Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) mobilizmo válasza HI-FI (#64250) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az ncore-nál eléggé válogatnak a seederek közül, amennyiben van erre lehetőség. Tehát ha egyedüli seeder vagy valamiben, akkor valószínűleg menni fog felfelé ahogy a csövön kifér (egy darabig, amíg nem kapcsolódnak be mások is). Ha viszont sokan vagytok, akkor előnyben részesíti a nagyobb sávszéllel rendelkezőket, a rangban feletted állókat és még csomó mindenkit. Van egy ismerősöm aki folyamatosan 100-on belül van, el nem tudom képzelni hogyan, pedig nincs seed szervere.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#64252) HI-FI válasza mobilizmo (#64251) üzenetére


HI-FI
tag

Köszönöm a gyors választ. Ezzel is okosabb lettem.

(#64253) the_one válasza dptrsk (#64218) üzenetére


the_one
tag

Nagyon köszönöm a választ!

Az eddigi tapasztalatok alapján, ez lehet a megoldás az én esetemben. Ha egy év és három hónap alatt nem tudtak egy szaros előfizetői adatbázist átmigrálni, akkor miért pont most sikerülne nekik. Teljesen értelmetlen telefonálgatnom, és várni hogy végre történjék valami.

(#64254) prozodus válasza DJ. Ru$y (#64243) üzenetére


prozodus
őstag

A szolgáltatásba az is beletartozik, h a rendszert használni tudja.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#64255) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#64243) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem rendszer beragadásról van szó, hanem nincs létrehozva a legacy (régi) rendszerben a VDSL50 profil, tehát csak az tud rá váltani,aki az újba van nyilvántartva.

(#64218) pietrasko Nem ajánlott ez a módszer, mert ha félresiklik, akár hetekig szolgáltatás nélkül maradhat, szerintem az egész nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#64256) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#64255) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ergo ő még mindig a régi rendszerben van beragadva. Félre értetted a "beragadást". Vagy én írtam félreérthetően.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64257) Nasuto válasza #78121280 (#64255) üzenetére


Nasuto
tag

Modemértékek alapján nálam is elérhető a VDSL 50, felhívtam őket, de a régi rendszerben vagyok, és csak 10-es és 20-as profilt engedi a rendszer (pedig most is 30/5-ben vagyok). Idegesítő nagyon. Pláne, hogy nem tudom mikor fog megoldódni.

[ Szerkesztve ]

(#64258) DJ. Ru$y válasza Nasuto (#64257) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Roli írta már, hogy a következő migrálás december elején lesz, érdemes utána is rákérdezni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64259) #78121280 válasza Nasuto (#64257) üzenetére


#78121280
törölt tag

Decemberben hátha sorra kerülsz. :) Én is a régiben vagyok emiatt nem lehet 2 HD stream koaxon...

[ Szerkesztve ]

(#64260) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#64259) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kíváncsi lennék mi alapján csinálják a migrálást, mondjuk ha figyelembe vennék, hogy valaki felfelé szeretne váltani, így nekik több pénzt hozna, azt minél előbb átraknák maguk miatt is. Bár lehet senki sem tudja, csak fognak x ezer usert és átrakják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64261) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#64260) üzenetére


#78121280
törölt tag

Bár lehet senki sem tudja, csak fognak x ezer usert és átrakják.

Kb jah. :)

(#64262) Nasuto válasza #78121280 (#64259) üzenetére


Nasuto
tag

Nagyon remélem. Vicces volt, felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondom az MT azonosítómat, erre bemondja a hölgy a 4 évvel ezelőtti címemet. Ott már volt egy sanda megérzésem, hogy ebből a 50Mbit váltásból most nem lesz semmi. :C

(#64263) sarkan válasza Nasuto (#64247) üzenetére


sarkan
aktív tag

Ha minicsomagból veszik ki a BBC Entertainmentet fel lehet mondani az előfizetést?
Van még egy év hűségem az IPTV-re de elérhető lett a digi és a upc is feleáron és még van náluk BBC Entertainment ( meg DIGI Sport) is.

(#64264) Teko001 válasza sarkan (#64263) üzenetére


Teko001
őstag

Mivel a minicsomagra nincs hűség, így természetesen felmondhatod a minicsomagra vonatkozó szerződést (az egészet csak kötbér mellett)

(#64265) dptrsk válasza sarkan (#64263) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Minicsomagból, ha vállaltál hűséget a minicsomagra(jelenleg azthiszem csak a HBO-s csomagokra lehet), akkor a minicsomagot mondhatod fel, mivel abban történt változás.

[ Szerkesztve ]

(#64266) Gubek-Einste válasza Tonyk (#64234) üzenetére

Ami kell majd az a jelszintekről egy képernyőmentés (javítható és javíthatatlan hibák számát is tartalmazó teljes táblázat kellene).
Az IPTV box-ok közvetlenül a HGW-re csatlakozzanak, a saját eszközök pedig a router módú Asus-ra így biztosan el van szigetelve a saját belső hálód a T-től.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64267) Tonyk válasza Gubek-Einste (#64266) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi! A screenshoot:

Ehhez nem értek, de nem tűnik valami fényesnek. (3 nap uptime)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#64268) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#64260) üzenetére


Nooeca
senior tag

Vagy területi elhelyezkedés alapján, vagy ami még ennél is logikusabb hogy előfizetés kezdete óta. Informatikai rendszerekben nincs olyan hogy nincs algoritmus, vagy mindenben van valami szabályszerűség.

Azaz ez a random x ezer fő ez így ki van zárva, valami alapján szűrve van hogy kik ők. A területi elhelyezkedés és a csatlakozási időpont is egy egyszerű megoldás.

A csatlakozási időpont meg azért is egyszerűbb, hiszen mindenki ID alapján van nyilvántartva egy rendszerben azaz az első előfizető 1, a második 2-es ID-s, és ha nincs más szűrési feltétel, akkor az ID alapján szűrünk (ami ebben az esetben megegyezik az előfizetés dátumával is.)

(#64269) Tonyk válasza Tonyk (#64267) üzenetére


Tonyk
veterán

Lerohadt az egész hóbelevanc. Reboot, mert csak villogott a DS 10 percig , alig 1 perc uptime után ilyen:

:F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#64270) Mikeee89 válasza DJ. Ru$y (#64113) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Nos megrendeltem az 50 Mbitet, elvileg max 48 órán belül elérhető lesz. Kérdeztem az ügyfélszolgálatost, hogy hoznak-e új hgw-t, de mondta, hogy csak akkor ha így lassú lesz az internet, akkor szóljak vissza és a műszakis kollégák akkor küldenek egyet. Kíváncsi leszek, hogy fogja tudni egy adsl 2+os eszköz a vdsl-t, na mindegy, lehet frissítik a firmware-t vagy mittomén :))

A hét további részében szabin vagyok, meglátom mi lesz :)

Jelenleg ilyenek a csillapítás és snr értékek, elvileg az utcánk alján van a dslam...

ui: korábban a hibadaatok résznél lent egy csomó érték volt, most kb egy hete még mindig nullán áll

[ Szerkesztve ]

(#64271) kgymac válasza Teko001 (#64242) üzenetére


kgymac
őstag

Más lehet a gond, nekem sehogy sem megy: -ERR Account is temporarily unavailable

(#64272) Teko001 válasza kgymac (#64271) üzenetére


Teko001
őstag

Elképzelhető akkor, hogy van épp más problémájuk is. Nekem az SSL halt meg délelőtt náluk, anélkül megy. De az másik hibaüzenet.

(#64273) Gubek-Einste válasza Tonyk (#64267) üzenetére

A jelszintek rendben vannak, ezzel nincsen baj.

#64270 Mikeee89
Most milyen eszköz van nálad szolgálatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64274) Teko001 válasza Gubek-Einste (#64273) üzenetére


Teko001
őstag

A kép alapján Pirelli A4201G

(#64275) Gubek-Einste válasza Teko001 (#64274) üzenetére

Cserélni kell, nem VDSL képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64276) DJ. Ru$y válasza Mikeee89 (#64270) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kiadtak egy olyan netet, amit nem fog kezelni a HGW-d, ebből mi lesz?! Jobb esetben addig lesz neted, amíg nem kapsz másik HGW-t, rosszabb esetben lehet nem is lesz.

Nooeca
Egyik sem igaz amit te feltételezel. Nagybátyámék egy utcában laknak velünk, anno mikor megszűnt az előző szolgáltatónk vagyis át lettünk adva a T-nek kb. 1 hét elteltével történt meg a 2 váltás, átkerültek ők majd mi, tudom, mert mind a két helyen én lettem megadva, mint "kapcsolattartó", és én már új rendszerben voltam, mikor ő a régi rendszer miatt szívott egy rohadt számkijelzés bekapcsolással. Szóval ez így megdőlni látszik, amit írsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64277) madle


madle
őstag

ha a szerződéskötésnél kikötöm hogy máredig nekem nem kell privát IP, akkor lehet a régi publikust használni? Vagy a Telekom új előfizetőinek mostantól csak privát IP és ennyi?

(#64278) Gubek-Einste válasza madle (#64277) üzenetére

Egyenlőre még lehet kérni, hogy publikus IP-d legyen de hogy mi lesz a jövőben azt még nem lehet tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64279) Mikeee89 válasza Teko001 (#64274) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Pirelli drg 225-öm van

(#64280) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#64276) üzenetére


Nooeca
senior tag

Pedig akkor sem hara ütésszerűen dolgoznak, mivel úgy nem lehet, belegabalyodnának a rekordokba.
Ez a random kikapunk 2000 embert pl. ez nem megoldható, mert utána honnan azonosítják hogy kiket kaptak ki? Sehonnan, mivel random kapkodtak...

Meg egyébként is random kikapni nem olyan egyszerű. Sokkal bonyolultabb mintha valami szűrési feltétel alapján kapnánk ki X ezer embert. Szóval valami van a háttérben ez biztos.

Amit te írsz, ott megszünt a szolgáltató az egész más tészta, itt nem szűnik meg hanem migráció van. Vagyis simán lehet még mindig ID szerint, dátum szerint vagy helyileg migrálni.

Szóval amit írsz annak a mostani állapothoz nem sok köze van. Itt egy adatbázisról beszélünk horribilis előfizetővel ott meg egy kis felvásárolt - vagy megszűnt - teljesen mindegy milyen cégről.

Én még mindig biztos vagyok benne hogy a migrálás az dátum/ID szerint folyik.

[ Szerkesztve ]

(#64281) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#64280) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megint h***séget írsz, te írtad, hogy szolgáltatás első kötésének dátuma alapján migrálnak, na nálunk ez 1 hét különbséggel történt, ergo ez alapján nem migrálhatnak, de megint csűröd és csavarod, holott te írtad, hogy lehet az alapján, de az alapján biztos nem, hiába írod le, hogy az szolgáltató megszűnés, attól még a T új szerződést kötött velünk és nem a régi szerződés élt tovább a T-nél. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64282) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#64281) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ha új szerződést kötsz, akkor annak mi köze volt ehhez az egészhez? Te írsz hülyeséget ezek szerint.

Állítod hogy így meg úgy történt mikor megszűnte a szolgáltató, de a való igazság az, hogy új szerződést kötöttetek... Vagyis kevered kutyulod a dolgokat. :N

(#64283) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#64282) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jézusom, lassan hanyagolhatnád a topik-ot.

Idézlek:
"A csatlakozási időpont meg azért is egyszerűbb, hiszen mindenki ID alapján van nyilvántartva egy rendszerben azaz az első előfizető 1, a második 2-es ID-s, és ha nincs más szűrési feltétel, akkor az ID alapján szűrünk (ami ebben az esetben megegyezik az előfizetés dátumával is.)"

Csatlakozási időpont: Amikor nálunk megszűnt az előző szolgáltató: 2008 valamelyik hónap
Mind a 2 szerződés 1-1 hét elteltével meg lett kötve a Telekomnál, akkor T-Online, érdekes én mégis előbb lettem migrálva, holott nekem lett később szerződésem velük, és, akkor még nagybátyám a régi rendszerben vegetált, mikor nekem már rég ment az online felület.

Szóval miről beszélsz még mindig (mellé)?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64284) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#64283) üzenetére


Nooeca
senior tag

Látom nem esik le neked sem, hogy miről beszélsz :C

Na mindegy, én ezt a társalgást befejeztem mert saját magadnak mondasz ellent miközben engem okítasz :)

Szoftvefejlesztés - rengeteg könyv van márkát nem mondok, elolvasod az első fejezetet vagy talán a másodikat is (általában ugyanúgy van felépítve minden könyv) abban már te is rá jönnél ennek az eszme cserének a megoldására.

írhatsz, meg mondhatod amit akarsz, de mostantól a hozzászólásaidat nem fogom figyelembe venni. nem szeretnék a szintedre alacsonyodni, meg a felesleges vitákat se szeretem amit most pl. generálsz.

(#64285) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#64284) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gratulálok! Ezzel sokra mentél. Reméljük hasznos tagja leszel a topik-nak továbbra is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64286) Gubek-Einste válasza Mikeee89 (#64279) üzenetére

Az sem megfelelő, cserélni kell, nem VDSL képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64287) dptrsk válasza Nooeca (#64280) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szép is lenne ha 2015ben nem lehetne hasraütve csinálni.

Csak 2 példa:
1.
Random kiveszel egy ügyfelet
Feldolgozod
Majd törlöd a régiből
2.
A régi rendszerben egy migrált változót vezetsz be.
Random kiveszel egy nem migráltat
Feldolgozod
Migrált változó igazra

(#64288) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Ok ez már legyen a Telekom dolga

(#64289) Nooeca válasza dptrsk (#64287) üzenetére


Nooeca
senior tag

Na végre egy hozzáértő. Habár az első opció szinte kizárt (mármint nem hiszem hogy csak úgy secc-pecc kitörlik a rendszerből a usert) mert hát mi van ha problémák vannak.

Viszon a második opciód az nagyon is lehetséges, habár egyből nem ugrott be nekem mint kivitelezés de ez is egy opció. Habár még mindig ott tartunk hogy szerintem így informatikai részből nézve ez nem egy "Legkönnyebb" megoldás.

(#64290) dptrsk válasza Nooeca (#64289) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Egyik sem életszagú, az se életszagú, hogy ha már nem megy automatikusan miért hullámokban kerülnek át az efi-k.

Feltehetőleg van valami rendszer benne.
De az is biztos, hogy ha manuálisan Marika pötyögi át, akkor napról napra egyre több efi-nek kéne átkerülnie, s nem hullámokban. S mellesleg már rég készen kéne lennie...

(#64291) #32577792


#32577792
törölt tag

Micsoda vita :)

Kérdezzétek meg tré fórumon hogyan zajlik a migráció :)

Mondjuk mi van ha kerítés is van a képletben, mert az ugye már befolyásolja a migrációt :)

(#64292) Nooeca válasza dptrsk (#64290) üzenetére


Nooeca
senior tag

egyébként az is azt bizonyítja hogy van valami szabályszerűség a migrálásban hogy vannak userek akiket valamiért nem lehet migrálni, vagyis bonyolult őket migrálni, így skippelik őket későbbre. DE igazából semmi jelentősége sincs, előbb utóbb mindenki az új rendszerben lesz.

(#64293) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Két hete hosszabbítottam és mivel egy árban volt akkor már inkább az interaktívot választottam. Azóta viszont még nem jött ki senki. Akkor azt mondta az ügyintéző, hogy majd boxot is cserélnek de közben kiderült, hogy a mostani is alkalmas rá. Valamit be kell aktiválni itt a helyszínen? A honlap szerint már él az új díjcsomagom de hiába kötöttem rá a routerre a beltérit nem lett aktív a videótéka. A hálózatnál jelzi, hogy kapott ip címet tehát az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#64294) bul07 válasza #78121280 (#64255) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nekem VDSL 50 nettem van akkor elméletileg kérhetném a 2HD stream-et?
Mert kb egy hónappal a 50-re váltás előtt felhívtam őket és akkor még nem tudtak 2HD stream-et adni.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#64295) Nasuto válasza bul07 (#64294) üzenetére


Nasuto
tag

Sajnos úgy tudom VDSL-en sehogy nem adják a 2HD streamet csak optikán és kábelen. :F

(#64296) #41133696


#41133696
törölt tag

A TV GO megy 64-bites Firefox-szal?

(#64297) Teko001 válasza #41133696 (#64296) üzenetére


Teko001
őstag

Nem, mivel nincs 64bites plugin.

(#64298) #41133696 válasza Teko001 (#64297) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi.

(#64299) macikos


macikos
addikt

Jó hogy mindenről van szó a téma összefoglalóban, csak a lényegről nem. Arról, hogy hogyan lehet ezt a szart minél egyszerűbben felmondani, megszüntetni, megválni tőle.

Nem igaz hogy milyen nehézkes a felmondás. Az ilyen cégeket nem megbüntetni kellene, hanem felszámolni a francba!

Most olvasom, hogy elvileg le lehet adni az üzletben a készülékeket. Akkor meg miért húzzák az időt a postával? Árulja már el valaki! Egyáltalán miért csak a postázást kínálták fel lehetőségként az üzletben? Persze két helyen voltam, mert az első üzletben a csaj azt se tudta mi van. Telefonálni kellett. Holnap bemegyek és rájuk rúgom a pultot. Két hete mondtam fel ezt a szart, de még mindig nálam van minden.

[ Szerkesztve ]

(#64300) DJ. Ru$y válasza macikos (#64299) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kicsit kulturáltabban! ;)

Nem minden üzlet azonos léteznek T-Pontok és T-Partnerek (talán) utóbbiban nem, míg előbbiben át kell venniük az eszközöket.

Viszont ennyit szenvedni részedről, posta már rég elvitte volt 4-5x ennyi idő alatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.