Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) 4Grider válasza -=RelakS=- (#70850) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tény az, hogy a képek/videók/egyéb nagyobb méretű beágyazott tartalmak nem fognak acélosan dolgozni 200-400 kbps mellett. Viszont a - valóban - mobilos alkalmazások többségének ez még istenes sávszélesség.
Most, hogy a UPC is már Vodafone, igazán ráengedhetnék a UPC felhasználókat a 4G hálózatra is. Főleg hogy a könnyen túlterhelhető 800 MHz-es 4G hálójukat a legtöbb helyen már megerősítették a 2G hálózatuktól elvett 1800 MHz-es blokkokkal.

(#70852) -=RelakS=- válasza 4Grider (#70851) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

?
Már lezajlott a vásárlás?
Volt korábban olyan ötletem, hogy megvárom, míg nyélbe ütik az üzletet, aztán hátha lesz UPC-seknek kedvezményes Vodás csomag, de nem akartam már Dominóval tökölni.

Ez a 4G-re felengedés meg jól hangzana :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70853) balinthun


balinthun
tag

Sziasztok! Az úgy rendben van, hogy a ma bekötött 500as net, vezetéken pont csak a felét tudja? Wifi esetén rosszabb a helyzet, mivel csak 40 Mbit (kb 20 centiről). Érdemes lenne modem módba rakni és saját routerem használni? Egyébként a fali UTP kiallasokon keresztül a másik szobába vive pedig tök süket, amikor ellőtte digin ugyanez ment. Kicsit elégedetlen vagyok,de a spiler tv...

(#70854) kabelmania27 válasza balinthun (#70853) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ellenőrizd, hogy megvan-e a gigabites lan kapcsolat, régi 100-as alaplapi lannál előfordul, hogy 40Mbit körül van a max. Érdemes lenne a cb-t modem üzemmódba rakni és saját routert használni. Lehet a fali aljaztok nincsenek jól bekötve azért nincs net, modemből húzd ki az összes kábelt és csak egy gép legyen összekötve.

[ Szerkesztve ]

(#70855) balinthun válasza kabelmania27 (#70854) üzenetére


balinthun
tag

Új laptopokkal, ps4-el és egy régi pc-vel (külön külön) is ugyanannyit mérek kábelen. A fali aljzat rendben van digi nettel eddig rendben ment. Ez a connectbox elvileg csodarouter, nem?!

[ Szerkesztve ]

(#70856) viktorhu válasza balinthun (#70853) üzenetére


viktorhu
veterán

Wifin ac módot kellene használni, ha nagyobb sebességet akarsz. Hogyan méred a sebességet? Fontos, hogy ne Chrome alól mérd, lehetőleg speedtest by ookla desktop alkalmazás vagy Edge/Firefox böngésző, nagy budapesti szerverrel.

(#70857) balinthun


balinthun
tag

Speedtest by ooklaval mérem Chrome alatt. Szervertol függetlenül ugyanannyit mérek

(#70858) viktorhu válasza balinthun (#70857) üzenetére


viktorhu
veterán

Chrome alatt ez egész jó eredmény, a Chrome nehezen hajtja ki a speedtestet.

(#70859) balinthun válasza viktorhu (#70858) üzenetére


balinthun
tag

A wifis eszközök applikáció alatt lettek mérve

(#70860) cigam válasza cigam (#70826) üzenetére


cigam
félisten

Na most jól felhúztam magam.
FB-os válasz:
Tartalmi problémát nem tapasztalunk a jelzett sorozattal kapcsolatban, bízunk abban, hogy immáron tudod folytatni a sorozatot.

Az online hibabejelentésre adott válasz:
Az Ön által jelzett hiba a rendszereinkben történt javítást követően távdiagnosztikai méréseink alapján már nem tapasztalható, így a hibabejelentést lezártnak tekintjük.

És egy ma készült fotó:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70861) Tombi


Tombi
senior tag

upc-nél nem hallani valami új boxról? nem merem kibontani a horizon boxot annyi rá a panasz, de nem adnak mást :O

(#70862) cigam válasza Tombi (#70861) üzenetére


cigam
félisten

Akkor minek kérted? Bár erről Hofi jut eszembe. Nem kapcsoljuk be, addig se kopik.

TV-t nézni jó. Az esetek 99/-ban a plusz interaktív szolgáltatásokkal van gond.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70863) Tombi válasza cigam (#70862) üzenetére


Tombi
senior tag

Melegszik is azt olvastam, interaktív szolgáltatás nem kell, ső nem is én fogom használni.. de másnak sem akarok rosszat :K

Ezt az árat kiharcolnom, tudom nem a legjobb, személyesen, boltban ennyi sikerült.
szerintetek elégséges? csak telekom adsl van mint konkurencia (14.ker)

6099/hó

digital gold card HD media card
digital gold sd horizon box
120mbit internet
non-stop S telefon (csak hibabejelentésre)
e-pack kedvezmény utalásos fizetés

[ Szerkesztve ]

(#70864) kali válasza Tombi (#70861) üzenetére


kali
legenda

Olvass akkor jót is; Nem szívesen cserélném másra/vissza a Horizon HD mediaboxot, jól teszi a dolgát, nem melegszik, nem fagy le és ami nem mellékes, jóval kevesebb áramot fogyaszt, mint az elődök.

[ Szerkesztve ]

(#70865) tomp válasza kali (#70864) üzenetére


tomp
félisten

"ami nem mellékes, jóval kevesebb áramot fogyaszt, mint az elődök"
Hát amikor kb a negyedét tudja mint az előd akkor nem csoda, hogy kevesebbet fogyaszt.
Egy Nokia 3310-es is több ideig bírja egy töltéssel mint a mai okostelefon. :DDD

(#70866) kali válasza tomp (#70865) üzenetére


kali
legenda

Ami számomra/számunkra fontos, azt tudja, de készenlétben pláne nincs sok jelentősége, hogy melyik mit is tud, ellenben akkor is jelentősen kevesebbel beéri.
A régebbi boxoknál az bosszantott leginkább, hogy készenlétben 20 W vagy környéke, vagy akár több is kellett azoknak óránként, ehhez képest a Horizon HD mediabox 1 W készenlétes fogyasztása álom, bár a használat közben 18 W is jó, ez is több a régieknél, de működés közben nem is annyira zavarna a többlet.

[ Szerkesztve ]

(#70867) Laza... válasza kali (#70866) üzenetére


Laza...
addikt

Akkor hogy legyen rossz is: Teljesen random újraindul, és készenlétből átvált aktívba, melegszik mint a fene, kézzel nézve eléggé meleg - szinte forró. Reggelente rendszeresen látom hogy online módba helyezte magát. kb. ez minden 2. reggel így van

Never give up!

(#70868) cigam válasza tomp (#70865) üzenetére


cigam
félisten

A fogyasztás nincs összefüggésben a tudással. Amúgy meg nem mindegy, hogy a Mediacard melegszik, vagy a box? A 60W-os izzó is melegszik, mégis felkapcsolod a villanyt, a fény kell, a TV sem hűti a szobát, mégis nézed. Amin megírtad ezt az üzenetet, az is melegszik. Nem értem miért csak a box-nál gond ha melegszik?

Laza...
A random újraindulás nem normális, jelentsd be hibára, cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70869) kali válasza Laza... (#70867) üzenetére


kali
legenda

Erre csak azt tudom mondani, hogy akinek gondja van vele, cseréltesse.
Lassan 2 éve használjuk, ha csak néhányszor lefagyott vagy újraindult volna adott intervallum alatt, már megtettem volna a szolgáltató irányába a szükséges lépéseket, első körben csere, végszükség esetén mediacard, bár utóbbi kompromisszumos lenne a boxhoz képest.
ECO módban van nálunk használva a Horizon HD mediabox, így minden reggel automatikusan bekapcsol, lefrissíti a tartalmat, majd kikapcsol, ez csak néhány perc, viszont ha pont akkor nézek rá és nem tudnám az okát, illetve a működési elvet, akkor akár hibának is gondolhatnám, de nem az, hanem normális működés.

[ Szerkesztve ]

(#70870) snpetit válasza Tombi (#70863) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ha nem UPC hibát akarsz telefonon bejelenteni, jó lehet :)

(#70871) Tombi válasza kali (#70869) üzenetére


Tombi
senior tag

jó tudni az ilyet, de ha lehet nekem havonta 1x csinálja max, amúgy meg ezt a funkciót lehetőleg kikapcsolnám, aztán ha baj van frissíteném manuálisan.

(#70872) tomp válasza cigam (#70868) üzenetére


tomp
félisten

Tudom de ide tökéletesen passzol.
Mediacard picivel a kéz meleg felett van. A horizon box hiába fogyaszt kevesebbet ha annak a jó részét hővé alakítja.
Tudod a mondás szerint az Antonov az a repülőgép amely a leghatékonyabban alakítja át a kerozint füstté és zajjá. :)

(#70873) vycman válasza Tombi (#70861) üzenetére


vycman
tag

Én lecseréltem kártyára. Egyrészt nem működött a csomagban levő távirányító és valami ritka szart ástak elő valahonnan hozzá, a menüje sem tetszett és melegedett is rendesen.
Most 1 db tv távirányító van, a megszokott egyszerű, gyors Panasonic TV menü, gyors csatorna lista betöltés, gyorsabb csatorna váltás. A műsorújság meg elég, hogy 24 órás. Semelyik box által nyújtott plusz szolgáltatást nem használnám.

(#70874) 4Grider válasza vycman (#70873) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem értem ezt a 24 órás műsorújságot. Elmentem egy másik szolgáltatóhoz szintén dvb-c, és a műsorújság legalább egy hetes. Médiakártyával.

(#70875) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Nem kapkodta el az Intel a Security Advisory-t a Puma DoS hibára. Több, mint két évvel a hiba publikus dokumentálása után végre megjelent, bár javítás továbbra sincs. CVE pedig itt.

[ Szerkesztve ]

(#70876) toyee09 válasza balinthun (#70857) üzenetére


toyee09
csendes tag

Semmi koze chrome alatt mert sebessegnek!!! Ezt nem tudom ki talalta ki! Egyszeruen a videken ujonan telepitett upc rendszer egy rakas sz.r! En uj elofizeto vagyok kb 6 honapja, kertem kivizsgalasat hogy miert csak 200-300 mbitet merek speedtesten de semmit nem javitottak de nem is tajekoztattak!
Legnagyobb vicc a upcnel van sajat sebessegmero! Azt mondtak azt vegyem semmisnek mert rosszul mer! Ez mar egy hatalmas fekete pont hogy sajat szerintuk teves adatokat kozol! 80-150 mbitet merek rajta, DE szuloknel vagy haveri korbe aki T home optikat hasznal es ott merve upc sebessegmeroje erdekes modon csont nelkul adja 970-1000 mbitet! Ennyit a upc halandzsarol!

(#70877) Sanya válasza cigam (#70868) üzenetére


Sanya
nagyúr

a mediacard korántsem melegedhet annyira, mint a box. a mediacard egy pcmcia kártya

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#70878) vycman válasza 4Grider (#70874) üzenetére


vycman
tag

Én sem értem, de nem is érdekel. :D 5mp google és megvan a heti műsor, ha annyira érdekelne.
A lényeg, hogy megszabadultam a box-tól.

(#70879) woodworm válasza toyee09 (#70876) üzenetére


woodworm
veterán

Tényeken kár vitatkozni, ki kell próbálni! Vagy nagyon gyenge, vagy nagyon erős gép kell ahhoz, hogy kisimuljon a két mérés közötti különbség.
Szintén vidéki, új telepítésű rendszer, csont nélkül hozza a névleges sebességet.

(#70880) TeeJay


TeeJay
félisten

tönkrement a Horizon box-on a HDMI port, bejelenttem hibára jött a szerelő cserélni
aztán ha már itt volt rámérettem a kábelre mert ugye júniusban osztottunk az egyik TV-s ágon még egy TV felé
hát azt mondta karcosan határon megy
sajnos 50-60méter kábel van az utcai búrában lévő osztótól és anno 16-18éve mikor épült a hálózat tojtak rá hogy vastagabb kábelt húzzanak be pedig már akkor látható volt hogy csak a házig van 30méter kábel a földalatt és onnan még a padlástér 10-12méter meg a padlásról vissza a szobákba szintén 10-12méter az 50-60méter az utolsó TV-ig ami már koaxon is sok főleg sima kábelen

azt mondta annyit tudok tenni hogy a padláson a 3-as osztón a modemet a -7-es ágra rakom a ketté osztott TV-s ágat meg a -4-re. a modem értékek romlani fognak kicsit de még bírni fogja, a TV meg 3dB-t nyer az meg már elég lesz mindenre.
nos megcsináltam aztán az utolsó TV tényleg most már 68-70% jelerősségen van nem 50-52%-on
a TC-ben meg ilyen modem értékek lettek
kabelmania? ez így el fog menni ha nyáron melegben ilyen az érték?

fickó azt mondta felfelé irányban 52dB körül dobja el magát
lefelé meg SNR 40dB körül megvan ott -10 teljesítménytől kezd karcos lenni
ősszel télen tavasszal pár dB-el jobbak is az értékek most nyáron a tetőtér 40-60fokos a kábelek izzanak

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70882) kabelmania27 válasza TeeJay (#70880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rakd vissza a modemet az alacsonyabb csillapítású kimenetbe, -7es érték alatt van a vételi ez már gyenge, ezzel már akadhat az internet, tévével átkötés után sem lesz gond, előző bekötésnél sem volt vételi probléma.
Topikban volt már többször akadás magasabb csillapításnál.

[ Szerkesztve ]

(#70883) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#70882) üzenetére


NoOne1976
őstag

Egyszerűen nem tudok mit kezdeni az egyik tv-n a kockásodással.(A tv-nek elég a jelszint, ha abba dugom a kábelt, ott nincs kockásodás. De a Horizon box alacsonynak írja a jelszintet.)
Ezért arra gondoltam, hogy erősebb jelszint kellene a Horizon boxnak. Más ötletem már nincs, amit még kipróbálhatnék.
Jelenleg úgy van a bekötés, hogy bejön a kábel, egy 2-es osztóba.

Onnan egyik ág megy egy 3-as osztóba. Innen mennek a fenti szinten lévő szobákba.

A másik ág megy a lenti szintre, ahol ebbe a 4-es osztóba csatlakozik.

Innen 3 elmegy tv-hez, 1 meg a modemhez.
Jelenleg ilyenek a modem értékek.

Másképp kellene kötni, vagy ez a legjobb megoldás? (Nem én, hanem a UPC-sek kötötték így beszereléskor.)

[ Szerkesztve ]

(#70884) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#70883) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez így nem a legjobb megoldás, általában egy modem és három tévére elég a bejövő jelerősség, kettes osztó cseréjén kívül mást nem nagyon lehet.
Feltöltési érték is tűréshatár közelében van, modem szempontjából a négyes osztó helyett is kettes és hármas osztó lenne a jobb.
Melyik osztóra van kötve a box?
Meg kellene nézni a kettes osztó, hogy van bekötve, bejövő kábel legyen az in-be, és a négyes osztó legyen az outban, hogy ki tudjuk számolni kb milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#70885) gduck válasza kali (#70864) üzenetére


gduck
addikt

A PHILIPS HD-ba meg három tuner van :P , A műsor visszanézés/videótár jobb minőségű... Nem fagy szarrá :D

Sajnos lehet írni bármit, de amíg nem jön normális box, addig a 10 éve bevezetett legelső digitális box ami viszi a pálmát. Sajnos ez van :(

(#70886) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#70884) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nincs is ennyi tv, csak be van kábelezve minden helyiség.

Tehát a 2-es osztóból megy egy kábel az alsó szintre, ott be a 4-es osztóba. A Connect Box a 4-es osztó egyik ágán van, de ahogy a képen is látszik, ott mindegyik kimenet -7db-es.

[ Szerkesztve ]

(#70887) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#70886) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üres kimenetek problémát okozhatnak a tévénél és az internetnél ezért kisebbre kellene cserélni az osztót, nem jó így a bekötés. Egy tévé előfizetéssel max három készüléken lesz minden, a többi készüléken csak az analóg és a kódolatlan digitális csatornákat lehet nézni.
Azt látom, hogy a kimenetek egyforma csillapításúak, kevesebb kimenettel rendelkező osztónál a csillapítás is kevesebb ezért cserével erősebb jelet kapna a box és lehet nem akadna.
Ha leírod melyik osztónál melyik kimenet van üresen (vagy melyik kimeneten van tv/box) akkor meg tudjuk írni, hogy átkötéssel javulni fog-e a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#70888) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#70887) üzenetére


NoOne1976
őstag

A bekötés még a jelenlegi adottságokat veszi figyelembe. Gyerekszobába van kábelezés, de tv még nincs. Amúgy meg nem kell minden tv-re minden adás nekünk. Elég a kódolatlan is.

Tehát a bejövő kábel megy a 2-esbe.
Egy kábel onnan át a 4-esbe. A 4-es egyik ága -4db-es az egyetlen tv-be az emeleten. A másik 2 -7,5db ágon van kábel, de nincs a végén tv. (szintén emelet)
A másik kábel lejön az alsó szintre. Ott belemegy a 4-es osztóba. Innen 1 ág a Connect Boxba megy, a másik 3 tv-hez, aminek a végén van is tv. Ezek mind -7db-esek.

(#70889) Clever0 válasza kabelmania27 (#70887) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért ez nem atomfizika, csak összeadás művelet van benne. Ha lehetséges még egy kábelt vinni a földszintre vagy a modemet felhozni az emeletre, akkor az első kütyüt (ami TAP, kb. 2 dB-s átmenő csillapítással) ki lehetne hagyni, a 3-as osztó 4-es ágára kellene kötni a modemet, a két 7.5-ös ágra pedig olyan szimmetrikus osztót, amennyi ág kell az emeleten és a földszinten.

[ Szerkesztve ]

(#70890) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#70888) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy a kettes osztónál a bejövő kábel legyen az in-ben, a földszinti négyes osztó kábele legyen az outban, ha jól látom a kettes és a hármas osztó egymás mellett van, ezért az emeleti tévé kábelét tekerd a kettes osztó tap kimenetére, ha nincsenek egymás mellett az osztók akkor a hárma osztó helyére tegyél F toldót.
A földszinti négyes osztónál ellenőrizd, hogy a padlásról lejövő kábel az in-ben legyen, illetve mindenhol nézd meg, hogy az F csatlakozók nincsenek-e kilazulva.

[ Szerkesztve ]

(#70891) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#70890) üzenetére


NoOne1976
őstag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#70892) Kayla2


Kayla2
tag

Sziasztok!

Gondoltam megkérdezlek titeket. Eddig hibátlan volt egy TP-link Switchel megtoldva a UPC-s internet.
Majd váratlanul elkezdett jó néhány oldal be se tölteni vagy nagyon lassan. Szerelőt hivtam, mert a hiba nem szűnt meg, megcsinálta a kb. nagy semmit de éppen jó lett egy ideig. Most megint elkezdte a hibát, megpróbáltam 1 az 1 be routerről a gépemre hibátlan. Viszont ahogy egy switchet beteszek (nem kezelő felületesek, sima switch) akkor a hiba előjön. Próbáltam megoldani vettem 1 új switchet Cisco alap de hátha. Nos nem, mi tévő legyek lehet a UPC-s router a ludas? :S Elvileg ez olyan switch hogy nem kell konfigurálni, direkt ilyet vettem.

Válaszotokat köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Régen: Kayla

(#70893) cigam válasza Kayla2 (#70892) üzenetére


cigam
félisten

Ez inkább az Otthoni hálózat és internet megosztás topik témája.

Amikor direktbe volt kötve, azt hogyan oldottad meg? Ugyanazokon a kábeleken ment a kapcsolat?
A upc eszközét pingelve van csomagvesztés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70894) Soma01 válasza Kayla2 (#70892) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem valamelyik kábel hibás. De letesztelheted a switch-et is: UPC CB --- "rövid", utp kábel --- switch --- "rövid", utp kábel --- PC. Így kiderül, hol a hiba. A rövid kábeleket teszteld le előtte direktben a CB ---> PC bekötéssel is. Végül is mindegy, hogy rövid-e az a kábel, csak az szokott otthon lenni elfekvőben, az a lényeg, hogy biztosan jó legyen.

(#70895) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A korlátlan mobilnet 20GB-os havi korlátját naptári hónapra kell érteni, vagy befolyásolja a vásárlás időpontja? Kicsit nem világos az ÁSZF-ből, egyedül a számla miatt tippelném a naptári hónapot.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70896) woodworm válasza -=RelakS=- (#70895) üzenetére


woodworm
veterán

Számlán nincs rajta a számlázási időszak?

(#70897) -=RelakS=- válasza woodworm (#70896) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De, ezért tippelem a naptári hónapot, de gondoltam, az a biztos, ha megkérdezem.

Első ilyen számlám augusztusi időszakra vonatkozik. Rajta van a részleges júliusi fizetnivaló, illetve a teljes augusztusi.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70898) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Van tipp, hogy mikor hívjam az ügyfélszolgálatot, amikor fel is veszik? :W

Ui.: Oké, nagyszerű....

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#70899) vargalex


vargalex
félisten

Én hibabejelentés miatt az utóbbi időben 3-szor hívtam az UPC-t. Este (21:00 után), reggel (8:00 előtt) és volt egy napközbeni is. Mind a 3-szor viszonylag rövid időt (1-3 perc) vártam.

Alex

(#70900) blakey válasza AssAssynn (#70898) üzenetére


blakey
titán

Délelőtt sikerrel szoktam járni, már amikor felhívom őket. Du., este nem nagyon próbálkozom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.