Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) tomy86 válasza Fernet (#64316) üzenetére


tomy86
addikt

Próbáld meg a rootcloak modullall (Xposed kell hozzá)! Ezzel többeknek is működött a TV Go rootolt készüléken is.

(#64352) grabber


grabber
addikt

Hello!

Segítséget szeretnék kérni.Mamámnál folyamatosan veszik ki az analóg csatornákat és most már kénytelen lesz átállnia digitálisra.Viszont IPTV-t kétlem,hogy megszeretné,főleg mert box is jár hozzá.Műholdas antennát sem szeretne a ház oldalán.Maradt a digitális kábeltv.Viszont a THome oldalán semmilyen info nincs erről,csak az iptv-t nyomatják.
2 db tv-je van.Egy plazma és egy régimódi.Plazmánál modul segítségével ogazából tudna tévézni és kebelezni sem kell,persze box sem.A régihez meg kér egy boxot amit ha akar használ.

Ez így működhet?Árul még a T ilyet,mert semilyen árat nem láttam.

(#64353) poli27 válasza ujtordai (#64341) üzenetére


poli27
veterán

Bemész a telekomhoz és veszel...

(#64354) Intruder2k5 válasza grabber (#64352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Digitális leszek

Digitális jelátalakító (médiakonverter)

A digitális jelátalakítót kizárólag Telekom TV szolgáltatást előfizetők vásárolhatják meg szeptember 1-jétől. Egy előfizető maximálisan kettő darab digitális jelátalakító megvásárlására jogosult. A digitális jelátalakító ára: 8 990 Ft lesz. Megvásárolhatod üzleteinkben vagy weboldalunkon.

De egyébként bármilyen, a kereskedelemben is kapható DVB-C képes box megfelelő a vételre.

[ Szerkesztve ]

(#64355) grabber válasza Intruder2k5 (#64354) üzenetére


grabber
addikt

Köszi.Nem tűnik rossznak.Régi használt beltériekhez képest :(

(#64356) DJ. Ru$y válasza grabber (#64352) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A plazmán csak, akkor fog menni, ha van benne DVB-C vevő, különben oda is kell egy külön STB. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64357) ujtordai válasza poli27 (#64353) üzenetére


ujtordai
tag

Szia,

Köszi a választ!
Nekem alapból EnConn Mini-Wire TX EoC ből 4 darabot tett fel a Tsys évekkel ezelőtt. Ha bármelyik tönkre megy, annyit veszek amennyi kell. Problémamentesen működött minden 4 héttel ez előttig. Amikor is volt egy hálózat karbantartás/korszerűsítés és egyszer csak megfagyott a TV. elment a net.
1.5 hét leállás (TV rész nem működott) kiderült hogy 2 db. EoC úgy hazavágja a modem/gateway-t (ami router is) hogy minden leállt.
Ebből kifolyólag kell vegyek 2db.
De a kérdés még mindig az, hol célszerű megvennni?

☻♂♫

(#64358) grabber válasza DJ. Ru$y (#64356) üzenetére


grabber
addikt

Van,köszi ;)

(#64359) |AP|


|AP|
veterán

UPC-nél lejárt a hűségem, és emeltek egy akkorát, hogy most már megérné Telekomra váltanom.
Most a UPC-nél a fullos TV csomag van (HBO Pakkal), 120-as nettel, második TV-hez mediacarddal.
Ez volt eddig 10.300, most 12.300 Ft lett.
Ha lemondok az HBO-ról, akkor egy IPTV családi HD + 50-es net + alap vonalas telefon csomag kijönne 8850-ből, ami elég is lenne.
Viszont egy második tv-n is szeretném nézni az adásokat, ezt eddig mediacarddal oldottam meg a upc-nél (falon van a készülék, nincs hely set-top boxnak), a Telekomnál viszont nem látok ilyen lehetőséget. Csak újabb set-top box-szal lehet több tévén is nézni az adást, semmilyen mediacard lehetőség nincs náluk?

(#64360) bopeti98


bopeti98
őstag

Általában mennyi idő szokott lenni míg bekötnek egy plusz boxot?
10.-én lett megrendelve, de azóta még nem kerestek.
A másik hogy ha alternatív vezetékezési megoldással szeretném ( EoC ), azt előre jelezi kell majd a szerelőnek? Vagy általában mindig van náluk ilyen eszköz?

(#64361) DJ. Ru$y válasza |AP| (#64359) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs. Csakis STB.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64362) |AP| válasza DJ. Ru$y (#64361) üzenetére


|AP|
veterán

hát ez baj... sőt, talán kizáró ok. :(

(#64363) DJ. Ru$y válasza |AP| (#64362) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez van, én csak válaszoltam a kérdésedre. :( Nem azért lett drágább a UPC-d, mert nincs élő szerződésed? Ha újrakötöd, megint csökken az ár, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64364) |AP| válasza DJ. Ru$y (#64363) üzenetére


|AP|
veterán

Nem is rád haragudtam :) Csak kár, hogy 2015-ben még mindig dobozokat kell a tv-re kötni, ha szeretnéd nézni, miközben már léteznek kulturáltabb megoldások is.
Igen, a UPC-nél lejárt a hűségidőm, és elfelejtettem még előtte bemenni hozzájuk és újrakötni. Így már nem vagyok benne biztos, hogy belemennek a csökkentésbe...

(#64365) adika4444 válasza |AP| (#64364) üzenetére


adika4444
addikt

Hívd fel őket, lemondás gomb, lemondanád a szolgáltatást mert tv-nek köttetsz tányéros DIGI-t, telefonból van szuper Telekomos ajánlatod, netből meg mész Telekomhoz:). TV és telnek is mondhatod a T-t, de DIGI-vel szorongathatóbbak. Hidd el, fognak jobb árat adni.

üdv, adika4444

(#64366) atala válasza |AP| (#64364) üzenetére


atala
addikt

Azért kell set top boxot használni, mert így tudják garantálni, hogy kompatibilis legyen az összes tévével, és a hibáknak egy részét így ki is zárják. Én minden évben kérdezem, hogy lehet-e már konax kártyát használni, de a válasz mindig ugyan az.
Arra hivatkoznak, hogy ha mindenki más-más kártyát használ, más-más tv-n, akkor annyiféle hiba is lehet.
Részben megértem Őket, mert ha meg engedélyezik, és gondok lesznek a szolgáltatással, akkor nem azt fogják az emberek mondani, hogy azoknál van a gond akik így használják, hanem azt fogják mondani, hogy a telekomnak szar a szolgáltatása.

(#64367) |AP| válasza atala (#64366) üzenetére


|AP|
veterán

Upc-nél teljesen jól működik a mediacard, már több mint egy éve probléma nélkül használom. Ha nekik megy, a Telekom is bepróbálhatná.

Megpróbálom bedobni a felmondást, meglátjuk mi lesz.

(#64368) villamos válasza |AP| (#64367) üzenetére


villamos
őstag

Nem erről van szó. Telekom az iptv -t favorizálja, a hagyományos analóg, és digitális (DVB-C) rovására. Idővel ezek meg is fognak szűnni, kizárólag csak IPTV lesz.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#64369) |AP| válasza villamos (#64368) üzenetére


|AP|
veterán

értem, bár nem biztos hogy jó ötletnek tartom. Nekem sokkal szimpatikusabb, ha nem kell még egy plusz eszköz, távirányító, stb.

(#64370) villamos válasza |AP| (#64369) üzenetére


villamos
őstag

Persze érthető, de sajnos nem az ügyfél döntésén múlik a dolog, hanem a szolgáltatóén.
A stb. hátulján egyébként van ir bemenet, így be lehet tenni akár egy szekrénybe is a dobozt.
A távirányító univerzális, a legtöbb tévét lehet vele irányítani, csak be kell állítani.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#64371) PpenoO


PpenoO
őstag

Üdv,

Pár nappal ezelőtt az ADSL vonalam (10Mbit csomag) sávszélessége 7,5ről konstans 6,5re esett vissza. Semmilyen ingadozás nem volt előtte, hozzáteszem utána se.

Speedport W724V-t újraindítva sem változott a helyzet. A készülék rendszerinfójába a 7,5es értéket látom.

Miután kizártam a user és kábelhibát, SNR lockra tippelve felhívtam a hibabejelentőt és kértem, hogy vegyék le. Hibát állapítottak meg, hogy milyet nem kötötték az orromra, de a hölgy közölte, hogy ő nem tud SNR lockot levenni és kért 24 max. 72 óra türelmet. Kaptam is az sms-eket, az utolsó arról tájékoztat, hogy a hibát elhárították, a sávszél viszont maradt 6,5Mbit.

Ti mire tippeltek illetve, tudtok módot arra, hogy a régi sávszélességet elérjem?

(#64372) DJ. Ru$y válasza PpenoO (#64371) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jelentkezz be a HGW felületére majd nyisd meg ezt az oldalt, és arról dobj be print screent, ha dchard erre jár megszakérti, ha van ideje.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64373) atala válasza |AP| (#64367) üzenetére


atala
addikt

Ez így van, mégsem így tesznek. Nekem ráadásul van Sat egység is a TV-be építve, így lehetne a sat tv-t néznem, ha elfogadná a kártyát. Mivel a beltérihez van párosítva a kártya, így ez nem működik.
Mindegy, mert most úgy is le lesz cserélve iptv-re, ha minden igaz.

(#64374) PpenoO válasza DJ. Ru$y (#64372) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, itt az eredmény:

(#64375) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, tuti nagyon láma kérdés, de már a hajam tépem:
Elöljáróban: eddig még életemben nem volt adsl netem, most viszont új albérletbe költöztem, így lett a telekom (iptv, internet + telefon kombó).
Wifin keresztül látom a hgw-t (speedport w 724v), az Internet acces alatt ez van:
Name of provider: üres
Username: 3play_cpe@telekom.hu
Password: Gei7eike

Az overview fül alatt azt látom, hogy Internet connection active.

Hol tudom megadni a usernevet meg a jelszót amit kaptam? Mert ha az internet assistant-nál azt a usernevet és jelszót írom be, amit nekem megadtak, úgy nincs internet connection :(

(#64376) DJ. Ru$y válasza kozicsd (#64375) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt a user és pw párost kell lecserélni arra, amit megadtál, elvileg neked kell megadni, legalábbis régen az előfizető adta meg. Bár lehet, hogy már valami generált belépés van, nem tudom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64377) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Externet kábelnettel lenne problémám, de olyan topikot nem találtam, ezért ide írok (egyébként a vonalat az Externet a Telekomtól bérli).

Az probléma az, hogy 3-4 óránként megszakad a net 1-2 percre. Gondolom ilyenkor újracsatlakozik a modem. Felhívtuk az Externetet, hogy ezt mégis mi indokolja, és röviden tömören azt mondták, teljesen normális dolog, hogy 3-4 óránként újracsatlakozik a modem. Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg normális? Eddig egy szolgáltatónál sem volt ilyen problémám, de még ADSL nettel sem. Munkára használom a netet, és különösen idegesítő, amikor fontos feladat közben szakad meg.

Előre is köszi a válaszokat!

(#64378) Intruder2k5 válasza Superhun (#64377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Szerintem meg egyáltalán nem normális. Milyen modemed van, ED2 vagy ED3? Jelszintek milyenek?

(#64379) szőröscica


szőröscica
addikt

Távszámlán senkinek nem késik a számla (IPTV+net)?
Általában 7-én, max. 8-án jön, de ebben a hónapban még nem ért ide. Nem mintha zavarna, de nem akarom, hogy valami gebasz miatt lekapcsolják a netemet.

[ Szerkesztve ]

(#64380) Superhun válasza Intruder2k5 (#64378) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Ilyen a modem:

Jelszinteket hogyan tudok nézni? :R

(#64381) Intruder2k5 válasza Superhun (#64380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy ED3-mas TC. Talán a Status menüben...

(#64382) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Lehet, hogy kicsit láma kérdés, nem vagyok ott az ilyen dolgokban:

van egy speedport eszköz. annak az 1. portján egy PC. a 3. portján egy STB van kötve. a kérdés az, hogy ha 2. és 4. portot külön-külön szobába vezetve, azokra egy switchet rakva, amire egy PC -t és egy STB lenne kötve, az működőképes megoldás lenne, vagy a SP 4. portjára egy switch kötve és 2 - 2 UTP kábel vezetve a szobákba a PC -nek és az STB -nek lenne a jobb megoldás?

:R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#64383) Superhun válasza Intruder2k5 (#64381) üzenetére


Superhun
addikt

Ez lenne az?

Ilyet találtam még, ami érdekes lehet. Itt az látszik, hogy holnap 02:18:41-kor lejár a WAN bérlés. Ez közrejátszhat?

[ Szerkesztve ]

(#64384) Intruder2k5 válasza Superhun (#64383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez az, és a jelszintek teljesen rendben vannak.

A DHCP lease time lejártának elviekben nem szabadna, hogy szakadást okozzon, mivel a kliens már a bérleti idő felének lejártakor megújítja az IP cím bérleti jogát, ha elérhető a DHCP szerver.

(#64385) tomy86 válasza szőröscica (#64379) üzenetére


tomy86
addikt

Én már a múlt hónapban sem kaptam. Idézet a mobilos topikba írt hozzászólásomból:
"Felhívtam az ügyfélszolgálatot és mondták, hogy nyugodjak meg mert a számlázási rendszerben vannak problémák és majd megkapom a számlát."
A Telekom oldala szerint sincs számlaelmaradásom. Gondolom majd karácsony előtt megkínálnak háromhavi számlával. :W

(#64386) szőröscica válasza tomy86 (#64385) üzenetére


szőröscica
addikt

Engem megkínálhatnak egy évnyivel is, nem az érdekel, csak ki ne kapcsolják a szolgáltatást. :DDD

Köszönöm, hogy írtál, ez megnyugtatott.

(#64387) Superhun válasza Intruder2k5 (#64384) üzenetére


Superhun
addikt

Köszi, akkor nyaggatjuk még az Externetet az ügyben. :)

(#64388) Intruder2k5 válasza Superhun (#64387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És abban biztos vagy, hogy nem saját eszköz okozza a szakadást? Kábelen is szakad, vagy csak WiFi-n használod? Több eszközön egyszerre is tapasztalható a szakadás?

(#64389) Superhun válasza Intruder2k5 (#64388) üzenetére


Superhun
addikt

Mindenhol, és azt is tapasztaltam, hogy ilyenkor a modemet sem lehet pingelni.

(#64390) Intruder2k5 válasza Superhun (#64389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most nézem, a system uptime igen alacsony, tehát vélhetően ilyenkor újraindul a hgw. Az event log-ban mit látsz?

[ Szerkesztve ]

(#64391) tomy86 válasza szőröscica (#64386) üzenetére


tomy86
addikt

Durva lenne, ha azért kikapcsolnák a szolgáltatást, mert a két éve tartó fejetlenség keretében már egy számlát sem tudnak kiállítani. ;]

(#64392) Superhun válasza Intruder2k5 (#64390) üzenetére


Superhun
addikt

Basszus igazad lehet... pont akkor szakadt meg a net legutóbb, mint amennyi a jelenlegi idő mínusz a system uptime. Ez kb 21:16-kor volt. Az event logban 20:19-kor volt a legutóbbi bejegyzés.

(#64393) Superhun válasza Superhun (#64392) üzenetére


Superhun
addikt

Hoppá! Most látom, hogy 1 órával kevesebbet mutat a modem rendszerideje. Akkor a táblázat szerinti 20:16 utáni események az érdekesek, mert ekkor szakadt meg a net.

[ Szerkesztve ]

(#64394) Intruder2k5 válasza Superhun (#64392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez én már nem értek eléggé, ha valaki, akkor majd dchard talán tudja véleményezni, hogy mik is ezek, de szerintem tuti nincs rendben valami, tele van error és critical besorolású bejegyzéssel a log.

Például a T3 Timeout ( Ranging Request Retries Exhausted )

Az üzenet azt jelenti, hogy a modem a küldött RNG-REQ üzenetekre nem kapott választ a CMTS-től. Nem szerencsés, ha sok ilyen üzenet van a log-ban, mert amennyire tudom, 16 ilyen után a modem újrakezdi a regisztrációs folyamatot a hálózaton, ami nyilvánvalóan a kapcsolat megszakadásával jár.

T3 Timeout ( Ranging Request Retries Exhausted )

Explanation: The cable modem has sent 16 Ranging Request (RNG-REQ) messages without receiving a Ranging Response (RNG-RSP) message in reply from the CMTS. The cable modem is therefore resetting its cable interface and restarting the registration process. This typically is caused by noise on the upstream that causes the loss of MAC-layer messages. Noise could also raise the signal-to-noise ratio (SNR) on the upstream to a point where the cable modem’s power level is insufficient to transmit any messages. If the cable modem cannot raise its upstream transmit power level to a level that allows successful communication within the maximum timeout period, it resets its cable interface and restarts the registration process. This error message is DOCSIS event message is R03.0, Ranging Request.

http://volpefirm.com/docsis_timout_descriptions/

[ Szerkesztve ]

(#64395) Superhun válasza Intruder2k5 (#64394) üzenetére


Superhun
addikt

Az utolsó előtti megszakadás, ha jól emlékszem, pont 12 előtt volt egy kicsivel, és ez látszik is a logban (10:47-es bejegyzések). Ott lehet valahol a kutya elásva, amit írsz. :K

(#64396) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Hogy tudom a Telekom oldalán a számlám letölteni és megnézni részletesen? Mert csak a számlám összegét látom! Telekom, hogy oldja meg, hogy minden hónapban más összeget kell fizetni 100-200 ft eltérés mindig van! Pedig Fix csomagjaim vannak!

Battletag: hojszi#2983

(#64397) Gubek-Einste válasza Darkness (#64382) üzenetére

Jó lesz az első elrendezés is de olyan switch kell amelyik támogatja az IGMP Proxy-t/Snooping-ot.

#64396 Intel fan11
Ha van telefonod akkor annak a forgalma befolyásolhatja a fizetendő összeget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64398) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#64397) üzenetére


Intel fan11
őstag

Van vezetékes telefonom! Hoppá plusz díjcsomaggal! Elvileg 5000 percig ingyen beszélek bárhova! Ezt meg nem szoktam túl szárnyalni! Szóval nem értem! Telekom honlapján meg másabb lett a felület! Számlám összegét látom csak de konkrétan a számlát nem! eddig le lehetett tölteni pdf formátumban!

Battletag: hojszi#2983

(#64399) dptrsk válasza Intel fan11 (#64398) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az 5000 percbe a 0640 illetve emeltdíjas számok nem tartoznak bele szerintem.
Mobil oldalból kiindulva gondolom.

Esetleg hívásatirányítás nincs?

[ Szerkesztve ]

(#64400) Intel fan11 válasza dptrsk (#64399) üzenetére


Intel fan11
őstag

vezetékesről ingyen hívható a kékszám! Nincs hívás átirányítás! Részletes számla miért nincs a telekom oldalán fenn a fiókomba?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.