Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) fsdb válasza kapasz (#70194) üzenetére


fsdb
aktív tag

Látom beregisztráltál. Szerintem kamu oldal, fizetett cikekkel: Windows 10 April 2018 Update vs. Windows 10 tavaszi frissítés hiba Akkoriban a win10-es fórum fortyogott becsülettel.

[ Szerkesztve ]

(#70203) 4Grider válasza #72961024 (#70202) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne haragudj, de ez a katyvasz neked lehet, hogy átlátható...
Ami hibákat el lehet követni torrentezéskor:
1., Wifin keresztül torrentezel.
2., Nem titkosítod a forgalmat.
3., Szolgáltatói (fos) gw-t használsz routerként, ahelyett, hogy modemként használnád saját (erős) routerrel.
4., Nem szabályozod a fel- és letöltési szálakat a rendelkezésre álló sávszélességnek megfelelően.

Ha ezek közül egyik hibát sem követed el, akkor lépjünk tovább...

(#70206) ztsoft válasza blakey (#70195) üzenetére


ztsoft
őstag

A régebbi Samsung-gal kapcsolatban van tapasztalatom. Van két TV-m (F-es, H-s szeria, 2013, 2014), amiben csak akkor van az EPG kis ablakában kép, ha nem a UPC-t állítom be szolgáltatónak, azaz, sima kézi keresést csinálok. Viszont ilyenkor elő jön a hibás karakterkódolás, mind a csatornák nevei, mind az EPG szövegében. Sajnos nem találtam rá jó megoldást, hogy az időzóna is jó legyen, valami mindig hibás volt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70207) pjen válasza ztsoft (#70206) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj például Finn országot,vagy Németet,Dánt,

(#70208) ztsoft válasza pjen (#70207) üzenetére


ztsoft
őstag

Már próbáltam a környező országokat, de valami mindig rossz volt, így letettem róla. Mostanában meg egyre ritkábban nézek TV adást (netes tartalmat fogyasztok), így már nem szórakozok vele.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70209) Rage47


Rage47
veterán

Ha kapok ilyen új fehér Connect Boxot az 500-as net miatt, akkor muszáj a szerelőt várni otthon, vagy elhozhatom a boltból és otthon beköthetem magamnak? Mennyire rugalmas a UPC?

[ Szerkesztve ]

(#70210) kabelmania27 válasza Rage47 (#70209) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérheted saját beüzemeléssel is.

(#70211) Rage47 válasza kabelmania27 (#70210) üzenetére


Rage47
veterán

Köszi

(#70212) kabelmania27 válasza Rage47 (#70211) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, modemcsere után érdemes megnézni a modemértékeket a haladó beállítások/hálózat állapota/letöltés és feltöltési füleknél.

(#70213) cigam válasza blakey (#70195) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Milyen "műsor"? Nem keverjük itt a dolgokat?!

Az EPG az a szöveges műsorújság, és a műsorokhoz tartozó leírás. Az, hogy közben a háttérben/kis ablakban továbbra is látod az aktuális csatorna műsorát, az a készülék/gyártó magánügye, egyedi megoldása. Van aki így készíti, van aki úgy.
Én a kijelöl műsorhoz tartozó információs ablakban megjelenő képekre dondoltam:

Na ez csak a BOX-okon van, és ugye ez 7 napra előre, míg a DVB-C-n sugárzott EPG csak a következő 24 óra műsorait tartalmazza.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70214) 4Grider válasza cigam (#70213) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én az aktuálisan beállított csatorna műsoráról írtam az EPG-ben. Ennek megjelenítéséért a tv tunerje felel, nincs köze a szolgáltató által adott elektronikus műsorújsághoz. Ha van UPC-s médiakártya a tv-ben, akkor ez letiltásra kerül a Samsungokban és még egyéb gyártók tv-iben is.

(#70215) blakey válasza 4Grider (#70214) üzenetére


blakey
titán

Inkább kompatibilitási gond lehet, nem hiszem, hogy tíltja hiszen sok TV-n működik, ha tíltaná akkor egyáltalán nem működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70216) 4Grider válasza blakey (#70215) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudsz olyan tv modellt írni, amin behelyezett UPC médiakártyával működik guide alatt az aktuális műsor lejátszása?

(#70217) blakey válasza 4Grider (#70216) üzenetére


blakey
titán

LG LF650/652, Panasonic AS640, Sony W75C (itt nem ablak van hanem a Guide takarásába megy de látható a kép), hirtelen ezek jutottak eszembe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70218) cocka


cocka
veterán

Az hogyan van egyébként, hogy az interactive apps, az EPG, a műsorvisszanéző és a teletext + minden egyéb cucc régebbi médiaboxokon egy szál koaxról betöltődik, míg a Horizon HD-t még állítólag külön össze kell kötni modemmel, hogy legyen műsorvisszanéző?

(#70219) Intruder2k5 válasza cocka (#70218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy, hogy a régi boxokban van beépített modem, még a Horizonból ezt kispórolták.

(#70220) pjen válasza cocka (#70218) üzenetére


pjen
félisten

A ciscóban például van modem,a horizonban nincs.

(#70221) cocka válasza pjen (#70220) üzenetére


cocka
veterán

Én még lemaradtam a Pace HD-nál. Ezek szerint abban is van.

(#70222) kezo0 válasza cocka (#70221) üzenetére


kezo0
addikt

A Horizon az első olyan boxa a UPC-nek, amelyikben nincs kábelmodem. Reméljük, az utolsó is. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#70223) pjen válasza cocka (#70221) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak a "csoda boxban" nincs.

(#70224) TeeJay válasza kezo0 (#70222) üzenetére


TeeJay
félisten

mert minek bele modem?
a TV-ben is csak DVB-C mpeg4 tuner van és mindenre elég egy smart kártyával együtt
fenének kell STB amikor utóbbi 8évben már minden TV-ben ott a tuner

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70225) kezo0 válasza TeeJay (#70224) üzenetére


kezo0
addikt

A tuner és a modem az két különböző dolog. Van, akinek a tuner „mindenre elég”, de van, akinek nem. Hogy mivel tud többet a box, az itt már jó sokszor le lett írva, úgyhogy most nem részletezném ezredszer is. És ha benne van a modem a boxban, az pedig azért hasznos, mert így nem kell még egy plusz UTP-kábelt is kihúzni a boxig, hogy ki is lehessen használni azokat a plusz dolgokat, amiket egy box tud a tévétuner + mediacard összeállításhoz képest.
Tudom, miről beszélek, ugyanis box is van nálam, meg mediacard is van a tévében.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#70226) TeeJay válasza kezo0 (#70225) üzenetére


TeeJay
félisten

ha csinálnánk egy felmérést hogy a Horizon boxosok hány %-a köttette be UTP-re a cuccost lehet elég kevés jönne ki eredménynek...
értem én hogy csili vili extra funkciók kellenek és ahhoz kell net
ebben meg már nincs modem így a HGW-ről kell LAN kábel hozzá
de a legtöbbeknek meg elég a TV+smart kártya is az meg ugyanaz kb. mint a Horizon box LAN kábel nélkül
kíváncsi vagyok ha a Voda megkapja végre a UPC hálózatot maradnak-e ezek a mókák mert ugye a Horizon cucc UPC találmány és azt nem vihetik tovább gondolom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70227) Cifu válasza fsdb (#70198) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hozzászóltam, de nem látható. Gondolom a realitások nem férnek bele a fizetet reklám mögé...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70228) pjen válasza TeeJay (#70226) üzenetére


pjen
félisten

Nem elég.pont az volt a lényeg,vissza nézés,felvétel.Vissza léptünk 20 évet.

(#70229) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Az imént egy érdekes dolog történt. Internetes rádió hallgatás közben egyszer csak csend lett. Próbáltam a böngészőben egy oldalt, hiba, nem tölt be. Vezetékes telefon látszólag megy, vonal van. Néztem a saját router-em, IP cím van a UPC-től, minden jónak tűnik. Viszont a TC-t nem érem el (sem a 100.1-en, sem a 0.1-en), LED-ek elméletileg jót jeleznek, egyedül a LAN-é furcsa egy kicsit, 1 mp-es ütemes villogás (persze, a Wi-Fi megint megy, folyamatosan világít, valamikor újraindult a kicsike).

Saját router WAN port újra kapcsolódás, majd ismét próba a TC-re, ekkor már a 0.1-es IP címen be tudok jelentkezni. Átrakták router módba (de úgy, hogy a saját router-em észre sem vette, maradt a publikus IP cím a WAN portján), de az összes beállítás megmaradt. :Y Nem értem, ez miért kellett. Eddig soha nem volt ilyen.

Volt már ilyen valakinél? Esetleg ez egy újabb UPC feature, amit megint meg kell szokni?

Már kezd elegem lenni belőlük, sikerül megszabadulni a "csoda box"-tól, remélve, hogy már nem lesz annyi bajom velük. Erre most a HGW-t vették elő. Húzzanak már el a véresbe.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70230) kapasz válasza fsdb (#70201) üzenetére


kapasz
tag

6 évvel előtted regisztráltam :) 20 évvel ezelőtt még komoly print média volt a Computer World. Sajnos mára ez lett belőle. "Már több mint 10 millió háztartásban használják ... a kiemelkedő teljesítményű ... Connect boxot."

Mintha lenne szerencsétlen ügyfeleknek választása.

https://computerworld.hu/tech/hasit-a-szupergyors-wifi-router-250360.html#kommentek

(#70231) TeeJay válasza pjen (#70228) üzenetére


TeeJay
félisten

ahogy olvasom a UPC módszerével csak a baj van
Horizon boxon biztos sokan használják ezeket ha a nagyrésze nem is kér UTP kábelt mert macerás
legtöbben csak leülnek a TV elé néznek valamit aztán kinyomják
akinek smart kártya van USB-re betesz egy HDD-t és felveszi amit akar
utólag visszanézni már ki fog bármi it? főleg ha sokan panaszkodnak hogy nem megy, a horizon bohóckodás
én sose próbáltam de nem is érdekel minket
szülőknél UPC-n van már 3TB abból 2 smart kártyás 1 meg Horizon box-os de sose merült fel hogy valamit vissza kellene nézni

ott az USB-s felvevő vagy ncore és csá :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70232) viktorhu válasza TeeJay (#70231) üzenetére


viktorhu
veterán

Na de akkor meg minek az egész kábeltévézés? Ott az usb. Nem minden tévé okostévé, és egy ekkora képernyő fő feladata ma már az, hogy netes tartalmakhoz hozzáférést adjon. Persze ha a barátok közt a lényeg, és az is szigorúan az előre megadott időpontban, akkor nem szóltam :) De ha mégsem, akkor mégis jó egy tévéokosító eszköz, ami jöhet akár a szolgáltatótól is.

(#70233) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok üdv mindenkinek !

UPC mobillal kapcsolatos kérdésem lenne, ez ügyben kérnék segitséget. Vásároltam egy értékesebb dual simes mobiltelefont ... a készülék UPCtöl származik, elöfizetésre lett kihozva. Mielött megvettem a telefont 2X azaz kettőször hivtam fel öket, és kérdeztem meg, hogy ne adj isten nemfizetés esetén tilthatják e imei szám alapján a készülékt. Mindkétszer nemlegest választ és megnyugtatást kaptam, hogy az UPC nem tilt mobiltelefont . Most egyik ismerösöm jelezte, hogy igenis tiltanak mobilt, fel is hivta öket, és azt mondták az ügyfélszolgálaton hogy igen. Na erre én is felhivtam ujra az ügyfélszolgálatot, és mit ad isten mi volt a válasz ? Nem , nem tiltanak mobiltelefont semmiképpen. Na most ez ügyben kérnék segitséget ... valakinek volt tapasztalata ezen a téren ? Vagy tud nekem ebben végre értelmes és valós választ adni ? Köszi elöre is :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#70234) Intruder2k5 válasza CartmanLand0 (#70233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs vele tapasztalatom, de szerintem alap és teljesen logikus, hogy ha nem fizetsz letiltják a telefont. Miért is ne tennék?

(#70235) CartmanLand0 válasza Intruder2k5 (#70234) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Akkor mégis miért kaptam háromszor nemleges választ ? :( Ez az amit nem értek ... valóban logikus lenne persze ... de vagy mégsincs igy vagy az ügyfélszolgálaton gyengeelméjü emberek dolgoznak ... már elnézést, de nem tudok erre mást mondani.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#70236) Intruder2k5 válasza CartmanLand0 (#70235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te se haragudj, de ez kb. olyan, mintha a banktól azt kérdeznéd, hogy ha nem fizeted a hitel törlesztőt akkor behajtják? Na mindegy, lehet csak én nem értem.

(#70237) CartmanLand0 válasza Intruder2k5 (#70236) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Értelek én teljes mértékben .... gondolom ha bankot felhivom, akkor azt a választ kapom hogy természetesen behajtják, ne legyek már hülye ... de itt háromszor is azt a választ kaptam, hogy készüléket nem tiltanak, csak sim kártyát :) Szóval érted a problémám :)

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#70238) mutyi


mutyi
őstag

Nekem is akadozik, apósomnak is, legalábbis az összes Magyar Televízió HD csatorna.

Továbbá a következő a helyzet, de nem tudom mitől van.
Ahol lejön a koax a tulajtól ott van egy 2-es elosztó. Az egyik kimenet belemegy a nappaliba egy 2 méreres koaxon keresztül és ott most épp megy szinte kockásod mentesen a hd csatornák, viszont a másik kimeneten ami átmegy a hálóba, ott van egy antenna aljazat és abba van bedugva kb 5 méter koax. Eddig ott is jó volt,de napok óta vagy csak hang van a HD csatornáknál az is szaggatva vagy néha van kép szaggatva. A sima SD adás jön rendesen.
Megnéztem, a jelerősség ott 10%, a hibás bitek ahol jó az adás ott 100, ahol HD van és nem jön be vagy csak hang, akkor ott 2000-et ír ki.
Ötlet?

(#70240) Intruder2k5 válasza CartmanLand0 (#70237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

" az UPC nem tilt mobiltelefont"

Mivel a UPC-nek nincsenek saját GSM rendszerei, a Vodafone infrastruktúráját használja, így minden bizonnyal a UPC kérésére, de a Vodafone tiltja azt, vagyis nem hazudtak.

(#70242) CartmanLand0 válasza Intruder2k5 (#70240) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszönöm a választ, mindenesetre irok egy adásvételi szerzödést az eladóval ... remélem a félreértések ezennel lezárultak :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#70243) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

CartmanLand0, a törölt hozzászólásodra válaszolva, csak azt tudom tanácsolni, hogy az üzlet során eladóval együtt be kell sétálni az üfsz-re, és kifizetni a hátralévő tartozást. Ha ez nem megoldható, akkor ne vedd meg a telefont, mert Te fogsz ráfázni. A szolgáltatót nem fog érdekelni semmilyen adásvételi, azzal legfeljebb polgári peres eljárásra viheted a dolgot az eladóval, ami sok idő, és még több pénz.

(#70244) Cifu válasza Intruder2k5 (#70243) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az indító hozzászólásában múltidőben írta, hogy "vásároltam". Pont ezzel akartam a második törölt hsz.-emet kiegészíteni, hogy én élek a gyanúval, hogy itt bizony ígyis-úgyis szerződésszegést követett el az eladó... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70245) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Rendben köszönöm a tanácsokat :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#70246) Intruder2k5 válasza Cifu (#70244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igaz, akkor meg marad a remény, hogy vissza tudja csinálni az üzletet, vagy ha ez már nem sikerül, akkor az eladó fizeti becsületesen a hátralévő részleteket.

(#70247) gduck válasza TeeJay (#70226) üzenetére


gduck
addikt

Csak egy példa ;) Azért mert a mosógépen Te mindig csak az alap programot használod, az nem jelenti azt, hogy ezzel más is így van :D

[ Szerkesztve ]

(#70248) pjen válasza TeeJay (#70231) üzenetére


pjen
félisten

Honnan veszed ezt, hány upc előfizu st ismersz? Nekem pl pont azért van a digi mellett UPC.

(#70249) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
240 Mbit/s-es csomagnál a "http://szelessav.net/hu/sebesseg_meres" szerint mennyi az elfogadható le-fel töltési sebesség wifi-n és kábeles csatlakozás esetén?

(#70250) 4Grider válasza Kátai (#70249) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a wifi sok változós dolog, nem jelent semmit a rajta mért (esetleg alacsony) sebesség a szolgáltatóra nézve.
Kábelen 240/20 és 60/5 Mbps között mérhetsz. Utóbbi a garantált sebessége a 240-es netnek. Ha ettől alacsonyabb, ott valami hiba van, be kell jelenteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.