Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) szakalistvan válasza szakalistvan (#64839) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ki lehet fizetni egyben is a tévét,részletekben is,pár nap alatt kihozzák,bekötik kipróbálják,ugy van ahogy mondtátok :R
Most kötöttem két év hűséget,mert áthelyezés/költözés lesz és nem tudták megoldani máshogy,a hazafel úton meg eldöntöttük hogy kell a tv is,szóval holnap megint megyünk :D

(#64852) #41133696 válasza Gedeon31 (#64847) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudom, az adatlapomon is. Nem titok.

(#64853) #32577792 válasza #41133696 (#64842) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én elvileg holnap tudom átvenni telekom üzletben.
Érdekes, hogy a rendeléseknél nincs ott

(#64854) #41133696 válasza #32577792 (#64853) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ott nekem sem jelenik meg semmi, sem a TV, sem más :)

(#64855) #32577792 válasza #41133696 (#64854) üzenetére


#32577792
törölt tag

Majd holnap kiderül :)

(#64856) Nite


Nite
őstag

na most lett tele a tkm a telekommal, pedig eskuszom hosszu evek ota en voltam a legelegedettebb ugyfeluk! :(((

bejelentettem ugye meg multheten, hogy egyfolytaban megszakad a vdsl es csak ujrainditas utan hajlando a hgw ismet csatlakozni!

az ugyfelszolgalatos haver azt mondta latja, hogy valami nicns rendben a vonallal, kikuldi a szerelot
kaptam sms-t, hogy megkezdtek a vizsgalatot
kaptam sms-t, hogy valoban hibat talaltak es megkezdik az elharitast
aztan kaptam sms-t hogy nem talaltak hibat...

sajnos csak edesapam volt itthol, amikor megjelentek a kollegak...

az igaz, hogy ramertek a vonalra es azt mondtak itt minden oke, de ket problemat is sikerult megallapitaniuk!

az egyik, hogy miert is van a sat tv-hez tartozo coax kabel feltekerve a tv mogott, (hozzateszem, minden szep rendben, muanyag kotozovel esztetikazva) mert hogy azt el kene tuntetni! :F

a masik, hogy az en mikrotik routerem miert van a falra akasztva, miert nincs a foldon de amugy biztos hogy az a szar! gondolom nem hallott meg eleteben fali felfogatasrol, vagy o rugdosni szokta az eszkozeit a foldon! :(((

bar szerintem mikrotik-et sem latott meg :(((

hozzateszem a dsl azota is szakadozik, most hova forduljak? es van ennek a speedportnak sajat logja? :F

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#64857) #41133696 válasza Nite (#64856) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van System Logja, a Firmware-es lapon azt hiszem.

(#64858) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek infoja a kőszegi hálozatfejlesztesről?

(#64859) ripo05


ripo05
tag

Kis infó az online felületről. Vasárnap fizettem be Távszámlán, és ma reggel már eltűntek a fizetésre váró számlák közül. Valamint le tudom tölteni a számlákat PDF-ben. Továbbá megjelent a mobilnetes előfizetésem is a rendszerben. (Igaz se itt, se a TV előfizetésnél nincs havi díj írva.) Szóval azért a háttérben dolgoznak - bár nem kapkodják el.

[ Szerkesztve ]

(#64860) SlayR


SlayR
senior tag

Nem nagyon szokták kihasználni a megrendelések részt az oldalon, de viszont most van egy olyan ahonnan én is tudtam most, hogy folyamatban van a PS4 rendelésem gond nélkül...küldenek smst, hogy a dokumentumokhoz töltöttek fel újabbat, ugye az új szerződést, és onnan már látható a dolog. :)

(#64861) Intel fan11 válasza ripo05 (#64859) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nekem 11.29 én lejáró számlám van amit 11.30-al vittek el csoportos beszedéssel és most jelenleg azt írja lejárt számlám van! ennyit a Gyorsaságról! Ha már kiirják hogy 29 a beérkezési határidő miért 30ikán vonják le? Ez az ő saruk nem az enyém!!!!

Battletag: hojszi#2983

(#64862) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Egy pozitív történet:
Tegnap délután szóltam be a 1412 hibabejelentőn,hogy szaggat a netem és kockásodik az IPTV adás.
Nagyon segítőkész volt a hölgy,megcsinálta vonalvizsgálatot,megállapította,hogy ő is lát gondot és intézkedik.
Most ment el a szerelő,nagy volt a jelszint a modem előtt,beállított mindent és hasítunk a netemmel a világhálón.
Az ígért 24 óra alatt minden le lett zongorázva. :C
(szeged)

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#64863) #78121280 válasza vizslakutya (#64862) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ott a környéken gyorsak a szerelők. ;)

(#64864) #78121280 válasza Intel fan11 (#64861) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csoportos beszedési megbízás esetén 1-5 munkanap a könyvelési idő.
Link

(#64865) alexander12 válasza alexander12 (#64807) üzenetére


alexander12
aktív tag

erre nem tudtok valamit mondani? :)[link]

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#64866) Intel fan11 válasza #78121280 (#64864) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt tudom, de ha 11-29 a beérkezési határidő, akkor az 1-5 munkanapot tudva, miért nem 24ikén viszik a lóvét?

Battletag: hojszi#2983

(#64867) mayday00 válasza ripo05 (#64859) üzenetére


mayday00
őstag

Nálam is hasonló a helyzet, megjavult a rendszer. :K A számlákat meg tudom nézni pdf formátumban. Tegnap utaltam át a havi díjakat, mára eltűnt a fizetésre való számlám is. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#64868) bajvan2


bajvan2
tag

Gyerekek, kinél kellene úgy bepanaszolni, feljelenteni őket, hogy annak foganatja is legyen? Mi lenne ennek a hivatalos módja? Elképesztő mit meg nem engednek maguknak... 17 telefonos megkeresés, 2 írásbeli, 2 telefonos panasz bejelentés 3 hónap alatt és nem képesek egy 2 perces átírást megcsinálni.
Köszi.

(#64869) DJ. Ru$y válasza bajvan2 (#64868) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem feltétlen jutsz vele előrébb, de NMHH.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64870) Intel fan11 válasza bajvan2 (#64868) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sajnos ilyenek a szolgáltatók! Nekem elhalozás miatt volt átírásom és egyéb ügyem velük kb 3 hónapba telt mire . került az ügyem végére. Volt olyan nap, hogy napi 3szor zaklattam őket! Sokszor ugyanazt elkelett mondanom többször, mivel másik ügyintézőt kaptam! Zaklatni, zaklatni, zaklatni! Más megoldás nincs!

Battletag: hojszi#2983

(#64871) ripo05 válasza Intel fan11 (#64866) üzenetére


ripo05
tag

Csoportos beszedés esetén a határidőnapján veszik le a pénzt. Mivel az 29-e volt, akkor nem tudták, ezért vonták 30-án. Ezzel nincs gond, hogy mikor könyvelik le az más tészta, de az az ő dolguk, ne foglalkozz vele! Az beérkezett 1 órával a levonás után.

(#64872) Intel fan11 válasza ripo05 (#64871) üzenetére


Intel fan11
őstag

végülis igaz! Lényeg, hogy rendben van! Amúgy amennyire utaltam a telekom felületet, annyira jó most! Vagyis 1re jobb :D

Battletag: hojszi#2983

(#64873) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! 3 hete telefonon kértem az ügyfélszolgálaton a sávszélesség emelést. 1 hete telefonáltam, azt mondták, valami hiba van és nem tudják rögzíteni a rendszerben a csomagváltást (így konkrétan még mindig a régi netcsomag szerepel a rendszerben). Mondták, hogy az IT-sek majd kijavítják. Azóta se történt semmi. Pár napja a neten is próbáltam internet csomagot váltani, de semmi értesítés, vagy visszajelzés e-mailben vagy a netes felületen.

Telefonálgassak még egy párat? Mert olvastam, hogy valami migrálás van az új rendszerbe. Lehet emiatt nem tudják nekem elkezdeni a folyamatot? Szerelő se járt erre, nem is telefonáltak/jeleztek az ügyben.

(#64874) DJ. Ru$y válasza Mikeee89 (#64873) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te még valószínűleg a régi rendszerben vagy. Hiába lógsz a nyakukon, nem migrálnak előbb, hiába váltanál. Roli írta, hogy most decemberben lesz a következő migrálás, utána próbálhatsz telefonálni és megrendelni megint, ha átraktak, akkor tudják adni majd.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64875) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Ha elhozok most egy LG Tv-t reszletre akkor azt barmikor kifizethetem egy osszegben mindenfele kamat es aremeles nelkul?
A 49"-os lf632-t neztem ki, 7500 havonta pluszba. Most nem terveztem be azert gondoltam hogy elhozom reszletre es majd tavasszal kifizetem a fennmaradot.

Koszi

(#64876) #78121280 válasza Mikeee89 (#64873) üzenetére


#78121280
törölt tag

Milyen netről van szó? Vdsl/Kábelnet/Optika ? Az IT nem kapkodja el, az lehet 1.5 hónap is, el vannak havazva... :(

(#64874) DJ. Ru$y Jah, de tegnapi pletyi szerint üzleti ügyfelek migrációja lesz elsősorban. De még várok vissza jelzést másfelől is...

(#64875) madle Igen.

(#64867) mayday00 Hétvégén volt egy patch ,ennek köszönhető,hogy megtekinthető - letölthető a számla.

(#64877) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Netmánia S-ről XL-re. ADSL-ről VDSL-re. Első telefonáláskor max 2 napot ígértek. Aztán valami rendszerhibára hivatkoztak, az IT-sek majd megnézik a hiba okát és szólnak. Ez volt lassan másfél hete.

(#64878) Gubek-Einste válasza Mikeee89 (#64877) üzenetére

Lehet, hogy még a régi rendszerben vagy és ezért nem megy az átállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64879) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Igen, most már többen is mondják. T-betűs a vezetéknevem, remélem nem név szerint mennek mert akkor jövő karácsonyra se kerülök sorra :DD :))

(#64880) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#64878) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem beszólni akarod, de mielőtt válaszolsz legalább pár hozzászólást olvass vissza.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64881) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#64880) üzenetére

Később már észrevettem akkor már késő volt :(

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64882) #78121280 válasza Mikeee89 (#64877) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az szép nagy ugrás lesz majd :) .

Ezt a VDSL50 témát megfuttattam többféle is , egybe hangzóan az jött vissza, hogy csak az új rendszerben lévőknek tudják aktiválni.

Amikor belépsz az online felületre, ilyen üzenet fogad "Az Online Ügyfélszolgálat korlátozott funkcionalitással érhető csak el " ha igen akkor a régiben vagy, ha nem és modernebb a felület a régihez képest akkor az újban vagy akkor hibára futott csomagváltásod és nem nagyon tudsz mit tenni,mint vársz-érdeklődsz. :(

(#64883) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Nem ír semmi hibaüzenetet. Minden funkció használható. De valami miatt az internet nem látszik az előfizetéseim közt. Tudom nézni a számlákat (csak kijelzi, megnézni nem tudom mert nincs online számla szolgáltatásom), a forgalmi adatokat, rendeléseket, tudom szerkeszteni a telefon előfizetést is.

szerk: Eddig messze volt a telefonközpont azért max a 20 megás netet engedték volna. De havernak kb 100 m-re tőlünk is a 20-as van és jó ha 15 megát tudott anno a csomag. Volt a városban internetfejlesztés és kb 200 m-re került tőlünk a dslam. A szerelők szerint mennie kell az 50 Mbit-nek az ügyfélszolgálatosok is mondták és a netes felület is azt írja. A fejlesztés befejezése óta tizedére csökkent a csillapítás is. A hgw adatai: [link]

[ Szerkesztve ]

(#64884) madle válasza #78121280 (#64876) üzenetére


madle
őstag

Koszi szepen Roli a valaszt!
Ezt egyebkent el lehet intezni konnyen interneten vagy telefonon? Nem nagyon van idom napkozben munka miatt. Mobil elofizetessel Aranykartyas vagyok. Otthonit pedig par napja igenyeltem meg(Magenta1), szamlafizetes mindig hataridon belul tortent ezidaig.

(#64885) #78121280 válasza Mikeee89 (#64883) üzenetére


#78121280
törölt tag

Akkor az újban vagy, meg kell várni az IT hiba javítását sajnos. :(

A vonal adatokra nem tudok mit mondani,erre majd a többiek reagálnak :)

(#64884) madle Persze lehet intézni neten - telefonon is, szerintem utóbbi gyorsabb. :)

(#64886) MY2K


MY2K
aktív tag

Beindult a bonding technológia is. A napokoban létesítettünk 2 érpáron 50/15Mbit-et.
A végberendezés: ZTE ZXHN H368N

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#64887) korgoth


korgoth
csendes tag

Sziasztok!

Újonnan bekötött IPTV + Net, ismerős kért meg, hogy segítsek használható hálózatot kiépíteni.
A ház hosszú, legelöl van fixen a Cisco EPC3925, onnan 4 szobába UTP.
- 1 szoba jelenleg üres, fali aljzat
- 2 szobában TP-Link switch osztja a jelet ISB2201 stb-nek és PC-nek (ezek tökéletesen működnek).

Az utolsó szoba van legtávolabb, itt a Cisco wifi-je használhatatlan, ezért ide beraktunk egy TP-Link TL-WR710N (1 LAN/WAN és 1 LAN) routert, AP módban. A Cisco-ból az UTP a TP-Link router LAN/WAN portjába.
LAN portba PC-t dugva van internet, viszont az STB nem megy (TV adatok bejönnek, de nincs kép/hang). A készüléken DHCP kikapcsolva, fix IP belőve, saját wifi tökéletesen megy, támogatja az IGMP-t is (és be is van kapcsolva).

Mi lehet a probléma?

Üdv:
Korgoth

(#64888) Intruder2k5 válasza korgoth (#64887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"A Cisco-ból az UTP a TP-Link router LAN/WAN portjába."

Most akkor LAN, vagy WAN?

(#64889) Gubek-Einste válasza korgoth (#64887) üzenetére

Simán csak a kábelre dugva a box-ot megy az adás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64890) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Erre vetnétek egy pillantást? Elvileg az utcánkban most cseréltek jelerősítőt. Már 1 hónapja néha elmegy a net (elveszti a DNS szervert, hihetetlenül nagy packet lossok), remélem megjavult, de őrülnék ha valamelyőtök ránézne. (Esetleg akinek volt ilyen DNS-szerver elvesztős gondja, az dobhatna egy privátot.)
~47 perce ment a router, mikor a kép készült. Mi a franctól van máris uncorrectable codeword-öm?

(#64891) Tonyk válasza Balazs_ (#64890) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam ennyi uncorrectables error fél perc után van. Kötés után újra ki kellett őket hívnom, mivel magasak volt a jelszintek. Másfél hétig jó volt, most megint gyengélkedik. Ennyi nyűgöm a tvnetwork/digivel nem volt az elmúlt 10 éveben mint a T-vel 1 hónap alatt.... :O

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#64892) Tonyk válasza Tonyk (#64891) üzenetére


Tonyk
veterán

Naszóval ilyen 18 óra uptime után:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#64893) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Telekomnál vásárolt tv-hez meg kell őrizni a gyári dobozát, hogy a garancia éljen?

Battletag: hojszi#2983

(#64894) M_AND_Ms válasza Intel fan11 (#64893) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Elvileg nem, de csak ha egyszer kell szállítani akárhova is, akkor nagyon jól jön a doboz (különösen, ha nagyobb tévéről van szó)
Szóval, ajánlott megtartani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64895) Abyssh


Abyssh
csendes tag

Hali! Az egyik szomszéd a kezembe nyomott egy Speedport W 724V Type Ci típusú Telekomos routert/valamit, hogy kell-e. A kérdésem az lenne, hogy nem telekom nettel használható-e bármire is?

(#64896) DJ. Ru$y válasza Abyssh (#64895) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LAN-ba kötve esetleg switchnek, másra nem nagyon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64897) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#64896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve WiFi AP-nak.

Persze ezekre potom pénzért lehet kapni megfelelőbb eszközt is.

És ne feledkezzünk meg a jó öreg papírnehezékről se. :)

[ Szerkesztve ]

(#64898) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#64897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt azért nem írtam, mert sokan panaszkodnak a hatótávjára és a sebességére is. Akinek komolyabb wifi kell mindenki kiváltotta routerrel. :DDD

Meg arról sem, hogy ez elvileg a szolgáltató cucca, csak ki van helyezve az EFI-nek, akitől behajtják az árát, ha nem adja vissza. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64899) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#64898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos ezek a szolgáltatós cuccok többnyire ilyenek, és nem csak a Telekom-nál.

(#64900) Intel fan11 válasza M_AND_Ms (#64894) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nagy tvről van szó! Emiatt nagy a doboz is és csak útban van! De van tapasztalatom olyannal kapcsolatban, hogy garinál kérték a gyári dobozt is! Bár nem értem ha vmi sz.r miért kell a doboz is!

Battletag: hojszi#2983

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.