Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) the_one válasza #78121280 (#64150) üzenetére


the_one
tag

Nincs arra valami mód, hogy soron kívül átkerüljek az új rendszerebe?

Sajnos nincsen. :(

Új előfizetésként gond nélkül megrendelhetem, és akkor kapásból az új rendszerbe kerülök. A régi előfizetés lemondásával gondolom lenne egy kis macera, a hűségszerződés miatt. De ha nem kapják össze magukat, lehet hogy csak ez a megoldás marad.

(#64152) DJ. Ru$y válasza the_one (#64151) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kötbért kell fizetned, ha felmondod a hűséget, ezt azért gondold meg.

(Nem kell mindent külön kimásolnod, látszik a válasznál, hogy kinek a válaszára reagálsz, így elkerülve a piramis effektust.) Csak egy jó tanács.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64153) #78121280 válasza the_one (#64151) üzenetére


#78121280
törölt tag

December első hetében várható a következő migrálás. Az hogy milyen terv szerint mennek az jó kérdés, de szerintem random össze szed a rendszer x ezer előfizetőt és át tolja.

(#64154) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pontosan 6 napja se telefon, de net és totális a káosz. 35 perc telefonálás után és nagyon sok elnézés kérés után (ÜSZ kért) eljutottunk oda, hogy kijöhet ma este a szerelő, mert papíron is meg lett bízva. Mondtam én a telefonba, a műszaki felmérés nekem az, hogy odamegyek kiszállok, mérek stb, nem pedig a távolból a 100+ méter hallatán azonnal úgy ítélem meg, hogy az nem fog menni. Nekem tegnap este óra anyagi kárt okoz, hogy nincs net, ráadásul fizetem szintén a té felé a mobnetet. Azzal mi lesz? Kesze kusza szitukat kreált ez a helyzet. SŐT az invetel előfizunk ami ezért most nem megy azzal mi lesz? Ki fizeti ki? Mivel a tés telefonra ült rá. HA ennek vége megkérem hívjanak fel és beszéljük meg mit térítenek meg nekünk.

(#64155) Lehiñito válasza Teko001 (#64149) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Xbox one-t szeretnék részletre, nem telefont.

(#64156) dr.bubo válasza Lehiñito (#64155) üzenetére


dr.bubo
őstag

Telefonon is elintézheted a részletre vásárlást.
Én TV-t és tabletet is részletre vettem, mindig telefonon intéztem. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#64157) edk-


edk-
őstag

Korábban analóg, jelenleg kódolatlan DVB-C tévécsomagom van. Ha IPTV-re váltanék, ezek a csatornák már nem jönnének a kábelen DVB-C-n? Mert ha maradnának, akkor megérné váltani (havi pár száz forinttal kevesebbe kerül), a STB-ot meg ki se bontanám.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#64158) Teko001 válasza Lehiñito (#64155) üzenetére


Teko001
őstag

Ott online amúgy is csak igényt adsz le/jelzel, szóval szerintem te is hívd fel őket, ahogy már előttem is mondták.

[ Szerkesztve ]

(#64159) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Cisco EPC3925 együtt tud működni a Xiaomi routeremmel? Én a routerről akarok irányítani, az ossza wifin és kábelen a netet. Még fél halott, nem fut le a raktár frissítés.
Végül koaxon jön be minden.

[ Szerkesztve ]

(#64160) DJ. Ru$y válasza Kolondrum (#64159) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha DMZ-be teszed, akkor igen. Más megoldás nem nagyon van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64161) Gubek-Einste válasza btz (#64144) üzenetére

Alapvetően nem a vezeték nélküli összeköttetés ellene vagyok, ha van lehetőség kábelezésre akkor inkább az legyen, hanem a WDS ellen. A sima repeater/kliens/stb móddal semmi bajom sincsen.

#64142 dchard
WDS név alatt többféle üzemmódot is szoktak értelmezni a gyártók/fejlesztők, én vagy 6-8 félével találkoztam már a repeatertől kezdve a kliensig, volt router-olt és nem router-olt verzió is. Az egyik legnagyobb gond ez az összevisszaság ami a WDS-sel kapcsolatban van, a sima repeater/kliens/stb módokkal nincsen ilyen zavarodottság, egyértelmű, hogy melyik mi.
Bocs ha egy kicsit kekeckedő lett, nem személyeskedőnek számtam, csak nagyon kikívánkozott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64162) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#64160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve ha nincs IPTV, akkor pont az az egy típus, amit állítólag át lehet állíttatni bridge módba az ügyfélszolgálaton. Nem oly régen írta itt valaki, hogy "pár hónap hiszti után" megcsinálták neki.

(#64163) Kolondrum válasza DJ. Ru$y (#64160) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nekem 3 betű az ABC-ben. HOl találok róla leírást?

(#64164) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#64163) üzenetére

DMZ

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64165) DJ. Ru$y válasza Kolondrum (#64163) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk, ha beírod a keresőbe, a HGW-d típusát + DMZ? Segítek.

Intruder2k5
Teljesen igazad van, de neki van telefon, ami most, akkor Invitel, nem értem teljesen!? Meg TV, ami csak DKTV, szóval elvileg, ha Invitel marad rézen, akkor neki is be tudják lőni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64166) dr.bubo válasza DJ. Ru$y (#64165) üzenetére


dr.bubo
őstag

Megelőztél. :)
Kiegészíteném még, hogy DNS-nek beállíthatja a google dns-t 8.8.8.8., 8.8.4.4 :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#64167) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#64165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem a telefon nem akadály, tehát attól mehet a bridge mód, még ha T-s is. Csak az IPTV tesz keresztbe.

szerk.: Pont a minap került szóba a 3925 topikban.

[ Szerkesztve ]

(#64168) Kolondrum válasza DJ. Ru$y (#64165) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ahaaaa csakhogy a meglevő subnet maskot is akar addig nem mentiel. Az mi?

(#64169) dr.bubo válasza Kolondrum (#64168) üzenetére


dr.bubo
őstag

Subnet mask:
255.255.255.0
Default gateway: a cisco ip-je :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#64170) mobilizmo válasza spici (#64138) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezek megfelelő értékek?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#64171) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#64170) üzenetére

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64172) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszönöm szépen! Minden úgy megy mint a nagykönyvben, ráadásul a saját routeremen belül.

(#64173) bopeti98


bopeti98
őstag

Ha IPTV-hez kérek egy 3. stb-t is a meglévő 2 mellé, akkor ugye nem indul újra a hűség?

(#64174) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#64173) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem. Az STB-k nem hűségkötelesek (csak az első nyilván), bármikor visszaadhatod őket az első kivételével.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64175) Lehiñito válasza dr.bubo (#64156) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Köszi már meg is rendeltem.
(#64158) Teko001: neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#64176) bopeti98 válasza DJ. Ru$y (#64174) üzenetére


bopeti98
őstag

Szuper. Köszönöm! :R

(#64177) csabi10


csabi10
senior tag

Ha lemondom a szolgáltatást /net+tv/ akkor a 2 iptv stb-t bevihetem a T-pontba ott átveszik ugye? A Cisco EPC3925 modemet is le kell adni?

[ Szerkesztve ]

(#64178) DJ. Ru$y válasza csabi10 (#64177) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minden eszközt le kell adni, és igen elvileg át kell venniük, de néhol nem szeretik átvenni, és elküldenek a postára, ahol van előrepreparált doboz erre. Ugyanis ha telefonon mondod le, akkor elvileg postán kell feladni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64179) csabi10 válasza DJ. Ru$y (#64178) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszi, személyesen akarom lemondani, oda viszem a cuccokat, postára nem viszem az tuti. Amikor a harmadik stb-t leadtam a t-pontban át vették, utána 2 hónap múlva kiszámláztak 35 ezret azzal az indokkal, hogy nem adtam le, még jó hogy a papír meg volt róla, hogy át vették.
Képzelem mi lett volna ha postára adom.

(#64180) dchard válasza Gubek-Einste (#64161) üzenetére


dchard
veterán

Semmi gond, nem szoktam könnyen magamra venni :)

A gyártók állítsanak bármit is, a WDS egyetlen funkciót takar, ami a wifi MAC rétegében zajlik le, konkrétan hogy a kitüntetett BSS MAC címről érkező csomagokat újrakeretezés után ismétli a WDS-be konfigurált eszköz. Ez a kitüntetett BSS MAC nyilván azé az állomásé amelyik felől érkező csomagokat ismételjük. Miért fontos ezt tudni? Mert nyilván a hozzánk közeli állomások adását nem ismételjük. Repeaternek ugyan lehet hívni, de kliens módnak semmiképpen, routolásról meg eleve nem beszélhetünk mert a WDS az OSI modell második rétege a routolás meg a harmadik, semmi közük egymáshoz (legalább is ilyen értelemben).

A lényeg az, hogy azért mert az egyes gyártók más fantázianevet adnak ennek a funkciónak, a mögötte meghúzódó technológia teljesen ugyanaz, tehát kompatibilitási probléma nem merülhet fel. Ettől persze még egy vacak megoldás, de nem a kompatibilitás miatt :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#64181) adika4444 válasza dchard (#64180) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem amikor próbáltam TP-LINK 842ND és EPC3925 átment rajta stabilan a NetmániaL, de 841ND-vel már nem ment, meg nagyobb netnél egyrészt ahogy írtad feleződik a sebesség, ami nagyobb távnál ahol a próbálgatáson kívűl értelme is lenne, már nem lehet alkalmazni mert akár használhatatlanra is zuhanhat azzal a felezéssel...

üdv, adika4444

(#64182) Ovo


Ovo
csendes tag

Üdv!

Megoldható, hogy a szolgáltatótól kapott D-Link DCM-704-es eszköz mellett be legyen kötve egy TP-Link TL-WR2543ND ?
A szolgáltató által adott D-Link eszköz elég gyengén szórja a WiFi jelet a TP-Link eszközhöz képest.
Mi a teendőm beállítások terén?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Gergő

(#64183) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Lehet valamit tudni, mikor jönnek az új csomagok? (300/500)
Várhatóak még idén?

Köszönöm

http://totesz.myminicity.com/

(#64184) Lacielvtárs válasza Kronk (#64183) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem olvass vissza... :K 100 hsz-ként általában előjön ez a kérdés :B
bár én magam úgy tudom hogy konkrét infó mintha nem lenne, de ha visszaolvasol láthatod, milyen csomagok várhatóak... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64185) #78121280 válasza Kronk (#64183) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia!
Idén nem várható....

(#64186) DJ. Ru$y válasza Lacielvtárs (#64184) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

100 hozzászólásonként ő kérdezi meg mindig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64187) Lacielvtárs válasza DJ. Ru$y (#64186) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos, visszakerestem :D
pedig többször is olvastam a válaszaitok, de hát türelemmel kell lenni, nem olyan eCCerű ennyi felhasználót kiszolgálni és/vagy optikai kábel kihúzni :K
szerk: bár én magam a 30/5 Mbit-esemmel is tökéletesen meg vagyok elégedve... 3300 Ft-ot kell érte fizetnem :B
... és sokszor ki sincs használva

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64191) spici válasza spici (#64190) üzenetére


spici
tag

Bocsi a dupláért :(

Most vettem észre, hogy a Magyar Telekom eddigi 40 gigabites Bix kapcsolatát leredukálta 20 gigabitre? :Y
Volt már az idén pedig olyan is hogy 40gbitet 100%-on használta :P

Bandwith 40G, de az ne tévesszen meg senkit, fokozatosan íródott át 20G-re (azon csodálkoztam hogy 40G volt idén a max kihasználtság amit 200%-nak írt, már tudom hogy miért :P)

Nem hinném hogy hiba lenne, bár semmi sem indokolja hogy kisebb legyen a gerinc, pláne most mikor sávszél növelés lesz, de ha ez el is marad akkor meg az optika miatt ugrik meg.

[ Szerkesztve ]

(#64192) Teko001 válasza spici (#64191) üzenetére


Teko001
őstag

Nem akarlak megsérteni (tényleg), de pontosan így kezdődnek a hülyeségek. Nagyjából semmi sem igaz abból, amit írsz.

(#64193) anadroid


anadroid
senior tag

Nézzétek át a Magenta1 számlákat! Nálam elfelejtették jóváírni az (XXL Netmánia mellett) ingyenes Moziklubra beterhelt 1500 Ft-ot, és emellett még további 1050 Ft többletterhelés is mutatkozik. A panaszom ment tovább a számlázásra, úgy tűnik, hogy a Moziklub automatizmust elfelejtették beállítani. Az 1050 Ft-ra egyelőre nincs magyarázat. Van benne ilyen csoda is:

Televízió szolgáltatás
Elõfizetési díjak
Magenta1 számlakorrekciós tétel(SZJ 64.20.30.0) 09.01-09.30 1 hó 440,94 440,94 559,99

Tehát többletterhelés a nem Magentás tv-díjhoz képest.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#64195) Kronk válasza #78121280 (#64194) üzenetére


Kronk
őstag

Kikerül a Eurosport 2 HD??? :Y

http://totesz.myminicity.com/

(#64196) bopeti98 válasza #78121280 (#64194) üzenetére


bopeti98
őstag

Wow, BBC Earth HD. Kellemes meglepetés. :K

(#64197) btz válasza Kronk (#64183) üzenetére


btz
addikt

Úgy is csak a "szűk, de remélhetőleg rohamosan növekvő" optikás és koaxos tábor fog részesülni az új legnagyobb csomagokban, a vdsleseknek még jóideig lesz 50/16 a max, nem tudom valaha meglépik esetleg egy 100/30-as csomag kiadását, már ahol a technológia sajátossága engedi.
Én személy szerint jobban örülnék egy kis árcsökkenésnek, de mivel hűségidős vagyok, vásárolt eszközzel, sajnos így nem fogok tudni olcsóbban igénybevenni semmit. Így magam részéről kb 2017-ig nem számítok sem olcsóbb, sem gyorsabb netre, olcsóra és gyorsabbra meg pláne.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#64198) Nasuto válasza #78121280 (#64194) üzenetére


Nasuto
tag

Kikerül a BBC Entertainment. :W

(#64199) Kronk válasza btz (#64197) üzenetére


Kronk
őstag

Koax miatt kérdeztem, a cégnél 120/10 van, a gyorsabb feltöltés reményében érdeklődtem a nagyobb csomagok iránt. De akkor várjuk a szép új jövőt :)

http://totesz.myminicity.com/

(#64200) Gedeon31 válasza Nasuto (#64198) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lesz helyette CNN ami volt pár évvel ezelőtt ,akkor azt vették ki ,ha jól emlékszem helyére a BBC került.

Szemét egy dolog az,hogy a Eurosport2 HD kikerül :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.