok,
Adott egy Macbook air 2011 13" a1369-es laptop. Újra szerettem volna telepíteni, de formazásá után azt írja a rendszer, hogy a smart adatok sikertelenek, így nem tudja erre az ssd-re feltepeíteni, cseréljem ki.
Viszont egy windows 10 minden gond nélkül felmegy és a hddsentinel szerint 100/100 az ssd állapota.
NVRAM reset megvolt, gyári recovery és high sierra telepítő is ugyan ezt mondja.
Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a megoldás a cserén kívűl?
Köszönettel, Péter

(#78657) cigam válasza Matada2.3 (#78655) üzenetére


cigam
félisten

pl [link], de a magyar kereskedőknél is biztos van ilyesmi. Ad abszurdum egy mikroszálas törlőkendő is megteszi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78658) FIREBLADE78 válasza cigam (#78657) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mikros túl vastag. Anno vettem gumi,szilikon anyagú cuccot ebayen. Passzolt stb,de azt is mosogatni kellett naponta,mert a mocsok ragatt rá és összemocskolta a kijelzőt még jobban. Linkelt dolog jól néz ki,de vicces 17 dolcsi árban.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78659) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#78658) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vékony puha foszlós dekor papír vagy mi a neve. Kellékboltban láttam. De szerintem lehet kapni tekercsben is hasonlót. Ja, nem olyan elegáns, de megteszi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78660) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#78659) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Elengedtem a dolgot anno. Semmit sem használok. Tisztán kell tartani a billt oszt csókolom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#78661) vasi89


vasi89
addikt

Használja valaki a recordboxot, úgy hogy azzal készíti a pendriveot? Oké, hogy most kezdtem el jobban hazsnálni mert most került hozzám olyan pioneer cucc ami kezeli de az normális, hogy tökmindegy mekkora könyvtárakat kezdek el importálni, az elején mindig maxon járatja a procit majd utána szépen visszaesik a használat 10-15%ra, de amikor elkezdek átmásolni 1-200 zenét akkor így 5-10 percig 6000en pörög mindkét venti meg a proci használat is 90%

(#78662) Gomba válasza Matada2.3 (#78655) üzenetére


Gomba
senior tag

Nekem Radtech van (fentebb linkelte is valaki). az oldalukról rendeltem, nem olcsó, de jó.

Ép hardverben ép szoftver

(#78663) nyogo83


nyogo83
senior tag

iDokin kivul van valakinek tapasztalata ajanlott szervizzel aki nem napok alatt csinal meg pl egy billentyuzetcseret?
2012-es MB Pro, hirtelen ket billentyu meghalt. A CMD olyan mintha folyamatosan nyomva lenne(par kattintas erejeig neha nem) illetve a bal shift is. Total random magatol ossze vissza nyomva marad.
Keycap-et leszedtem, kifujkaltam, folyadek nem erte, helyzet valtozatlan.
A gond az, hogy melos gep, nem tudom tobb napra leadni, raadasul hetfon legkesobb szuksegem van ra :(
Elso otletem a SmartClinic volt, de pont nincsenek holnap nyitva.

(#78664) Head88 válasza nyogo83 (#78663) üzenetére


Head88
addikt

A billentyűzet flexkábelének végét áttörölném egy isopropylos fülpiszkálóval. 5perc az egész.

(#78665) nyogo83 válasza Head88 (#78664) üzenetére


nyogo83
senior tag

Megvolt az is es valtozatlan a helyzet :(

(#78666) Head88 válasza nyogo83 (#78665) üzenetére


Head88
addikt

Akkor sajnos tényleg szervizre lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#78667) sirkope


sirkope
tag

kicsit off

Sziasztok,

Tegnap megjött a Mac Mini (2011 mid), előtelepített High Sierrával, csak perszonalizációt kellett rajta csinálni.
Kérdés, mennyire lehet bízni egy refurb cég álltal előtelepített OSX-ben, mielőtt nagyon belaknám (Apple ID-t nem mertem megadni)?

Érdemes egy recovery installt nyomni, ha igen, bízhatok-e a telepített partícióban, vagy internetes recovery-t nyomjak?

[ Szerkesztve ]

(#78668) Head88 válasza sirkope (#78667) üzenetére


Head88
addikt

Nem lesz ott semmi gond. A "refurb cégek" is internet recoveryvel telepítenek.

(#78669) bmwk1200s válasza Head88 (#78668) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mar amennyiben epp mukodik az internet recovery 😂

Semmit sem írok alá!

(#78670) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Az új macbook pro 13" méretűre milyen védőborítást ajánlotok? Lehetőség szerint ne látszódjon az alma logó, illetve hallottam, hogy egyesek fóliát is raknak a kijelzőre meg a billentyűzetre, ajánlott? Ti is szoktatok rakni rá?

(#78671) Gomba válasza HaZsolt (#78670) üzenetére


Gomba
senior tag

Nekem "pucér".
De ha vennék ilyet vennék

Ép hardverben ép szoftver

(#78672) consono válasza HaZsolt (#78670) üzenetére


consono
nagyúr

Volt főnököm ezek mellé még a billentyűzet csuklótámasz részére is tett fóliát... Én ezeket kihagyom, egy Moshi átlátszó műanyag "héj" van az Air-emen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#78673) tuzpenge válasza HaZsolt (#78670) üzenetére


tuzpenge
őstag

Egy full body slickwraps fólia és öröm-bódottá....Még a kinézetén is dob egy picit (persze ez szubjektív). Kijelző fóliáról még nem hallottam itt a fórumon hogy valakinek is lenne rajta.

ˣ

(#78674) hszilard666 válasza HaZsolt (#78670) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem buzis. Régen én is cicomáztam a gépet ilyesmivel de mindig megbántam. A fepattintiós tok alá bemegy a por és összekarcolja a gépet, a szilikon bill. Védő pedig szerintem ront a felhasználói élményen, főleg a pillangó mech. nél, mivel ugye itt már kisebb a bill. utazása, és egy szilikon réteggel mégjobban tompítod a visszajelzést. Én az útóbbi többtucat gépemet “pucéran” használtam, imádtam mindet. Mondjuk a 12” nagyon törékeny, de a pro-kat sztem nem kell félteni.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78675) vasi89 válasza hszilard666 (#78674) üzenetére


vasi89
addikt

Buzis az átlátszó védőtok? :DDD ezt kissé túlzásnak érzem, de az tény, hogy be tud alatta koszolódni az pedig szépen összekarcolja.

(#78676) Matada2.3 válasza Gomba (#78662) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszi, akkor berendelek egyet. :R

Finn the human

(#78677) TigerCat válasza hszilard666 (#78674) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy jó mappa kell csak, arra rá is lehet rakni. Billentyűzetnek meg semmi. Persze bányában használva nem, oda Toughbook való...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#78678) hszilard666 válasza vasi89 (#78675) üzenetére


hszilard666
veterán

Elnézést kérek, éppen másnaposan kajakómában voltam, arra gondoltam hogy nem túl jó szerintem, csak bunkófőnök vagyok :DDD

TigerCat:

+1

Nekem is van egy jó thule sleeve/táska átmenetem, vállpánttal, 15" tb belemegy meg pár cuccli, de csak ritkán használom. Az adott gépet csak be szoktam dobni a tatyómba és kész :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78679) consono válasza HaZsolt (#78670) üzenetére


consono
nagyúr

Ezen mondjuk elgondolkodtam:

https://eu.store.cdprojektred.com/product-eng-132-Mantis-Blade-Laptop-Skin.html

"In God we trust. All others must bring data"

(#78680) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Igazatok lehet, a tokok tényleg nem a legjobb ötletek, inkább valami matricát rakok\skint. Még annyit, hogy erre is kérek tanácsot, hol érdemes matricát nézni, komoly egy színű kell ami kitakarja az almát :DDD . Köszi.

(#78681) domerator válasza HaZsolt (#78680) üzenetére


domerator
veterán

Szégyelled?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#78682) hszilard666 válasza domerator (#78681) üzenetére


hszilard666
veterán

Te nem?! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78683) domerator válasza hszilard666 (#78682) üzenetére


domerator
veterán

En is tok nelkul hasznalom es az en almam meg vilagit is :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#78684) hszilard666 válasza domerator (#78683) üzenetére


hszilard666
veterán

Az enyémben meg van thunderbolt 3 és touchbar! :P ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78685) marsu. válasza HaZsolt (#78680) üzenetére


marsu.
senior tag

Így azt hiszik nagy világjáró vagy. :D
Viccet félretéve, ali-n, ebay-en találni jópárat.

(#78686) brickm válasza HaZsolt (#78670) üzenetére


brickm
őstag

hát mit vettél te, valami ékszert? :D :D :D vágd be homokba, csak az első karc fáj.

(#78687) brickm válasza HaZsolt (#78680) üzenetére


brickm
őstag

[link] matrica.aliról.

(#78688) Csabee. válasza brickm (#78687) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Elképesztően csúnya! Nem szabadna ilyet árulni!! ;] Szerencse hogy nem az almás gépen van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#78689) moya#no1 válasza moya#no1 (#78590) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Hali valaki tudna segíteni? Kezd fogyni a hely a capsulán :(

Just Ride KTM

(#78690) Head88 válasza moya#no1 (#78689) üzenetére


Head88
addikt

Ebben szerintem találsz hasznos infót.

(#78691) vasi89 válasza hszilard666 (#78678) üzenetére


vasi89
addikt

jah nem kötekedni akartam csak nem értettem az összefüggést :D Nekem amúgy az előző gépemen volt műanyag tok, szerencsére nem karolódott össze a gép de az újra már inkább csak egy átlátszó fólia kerül.

(#78692) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Rádugok a MBP-ra egy sima Windows-os külső magyar billentyűzetet, viszont a 0 és í karaktereket felcseréli. Hol tudnám ezt rendesen beállítani? Emlékeim szerint régen rendesen működött. Billentyűzet beállításokban viszont csak ez az opció van. Valaki tud rá megoldást? :(

(#78693) Syl válasza Peetey91 (#78692) üzenetére


Syl
nagyúr

A hsz második fele: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78694) Peetey91 válasza Syl (#78693) üzenetére


Peetey91
senior tag

De szuper! Köszönöm működik! :R

(#78695) general válasza hszilard666 (#78674) üzenetére


general
addikt

és a hűtésen is ront szerintem a tok, aki gyakrabban meghajtja, annak számíthat. főleg az újabbaknál, amelyeknék throttling is fellép.
én is pucéran használom, gyönyörű, mit takargassam... :)

(#78696) cigam válasza moya#no1 (#78689) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem hagyod rá? Ha elfogy a hely, majd csinál magának. Törli a régebbi mentéseket, és megint lesz hely.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78697) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Van valami statisztika, hogy az eladott macbookokat milyen szinben veszik? Kivancsi vagyok mennyire lett befutott a space grey szin amiota van, milyen jol fogy a rozsaszin macbook air, stb.?

(#78698) hszilard666 válasza HaZsolt (#78697) üzenetére


hszilard666
veterán

Spaceből visznek többet, a pro-k közül, az airből is inkább a space grey-t keresik. Ahhoz a legegyszerűbb öltözködni.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78699) HaZsolt válasza hszilard666 (#78698) üzenetére


HaZsolt
őstag

Azert erdekelt volna, mert kivancsi vagyok pro eseten miert nincs rozsaszin szinvariacios (air eseten van rozsaszin), kisebb aranyban vehetik a rozsaszin valtozatot, vagy feltehetoleg ez mar komolyabb uzleti gepnek tekintik es nem passzolna hozza a rozsaszin? Macbook pro eseteben a silver es a space grey kozul szerintetek melyik a kelendobb?

(#78700) brickm


brickm
őstag

Safari: An error occurred, webpage reload issue!

Sziasztok!
Nem 100%, hogy ez a gond mindenkinél, de nekem mojave-n előjött az előbb, szintén YT-al. A probléma nálam az, hogy feltettem a firefoxot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.