Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) DJ. Ru$y válasza Firestormhun (#64500) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fejlesztésre nem, nagyobb beharangozott csomagokra várhatsz esetleg. Vagy dobbantasz te is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64502) ripo05


ripo05
tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy a Távszámlában és Telekom weboldalán más befizetési határidő van? Konkrétan a Távszámlában november 30, az online felületen november 29. Ráadásul az egyik TV törlesztés, amit elvileg a Távszámlán nem is lehet kifizetni (kártyával), csak átutalással. Mivel 29-e vasárnap, ezért ha az az igaz, akkor azt pénteken 27-én át kell utalnom. A távszámláról letöltött pdf-ben is november 30 van.

Ja és még valami. Van egy mobilinternet előfizetésem is, ami most nem látszódik a Telekom weboldalán az előfizetések listájában. Azt megtalálom valahol? (Azt már csak félve említem, hogy a TV előfizetésnél azt írja: Havi díj: nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#64503) tomi5244


tomi5244
őstag

Telekom chat ügyfélszolgálatot el tudom érni valamilyen linken keresztül vagy az random szokott felugrani? Nagyon kéne beszélnem egy ügyfélszolgálatossal de csak nem akar előjönni a chat... :U

(#64504) DJ. Ru$y válasza tomi5244 (#64503) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk 8-16-ig esetleg? Ilyenkor kötve hiszem. Ilyenkor örüljön az ember, ha telefonon talál valakit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64505) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Még mindig nem látom telekom felületen a részletes számlám csak a befizetendő összeget! Ti látjátok már? Meddig szarakodnak még?

Battletag: hojszi#2983

(#64506) dr.bubo válasza ripo05 (#64502) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ki lehet távszámlán is fizetni a készülék részletet. A havi számla mellékletében található a részletről szóló számla és ott lehet kifizetni. :)

T online felülete meg sokszor mutatja rosszul, hogy milyen előfizetése, havidíja van az ügyfélnek. :(
A havi számládon minden előfizetésed rajta van és az összeg is jó, akkor nem kell törődni vele, hogy mi látszik online felületen. Számlagond esetén pedig a távszámlánál az aktuális számlánál ott van az "észrevételem van" gomb, ott lehet jelezni, hogy probléma van a számlával.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#64507) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok! Tök rendben van a netem (20/1 mbit; ping jó, packet loss nincs, ppoe ritkán szakad, R360 T1E a modem), de épp a minap olvastam egy cikket, ahol az író a gépéhez kapcsolt kábelek cseréjéről írt és hogy milyen nagy hatása volt nekik. Ekkor döbbentem rá, hogy bár évek óta fejlesztem a gépem, még a modemet is cseréltem egyszer erre az ajánlott feketére, de hogy a kábelek azok kb ugyan azok, mint amik 5-6 vagy kitudja hány éve voltak... nyilván a falban lévőt nincs módom kicserélni, drága lenne, de mi van ha a fali aljzatból jövőt kicserélem ilyen viszonylag új, CAT6-osra? Sajnos a jelenlegi kábeleken nem látok jelzést, hogy milyen típusúak, de gondolom ez azt is jelenti, hogy nem újak, lehet hogy még csak nem is CAT5-ösek. Vagy mindennek semmi értelme ilyen 20 mbites netnél? Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#64508) Gubek-Einste válasza lemusz (#64507) üzenetére

Ha nincsen gondod akkor felesleges ezzel foglalkoznod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64509) lemusz válasza Gubek-Einste (#64508) üzenetére


lemusz
addikt

De most nemsokára amúgy is rendelnem kell mást, aztán gondoltam hozzá csapatnék pár ilyen kábelt is a rendeléshez, ha elméletben ez jobbá teheti a kapcsolatot vagy valami...

(#64510) Gubek-Einste válasza lemusz (#64509) üzenetére

Mutass egy vonal diagnosztikát, hogy lássuk mi is a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64511) dr.bubo válasza lemusz (#64507) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azért nem árt, ha ilyentápkábeleket szerzel be. :D :D

Ha régi, töredezett a kábeled, akkor érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#64512) lemusz válasza Gubek-Einste (#64510) üzenetére


lemusz
addikt

- 20 órája megy a gép/net
- SNR-t még átállítottam évekkel ezelőtt 110%-ra

DMT kép

dr.bubo: :D

[ Szerkesztve ]

(#64513) DJ. Ru$y válasza lemusz (#64507) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem egy 20/1-es kapcsolat alatt tökéletesen mindegy, hogy milyen kábeled van, ha jó állapotban van. És mivel azt mondod a net is elég jó, akkor valószínűleg nincs sz*r állapotban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64514) jézusom válasza adika4444 (#64497) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt hogyan csináljam? Ip lekérő oldalon meg tudom nézni, de a HGW címét hogy? :U

(#64515) borbas666


borbas666
aktív tag

Üdv.
Valaki meg tudja mondani, hogy NATolva vagyok-e ?
Elvileg beszéltem a telekommal, szóltam nekik, hogy nem kérek belőle.

[kép]

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#64516) ripo05 válasza dr.bubo (#64506) üzenetére


ripo05
tag

Nagyon jó, köszönöm. :R

(#64517) DJ. Ru$y válasza borbas666 (#64515) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Belepsz a HGW-d be, megnezed a WAN IP cimet amit kapott, majd felmesz a myip.com-ra es, ha a ketto nem egyezik NAT-olva vagy.

Jezusom!
A HGW cimere belepsz, vagy ha sajat routert hasznalsz, akkor abba es megnezed a WAN menupont alatt, hogy WAN IP mellett milyen IP szerepel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64518) borbas666 válasza DJ. Ru$y (#64517) üzenetére


borbas666
aktív tag

Speedport hgw-ben ezt találtam:

IPv4 Address Information
Public WAN-IP: 134.255.46.132
Gateway address: 145.236.238.24
Primary DNS server: 84.2.44.1
Secondary DNS server: 84.2.46.1

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#64519) Gubek-Einste válasza jézusom (#64514) üzenetére

Admin felületen lehet látni, hogy mi a WAN IP cím így ha nem azonos a webes oldalon látottal akkor vagy NAT-olt/privát IP címen.

#64518 borbas666
A weboldalon is ez szerepel mint az IP címed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64520) borbas666 válasza Gubek-Einste (#64519) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali.
Igen a : 134.255.46.132 IP szerepel Whatsmyip alapján.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#64521) Gubek-Einste válasza borbas666 (#64520) üzenetére

Akkor nem NAT-olt/privát IP címed van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64522) borbas666 válasza Gubek-Einste (#64521) üzenetére


borbas666
aktív tag

Értem köszönöm a segítséget.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#64523) btz válasza borbas666 (#64520) üzenetére


btz
addikt

Akkor nincs NAT, Általában a NAT-os címek 10.X.X.X formájúak, kifelé pedig legtöbbször (nem mindig) 31.-essel kezdődő IP van, persze van más ip is, de legtöbbször ez.

ⓑⓣⓩ

(#64524) atala válasza btz (#64523) üzenetére


atala
addikt

Miért baj a NAT-olt IP? Egyáltalán mi az a NAT-os IP? :)

(#64525) DJ. Ru$y válasza atala (#64524) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Bekerülsz egy nagy T-s router mögé." Nagy vonalakban ez. Nem tudsz portot nyitni, nincs DDNS használat, mert nem tudja felregisztrálni az IP-det, mert nem publikus IP-d van, hanem egy belső T-s IP címet kapsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64526) atala válasza DJ. Ru$y (#64525) üzenetére


atala
addikt

Ez hol okoz hátrányt? Én még nem tapasztaltam, pedig sok-sok éve T-s vagyok.
Hol tudom ezt ellenőrizni?

(#64527) DJ. Ru$y válasza atala (#64526) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Most írtam le, hogy hol okoz hátrányt. Nem tudsz feltöltéshez (torrent) portot nyitni, nem tudod DDNS-sel elérni a saját hálózatodon belül, ha el akarnál érni valamit.

Kereken 9 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod. Ha koax-on kapod a netet, akkor mindegy. Csak DSL és Optika esetén játszik, bár utóbbira azt írta már valaki, hogy azt nem NAT-olják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64528) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Sziasztok!

Friss Telekom netuser vagyok elvileg 20/1-es csomaggal. Pc-n és Xbox One konzolon használnám a netet.

Az alábbi értékeket kaptam:

Egy kicsikét keveslem ezen értékeket és főleg a Boxnál az a 200-on felüli Latency érték nem tetszik.

Ha felhívom az ügyfélszolgálatot valamilyen mód van rá hogy megkapjam a 20 megás elérést és hogy a Latency érték kisebb legyen?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#64529) DJ. Ru$y válasza Bogyi007 (#64528) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pingre nincs semmilyen formában kötelezettségvállalása a szolgáltatónak a 27 ms (Speedtest mérés) DSL-en rendben van. Főleg, ha 20-as vonalra 14 Mb-et kapsz. Gondolom azért ennyit kapsz, mert nem bír többet a vonal. Egy próbát tehetsz a 20 Mb-re, de valószínűleg ez a vonal teljesítménye.

Az Xbox meg gondolom egy amcsi szerverre mért, ahol megeshet ekkora ping, ha valami nem kerek. Speedtesten is tudsz pingelni amerikai szervereket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64530) Bogyi007 válasza DJ. Ru$y (#64529) üzenetére


Bogyi007
veterán

Lakóhelyemen van akinek 30-ast is engednek és az messzebb van a központtól (ahol a szerver van) mint ahol én lakom...

Bekötésnél derült ki hogy a kapcsolószekrény villanypóznáján a még tavaly májusi villámcsapás olyan károkat tett, hogy a bekötés is kérdéses volt egy ideig. Erre nem hivatkozhatok esetleg hogy hátha sérült lehet a bekötési pont vagy a kapcsolószekrény?

A jó multiplayeres játékhoz nemhogy Strickt vagy Moderate hanem Open-nek kellene lennie a hálózatnak a latency értéknek meg 200 alatt...

IP címmel nem lehetne valamit intézkednem esetleg? (Dinamikus IP cím, Fix IP cím stb.)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#64531) Gubek-Einste válasza Bogyi007 (#64530) üzenetére

Mutass egy vonal diagnosztikát, abból több minden is kiderülhet.

IP címmel nem lehetne valamit intézkednem esetleg?
Ez alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64532) Bogyi007 válasza Gubek-Einste (#64531) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azt hogyan kell előszednem?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#64533) Gubek-Einste válasza Bogyi007 (#64532) üzenetére

Alapvetően ÍGY kell megcsinálni.
Milyen szolgáltatói eszközt kaptál?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64534) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#64533) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel új bekötés, gyanús, hogy HGW-t kapott.

Milyen eszközt kaptál?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64535) Bogyi007


Bogyi007
veterán

ZTE ZXV10 H201L

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#64536) Gubek-Einste válasza Bogyi007 (#64535) üzenetére

Az admin felületen a status oldalról kellene egy képernyő mentés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64537) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#64530) üzenetére


Bogyi007
veterán

Beszéltem az ügyfélszolival - úgy tűnik lesz itt 20 mega is, az ő méréseik szerint tényleg karcsú a 14 mega és sanszos hogy a villámos történet a ludas. Dolgoznak az ügyön. Jeleztem nekik, hogy újonc vagyok náluk és hogy a Digitől jöttem át és hogy direkt a gyorsabb net miatt. Mosolygott a fószer és azt mondta, hogy igyekeznek rendbetenni a dolgot.

Ha megoldják, akkor szinte az életben először dicsérni is fogom a Telekomot. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#64538) ps27 válasza Bogyi007 (#64528) üzenetére


ps27
újonc

szia
nálam is rossz a vonal.

[ Szerkesztve ]

(#64539) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A mai nap folyamán hozzám került egy LG 24MT45/47D típusú TV. A problémám ott kezdődik, hogy a kép olyan krumpli minőségű rajta, hogy bántja a szemem. IPTV-m van, xy csatornával. A TV maga HD ready, HDMI kábellel összekapcsolva a beltérivel. Kollégánál amikor jártam, scart kábelt használt a beltérihez, egy hasonló HD TV-n, amikor kicseréltük azt HDMI kábelre, gyönyörű lett a kép. Nálam nem ez történt. Nem változott semmi. Próbáltam már minden TV beállítást, a T-home képarány beállításokat mindet végignéztem, nem jutottam egyről a kettőre.

Valakinek van valami okossága? Előre is köszönöm! :R

Ezt megírom az LG topicba is, ha van olyan :U

gölmétcsül ©

(#64540) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Tudja valaki hogy mikor emelték a net sebességét? Mert eddig steamen 7,2MB/s volt a maximális sebességem (kb 60 Mb/s ), most meg :

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#64541) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
2 hete korsezrűsítés volt (adsl-ről vdsl-re) és csomagot váltottam. Azóta torrentezés esetén ha nem korlátozom a letöltés sebességét, egy rövid idő után "kiakad" a hgw és nincs net az asztali pc-n. Mellette az ip tv megy. Ha korlátozom a letöltést, minden megy rendesen.
Ez normális, és szokjak hozzá, vagy tudok valamit tenni ellene?

(#64542) DJ. Ru$y válasza redingitell (#64541) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSL-en szokás, hogy lefelé és felfelé is úgy állítjuk be a töltést, hogy maradjon 15%-20% tartalék, ugyanis, ha elkezdesz netezni még töltés mellett, akkor elhasal az egész. Amióta DSL netem van azóta korlátozom én is és nincs sávszélesség elfogyás problémám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64543) atala válasza DJ. Ru$y (#64527) üzenetére


atala
addikt

:R
Köszi.

(#64544) #78121280 válasza DrTechnoid (#64540) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kb 1-1.5 hónapja pár fórumozónak is megugrott a sebessége,de ez ilyen teszt féleség, idővel vissza áll majd arra amire elő vagy fizetve. :)

(#64545) Zimi91 válasza Bogyi007 (#64528) üzenetére


Zimi91
tag

XBox latency-jével ne törődj, ahogy írták amerikai szerverrel teszteli. 10es pingnél (hazai szerverrel tesztelve) is 170et írta a Box... :)

(#64546) #32577792


#32577792
törölt tag

Ma bementem a kecskemét Auchanban lévő ügyfélszolgálatra, gondoltam nem telefonálgatok és megkérdem, mit ajánlanak a hosszabbításra.

Kár volt.
Nevezzük Zoltánnak Zoltánt, akihez kerültem.
Kicsit lógott rajta minden, de részlet.
Azonosítás, kb. 5 perc.
Megállapítása annak, hogy mikor jár le a hűségem - amit előtte mondtam is neki - újabb 5 perc
Türelem.
Mondtam oké, ezt eddig is tudtam a kérdés az volt, hogy mit tud ajánlani.
Újabb azonosítás, keresgélés. Megtalálta mi van most. Hurrá.
Ez kb. 11-12 perc eddig.
Kattintgat, próbál kollégára nézni, hogy HELP, nem veszik a lapot.
20 mega - mondja
Mi? kérdem
20 mega - ismétli újra, határozottan
2 hete 50-et mondtak telefonon - mondom.
Erős verejtékezés indul el.
Kollégához - aki visszakérdez, szinte már pórba taszítóan és elmegy onnan
Ismét lázas kattintgatás
Türelem
Már fogy az is
Hagyja, köszönöm, viszlát
Minden másra ott a mastercard

Hajrá!

(#64547) Livius válasza #32577792 (#64546) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem amikor lejár a hűséged, akkor hívd fel őket telefonon. Egész jól lehet őket "zsarolni" olyankor már, hogy vagy nagyobb sávszélet adjanak, vagy hiéna kedvezményes áron ugyan azt, különben lelépsz tőlük persze, ha van másik szolgáltató.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#64548) #32577792 válasza Livius (#64547) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nincs sajnos
Bár sokan szidják őket, és leborulnak a digi vagy upc előtt, csak azok elfelejtenek ritkán lakott helyen szolgáltatni

(#64549) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Megérkezett hozzánk is a Digi. Itt van az utcánkban egy oszlopnyira a kábel vége.
Kiszámoltam, hogy a digitv (HD + 2tv), diginet 100 pro, digitel 200 telefon + digifilm csatorna 5360Ft lenne.
Kértem a Telekomtól egy új ajánlatot a jelenlegi csomagunkra.
IPTV családi+HD, Netmánia XL, alap telefon + 3 box. Ez jelenleg 12900 Ft.
A levelem után 2 nappal megkerestek telefonon és tettek egy 9300 Ft-os ajánlatot,
újra induló 2 év hűséggel.
Még mindig 4000 különbség van a kettő között. Ki lehet még csikarni valamennyit belőlük vagy ez a vége?
Ezt elfogadva aláírok nekik még 2 évet, de egy hónap múlva felmondom a szerződést, akkor csak az egy hónapra eső kedvezményt kell kötbérként kifizetnem?
Megvagyok elégedve nagyon a Telekomos szolgáltatással, de óriási nagy a pénzbeli különbség.
Egyébként szerintetek mennyire megbízható a Digi szolgáltatása? Ti váltanátok ilyen helyzetben? (Ez utóbbira, ha nagyon off jöhet privátba is.)

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#64550) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

A box tényleg nem tud egy adóról két egymás utáni hd műsort felvételre beállítani, mondván ütköznek egymással? A Upc ezt már hét éve megoldotta.

Annyira egyszerű lenne, sőt még azt is meg lehetne oldani, hogy az esetleges műsorvégi ráhagyást párhuzamosan rögzítse amikor már veszi a következőt is.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.