Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) kabelmania27 válasza Apaxp (#70650) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új építésű területeken előfordul, hogy csak két feltöltési csatorna van, ez nem gond, ha szükséges fel fognak kapcsolni újabb csatornákat.

(#70652) #07746304 válasza Apaxp (#70650) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ahogyan kabelmania is írta, ez egy új építésű rész, Berettyóújfalu kertes házas övezetében, mindenkinek 2 csatornája van a városban US irányban.

(#70653) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudnám megváltoztatni az ip-met? Router ki-be nem működik. Elvileg nem statikus az ip-m.
Előre is köszönöm.

(#70654) tomaszka88 válasza kabelmania27 (#70634) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi a választ, egyébként nekem bent a lakásban közvetlen koax jön be, nincs semmi elosztó. Egy ilyen Fam/Attenuator csillapító segítene rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#70655) Intruder2k5 válasza Nxn908xxx (#70653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Áramtalanítsd a modemet. Aztán a routeredben a "MAC Clone" menüben módosítsd a MAC címet, akár csak egy karaktert is, majd áramtalanítsd azt is. Ezután kapcsold vissza a modemet, majd ha az már online, akkor mehet a router is.

(#70656) Nxn908xxx válasza Intruder2k5 (#70655) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszi a választ! Nincs külön routerem, ezt a fehér boxot használom amit az upc adott. Ezzel is kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

(#70657) Intruder2k5 válasza Nxn908xxx (#70656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, azzal nem, csak saját routerrel.

(#70658) Nxn908xxx válasza Intruder2k5 (#70657) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Ah, az kár. Akkor majd szerzek egyet. Köszi a segítséget!

(#70659) vargalex válasza Nxn908xxx (#70658) üzenetére


vargalex
félisten

Kell hozzá a HGW modem módba allitása is.

Alex

(#70660) kabelmania27 válasza tomaszka88 (#70654) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem segítene rajta, csillapítóra nincs szükség. Nincsmit.

(#70661) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok ez szerepel a szerződésemben, és én úgy értelmezem, hogy emelhet a szolgáltató hűség után is...:

"Tudomásul veszem, hogy szolgáltatás a Szolgáltató ÁSZF-ében meghatározott előfizetési díjért (listaár)
vehető igénybe határozott vagy határozatlan idejű Előfizetői Szerződéssel. Amennyiben határozatlan
idejű szerződés keretében a Szolgáltató általa meghatározott időtartamon keresztül az ÁSZF-ben
foglalt díjakhoz (listaárhoz) képest alacsonyabb díjazást jelentő kedvezményt biztosít, úgy az Előfizetői
Szerződés létrejöttével és a Szolgáltatás igénybevételének megkezdésével elfogadom, és kifejezetten
tudomásul veszem, hogy a kedvezmény időtartamának elteltével a Szolgáltató erre vonatkozó értesítését
követően a Szolgáltatás az ÁSZF-ben foglalt díjazáson vehető igénybe. Tudomásul veszem, hogy
ezen, a kedvezmények megvonásáról szóló szolgáltatói értesítés nem minősül az Előfizetői Szerződés
módosításának, a Szolgáltató a kedvezmények megvonásáról szóló értesítésében a Szolgáltató –
választása szerint - az Előfizető részére új kedvezményeket kínálhat."

(#70662) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ha már előfizetés, nekem a Facebookon hirdetésként ajánlgat egy 6970-es csomagot 500 MB + 98 TV (33HD) +Telefon.
Gondolom ez országos akció lehet mert elvileg a mobil más hálózatban nem tudhatja hogy UPC előfizető vagyok, igaz a Horizon GO telepítve van rá.

(#70663) tibitabbi


tibitabbi
kezdő

Legutóbb ezt a szöveget küldte nekem az UPC:

Tisztelt Előfizetőnk! Az Ön határozott idejű szerződése hamarosan lejár, és ezt követően előfizetése az alább megjelölt időponttól kezdődően elkötelezettség nélkül,
határozatlan időtartamú szerződés keretében folytatódik tovább. Az új, határozatlan idejű szerződés alapján nyújtott szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek
a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételekkel megegyeznek, a szolgáltatás díja változatlan marad.
Határozatlan idejű szerződésének kezdete:
digital gold: 2018.10.24;
Fiber Power 120: 2018.10.24;
Nonstop S díjcsomag: 2018.10.24.
Jogszabályi kötelezettségünk alapján tájékoztatjuk, hogy az Ön részére elérhető, jelenlegi szerződéséhez hasonló szolgáltatási tartalommal bíró, 12 havi
elkötelezettséggel járó ajánlatunk az alábbi*: digital gold: 7673 Ft/hó; Fiber Power 120: 6665 Ft/hó; Nonstop S díjcsomag: 1490 Ft/hó.
Tájékoztatjuk, hogy a fenti ajánlat meghatározására az Ön által jelenleg igénybe vett szolgáltatások jellemzői alapján került sor, és természetesen Önnek lehetősége
nyílik más kedvezményes ajánlataink közül is választani. Ha aktuális akcióink érdeklik, kérjük, hogy további tájékoztatásért keresse fel ügyfélszolgálati
elérhetőségeink bármelyikét.
* A havidíj bruttó összege ÁFA változás miatt a feltüntetett összegtől eltérhet. A tájékoztatás nem teljes körű.

Ez körülbelül a háromszorosa annak, amit jelenleg fizetek.

Az lenne a kérdésem hogy ennyire alkalmatlan emberek dolgoznak az UPC-nél, vagy ezt csak viccnek szánták? Április elsején aktuálisabb lenne!

(#70664) Tombi válasza tibitabbi (#70663) üzenetére


Tombi
senior tag

Gyanítóm a lentebb általam bemásolt szöveggel próbálnak megágyazni, az orbitális lehúzáshoz !
Viszont nem hiszem, egy jogszábályt felülírhat az Ő szerződésük!

[ Szerkesztve ]

(#70665) Toth_Jani válasza tibitabbi (#70663) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor az a 6970 elég baráti ár, ha mindenkinek elérhető.
Viszont az én szerződésem is akkor jár le (+4 nap) megyek számlát olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#70666) ztsoft válasza tibitabbi (#70663) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Én a helyedben ezt a levelet meg a mostani szerződésem másolatát elküldeném az MNHH-nak, egy levél kíséretében, hogy ugyan mit is akarhat ezzel a UPC.
Mert ugye a jogszabály rögzíti az emelések mértékét, gyakoriságát.

Az lenne a kérdésem hogy ennyire alkalmatlan emberek dolgoznak az UPC-nél, vagy ezt csak viccnek szánták?

Nem, nem viccnek szánták. Ennyire hülyének nézik az ügyfeleket. Ez szerintem egy beugratós levél, azaz, azt akarják, hogy köss újabb hűséget. Az összeg meg valószínűleg az Ő lista áruk (amit soha nem tudnának alkalmazni, mert senki nem lenne náluk), így akarják elérni, hogy ne fájjon a mostaninál (jóval) nagyobb havidíj.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70667) canniball válasza tibitabbi (#70663) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs ebben újdonság, már lassan egy éve is ezt tolták, én akkor kaptam ugyanilyen levelet tőlük. Hívd fel őket, lemondás menüpont és rabláncért cserébe lesz a jelenleginél is jobb ajánlatuk.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70668) woodworm válasza ztsoft (#70666) üzenetére


woodworm
veterán

Alapvetően rossz szándékot feltételeztek róluk, a valóság pedig az, hogy valószínűleg a levél minden sorát a vonatkozó jogszabály valamelyik paragrafusa írja elő. Puff neki, jelenleg olcsóbban fizetsz elő, mint az aktuális listaáruk. Egy automatikus levélnél nem biztos, hogy ezt is figyelik, főleg, ha a közlésére kötelezve vannak.

(#70669) canniball válasza ztsoft (#70666) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha azt akarnák hogy kössön újabb hűséget, akkor nem azt ajánlanák fel hogy majd' háromszoros áron megteheti... Szerintem valaki nem teljesen volt magánál mikor ezt így megfogalmazta.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70670) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

De mi ezzel a gond...? Ha nem akar újraszerződni, akkor marad minden a jelenlegi formában továbbra is, úgy a szolgáltatás tartalma, mint az ára is.

"ezt követően előfizetése az alább megjelölt időponttól kezdődően elkötelezettség nélkül, határozatlan időtartamú szerződés keretében folytatódik tovább. Az új, határozatlan idejű szerződés alapján nyújtott szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételekkel megegyeznek, a szolgáltatás díja változatlan marad."

És persze a jelenleg aktuális csomagajánlatok is választhatók.

"természetesen Önnek lehetősége nyílik más kedvezményes ajánlataink közül is választani"

(#70671) canniball válasza Intruder2k5 (#70670) üzenetére


canniball
nagyúr

Így van. Csak azt nem tudom "mire gondolt a költő", amikor ezt így megfogalmazta. Vajon mi a marketing értéke annak, hogy felajánlják: jóval drágábban vállalhatsz hűséget?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70672) Intruder2k5 válasza canniball (#70671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy előttem is írták, törvényi kötelezettség. Az áremelkedés újabb hűség vállalása esetén csak a jelenlegi "csomagját" érintené, mert gondolom azok a szolgáltatások ma már nem érhetők el így egyben csomag formában, így csak darabonként összeválogatva tudnák adni, az viszont listaáras. Ez az egyik variáció. A másik, hogy marad minden a jelenlegi formában, csak hűség nélkül megy tovább a szerződés, határozatlan időre. És végül a harmadik, hogy választ egyet a jelenlegi aktuális csomagajánlatokból.

A bónusz pedig, de ez nyilván bizonytalan, hogy megpróbál kiharcolni valami egyedi ajánlatot, de erről nem fogják formalevélben tájékoztatni.

(#70673) woodworm válasza canniball (#70671) üzenetére


woodworm
veterán

Még egyszer, nem ők találták ki, ez nem marketing, jogszabály kötelezi őket erre.

A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe a meghatározott idő elteltével határozatlan időtartamú előfizetői szerződés lép, kivéve, ha az előfizető egyoldalúan - vagy az előfizető és a szolgáltató közös akarattal - a határozott idő lejártát megelőzően írásban nyilatkozik arról, hogy a határozott idő leteltével a szerződést megszünteti. A határozott idő elteltét megelőző 90 napban a szolgáltató három alkalommal köteles az előfizetőt a számlalevél mellékletében, számlalevél hiányában írásban, postai úton vagy a szolgáltatás jellegéhez igazodó elektronikus úton tájékoztatni a határozott idejű szerződés határozatlan időtartamúvá átalakulásának időpontjáról. A tájékoztatásnak ki kell terjednie a szerződés átalakulásával beálló változásokra, továbbá be kell mutatnia az előfizető részére a szolgáltatónál elérhető, az előfizető jelenlegi határozott idejű szerződéséhez hasonló szolgáltatási tartalommal bíró határozott időtartamú előfizetői szerződési ajánlatokat.

(#70674) canniball válasza Intruder2k5 (#70672) üzenetére


canniball
nagyúr

& woodworm!
Ja hogy tény, hogy törvényi előírás ez a szöveg! Azt hittem csak lehet hogy az. Akkor nem szóltam!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70675) Samott


Samott
addikt

Napok ota csak angol hang van az Eurosport 2 HD-n (az SD jo), masnak is?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70676) vlevi válasza Samott (#70675) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, nálam is ilyen. Hang választás magyar, de ugyanaz, mint az angol hang sáv.

(#70677) Gubek-Einste válasza Samott (#70675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tarr-nál is így van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70678) tibitabbi válasza Intruder2k5 (#70672) üzenetére


tibitabbi
kezdő

Hát igen, akkor itt van a kutya elásva. Csak elsőre mellbevágó a háromszoros árajánlat, de így már értem a lényeget. Ez az első évem itt az UPC-nél és sok furcsaság van, de majd belejövök. Habár van konkurrencia nálunk hasonló vagy még jobb áron, de nem szeretek váltogatni. Ha a jelenlegihez hasonló árat sikerül kialkudni, akkor maradok.

(#70679) Gabró válasza Gabró (#69218) üzenetére


Gabró
tag

Egy gyors update az ügyemről, ami azóta sem zárult le.

A UPC-vel való beszélgetésem viszonylag gyorsan egy konkrét kérdésben kristályosodott ki. Lemondhatom-e a telefon előfizetést úgy, hogy megtartom a 120-as internetet a jelenlegi áron (bőven hűségidő lejárta után vagyunk). Kértem, hogy írjanak erre egy indoklással ellátott választ. Ezzel kapcsolatban már volt néhány levélváltásunk, a válasz természetesen mindig az volt, hogy nem, de jól megindokolni egyszer sem sikerült a 2 hónap alatt. Korábban mindenféle dokumentumra hivatkoztak, amikben elvileg meg kellett volna találnom, hogy a díjakat csupán a szolgáltatások együttes igénybevétele esetén tudja garantálni a UPC, de egyikben sem szerepelt. A legutóbbi, július 27-i levelükben pedig sikerült egy olyan ÁSZF pontra hivatkozniuk (12.1.2.1 b) 7., ami csak a kábeltv szolgáltatás ÁSZF-jében szerepel, az internet és a telefon ÁSZF-jében nem, kabaré.

Néha magamat sem értem, hogy minek szórakozok havi 580 forinton (mondjuk az bosszantó, hogy 16 százalékkal emelték a telefon díját - meghallgatnám erről is az indokukat), de a UPC-t sem értem, hogy miért így kezelik a helyzetet. Ne handabandázzanak nekem értékesítők, hanem nézze meg egy jogászuk a kérdésemet, és ha jól meg tudják válaszolni, elfogadom, ha pedig nem, akkor teljesítsék a kérésemet és kész. Látom előre, hogy az lesz, hogy el kell menjek békéltető testülethez, és ott is meg kell kérdezzem őket, hogy mire is alapozzák a nemleges válaszukat.

(#70680) kezo0 válasza Samott (#70675) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, most nézem felvételről a délutáni kerékpár-közvetítést, és angol a kommentár.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#70681) Intruder2k5 válasza tibitabbi (#70678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy fentebb is írtam, nem vagy köteles semmilyen változtatásra. Ha a jelenlegi csomag mind árban mind összetételben megfelel Neked, akkor nem kell csinálnod semmit, az automatikusan átalakul határozatlan idejű szerződéssé, és minden megy tovább változatlanul.

(#70682) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ha ez igy is lesz akkor teljesen jó:
"Tisztelt Előfizetőnk! Az Ön határozott idejű szerződése hamarosan lejár, és ezt követően előfizetése az alább megjelölt időponttól kezdődően elkötelezettség nélkül,határozatlan időtartamú szerződés keretében folytatódik tovább. Az új, határozatlan idejű szerződés alapján nyújtott szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételekkel megegyeznek, a szolgáltatás díja változatlan marad."
FP 500 + Digital Bronze (33+HD) + telefon továbbra is 5280. :C

[ Szerkesztve ]

(#70683) woodworm válasza Toth_Jani (#70682) üzenetére


woodworm
veterán

Ne gondold, hogy most már bebetonozott ára lesz, inflációra, fogyasztói árszínvonal emelkedésére való indoklással és az erre való törvényi hivatkozásokkal folyamatosan srófolják majd pár száz forintonként felfelé a csomagdíjat.

(#70684) tomaszka88 válasza kabelmania27 (#70660) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Rendben, egyébként az Utorrent 10-15 megával tölt, a qbitorrent pedig hozza a max 40-50 megát is. Bár a feltöltés hol van ,hol nincs, de leginkább nincs. Pedig olyan fájlok is jönnek amik frissek , és vannak rá.

(#70685) Toth_Jani válasza woodworm (#70683) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Arra hivatkozva sajnos a többi szolgáltató is emelni fogja, na de ahhoz képes amikor 50 óra betárcsázósért fizettem 9990-et ez nagyon baráti ár 3in1 csomagért. :)

(#70686) Soma01 válasza Samott (#70675) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem a Diginél jó a hang és persze magyar nyelvű is.

(#70687) Samott válasza Soma01 (#70686) üzenetére


Samott
addikt

Igen, diginel meg elvileg a T-nel is rendben van. Ezert nem ertem mi lehet a gond.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70688) szabogabor10 válasza Samott (#70687) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, Telekom IPTV-n rendben van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#70689) tibitabbi válasza Intruder2k5 (#70681) üzenetére


tibitabbi
kezdő

Igen, értem én amit mondasz, de így emelhetik a jelenlegi díjat egy éven belül. Ezért akarok egy évre határozott idejű szerződést kötni a jelenlegi áron. Akkor egy évig (viszonylag) nyugodtabb lehetek. Ezt azért úgy automatikusan felajánlhatná a szolgáltató, ha ügyfélbarátabb lenne. Amúgy meg köszi a segítségedet.

(#70690) canniball válasza tibitabbi (#70689) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam én is kaptam pont ilyen levelet tőlük. Felhívtam a lemondás menüpontot és megkérdeztem hogy ez ugye vicc és tudnak-e jobb ajánlatot vagy menjek más szolgáltatóhoz? Tudtak jobbat, azóta a korábbinál kicsivel több szolgáltatásért kevesebbet fizetek. Szóval egy próbát megér, hogy megeressz egy hívást.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70691) tibitabbi válasza canniball (#70690) üzenetére


tibitabbi
kezdő

Köszi a tippet, majd kipróbálom. De van még idő több mint két hónap a hűségből.

(#70692) #07746304


#07746304
törölt tag

A Wi-Free-t miután bekapcsolták a telefont, ismételten engedélyeznem kellett. Azoknak írom, akik így járnának. Szerencsére még itthon vettem észre.

(#70693) Soma01 válasza #07746304 (#70692) üzenetére


Soma01
veterán

Nekünk tarifacsomag váltáskor is újra kellett aktiválni. A weboldal azt mutatta, hogy be van kapcsolva, de nem ment. Újra kellett jelszót választani...

(#70694) #07746304 válasza Soma01 (#70693) üzenetére


#07746304
törölt tag

Igen jelszót újra kellett megadni, ugyanazt adtam meg mint korábban, elfogadta, így a készülékeimen nem kell állítani :)

(#70695) Sztrapacsek


Sztrapacsek
csendes tag

Üdv!

Talán itt ért valaki az internet kábelezéshez.(?)

A problémám: gyenge sebességű a Telekomos internetem, és lényegesen jobb sebességűt (ráadásul nem is magasabb áron) kizárólag a UPC szolgáltat a lakhelyünkön.

Kiszállt a műszaki fejlesztést végző alvállalkozójuk, és megállapította, hogy az oszlopon lévő kapcsolódobozuktól 40-50 m-re lévő házunkba megfelelő adatátviteli kapacitású földkábellel lehet bevinni az internetet. (Légkábel még egy darab oszlop beépítésével sem vezethető be.) Azt javasolták, vállaljam a földmunká, a védőcső lefektetését, akkor van esélyem, hogy vállalja a cég a fejlesztést.

Nem vállalták, a magas költségek miatt elutasítottak, részletesebb indokolás nélkül, még azt sem tudom, hogy szóbeli, a földmunka átvállalására vonatkozó, vállalásomat figyelembe vették-e.

Úgy tudom, ha az erre szánt keretük és a kiépítés költségeinek különbözetét átvállalom, eséllyel tárgyalhatnánk. Gondolom, a kiépítés akkor lenne a legolcsóbb, ha én magam fektetném le védőcsőbe a megfelelő kábelt.

Tudja valaki, hogy milyen műszaki paramétereket kell teljesítenem? Milyen kábelt kell használnom? Szeretnék egy kalkulációt készíteni, hogy tudom-e vállalni a kiépítést.

Köszönettel

(#70696) Toth_Jani válasza Sztrapacsek (#70695) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Egy ismerős ugyanebben a helyzetben van csak a T elérhető nála, de egy oszlop és légkábel segítségével beköthető a UPC.
Először azt mondta kihagyja kb: 60 ezerbe került volna, majd pár hónap múlva már a szolgáltató mondta hogy ők hagyják ki, és mégsem lehet úgy bekötni.
Bár a házak között valahol van a földkábelhez cső, de azt meg nem keresgélik.

(#70697) pjen


pjen
félisten

17.ker Madárdomb, nincs szolgáltatás.

(#70698) pjen válasza pjen (#70697) üzenetére


pjen
félisten

Meggyógyult.

(#70699) Gubek-Einste válasza pjen (#70698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt végig volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70700) pjen válasza Gubek-Einste (#70699) üzenetére


pjen
félisten

Az utcánk elején van nagy szekrényük,áramszünet esetén rendszeresen elfelejtik vissza kapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.