Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) xigris válasza #78121280 (#63698) üzenetére


xigris
őstag

Ez mit is jelentene? :B :R

(#63702) btz válasza #78121280 (#63698) üzenetére


btz
addikt

Hát ez szuper. Kiváncsi leszek az árakra, és hogy a feltöltési sebesség is bővülni fog-e ezáltal.

(#63701) xigris
Úgyhiszem ugyan az a formáció, ami a németeknél is van. Vezetékes + Mobilnet sebességének összeadódásából egy gyorsabb net, egy arra alkalmas HGW-vel.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63703) #78121280 válasza xigris (#63701) üzenetére


#78121280
törölt tag

A Német Telekomnál van egy úgy nevezett Hybrid szolgáltatás, ami az xDSL és a mobilnet sebességet fogja össze. Bővebb infó egyenlőre nincs.

(#63704) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Az idei nagy optikai fejlesztéshez lenne egy rövid sztorim. Kapcsolatban állok egy tűz közeli telekomos képviselettel. Mivel a mi településünkhöz is idén őszre ígérték a gyors netet így gondoltam felhívom. Az őszből év vége lett, abból pedig jövő év eleje, de mikor már bemelegedett a beszélgetésünk csak kinyögte, hogy igazából biztosra inkább a tavaszt mondaná.

Elmondása szerint sorra dőlnek be a kivitelező cégek akiket a telekom megbízott. Túl nagy falat az ország közel 2/3-át lefedni több száz kilométeres optikával. Hozzá kell tenni, hogy ez tényleg elég nagy meló de a Telekomnak erre fel kellett volna készülnie, felmérni és utána beharangozni.

Simán el tudom képzelni, hogy idei évre tervezett települések közül jó ha a fele lesz kész.

Akinek vannak hasonló tapasztalatai vagy észrevételei az ne tartsa magában.

Egy 8/0,5 mbit-es felhasználó a Dunántúlról...
T

(#63705) Zimi91 válasza #78121280 (#63703) üzenetére


Zimi91
tag

Arról esetleg van infó, hogy ez a megoldás a pinget hogyan befolyásolja?

(#63706) Zimi91 válasza tomi5244 (#63704) üzenetére


Zimi91
tag

Nálam annyi infó van, hogy felkerültünk az oldalra, de a helyi mérnökség nem tud róla, hogy idén bármi fejlesztés elkezdődne/befejeződne... :/:) Te amúgy pontosan hol laksz, melyik régióról beszélünk?

(#63707) #78121280 válasza Zimi91 (#63705) üzenetére


#78121280
törölt tag

Sajna nincsen. :(

(#63708) DJ. Ru$y válasza Zimi91 (#63706) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bátaszékre gondolsz Zimi? Idén nem sok minden lesz szerintem, jövő év eleje, tavasz, talán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63709) Orc válasza #78121280 (#63698) üzenetére


Orc
senior tag

Remélem baráti lesz az árazás, nyaralónál pont megfelelne egy ilyen megoldás.
Gondolom az új netes csomagok is akkor lesznek bevezetve...

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#63710) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy ismerősöméknél pár hónapja bekötötték a T-s kábelnetet. A konyhában van egy kis TV, ott simán analógon (DVB-C) ment az adás, a többi TV-nél Digi van. Pár napja viszont azt vették észre, hogy eltűnt egy csomó csatorna. RTL, TV2 pl. Azt mondták talán, hogy az van kiírva, hogy nincs jel, vagy gyenge. Szóval most alig van pár, vagy 4-5 db adó. Megpróbálkoztunk a MindigTV-vel egy régi szobaantennával, ott meg az volt a furcsa, hogy bár néhány adót látott, RTL, TV2 viszont nem volt közte, és a többiből is csak a helyi tv jött be (a többi nyilván kódolt, előfizetés/nagyobb csomag kéne hozzá). Mi történhetett a Telekomos TV-vel, miért nem jönnek be az adók?

(#63711) Zimi91 válasza DJ. Ru$y (#63708) üzenetére


Zimi91
tag

Igen, arra gondoltam. Nekem a tavasz tökéletes lenne, csak ne az legyen, hogy majd 1.5 év múlva... -_- (amúgy honnan tudod, hogy melyik településre gondoltam?:o:D)

(#63712) dchard válasza Gabesz87 (#63710) üzenetére


dchard
veterán

Először is az analóg nem DVB-C. Az analóg csatornákat fokozatosan vezetik ki, nálatok ez most történt meg. Ezzel párhuzamosan a DVB-C (digitális) platformon kódolatlanná tettek több csatornát, így a korábbi analóg kínálat elérhető nálatok is DVB-C--n, kódolatlanul tehát csak egy megfelelő set top box, vagy arra alkalmas TV kell a vételhez.

Az analóg lekapcsolást a Telekom 2016 december 31-ig tervezi elvégezni, de a legtöbb helyen már idén eltűnik az analóg csatornák döntő többsége. Tehát tejes értékű TV előfizetést már csak digitális kábeltv-n (DVB-C), IPTV-n, illetve Sat TV-n lehet igénybe venni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63713) Gabesz87 válasza dchard (#63712) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is arra tippeltem, hogy szüntetik meg az analógot. Na de abban a TV-ben (egy 20"-os Philips TV) van DVB-C/T vevő, mégsem jön be semmi. Menüben próbáltam a TV újratelepítését (újrahangolás), ott meg is kérdezi, hogy antenna (DVB-T), vagy kábel (DVB-C) van-e bedugva. De semmi, nem találja meg az adókat. Azt hiszem EZ az a TV.

Hopp, most ugrott be: lehetséges, hogy az a probléma, hogy nincs TV előfizetésük? :) Csak a net jön a T-től, meg ahogy írtam, eddig pár csatorna a analógon(?) (ahogy most is, kivéve a hiányzókat, amik eltűntek).

[ Szerkesztve ]

(#63714) dchard válasza Gabesz87 (#63713) üzenetére


dchard
veterán

"lehetséges, hogy az a probléma, hogy nincs TV előfizetésük?"

Hát nem is tudom, talán ez lehet a gond :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63715) spici válasza dptrsk (#63699) üzenetére


spici
tag

Az ő hálózatukban volt rengeteg hiba, 1 hónapon át csinálták, biztos nem 1-2 leágazás volt hiba.

(#63716) jbl


jbl
aktív tag

NetMánia M 20Mbit/s helyett csak 15Mbit/s jött eddig, de most váltottam
NetMánia XL -re [link] :C Eddig minden jó.

(#63717) Andris837 válasza jbl (#63716) üzenetére


Andris837
senior tag

Jó neked... nekem is 15 jön a 20 helyett, de itt nálunk sajnos nincs XL. :O

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#63718) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Lehet azt tudni mennyi a felmondás utáni kötbér? (Tévé, net, vonalas tel is itt van) A két éves hűségből van még hátra másfél év...Vagy ez egyénenként változik?

(#63719) DJ. Ru$y válasza WhiteWalker (#63718) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A szerződés kötéstől eltelt idő alatt igénybe vett hűségkedvezményt kell visszafizetned.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63721) WhiteWalker válasza DJ. Ru$y (#63719) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm, ennek számolás lesz a vége :DDD

(#63722) DJ. Ru$y válasza WhiteWalker (#63721) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Számlákon elvileg szerepel a hűségkedvezmény 3 szolgáltatásnál azt hiszem 3x különböző mértékben, ezeket összeadod, akkor megvan az egy hónapod, ha beszorzod az eltelt hónapokkal, akkor pedig megvan a kötbér mértéke elvileg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63723) Zimi91 válasza poli27 (#63720) üzenetére


Zimi91
tag

Szerintem nem kell aggódni, ha nagyon negatív lesz a helyzet, akkor nem kis "lázongás" lesz... :)

(#63724) TomKiss válasza DJ. Ru$y (#63722) üzenetére


TomKiss
tag

ööö.. nem a fizetett és a listaár közti különbséget kell venni?
Legalábbis másik szolgáltatónál én itt estem pofára, mert kiszámoltam ,hogy mennyi kedvezményt vettem igénybe.. aha, aztán közölték az összeget, majd miután magyarázatot kértem az eltérésre, akkor közölték, hogy a kedvezmény az egy dolog, de a listaárat kell figyelembe venni, és ahhoz kell viszonyítani az általam fizetett összeget.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#63725) DJ. Ru$y válasza TomKiss (#63724) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ÁSZF 7.5.2

"A díjcsomag havidíjából a határozott idejű szerződésre tekintettel biztosított kedvezmény esetén a kötbér mértéke megegyezik az Előfizető által az Előfizetői szerződés megkötésétől, későbbi létesítés esetén a
Szolgáltatás létesítésétől, vagy a számlázás elindításától a Szerződés megszűnéséig igénybe vett havi díjkedvezménnyel.
Ha az Előfizető a hozzáférésre, illetve más szolgáltatásra/díjcsomagra vonatkozóan is határozott időtartamú szerződéssel rendelkezik, a jelen pont szerinti fizetési kötelezettség az Előfizetőt nem mentesíti a hozzáférésre/más szolgáltatásra/díjcsomagra kötött szerződésében az idő előtti felmondás esetére kikötött, az igénybe vett kedvezmények mértékével megegyező kötbér Szolgáltató általi érvényesítésétől."

A havi díjkedvezmény az a hűségkedvezmény elvileg, és nem a triplakedvezmény és nem a hiéna kedvezmény.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63726) wassermann válasza DJ. Ru$y (#63725) üzenetére


wassermann
addikt

Azért ezek iszonyatosan bosszantóak: itt az finoman van kőbe vésve, hogy ember, te bármit teszel, a cégnek (részvényeseknek) garantált a profit...

[ Szerkesztve ]

(#63727) DJ. Ru$y válasza wassermann (#63726) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hűséget vállalsz... Vagyis, hogy fixen viszed nekik 2 évig a profitot, ezért olcsóbban kapsz valamit, ha te ezt egy év után megszünteted, mondjuk ő számolt veled még egy évig, ezért kötbéreztet. Ez minden szolgáltatónál így van... És nem csak telekommunikációs részen, de villany, gáz stb. nem véletlen teszik rá a késedelmes fizetésnél az a "kamatot", hisz a pénzzel ők számoltak már.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63728) tomi5244 válasza Zimi91 (#63706) üzenetére


tomi5244
őstag

Fejér megye, Székesfehérvártól pár km, 4000 fő feletti kisváros.

Régi réz kábeles telefon vonalon jön a "széles sávú" net. Az egyik legnagyobb probléma, hogy ennek a rendszernek nagy ellensége a távolság. Akik közel vannak a központhoz azoknak 20 mbit csak csak megvan. De a település perem területein sokaknak az 5 sincs. A másik hátulütő, hogy feltöltés kis túlzással a 0-val egyelő.

(#63729) Zimi91 válasza #78121280 (#63707) üzenetére


Zimi91
tag

Utánaolvastam a német kollégáknál, mint írtátok ott ugye már egy ideje megy. Magasabb lesz a ping, valaki olyant írt, hogy pl neki 20->30ra ugrott, de van, amikor ennél nagyobb az eltérés. Valamint korlátlan (adatkorlát) a mobilinternet hozzá kint. Ez mondjuk, ha nem lesz eszeveszett áron, akkor egy nagyon jó dolog lesz, ha itthon is így fog működni... :)

(#63730) Zimi91 válasza tomi5244 (#63728) üzenetére


Zimi91
tag

Ismerős... :) Nálunk kb 1-1.5 éve lehet 10 mb/s-es csomagot rendesen kihasználni, előtte 6 volt a max, amit tudott a vonal. Azóta a központot fejlesztették kicsit gondolom, ezért most 12-13 a max, ami jön, mi is elég távol vagyunk...

(#63731) WhiteWalker válasza DJ. Ru$y (#63722) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi, megnéztem a számlát , ha jól látom akkor a 2 éves hűségkedvezmény 1300ft x 3 ( net, tv és vonalas telefon). Elvileg 9 hónap már eltelt, de legyen 10 , egyszerűbb számolni . Meg is van a végeredmény, cirka 40 ezer :R
Megkérdem majd egy T pontba is , ha egyezik az Ő számításaikkal akkor jól számoltunk.
Köszönöm még egyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#63732) DJ. Ru$y válasza WhiteWalker (#63731) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Majd számolj be, hogy mi lett a végeredmény! Nincs mit!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63733) WhiteWalker válasza DJ. Ru$y (#63732) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Rendben, holnap be is ugrom délután az egyik kirendeltségbe.

(#63734) Zull


Zull
senior tag

50/25 optika, szigethalom, csak és kizárólag németország fele (svéd, francia, olasz, osztrák, stb irányokba mind jó):

Más német városokba is ilyen, nem csak München.

Mondjátok hogy nem csak nekem ilyen :O

[ Szerkesztve ]

(#63735) spici válasza Zull (#63734) üzenetére


spici
tag

Nekem is, illetve 200as ping :P
De most rácsatlakoztam Csegországi VPN-re úgy megvan mind a 30megabitem és 70es ping szóval ismét a gerinchálózat le van terhelve a nyugati országokban.

(#63736) wmati válasza tomi5244 (#63704) üzenetére


wmati
addikt

Milyen jellegű tapasztalatokra vagy kíváncsi ?

(#63737) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

+1
Külföldi sávszél 2-400as ping de csak a telekomnál...

Ennek lehet köze hozzá ? [IPV6-Telekom]

[ Szerkesztve ]

(#63738) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok

Speedport 724 routeren hogy kell kitölteni a PORT forwardnig részt hogy megnyissam NASnak a 80as portot?

(#63739) Hooper válasza Hooper (#63738) üzenetére


Hooper
őstag

lehet egyébként ez nem is megoldás, csak eddig jutottam mint lehetséges hiba.
Routerekhez, hálozathoz semmit nem értek :/
pár napja üzemeltem be a NASt, az elején el tudtam érni kívülről, madj volt egy restart és azóta nem.
Vagyis nem csak az elérés szünt meg hanem a netre se lát ki (frissítés keresésnél és alkalmazások letöltésénél is kiírja hogy ellenőrizzem az internet kapcsolatot)

elvileg ez a portforward lehet nem is kell mert van ez a quickconnect hozzáférés amivel ezek kiválthatóak.. az elején ez is ment.

Mi lehet a baj h restart után elvesztette a netet?

(kábel lehet amugy hibás mert beépítettem a helyére menet közben és kicseréltem az UTPt.. csak tipp)

[ Szerkesztve ]

(#63740) AttisCode


AttisCode
újonc

Sziasztok,

ma kaptam meg a 2. új STB-t, ami már ISB2201 tipus és a távirányítója
teljesen más, mint az előző.

Konkrétan nincs rajta TV/STB gomb, viszont a két LED helyett
van egy nagy fehér TV gombja.

Valaki tudja, hogyan lehet ezt TV távirányításra programozni?

Látszólag ha tartósan nyomom a TV gombot, akkor blokkolja a Power gombot,
vagyis akkor nem villog a Power gomb sem.

(Túrtam a netet, de csak egy harmadik fajta távirányítót találtam német vodás boxhoz,
de azon is van TV/STB gomb.)

[ Szerkesztve ]

(#63741) Looserke


Looserke
őstag

Másnak is szarakodik és tetű lassú a net?

(#63742) dptrsk válasza AttisCode (#63740) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha jól emlékszem volt már itt hasonló gond.
Az volt a tanács, hogy nyomd a TV gombot és közben gépeld be a számokon a TVmárkádhoz tartozó kódot.

(#63743) Zoltan84


Zoltan84
csendes tag

Üdv! Arról lehet tudni esetleg valamit, hogy Tinnyén miért nem érhető el fél napja a Telekom egyik vezetékes szolgáltatása sem és, hogy mikorra várható valami? Köszönöm!

(#63744) Intruder2k5 válasza Zoltan84 (#63743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Ezt így konkrétan nem jelezte itt senki, de szerintem jelentsd be a hibabejelentőnek.

(#63745) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv! Egy kis segítség kellene.

D-link modem szoftverét kb. 3 hete frissítették a központból, azóta vacakol a netem, van mögötte egy tp-link router is. Minden megy gond nélkül torrent is seedel, viszont ha elindul bármilyen letöltés akkor hazavágja a netet, a torrent letöltése továbbra is megy, és sokszor a router is nyomja a wifit, de a pc-n nincs http illetve pingelni/elérni sem tudom a d-linket. És a megoldás az ha újraindírom a routert, de ez elég idegeítő.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63746) Zoltan84


Zoltan84
csendes tag

Szia!

Többen jelentettük már hibára, ügyfélszolgálat szerint karbantartás során hibát találtak, dolgoznak az elháritáson. Ennek ellenére 11:30 óta semmi sem történik. Nálam kábelen nincs digitális szolgáltatás, de pl falu másik felében réz alapú analóg teló sem megy!

[ Szerkesztve ]

(#63747) Intruder2k5 válasza Zoltan84 (#63746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Sajnos" az ÁSZF nem kötelezi 12 órán belüli hibaelhárításra a szolgáltatót.

(#63748) Gsx-rr válasza Zoltan84 (#63746) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mult het csutortok ota nem volt Netem es Digitalis Tv-m.
Net van tegnap ota,tv meg nincs

(#63749) Zoltan84 válasza Intruder2k5 (#63747) üzenetére


Zoltan84
csendes tag

Ha egyedi hibáról lenne szó természetesen nem is várnám el az azonnali javitást, de egy egész települést valamint minden szolgáltatást érintő hibát szerintem ennyi idő alatt illene rendbe tenni, még ha az ászf nem is kötelezi őket erre.

(#63750) PitLee


PitLee
őstag

Sziasztok !
Ugyan az az IP cím pingelése csak a szolgáltató más.
link
Lehet erről a "hibáról" többet tudni, vagy csak simán túl van terhelődve ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.